***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:42

Buna Deianira

Eu folosesc Crystal si aplic nail prep, degresant ce se evapora si apoi primer fara acid care lasa un strat lipicios pe suprafara pt aderenta gelului.
Iar gelul il pun strict pe unde am dat cu primer fara a atinge cuticulele.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:45

pai ar fi trebuit sa faci si cursul, eu tot din cta sunt, si la cumpararea startkitului faci cursul gratuit, ti-ar fi de folos, chiar daca iti faci numai tine. O sa iti prinda bine
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:49

oana, ce gel folosesti pt marirea patului unghial?, m-am uitat pe pozele tale si sunt absolut superbe :X:X
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
Deianira

Deianira


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:52

Cand mi-am achizitionat kitul, nu l-am luat standard cum aveau ei pe site, mi-am ales anumite produse care am considerat eu ca imi sunt necesare, de ex nu aveam nevoie de tipsuri, eu oricum am unghiile lungi, naturale, iar daca mi se rupre vreuna o constuiesc din gel. Si neavand nevoie de multe din produsele lor standard care vin in kit, am hotarat sa-mi iau doar ce imi trebuie, de aceea nu am beneficiat de cursul acela gratuit.Oricum sunt la inceput, mi-am pus singura doar de 2 ori, au iesit frumoase, singura problema a fost cu umflatul la cuticule,dar se remediaza pe parcurs , in rest sunt multumita de mine Very Happy
Multumesc fetelor pentru ajutor, o seara buna
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:54

am inteles acum:D si eu aveam tot ce imi trebuia, dar m-am hotarat totusi sa fac si cursul Smile) m-a ajutat in cateva lucruri
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:56

bybyanca a scris:
oana, ce gel folosesti pt marirea patului unghial?, m-am uitat pe pozele tale si sunt absolut superbe :X:X

Cover pink natural imi place cel mai mult dar am mai pus si Cover pink X este mai roze...

Multumesc pt aprecieri :*
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 13:58

de la crystal ?
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 14:17

da, in materie de geluri numai CN folosesc
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 22:59

multumesc :* auzisem diverse pareri despre CN, dar chiar imi plac si cat de curand, o sa achizitionez si eu :D
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 16 Mar - 23:24

O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 0:16

raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC


buna,

lineout, sau no line (depinde de firma de geluri) ajuta atunci cand faci intretinerea la unghii, pt ca mai apar linii intre gelul vechi si cel noi, mici portiuni cu aer...si acest lineout sau no line "le lipeste", ca sa zic asa.

se foloseste imediat dupa ce ai pilit gelul vechi, ai deprafuit si ai aplicat nail prep. Folosesti lineout, apoi primer/bonder/baze gel.....

eu am lineout de la NSi, de fapt l-am primit...dar nu l-am folosit f mult. Cam uit sa-l pun Smile)

dar daca il ai e f bun !!!
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 0:40

manichiura_2010 a scris:
raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC


buna,

lineout, sau no line (depinde de firma de geluri) ajuta atunci cand faci intretinerea la unghii, pt ca mai apar linii intre gelul vechi si cel noi, mici portiuni cu aer...si acest lineout sau no line "le lipeste", ca sa zic asa.

se foloseste imediat dupa ce ai pilit gelul vechi, ai deprafuit si ai aplicat nail prep. Folosesti lineout, apoi primer/bonder/baze gel.....

eu am lineout de la NSi, de fapt l-am primit...dar nu l-am folosit f mult. Cam uit sa-l pun Smile)

dar daca il ai e f bun !!!


am inteles,deci ar fi foarte potrivit sa il folosesc. Eu mai am cliente la care li se dezlipeste unghia naturala de gel pe la colturi...as putea sa dau si in cazul asta ca sa niveleze fara sa mai pilesc? Si cand se aplica? ptr. k eu la intretinere..dupa c pilesc si matuiesc du cu primer pe unghia naturala si las sa se usuce.. si dupa aia urmez pasii cu aplicarea gelului
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 4:38

raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC
lineout se aplica pe marginea gelului dupa ce ai pilit pentru intretinere intr-un strat subtire dupa acer astepti sa se usuce.
In mod normal ar trebui sa ai intructiuni pentru modul de folosire,eu asa il folosesc pe al meu
APLIC SI LAS 1 MINUT SA SE USUCE DUPA CARE APLIC PRIMER PE UNGHIA NATURALA
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:15

Tina scria intr-o postare asa:
" Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala."
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:17

eact claudela dar eu zic ca cine are habar de cum se face,,intretinerea'' a inteles ce am vrut eu sa spun doar ca eu il las daca folosesc un minut sa se usuce
spor si pupicei
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:18

exact scz de la unghi sar sau incurc tastele:S:S:
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:19

dar este posibil din cauza la No-Line (diamond nails) sa se desprinda unghia? din momentul in care nu l-am mai folosit, totul a fost ok Sad
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:20

aa dar eu stiu ca se foloseste INAINTE DE PRIMER
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:24

[quote="bybyanca"]dar este posibil din cauza la No-Line (diamond nails) sa se desprinda unghia? din momentul in care nu l-am mai folosit, totul a fost ok Sad[/quotePAI SCUMPO TREBUIE SA-L APLICI DOAR PE ACEA LINIUTZA CARE SE VEDE DUPA CE AI PILIT ,ASTA IN CAZUL IN CARE AI AVUT AER INTRAT SUB GEL
EU FOLOSESC FOARTE RAR PENTRU CA DE CEVA VREME NU MAI IMI INTRA AER DECAT RAR SI PUTIN DK CLIENTA MAI SI SE JOACA PE ACOLO LA MARGINEA GELULUI
DAR MIE NU MI SA INTAMPLAT SA SE DESPRINDA UNGHIADE LA LINEOUT
NU CUMVA AI APLICAT PREA MULT PRIMER?
STII CA DACA PUI MULT FACE EXACT INVERS,,ADIK IN LOC SA FACA ADERENTZA SE DESPRINDE?""
Sus In jos
bybyanca

bybyanca


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 14/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 5:27

intai aplicam no line, si apoi primer, si eram mai la inceput ingeras si era nevoie mai pe jumatate de unghie sa aplic =))
Sus In jos
http://bybyanca-nails.blogspot.com/
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 7:01

claudela a scris:
Tina scria intr-o postare asa:
" Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala."


Pai sa stii ca cateodata imi e si frica sa pilesc mai mult k am tendinta d a distruge unghia. E un produs bun...nus stiam de existenta lui. Si d la alta firma mai stii cumva? de ex 2mbeauty are asa ceva?
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 7:35

raluca.ralook a scris:
claudela a scris:
Tina scria intr-o postare asa:
" Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala."


Pai sa stii ca cateodata imi e si frica sa pilesc mai mult k am tendinta d a distruge unghia. E un produs bun...nus stiam de existenta lui. Si d la alta firma mai stii cumva? de ex 2mbeauty are asa ceva?

da are, ii spune no line...dar eu am dubii in privinta lui...mi se pare ca nu ajuta la nimic, adica ii slab calitativ...posibil sa fii fost doar pt mine
Sus In jos
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 7:45

MaRiA_ a scris:
eact claudela dar eu zic ca cine are habar de cum se face,,intretinerea'' a inteles ce am vrut eu sa spun doar ca eu il las daca folosesc un minut sa se usuce
spor si pupicei

uite maria, dau un "copy paste" de la cursul unde am participat cu o campioana europeana, care m-am invatat tot ce stiu acum ,si am avut mare incredere in ceea ce m-a invatat pt ca m-a invatat bine, zic eu

"[.....]6. Cu o perie putin mai dura deprafuiesc cu atentie unghiile.

7. Dupa deprafuire, aplic solutia line out, pentru estomparea liniilor aparute la intrarea aerului intre unghie si gel.

8. Aplic Primer-ul. Dupa aplicarea acestei solutii am grija din nou sa nu se atinga nimic de suprafata unghiilor.

9. Dupa uscarea primer-ului (unghiile devin mai albe, nu prezinta urme ude) aplic gelul de baza, care este un gel de baza foarte subtire. [.....]


acum ...se poate ca unele tehniciene manichiuriste sa aplice primer si apoi line out...ramane la atitudinea fiecareia,cred ... Eu asa am invatat, si nu am avut probleme. De multe ori nici nu il aplic, ca nu am aer intrat sub gel.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 8:41

deci de preferat ar fi sa-l iau pe cel d la tiger nails? la crystal nail au asa ceva?
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 9:00

depinde ...de cat te tine buzunatul Wink
Sus In jos
manichiura_2010

manichiura_2010


Numarul mesajelor : 46
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 38
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 9:01

eu nu am folosit tiger nails, nici nu am auzit de ei pana acum, de cand m-am inscris pe forum, insa CN am folosit si sunt OK,
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 9:04

pai tiger nails e juliana nails. Stai pe forumul lor si nu ii stii Very Happy asta e tare de tot Razz

pai si ajuta-ma si spune-mi line out la crystal nails cum se numeste?are o alta denumire? vreau sa fac si o comparatie la pret...
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 9:27

No line se cheama la CN este 48 ron si se aplica dupa nail prep/spray prep - no line - primer cu acid (optional) - primer fara acid

Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 17 Mar - 11:41

manichiura_2010 a scris:
MaRiA_ a scris:
eact claudela dar eu zic ca cine are habar de cum se face,,intretinerea'' a inteles ce am vrut eu sa spun doar ca eu il las daca folosesc un minut sa se usuce
spor si pupicei

uite maria, dau un "copy paste" de la cursul unde am participat cu o campioana europeana, care m-am invatat tot ce stiu acum ,si am avut mare incredere in ceea ce m-a invatat pt ca m-a invatat bine, zic eu

"[.....]6. Cu o perie putin mai dura deprafuiesc cu atentie unghiile.

7. Dupa deprafuire, aplic solutia line out, pentru estomparea liniilor aparute la intrarea aerului intre unghie si gel.

8. Aplic Primer-ul. Dupa aplicarea acestei solutii am grija din nou sa nu se atinga nimic de suprafata unghiilor.

9. Dupa uscarea primer-ului (unghiile devin mai albe, nu prezinta urme ude) aplic gelul de baza, care este un gel de baza foarte subtire. [.....]


acum ...se poate ca unele tehniciene manichiuriste sa aplice primer si apoi line out...ramane la atitudinea fiecareia,cred ... Eu asa am invatat, si nu am avut probleme. De multe ori nici nu il aplic, ca nu am aer intrat sub gel.
da stiu dar eu dau lineout apoi primer eu asa am invatat si nu am avut nici o problema
Da stiu ca fiecare are propriul stil ceea ce normal,insa eu acum nu mai prea am nevoie de lineout decta foarte rar.si nu am zis ca stiam ca trebuie lineout inainte de primer ca un repros am spus doar cum procedez eu
pupici si spor la cliente
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 3:30

raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC

Buna Ralu!

Line Out este o solutie care trebuie folosita la intretineri, daca ti-a intrat aer la unghiute. Avantajul este ca nu trebuie sa mai stai sa te chinuiesti si sa pilesti de tot gelul dezlipit, riscand astfel sa pilesti si sa afectezi si unghia naturala.
Se foloseste in felul urmator: pregatesti unghiile in mod normal ca pt. intretinere si pilesti gelul dezlipit pana cand ramane o liniuta albicioasa. Indepartezi bine praful de pilitura si apoi aplici, peste liniuta albicioasa, foarte putina solutie Line Out. Aceasta patrunde in acea crapatura ramasa, o umple si elimina si aspectul de gel desprins. Lasi undeva la 20- 30 secunde sa se usuce (ramane un aspect de lipicios/umed, nu se usuca de tot) si apoi aplici primer si continui cu intretinerea in mod normal.
Din experienta proprie, este la fel de ok si daca aplici mai intai primer si apoi Line Out. Eu am incercat ambele variante la produsele noastre si a fost foarte ok de fiecare data.
FARA Line Out, ar trebui sa insisti cu pilitul pana cand nu se mai observa deloc nici macar acea liniuta.


Sus In jos
http://www.tigernails.ro
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 4:17

Fetelor, pentru gel pe unghia naturala, dupa aplicarea gelului de constructie (am 3 in 1), trebuie neaparat sa degresez/matuiesc suprafata si apoi sa aplic un strat de sigilare? De obicei nu am nevoie de pilire pentru ca imi iese forma frumoasa, aplic str de sigilare si apoi top coat, fara sa mai degresez/matuiesc intre straturi. Gresesc?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 4:52

claudela a scris:
Fetelor, pentru gel pe unghia naturala, dupa aplicarea gelului de constructie (am 3 in 1), trebuie neaparat sa degresez/matuiesc suprafata si apoi sa aplic un strat de sigilare? De obicei nu am nevoie de pilire pentru ca imi iese forma frumoasa, aplic str de sigilare si apoi top coat, fara sa mai degresez/matuiesc intre straturi. Gresesc?

Buna clau!

Degresatul si pilitul unghiilor inainte de aplicarea finishului nu sunt obligatorii. Daca unghia ti-a iesit nivelata si corecta ca forma direct din gelul de modelare, atunci poti aplica direct finishul. Pilirea inainte de finish se face, in principiu, doar pentru a da forma finala unghiei. Se mai pileste inainte de finish si pentru a obtine suprafata matuita pentru french, picturi, etc., de ex., insa daca nu faci aceste lucruri, atunci nu este obligatoriu sa pilesti inainte de finish. Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 5:01

Mers frumos pentru raspuns, Tina!

O zi frumoasa!
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 5:03

Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC

Buna Ralu!

Line Out este o solutie care trebuie folosita la intretineri, daca ti-a intrat aer la unghiute. Avantajul este ca nu trebuie sa mai stai sa te chinuiesti si sa pilesti de tot gelul dezlipit, riscand astfel sa pilesti si sa afectezi si unghia naturala.
Se foloseste in felul urmator: pregatesti unghiile in mod normal ca pt. intretinere si pilesti gelul dezlipit pana cand ramane o liniuta albicioasa. Indepartezi bine praful de pilitura si apoi aplici, peste liniuta albicioasa, foarte putina solutie Line Out. Aceasta patrunde in acea crapatura ramasa, o umple si elimina si aspectul de gel desprins. Lasi undeva la 20- 30 secunde sa se usuce (ramane un aspect de lipicios/umed, nu se usuca de tot) si apoi aplici primer si continui cu intretinerea in mod normal.
Din experienta proprie, este la fel de ok si daca aplici mai intai primer si apoi Line Out. Eu am incercat ambele variante la produsele noastre si a fost foarte ok de fiecare data.
FARA Line Out, ar trebui sa insisti cu pilitul pana cand nu se mai observa deloc nici macar acea liniuta.


mersi tina de ajutor


flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 5:50

claudela a scris:
Mers frumos pentru raspuns, Tina!

O zi frumoasa!

N-ai pt ce clau!

Weekend minunat si tie!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 5:51

raluca.ralook a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
raluca.ralook a scris:
O definitie mai exacta ptr. lineout de la tiger stie cineva? Am citit pe site da nush dak am inteles chiar bine. si cum se aplica? Very Happy MuLTUMESC

Buna Ralu!

Line Out este o solutie care trebuie folosita la intretineri, daca ti-a intrat aer la unghiute. Avantajul este ca nu trebuie sa mai stai sa te chinuiesti si sa pilesti de tot gelul dezlipit, riscand astfel sa pilesti si sa afectezi si unghia naturala.
Se foloseste in felul urmator: pregatesti unghiile in mod normal ca pt. intretinere si pilesti gelul dezlipit pana cand ramane o liniuta albicioasa. Indepartezi bine praful de pilitura si apoi aplici, peste liniuta albicioasa, foarte putina solutie Line Out. Aceasta patrunde in acea crapatura ramasa, o umple si elimina si aspectul de gel desprins. Lasi undeva la 20- 30 secunde sa se usuce (ramane un aspect de lipicios/umed, nu se usuca de tot) si apoi aplici primer si continui cu intretinerea in mod normal.
Din experienta proprie, este la fel de ok si daca aplici mai intai primer si apoi Line Out. Eu am incercat ambele variante la produsele noastre si a fost foarte ok de fiecare data.
FARA Line Out, ar trebui sa insisti cu pilitul pana cand nu se mai observa deloc nici macar acea liniuta.


mersi tina de ajutor


flower

Cu multa placere Ralu!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 7:20

am mai pus intrebarea asta la o postare... dar nu mi-a raspuns nimeni si vreau sa dau comanda curand si nu stiu ce sa fac. intrebarea este: daca folosesc bonding gel pun direct gelul de constructie sau mai am nevoie si de gelul de baza?
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 19 Mar - 8:02

simplymistique a scris:
am mai pus intrebarea asta la o postare... dar nu mi-a raspuns nimeni si vreau sa dau comanda curand si nu stiu ce sa fac. intrebarea este: daca folosesc bonding gel pun direct gelul de constructie sau mai am nevoie si de gelul de baza?

salut,
poti aplica gel de baza, constructie, sigilare SAU poti opta pt un gel 3 in 1 care tine locul celor 3 faze. Daca ai un gel 3 in 1 nu-ti mai trebuie alt gel.....

dar bounding gel este acelasi lucru cu gelul de baza......
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 5:00

Buna fetele!
Am o mica problema,gelul care il folosesc(all season) da o senzatie de aia de intepatura/arsura..stiti voi,frige in lampa.si nu stiu ce sa spun clientelor,adica,o explicatie sa le linistesc sau un sfat sa nu mai intepe Sad heelp pls!!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 5:14

Din pacate nu ai ce sa faci ally, tot le va frige in lampa (acel gel are mult acid si asta il face sa friga si mai tare) Stiu gelul ca si eu l-am incercat si inca mai am din el (nu am putut sa il folosesc pur si simplu, frige mult prea tare)
Incearca sa il pui mai subtire ,dai mai multe straturi subtiri decat unul mai gros si nu mai frige atat de tare (dar tot frige)
Imi pare rau, dar nu pot sa iti dau vre-un sfat in legatura cu o eventuala explicatie care ai putea sa o dai, pentru ca ceea ce folosesc eu frige prea putin si nu imi zic nimic clientele.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 5:55

Cel mai bine renunta la el. Asa am patit eu cu fibergel d la Janet... ma pisca raaaaauuuu de tot si am preferat sa renunt la el decat sa imi stric unghiile mele si ale clientelor! Mad
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:17

buna fetelor..sincere felicitari pt acest forum minunat si timpul pretios dedikt si noua incepatoarelor Mad :*..ma confrunt si eu cu cateva"problemutze" :D si de aceea imi permit sa va intreb pe voi dak ma puteti ajuta..am postat o pozik si am nevoie de pareri,sfaturi,critici Smile,orice ma ajuta sa devin la fel de buna k voi...Wink insa am o nedumerire..dak va uitati bn la pozik,se observa destul de clar de unde am lipit tipsul si nu ar trebui sa fie asa Sad ..unde gresesc?nu pilesc bn tipsul sau nu sunt ele de calitate?(sunt de la VERY NAILS,stiti ceva de firma asta?)k si atunci knd incerc sa pilesc mai bn mi s-a intamplat sa se"rupa"tipsul in unele locuri,nicidecum sa se uniformizeze Sad..ce as putea sa fac?aa si ink cv ce nu pricep :D sa zicem k peste o luna imi vine clienta kreia i-am pus aceste unghiute k a cresut unghia ei naturala..trebuie sa dau tot jos?..model gel,inclusiv tipsuri,pt a face altele?k poate ea vrea alt model nah..(banuiesc k raspunsul vostru e valabil si pt intretinerea pe unghii naturale nu?)tot aud de termenul"umplere"si nu stiu in ce consta Sad si ink cv si gata:D stratul subtire de gel se poate aplik k o oja sau trebuie neaparat pus de la mijloc si distribuit usor catre margini?k mie imi iese km denivelat saracul Smile) pupici:*sarut* sper k m-am facut inteleasa si nu v-am plictisit..o zi frumoasa:*
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:20

uff..crek am bagat-o pe profil..nu stiu cum s-o bag aici..Sad(
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Sdc17024



gata Very Happy..la cele cu roz ma refer... pale
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:42

adellyne21 a scris:
buna fetelor..sincere felicitari pt acest forum minunat si timpul pretios dedikt si noua incepatoarelor Mad :*..ma confrunt si eu cu cateva"problemutze" :D si de aceea imi permit sa va intreb pe voi dak ma puteti ajuta..am postat o pozik si am nevoie de pareri,sfaturi,critici Smile,orice ma ajuta sa devin la fel de buna k voi...Wink insa am o nedumerire..dak va uitati bn la pozik,se observa destul de clar de unde am lipit tipsul si nu ar trebui sa fie asa Sad ..unde gresesc?nu pilesc bn tipsul sau nu sunt ele de calitate?(sunt de la VERY NAILS,stiti ceva de firma asta?)k si atunci knd incerc sa pilesc mai bn mi s-a intamplat sa se"rupa"tipsul in unele locuri,nicidecum sa se uniformizeze Sad..ce as putea sa fac?aa si ink cv ce nu pricep :D sa zicem k peste o luna imi vine clienta kreia i-am pus aceste unghiute k a cresut unghia ei naturala..trebuie sa dau tot jos?..model gel,inclusiv tipsuri,pt a face altele?k poate ea vrea alt model nah..(banuiesc k raspunsul vostru e valabil si pt intretinerea pe unghii naturale nu?)tot aud de termenul"umplere"si nu stiu in ce consta Sad si ink cv si gata:D stratul subtire de gel se poate aplik k o oja sau trebuie neaparat pus de la mijloc si distribuit usor catre margini?k mie imi iese km denivelat saracul Smile) pupici:*sarut* sper k m-am facut inteleasa si nu v-am plictisit..o zi frumoasa:*


Saluti !

Pentru inceput iti recomand sa scrii cu aliniate mai multe, ca e putin cam greoi sa stai sa citesti o insiruire de cuvinte fara pic de enter Very Happy

In al doilea rand, nu se vede poza dar cred ca inteleg la ce te referi. Cand lipesti un tips si incepi sa pilesti pentru a face trecerea cu unghia naturala, nu trebuie sa insisti atat de tare cu pila. Nu trebuie sa apesi. Trebuie sa lucrezi finut. Si eu inainte aveam aceeasi problema ca a ta. Pileam pileam si parca tot se vedea trecerea si culmea aproape ca se rupea prin zona in care incepe marginea libera a unghiei. Pentru ca apasam cu pila foarte tare si insistam (fara sa-mi dau seama) in centru in loc sa insist fix unde se face trecerea. Nu stiu daca vei intelege ce am explicat, sper ca da Very Happy

Luna viitoare cand iti vine clienta, trebuie sa faci intretinerea (vezi topicul step by step). Nu trebuie sa dai jos tot, ci doar sa nivelezi si sa faci acea trecere intre gel si unghia naturala unde a crescut si sa schimbi frenchul in cazul in care avea french. Umplerea e acelas lucru cu intretinere, reincarcare etc.

"Stratul de gel subtire"... la ce te referi cand zici asta? Banuiesc ca la gelul de baza. Daca te referi la gelul de baza, se da ca la ojat in niciun caz nu-l modelezi, doar ca folosesti ff putin material , "il periezi" pe unghie.

Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:55

mercic mult beky..o sa incerc sa-ti urmez sfatul,dar imi pare rau ca nu se vede poza :(curios ca eu o vad Smile...eu chiar insistam"disperata"sa fac sa dispara"canalul"ala inrosit posibil sa fie asta cauza pt care se rupe.

mai sus ma referam la gelul de modelare.. zambet larg
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 6:58

Am postat amandoua in acelas timp si de aceea am zis ca nu se vede poza. Acum o vad si eu Smile

Gelul de modelare se pune in strat mai gros nu in strat subtire pentru a face acel bombeu.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 7:00

am inteles..ms sarut
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 8:09

adellyne21, achizitioneaza-ti, daca vrei, un Tip Blender. Te va ajuta la pilirea tipsului. Spor la treaba!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 23 Mar - 15:19

ally.vs a scris:
Buna fetele!
Am o mica problema,gelul care il folosesc(all season) da o senzatie de aia de intepatura/arsura..stiti voi,frige in lampa.si nu stiu ce sa spun clientelor,adica,o explicatie sa le linistesc sau un sfat sa nu mai intepe Sad heelp pls!!

Buna

Incearca atunci cand incepe sa dea senzatie de arsura sa scoti mana din lampa si sa apesi putin pe buricul degetului pt a trece senzatia, cand a trecut introduci in lampa si nu o sa mai arda.

Sper ca ti-am fost de folos.

Spor!

PS. sa ne spui daca a mers Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 11 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: