***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
DeeA_DeeA

DeeA_DeeA


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/04/2011
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 5 Apr - 11:52

buna.as vrea sa cer putin ajutor.akum o luna am inceput sa pun unghii de gel,specific ca am facut un curs de manichiura si de stilist protezist in aplicarea unghiilor de gel.Totul a fost OK cat timp am facut cursurile, dar dupa ce am terminat si am inceput sa lucrez singura unghiile aplicate de mine nu rezista.se rup foarte usor sau se dezlipesc.Am fost la stilistul care ne-a invatat si am intrebat-o, mi-a dat diferite sfaturi,dar nu au m-au ajutat cu nimic.Nu stiu ce sa fac.folosesc produse de la Crystal Nails.va rog daca cineva ar putea sa imi dea un sfat eu il astept.multumesc mult. Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 5 Apr - 12:49

DeeA_DeeA a scris:
buna.as vrea sa cer putin ajutor.akum o luna am inceput sa pun unghii de gel,specific ca am facut un curs de manichiura si de stilist protezist in aplicarea unghiilor de gel.Totul a fost OK cat timp am facut cursurile, dar dupa ce am terminat si am inceput sa lucrez singura unghiile aplicate de mine nu rezista.se rup foarte usor sau se dezlipesc.Am fost la stilistul care ne-a invatat si am intrebat-o, mi-a dat diferite sfaturi,dar nu au m-au ajutat cu nimic.Nu stiu ce sa fac.folosesc produse de la Crystal Nails.va rog daca cineva ar putea sa imi dea un sfat eu il astept.multumesc mult. Very Happy Very Happy Very Happy

Deea, noi vom incerca sa te ajutam, insa trebuie sa vedem care sunt problemele pe care le intampini. Crezi ca poti sa postezi niste poze cu unghiile care au avut probleme? Ne este mult mai usor sa vedem care este problema daca ne arati Very Happy
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 5 Apr - 13:17

@DeeA_DeeA

Buna

Cursurile le-ai facut cu produse CN? sau asta ai decis tu sa achizitionezi dupa curs?

Eu folosesc CN si nu am niciun fel de problema.
Conteaza foarte mult sa stii sa folosesti produsele.
Vorba Coraliei, da-ne mai multe detalii si poze sa te putem ajuta.

Merci.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 5 Apr - 23:38

buna. Am si eu o curiozitate. Se poate combina sclipiciul cu acril?la fel cum se combina si gelul? sau se poate pune sclipiciul intre doua straturi d acril?
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 2:01

unghiiacril a scris:
buna. Am si eu o curiozitate. Se poate combina sclipiciul cu acril?la fel cum se combina si gelul? sau se poate pune sclipiciul intre doua straturi d acril?
buna, cea mai simplu este sa iti faci singura acrylul cu sclipici, de exemplu eu iau o cutiuta goala, pun in ea 3 lingurite de praf acrylic clear si una de sclipici de orice culoare(de asemena poti combina mai multe culori de sclipici, rozu si alb, etc) dupa care inchid cutiuta, o agit pentru a se amesteca foarte bine si ta daaaa, ai acryl cu sclipici, iti pun si un video pentru a intelege mai bine
https://www.youtube.com/watch?v=0DhlacMZ87c
Sus In jos
http://alexnail.eu
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 3:45

eu personal lucrez cu gel. din experienta voastra... e mai usor de lucrat cu gel sau acryl? e o pura curiozitate

Mersi flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 6:01

Mie mi se pare mai greu cu acryl, dar mai frumos! Eu sunt in love dupa el... pacat ca nu prea stiu sa lucrez cu el..
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 6:09

sal fetele..am o curiozitate..voua cat timp va ia pt aplicarea unghiilor cu sablon/tips?oi fi yo incepatoare dar totusi park sunt km inceata..nu stiu.. Sad

aaaa..si ink ceva..eu folosesc geluri de la very nails,insa nu sunt multumita de gelul pt french..nu inteleg..mi se pare prea subtire.pand ma chinui eu sa fac un "zambet"cat mai corect(la constructia cu sablon),imi curge practic pe alaturi! E normal sa fie asa lichid?ori ma misc eu prea incet?voi ce ziceti?ms..pupici sarut
Sus In jos
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 10:46

Beky se invata, mai ales daca stii sa lucrezi deja cu gel, atunci iti va fi mult mai usor sa prinzi. La acryl totul consta in a invata cat de repede se fixeaza materialul si cantitatea de lichid si praf pe care sa-l folosesti. Mie imi place ff mult acrylul cum se formeaza, mai ales ca daca vrei sa faci stiletto sau edge este mult mai comod. Stau multe ore in preajma acrylului si spun sincer ca nu m-a afectat mirosul si nu deranjeaza nici fetele. Concluzie , eu prefer acrylul, insa nu sustin ca gelul nu se lucreaza frumos sau ca nu e bun. Ps: Lucrez exlusiv cu acryl la fete.
Sus In jos
DeeA_DeeA

DeeA_DeeA


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/04/2011
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 11:01

merci fetelor ptr ca ati raspuns.Folosesc CN de cand am inceput cursurile si nu am avut nici o problema.o sa postez poze, dar nu stiu cum sa fac.imi puteti spune va rog cum pot posta poze pe site?
Sus In jos
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 11:09

alexnails a scris:
unghiiacril a scris:
buna. Am si eu o curiozitate. Se poate combina sclipiciul cu acril?la fel cum se combina si gelul? sau se poate pune sclipiciul intre doua straturi d acril?
buna, cea mai simplu este sa iti faci singura acrylul cu sclipici, de exemplu eu iau o cutiuta goala, pun in ea 3 lingurite de praf acrylic clear si una de sclipici de orice culoare(de asemena poti combina mai multe culori de sclipici, rozu si alb, etc) dupa care inchid cutiuta, o agit pentru a se amesteca foarte bine si ta daaaa, ai acryl cu sclipici, iti pun si un video pentru a intelege mai bine
https://www.youtube.com/watch?v=0DhlacMZ87c


multumesc din suflet:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 11:20

DeeA_DeeA a scris:
merci fetelor ptr ca ati raspuns.Folosesc CN de cand am inceput cursurile si nu am avut nici o problema.o sa postez poze, dar nu stiu cum sa fac.imi puteti spune va rog cum pot posta poze pe site?

Aici gasesti informatii despre postarea pozelor: https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t71-cum-postati-imagini?highlight=imagini
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
DeeA_DeeA

DeeA_DeeA


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/04/2011
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 11:28

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 70134616

Sus In jos
DeeA_DeeA

DeeA_DeeA


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/04/2011
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 11:32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 202h




in general toate unghiutele se dezlipesc...nu toate dar 2-3 se dezlipesc chiar dupa o zi de cand au fost puse. sau se rup si nici macar nu le lovesc sau clientele mele nu fac nimic si se rup....incerc sa le fac cat mai bn, dar nush care-i problema.....

Mersi de ajutor cu postarea pozelor Very Happy Very Happy
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 13:44

Am tot vazut prin mai multe filmuletze si step by step-uri dif modalitati de aplicare a cover-ului. In principiu cum se Aplica corect? pe toata unghia pana la varf sau doar pana in locul din care incepe s creasca unghia? nu cred ca m-am exprimat f corect da sper sa intelegezti Rolling Eyes eu de ex aplic pe toata unghia si din cauza asta cateodata imi ies unghiutzele putin groase .


va poop si n B . tongue
Sleep
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMier 6 Apr - 14:49

@DeeA_DeeA

Buna

Din poze nu prea vad curba C dar nici acestea nu sunt reusite.

Te mai rog ceva pentru ca e destul de greu sa iti pot spune unde ai putea gresi: ne dai si pasii pe care ii urmezi, etapele si produsele folosite.

Merci
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 2:04

[img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Img0003dgq [/img][img]Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Img0004bp [/img]
primele unghii din acryl facute de cumnata mea,tin sa precizez ca nu a mai lucrat niciodata cu gel sau acryl, doar a privit cum lucrez eu, si asa iau iesit primele, astept parerea voastra.
Sus In jos
http://alexnail.eu
DeeA_DeeA

DeeA_DeeA


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 05/04/2011
Varsta : 32

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 10:31

oanatanase
pasii pe care ii urmez sunt:curat unghia naturala de oja cu dizolvant pentru unghii.aplic pe suprafata cuticulelor un ulei ptr indepartarea lor,dupa care indepartez uleiul cu un cleanser.pilesc suprafata unghiei ptr a o pregati ptr aplicarea gelului.aplic pe unghie Nail Prep de la CN,astept sa se usuce,iar dupa uscarea acestuia mai aplic si Acid Free Prime, apoi daca este necesar pun sablon ptr lungire si aplic gelul de baza Builder Clear I.intaresc in lampa UV,dupa care sterg unghia cu cleanser ptr a indeparta surplusul ramas de la gel.mai adaug un strat din acest gel,sau pun doar un strat mic ptr adaugarea sclipiciului sau scoici....,iar il pun la UV ,daca am pus model at mai pun un strat si dupa asta pilesc ptr a da forma ideala.in ultima parte pun un strat de Top Shine Gel Clear, Oja UV si ulei de ingrijire a cuticulelor.
merci ca incerci sa ma ajuti cu sfaturi.>HUG<
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 11:16

iti raspund eu :D nu mai da cu ulei de indepartare caci e posibil sa ramana reziduri. ai grija sa matuiesti unghia naturala complet. dupa ce dai stratul de baza Nu mai sterge cu cleaner. aplica direct scoicile/ sclipici/ gel alb de french/ gel camuflaj. dupa stratul de baza aplica mereu un strat mai gros de gel. si pune un pic mai mult in centrul unghiei. dupa asta sterge cu cleaner si matuieste, picteaza daca vrei , indeparteaza praful si apoi top shine.
eu asa procedez. Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 11:45

Merci woozy!!!

DeeA_DeeA este foarte corect sa procedezi cum spune si woozy!
Cuticulele din cate stiu eu nu le tai sau indepartezi niciodata inainte de unghii tehnice pentru ca exista riscul sa tai si gelul contine acid, mai ales sa pui solutie de indepartat cuticule inainte de unghii tehnice.

Spor si sa ne spui cum ti-a mers.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 11:49

@alexnails

"-" sunt groase, late si nu au curba C
"+" dar in schimb a conturat foarte bine linia de french si coverul este pus foarte bine

Spor la cat mai multe! Abia asteptam sa vedem cu evolueaza Very Happy
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 12:01

fetele daca am tipsuri culoarea unghiei,nu clear cu ce pudra acrilica ar trebui s dau sa nu se vada urat?adik diferenta d culoare?
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 12:16

Am tot vazut prin mai multe filmuletze si step by step-uri dif modalitati de aplicare a cover-ului. In principiu cum se Aplica corect? pe toata unghia pana la varf sau doar pana in locul din care incepe s creasca unghia? nu cred ca m-am exprimat f corect da sper sa intelegezti Rolling Eyes eu de ex aplic pe toata unghia si din cauza asta cateodata imi ies unghiutzele putin groase .


va poop si n B .
Sleep rabbit
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 12:27

fetelor..am pus o pozica cu unghiutele mele facute acu 3 zile..insa astazi m-a anuntat prietena mea k i s-a"umflat "gelul si le-a dat jos ...aveti idee ce am gresit?cum vi se par?ce "imbunatatiri" ar trebui sa mai fac din punct de vedere estetik?..sper sa aiba timp cineva sa-mi raspunda..mersi si o somnik usor tuturor :*
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 7 Apr - 12:29

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Fbbbbbbbbbb




iata...
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 1:00

oanatanase a scris:
@alexnails

"-" sunt groase, late si nu au curba C
"+" dar in schimb a conturat foarte bine linia de french si coverul este pus foarte bine

Spor la cat mai multe! Abia asteptam sa vedem cu evolueaza Very Happy
buna oana, din pacate si lea facut singura, si dupa parerea mea pentru prima data a fost bine, dupa incercari repetate sper sa iasa mult mai bine, mar ajuta enorm daca ar profesa si ea, oricum iti multumim pentru parere,pupici
Sus In jos
http://alexnail.eu
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 2:41

Fetelor a incecarcat cineva prod de la Moyra..eu stiu,vopsele acrilice, geluri colorate... as vrea sa-mi iau da nu inainte sa aflu si parerile voastre. Razz


Pupicutzi flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 2:46

alexnails a scris:
oanatanase a scris:
@alexnails

"-" sunt groase, late si nu au curba C
"+" dar in schimb a conturat foarte bine linia de french si coverul este pus foarte bine

Spor la cat mai multe! Abia asteptam sa vedem cu evolueaza Very Happy
buna oana, din pacate si lea facut singura, si dupa parerea mea pentru prima data a fost bine, dupa incercari repetate sper sa iasa mult mai bine, mar ajuta enorm daca ar profesa si ea, oricum iti multumim pentru parere,pupici


Vrei sa faceti un duo? Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
alll3_xalll3




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 08/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 3:18

Buna fetelor, ma bucur ca am gasit forum`ul acesta, am si eu o intrebare, ce pot face sa nu mai am bule de aer in gel? de fiecare daca cand pun gelul pe unghie imi raman mici bule de aer, am incercat sa iau gelul mai usor cu pensula, si asa imi raman bule ... arata urat dupa ce pilesc, nu se vede aproape deloc dar pe mine ma obsedeaza si nu stiu ce sa fac .. va rog daca puteti sa ma ajutati
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 8:04

Beky a scris:
alexnails a scris:
oanatanase a scris:
@alexnails

"-" sunt groase, late si nu au curba C
"+" dar in schimb a conturat foarte bine linia de french si coverul este pus foarte bine

Spor la cat mai multe! Abia asteptam sa vedem cu evolueaza Very Happy
buna oana, din pacate si lea facut singura, si dupa parerea mea pentru prima data a fost bine, dupa incercari repetate sper sa iasa mult mai bine, mar ajuta enorm daca ar profesa si ea, oricum iti multumim pentru parere,pupici


Vrei sa faceti un duo? Very Happy
Smile))))))))) da beky, din cauza ca eu merg cam o data la o luna in spania, ea stand acolo mar ajuta foarte mult sa se ocupe ea de clientele carora le cresc unghile foarte repede.
Sus In jos
http://alexnail.eu
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 8:58

raluca.ralook a scris:
Fetelor a incecarcat cineva prod de la Moyra..eu stiu,vopsele acrilice, geluri colorate... as vrea sa-mi iau da nu inainte sa aflu si parerile voastre. Razz


Pupicutzi flower
eu fac asa: dau stratul de baza, fac french-ul, apoi aplic coverul pe langa french. ori cu pensula ori cu instrumentul de puncte
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 9:10

Eu invers.. pun cover si apoi fac frenchul Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 8 Apr - 9:55

Beky a scris:
Eu invers.. pun cover si apoi fac frenchul Very Happy


asa fac si eu:) dar dilema mea era : care e felu corect d aplicare ..doar pe patul unghial sau pe toata unghia? eu aplic pe toata unghia si cateodata imi ies cam grosutze Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 9 Apr - 9:42

corect e cum iti e tie mai usor. asta ziceam, eu ca sa nu iasa grosute fac french, apoi dau cover numai pe patul unghiei. incearca sa vezi poate iti place cum iese gandesc
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptySam 9 Apr - 11:12

woozy a scris:
corect e cum iti e tie mai usor. asta ziceam, eu ca sa nu iasa grosute fac french, apoi dau cover numai pe patul unghiei. incearca sa vezi poate iti place cum iese gandesc



Multumesc d sfat! Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 10 Apr - 12:30

ufff...nu-mi raspunde nimeni.. Sad
Sus In jos
unghiiacril




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 10 Apr - 14:22

buna. revin cu o intrebaree:D din nou. Pentru fetele care stiu..cum as putea sa aplic sclipiciul (l unghiile cu acril) si apoi cabd pilesc sa nu mi se ia din el?ms:*
Sus In jos
andra.alexandra




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 07/04/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Am o mare problema!    Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyDum 10 Apr - 21:25

Dragele mele, sunt o fana a unghiilor false. Le-am descoperit in urma cu cativa ani si de atunci nu ma pot lasa de ele. Am avut tot felul de unghii, si cu gel si cu acryl, de modele nu mai spun si tehnici, la fel. Am o problema, mare mare, zic eu.
Fiind in Bucuresti, am fost la mai multe saloane unde mi-am pus unghii. NU AM GASIT PE CINEVA OK. Va rog mult, ajutati-ma! Nu cer imposibilul, vreau sa am unghii frumoase, sa fie lucrate corect, nu am pretentii de nu stiu ce modele, fiind adepta clasicului french.

Pe scurt, va povestesc ultima intamplare. Aveam unghii puse din ianuarie 2011. Initial, am fost la o tipa care lucreaza la IBD. Tipa mi-a fost recomandata. Sa zic ca a fost ok, produse bune, insa ea... Nu stiu, nu mi-a placut. Era cam pretioasa, nu stiu. Efectiv, de 2 ori m-am dus dar m-a facut sa ma simt intr-un fel incat nu m-am mai dus. Si nu pot spune ca unghiile aratau f bine, la cate laude primise. Erau ok. M-a incantat faptul ca pareau si erau rezistente. Si, neducandu-ma la ea, am ajuns la o tipa, unde mai mergeam eu, la un salon din cartier. Cea de-a doua lucreaza cu Crystal Nails. Nu ma pricep care, cum e mai bun, insa eu am mai avut probleme cu Crystal Nails, sau poate cu tehnica tipei, pt ca, dupa o vreme, mi se desprindeau unghiile. Imi cadeau, pur si simplu. Si asta se intampla in momentul cand unghia crestea si nu mai era tips deloc pe ea, decat gel. Bun, sa revin. Si am fost marti, adica 5 aprilie, la intretinere la tipa cu Crystal. La intretinere, a constatat ca vreo 6 unghii au prins aer si mi le-a dat jos. A pus pe ele doar gel, fara tips. Totul a fost ok, mi-a facut french-ul, in fine. Miercuri de dimineata, adica dupa o zi, mi-am spus sa sterg french-ul, mi se parea ca arata nasol, sa-mi dau alta oja. Cand am sters, constat ca TOATE UNGHIILE aveau aer, bule de aer cam pe jumatate din unghile. Practic, cadeau, la orice mica lovitura, nu stiu. Se desfaceau, efectiv. Precizez faptul ca cele 6, puse doar cu gelul Crystal, au cazut primele. Banuiesc ca restul mai aveau o urma de IBD, nu stiu. Recunosc faptul ca IBD mi s-a parut mai ok, nu stiu sa explic de ce. Si acum, iata-ma aici, rugand-va mult de tot sa ma ajutati sa gasesc un salon sau o tipa care sa lucreze curat, frumos si sa stie ce face! Mai mult nu cer.

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, astept sa legam o discutie si poate voi ma lamuriti cum sta treaba cu calitatea gelurilor, ce ar trebui sa stiu in clipa cand ma decid sa-mi pun iar unghii, etc.

Va multumesc! sunny
Sus In jos
Simona Mecu

Simona Mecu


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 21/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 11 Apr - 13:04

adellyne21 a scris:
ufff...nu-mi raspunde nimeni.. Sad

Am sa-ti raspund eu....dar dintr-o poza nimeni nu iti poate spune ce faci bine si ce nu. Am sa-ti spun ce se vede din poza, dar numai din punct de vedere tehnic: sunt prea subtiri si nu au acel "bombeu" ce reprezinta "centrul de rezistenta", sau cel putin asa se vede. De aceea, in mod normal, unghiile incep sa-si piarda din rezistenta dupa 3-4 saptamani, pentru ca acel bombeu se muta pe masura ce unghia creste si nu mai este in centrul de rezistenta.
Sper ca am fost destul de explicita, dar ar fi ideal sa ne spui ce si cum faci pentru a-ti da un sfat sau o sugestie (din poze nu poti sa-ti dai seama de tehnica de lucru)
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyLun 11 Apr - 13:29

andra.alexandra a scris:
Dragele mele, sunt o fana a unghiilor false. Le-am descoperit in urma cu cativa ani si de atunci nu ma pot lasa de ele. Am avut tot felul de unghii, si cu gel si cu acryl, de modele nu mai spun si tehnici, la fel. Am o problema, mare mare, zic eu.
Fiind in Bucuresti, am fost la mai multe saloane unde mi-am pus unghii. NU AM GASIT PE CINEVA OK. Va rog mult, ajutati-ma! Nu cer imposibilul, vreau sa am unghii frumoase, sa fie lucrate corect, nu am pretentii de nu stiu ce modele, fiind adepta clasicului french.

Pe scurt, va povestesc ultima intamplare. Aveam unghii puse din ianuarie 2011. Initial, am fost la o tipa care lucreaza la IBD. Tipa mi-a fost recomandata. Sa zic ca a fost ok, produse bune, insa ea... Nu stiu, nu mi-a placut. Era cam pretioasa, nu stiu. Efectiv, de 2 ori m-am dus dar m-a facut sa ma simt intr-un fel incat nu m-am mai dus. Si nu pot spune ca unghiile aratau f bine, la cate laude primise. Erau ok. M-a incantat faptul ca pareau si erau rezistente. Si, neducandu-ma la ea, am ajuns la o tipa, unde mai mergeam eu, la un salon din cartier. Cea de-a doua lucreaza cu Crystal Nails. Nu ma pricep care, cum e mai bun, insa eu am mai avut probleme cu Crystal Nails, sau poate cu tehnica tipei, pt ca, dupa o vreme, mi se desprindeau unghiile. Imi cadeau, pur si simplu. Si asta se intampla in momentul cand unghia crestea si nu mai era tips deloc pe ea, decat gel. Bun, sa revin. Si am fost marti, adica 5 aprilie, la intretinere la tipa cu Crystal. La intretinere, a constatat ca vreo 6 unghii au prins aer si mi le-a dat jos. A pus pe ele doar gel, fara tips. Totul a fost ok, mi-a facut french-ul, in fine. Miercuri de dimineata, adica dupa o zi, mi-am spus sa sterg french-ul, mi se parea ca arata nasol, sa-mi dau alta oja. Cand am sters, constat ca TOATE UNGHIILE aveau aer, bule de aer cam pe jumatate din unghile. Practic, cadeau, la orice mica lovitura, nu stiu. Se desfaceau, efectiv. Precizez faptul ca cele 6, puse doar cu gelul Crystal, au cazut primele. Banuiesc ca restul mai aveau o urma de IBD, nu stiu. Recunosc faptul ca IBD mi s-a parut mai ok, nu stiu sa explic de ce. Si acum, iata-ma aici, rugand-va mult de tot sa ma ajutati sa gasesc un salon sau o tipa care sa lucreze curat, frumos si sa stie ce face! Mai mult nu cer.

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, astept sa legam o discutie si poate voi ma lamuriti cum sta treaba cu calitatea gelurilor, ce ar trebui sa stiu in clipa cand ma decid sa-mi pun iar unghii, etc.

Va multumesc! sunny

Am sa incerc sa-ti dau un raspuns, desi unul scurt (si asta in calitate de clienta a unei tehniciene si nu de tehniciana); Sunt sigura ca nu din cauza gelurilor Crystal Nails ai avut probleme cu unghiile ci din cauza celei care ti le-a pus. Am fost 3 ani clienta unei fete ce lucra cu produse Cristal nails si-mi faceam intretinerea la 5 sau chiar 6 saptamani ( acum si eu lucrez cu aceleasi produse si nu am probleme)
Cat despre recomandarea unui salon...poate te ajuta cineva din Bucuresti. Smile
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyMar 12 Apr - 10:47

fetelor,e vreo diferenta intre gelul de modelare cu acid/fara acid?adik are o aderenta mai mare primul?ca as vrea sa mi-l cumpar ca sa evit"tipetele"clientelor Very Happy (cei drept intr-un strat mai grosut arde cam rau) si mi-e sa nu fie mai slab(ca aderenta) fata de cel cu acid...voi ce ziceti?mersi si pupici..spor la treaba!!
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 1:44

Am o problema..mi-au crapat unghiile si nu stiu de ce..e prima oara cand patesc asa cvea si nici vreo clienta de-a mea nu a patit asa..nu e pb marca de gel pentru ca unele unghiute le am facute cu diamond, altele cu tiger si mi s-a intamplat lucrul acesta si la unele si la altele..plus ca altor ca altor cliente le-am facut la fel..cu aceleasi produse..acelasi mod de lucru..si nu pot sa-mi dau seama de ce...
am pus niste poze dar nu stiu daca se vede ca sunt facute cu telefonul...

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 041311122148



Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 041311122256




Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 041311122330





Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 041311122419


Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 1:46

de exemplu unghiuta din prima poza mi se rupsese ..ieri am reconstruit-o si aseara deja crapase..celelalte sunt mai vechi...in jur de o saptamana si ceva
Sus In jos
monicy




Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 26/07/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 2:20

aniela a scris:
de exemplu unghiuta din prima poza mi se rupsese ..ieri am reconstruit-o si aseara deja crapase..celelalte sunt mai vechi...in jur de o saptamana si ceva
eu cred ca ori gelul de luciu e de vina, ori vopseau acrilica a fost prea gros pusa si nu s-a uscat cum trebuie
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 2:38

gelul de luciu e de la diamond si l-am mai folosit si la alte fete si nu s-a intamplat asa..nu stiu ce sa zic..ma gandeam ca e posibil sa fie de la firicelele alea cu aer care apar la intretinere, iar eu le-am lasat mai groase..sa zic asa..cu toate ca am folosit no line..dar parca mai ramasese putin..si se poate sa fie din cauza acelor firicele de aer?oare?

dar poate sa fie si vopseaua acrilica..nu-mi dau seama
Sus In jos
andreea:*

andreea:*


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/11/2010
Varsta : 36
Localizare : bacau

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 9:47

buna fetelor am si eu o intrebare :nu reusesc sa lipesc tipsul pe un betisor ca sa il pot sustine cand exersez modele ...... voi cum faceti?


Sus In jos
cristinica_papusica

cristinica_papusica


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 22/01/2011
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 12:05

nici eu nu am reusit sa lipesc cu lipici pentru tipsuri dar am reusit cu picatura flower
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 12:56

La mine stau perfect pe scobitori lipite cu lipici de tips :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyJoi 14 Apr - 23:55

Eu le "lipesc" cu acryl. O bula de acryl si gata Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 EmptyVin 15 Apr - 8:38

Buna fetelor
Am o intrebare pentru fetele care fac si manichiura pedichiura simpla,,CAT DUREAZA LA VOI CU TAIAT CUTICULA,OJAT +CURATAT CALCAIELE''
Va spun si de ce azi am avut o clienta care a venit de la altcineva si a zis ca cealalta termina manichiura si pedichiura intr-o ora:O:O
Vreau sa vad doar sa fac o comparatie dk eu sunt prea inceata,la mine dureaza ambele 2 ore
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 13 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: