***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+125
G.D.
Crssy85
ella
bebeloiu
wanna
h_3l3na
sybel
deea_blonda
d@n@
Laura_Catalina
brunetzika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Annamarriaa
Petrina
ramonaa
ice_girl1521
OaOa
deiutza*
Maria D.
iulaida
yvonne
agness
Oana_
Carmen3
ady_nails
oriana
Raffaela
rocsanna86
unghiifalse1
DianaB
crissy
Al3xandra
cristina3089
Ruja
bobocell1
cristtina
andreea:*
monicy
aniela
mirunatica
Simona Mecu
andra.alexandra
alll3_xalll3
DeeA_DeeA
unghiiacril
adellyne21
Deianira
bybyanca
Anushka
manichiura_2010
simplymistique
natalia22
alexnails
irink_3days
clauf
roxanna
unafda
ElenaS
Adina91
maddy
Cerasela-Bianca
LddyFash
cristinica_papusica
Mari
magdici
Anamaria_F
Andreea14
oanatanase
punked
Mihaela00
mihagache
unghiifalseploiesti
Zeyya
dany3_la
claudela
Ankaaa15
lovelymiru
gallushk
Ayeneea
CarmenBucuresti
mariapopa
Beky
cuta
blueyes
utzuka
dya
unghiidepoveste
danutza_85
Sara
myanails
Lilishor
blondynails
laurik4u
shining_nails
raluca.ralook
ema_clau
yologirl4u
MaRiA_
vmarya
Tushky
daniela
Admin_Coralia
woozy
CristalDee
Aly's
aly26
adrianamagda
lavy_p
ramona_c
Moderator_TigerNails
dydav
raluca is
aurita87
anamaria23
dany_nails
ally.vs
Manichiura Arad
gabriela89
luminitache
nickipiki
DeEa Nails
crisuliciu
Moderator_iulia_vero
129 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
Annamarriaa




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 01/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 2 Aug - 6:53

Buna fetelor .. am si eu o problema.. voi cum aplicati tips.urile .. ? mie imi intra aer sub ele Sad si plus ca se vede tips.u fata de unghia naturala Neutral nu stiu ce sa fac..
Sus In jos
Annamarriaa




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 01/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 2 Aug - 6:53

Buna fetelor .. am si eu o problema.. voi cum aplicati tips.urile .. ? mie imi intra aer sub ele Sad si plus ca se vede tips.u fata de unghia naturala Neutral nu stiu ce sa fac..
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 2 Aug - 12:30

buna
in primul rand iti recomand un tips de calitate, care sa nu crape si sa fie destul de subtire. Apoi in momentul cand il lipesti, preseaza tipsul pana dispar toate bulele,( eu apas de la varful unghiei spre baza ) .Si daca diferenta dintre tips si unghie dupa pilire este evidenta si deranjeaza, poti folosi un gel cover, te ajuta sa ascunzi imperfectiunile unghiei.

o seara frumoasa !
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 2 Aug - 12:56

buna fetelor, am intrebat si mai sus, daca stie cineva de unde as putea cumpara tips-uri duck feet sau un sfat cum as putea sa fac o constructie astfel? ms mult
Sus In jos
http://alexnail.eu
Annamarriaa




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 01/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 2 Aug - 13:15

Multumesc pentru sfat Oana. te pup.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 3 Aug - 3:20

Buna fetelor
Eu peste pictura tot timpul dau un start de gel subtire (asta dupa ce in prealabil pictura se usuca bine)sau uneori mai dau cu un gel de acoperire deala cu sclipici (dar fin).
D e cand fac asa nu mai crapa ,incercati si asa vedeti poate poate.
Eu cel putin nu mai am probleme deastea
SPOR
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 3 Aug - 4:15

eu folosesc finish cu pensulica..la sticulutza si nu am avut niciodata probleme. cred ca contaeza f mult si calutatea produselor. Smile
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 3 Aug - 6:40

raluca.ralook a scris:
eu folosesc finish cu pensulica..la sticulutza si nu am avut niciodata probleme. cred ca contaeza f mult si calutatea produselor. Smile
doar crezi?eu sunt sigura:D
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 4 Aug - 5:29

Help me! Ce am gresit?
Am facut fundat cu vopsele acrilice , am aplicat si gel trifazic deasupra si dupa 3 zile a venit o fata cu 3 unghii sarise tot de pe ele. Nu inteleg de ce? Nu a sarit doar de la varfuri, era cu totul sarit gelul. Si pe unghiile mele am facut la fel si sambata fac 2 sapt si nu au nimic. Oare ce am gresit ?
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 5:49

Buna fetele
Coralia imi cer scuze daca mesajul meu nu a fost postat unde trebuie dar alta categorie potrivita pentru textul mesajului nu am gasit Embarassed
Am si eu o intrebare pentru fetele care sunt aproape de Judetul Vaslui sau chiar din judet.(Barlad,Iasi,Pitra Neamt)
As vrea sa facem o intalnire pe tema unghiutelor,produselor,nail art.ului ca intre fete Razz
Lasati.mi mesaj pe privat daca vrea cineva cheers
V.am pupat fetele !
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 5:55

Eu as vrea sa ma intalnesc cu toate fetele de pe forumul asta minunat. Eu sunt din Piatra Neamt. Sunt dispusa sa ne intalnim dar ....numai duminica am si eu timp liber in rest abia reusesc sa respir. Daca va hotarati eu sunt de acord. Va pup pe toate !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 10:52

Ce idee buna ai Andra! indragostit
Daca as fi mai aproape, in mod sigur as veni si eu! Ador astfel de intalniri intre fete, unde subiectul principal sunt unghiutele; mi se par foarte interesante si placute!
Sper sa reusiti sa va gasiti cat mai multe si sa petreceti o zi frumoasa! cheers

Sa faceti insa poze si sa ne povestiti si noua cum a fost! visez cu ochii desch
flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 11:08

Moderator_TigerNails a scris:
Ce idee buna ai Andra! indragostit
Daca as fi mai aproape, in mod sigur as veni si eu! Ador astfel de intalniri intre fete, unde subiectul principal sunt unghiutele; mi se par foarte interesante si placute!
Sper sa reusiti sa va gasiti cat mai multe si sa petreceti o zi frumoasa! cheers

Sa faceti insa poze si sa ne povestiti si noua cum a fost! visez cu ochii desch
flower

Very Happy Very Happy Very Happy Si mie mi-ar placea enorm sa ne intalnim acum astept sa vad daca spune vreo fata ceva:D
S-ar putea sa am drum in bucuresti cat de curand....mi-ar face placere sa te cunosc si sa organizam o intalnire intre fete.
Te pup !
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 11:10

Ar fi frumos ca toate fetele de pe acest forum sa facem o mica excursie intr-un weekend undeva si sa organizam acolo tot cheers
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 8 Aug - 11:17

Manichiura Andra a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
Ce idee buna ai Andra! indragostit
Daca as fi mai aproape, in mod sigur as veni si eu! Ador astfel de intalniri intre fete, unde subiectul principal sunt unghiutele; mi se par foarte interesante si placute!
Sper sa reusiti sa va gasiti cat mai multe si sa petreceti o zi frumoasa! cheers

Sa faceti insa poze si sa ne povestiti si noua cum a fost! visez cu ochii desch
flower

Very Happy Very Happy Very Happy Si mie mi-ar placea enorm sa ne intalnim acum astept sa vad daca spune vreo fata ceva:D
S-ar putea sa am drum in bucuresti cat de curand....mi-ar face placere sa te cunosc si sa organizam o intalnire intre fete.
Te pup !

oooo... Daca ai drum prin Bucuresti ar fi super! bravo!
Cat de curand va fi si Coralia aici iar saptamana viitoare va fi oricum intalnire, cu ocazia cursului! indragostit
Dar, oricand vei veni, sa ne spui doar si vom face tot posibilul sa ne vedem!
imbratisare


Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 9 Aug - 2:06

Buna din nou fetelor ! Embarassed
Am si eu o intrebare in legatura cu tipsurile.
Mi-am achizitionat 2 tipuri de tipsuri:natur si transparente.
Problema este ca tipsurile natur sunt rigide iar cele transparente sunt foarte flexibile.
Pe care dintre ele in recomndati sa le folosesc?(pe cele transparente sau natur)
Care sunt mai bune mai rigide sau mai flexibile?
V-am pupat ! Very Happy
Sus In jos
barbieely




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 10/08/2011
Varsta : 32
Localizare : constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 10 Aug - 8:06

buna seara fetele! am studiat si eu in ultimele zile forum ul si astazi mi am facut si eu cont zambet larg
Mi am comandat zilele trecute lampa, geluri si tot ce imi trebuie de la Gold nails. as vrea sa imi spuneti si mie cateva pareri despre produsele lor. din auzite ar fi bune..... voi de unde folositi? le voi primi vineri cel mai sigur si abia astept sa le testez:x
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 10 Aug - 12:35

barbieely a scris:
buna seara fetele! am studiat si eu in ultimele zile forum ul si astazi mi am facut si eu cont zambet larg
Mi am comandat zilele trecute lampa, geluri si tot ce imi trebuie de la Gold nails. as vrea sa imi spuneti si mie cateva pareri despre produsele lor. din auzite ar fi bune..... voi de unde folositi? le voi primi vineri cel mai sigur si abia astept sa le testez:x

Buna, nu as vrea sa te dezamagesc, dar si eu mi-am comandat un kit de la ei si singurele lucruri bune sunt lampa, minifreza si pilele...in rest gelurile sunt praf, cel de modelare se aseaza numai in valuri, albul fuge de pe unghie , se ridica imediat pana sa bagi la lampa, si nu mai vorbesc de finish, care dupa ce il stergi se matuieste si e cam albicios..se vede ca nu sunt de calitate, nici lipiciul nu e bun, nici clestele..in fine poate am avut eu ghinion cu ele, dar si eu le am de o sapt.
Insa cu ajutorul acestui forum, am vazut ca produsele Tiger Nails sunt foarte apreciate, asa ca mi-am comandat si eu, azi au ajuns si am si avut 2 cliente, si ce pot sa spun....sunt extrem de multumita!!!! e diferenta de la cer la pamant, nu se compara, asa ca iti recomand si eu sa folosesti produse bune, pt ca altfel muncesti degeaba, nu o sa ai succes cu geluri proaste si ieftine.
Sper sa nu te fi dezamagit prea tare si mult succes pe viitor!
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 10 Aug - 13:40

Buna din nou fetelor !
Am si eu o intrebare in legatura cu tipsurile.
Mi-am achizitionat 2 tipuri de tipsuri:natur si transparente.
Problema este ca tipsurile natur sunt rigide iar cele transparente sunt foarte flexibile.
Pe care dintre ele in recomndati sa le folosesc?(pe cele transparente sau natur)
Care sunt mai bune mai rigide sau mai flexibile?
V-am pupat
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 10 Aug - 23:27

buna fetelor am saptamana viitoare o mireasa si doreste foloricele de acril eu am gata cumparate dar nu stiu cum sa le aplic si inca ceva mi-am comandat o matrita din silicon pt acril cu ceva trandafiri cum se foloseste pt ca eu nu am mai lucrat cu acrul va multumesc frumos
Sus In jos
brunetzika

brunetzika


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 11 Aug - 11:17

Buna fetelor!Mi-am cumparat de curand un kit pentru manichiura,si tipsuri pentru french,am insa o intrebare tipsurile pentru french se pilesc normal ca celalalte,se mai aplica ceva peste sau raman nepilite si se aplica gelurile peste?Va multumesc indragostit
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 14 Aug - 2:52

vmarya a scris:
buna fetelor am saptamana viitoare o mireasa si doreste foloricele de acril eu am gata cumparate dar nu stiu cum sa le aplic si inca ceva mi-am comandat o matrita din silicon pt acril cu ceva trandafiri cum se foloseste pt ca eu nu am mai lucrat cu acrul va multumesc frumos

Buna, eu floricele gata facute le-am aplicat dupa ce am pilit gelul de modelare, am pus o bobita de gel in locul unde doresc sa aplic floricica, o aranjez pe unghie si dupa mai cu grija pe langa ea gel, incerc sa pun suficient cat sa fiu sigura ca o sa tina dar fara sa fie inestetic, nu stiu daca am explicat bine.
Bag la lampa sa se intareasca gelul de pe langa floricica si dupa finish, daca doresti poti sa dai cu finish si peste floare ca sa fie lucioasa Very Happy .
Si o dai jos cu un cleste, sa nu te chinui cu freza ca dureaza.


Acum am si eu o intrebare, are ceva daca primerul il ating de cuticule?
Am tot vazut ca unele fete atentioneaza ca nu trebuie atins pt ca exista riscul sa prinda aer gelul, dar in conditiile in care gelul este aplicat cu grija pe langa cuticule nu vad legatura, poate ma puteti lamuri.

pupici
Sus In jos
brunetzika

brunetzika


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 14 Aug - 6:29

Buna fetelor!Mi-am cumparat de curand un kit pentru manichiura,si tipsuri pentru french,am insa o intrebare tipsurile pentru french se pilesc normal ca celalalte,se mai aplica ceva peste sau raman nepilite si se aplica gelurile peste?Va multumesc
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 14 Aug - 8:57

ms mult maggyx
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 14 Aug - 12:20

brunetzika a scris:
Buna fetelor!Mi-am cumparat de curand un kit pentru manichiura,si tipsuri pentru french,am insa o intrebare tipsurile pentru french se pilesc normal ca celalalte,se mai aplica ceva peste sau raman nepilite si se aplica gelurile peste?Va multumesc

Buna!

Tipsurile french se lipesc corect si apoi, dupa ce le scurtezi cu tip cutterul la lungimea dorita, se matuiesc usor dar complet de preferinta cu un buffer.
Mai ales daca le matuiesti cu o pila, ai grija sa nu insisti mai mult decat trebuie ca risti sa strici smile line-ul sau, pe alocuri, intensitatea albului.
Dupa aceea, indepartezi bine praful de pilitura si treci la urmatorii pasi ca de obicei.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
oriana

oriana


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 46
Localizare : Beius/Bihor

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 15 Aug - 3:02

Buna fetelor! am si eu o intrebare pentru voi; a lucrat cineva cu gelurile Pearl? Stiti careva daca sunt bune sau nu? Eu lucrez intr-un oras mic si lumea se uita si la ultimul banut, ca sa nu mai spun ca s-ar dori daca ar fi posibil calitate la preturi de nimic. Eu in prezent lucrez cu Nailstar si sunt relativ multumita dar am impresia ca in curand nu am sa il mai gasesc si incerc sa ma orientez spre altceva dar sa aiba un pret aceesibil. Astept raspunsuri de la voi si eventual sugestii! Smile
Sus In jos
http://	facebook.com/orianaburz
brunetzika

brunetzika


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 15 Aug - 5:49

Multumesc frumos Tina sper sa ma ajute sfatul tau!
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 15 Aug - 6:55

buna i-mi puteti spune voi cum faceti frenchul nins ,se poate face si cu gel si ce fel de buretel folositi ms mult
Sus In jos
agness




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Sfantu Gheorghe

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 15 Aug - 13:54

gelurile de la pearl sunt super! eu folosesc lichidele pentru pregatire, gelul builder clear 2.0, gelul ice blue, cover pink gel, xtra hard pink, builder white, chrome top gel, sabloanele, monomer-ul. Nu am avut absolut nici o problema cu ele, nu ard, nu crapa. recomand
Sus In jos
Laura_Catalina




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 16/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMar 16 Aug - 5:06

Buna fetelor si bine v-am gasit! Vreau sa va spun tuturor ca sunteti minunate, am invatat o multime de lucruri de la voi :X

Vreau sa va intreb daca a folosit cineva gelurile diva de la latino nails :-??

Multumesc !
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 1:07

fetelor foloseste careva tipsuri de la janet, sunt bune? Mie mi se par cam galbui.
Sus In jos
d@n@




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 1:35

buna,sunt dana o noua colega si vreau sa va felicit pentru acest forum :=d>: ,si am o intrebare........folosesc geluri de la evelyn style dar cand pun pe unghia naturala se ia cu totul,acesta e modul in care lucrez.....scurtez unghia,ridic cuticule,matuiesc,degresez apoi aplic gelacquer clear fac french si aplic clear gel 2.la picioare aplic aceasi metoda si tin cate 2 luni,dar la maini nu..........va rog frumos daca puteti sa mi dati un sfat?oare ar trebui sa folosesc primer sau bonding?multumesc.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 1:48

buna, da trebuie sa folosesti primer, si daca nu ai un gel 3 in 1, atunci trebuie sa folosesti si bonding, pentru a putea creea aderenta intre unghia naturala si gel.Trebuie sa acorzi mare atentie tuturor pasilor, si eu sunt la inceput si m-am confruntat cu diverse probleme.
Si iti recomand sa citesti cat mai mult din acest forum, gasesti foarte multe raspunsuri utile.
Spor la treaba!
Sus In jos
d@n@




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 2:05

multumesc pt raspuns,si as mai avea o intrebare cand se face gaura in tips pt aplicarea inelului inainte da a fi dat cu gel cand se pileste tipsul sau dupa cand e pus gelul pe tips?multumesc inca o data de sfaturi
Sus In jos
deea_blonda

deea_blonda


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 16/08/2011
Varsta : 33
Localizare : Mioveni

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 4:20

maggix, eu mi-am comandat tipsuri de la janet si astept sa vina comanda si sa vad dk sunt bune...o sa te tin l curent!
Sus In jos
OaOa




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 17 Aug - 7:23

eu nu prea am fost multumita de tipsurile de la janet...mai ales de cele transparente sunt foarte moi....pe mine nu m-au incantat nici astea nici cele natur...
Sus In jos
d@n@




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 18 Aug - 5:14

buna imi spuneti si mie gaura in tips pt a pune piercing cand se face,inainte de a plil tipsul sau la final cand e cu gel pe tips?multumesc.
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 18 Aug - 7:06

d@n@ a scris:
buna imi spuneti si mie gaura in tips pt a pune piercing cand se face,inainte de a plil tipsul sau la final cand e cu gel pe tips?multumesc.


buna,

gaurica pt pierce se face la final. eu o fac dupa pilirea stratului de constructie si inainte de a aplica gelul de finish. dupa ce am facut gaurica, aplic stratul de finish si abia dupa uscarea lui in lampa, aplic pierce-ul.

sper ca ti-am fost de ajutor! flower
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
d@n@




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 18 Aug - 10:13

multumesc pt raspuns.
Sus In jos
sybel




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 20/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptySam 20 Aug - 14:07

Buna seara,sunt membru nou si vroiam sa va intreb si eu daca cineva lucreaza cu marca REVEAL de la Harmony. Eu lucrez cu gelul Reveal si am probleme cu el , dupa doua zile prinde aer cand pun gel pe unghia naturala iar cand am facut constructie de unghie a tinut o saptamana.? mersi
Sus In jos
sybel




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 20/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 21 Aug - 3:47

Multumesc Oana,eu locuiesc in Franta ,am gasit si aici unde pot sa le comand ,am sa incerc dar nu prea stiu ce gel trebuie sa iau ca au prea multe .O sa vad daca ma descurc .MERSi
Sus In jos
sybel




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 20/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 21 Aug - 4:09

daca poti sa imi spui ce gel ai luat tu ,,, 4 plus ,star_line ; base-line ???? nu stiu pe care trebuie sa il iau .MErsi Oana
Sus In jos
sybel




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 20/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyDum 21 Aug - 4:10

sau Studio-line ???
Sus In jos
sybel




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 20/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyMier 24 Aug - 10:10

Chiar nu a auzit nimeni de gelurile Reveal de la Harmony??????????????
Sus In jos
h_3l3na




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/08/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 25 Aug - 5:58

Fetelor, stie cineva ce fel de oje se folosesc pt manichiura "in apa"? Din toate cele pe care le am eu acasa, doar una singura se imprastie in apa asa cum ar trebui. Restul se scufunda...
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 25 Aug - 7:49

sybel a scris:
sau Studio-line ???

eu folosesc gel de constructie aufbau gel rose- baseline (straluceste f bine si nu mai am nevoie de quick finish), trifazic starline, french white starline.

nu am avut probleme cu nici care dintre ele, dar daca vrei un gel dens incearca ultra strong builder clear pink, e special pentru extensiile cu sablon si pt stiletto !
Sus In jos
wanna




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 25 Aug - 10:53

fetelor, spuneti-mi si mie dak unghia se pileste inainte sau dupa aplicarea tips-ului? ms mult :*
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyJoi 25 Aug - 14:16

wanna a scris:
fetelor, spuneti-mi si mie dak unghia se pileste inainte sau dupa aplicarea tips-ului? ms mult :*

unghia naturala se matuieste inainte de aplicarea tipsului, apoi pilesti tipsul pana il aduci la nivel cu unghia naturala, cu grija sa nu il pilesti de tot.
Sus In jos
wanna




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 29 Aug - 2:39

ms mult Smile
Sus In jos
deea_blonda

deea_blonda


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 16/08/2011
Varsta : 33
Localizare : Mioveni

Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 EmptyLun 29 Aug - 4:18

a cumparat cnv geluri d l nailshop???cum sunt??yoo folosesc d l janet si nu-mi place gelul de modelare pt k arde fff tare.....va multumesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 19 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Intrebari si raspunsuri II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: