***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
mega white-extreme white Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
mega white-extreme white EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
mega white-extreme white EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
mega white-extreme white EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
mega white-extreme white EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
mega white-extreme white EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
mega white-extreme white EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
mega white-extreme white EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
mega white-extreme white EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
mega white-extreme white EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * mega white-extreme white Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 mega white-extreme white

In jos 
+3
Moderator_iulia_vero
woozy
anca22
7 participanți
AutorMesaj
anca22




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/02/2011

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyLun 28 Feb - 10:34

Buna fetelor.As avea si eu o singura problema.Eu am probleme doar cu gelul foarte alb de french cel ce se apilca in 2 straturi.Nu stiu cum se aplica corect.am incercat, dar peste cover cand il aplic degeaba fac linia de smile cu pensula ca apoi in lampa se intinde un pic si linia nu mai este perfecta.Am incercat dupa ce aplic coverul sa-l degresez ca sa aplic albul si este ok nu se mai intinde doar ca nu pot sterge linia de smile corect deoarece pensula nu se mai lipeste pe gel si nu pot trage cum trebuie.Daca foloseste careva acest tip de french si poate sa-mi spuna exact care sunt pasii si unde gresesc.Va rog si multumesc frumos.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyLun 28 Feb - 11:02

eu fac frenchul peste stratul de baza, apoi cover-ul il aplic pana la linia french-ului
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
anca22




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/02/2011

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyLun 28 Feb - 12:37

asta fac si eu cand folosesc gel alb mai dens.dar daca folosesc gelul subtire asa atunci varfurile sunt prea subtiri si au tendinta de rupere:).si majoritatea clientelor vor gelul cel subtire deoarece este mai alb
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyLun 28 Feb - 21:42

Anca, ca sa te poti intelege cu acest tip de gel trebuie sa exersezi, sa inveti sa faci linia de smile din prima ,fara sa corectezi cu o alta pensula. Poti incerca cu o pensula subtire.
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyJoi 8 Sept - 4:51

Fetele care obisnuiesc sa foloseasca French Builder Gel...ne spuneti va rog care sunt pasii de lucru pentru acest tip de gel...cand il aplicati si mai ales cum ...Mai intai dati stratul de aderenta-lampa-apoi formati pe jumatate sau putin mai mult de jumatatea unghiei cu cover(sau alt gel de constructie)...lampa-apoi formati frenchul cu builderul-lampa....si urmatorii pasi care ar fi?asa ma gandesc eu :)Multumesc.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyJoi 8 Sept - 10:55

bobocell1 a scris:
Fetele care obisnuiesc sa foloseasca French Builder Gel...ne spuneti va rog care sunt pasii de lucru pentru acest tip de gel...cand il aplicati si mai ales cum ...Mai intai dati stratul de aderenta-lampa-apoi formati pe jumatate sau putin mai mult de jumatatea unghiei cu cover(sau alt gel de constructie)...lampa-apoi formati frenchul cu builderul-lampa....si urmatorii pasi care ar fi?asa ma gandesc eu :)Multumesc.

Poti sa faci french-ul cu French Builder Gel in 2 variante.

Prima varianta este sa aplici primul strat de gel, in strat subtire pentru aderenta, intaresti la lampa, apoi aplici Camouflage in asa fel incat sa formezi "negativul" french-ului, intaresti in lampa si apoi formezi french-ul cu French Builder Gel, urmand curba creata cu gelul Camouflage. Aceasta se numeste "reverse method" si e metoda pe care o prefera multi profesionisti, printre care si Monique Frans Wink

A doua varianta este sa aplici un strat subtire de gel pentru aderenta, il intaresti, apoi faci smile line-ul cu French Builder Gel. Faci french-ul la toate unghiile si dupa ce s-a intarit aplici Camouflage-ul si in cazul in care treci cu el peste french, il stergi cu pensula curata, urmand linia smile-ului. Aceasta este o metoda mai rapida din punctul meu de vedere. Smile

Dupa ce ai aplicat una din cele 2 metode, aplici un strat de gel Allround Blue, Prima Allround Pink sau ACF. Pe acesta il inaresti, apoi degresezi, pilesti pentru uniformizare si aplici Quick Finish. :D

Daca o sa fii pe faza, vom posta in curand si un filmulet Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyVin 9 Sept - 5:25

Sarumana' pentru raspuns!!!!Sunt pe faza tot timpul pe forumul asta.Razz
Sus In jos
misea1989

misea1989


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 10/10/2011
Varsta : 34

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyMar 18 Oct - 2:37

Buna tuturor fetelor.
As avea si eu o intrebare : cum trebuie sa fie gelul alb pentru french ca sa se usuce in lampa uv rapid ?(pentru ca vreau sa fac virful unghiei direct alb) . Eu am 2 feluri de gel alb : unul mai moale si altul putin mai tare insa nu se usuca in lampa asa rapid doar daca l tin vreo 5 minute sau mai mult.
Va multumesc!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyMar 18 Oct - 7:32

misea1989 a scris:
Buna tuturor fetelor.
As avea si eu o intrebare : cum trebuie sa fie gelul alb pentru french ca sa se usuce in lampa uv rapid ?(pentru ca vreau sa fac virful unghiei direct alb) . Eu am 2 feluri de gel alb : unul mai moale si altul putin mai tare insa nu se usuca in lampa asa rapid doar daca l tin vreo 5 minute sau mai mult.
Va multumesc!

Misea1989, cu cat este mai pigmentat un gel cu atat se intareste mai greu. Acest lucru se intampla, deoarece lumina UV patrunde mai greu atunci cand exista mult pigment in gel.

Eu folosesc cel mai des French Builder Gel de la Tiger care se intareste in 2 minute garantat. Ultra White French Gel se intareste de asemenea in 2 minute, iar Ultra Grip French Gel este indicat sa il pui in strat foarte subtire ca sa se intareasca in 2 minute.

Cele 3 geluri de care iti spun sunt diferite:

French Builder Gel este un gel alb de constructie pe care il poti folosi la constructii sau la persoanele care isi fac de obicei french, pentru ca il pui dupa primul strat de gel., iar cand iti vine clienta la intretinere iti este mult mai usor pentru ca nu trebuie sa il pilesti de tot. Il poti aplica atat pe strat lipicios, cat si pe strat matuit.

Ultra White French Gel este un gel clasic de french,cu o vascozitate medie, pe care il poti aplica atat pe strat lipicios, cat si pe suprafata mata.

Ultra Grip French Gel, este un gel cu totul deosebit, deoarece este foarte pigmentat si are o culoare intensa. Acesta se aplica pe strat matuit. Este un gel de vascozitate scazuta.


Sper ca ti-am fost de ajutor. Smile

O zi buna!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
misea1989

misea1989


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 10/10/2011
Varsta : 34

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyMier 19 Oct - 3:27

Buna Coralia.
Raspunsul pe care mi l ai dat l am inteles insa vreau sa stiu care din cele 3 geluri pot sa fac direct virful alb (adica vreau sa spun ca eu procedez asa : asez sablonul , aplic varful cu gel de constructie , usuc in lampa apoi pun pe virf gel alb pentru french si bag iar in lampa si ultimul pas aplic gel de constructie pe toata unghia si formez curba C) . Ei eu vreau sa fac direct virful unghiei cu alb ca sa nu mai pun un strat de gel transparent apoi alb si iar transparent.
Sper ca ai inteles problema mea. Neutral
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white EmptyMier 19 Oct - 12:07

Buna Misea1989!
Ceea ce nu am inteles este daca vrei sa pui direct alb pe unghia naturala, fara sa mai aplici un strat subtire de gel de modelare sau constructie pentru aderenta.

Ziceai mai sus ca ultimul pas este sa aplici gel de constructie pe toata unghia ca sa formezi curba C. As vrea sa te intreb: ce numesti curba C?

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
bebeloiu

bebeloiu


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/08/2011
Localizare : Bucuresti

mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: buna coralia   mega white-extreme white EmptySam 11 Feb - 8:37

Admin_Coralia a scris:
Buna Misea1989!
Ceea ce nu am inteles este daca vrei sa pui direct alb pe unghia naturala, fara sa mai aplici un strat subtire de gel de modelare sau constructie pentru aderenta.

Ziceai mai sus ca ultimul pas este sa aplici gel de constructie pe toata unghia ca sa formezi curba C. As vrea sa te intreb: ce numesti curba C?

Smile


La un moment dat gasisem un french step by step pus de tine cu poze Sad dar acum nu il mai gasesc, ma poti ajuta? pls.

ms Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





mega white-extreme white Empty
MesajSubiect: Re: mega white-extreme white   mega white-extreme white Empty

Sus In jos
 
mega white-extreme white
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: