***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
alergie la praful de unghii!!!!! Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
alergie la praful de unghii!!!!! EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * alergie la praful de unghii!!!!! Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 alergie la praful de unghii!!!!!

In jos 
+4
Manichiura Arad
Moderator_iulia_vero
Moderator_TigerNails
cuta
8 participanți
AutorMesaj
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyDum 27 Mar - 7:51

salut!
a patit cineva asa ceva???? am sesizat de ceva vreme ca ma deranjaza praful de unghii, dar am ignorat acest lucru pana cand intr-o dimineata m-am trezit cu ochii umflati, pielea de pe pleoape iritata si tenul ffff uscat!!!
A mai patit cineva asa ceva?Oare ce-i de facut?Ar fi cel mai trist lucru care mi s-ar putea intampla, sa nu mai pot face unghii.
Ajutor!!!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyDum 27 Mar - 10:59

cuta a scris:
salut!
a patit cineva asa ceva???? am sesizat de ceva vreme ca ma deranjaza praful de unghii, dar am ignorat acest lucru pana cand intr-o dimineata m-am trezit cu ochii umflati, pielea de pe pleoape iritata si tenul ffff uscat!!!
A mai patit cineva asa ceva?Oare ce-i de facut?Ar fi cel mai trist lucru care mi s-ar putea intampla, sa nu mai pot face unghii.
Ajutor!!!

Buna!

Sfatul meu este sa mergi in primul rand la un alergolog BUN sa iti faci un test de alergii. Sper sa reusesti sa gasesti unul...
Poate te-ai speriat degeaba si nu este din cauza prafului de pilitura de la unghiute.
Sa va povestesc ce-am patit eu: zambet subtil
Si eu m-am trezit cu o alergie acum vreo doi ani de zile. Ma mancau ochii, fata, nasul, sira spinarii si, aveam momente (crize) cand, parca ma manca si creierul in cap. Imi curgeau ochii si nasul de nu mai stiam ce sa fac. Era atat de penibil, toata ziua buna-ziua eu imi trageam sau suflam nasul pt ca imi curgea sau aveam senzatia ca imi curge. Ajunsesem sa ma irit ingrozitor in toata zona T a fetei de cat ma frecam la ochi si nas. Din aceasi cauza, facusem si rani la nari si mi se sparsesera cateva vase de sange la nas si ochi.
Primul meu gand a fost: gata, m-am nenorocit! - mi se trage de la ceva produse sau praf de pilitura. Insa, m-am hotarat sa testez chestia asta si am iesit din mediul respectiv la munte, la aer urat, vreo 2 saptamani. Nimic. Crizele de mancarimi si stranuturi insa erau la fel - nici o imbunatatire cat de mica.
Nu am avut timp sa merg insa la doctor o buna perioada de vreme - si, in timp, alergia mea tot aparea si disparea. Ma lasa o vreme cu totul, si apoi, din senin, ma trezeam din nou cu crizele repective care durau de la 2-3 zile pana la o saptamana - doua.
M-am interesat putin sa vad la ce doctori priceputi sa merg. Am ajuns la doi. Unul mai "priceput" ca celalalt. oh
La primul la care m-am dus - am asteptat ceva timp sa gasesc loc de programare in programul lui incarcat si, dupa ce mi-a luat o caruta de bani, concluzia a fost ca trebuie sa dau pisica. Mai intai de toate mi-a facut testul alergologic care mi-a iesit NEGATIV la toate - inclusiv la pisica. Asa ca, marele doctor, nestiind ce sa zica in acel moment, a inceput sa imi zica "cu mult profesionalism", ca trebuie sa dau pisica pt ca a vazut el ca totusi la pisica nu era negativ, ca PARCA a aparut ceva acolo totusi.... surprins Am zis "buna ziua" si am plecat.
La urmatorul "mare" doctor a fost si mai "bine". Imi facusem in prealabil un test de spirometrie iar rezultatele iesite se incadrau in limitele normale. Totusi, concluzia astuia a fost ca am astm! (?!?!?!?) surprins surprins surprins Pai cum asa??? Ce legatura are astmul cu stranutul meu? Spirometria a iesit bine, nu am avut nici un caz de asa ceva in familie, nu aveam simptomele acestei boli deci... de unde pana unde??? Urmatorul pas a fost sa incerce sa imi vanda tot felul de sprayuri pentru astm. A chemat-o pana si pe asistenta sa imi faca training cum trebuie sa le folosesc atunci cand aparea criza. Criza de ce??? de mancarimi??? Adica ma mananca nasul sau ochii si trebuie sa inhalez chestia aia sau cum??? In plus, incepuse sa imi tina "teoria astmului" si sa ma panicheze ca astmul e o boala care gata, daca o am, nu mai am cum sa scap de ea si ca toata viata mea ma voi chinui cu ea... surprins nu vreau sa vad
N-am mai stat sa ascult si in momentul ala aproape ca am iesit prin usa, mi-am luat sotul si am venit acasa si am zis ca gata, nu imi mai trebuie medici alergologi. Cel putin nu de aici...
Intre timp crizele mele de alergie s-au rarit cu totul si, atunci cand apar, nu mai sunt deloc la aceasi intensitate. Ma tin cam vreo doua zile maxim in cel mai rau caz, stranut de cateva ori pe zi, ma mai mananca putin nasul in special dimineata cand ma trezesc (cam vreo 10 - 15 minute) si asta e tot.
Decat sa-l dau pe Garfield sau sa inhalez spray-uri de astm, mai bine traiesc cu crizele mele asa.... ::-j :

Acum, asta e fost experienta MEA...
Recomand totusi sa cauti un doctor alergolog bun care sa iti poata oferi niste raspunsuri pertinente. Nu m-am uitat de unde esti insa, daca esti din Bucuresti iti voi spune la ce medici sa NU mergi... zambet subtil
Pana atunci insa, te poti proteja cu manusi nepudrate, masca pt fata si ochelari astfel incat sa nu mai ai contact direct piele/produse. Cauta ceva geluri si produse fara acizi si, de asemenea, incearca sa iesi din mediul respectiv cateva zile bune sa vezi daca apare vreo schimbare in simptome.
Sper ca iti vor fi de folos sfaturile si sa ne tii la curent si pe noi!

Pupici,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyDum 27 Mar - 11:27

Si eu din august pana acum vreo 2 luni , tot aveam perioade cand ma luau mancarimile de nas si imi curgeau ochii incat nu puteam nici unghii sa fac cum trrebuie , si imi ziceam ca e de la praful de unghi si nu voiam sa accept asta. Ma luau dimineata in special si la prima client abia abia ma abtineam sa nu ma scarpin, pana cand zi si noapte aceleasi simptome, eram terminata psihic ca nu o sa mai pot face unghii si asta am sigur.
Pana intr-o zi cand, tot chinuindu-ma sa vad de la ce mi s-ar putea trage ca nu voiam parca sa accept asa usor ca e de la praf de unghii (cu toate ca mama e alegrica la muuuuuuulte chestii, de fapt aproape la orice, si eu am cateva mostenite) : era crema de fata, o crema de la bioderma care era o crema de zi si de aceea imi apareau mancarimile dimineata , atunci o aplicam. Mi se terminase crema de noapte si tocmai de aceea am hotarat ca pana cand voi ajunge la farmacie pentru alta sa o folosesc pe cea de zi si pentru noapte , rezultatul : mancarimi, ochi rosii si umflati zi si noapte, pana am aruncat-o si nu mai am probleme

Deci fii un picut atenta la tot ce faci ce mananci, ce bei , ce pui pe fata si le elimini pe rand pana poate gasesti cauza.

O intrebare: ai facut solar zilele aste?


Oricum , bafta!!! Iti doresc sa ai alergii la altceva si nu la praful de unghiute.
Sus In jos
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 10:22

cuta a scris:
salut!
a patit cineva asa ceva???? am sesizat de ceva vreme ca ma deranjaza praful de unghii, dar am ignorat acest lucru pana cand intr-o dimineata m-am trezit cu ochii umflati, pielea de pe pleoape iritata si tenul ffff uscat!!!
A mai patit cineva asa ceva?Oare ce-i de facut?Ar fi cel mai trist lucru care mi s-ar putea intampla, sa nu mai pot face unghii.
Ajutor!!!

Saluti, shi eu ma aflu printre aceste persoane alergice la praful de la unghii, eu i-au claritin zilnic, pur shi simplu fara acest medicament nu as putea lucra, shi chiar shi acesta uneori nu ma ajuta, la mine se manifesta astfel, incepe sa ma mamance nasul, imi curg ochii lacrimez incontinuu, stranut incontinuu, ma rosesc, mi se umfla pleoapele, imi apar tot felul de bubitze pe zona pieptului, gatului shi fatza, dupa toate aceste faze pur shi simplu nu mai lucrez pana nu imi revin shi ma tzine in jur de o saptamana sau doua Sad este foarte nasol de 3 ani incoace tot trag cu alergiile astea, primii doi ani de lucru nu am avut probleme, shi mai nou fac alergie shi la maini care e foarte foarte nasoala mi se usuca pielea, imi crapa shi mi se face rana, am incercat atatatea metode de protejare, dar nici una nu ishi face efectul 100%
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 10:31

Tina jur k aceeashi problema am avut-o shi eu doctori peste doctori, plimbari peste tot shi nimik toate raspunsurile ajungeau la pisic, eu tot incercam s explic ce shi cum dar nici cum nu iesheam la capat, legat de astm, din cate am inteles eu shi din cate am citit ca la un momentdat am intrat in depresie asha de rau ma simtzeam de la alergie, am inteles k astmul se poate face shi datorita alergiilor. Sad
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 10:32

Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 10:47

Manichiura Arad a scris:
Tina jur k aceeashi problema am avut-o shi eu doctori peste doctori, plimbari peste tot shi nimik toate raspunsurile ajungeau la pisic, eu tot incercam s explic ce shi cum dar nici cum nu iesheam la capat, legat de astm, din cate am inteles eu shi din cate am citit ca la un momentdat am intrat in depresie asha de rau ma simtzeam de la alergie, am inteles k astmul se poate face shi datorita alergiilor. Sad

Mda... este trist ceea ce se intampla prin spitalele si clinicile de la noi...
Problema mea era ca la pisic mi-a iesit negativ si astm in mod sigur nu avea cum sa fie: nu aveam nici un simptom de genul iar spirometria a iesit foarte ok.
E ridicol... Iti dai seama ce ar fi fost sa incep sa ma indop cu tratamente de astm si sa inhalez sprayuri cand pe mine ma manca nasul..... nu vreau sa vad
Eu inteleg ca se poate face astm de la o alergie, insa daca il faci, ai niste simptome specifice acestei boli.. eu nu aveam nici unul dintre ele...

whew
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 11:56

Manichiura Arad a scris:
cuta a scris:
salut!
a patit cineva asa ceva???? am sesizat de ceva vreme ca ma deranjaza praful de unghii, dar am ignorat acest lucru pana cand intr-o dimineata m-am trezit cu ochii umflati, pielea de pe pleoape iritata si tenul ffff uscat!!!
A mai patit cineva asa ceva?Oare ce-i de facut?Ar fi cel mai trist lucru care mi s-ar putea intampla, sa nu mai pot face unghii.
Ajutor!!!

Saluti, shi eu ma aflu printre aceste persoane alergice la praful de la unghii, eu i-au claritin zilnic, pur shi simplu fara acest medicament nu as putea lucra, shi chiar shi acesta uneori nu ma ajuta, la mine se manifesta astfel, incepe sa ma mamance nasul, imi curg ochii lacrimez incontinuu, stranut incontinuu, ma rosesc, mi se umfla pleoapele, imi apar tot felul de bubitze pe zona pieptului, gatului shi fatza, dupa toate aceste faze pur shi simplu nu mai lucrez pana nu imi revin shi ma tzine in jur de o saptamana sau doua Sad este foarte nasol de 3 ani incoace tot trag cu alergiile astea, primii doi ani de lucru nu am avut probleme, shi mai nou fac alergie shi la maini care e foarte foarte nasoala mi se usuca pielea, imi crapa shi mi se face rana, am incercat atatatea metode de protejare, dar nici una nu ishi face efectul 100%


Daniela, cum poti sa lucrezi cand iei claritine? Si eu am luat si eram terminata, adormeam intre cliente (pe scaun) cand asteptam cate 10-15 minute (exact ca o baba), imi venea de multe ori sa pun capul pe aspirator in timp ce faceam unghiute, oooo groaznic imi era. Problema e ca eu nu stiam ca da stari de somnolenta si credeam ca sunt suprasolicitata fizic de la atata munca, eram ingrijorata pana cand am aflat ca de la pastilutele alea muream de somn in continuu. Sleep
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 13:31

In perioada aia am luat si eu Claritine la sfatul farmacistei (inainte sa ajung la doctori). Insa nu a avut nici un efect. M-am dus iar la farmacie si mi-a dat Aerius. Asta a fost FOARTE ok. Cat timp il luam, nu mai aveam probleme; dar am renuntat la un moment dat pt ca nu am considerat ca e ok sa iau zilnic atatea pastile si am preferat sa indur alergia. nu vreau sa vad
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 13:57

Pfuaiii deci io nu shtiam de ce imi e atata somn!!!!!!! mai ales k eu le i-au shi zilnic, vesnic sunt obosita!!!! nu imi vine sa cred k nu am aflat pana acum!!!!!
Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyLun 28 Mar - 21:28

e foarte trist!!!
mai nou lucrez cu niste ochelari de protectie dar fara vreun efect spectaculos.
Nu pot sa ies din mediu 2 sapt sa vad cum ma simt, nu pot sa ies din mediu nici macar o zi ca-mi dau peste cap programarile.Saptamana trecuta am lucrat cu febra, racita cobza tocmai din acest motiv.
Va pup gagici si om mai vedea noi...





Sus In jos
monicy




Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 26/07/2010

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMar 29 Mar - 2:06

Buna fetelor,
eu din decembrie m-am confruntat cu pielea foarte uscata pe fata, si prima data m-am gandit ca e de la frig etc.vreau sa zic ca aveam pete foarte uscate mai ales pe frunte dupa aceea si pe obraji, nu puteam sa ma machiez ca se vedea si mai urat...in februarie am ajuns la primul dermatolog,care mi a dat o crema de la bioderma pt ten normal-sensibil, nu mi a fost de folos, am apelat la alt medic dermato si mi recomandat crema advantan, care face minuni, ma dau de o saptamana si nu mai am problema. Am si intrebat daca ar putea fi de la praful de unghii si a zis 'cauzele pot fi multiple' , deci eu zic ca cel mai bine sa incercati la medic alergolog, dermato daca credeti ca aveti probleme din cauza prafului de unhii...
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMar 29 Mar - 2:10

monicy a scris:
Buna fetelor,
eu din decembrie m-am confruntat cu pielea foarte uscata pe fata, si prima data m-am gandit ca e de la frig etc.vreau sa zic ca aveam pete foarte uscate mai ales pe frunte dupa aceea si pe obraji, nu puteam sa ma machiez ca se vedea si mai urat...in februarie am ajuns la primul dermatolog,care mi a dat o crema de la bioderma pt ten normal-sensibil, nu mi a fost de folos, am apelat la alt medic dermato si mi recomandat crema advantan, care face minuni, ma dau de o saptamana si nu mai am problema. Am si intrebat daca ar putea fi de la praful de unghii si a zis 'cauzele pot fi multiple' , deci eu zic ca cel mai bine sa incercati la medic alergolog, dermato daca credeti ca aveti probleme din cauza prafului de unhii...




eu stiu k Advantan e pentru alergii...si eu am avut insa nu era de la unghii, ci aveam niste bubite rosii in zona pieptului de la soare si numai cu crema aia imi trecea
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMar 29 Mar - 2:15

eu recent de la pilit am avut un accident..neavand aspirator pt praf cand am pilit gelul la intretinere mi-a sarit ceva in ochi,nu reuseam sa scap de senzatia k am ceva acolo,mi s-a inrosit abia mai vedeam pt k imi lacrima f tare...intr-un final am ajuns la urgente si am stat o saptamana cu pansament pe ochi si cu tratament Sad de atunci lucrez doar cu ochelari de protectie.

tot din cauza prafului mi se usca si tenul f tare..insa incerc sa-l mentin curat si sa-l hidratez cu crema Smile
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMar 12 Apr - 2:36

Am o problema! Poate mă poate cineva ajuta cu o părere!
I-am făcut surorii mele primele unghii din acryl din viata ei respectiv si a mea..
Au trecut 2 zile de când le are si azi imi zice că o mănâncă fata, mai ales obrajii, si este roșie in acel loc. Mentionez ca ea are alergie de circa 3 ani si anume alergie la nichel (dermatita de contact) care a dobândit-o de la cursul de coafor Sad
Sa fie de la praful de pilitura sau sa fie de la acrylul de pe unghii. Se scarpina cu unghiile care sunt din acryl. Ce părere aveți?
Pupici.
Sus In jos
mentorxp




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Cluj-Napoca

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMier 11 Mai - 12:04

Incredibil ca v-am gasit cu aceeasi problema zambet larg ,pun unghii de 6 luni si pana acum o luna era totul perfect insa mentionez ca sedintele de aplicat unghii erau "toxice" Smile) (fetele fumau +pilitura de pe unghii ,direct pe fatza mea) .Pun doar la cateva prietene deci nu se pune problema ca sunt expusa 24 din 24 la praful de unghii. Asadar intr-o dimineata m-am trezit cu ploapele umflate incredibil de tare ca aveam cearcane albastre,pielea foarte uscata in jurul ochilor si ca prima reactie am pus comprese reci si cand s-au mai desumflat am ramas cu riduri adanci.Un doctor privat m-a diagnosticat in 5 minute cu conjuctivita.M-am tratat cu tobrex si nimic,apoi am anulat toate sedintele si intr-un final eram mai bine insa pielea era la fel de uscata doar ca desumflati.Inainte de Paste am reluat sedintele de unghii si exact din prima zi imi erau din nou umflati ochii dimineata,m-am autodiagnosticat cu alergie Smile),am luat Nostamine si de sarbatori eram ok,chiar super.Ochisorii mei erau din nou luminosi si neridati. Am achizitionat si ochelari de protectie insa nu-s suficient de eficienti deoarece praful intra pe nas,imi usuca tenul,daca pun masca pe nas mii se aburesc ochelarii Smile).Nu pot renunta sa pun unghii le ador,ce naiba sa fac?????????????? Acum cu picaturile dupa mine ochii sunt doar rosii si pielea putin uscata,atat insa in viitor ori devin dependenta or inceteaza sa -si mai faca efectul. inima franta Daca careva gaseste solutia sa amelioram sau sa tratam va rog impartasiti.

Va salut si spor la creativitate.
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! EmptyMier 11 Mai - 20:38

salut mentorxp! E clar ca ai alergie, exact asa s-a manifestat si la mine.Eu port ochelarii de protectie si masca mereu cand pilesc si parca simt o ameliorare.Ma dau pe fata cu multa crema si mai ales pe la ochi.Am mai descoperit o crema (alifie) cu care m-am dat pe pleoape si a avut un efect foarte bun, se numeste neopreol.O gasesti la farmacie dar e cu ulei de peste si miroase destul de urat.Mie mi-a facut bine.Exista si creme speciale pentru alergii dar sunt contraindicate pe o perioade mai lungi de 5 zile!!si ce-am facut!!!
Daca mai auziti de vreun remediu sau de niste ochelari faini de protectie dati-ne si noua alergicelor de veste!!!
pupici
Sus In jos
Continut sponsorizat





alergie la praful de unghii!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: alergie la praful de unghii!!!!!   alergie la praful de unghii!!!!! Empty

Sus In jos
 
alergie la praful de unghii!!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Ros unghii!!..Help!
» probleme unghii gel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: