***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)

In jos 
+3
Oana_
ella
stefyzza
7 participanți
AutorMesaj
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 8:19

Am gasit acest forum si vad ca sunt multe intrebari si la fel de multe raspunsuri pe aici asa ca am decis sa pun si eu cateva intrebari ....ca sa ma lamuresc cum sta treaba....M am hotarat sa mi iau un kit de unghii ca sa nu mai merg la fata care imi punea mie unghii(sa le pun cum vreau si cand)asta era ideea,numai ca nu e ASA usor cum am crezut initial.Am facut comanda pe okazii de un set pe care nu am dat prea multi bani...(in set era o lampa(4 neoane),gel(3 in 1)asa mi a zis pers d la care am cumparat,clener,primer(mi a scris un bilet si zicea ca actioneaza la uv)pile si sclipiciuri,si niste panarame de tipsuri.M am apucat frumusel sa pun prima data unei prietene....am impins cuticula,am pilit cu buffer,scuturat de praf,aplicat primer(dar nu am bagat la uv)am lipit tipsul dupa care am pus un strat de gel(3 in 1,transparent) si la lampa 3 min.am sters cu cleaner ,am mai pus un strat de gel(mi am cumparat eu unul initial am crezut ca e alb pt french dar cand l am pus pe unghie era laptos asa ca l am intins pe toata unghia)iar la lampa...sters cu cleaner.....pilit....un strat de gel transparent(3 in 1)lampa....cleaner...bufer...lac unghii...ulei cuticule....Aratau bine....eram mandra dar nu au tinut nici 24 de ore:)))))a sarit gelul de pe unghii si a ramas doar tipsul.Parerea mea este ca nu este bun gelul...si as vrea sa mi cumpar unul mai bun(dar nu foarte costisitor)...daca asta ar fi problema....Va rog sa mi spunetzi si mie unde gresesc si care este strictul necesar pentru a putea sa pun unghii care sa dureze macar 2 sapt.cate geluri trebuie sa folosesc si care e denumirea lor daca merg sa le cumpar.Smile
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 11:20

In primul rand nu stiu sigur daca gelul este neaparat de vina avand in vedere cate greseli ai facut tu cand ti le-ai pus....spun ca ai facut o multime de greseli pt ca din ce ai scris reiese ca doar atat ai facut...ceea de nu e bine....si in al doilea rand un gel bun dar nu foarte costisitor nu prea exista....din experienta mea in materie de unghii de cele mai multe ori pretul reflecta calitatea (ma refer strict la unghii)....pt ca nu poti compara un gel de la Juliana sau Magnetic care este in jur de 200-250 lei o cutiuta de gel cu nu stiu ce firma care are gel la...30-40 de lei cutia,,,,
Oricum ti-as recomanda sa citesti forumul deoarece vei gasi raspunsul la toate intrebarile tale si vei afla si pasii care trebuie parcursi precum si cele mai bune firme de geluri.
Spor:)
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 12:19

ms pt rasp ella...ca sa pot sa invat ceva din greseli te rog sa mi spui la ce gresesc.am citit diferite articole de pe forum despre geluri...firme...eu ma refeream ca nu stiu cate tipuri de gel trebuie sa aplic pe unghie...(de aderenta de modelare...de sigilare....zic si eu ce am mai auzit....)m am tot uitat pe net dar nu prea ma lamuresc informatiile pe care le citesc.sa presupunem ca maine ma duc la magazin nici nu stiu ce sa cer....
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 12:48

pai....pasii ar fi urmatorii:
1. se scurteaza unghiile, se impinge cuticula si se curata pielea de pe unghie cu o pila foarte fina sau buffer, se da cu pila pe toata suprafata unghiei pt a lua luciul dar foarte fin sa nu strici unghia (se matuieste) si se deprafuieste
2. se alege tipsul potrivit, il lipeste cu grija sa nu ai bule, si pilesti tipsul astfel incat sa nu se mai vada diferenta cu unghia naturala ( din nou trebuie sa pilesti cu atentie, sa nu exagerezi si sa nu pilesti unghia naturala..DOAR tipsul..si il pilesti pe toata suprafata lui sa nu aiba luciu) apoi matuiesti cu bufferul si deprafuiesti
La Tiger Nails au o solutie numita tip blender care se pune pe tips (la imbinarea cu unghia naturala) si inmoaie tipsul si te ajuta la pilit.
3. aplici primer (daca e cu uscare la lampa il bagi la lampa daca nu se usca in aer) si ai grija sa nu mai atingi unghia cu nimic
4. acum se aplica gelul...aici sunt mai multe variante, in principiu depinde de firma, de tehnica lor...eu in momentul acesta lucrez cu Magnetic si la ei este un gel (Flash) care ar fi primul strat de modelare, il bagi la lampa, scoti si stergi cu cleaner, pilesti pentru forma.......apoi eu aplic coverul si french-ul pe care le bag la lampa dar nu le sterg cu cleaner....apoi aplic stratul mai gros facand bombeul (top gel), il bag la lampa, scot si sterg cu cleaner, pilesc pentru nivelare...si aplic Finish-ul.
- gelurile 3 in 1 inseamna acelasi gel pentru toate cele 3 faze
Oricum daca pui primul strat subtire nu-l sterge cu cleaner deoarece este stratul lipicios este de aderenta cu al doilea strat mai gros...abia dupa stratul mai gros stergi, pilesti, faci french, modele dupa care pui stratul de sigilare si finish-ul... de exemplu la Tiger Nails au geluri 3 in 1.

Ii cam greu sa-ti spun asa intr-un mesaj tot dar in mare ar fi ca trebuie sa cureti bine bine unghia inainte, sa nu pilesti mult pt a nu rani,sa ai grija cand lipesti tipsul sa nu aiba bule de aer, primer-ul nu-l mai atingi cu nimic in afara de gel iar cu gelurile..sunt mai multe modalitati de aceea cel mai bine ar fi sa citesti topic-ul Intrebari si Raspunsuri si e imposibil sa nu te lamuresti.

Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 13:14

inca o data multumesc pt rasp...acum scotoceam pe aici ...aproape am luat la rand toate intrebarile si raspunsurile...am o foaie si un pix langa mine si imi iau notite:))da ai dreptate sunt multe informatii...mi am descoperit si unele greseli...m am uitat si pe site tiger nails la gelul 3 in 1...daca il comand pe acesta este suficient...adica il pot folosi in 3 straturi?nu mai am nevoie de alt gel nu?eu folosesc tipsuri albe deja decorate...ca french.siii inca ceva vad ca sunt multe denumiri si la astea 3 in 1 ...care e mai utilizat dupa tine(pentru inceput imi doresc sa fac unghiile simple...)
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 13:28

Smile)...cel mai bine e sa faci asa ca iti gasesti raspuns la toate intrebarile si vezi si tot felul de situatii prin care au trecut fetele...chiar ai de unde invata...Smile

daca iti comanzi gelul 3 in 1 mai ai nevoie doar de gelul de finish care la ei este Quick FInish II...si ma rog gelul de french dar daca spui ca ai tipsuri french nu-ti trebuie....
Dintre gelurile 3 in 1 de la Tiger eu ti-as spune sa alegi intre ACF, Fiberglass sau Allround gel blue II.....ideea ar fi sa te orientezi spre o vascozitate medie spre mare..asta inseamna ca gelul este mai dens si ai timp ceva mai mare pt modelare inainte sa curga:)....
Din pacate eu nu lucrez cu Tiger sa-ti spun care este mai bun dintre ele..cred totusi ca Fiberglass-ul s-ar putea sa arda putin mai tare la lampa....eu ti-as recomanda ca inainte sa comanzi sa o suni pe Tina sa-ti explice diferentele si dupa aceea te hotarasti. Ea stie cel mai bine ce produse sa-ti recomande mai ales ca esti la inceput. Nr. ei de tel il gasesti pe site la Contact
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 13:35

A si inca ceva...pentru inceput..la Tger Nails ti se ofera posibilitatea sa le testezi gelurile...gratuit, sub forma de mostre. Din cate stiu eu poti comanda 3 mostre de gel (bineinteles nu geluri colorate su finish-ul) dar este si o comanda mnima sa poti beneficia de mostre. Oricum eu zic ca e foarte avantajos avand in vedere ca daca iti iiei Quick Finish si primer depasesti suma de 100 de lei ( si astea oricum iti raman) poti sa incerci 3 geluri diferite gratuit si abia dupa aceea, cand vezi care iti place mai mult, sa iti comanzi varianta full size.
Sun-o totusi pe Tina sa te lamureasca ea mai bine si sa-ti spuna despre mostre:)
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 13:36

* la Tiger* am vrut sa sciu la inceput dar nu mi-a iesit:)))
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 14:05

stefyzza a scris:
ms pt rasp ella...ca sa pot sa invat ceva din greseli te rog sa mi spui la ce gresesc.am citit diferite articole de pe forum despre geluri...firme...eu ma refeream ca nu stiu cate tipuri de gel trebuie sa aplic pe unghie...(de aderenta de modelare...de sigilare....zic si eu ce am mai auzit....)m am tot uitat pe net dar nu prea ma lamuresc informatiile pe care le citesc.sa presupunem ca maine ma duc la magazin nici nu stiu ce sa cer....

poti sa cauti si video cu step by step pe youtube, te ajuta foarte mult, deoarece vezi exact cum se procedeaza, care sunt pasii...stii cum se spune ca"o poza face mai mult decat 1000 de cuvinte"

o seara frumoasa
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 14:08

stefyzza a scris:
ms pt rasp ella...ca sa pot sa invat ceva din greseli te rog sa mi spui la ce gresesc.am citit diferite articole de pe forum despre geluri...firme...eu ma refeream ca nu stiu cate tipuri de gel trebuie sa aplic pe unghie...(de aderenta de modelare...de sigilare....zic si eu ce am mai auzit....)m am tot uitat pe net dar nu prea ma lamuresc informatiile pe care le citesc.sa presupunem ca maine ma duc la magazin nici nu stiu ce sa cer....

Smile)Smile) in principiu trebuie sa ceri primer , un gel trifazic (3 in 1) , unul alb pentru french, si un quick finish, cleaner, pile si pensula scoate limba scoate limba scoate limba si laaaampa, daca nu ai ras ras
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 22:30

Inca ceva ce am facut...a fost sa pun toate 3 straturi de gel in strat foarte subtire(asta pt ca mie nu mi plac unghiile groase si mi se parea ca arata mai bine...poate si asta e una din greseli)Am vizionat filmulete... tehnica iese...nu se umfla nu prind aer...dar in 24 d h max sare gelul...o fasie subtire asa cum pun eu....Problema era ca atunci cand ma uitam la filmulete....nu gaseam produse la fel ca a le mele.Exista PRIMER care isi face efectul la lampa?asa mi a zis pers care mi a trim setul...dar eu nu am bagat la lampa....l am aplicat....si atat.Am vrut sa postez aici link cu pagina d pe ocazii ca sa va arat setul si ce contine ca sa ma intelegetzi mai bn...dar nu am voie pt ca sunt noua pe forum(dupa 7 zile)
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 22:31

aaaa....daca gelul e 3 in 1 de ce imi mai trebuie finish?zicea ella ca are toate trei faze in el....
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyJoi 29 Sept - 23:17

stefyzza a scris:
Inca ceva ce am facut...a fost sa pun toate 3 straturi de gel in strat foarte subtire(asta pt ca mie nu mi plac unghiile groase si mi se parea ca arata mai bine...poate si asta e una din greseli)Am vizionat filmulete... tehnica iese...nu se umfla nu prind aer...dar in 24 d h max sare gelul...o fasie subtire asa cum pun eu....Problema era ca atunci cand ma uitam la filmulete....nu gaseam produse la fel ca a le mele.Exista PRIMER care isi face efectul la lampa?asa mi a zis pers care mi a trim setul...dar eu nu am bagat la lampa....l am aplicat....si atat.Am vrut sa postez aici link cu pagina d pe ocazii ca sa va arat setul si ce contine ca sa ma intelegetzi mai bn...dar nu am voie pt ca sunt noua pe forum(dupa 7 zile)

salut,

s-ar putea sa fie si gelul... ca sunt o sumedenie de geluri de proasta calitate pe piata, trebuie tinut cont si de pret !

cat despre primer, im mare parte, se usuca fara lampa, dar sunt si exceptii cum ar fi primer - bonder care necesita 60 de secunde la UV
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 30 Sept - 0:06

al meu e intr o sticla cu pensula....eticheta alb cu negru...YRE scrie sus...pe spate scrie: UV TOPCOAT DRIES WITH ANY UV LIGHT.for a super-durable finish faster dryng longer lasting-higher shine .no yellowing.e foarte important primerul...nu?
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 30 Sept - 0:11

si gelul este intr o cutie alba cu o dunga rosie....CCN uv gel....transparent...atat scrie pe el(nu scrie nici un 3 in 1 nimic)....oricum vreau sa mi cumpar un gel 2 ...ca sa vad daca sunt eu d vina(oricum am vaz ca am facut si eu greseli)sau e gelul(sunt sigura ca asta e unul ieftin)
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 30 Sept - 0:22

in cazul acesta primer-ul se usuca la lampa (cel pe care il ai tu)...eu te sfatuiesc ca atunci cand iti vei cumpara alte geluri sa-ti iei si primer, mai exact sa folosesti toate produsele de la aceeasi firma:)
Quick Finish ( asa se numeste la Tiger, la altele doar Finish) este gelul care se pune ultima data, este intr-o sticluta ca de oja cu pensula si se foloseste pentru a-i da luciu unghiei....ca si cum ai pune lacul transparent pt stralucire cand iti faci unghiile cu oja.
Cred ca poti si sa nu-l folosesti desi nu cunosc manichiurista care sa nu puna Finish la unghiile cu gel...deci eu as spune ca este indispensabil:)
Si straturile, daca vrei sa le pui subtiri, desi nu-i prea bine deoarece bombeul acela da rezistenta unghiei, sa nu le pui totusi asa subtiri ca un strat de oja....al doilea strat ar trebui sa fie mai grosut, sa poti sa o forma frumoasa unghiei si sa ai grija sa sigilezi bine marginile ( sa dai cu pensula pe marginile unghiei FARA sa atingi cuticula cu nici un fel de gel pt ca pe acolo iti va intra aer:))
Sus In jos
stefyzza




Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 29/09/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 30 Sept - 1:14

pupici.o sa mai incerc...sa pun...nu mai repet greselile poate-poate iese ceva mai rezistent:)daca nu urmatorul pas este sa mi comand produse de care sa nu ma indoiesc:)
Sus In jos
Vanessa




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/11/2011

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 11 Noi - 13:21

Buna... mi.am dorit un set pentru unghi de ghel de ziua mea... si am incepu sa pun unghi la niste fete, dar am o problema...eu sunt din austria si aici nu pot face inca un curs, pentru ca am doar 15 ani.... si am o clienta care are unghile foarte mici si scurte.... si i.am pus unghi false, dar dupa cateva zile sau rupt :-( nu stiu ce pot face ca sa tina bine?? sper ca ma poate ajuta cineva ...
Sus In jos
floryfloricik22

floryfloricik22


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 25/01/2012

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyVin 10 Feb - 2:09

buna ma ajutati va rog si pe mine cu un raspuns la o intrebare: pot pune vopsea actilica pe unghia din gel,loc de oja si sa sigilez? va multumesc!
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyMier 22 Feb - 10:39

Buna dragele mele !
Ma bucur ca am dat de acest forum si tin sa va felicit pentru treaba pe care o faceti.
As vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
De cateva luni imi pun la cineva unghii cu gel ,acum m-am hotarat sa imi cumpar ce imi trebuie si sa mi le fac acasa.
As vrea sa stiu ce imi trebuie pentru inceput.
sa imi cumpar un kit?este bun? cat tin unghiile facute cu produsele de la acest kit?
Tin sa precizez ca ale mele tin 4 saptamani.
As vrea un sfat sa imi cumpar lampa separat si gelurile separat ?
as vrea sa imi recomandati produse pentru fiecare pas
.va rog sa ma ajutati!!!!
Au mai fost persoane care au inceput sa puna unghii cu gel fara curs?? au reusit???
Astept raspunsul vostru!!!! VA MULTUMESC
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) EmptyMier 22 Feb - 13:48

Si incearca sa postezi acelasi mesaj doar intr-un sg loc pt ca se aglomereaza forumul si sunt deja o gramada de topicuri deschise de te zapacesti de tot cand vrei sa cauti ceva.
Sus In jos
Continut sponsorizat





am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty
MesajSubiect: Re: am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)   am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:) Empty

Sus In jos
 
am nevoie de sfaturi si pareri pentru a ma putea descurca:)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: