***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
cum se pune camuflajulk Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
cum se pune camuflajulk EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
cum se pune camuflajulk EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
cum se pune camuflajulk EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
cum se pune camuflajulk EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
cum se pune camuflajulk EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
cum se pune camuflajulk EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
cum se pune camuflajulk EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
cum se pune camuflajulk EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
cum se pune camuflajulk EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * cum se pune camuflajulk Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 cum se pune camuflajulk

In jos 
+4
Baby94
Anda luz
Manichiura Andra
cora20
8 participanți
AutorMesaj
cora20




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 28/11/2011
Varsta : 31
Localizare : tulcea

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyMar 29 Noi - 12:34

buna fetelor! am sio eu o intrebarfe as vrea sa stiou cum se pune camuflajul pe unghii pas cu pas...dak ma puteti ajuta cu imagini sau cu video va rog frumos...mersi m ult
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyJoi 1 Dec - 14:17

Buna Cora20.
Eu cand aplic coverul probabil la french ai nevoie sa stii.
1.matuiesc bine unghiuta
2.fac french-ul si apoi vin cu gelul cover si il contopesc cu frenchul la linia smile ca si cum l-as modela cu ajutorul coverului daca ma intelegi.
Am sa fac un step by step cand gasesc putin timp liber.
Te pup si spor la unghiute !sarutsarutsarutsarutsarut
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyVin 2 Dec - 14:03

cora , undeva pe forum sunt explicate pas cu pas cele 2 metode de aplicare a coverului.
una din ele este cea mentionata de andra. si mai este una. exact opusul acesteia.adica intai aplici coverul si il modelezi ca negativul frenchului..apoi frenchul urmarind linia de imbinare cu coverul. lea explicat tina parca. cauta ca sigur gasesti.

in completarea lor, as adauga ca ai putea da dupa stratul de aderenta un strat de cover pe toata unghia, apoi model. asta pt inceput sa nu ti se para grele celelalte metode.

sa ma corecteze cineva daca e gresit. nu am vazut la nimeni. este o sugestie proprie.

spor :*
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Baby94

Baby94


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 17/11/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyMar 6 Dec - 10:17

Buna fetele!


Tocmai vroiam sa pun si eu aceeasi intrebare..nu prea inteleg cand se aplica stratul de cover..se foloseste doar la french?si dupa toate etapele (aplicare tips etc) dupa baza se aplica apoi faci french apoi constructie sau cum k nu prea am inteles.un step by step era perfect bounce


Va pup fetili cum se pune camuflajulk 326898
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyMar 6 Dec - 12:34

Buna, eu coverul il folosesc mereu, indiferent de model, pt ca imi place foarte mult culoarea .
Eu pun primu strat subtire de gel, apoi cover in strat normal, iti dai seama cam dupa ce incepi sa lucrezi cu el cam cat sa pui pe unghie, in orice caz nu prea mult ca altfel iti iese unghia groasa...fac french, apoi stratul de constructie..

sunt fete care nu il pun pe toata unghia, gasesti la subiectul step by step o postare cu poze poate asa intelegi mai bine.
Sus In jos
Baby94

Baby94


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 17/11/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyMier 7 Dec - 3:45

multumim maggix :*
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyMier 7 Dec - 5:14

cu multa placere >HUG<
Sus In jos
cora20




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 28/11/2011
Varsta : 31
Localizare : tulcea

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyJoi 8 Dec - 12:11

mersi mult fetelor...dar daca sar putea un step by step ca nu gasec metoda zisa de anda...da si te rog frumos daca ai timp te rog andra punemi un video...ms mult...pup fetelor
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyVin 9 Dec - 15:52

cora20 a scris:
mersi mult fetelor...dar daca sar putea un step by step ca nu gasec metoda zisa de anda...da si te rog frumos daca ai timp te rog andra punemi un video...ms mult...pup fetelor

Buna! O sa incerc sa te ajut eu cu un video http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=hbAvGyz7VLc
Dupa cate observ eu in filmulet, el nu a pus cover, dar oricum tehnica de aplicare e aceeasi (parerea mea). Wink
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyVin 9 Dec - 16:04

Sus In jos
cora20




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 28/11/2011
Varsta : 31
Localizare : tulcea

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptySam 10 Dec - 11:52

lidia da am o problema ..numi intra pe site-ul asta...imi da cu totul alte video dar nu cu camuflaj Sad(((
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyDum 11 Dec - 8:58

cora20 a scris:
lidia da am o problema ..numi intra pe site-ul asta...imi da cu totul alte video dar nu cu camuflaj Sad(((

Hmm...e vina mea, am postat de pe telefon, si automat am dat copy paste cu link-ul tot de pe telefon...imi cer mii de scuze!!!

link-urile: https://www.youtube.com/watch?v=hbAvGyz7VLc&feature=related (cel cu gel de constructie)
https://www.youtube.com/watch?v=Bf1KYpv2lAA (cel cu tips si cover)

Wink

Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyDum 11 Dec - 13:57

Ce este acela un camuflaj si ce este coverul? daca sunteti amabile...
Sus In jos
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk EmptyDum 11 Dec - 14:33

Fatjon a scris:
Ce este acela un camuflaj si ce este coverul? daca sunteti amabile...
Bună!

Sunt unul şi acelaşi lucru! Cover = Camuflaj = Make-ul gel!

Rolul este acela de a camufla, ascunde, diverse imperfecţiuni ale unghiei sau de a prelungi patul unghial!
>>AICI<< găseşti cum se aplică coverul prin metoda inversă!
Alte fete, exact cum s-a precizat şi mai sus, prima oară fac french-ul şi după aplică cover-ul, totul ţine de preferinţe şi obişnuinţă!

O seară plăcută!
Sus In jos
Continut sponsorizat





cum se pune camuflajulk Empty
MesajSubiect: Re: cum se pune camuflajulk   cum se pune camuflajulk Empty

Sus In jos
 
cum se pune camuflajulk
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: