***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri II

In jos 
+60
Rosa Linda
cocosica
kharisma
Alexandra M.
luminita buzau
cosmina_b
Zmiley
andry160790
alina_22
ardnaxela
Moderator_iulia_vero
ingeras
lavy85
simplymistique
Beky
luminita851
beatrice_doolke
mariapopa
madutza
mariadelina
Alina Vacaru
ruruxy
gab_bryella
data_d1
joanna76
adel1791
roxxxy
rocsanna86
Petrina
Baby94
Anka's nails
Yrolf
Smileee
Manichiura Andra
alexnails
cuta
loory_9
cora20
Lilishor
vmarya
bobocell1
postelnicu
adrianamagda
Anda luz
Oana_
ally.vs
claudela
Isabella Dragan
roxliz
Admin_Coralia
Moderator_TigerNails
skyAngel
maggix
Fatjon
raluka.nails
ramo_cky
LarisaR
aniela
Airad
magdici
64 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 8 Ian - 13:53

eu fac direct pe tips, si ca sa il pot tine in mana cat lucrez, ii pun un bold fixat cu o picatura de acril pe spate , la baza, si il infig intrun buffer.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 10 Ian - 10:19

eu tot pe tips fac. doar ca ii lipesc o scobitoare pe spate si tot intr-un buffer vechi il bag Smile)
Sus In jos
roxxxy




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/01/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 11 Ian - 3:31

Buna fetelor.ma puteti ajuta cu cateva informatii despre geluri, va rog?eu vreau sa incep sa-mi pun unghiute acasa...si as avea nevoie de putina instruire de la voi..plssss...mi-am cumparat lampa :D ce altceva imi trebuie?ce marca? stiu ca am nevoie de un primer insa am gasit 2 tipuri:unul lichid cu pensula ca oja si unul gel.care este mai bun? eu locuiesc un uk si e cam scump sa merg la salon pt unghiute...Sad pentru inceput e bine daca imi iau produse marca Syna pana ma invat cum si ce..?le gasesc la un pret bun pe ebay:D plsss cine ma poate ajuta...orice informatie imi este de folos. multumesc mult!!!!xx
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 11 Ian - 14:23

salut,

poti rasfoi paginile topicului, o sa gasesti raspuns la toate intrebarile tale Smile gasesti si step by step cu pasii pe care trebuie sa ii urmezi Smile

cat despre sina...eu zic sa o lasi balta, si sa incerci niste geluri ok, din prima, pt ca e important sa inveti sa lucrezi corect , cu niste geluri bune, de la inceput Smile

asta e parerea mea...pt ca si preturile mici nu pot oferi calitate mare (mai ales cele atat de mici precum sina)
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 15 Ian - 10:46

Baby94 a scris:
Ajutati`ma plz iar:)
Am o problema cand aplic tipsu il aplic cum trebuie nu intra aer dar la unele cliente se crapa doar unghia mare si nu inteleg de ce?sau se fac mici gaurici in gel dar nu mereu si nu la toate unghiile.

Cu tipsul e putin mai dificil. Trebuie sa ai grija sa fie tipsuri de calitate si cand lipesti pe unghie sa o cuprinda dintr-o parte in cealalta. Daca este prea mic, risti sa crape. El mai poate crapa daca ai o ghilotina care nu taie bine sau daca nu o tii intr-o pozitie corecta.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 15 Ian - 10:51

Anka's nails a scris:
Buna. Eu sunt noua pe acest forum. Am mai citit cate ceva, dar mai multe lucruri sunt despre gel...eu sunt incepatoare si lucrez cu acryl si am si eu problema des intalnita :D imi intra aer sub acryl...am incercat sa pregatesc unghia bine....am incercat sa pilesc mai mult...si tot nu inteleg...unde ar rebui sa insist sau sa fiu mai atenta??? Multumesc

Anka, spune-ne te rog care sunt pasii pe care ii urmezi. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 15 Ian - 11:19

Fatjon a scris:
Din toate intrebarile pe care le am mereu, la una tot nu am reusit sa gasesc raspuns. Cine ma poate ajuta, postez aici nelamuririle mele:
1- Modelul de pe unghie se face dupa cel de-al doilea strat de gel de constructie? Daca da, va spun cum am inteles eu. Primul strat de gel de constructie, apoi lampa, apoi fara sa se faca slefuirea/pilirea se aplica al doilea strat de gel de constructie. iarasi lampa, dupa care se scoate, se matuieste/pileste/aspreste, dupa care facem modelul (chiar si french, lac colorat sau alte aplicatii) dupa care aici ma incurc. Adica aici am dilemele.
2- Pot pune orice model, aplicatii, dantele, brizbizuri in acest moment? Dupa ce am pus, dau cu gel de finish si apoi bag la lampa sau mai bag o data la lampa doar ca sa se usuce modelul?
3- Modelul se aplica pe suprafata pilita/slefuita/aspra sau lucioasa, imediat ce scoti unghia din lampa si poi aplica modelul. Sau cum?
4- Daca faci french dai la lampa si apoi cand il scoti il slefuiesti frenchiul si abia apoi dai cu finish gel?


Fatjon, depinde ce intelegi tu prin cuvantul "model".

Ordinea este cam aceasta:

- pregatirea unghiei naturale
- aplicarea primului strat subtire de gel si intarire in lampa
- fara sa degresezi aplici sclipici, scoici, dantela, perlute, folii, etc si intaresti in lampa
- urmeaza stratul mai gros de gel, 2 min in lampa
- degresezi, pilesti pentru finisare si faci pictura
* daca vrei sa faci french si folosesti Ultra Grip, care are o vascozitate scazuta si pigment foarte puternic, poti sa il aplici acum. Daca ai ceva ca Builder French, il aplici dupa primul strat de gel.
- inchizi totul cu Quick Finish II

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 15 Ian - 14:16

loory_9 a scris:
buna cora..dupa ce dai cu primul strat de gel(bine ca inainte sunt pasii cu pregatirea unghiei) imediat se aplica si coverul...camouflageul...ori prelungesti patul unghial si apoi faci frenchul sau ce model ai tu in cap ..ori dai pe toata unghia...eu nu prefer pentru ca de obicei pana se intareste in lampa se duce msi mult spre varfuri..de aceea optez pt prelungirea patului unghial..insa tu faci cum crezi ca ti'e mai la indemana.si apoi dai cu stratul de constructie..dupa ce ai facut french sau daca ai ales sa lasi pe toata unghia sa fie natural...pilesti si matuiesti..faci model dai luciu si gata..sper ca te'am ajutat:* oricum cred ca s'a mai discutat pe forum.spor la unghiute!

Buna loory!

Eu aplic french-ul cu cover in mai multe feluri, pt ca depinde de situatie si de ceea ce doreste si clienta.
Iti scriu cum fac in functie de french-ul pe care il folosesc. Luam in situatie o unghie naturala, care nu are gel.

BUILDER FRENCH GEL (un gel vascos) sau SOFT WHITE (un gel de un alb discret). Il recomand pentru persoanele care isi fac de obicei french.

- pregatesc corespunzator unghia naturala;
- aplic Primer;
- aplic ACF, Allround Blue sau Prima Pink in strat subtire, dupa care intaresc;
- pun Camouflage Pink in forma de negativ a french-ului (adica exact prelungirea patului) si intaresc
- aplic Builder French Gel sau Soft White si intaresc. Ce e important la acest gel este ca, fiind pe strat lipicios, se mai poate corecta cu o pensula curata si ii poti da forma perfecta in cazul in care nu aplici uniform din prima;
- aplic apoi un gel Allround (Prima Pink, ACF, Blue) pe toata suprafata unghiei, il intaresc;
- degresez si finisez forma;
- aplic Quick Finish II.

ULTRA GRIP (un gel de vascozitate medie spre subtire ). Este un gel foarte pigmentat, deci il folosesc pentru clienteleele care nu poarta de obicei french pentru ca este aplicat mai la suprafata si este mai usor cand vin la intretinere sau pentru clientele care doresc un alb foarte intens.

- pregatesc unghia naturala in mod corespunzator;
- aplic Primer;
- aplic primul strat subtire de gel Allround si intatresc;
- aplic Camouflage pe toata unghia, intaresc;
- aplic un strat mai grosut de gel Allround si intaresc;
- degresez si finisez. La pasul acesta e foarte important sa pilesc si cu bufferul pentru ca Ultra Grip este pigmentat si intra foarte usor in micile canale pe care le facem cu pila la finisare sau evidentiaza eventualele muchii pe care nu le vedem atat de usor.
- fac french-ul cat de frumos se poate, deoarece acest gel nu se curata cu o pensula curata ca si gelul Builder French.
- aplic Quick Finish II

ULTRA WHITE (un gel clasic de vascozitate medie)
Acest gel imbina, dupa parerea mea, proprietatile gelurilor Builder French si Ultra Grip. Pe acesta il aplic ca pe Builder French daca doresc o culoare mai intensa si daca aplic produse de nail-art pe french. Il pot aplica si ca Ultra Grip daca sunt in graba si vreau sa fac un french rapid pe care il corectez cu pensula curata. Dupa parerea mea, un french pe care il corectezi cu pensula este mai rapid. Se lucreaza deget cu deget

Sper ca ti-a fost de ajutor explicatia mea. Smile

O zi buna! flower








Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 17 Ian - 0:28

coralia, spune'mi te rog, cum sta treaba cu primerul. eu folosesc produse de la ibd. am inteles ca trebuie lasat sa se usuce pana se face albicios, adica cat timp? eu l'am incercat pe unghiile mele si am stat 5 minute si nici o diferenta Shocked . cum trebuie sa procedez ? Sad
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 17 Ian - 7:07



Buna....

Foloseste cineva sabloane din-acelea reutilizabile?
Multumesc!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 18 Ian - 2:22

adel1791 a scris:
coralia, spune'mi te rog, cum sta treaba cu primerul. eu folosesc produse de la ibd. am inteles ca trebuie lasat sa se usuce pana se face albicios, adica cat timp? eu l'am incercat pe unghiile mele si am stat 5 minute si nici o diferenta Shocked . cum trebuie sa procedez ? Sad

Adel, daca nu ma insel, primerul de la IBD este fara acid, deci nu trebuie sa stai dupa el sa se evapore. Trebuie sa ai grija sa nu aplici in exces, sa astepti un minut de la aplicarea pe unghie si poti sa pui gelul. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 18 Ian - 3:04

Admin_Coralia a scris:
adel1791 a scris:
coralia, spune'mi te rog, cum sta treaba cu primerul. eu folosesc produse de la ibd. am inteles ca trebuie lasat sa se usuce pana se face albicios, adica cat timp? eu l'am incercat pe unghiile mele si am stat 5 minute si nici o diferenta Shocked . cum trebuie sa procedez ? Sad

Adel, daca nu ma insel, primerul de la IBD este fara acid, deci nu trebuie sa stai dupa el sa se evapore. Trebuie sa ai grija sa nu aplici in exces, sa astepti un minut de la aplicarea pe unghie si poti sa pui gelul. Smile

mersi mult de tot. deci sa inteleg ca la cele cu acid asta e problema, daca i pot spune asa, trebuie sa se evapore cat de cat substanta de pe unghie. da, acesta care il am eu este fara acid. mersi inca o data Razz
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 4:05

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns ?
Mereu imi intra aer la gel si nu inteleg de ce. Neutral.
Nu merg cu gelul pana in cuticula ... imping cuticula si curat unghia .. o pilesc putin sa mearga luciul . Pun inainte Primer.ul ...
Nu sterg primul strat de aderenta ... pilesc dupa al doilea strat ... chiar nu stiu ce sa fac ?
Arata inestetic si aerul intra dupa o zi sau doua.
Nu intra foarte mult , dar totusi intra. Neutral.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 5:19

Smileee a scris:
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un raspuns ?
Mereu imi intra aer la gel si nu inteleg de ce. Neutral.
Nu merg cu gelul pana in cuticula ... imping cuticula si curat unghia .. o pilesc putin sa mearga luciul . Pun inainte Primer.ul ...
Nu sterg primul strat de aderenta ... pilesc dupa al doilea strat ... chiar nu stiu ce sa fac ?
Arata inestetic si aerul intra dupa o zi sau doua.
Nu intra foarte mult , dar totusi intra. Neutral.
Buna Smileee, este foarte important cum pilesti unghia dupa stratul de constructie. trebuie sa pilesti foarte bine pe langa cuticula, in asa fel incat gelul sa devina una cu unghia. Este chestie de exercitiu, si trebuie totusi sa iti arate cineva. Uite cum fac eu: imping cuticula,apoi atasez la pila electrica un cap de la CN, se numeste cap popice mic - ajuta foarte mult, indepartez luciul de p unghie, lipesc tipsul, il scurtez, il pilesc, il, apoi dau p unghia naturala cu nail prep , apoi f putin primer cu acid, las sa se usuce f bine, apoi primer fara acid. ( asa fac eu si nu am probleme), apoi strat de aderenta, model (daca e cazul, ma refer la french), strat de constructie, unde fac punctul de rezistenta, pilit, daca e cazul mai fac ceva cu vopsele acrilice , etc, si luciu. Asta este metoda mea, poate mai primesti si alte sfaturi de la fete. Multa bafta.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 5:46

Multumesc mult ! :*.
Dar ... eu la cine am fost inainte, punea doar Primer si atat. Neutral.
Si , atata pun si eu.
E problema oare ? :-?.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 6:19

Smileee a scris:
Multumesc mult ! :*.
Dar ... eu la cine am fost inainte, punea doar Primer si atat. Neutral.
Si , atata pun si eu.
E problema oare ? :-?.
Prima solutie , (nail prep in cazul meu,) deshidrateaza unghia, apoi primerul, ajuta la o aderenta mai buna a gelului cu unghia naturala. Am vazut k si aici p forum sunt multe explicatii referitoare la solutiile pregatitoare. Acum.. nu stiu ce sa zic...mai rasfoieste paginile p aici k sunt multe chestii faine.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 6:30

Smileee primul strat de gel este 3 in 1 sau este gel de constructie, pt ca daca nu este trifazic, atunci dupa primer trebuie sa aplici un gel de baza in strat foarte subtire pt aderenta.
Si inca ceva, trebuie avut grija si la cat primer pui, prea mult are efectul invers si poate intra aer. Si in legatura cu nail prep-ul, eu nu folosesc si nu am probleme.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 6:45

maggix a scris:
Smileee primul strat de gel este 3 in 1 sau este gel de constructie, pt ca daca nu este trifazic, atunci dupa primer trebuie sa aplici un gel de baza in strat foarte subtire pt aderenta.
Si inca ceva, trebuie avut grija si la cat primer pui, prea mult are efectul invers si poate intra aer. Si in legatura cu nail prep-ul, eu nu folosesc si nu am probleme.

Am citit si faza cu Primer.ul prea mult.
Si , am citit si ca nu trebuie sa atinga cuticula , si am facut intocmai : am dat bine cu pensula pe " gura " sticlutei ca sa nu fie prea mult. Neutral.

Si inca o intrebare : Gelul alb are bubite parca . Neutral. si nu e vechi. si cand dau pe unghie cu el , ramane pete albe [ adica se vede urat ] . si nu arata deloc frumos. Neutral.
De ce e asa ? Sad.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 6:52

E posibil sa pui tu prea mult gel alb pe unghie, poate e stratul prea gros si atunci face niste brobonele din cauza ca nu ajunge sa se polimerizeze in totalitate si ce ramane neintarit iese la suprafata..cel putin asa mi-a explicat si mie Tina in legatura cu gelurile colorate.
Insa nu mi-ai spus ce fel de gel folosesti, daca este trifazic sau este de constructie, ca sa rezolvam misterul aerului Very Happy
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 7:10

Nu ma prea pricep. =]].
Stiu doar ca mi l.a dat in kitt.ul pe care l.am cumparat in urma cu cateva luni.
Este de la Cosi nails. Neutral.
Nu pun mult pe unghie. Neutral. pun normal .. adica , asa cred eu. =]]. dar, nu pun foarte mult incat sa fie gros. Neutral.
Sau asa se fac toate gelurile ?
Si m.am mai facut cu un gel colorat si acela nu a fost asa. Acela a fost normal si nu a lasat urme albe. Neutral.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 7:17

Pai daca nu stii ce fel de gel este, e posibil ca acela sa fie de constructie si atunci nu face aderenta cu unghia naturala din cazuza ca nu ai si un gel de baza, in plus nu stiu cat de stralucita este aceasta firma..ar fi bine sa te orientezi pe ceva mai de calitate, pt ca altfel te chinui degaba, mereu o sa ai probleme si niciodata nu o sa stii daca gresesti tu cu ceva sau nu sunt produsele bune.
Eu folosesc Tiger si sunt foarte multumita de calitatea lor, se lucreaza si usor si chiar merita.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 7:23

Am sa incerc atunci sa.mi cumpar si eu de la Tiger. :-?.
Oricum ... acuma , gelul de constructie este de 30 ml. Neutral. si deabia l.am cumparat de vreo o luna =]]] .
Dar , mi.am luat acelasi gel ca si fata aceea la care mergeam. Neutral.
Si la ea nu imi intra aer. Numai cateodata . Sad.

Si doar cel de finish e de la Cosi .
Si cel de constructie e de la Platinum gel.

Plus ca imi fac unghiile doar mie si mamei. Merita sa investesc in geluri de o calitate superioara ? :-?.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 7:49

pai daca zici ca gelul e de constructie, atunci ia-ti si un gel de baza, ca de aceea nu iti rezista unghiile..cum am spus si mai sus, dupa primer dai un strat subtire de gel de baza si apoi dai stratul de constructie..fara baza, gelul de constructie nu face aderenta..sper ca ai inteles.Sunt sigura ca dupa nu o sa mai ai probleme cu aerul si daca o sa fi multumita poti ramane la firma respectiva mai ales ca nu faci decat pt tine.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 22 Ian - 8:01

Iti multumesc pentru raspunsuri. :*.
Sus In jos
data_d1




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 20/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 23 Ian - 0:53

sunt originale stampilutele konad de pe www.micmag.ro???
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 23 Ian - 1:53

Da sunt! Am si eu cateva! Dar merg si replici daca ai un scraper bun si culoare sanatoasa! Asa cum s-a mai spus ojele speciale pt stampile sunt mai puternice, daca faci cu oja normala, pe langa faptul ca te cam chinui, ies sterse! Insa, eu mai mult pictez decat sa fac cu stampilute! Mi se pare mai usor! :8->:
Succes!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 24 Ian - 10:55

Fetelor, a folosit careva tipsuri Tiger Crystal Revolution, cele care au curba C foarte pronuntata?
Ma tenteaza sa le incerc, pt ca imi place foarte mult aceasta forma si as vrea sa stiu daca le-a incercat cineva Very Happy
Sus In jos
ruruxy




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 22/12/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyJoi 26 Ian - 0:34

curba c se face cand faci unghile,si cat de pronuntata sa fie daca clienta are unghii plate de exemplu...ii construiesti curba c cat permite unghia
Sus In jos
ruruxy




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 22/12/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyJoi 26 Ian - 0:42

nu reusesc sa pun poza ca sa vezi draga magixx......dar poti sa te mai uiti la unghile mele ,ca doar ne cunoastem ...si oricum nu meriti ajutor din partea nimanui...sti asta!!!!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyJoi 26 Ian - 3:03

Stiu cum se realizeaza curba c la contructie..eu intrebam de tipsurile de la Tiger daca le-a folosit careva..deci nu prea are legatura cu raspunsul tau Wink
Sus In jos
ruruxy




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 22/12/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyJoi 26 Ian - 11:18

eu nu ma refeream la constructia unghilor... pe tips era vb . stai linistita ca stiu ce vb...constructia pe tips la ultimul strat...sunt chiar pe subiect sa sti
Sus In jos
Alina Vacaru




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/01/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 29 Ian - 5:09

Buna! As dori sa ma apuc sa pun unghii cu gel...Nu am facut nici un curs pt ca la mine in oras nu am aceasta posibilitate...stiu cat de cat cum se procedeaza pt ca mi-am pus 2 ani la rand unghii cu gel la salon...credeti ca m-as putea descurca sau ma puteti ajuta?
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 29 Ian - 7:22

Buna, daca o sa citesti din subiectele acestui forum, iti vor fi de mare ajutor, insa cel mai bine ar fi sa urmezi o scoala, pt ca nu este asa simplu pe cat pare atunci cand vezi la cineva.
Sus In jos
mariadelina

mariadelina


Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 17/01/2012
Varsta : 31
Localizare : Sibiu

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 29 Ian - 7:44

Fetelor am si eu o problema..
Nu stiu foarte multe lucruri despre constructie. Incerc sa fac dar nu-mi sta sablonul cum trebuie. Cand introduc mana in lampa se desface dp unghie. Mentionez faptul ca sabloanele nu stau lipite, pur si simplu nu stau fixate. Explicati-mi va rog frumos cum trebuie sa le aplic (cu poze), poate gresesc eu undeva sau nu sunt ele bune.
va rog
pupici
Sus In jos
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 29 Ian - 12:45

mariadelina a scris:
Fetelor am si eu o problema..
Nu stiu foarte multe lucruri despre constructie. Incerc sa fac dar nu-mi sta sablonul cum trebuie. Cand introduc mana in lampa se desface dp unghie. Mentionez faptul ca sabloanele nu stau lipite, pur si simplu nu stau fixate. Explicati-mi va rog frumos cum trebuie sa le aplic (cu poze), poate gresesc eu undeva sau nu sunt ele bune.
va rog
pupici
maria.... pai daca nu stau lipite... cum vrei sa stea fixate?
daca nu stau lipite... ori sunt proaste... ori nu le apesi destul pe lipici.
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 30 Ian - 1:04

mariadelina a scris:
Fetelor am si eu o problema..
Nu stiu foarte multe lucruri despre constructie. Incerc sa fac dar nu-mi sta sablonul cum trebuie. Cand introduc mana in lampa se desface dp unghie. Mentionez faptul ca sabloanele nu stau lipite, pur si simplu nu stau fixate. Explicati-mi va rog frumos cum trebuie sa le aplic (cu poze), poate gresesc eu undeva sau nu sunt ele bune.
va rog
pupici

Le poti capsa...poate sabloanele nu sunt chiar asa bune, dar capsate acolo unde ar trebui sa se lipeasca, stau bine! Si daca nu se aseaza bine poti decupa putin din ele ca sa vina fix!
Succes! bravo!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 30 Ian - 1:09

buna! am si eu o nelamurire pensula de gel nr 2 este buna ptr one stroke? gelurile de la diamod sunt bune? sunt noua in bransa si vreau sa invat cat mai multe despre tehnica aceasta si sa fac si eu floricele frumoase ca voi. pup
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 30 Ian - 2:25

mariadelina a scris:
Fetelor am si eu o problema..
Nu stiu foarte multe lucruri despre constructie. Incerc sa fac dar nu-mi sta sablonul cum trebuie. Cand introduc mana in lampa se desface dp unghie. Mentionez faptul ca sabloanele nu stau lipite, pur si simplu nu stau fixate. Explicati-mi va rog frumos cum trebuie sa le aplic (cu poze), poate gresesc eu undeva sau nu sunt ele bune.
va rog
pupici

salut,

in momentul cand aplici sablonul, in primul rand trebuie sa incerci sa ai cat ma putin spatiu intre unghie si sablon, ideal ar fi sa nu ai deloc...si alege un sablon cu sistem de prindere cat mai mare. Probabil ceea ce ai avut tu nu este nici foarte bun calitativ, daca in momentul introducerii unghiei in lampa sablonul s-a desprins...

Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyLun 30 Ian - 3:19

Buna Oana, indraznesc sa te intreb cum ai facut unghiutzele pe care le ai la avatar? Sunt bestiale!!! Ai folosit cumva vreun gel cu efect transparent? Imi place si culoarea cover-ului. Mersi mult.
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 31 Ian - 6:51

Buna!
Eu lucrez cu gel K-line si m-am hotarat sa-l schimb cu ibd deoarece am auzit ca sunt foarte bune si am posibilitatea sa le achizitionez din SUA. Problema e ca nu stiu ce sa comand,avand mai multe game despre care nu stiu mai nimic,va rog sa-mi spuneti ceva despre gelurile lor si care din ele ar trebui sa mi-le cumpar.
XTREME-clear gel
-blush
-white
-pink builder
BUILDER GEL-clear
-pink
-white
-ultra white
BUILDER GEL STRONG-clear
-pink

O zi buna!
Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 31 Ian - 11:29

eu am din gama XTREME blush ul, albul si pink builder...blushul mie una nu prea imi place..are un miros ciudat si consistenta mai...nedefinita..sa zic asa...albul e din acela soft..nu prea merge pt french..mai degraba in loc de builder zambet larg daca vrei sa iasa patul unghial albicios...rozul builder mie una imi place enorm de mult..poate daca era putin mai vascos era mai bine..dar e ok si asa daca lucrezi repede cu el nu curge.. nu stiu daca iti ajuta la ceva..dar sper sa iti dea o idee...ps: daca vrei iti pun o poza cu ale mele sa le vezi exact cum arata in interior...
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 31 Ian - 11:55

Deci sa inteleg ca aceasta gama are geluri de o vascozitate scazuta,adica nu se pot face extensii.Sunt rezistente unghutele facute cu ibd?Cei care vand produse ibd au o traducere ingrozitoare si nu poti sa-ti dai seama despre caracteristicile produselor. Deci elimin gama EXTREME. Iti multumesc foarte mult pt ajutor.
Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 31 Ian - 13:41

nu stiu..poate nu am nimerit eu un lot bun..dar...cel roz desi zice clar ca e builder, trebuie sa construiesti cate 2max 3 unghii odata si sa bagi la lampa..altfel risti din urma sa iti curga si sa se urce pe cuticula...eu nu am facut unghiute numai cu ibd..am combinat cu geluri annette nails..si sunt destul de multumita de rezistenta..cel putin builder ul roz se merita achizitionat...chiar daca are vascozitate medie ...da o nuanta superba unghiei...e roz transparent, cel alb eu cel putin nu il folosesc..nu imi place...eu iti pun o poza cu ale mele sa vezi...rozul e al doilea la mine:D

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 31012012604

Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMar 31 Ian - 13:47

gelul roz builer asa iese in strat relativ subtire...de 1mm sa zic..la unghiuta asta am folosit gel clear annette, si gelul roz builder ibd ....



Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 27012012540


Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 1 Feb - 1:39

ramo_cky a scris:
eu am din gama XTREME blush ul, albul si pink builder...blushul mie una nu prea imi place..are un miros ciudat si consistenta mai...nedefinita..sa zic asa...albul e din acela soft..nu prea merge pt french..mai degraba in loc de builder zambet larg daca vrei sa iasa patul unghial albicios...rozul builder mie una imi place enorm de mult..poate daca era putin mai vascos era mai bine..dar e ok si asa daca lucrezi repede cu el nu curge.. nu stiu daca iti ajuta la ceva..dar sper sa iti dea o idee...ps: daca vrei iti pun o poza cu ale mele sa le vezi exact cum arata in interior...

blush-ul tau are culoare ciudata !!! e cu totul altceva , fata de ceea ce aveam eu...al meu ara blush, al ctau e cam...mov lila...o sa incerc sa iti fac azi o poza si sa ti-o trimit sa vezi o diferenta de culoare
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 1 Feb - 1:45

joanna76 a scris:
Buna Oana, indraznesc sa te intreb cum ai facut unghiutzele pe care le ai la avatar? Sunt bestiale!!! Ai folosit cumva vreun gel cu efect transparent? Imi place si culoarea cover-ului. Mersi mult.

sunt destul de simplu, lasa-mi un mail , sa iti trimit niste poze, daca vrei . Coverul pe care il folosesc este Cover Amber de la Jolifin...

Apropo...Jolifin are in premiera in Romania (zic eu) gellack Thermo...(schimba culoarea la temperatura)

Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 1 Feb - 2:00

mariapopa a scris:
Buna!
Eu lucrez cu gel K-line si m-am hotarat sa-l schimb cu ibd deoarece am auzit ca sunt foarte bune si am posibilitatea sa le achizitionez din SUA. Problema e ca nu stiu ce sa comand,avand mai multe game despre care nu stiu mai nimic,va rog sa-mi spuneti ceva despre gelurile lor si care din ele ar trebui sa mi-le cumpar.
XTREME-clear gel
-blush
-white
-pink builder
BUILDER GEL-clear
-pink
-white
-ultra white
BUILDER GEL STRONG-clear
-pink

O zi buna!

ca sa lucrezi cu ibd, ai nevoie de dehydrate, primer, bonder, builder clear sau pink, french si finish. (Inainte de Jolifin, eu cu ibd am lucrat 2 ani jumate)

trebuie sa stii ca ibd e foarte pretentios, adica nu accepta alta gama de geluri foarte usor, in cazul in care vrei sa combini...plus ca iti trebuie neaparat bonder-ul si builderul, ca merg mana in mana.

ideal ar fi sa iti procuri si un cd cu tehnica lor de lucru...o sa te ajute foarte mult.

daca vrei iti las numarul tipei cu care am colaborat eu , o sa te indrume ea, spre cele mai bune produse, in functie si de experianta pe care o ai.

PS: daca ti le comanzi din America, ai grija mare la taxele vamale (pana in 13.5$ nu se plateste nimic, de la 13.5$ la 40.00$ se plateste tva 24% iar peste 45.00$ se plateste TVA si taxe vamale de 12% din valoarea cu tva. Ca sa ridici pachetul ai nevoie de factura care ai primit-o pe mail, sau de confirmarea pay pal care le prezinti vamesului, in plus ca el are dreptul sa-ti desigileze pachetul )

Sus In jos
beatrice_doolke




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 01/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 1 Feb - 13:38

BUNA am si eu o intrebare.... Sunt incepatoare si pentru inceput mi-am luat: lampa uv, pila banana, buffer, instrumente pt indepartarea cuticulelor, o rola servetele, Set 3 geluri(alb,trans., roz) de la SIMA UV GEL , 3 IN 1 GEL SIMA, primer, GHILOTINA TIPSURI,
CLEANER, pensule.
Si nu stiu daca sunt bune si nustiu cum sa le aplic sau daca mai am nevoie de ceva....
AJUTATIMA va rog !!!! Crying or Very sad
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyMier 1 Feb - 22:51

beatrice_doolke a scris:
BUNA am si eu o intrebare.... Sunt incepatoare si pentru inceput mi-am luat: lampa uv, pila banana, buffer, instrumente pt indepartarea cuticulelor, o rola servetele, Set 3 geluri(alb,trans., roz) de la SIMA UV GEL , 3 IN 1 GEL SIMA, primer, GHILOTINA TIPSURI,
CLEANER, pensule.
Si nu stiu daca sunt bune si nustiu cum sa le aplic sau daca mai am nevoie de ceva....
AJUTATIMA va rog !!!! Crying or Very sad

Daca lecturezi un pic forumul vei gasi raspuns aproape la toate intrebarile tale! Incearca la step-by-step, ai acolo tutoriale simple, clare, cu poze... inteligent
Despre gelul sina n-as sti sa-ti spun, dar si eu mi-am luat geluri mai ieftine ca sa invat si abia acum am geluri bune de la tigernails... cheers
Totusi sfatul meu e sa incerci un curs, daca ai timp si resurse financiare, caci dai banii pe testari si e pacat... si daca nu se poate asa, dupa ce vei invata cat de cat...iti recomand cu caldura gelurile de la Tina! O poti ruga sa-ti trimita mostre gratuit, vorbeste cu ea, e o dragalasa! flower
N-am vazut sa ai lipici pentru tipsuri...sau poate l-ai omis la enumerare! fluier
Sper sa te fi ajutat cu ceva!
Succes! bravo!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 EmptyDum 5 Feb - 1:27

Ibd nu accepta sa-l combin cu alte gelurile colorate ?Imi poti spune ceva despre builder gel strong? Eu lucrez cu gel de vascozitate medie si de aceia am nelemuriri si nu stiu din ce gama sa-mi cumpar .IBD nu se lucreaza ca si celelalte geluri, nu are aceiasi tehnica de lucru?
PS.Am o prietena in America care vine destul de des in tara si ea imi va aduce tot ce-mi va trebui dar trebuie sa-i spun exact ce vreau,deci nu am treaba cu vama si tva-ul. Ea mi-a zis ca nu a auzit de ibd acolo.
Iti multumesc mult de ajutor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri II
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: