***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri II

In jos 
+60
Rosa Linda
cocosica
kharisma
Alexandra M.
luminita buzau
cosmina_b
Zmiley
andry160790
alina_22
ardnaxela
Moderator_iulia_vero
ingeras
lavy85
simplymistique
Beky
luminita851
beatrice_doolke
mariapopa
madutza
mariadelina
Alina Vacaru
ruruxy
gab_bryella
data_d1
joanna76
adel1791
roxxxy
rocsanna86
Petrina
Baby94
Anka's nails
Yrolf
Smileee
Manichiura Andra
alexnails
cuta
loory_9
cora20
Lilishor
vmarya
bobocell1
postelnicu
adrianamagda
Anda luz
Oana_
ally.vs
claudela
Isabella Dragan
roxliz
Admin_Coralia
Moderator_TigerNails
skyAngel
maggix
Fatjon
raluka.nails
ramo_cky
LarisaR
aniela
Airad
magdici
64 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 5 Feb - 2:29

eu am combinat geluri color de la diverse firme chiar si no name uri...cu gelul builder roz ibd si nu am avut probleme..cu un singur gel color dar cu ala am probleme cu orice alt gel l as combina...eu zic ca nu o sa ai probleme cu el combinandu l cu geluri color...eu il folosesc exact la fel ca orice alt gel de conctructie si nu am absolut nici o pb cu el..atat ca avand densitate medie trebuie sa lucrezi mai repejor cu el...sper ca ti am fost de ajutor pe cat posibil..pupici
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 5 Feb - 3:35

ramo_cky a scris:
eu am combinat geluri color de la diverse firme chiar si no name uri...cu gelul builder roz ibd si nu am avut probleme..cu un singur gel color dar cu ala am probleme cu orice alt gel l as combina...eu zic ca nu o sa ai probleme cu el combinandu l cu geluri color...eu il folosesc exact la fel ca orice alt gel de conctructie si nu am absolut nici o pb cu el..atat ca avand densitate medie trebuie sa lucrezi mai repejor cu el...sper ca ti am fost de ajutor pe cat posibil..pupici


Da mi-ai fost si de ajutor si m-ai linistit in privinta combinarii gelurilor......multumesc mult mult,te pup
Sus In jos
beatrice_doolke




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 01/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 5 Feb - 14:27

gab_bryella Multumesc mult de tot. Nu prea am timp sa fac un curs fac asta doar pt mine din placere sarut*sarut* pup
Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 5 Feb - 14:31

maria...cu cea mai mare placere:):* spor la unghiute
Sus In jos
luminita851




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 27/07/2010

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 11 Feb - 13:57

Buna seara fetelor...am nevoie de un ajutor din partea voastra...de unde imi pot achizitiona ACUARELE pt pictura, de calitate?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 12 Feb - 3:44

luminita851 a scris:
Buna seara fetelor...am nevoie de un ajutor din partea voastra...de unde imi pot achizitiona ACUARELE pt pictura, de calitate?

Buna, Luminita! Cele mai bune acuarele pt pictura pe unghii le gasesti la Tiger Nails. Din cate stiu nu le au puse momentan in magazinul online dar ii poti contacta pt comanda prin telefon sau email. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 13:34

Buna fetelor !

Am si eu o mica mare problema :D

Dupa un timp cand unghia naturala creste si ramane spatiul gol delimitat de gel, practic gelu incepe sa se desprinda de pe unghie si in cele din urma cedeaza si imi pica unghia

Cand apas putin pe centru unghiei se ridica in sus

Mentionez ca nu am atins cuticula si am observat ca mereu sunt unghiile mari si aratatorul

Multumesc frumos !
Sus In jos
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 16 Feb - 23:19

Bună dimineaţa!!

Am o mică problemă cu ştampiluţele! Am ojă specială ( de la Tiger) şi ştampiluţe atât originale, cât şi mai puţin originale! Problema este că nu-mi mai ies!!!

Prima iese perfectă, dar următoarele rămân ca şi mânjite şi nu se tranferă toată oja pe unghie, văd că rămâne pe ştampiluţă!

Le-am curăţat cu acetonă foarte bine, le-am lăsat să se usuce de acetonă, nu apăs puternic când elimin excesul, mă mişc cu talent ( că poate se usucă mai repede...) şi degeaba!

Oja ştiu că e bună că altfel nu mi-ar mai fi ieşit prima! Şi nici folia aceea protectoare nu mai există....aia s-a dus de la prima întâlnire bounce !

Help!!!

Vă pup!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 17 Feb - 2:20

postelnicu a scris:
Buna fetelor !

Am si eu o mica mare problema :D

Dupa un timp cand unghia naturala creste si ramane spatiul gol delimitat de gel, practic gelu incepe sa se desprinda de pe unghie si in cele din urma cedeaza si imi pica unghia

Cand apas putin pe centru unghiei se ridica in sus

Mentionez ca nu am atins cuticula si am observat ca mereu sunt unghiile mari si aratatorul

Multumesc frumos !

cu siguranta la acele unghii iti intra aer si cauza nu este neaparat ca atingi cuticulele cu gel, poate nu ai curatat suficient unghia naturala, nu ai desprafuit bine, ai pus prea mult primer, sau poate nu sunt produsele bune si nu fac aderenta..etc
ne-ar fi mai usor sa descoperim cauza daca ne-ai spune care sunt pasii pe care ii urmezi si cu ce fel de produse lucrezi, daca ai gel 3 in 1 sau ai geluri pt toate fazele..si asa poate descoperim cauza Very Happy
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 19 Feb - 10:05

Buna !

Pasii pe care ia-m realizat

- impins cuticula
- matuirea unghiile
- indepartarea prafului cu periuta speciala
- primer
- aplicare gel de aderenta
- intruducere sablon
- un strat subtire gel de constructie si al doilea mai gros pentru formarea punctului de rezistenta
- pilire pt uniformizare
- degresarea unghiilor cu cleaner
- cover + gel alb french
- gel sigilare

Mentionez gelu de constructie si cel white este de la zina iar restu getnails de care sunt multumita
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 19 Feb - 10:48

[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Gdes [/img]

Ai vrea asemenea unghii facute la salon?
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 20 Feb - 7:31

Iooii ioii ioiii Very Happy ce beautiful sunt Laughing
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMar 21 Feb - 8:03

Nu prea am obiceiul sa comentez pe forum,va urmaresc mai din umbra.. da nu pot sa ma abtin,mi se pare bataie de joc.
Sa inteleg ca asta-i rezultatul a vreo 4 intretineri? nu-mi explic altfel..
Sus In jos
lavy85




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/02/2010

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMar 21 Feb - 13:59

Buna fetelor:)
Cine ma poate ajuta si pe mine? Smile Mi-am patat azi o geaca din ceva fas cu gel si nu stiu cu ce ar iesi....stie careva?Am dat cu spirt dar pata e tot acolo.

Multumesc sarut sarut sarut
Sus In jos
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMar 21 Feb - 14:48

Woow....şi eu eram complexată că le fac prea groase!

Şi-a zburat stresul meu văzând poza!
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMier 22 Feb - 0:27

alexnails a scris:
[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Gdes [/img]

Ai vrea asemenea unghii facute la salon?

Alexnails....se pare ca ai "norocul" sa dai peste unghii din astea lol! lol! lol!
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyMier 22 Feb - 10:41

Buna dragele mele !
Ma bucur ca am dat de acest forum si tin sa va felicit pentru treaba pe care o faceti.
As vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
De cateva luni imi pun la cineva unghii cu gel ,acum m-am hotarat sa imi cumpar ce imi trebuie si sa mi le fac acasa.
As vrea sa stiu ce imi trebuie pentru inceput.
sa imi cumpar un kit?este bun? cat tin unghiile facute cu produsele de la acest kit?
Tin sa precizez ca ale mele tin 4 saptamani.
As vrea un sfat sa imi cumpar lampa separat si gelurile separat ?
as vrea sa imi recomandati produse pentru fiecare pas
.va rog sa ma ajutati!!!!
Au mai fost persoane care au inceput sa puna unghii cu gel fara curs?? au reusit???
Astept raspunsul vostru!!!! VA MULTUMESC
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 23 Feb - 0:01

Buna lavy85 !

Cred ca prin faptul ca ai dat cu sprit ai fixat oarecum pata in tesatura cred ca cel mai indicat este sa o duci la o curatorie chimica unde au solutii speciale.

Sper sa te fi ajutat !

Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 23 Feb - 4:24

Oana_ a scris:
alexnails a scris:
[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Gdes [/img]

Ai vrea asemenea unghii facute la salon?

Alexnails....se pare ca ai "norocul" sa dai peste unghii din astea lol! lol! lol!
Buna, nu stiu cum am norocul acesta, dar dupa spusele fetei era prima aplicare, eu sincer am ramas soacata putin... dar stiti cum e, in fiecare zi vezi o alta fata care stie sa puna unghii la salon cu doar 30 lei tips-urile, si uite ce calitate primesti... sincer eu am ramas socata cand vad zilnic in ziarul local(online) fete care aplica tips-uri cu 30 lei si gel pe unghia naturala cu 20lei, si atunci poate veni cineva care nu te cunoaste la tine cand pui cu 70-80, cand sunt altele care pun cu 30??? oare de ce se strica piata si mai ales am o groaza de cliente care au venit clar cu problema "unghile false strica unghia naturala, o face subtire, o inmoaie,etc".... oare de ce exista aceste lucruri??? pai cum ar putea cineva sa dea pe un gel/acryl 90-100 lei + atatea produse si sa puna cu 30 lei tips-urile?
Sus In jos
http://alexnail.eu
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 23 Feb - 11:40

bebeloiu,

imi cer scuze pt intarzierea cu care raspund....

poti accesa acum site-ul , am remediat problema !

Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyJoi 23 Feb - 22:21

alexnails a scris:
Oana_ a scris:
alexnails a scris:
[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Gdes [/img]

Ai vrea asemenea unghii facute la salon?

Alexnails....se pare ca ai "norocul" sa dai peste unghii din astea lol! lol! lol!
Buna, nu stiu cum am norocul acesta, dar dupa spusele fetei era prima aplicare, eu sincer am ramas soacata putin... dar stiti cum e, in fiecare zi vezi o alta fata care stie sa puna unghii la salon cu doar 30 lei tips-urile, si uite ce calitate primesti... sincer eu am ramas socata cand vad zilnic in ziarul local(online) fete care aplica tips-uri cu 30 lei si gel pe unghia naturala cu 20lei, si atunci poate veni cineva care nu te cunoaste la tine cand pui cu 70-80, cand sunt altele care pun cu 30??? oare de ce se strica piata si mai ales am o groaza de cliente care au venit clar cu problema "unghile false strica unghia naturala, o face subtire, o inmoaie,etc".... oare de ce exista aceste lucruri??? pai cum ar putea cineva sa dea pe un gel/acryl 90-100 lei + atatea produse si sa puna cu 30 lei tips-urile?


Nu cred ca ar trebui sa ne bazam pe clientele care se uita la oferte gen 30 lei . Ele niciodata nu vor ramane cliente fidele. Eu dak am sa zicem tarife de 100 lei si vine o alta fata care pune cu 50 lei, eu sunt sigura ca fetele mele nu se vor duce acolo; ele vin la mine pt ceea ce sunt/ fac eu, nu pt pret. La fel si in cazul reducerilor, la 1 clienta, 1 gratis etc.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 24 Feb - 0:49

Becky ai mare dreptate, eu mi-am marit preturile de curand si nu mi-am pierdut nici o clienta, vin in continuare pentru ca ele stiu ca pleaca la fel de multumite..am avut cateva fete care au venit fara sa intrebe macar ce preturi am..conteaza ce faci, pt ca la 30 de lei nu o sa gaseasca niciodata calitate.
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 24 Feb - 6:36

Buna, as avea o rugaminte la fetele care lucreaza cu acryl, spunetimi si mie o firma buna si ieftina (relativ) pt o domnisoara care acum incepe sa invete tehnica... nu as vrea sa o pun sa cumpere CN sau Tiger pana nu are putin habar... va multumesc mult
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 24 Feb - 11:16

Stii ca noi nu prea suntem pe principiu ca incepatoarele trebuie sa foloseasca produse ieftine. Pentru ca asta e adevarul, in general ce e ieftin nu prea e bun, altfel nu s-ar justifica preturile.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 25 Feb - 4:10

alexnails a scris:
Buna, as avea o rugaminte la fetele care lucreaza cu acryl, spunetimi si mie o firma buna si ieftina (relativ) pt o domnisoara care acum incepe sa invete tehnica... nu as vrea sa o pun sa cumpere CN sau Tiger pana nu are putin habar... va multumesc mult

Buna , Alexnails!

Incerc si eu sa iti dau un sfat pentru domnisoara despre care vb cat si altor fete incepatoare pentru ca sincer si eu cand am fost incepatoare am fost pe principiu sa imi cumpar ceva ieftin (ca sa exersez_ si dupa 2 zile de practica cu no name m-am enervat si mi-am cumparat produse de calitate pentru ca ma demoralizam ca nu reuseam sa ma apropii macar de adevar. Acelasi lucru l-am patit si cu pensulele cu care m-am ''torturat '' si astfel mi-am prelungit procesul de invatare.
Aceasta este parerea mea si ceea ce am recomandat si altor fete incepatoare : produse si pensule de calitate (putin si bun) pt ca astfel vor putea sa avanseze muuult mai repede si astfel nu se vor demoraliza.

cheers
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 4:30

Buna fetelor, stiu ce ziceti si aveti dreptate, dar nu vreau sina, sau chestii de genu, vroiam ceva relatic ok, adica nici sa o pun sa dea 200 lei pentru a practica pe deget de plastic... vroiam ceva micut, gen 15-20 grame pana vede care e consistenta optima,care e tehnica, cum se poate amesteca.... chesti esentiale...din aceasta cauza am intrebat, am gasit gasit la diamond nails ceva ok(sper eu..acum sa vedem)... am gasit o poza pe facebook, nu stiu a cui este , dar eu nu imi pot da seama ce a patit doamna aceea... poate stiti voi...kiss si o saptamana cat mai frumoasa.[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 42833631219994550428130 [/img]
Sus In jos
http://alexnail.eu
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 10:54

Doamne mi s-a intors stomacul pe dos ::-&:
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 11:46

alexnails a scris:
Buna fetelor, stiu ce ziceti si aveti dreptate, dar nu vreau sina, sau chestii de genu, vroiam ceva relatic ok, adica nici sa o pun sa dea 200 lei pentru a practica pe deget de plastic... vroiam ceva micut, gen 15-20 grame pana vede care e consistenta optima,care e tehnica, cum se poate amesteca.... chesti esentiale...din aceasta cauza am intrebat, am gasit gasit la diamond nails ceva ok(sper eu..acum sa vedem)... am gasit o poza pe facebook, nu stiu a cui este , dar eu nu imi pot da seama ce a patit doamna aceea... poate stiti voi...kiss si o saptamana cat mai frumoasa.[img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 42833631219994550428130 [/img]

cunosc persoane care sunt foarte multumite de gelurile celor de la Nail factory...undeva la 70 de lei 30ml....si au si sistem trifazic...daca va ajuta cu ceva, o sa iti dau un numar de telefon prin care sa iei legatura cu persoana care le distribuie...stiu ca sunt aduse din germania
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 11:47

iti spun mai exact : 5 ml costa 20 de lei, 15ml costa 45 de lei, 30ml costa 75 de lei, 50 de ml costa 100 de lei...

Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 13:22

Oana_ a scris:
iti spun mai exact : 5 ml costa 20 de lei, 15ml costa 45 de lei, 30ml costa 75 de lei, 50 de ml costa 100 de lei...

Buna Oana, iti multumesc pt raspuns, dar scriam in post mai sus ca vroiam acryl, nu gel.... de asta ziceam de consistenta, ca nu pot sa o pun sa dea o suma mare pt un deget din plastic.... acryl ai cumva, trimite-mi te rog un pm cu preturi si cantitate... ms muuuuult
Sus In jos
http://alexnail.eu
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 13:42

upps.... scuze Smile) intr-adevar nu am fost destul de atenta....mi-a luat ochii Sina Smile)...o sa o intreb pe cunostinta care lucreaza cu gelurile Nail Factory, daca are si acril...si scuze dar nu poti trimite PM, ca mi s-a restrictionat aceasta optiune Smile)Smile)Smile) in fine.....

va trebui sa imi lasi un numar de telefon, ca sa vb PM Razz:P:P:P

o seara frumoasa !
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 27 Feb - 14:57

alexnails a scris:
Oana_ a scris:
iti spun mai exact : 5 ml costa 20 de lei, 15ml costa 45 de lei, 30ml costa 75 de lei, 50 de ml costa 100 de lei...

Buna Oana, iti multumesc pt raspuns, dar scriam in post mai sus ca vroiam acryl, nu gel.... de asta ziceam de consistenta, ca nu pot sa o pun sa dea o suma mare pt un deget din plastic.... acryl ai cumva, trimite-mi te rog un pm cu preturi si cantitate... ms muuuuult

alexnails,

am luat legatura cu persoana respectiva, si are si acril...

15gr pudra acrilica - 35lei
250 gr pudra acrilica - 135lei
455 gr pudra acrilica - 210lei
monomer 120ml - 42lei

set de 3 nuante pudra 15gr + monomer 120ml - 120lei
set de 5 nunate pudra (clear, white, pink, deep pink, cover pink15 gr) - 140lei

cam asta mi-a spus in mare...daca mai ai nevoie de detalii o sa iti las un numar de telefon
Sus In jos
ardnaxela




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 7:47

Buna seara, sunt oarecum incepatoare in domeniul unghiilor tehnice in sensul ca nu am facut vreun curs, mi-am luat pur si simplu produse m-am invatat singura, la inceput imi cadeau nu stiam de ce .. pana am inceput sa ma informez din ce in ce mai mult si sa caut tot felul de filmulete step by step pe you tube si pana la urma am ajuns oarecum la un adevar. Acum imi pun mie de ceva timp si catorva prietene la ocazii speciale. Eu mi-am achizitionat acril initial si cu el m-am invatat, doar ca din cate am observat in ultimul timp majoritatea manichiuristelor se axeaza mai mult pe gel.Intrebarea mea ar fi urmatoarea: inafara de faptul ca acrilul e mai toxic si are alta compozitie si se usuca la contactul cu aerul care ar fi diferentele intre acril si gel, avantaje si dezavantaje... si apoi daca cineva de pe acest forum lucreaza cu acril as mai avea si alte nelamuriri. Eu acum lucrez intr-un domeniu care nu are nici o legatura cu unghiile si ma gandeam sa ma reprofilez pt ca imi face mare placere sa pun unghii doar ca mai am multe de invatat si poate cu ajutorul vostru prind si eu mai multa incredere, sper ca nu v-am plictisit, multumesc anticipat pt eventuale raspunsuri.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 8:33

Pai diferentele ar fi ca:

* e mai greu sa lucrezi cu acril decat cu gel (de aceea multe fete sunt axate pe gel)
* cu acril poti face mult mai multe combinatii de modele
* mie mi se pare ca acrilul se pileste mai greu - acum poate e doar o parere pur personala
* peste acril oricum la final trebuie sa dai un strat de gel pt luciu
* gelul e posibil sa arda la lampa, la acril nu simti nimic
* la acril poti reda o forma superba pe sablon, pinchul la gel facandu-se mai greu
* acrilul din cate stiu e mai casant

Ti-am pus avantajele si dezavantajele la un loc ... mai pot completa si fetele, mie astea mi-au venit in minte.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
ardnaxela




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 8:53

Nu am folosit niciodata gel deci nu stiu cum se comporta si cum trebuie pilit, dar intradevar cred ca acrilul se pileste mai greu pt ca e mai dur decat gelul, zic eu. Mi s-a intamplat de foarte multe ori ca diferite persoane care mi-au admirat unghiile si carora le-am spus ca sunt facute cu acril sa ma intrebe ce-i ala, ca ele stiu numai de gel, si am ajuns sa ma gandesc ca am ramas cam in urma. Oricum cred ca problemele mele sunt cam aceleasi ca si ale fetelor care pun unghii cu gel si anume ca uneori dupa cateva zile imi intra aer la cuticula, si nu la toate unghiile ci doar la doua sau trei, asta desi respect toti pasii adica impins cuticula curatat unghie, curatare de praf, cleaner, primer si apoi acril dar probabil e ceva ce nu fac bine totusi ...
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 11:30

Nu ma pricep eu la acril, insa am observat cand ai enumerat pasii tai de lucru, ca dupa ce stergi praful stergi cu cleaner si apoi primer...poate asta are legatura cu aerul tau de la unele unghiute..acum asteapta pareri de la fetele care lucreaza cu acril Smile
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 12:15

Nu are nimic daca face asa , altundeva e problema .
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
ardnaxela




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyVin 2 Mar - 23:06

Sa va spun si ce produse folosesc, poate ar putea fi aici o problema, folosesc un cleaner de la janet, primer fara acid de la crystal nails, si prafurile acrilice si monomerul tot de la crystal nails. Apoi o alta problema ar fi ca atunci cand construiesc cu sablon unghiile sunt mai putin rezistente decat cand construiesc cu tips, in sensul ca uneori se mai rupe cate una, chiar dupa cateva zile de la aplicare.... multumesc si va pupacesc :-*
Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 3 Mar - 2:43

BUNA!in primul rand vreau s va felicit mai rar fete ca voi:)sa incep cu problema mea:de ceva timp pun si eu unghii,nu am curs insa incer s ma informez destul de mult pt a nu avea probleme cu unghiile si tot degeaba k am:))am citit aici despre intrarea aerului si am incercat s fac ce le-ai fatuit pe fete s numai intre.La fel am facut si eu k s numai intre adica:am grija s imping cuticula,s pilesc bn,s nu pun prea mult primer si sa sigilez bn.Tot degeaba.unele unghii prin aer.Spuneti-mi va rog ce s fac?si ce inseamna sigilarea unghiilor?ms:*
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 3 Mar - 10:03

Cum poti sa zici ca sigilezi bine daca nu stii ce inseamna sigilarea unghiilor?

Poate ar fi bine sa ne dai mai multe detalii: pasii pe care ii urmezi, produsele folosite etc.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 3 Mar - 10:42

Pasii pe care ii parcurg sunt:indepartez cuticula.pilesc unghia naturala,sterg praful,aleg tipsul,pilesc iar s fie uniform cu unghia naturala,primer,un strat subtire de gel(3 in 1 de la 2m beauty)cover,al doilea strat de gel,fac frech,sterg cu cleaner,apoi un strat de gel,sterg iar si pilesc s nu fie cu denivelari,apoi stratul de finich.Nu inteleg de ce imi intra aer k nu ajung la cuticula,gresesc undeva?Sad(......multumesc:*
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 3 Mar - 14:33

alina_22 a scris:
Pasii pe care ii parcurg sunt:indepartez cuticula.pilesc unghia naturala,sterg praful,aleg tipsul,pilesc iar s fie uniform cu unghia naturala,primer,un strat subtire de gel(3 in 1 de la 2m beauty)cover,al doilea strat de gel,fac frech,sterg cu cleaner,apoi un strat de gel,sterg iar si pilesc s nu fie cu denivelari,apoi stratul de finich.Nu inteleg de ce imi intra aer k nu ajung la cuticula,gresesc undeva?Sad(......multumesc:*

O sa incerc sa te ajut eu:
Trebuie sa si matuiesti bine tot tipsul nu doar la imbinarea cu unghia naturala.

Ce fel de primer folosesti?

Trebuie sa pui in canitate mica!
Daca e cu acid, sa astepti sa se usuce; sunt trei faze pana poti sa aplici gelul : unghia uda>roze>albicioasa - acesta fiind faza in care aplici gelul. Niciodata sa nu grabesti uscarea primerului pt ca vei obtine un efect invers aderentei.

Daca e fara acid atunci nu trebuie sa astepti sa se usuce ca acesta nu se va usca ci va lasa in urma un strat lipicios (nu trebuie sa stergi acel strat lipicios).
Primerul e ca o banda dublu adeziva: pe o parte face aderenta cu unghia naturala si pe cealalta parte cu gelul.

Nu este necesar sa stregi cu cleaner dupa ce ai facut french, si daca o faci atunci trebuie sa matuiesti toata unghia inainte de urmatorul strat de gel (gelul nu face aderenta buna cu suprafata lucioasa, el adera la suprafata lipicioasa sau matuita).

Atentie cand pilesti pt finisare sa nu indepartezi prin pilire stratul de gel de langa cuticula pana ajungi la unghia naturala in unele zone , pentru ca finish-ul fara degresare nu rezista bine direct pe unghia naturala, de unde e posibil sa prinzi aer sau sa crape.


Cam acestea au fost observatiile mele, dar din pacate o sa iti mai dau un sfat care nu o sa iti placa , dar totusi o fac (poate vei intelege ca e spre binele tau):

Schimba produsele , eu cand am inceput tot de la ei am luat si nu reusit deloc sa fac ceva , nici sa intind cum trebuie gelul si eram fff demoralizata si din momentul in care am luat gel de calitate (adevarat mult mai scump) dar toate problemele mele s-au rezolvat instatnt: aveam vascozitatea super sa fac constructii in sfarsit, se autonivela , si cel mai important aderenta wow, deci nu te chinui cand poti sa nu o faci.
Eu folosesc de la Tiger Nails si sunt extrem de multumita din toate punctele de vedere.
Plus ca si clientele nu prea se mai intorc daca unghiile nu s-au comportat bine si aici tu ai de pierdut , nu ca ai pierdut doar clienta respectiva ci si alte posibile cliente (din partea ei) pt ca normal ca nu te va recomanda ci din contra iti va face reclama proasta peste tot, si in final iti faci un renume de ''fata ce face unghii care nu tin'' si chiar daca peste juma de an iti cumperi geluri de calitate pana o sa convingi clientele sa vina la tine duuureaza.

Sper sa te ajute sfaturile mele si sa tii cont de ele.
Daca mai ai alte intrebari te vom ajuta cu placere.
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptySam 3 Mar - 17:55

[/quote]Buna ardnaxela , eu folosesc si gel si acryl... sincer prefer pt mine acrylul, imi place mai mult cum se comporta si mai ales ca poti face zeci de modele instant, putin sclipici/pigment + acryl clear si ai o noua culoare, dar legat de aer si eu am avut acesta problema la inceput pt ca nu nimeream niciodata consistenta acrylului, ori era prea moale si se imprastia tot, ori era prea tare si nu puteam sa ii dau forma, acum il prefer mai umed si pun partea pensulei unde nu este bobita de acryl pe un servetel uscat pt a lua din monomer, si e perfect, si inca o chestie nu mai da cu cleaner dupa ce cureti praful... un week placut...kiss
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 4 Mar - 0:46

Lamuriti-ma si pe mine cu un lucru. De ce sa nu dea cu claner dupa ce curata praful? Poate ei ii place asa mai mult si se simte mai sigura . Nu vad care e problema. Am intrebat-o si pe Tina daca e vreo problema in asta si a scris si ea intr-un topic mai vechi si a zis ca nu influenteaza cu nimic.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 4 Mar - 2:27

Primerul il am de pe okazii(din germania)cand se usuca e albicios.Referitor la intrarea aerului poate k eu pilesc f mult langa cuticula stratul de finisare iar cand dau finish-ul nu are aderenta cu unghia naturala si de asta imi intra aer,incer s pilesc mai putin k atunci cand dau finish-ul s numai mai intre aer.Ai mare dreptate am pierdut f multe cliente k le intrau aer si bineinteles k nici nu m-au mai recomandat:((iar de mine ce s mai zic sunt f stresata k nu reusesc sa le dau de cap.Am sa tin cont de sfatul tau si o sa-mi schimb produsele de la A la Z k s numai am probleme.Imi poti spune te rog ce sami cumpar de ce am nevoie?:)multumesc din suflet k miai raspuns daca mai e ceva de intrebat o s mai intreb....multumesc:*:*
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 4 Mar - 8:59

Beky a scris:
Lamuriti-ma si pe mine cu un lucru. De ce sa nu dea cu claner dupa ce curata praful? Poate ei ii place asa mai mult si se simte mai sigura . Nu vad care e problema. Am intrebat-o si pe Tina daca e vreo problema in asta si a scris si ea intr-un topic mai vechi si a zis ca nu influenteaza cu nimic.
Buna, poate nu este o problema, dar mie nu imi place sa umezesc unghia in exces...mai bine dau foarte bine cu peria de curatat praf sa nu ramana nimic si sa folosesc primer fara a sterge... asta este e doar parerea mea, fiecare poate face cum doreste, eu vroiam doar sa dau un sfat, pt ca stiu ca in Romania sunt putine fete care opteaza pt acryl si nu gel. o seara buna.
Sus In jos
http://alexnail.eu
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyDum 4 Mar - 22:37

Unghia nu se umezeste ... cleanerul acela chiar se usuca si curata bine praful .
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 5 Mar - 5:20

ok, o intrebare pt voi, ati folosit cumva produse NAIO NAILS din UK? sau ati fi interesate de asa ceva? este o firma care se axeaza mai mult pe acryl si au preturi foarte buna...
Sus In jos
http://alexnail.eu
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 5 Mar - 10:27

alina_22 a scris:
Primerul il am de pe okazii(din germania)cand se usuca e albicios.Referitor la intrarea aerului poate k eu pilesc f mult langa cuticula stratul de finisare iar cand dau finish-ul nu are aderenta cu unghia naturala si de asta imi intra aer,incer s pilesc mai putin k atunci cand dau finish-ul s numai mai intre aer.Ai mare dreptate am pierdut f multe cliente k le intrau aer si bineinteles k nici nu m-au mai recomandat:((iar de mine ce s mai zic sunt f stresata k nu reusesc sa le dau de cap.Am sa tin cont de sfatul tau si o sa-mi schimb produsele de la A la Z k s numai am probleme.Imi poti spune te rog ce sami cumpar de ce am nevoie?:)multumesc din suflet k miai raspuns daca mai e ceva de intrebat o s mai intreb....multumesc:*:*

Eu pot sa incerc sa te ajut dar nu stiu ce fel de vascozitate preferi (medie, groasa) , culoare: transparent sau roze.
Mie personal imi plac si unele si altele depinde de caz.
Daca vrei pot sa iti explic aici ce si cum folosesc eu si in ce cazuri. Smile
Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 EmptyLun 5 Mar - 11:47

Da spune-mi,eu am gelul transparent de vascozitate medie.Voiam sa te mai intreb,pana o sa-mi cumpar de la Tiger nails ce imi recomanzi tu,nu-l mai pot folosi pe al meu?vreau k clentele mele sa fie multumite sa nu-mi mai intre aer.Ma poti sfatui ce s fac te rog?o s pun si o poza cu o manichiura facuta ieri sa-mi zici ce parere ai:*:*multumesc vero
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri II
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: