***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri II

In jos 
+60
Rosa Linda
cocosica
kharisma
Alexandra M.
luminita buzau
cosmina_b
Zmiley
andry160790
alina_22
ardnaxela
Moderator_iulia_vero
ingeras
lavy85
simplymistique
Beky
luminita851
beatrice_doolke
mariapopa
madutza
mariadelina
Alina Vacaru
ruruxy
gab_bryella
data_d1
joanna76
adel1791
roxxxy
rocsanna86
Petrina
Baby94
Anka's nails
Yrolf
Smileee
Manichiura Andra
alexnails
cuta
loory_9
cora20
Lilishor
vmarya
bobocell1
postelnicu
adrianamagda
Anda luz
Oana_
ally.vs
claudela
Isabella Dragan
roxliz
Admin_Coralia
Moderator_TigerNails
skyAngel
maggix
Fatjon
raluka.nails
ramo_cky
LarisaR
aniela
Airad
magdici
64 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 5 Mar - 11:59

Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 6 Mar - 3:58

alina_22 a scris:
Da spune-mi,eu am gelul transparent de vascozitate medie.Voiam sa te mai intreb,pana o sa-mi cumpar de la Tiger nails ce imi recomanzi tu,nu-l mai pot folosi pe al meu?vreau k clentele mele sa fie multumite sa nu-mi mai intre aer.Ma poti sfatui ce s fac te rog?o s pun si o poza cu o manichiura facuta ieri sa-mi zici ce parere ai:*:*multumesc vero

Uite ce si cum prefer eu :

Eu dupa ce pregatesc unghiuta folosesc bonding gel (la cele cu probleme pun si primer ultra bond inainte de bonding)
- daca fac constructie folosesc Prima Allround Pink , care e un gel cu o vascozitate mai mare si roze transparent , chiar daca fac stiletto, chiar daca fac unghiute patrate si scurte , imi flace fff mult gelul acesta pt ca pot sa fac pinch muult mai usor.

- la intretineri folosesc Allround Gel Blue , care e un gel cu vascozitate medie si transparent pe unghiuta, imi place ca pot sa lucrez repede cu el si il folosec ca baza si modelare

- la stiletto si pe perioada verii folosesc Allround Blue II care e un gel cu o vascozitate mai mare si pot sa il modelez fara sa imi curga si sa pierd timp &material

- ca finish folosesc Quick Finish II sau Base& Top de la gel lac ( depinde de situatie : daca am picturica mai mare atunci folosesc Base& Top pentru ca e mai elastic si nu risc sa crape la un posibil soc ) si in restul cazurilor folosesc Quick Finish II pt ca are un luciu impecabil , e rapid si nu mai necesita degresare

- pentru french , am mai scris pe aici ca eu mi-am facut propriul french : imi place sa fie mai gros decat Ultra White si mai subtire decat Builder White . Eee si atunci mi le-am combinat , mi-am pus Bulider White in gelul Ultra White pana am obtinut vascozitatea care imi place mie. ( nu iti recomand sa amesteci geluri de la firme diferite pt ca nu iti garantez un rezultat bun)

Ok stiu ca acum te-am speriat cand citesti atatea si atatea produse, dar eu ti-am scris cum fac eu acum .
Si tu in timp ai sa iti personalizezi stilul de munca si o sa iti adaptezi produsele dupa necesitatile tale.

Cand eram la inceput am folosit Bonding gel, Allround Blue si ultra white . Apoi le-am incercat usor usor pe toate .

Eu tie acum pot sa iti recomand :
- un primer ultra bond sau un bonding gel ( zic ultra bond pt ca acela e preferatul meu ca nu miroase asa urat si imi place acel strat lipicios ce il lasa)

- un gel Allround Blue - este 3 in 1 si poate fi folosit, pe sablon ,pe tipsuri si la
intretineri , are o super aderenta si este un gel de vascoziatte medie & transparent

- un gel Ultra White ( iti garantez ca se va usca perfect si nu vei avea nici o problema cu el)

-un Quick Finish II - este un gel fara degresare si cu luciu perfect

In cazul in care inca mai ai probleme si pilesti prea muult la baza unghie si indepartezi pe unele portiuni gelul pana ajungi la unghia naturala atunci iti recomand sa incerci Gellac Base& Top (il folosesti ca si finish) - face aderenta cu unghia naturala si nu vei prinde aer in acele portiuni, este gel cu degresare si cu luciu durabil.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 6 Mar - 4:41

alina_22 a scris:
[img][/img]https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/11/p1100248i.jpg/

Ok o sa iti scriu aici cateva observatii:

- cuticula in poza nu pare a fi curatata cum trebuie.
Tu trebuie sa impingi cuticula si sa indepartezi cuticula DE PE unghie chiar daca nu o vezi ea este acolo ( aceasta este una din cauzele sigure ale liftingului)

-Trebuie sa fii atenta sa nu pilesti unghia in exces pe patul unghial pentru ca in timp unghiutele se vor subtia si nu vor mai suporta gelul iar rezultatul e clar clienta vrea pauza si evident nu e in avantajul tau. Unghiuta de la degetul inelar e cea mai tare pilita are urme rosii, dar si aratatorul si mijociul au urme.
Daca noi avem grija de unghiutele clientelor atunci gelul tine bine si ele vin in continuare fara sa fie nevoie de pauza.
Este de ajuns dupa ce ai indepartat cuticula de pe unghie sa matuiesti unghiuta cu un buffer sau o pila de 180.

- Observ ca nu faci apixul (bombeul) - este punctul de rezistenta al unghiutei

Cand pui stratul de modelare iei o bula de gel si o pui pe mijlocul unghiutei apoi cu grija ''tragi'' gelul spre partea libera si ''impingi'' gelul spre cuticula asfel incat cantitatea cea mai mare de gel sa ramana pe mijlocul unghiei.
Daca nu reusesti sa pastrezi materialul acolo poti sa intorci mana clientei cu palma in sus si asptepti un pic sa se ''adune'' gelul din nou in acel punct sau il mai ''tragi'' cu varful pensulei. Nu stiu daca ai inteles ca e greu de expilcat in scris.

-poti sa folosesti si un camuflage care sa iti permita apoi sa faci frenchul mai adanc . Pentru ca observ ca l-ai facut mai lat si mai drept pt a acoperi partea libera a unghiei.
- in poza nu se vede insa nu uita sa sigilezi marginile unghiilor cu fiecare strat de gel pe care il aplici. De asemenea, atentie ca atunci cand pilesti si finisezi unghia (inainte de aplicarea finishului) sa nu indepartezi prin pilire aceasta sigilare.

In rest esti pe drumul cel bun dar ai nevoie de multa atentie si exercitiu.


Te pup si asteptam in continuare poze cu unghiute din ce in ce mai frumi.


Ultima editare efectuata de catre Moderator_iulia_vero in Mar 6 Mar - 9:31, editata de 1 ori
Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 6 Mar - 8:07

Cuticula i-am impinso dar se vede asa k facusem poza fara s dau cu ulei,dar dk spui tu asa inseamna k am gresit:((nu am pilit clienta atat de rau,nush ce s-a intamplat.k s nu se mai intample o s matuiesc unghia doar cu buffer.E de ajuns s ia luciul unghiei si s aplic tipsul?Cat despre bombeu chiar nu am facut niciodata,dar o s incerc:))Am vazut un filmulet pus aici pe forum si facea asa:lua bula de gel si o punea langa cuticula apoi cu varful pensulei facea ca niste cerculete si uniformiza,lasa loc de french apoi baga la lampa si dupa facea frenchul apoi pilea cu pila electrica(sper k intelegi ce vreau s zic:))multumesc inca o data Vero
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 6 Mar - 8:31

Cuticula nu trebuie doar sa o impingi ci trebuie si indepartata de pe unghie cu un pusher de metal sau cu freza pt cuticule.
Da este de ajuns sa matuiesti cu bufferul, apoi sa lipesti tipsul si apoi sa pilesti bineinteles tipsul pt uniformizare .
Nu stiu despre ce filmulet zici, daca imi dai un link te pot ajuta.
Eu ma refream ca faci apixul la stratul de modelare unde de obicei french-ul este deja facut.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 6 Mar - 9:17

Ce explicatii bune ti-a dat Vero!

Vroiam sa iti mai zic ca eu cand eram incepatoare la fel ziceam, ca fac pregatirea in mod corect, dar numai cand am vazut live cum se face o pregatire a unghiei naturale m-am lamurit.

Trebuie sa nu ai deloc urme de luciu, oja etc si freza din acest punct de vedere mie mi-a usurat munca enorm. Indepartezi totul din jurul cuticulei cu varful acela subtire si iese minunat.

Si inca un lucru pe care il greseam era ca nu indepartam indeajuns de bine praful de pe unghie.

Poate totusi te ajuta si aceste lucruri.

Spor la unghiute!
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
ardnaxela




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 0:06

Buna fetele!!! Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre monomerul odorless (fara miros), daca a folosit cineva. O fi la fel de bun ca si cel normal...? Am sa pun si eu o poza cu niste unghiute facute de mine zilele astea, sa imi spuneti daca sunt ok si ce ar maii trebui corectat. Ms... pupici[img][/img][url][/url]
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 4:12

ardnaxela a scris:
Buna fetele!!! Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre monomerul odorless (fara miros), daca a folosit cineva. O fi la fel de bun ca si cel normal...? Am sa pun si eu o poza cu niste unghiute facute de mine zilele astea, sa imi spuneti daca sunt ok si ce ar maii trebui corectat. Ms... pupici[img][/img][url][/url]
Buna, eu am incercat si nu imi place, e pt incepatori datorita timpului mare de uscare, de asemenea se usuca si mai dreu decat cel uv, iar fata de cel albastru(violet) nu mai spun, plus ca tehnica 3d eu nu prea am reusit sa o realizez decat cu acetona in monomer, si asa greu. Acum tu sti cam ce te ajuta si cat de repede lucrezi cu acrylul, aceasta este doar parerea mea. O zi buna in continuare.
Sus In jos
http://alexnail.eu
ardnaxela




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 02/03/2012
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 5:10

Sincer si eu l-am incercat si am aceeasi parerea ca si tine, doar ca ma gandeam ca poate fi firma de la care l-am luat de vina, ca poate alte fete il folosesc cu succes. La inceput m-am speriat ca nu se usuca deloc, cand de fapt ramanea doar un strat moale si lipicios pe deasupra care trebuia pilit. Acum ca m-am lamurit cu aceasta problema, as mai avea o intrebare daca tot spui ca lucrezi cu acril, vroiam sa te intreb ce folosesti pt luciu la sfarsit dupa ce finisezi unghia, pt ca eu folosesc un lac ce se usuca in lampa 3 min de la crystal nails, dar mi se pare ca dupa cateva zile isi pierde stralucirea... Ms., o zi frumoasa si tie.
Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 5:15

https://www.youtube.com/watch?v=hbAvGyz7VLc&feature=related
vero asta e filmuletul de care vorbeam,astept parerea ta.te poop:*
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 7:55

alina_22 a scris:
https://www.youtube.com/watch?v=hbAvGyz7VLc&feature=related
vero asta e filmuletul de care vorbeam,astept parerea ta.te poop:*

Eu nu folosesc aceasta metoda. Dar nu acela este ''bombeul'' despre care ti-am scris. Tipul pune gelul mai mult spre cuticula si il trage pe toata unghia apoi. Tu vei pune gelul de la jumatatea unghiei.

El foloseste tehnica revers french dar foloseste un gel vascos si pt french un builder white gel ( nu mi se pare ok sa pui atat de mult builder white gel odata pentru ca pigmentul din gel nu va mai permite uscarea in profunzime, desi el specifica acolo ca gelul se va usca si pe deasupra si pe dedesubt avand extensia transparenta care ii permite trecerea luminei , eu insa nu cred ca se usuca 100%)
Acum fiind la inceput nu stiu daca te vei descurca sa pui o bula atat de mare din si sa o lucrezi fara sa iti alunece in cuticula, si aici ma refer la faptul ca el pune amandoua materiale astfel incat nu mai e nevoie de un alt strat de modelare (cu toate ca nu arata pilitul, ceea ce ma duce din nou la gandul ca builderul white nu e uscat in profunzime, daca ar pili s-ar vedea in sectiune cum la mijloc e inca neuscat)

Tu poti sa faci extensia:

- apoi sa faci cu un camuflage reversul frenchului (care mie mi se pare mai greu ) asa cum face el dar bineinteles cu cantitate mai mica de camouflage> french pe partea libera > modelare (unde faci ''bombeul'') > degresare, pilire, finisare> finish.

-sau faci extensia > french cat de lat si arcuit vrei tu (chiar daca se vede partea libera a unghiei) > camouflage pe langa french pt a prelungi patul unghial > stratul de modelare (unde faci ''bombeul'') > degresare, pilire, finisare> finish.
Sus In jos
skyAngel




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 24/07/2011
Varsta : 37
Localizare : Baia Mare

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 8:08

Buna

Daca pun unghii cu tips-uri trebuie sa sigilez lateralele tips-ului la fel ca si la "gel pe unghia naturala"?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 9:15

Da , trebuie sa sigilezi si marginile tips-ului la fel ca la gel pe unghia naturala.
Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 7 Mar - 10:19

Asa e cam greu.Ma gandeam s ma duc la o manichiurista si s vad la ea cum face k s am o idee,apoi s incep sa fac pe unghiile mele.Crezi k e bn?pupici
Sus In jos
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyJoi 8 Mar - 2:39

Buna fetelor! In primu rand va urez la multi ani tuturor de 8 martie Smile Si am si eu o intrebare la care sper sa imi puteti raspunde..
Am achizitionat acum tipsuri acvariu si vroiam sa va intreb daca voi folositi lichid special pt a le umple sau apa de la robinet..? de unde le-am cumparat nu aveau si apa speciala si le-am facut cu apa normala da s-a evaporat... Oare am gresit eu ceva.. sau nu merg facute decat cu apa speciala..?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 9 Mar - 0:03

Buna!Vero mi-am luat ce mi-ai zs tu,bn nu pe toate.Mi-am primerul ultra bond si Gellac Base& Top si voiam sa-mi zici de ele cum sa le folosesc.Primerul il bag la lampa sau se usuca singur,dupa uscare cum trebuie s fie?Gellac il pot folosi si ca baza si ca finish nu?te pup
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 9 Mar - 13:57

ardnaxela a scris:
Sincer si eu l-am incercat si am aceeasi parerea ca si tine, doar ca ma gandeam ca poate fi firma de la care l-am luat de vina, ca poate alte fete il folosesc cu succes. La inceput m-am speriat ca nu se usuca deloc, cand de fapt ramanea doar un strat moale si lipicios pe deasupra care trebuia pilit. Acum ca m-am lamurit cu aceasta problema, as mai avea o intrebare daca tot spui ca lucrezi cu acril, vroiam sa te intreb ce folosesti pt luciu la sfarsit dupa ce finisezi unghia, pt ca eu folosesc un lac ce se usuca in lampa 3 min de la crystal nails, dar mi se pare ca dupa cateva zile isi pierde stralucirea... Ms., o zi frumoasa si tie.
Buna, eu momentan folosesc produse din UK, de la firma NAIO NAILS, pt stratul de gel folosesc UV Cure Mega Gloss Sealer Gel 15ml, dar inainte de al aplica daca nu am realizat pictura acrilica folosesc o pila de luciu si apoi acest gel, este excelent , luceste f.frumos, inainte sa imi cumpar toata gama de acryl de la ei, foloseam un gel de la zina nails, si era ok, unul cu pensula, intr-o sticluta neagra.Daca vrei lasami un pm daca esti interesata de produse de la NAIO, as vrea sa le aduc si in Romania.kiss
Sus In jos
http://alexnail.eu
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 14 Mar - 14:02

alina_22 a scris:
Buna!Vero mi-am luat ce mi-ai zs tu,bn nu pe toate.Mi-am primerul ultra bond si Gellac Base& Top si voiam sa-mi zici de ele cum sa le folosesc.Primerul il bag la lampa sau se usuca singur,dupa uscare cum trebuie s fie?Gellac il pot folosi si ca baza si ca finish nu?te pup

Buna Alina !

Abia acum am reusit sa imi fac timp sa intru putin si pe forum.
In primul rand ma bucur ca ai inceput sa imi asculti sfaturile .

-primerul Ultra Bond nu il usuci in lampa uv , il aplici pe unghiuta si acesta nu se usuca ci va lasa in urma un strat lipicios peste care vei aplica un strat de gel de baza.
-Gellac-ul Base&Top ti l-am recomandat sa il folosesti in loc de finish, dar nu te sfatuiesc sa il folosesti ca si baza sub gelurile normale.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyJoi 15 Mar - 10:24

buna seara !!!
ce parere aveti despre LAMPA LED? am vazut una la crystal si as fi vrut sa o cumpar.
ce ziceti, sa trec la fapte? sau sa renunt la idee?
Wink
Sus In jos
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 9:04

Buna fetelor! am o intrebare...stie cineva unde gasesc o lampa uv de 54W, cu 6 neoane dar sa fie dispuse si pe lateral nu doar deasupra?
Sus In jos
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 9:07

andry160790 a scris:
Buna fetelor! In primu rand va urez la multi ani tuturor de 8 martie Smile Si am si eu o intrebare la care sper sa imi puteti raspunde..
Am achizitionat acum tipsuri acvariu si vroiam sa va intreb daca voi folositi lichid special pt a le umple sau apa de la robinet..? de unde le-am cumparat nu aveau si apa speciala si le-am facut cu apa normala da s-a evaporat... Oare am gresit eu ceva.. sau nu merg facute decat cu apa speciala..?


Imi spui te rog de unde ti-ai achizitionat acele tipsuri?
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 12:08

Buna, desi sunt noua pe acest forum va urmaresc de mult timp cu mare placere. Am si eu o intrebare. Cum folositi voi tipsurile acvarium si cum procedati apoi la intretinere.
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 12:21

Ce faceti dragelor....va cer un sfat intr-o problema.
A venit acum o luna cam asa o clienta la mine care a vrut gel pe unghia naturala si dupa ce ca a facut n mofturi ma si grabea si asa am pus gel pe unghia naturala plus french si 4 modele intr-o ora ca facea ca trenu.(adica pe graba)Si asta m-am trezit cu comentarii pe facebook,ca vai ca eu nu fac treaba buna,ca vai pozele mele sunt fake-uri ca vai nu stiu ce ca vai pun unghii naspa. ii denunt la facebook ca mi-a luat fotografiile si a comentat naspa si apoi o sun si vorbesc cu ea,foarte revoltata si tipa si vaaaiiii Mad si intamplarea a facut ca am iesit in oras si m-am intalnit cu ea in local....aaaa vai ca am denuntato la facebook si facebookul ia inchis contul si ca vai ma da la politie si ca vai ca daca (DUPA O LUNA DE ZILE) nu ii dau banii inapoi imi face reclama naspa si se duce la politie si ma reclama ca i-am blocat contul si bla bla bla. lol! Si a facut aia un show in localul ala de si sucu mi-a stat in gat.
Acum dragelor multumesc ca mi-ati citit romanul si am si eu 2 intrebari:
ce sa fac? sa o bag in seama sau sa o las in plata ei
sa ii dau banii inapoi?
Va pupic
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 12:27

aaa si am uitat sa precizez ca ea se plangea si a facut atata caz ca i s-a duc 1mm de gel de pe varful unghiutei la cateva unghii
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 18 Mar - 12:48

buna andra, eu stiu asa ca dau banii pe o bluza doar daca imi place si nu cer banii inapoi de la magazin dupa ce am purtat-o, daca nu ii placea manichiura pe care i-ai facut-o trebuia sa se ridice de pe scaun si sa plece fara sa platasca, din moment ce a platit inseamna ca i-a placut.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 19 Mar - 1:14

Andra parerea mea este sa o ignori total, nu te pune la mintea nebunei pt ca mai mult ii dai satisfactie, arata-i ca nu te afecteaza istericalele ei si sunt convinsa ca nu o sa se duca ea la politite sa te denunte ca ce? Ca i-ai dat report la cont, are vreo dovada sau chiar si asa, pt asta ai acces la acea functie sa o poti folosi daca este necesar...si in plus, cine crezi ca o sa o bage in seama la politie pt asta, cred ca se prapadesc aia de ras acolo.
Nu ceda si in nici un caz nu ii returna banii, este munca ta, timpul tau si produsele tale si cum a spus si luminita, daca era nemultumita nu ar fi platit atunci, nu dupa o luna.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 19 Mar - 4:03



buna andra! in legatura cu problema ta..maggix are dreptate.. iar daca aia ti-a spus ca o sa-ti faca "antireclama" .. sigur te vorbeste de rau si daca i-ai da banii si daca nu.. iar cu mersul la politie....nu are decat sa faca o plimbare pana colo...oricum se duce fix de pomana, tu nu ai incalcat nici o lege pana la urma! daca blocatul contului sau de facebook nu ar fi fost legal, nu o puteai face atat de simplu. asa ca dupa parerea mea, cea mai buna metoda ar fi sa o ignori. stiu ca nu e usor si te apuca nervii de fiecare data cand vine vb de persoana in cauza dar..poate asa ar vedea ca isi raceste gura de pomana.

si app de situatii aiurea..eu am patit una uratica cand am mers prima data sa imi pun gel pe unghia naturala.. am gasit o tipa pe facebook am sunat, am facut programare, am mers la ea.. inainte sa plec de acasa am sunat-o iar sa o intreb daca o derajeaza daca merg cu prietenu, a spus ca nu....toate bune si frumoase. ajungem la ea acasa, ne deschide usa, ne intampina cu un "hai"(mi se parea normal sa facem cunostinta..nu ne cunoasteam). a inceput fata manichiura, intre timp s-a deschis subiectul pusul gelululi pe unghii te impiedica sau nu la treburile casnice. prietenul meu ii spune ca stam impreuna si ca nu ma mai lasa sa fac nimic daca imi pun gelul(in spirit de gluma), la care ea indignata "cum asa? lasa ca iti spun dar mai bine intre 4 ochi care e treaba cu gelul si treburile in casa" (catre al meu prieten). in fine, in tot timpul care l-am stat acolo intr-un fel sau altul incerca sa-l intoarca impotriva mea... nu i-am comentat nimic in schimb puneam amandoi "paie pe foc", ne-am amuzat in felul nostru pe seama ei. cea mai "dragutza" faza a fost cea de la plecare.. aveam cizme inalte si cu sireturi luuungi si era ceva de munca pana reuseam sa ma incalt si ii spun prietenului sa ma incalte el, si asa a enervat-o si imi spune "dar te poti incalta singura" vizibil enervata de situatie..
in fine...singurul lucru care i l-am spus, si nu din rautate, a fost ca nu imi plac unghiile. chiar nu imi placeau... dar asta e! in rest sanatate si noroc ca nici nu am mai mers la ea!

in concluzie..mi s-a parut total gresit comportamentul ei fata de clienti..
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 19 Mar - 6:36

Zmiley Very Happy hahaha, ce funny a fost povestea ta. Avand contact cu diversi oameni, deabea atunci iti dai seama ce fel de persoane ciudate sunt pe lumea asta ... doamne doamne
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 20 Mar - 6:14

cosmina_b a scris:
Buna fetelor! am o intrebare...stie cineva unde gasesc o lampa uv de 54W, cu 6 neoane dar sa fie dispuse si pe lateral nu doar deasupra?


De ce iti doresti o lampa cu 6 neoane ? Ai avut vreodata, sau ai vazut la cineva?

-Chiar daca neoanele sunt dispuse si lateral clienta ta trebuie sa stea cu mainile incrucisate ca sa i se usuce gelul bine si pe degetele mari.
- Clienta ta trebuie sa tina mainile deasupra lampii =>vei avea lampa mereu murdara si de cele mai multe ori nu se mai curata.

Parerea mea este ca nu se merita sa dai cam 500 ron sau cat o fi pe lampa aceea, cand poti foarte bine sa iti cumperi doua lampi uv cu 300 ron de la Get Nails si clienta tine mainile in laterale comod si lampile se vor pastra curate si frumoase.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 20 Mar - 8:02

Moderator_iulia_vero a scris:
cosmina_b a scris:
Buna fetelor! am o intrebare...stie cineva unde gasesc o lampa uv de 54W, cu 6 neoane dar sa fie dispuse si pe lateral nu doar deasupra?


De ce iti doresti o lampa cu 6 neoane ? Ai avut vreodata, sau ai vazut la cineva?

-Chiar daca neoanele sunt dispuse si lateral clienta ta trebuie sa stea cu mainile incrucisate ca sa i se usuce gelul bine si pe degetele mari.
- Clienta ta trebuie sa tina mainile deasupra lampii =>vei avea lampa mereu murdara si de cele mai multe ori nu se mai curata.

Parerea mea este ca nu se merita sa dai cam 500 ron sau cat o fi pe lampa aceea, cand poti foarte bine sa iti cumperi doua lampi uv cu 300 ron de la Get Nails si clienta tine mainile in laterale comod si lampile se vor pastra curate si frumoase.

VERO, dar despre lampa LED ce parere ai?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 20 Mar - 9:10

Zmiley a scris:
Moderator_iulia_vero a scris:
cosmina_b a scris:
Buna fetelor! am o intrebare...stie cineva unde gasesc o lampa uv de 54W, cu 6 neoane dar sa fie dispuse si pe lateral nu doar deasupra?


De ce iti doresti o lampa cu 6 neoane ? Ai avut vreodata, sau ai vazut la cineva?

-Chiar daca neoanele sunt dispuse si lateral clienta ta trebuie sa stea cu mainile incrucisate ca sa i se usuce gelul bine si pe degetele mari.
- Clienta ta trebuie sa tina mainile deasupra lampii =>vei avea lampa mereu murdara si de cele mai multe ori nu se mai curata.

Parerea mea este ca nu se merita sa dai cam 500 ron sau cat o fi pe lampa aceea, cand poti foarte bine sa iti cumperi doua lampi uv cu 300 ron de la Get Nails si clienta tine mainile in laterale comod si lampile se vor pastra curate si frumoase.

VERO, dar despre lampa LED ce parere ai?

Mmm, sincer?

Nu cred ca se merita din mai multe motive:

- Nu toate gelurile se intaresc in aceea lampa. Chiar daca se intareste de exemplu gelul X este posibil sa nu se intareasca gelul Y sau Z (X,Y si Z fiind de la aceiasi firma, nu vb de o firma anume ci in general)
Nimeni nu iti poate garanta ca in lama lui LED se intaresc toate gelurile.

- Sa zicem ca gelul tau se usuca in acea lampa dar in cazul in care clienta atinge vreun beculet sus cand baga mana si iti lasa gel acolo nu stiu ce poti face, nu am auzit daca poti schimba beculetele alea sau nu stiu daca lampa va mai fi la fel de eficienta.
Sunt sigura ca toate avem lampile in interior si pe tuburi gel intarit (color sau transparent) si stim ca majoritatea fetelor noastre nu prea le pasa si nu sunt deloc atente.

-Daca lampile ar fi intradevar atat de inovatoare si ar scurta timpul atat de mult atunci toata lumea si-ar achizitiona una (pentru ca in final nu e atat de scumpa, si investitia ar putea fi foarte repede recuperata)

Nu zic ca intr-un final aceste lampi nu vor castiga teren doar ca mai au nevoie de imbunatatiri.

Aceasta este doar parerea mea. Smile


Ultima editare efectuata de catre Moderator_iulia_vero in Mier 21 Mar - 4:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 20 Mar - 23:09

multumesc pentru raspuns, vero! o zi frumooooooasa foc, sa ai! flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 4:12

Cu placere, Zmiley!

O zi frumoasa si tie!
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 5:10

Mai tineti minte povestea dragelor nu?
"""""Ce faceti dragelor....va cer un sfat intr-o problema.
A venit acum o luna cam asa o clienta la mine care a vrut gel pe unghia naturala si dupa ce ca a facut n mofturi ma si grabea si asa am pus gel pe unghia naturala plus french si 4 modele intr-o ora ca facea ca trenu.(adica pe graba)Si asta m-am trezit cu comentarii pe facebook,ca vai ca eu nu fac treaba buna,ca vai pozele mele sunt fake-uri ca vai nu stiu ce ca vai pun unghii naspa. ii denunt la facebook ca mi-a luat fotografiile si a comentat naspa si apoi o sun si vorbesc cu ea,foarte revoltata si tipa si vaaaiiii Mad si intamplarea a facut ca am iesit in oras si m-am intalnit cu ea in local....aaaa vai ca am denuntato la facebook si facebookul ia inchis contul si ca vai ma da la politie si ca vai ca daca (DUPA O LUNA DE ZILE) nu ii dau banii inapoi imi face reclama naspa si se duce la politie si ma reclama ca i-am blocat contul si bla bla bla. lol! Si a facut aia un show in localul ala de si sucu mi-a stat in gat."""""



Eeeee veau sa va spun ca ma streseaza in continuuu cu telefoane ca isi vrea banii si bla bla si astazi mi-a spus ca vai ca daca in decursul zilei de azi nu ii dau banii ma da la garda pale .....mi-am luat soc cand am auzit.....
Ce sa faaaaaac...? confused Cineva mi-a spus sa ii dau banii doar pe manopera dar eu nu vreau sa ii dau nimic.Ce sa fac?
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 6:12

dar ca ce chestie isi cere banii inapoi, a ramas fara unghii a doua zi? garda nu are nici un drept sa iti intre in casa, tu poti sustine foarte bine ca nu i-ai luat nici un ban, daca vrea sa joace murdar, ce dovada are ca a platit, tu spui foarte frumos ca ai materiale sa iti faci tie si prietenelor ca este o pasiune, nu are cum sa dovedeasca ca tu iei bani.
Parerea mea este sa nu ii mai raspunzi si eventual sa ii spui cu nonsalanta ca poate sa sune unde vrea, tu ai muncit pt unghiile ei si nu ii poti returna nici un ban, acum daca ea isi cumpara un chilot si o strange in... se duce cu el inapoi??? scuzati comparatia dar m-am enervaaaaat nervos
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 6:32

Manichiura Andra a scris:
Mai tineti minte povestea dragelor nu?
"""""Ce faceti dragelor....va cer un sfat intr-o problema.
A venit acum o luna cam asa o clienta la mine care a vrut gel pe unghia naturala si dupa ce ca a facut n mofturi ma si grabea si asa am pus gel pe unghia naturala plus french si 4 modele intr-o ora ca facea ca trenu.(adica pe graba)Si asta m-am trezit cu comentarii pe facebook,ca vai ca eu nu fac treaba buna,ca vai pozele mele sunt fake-uri ca vai nu stiu ce ca vai pun unghii naspa. ii denunt la facebook ca mi-a luat fotografiile si a comentat naspa si apoi o sun si vorbesc cu ea,foarte revoltata si tipa si vaaaiiii Mad si intamplarea a facut ca am iesit in oras si m-am intalnit cu ea in local....aaaa vai ca am denuntato la facebook si facebookul ia inchis contul si ca vai ma da la politie si ca vai ca daca (DUPA O LUNA DE ZILE) nu ii dau banii inapoi imi face reclama naspa si se duce la politie si ma reclama ca i-am blocat contul si bla bla bla. lol! Si a facut aia un show in localul ala de si sucu mi-a stat in gat."""""



Eeeee veau sa va spun ca ma streseaza in continuuu cu telefoane ca isi vrea banii si bla bla si astazi mi-a spus ca vai ca daca in decursul zilei de azi nu ii dau banii ma da la garda pale .....mi-am luat soc cand am auzit.....
Ce sa faaaaaac...? confused Cineva mi-a spus sa ii dau banii doar pe manopera dar eu nu vreau sa ii dau nimic.Ce sa fac?

Nu te mai stresa atat, stai linistita si asculta ce ti-a zis Maggix.

Fata are si ea pasarele, nu ii mai raspunde la telefon ca sa nu te mai supere, incearca sa stai calma si nu mai lua cliente noi vreo 2 saptamani sau daca le primesti informeaza-te inainte sa ii dai detalii de unde are numarul de telefon si daca iti zice un nume care nu il stii sau daca se face ca nu stie de unde atunci zi-i ca nu faci unghiute decat surorii tale , unor prietene si nu contra cost deci... nu o poti ajuta cu nimic.

Nimeni nu poate sa intre la tine in casa fara acordul tau deci daca nu primesti vreo ''fata'' spion nu ai probleme.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 6:55

Foarte bune raspunsuri fetelor! De multe ori ma gandeam ce m-as face dak m-as confrunta cu o situatie asemanatoare. Multe ma intreaba si pe mine : " Nu iti e frica k te paraste cineva.... " si lucruri dinastea care iti dau dau fiori oarecum. Sau vaaaai ce de bani faci... Sunt unele cliente care au impresia k, dak iti dau niste banuti, t-i dau degeaba.
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 10:08

Ca sa ai probleme trebuie sa fii prinsa cu bani marcati sau sa fii filmata in timp ce primesti bani pentru activitatea prestata.Nimeni nu are dreptul sa iti perchezitioneze casa decat cu mandat. Perchezitia poate fi domiciliara sau corporala si este reglementata in sectiunea VIII. cap. II, t. III, C. proc. pen., partea generala. Perchezitia domiciliara poate fi dispusa numai de judecator, prin incheiere motivata si consta in cercetarea amanuntita a locuintei (inclusiv dependintele) unei persoane pentru efectuarea careia organele de cercetare penala au nevoie de autorizatia instantei de judecata, data in scris si motivat. Perchezitia nu poate fi dispusa inainte de inceperea urmaririii penale si se efectueaza numai in cursul zilei, intre orele 6,00-20,00, odata inceputa in termenul legal, poate continua si dupa ora 20,00. Organul judiciar care efectueaza perchezitia este obligat sa se legitimeze si sa prezinte autorizatia judecatorului.
Deci duduia respectiva trebuie sa intocmeasca mai intai o plangere penala, sa demonstreze cu dovezi clare ca ... Razz na, ca am intrat in impas, sa demonstreze ca nu i se asorteaza unghiile cu personalitatea sau mai stiu eu ce tampenie...nu-ti face griji...asta e o furtuna intr-un pahar cu apa.
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 13:14

Va multumesc din suflet la toate ! Nu stiu ce m-as fi facut fara voi sunteti toate niste scumpele:*sarut*sarut*sarut*
Sus In jos
cosmina_b




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/07/2010
Localizare : targu mures

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 21 Mar - 14:18

Moderator_iulia_vero a scris:
cosmina_b a scris:
Buna fetelor! am o intrebare...stie cineva unde gasesc o lampa uv de 54W, cu 6 neoane dar sa fie dispuse si pe lateral nu doar deasupra?


De ce iti doresti o lampa cu 6 neoane ? Ai avut vreodata, sau ai vazut la cineva?

-Chiar daca neoanele sunt dispuse si lateral clienta ta trebuie sa stea cu mainile incrucisate ca sa i se usuce gelul bine si pe degetele mari.
- Clienta ta trebuie sa tina mainile deasupra lampii =>vei avea lampa mereu murdara si de cele mai multe ori nu se mai curata.

Parerea mea este ca nu se merita sa dai cam 500 ron sau cat o fi pe lampa aceea, cand poti foarte bine sa iti cumperi doua lampi uv cu 300 ron de la Get Nails si clienta tine mainile in laterale comod si lampile se vor pastra curate si frumoase.


Mersi frumos Vero! uite, la chestia asta cu unghiile mari nu m-am gandit, ai dreptate. mi-as fi dorit-o ca sa nu se mai chinuie clientele sa puna ambele maini la uscat in lampa care teoretic este pt una singura. dar pana la urma cred ca mai bine imi iau inca una si rezolv eu cumva problema spatiului Smile
Sus In jos
data_d1




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 20/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 23 Mar - 2:47

servus..sunt din Brasov si ma intreb de unde sa imi cumpar vopsea acrilica?am tot cautat prin magazine si sincer nu prea am gasit!cine ma ajuta?
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyVin 23 Mar - 3:33

data_d1 a scris:
servus..sunt din Brasov si ma intreb de unde sa imi cumpar vopsea acrilica?am tot cautat prin magazine si sincer nu prea am gasit!cine ma ajuta?
Ti-am trimis mesaj privat.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 25 Mar - 10:01

data_d1 a scris:
servus..sunt din Brasov si ma intreb de unde sa imi cumpar vopsea acrilica?am tot cautat prin magazine si sincer nu prea am gasit!cine ma ajuta?

Iti raspund eu aici sa vada toata lumea. Daca vrei gama varianta de culori incearca sa iti comanzi setul de pe tigernails.ro

Daca vrei mai comod iti poti lua de la creativ din bv, dar nu gasesti toate nuantele frumoase. De ex, eu caut un mov demult si nu gasesc, asa ca tot mai bine amestec bleoul si baby pinkul de la tiger si imi iese fain.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Alexandra M.




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Cluj Napoca

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyJoi 19 Apr - 8:00

Buna fetelor! Sincer va spun ca va urmaresc incognito Smile) cam de un an si vreau sa VA MULTUMESC oficial pentru sfaturile extraordinar de utile! >:D< Motivul pentru care in final am decis sa intru si eu pe forum e o problema cu care nu m-am mai confruntat vreodata. Pun unghii cu gel cam de un an jumatate insa niciodata nu am patit sa mi se intareasca o parte din gel in cutiuta. Ce fac?
Sus In jos
http://alemarian.blogspot.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyJoi 19 Apr - 8:29

Alexandra M. a scris:
Buna fetelor! Sincer va spun ca va urmaresc incognito Smile) cam de un an si vreau sa VA MULTUMESC oficial pentru sfaturile extraordinar de utile! >:D< Motivul pentru care in final am decis sa intru si eu pe forum e o problema cu care nu m-am mai confruntat vreodata. Pun unghii cu gel cam de un an jumatate insa niciodata nu am patit sa mi se intareasca o parte din gel in cutiuta. Ce fac?

Buna Alexandra! imbratisare

Ne pare bine ca "ti-ai facut curaj"! lol!

Daca s-a intarit o parte din gel in cutie, poti incerca sa inderpartezi gelul intarit, sa amesteci ce a ramas si sa testezi sa vezi daca mai este ok. Este foarte posibil sa poti lucra cu cel neintarit fara probleme.
Daca totusi cantitatea intarita predomina, ti-as recomanda sa renunti la acel borcan in intregime si.... sa fii mai atenta pe viitor si sa protejezi continutul borcanului extrem de bine! bravo!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Alexandra M.




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Cluj Napoca

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyJoi 19 Apr - 9:16

Moderator_TigerNails a scris:


Buna Alexandra! imbratisare

Ne pare bine ca "ti-ai facut curaj"! lol!

Daca s-a intarit o parte din gel in cutie, poti incerca sa inderpartezi gelul intarit, sa amesteci ce a ramas si sa testezi sa vezi daca mai este ok. Este foarte posibil sa poti lucra cu cel neintarit fara probleme.
Daca totusi cantitatea intarita predomina, ti-as recomanda sa renunti la acel borcan in intregime si.... sa fii mai atenta pe viitor si sa protejezi continutul borcanului extrem de bine! bravo!

flower

Intr-un final asta am si facut! Ca ma gandeam ca ar putea afecta tot borcanelul, si da intr-adevar restul gelului nu are absolut nimic. Imi poti spune te rog cum as putea sa previn o astfel de situatie pe viitor? In prezent imi tin gelurile intr-un dulapior, nimic special, desi fiind mai aproape de sol s-ar putea ca temperatura din interiorul dulapiorului sa fie ceva mai scazuta ca cea a camerei. Multumesc mult! si ma bucur sa vad ca sunteti atat de simpatice si primitoare! imbratisare
Sus In jos
http://alemarian.blogspot.com
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyDum 22 Apr - 10:36

Bună seara fetelor!

Am şi eu o mică întrebare! :D

Ieri am avut o clientă care a venit pentru prima oară la mine, dar care îşi pune unghiuţe de vreo 2 ani de zile. În momentul în care am întrebat-o de lungimea unghiei pe care o vrea, mi-a răspuns că 7!
Acum...puţin în ceaţă am rugat-o să-mi explice care-i treaba cu acel 7, ca ea să-mi spună ca fata la care-şi făcea ea înainte unghiile, avea un fel de instrument cu care-i măsura unghiile şi care le şi tăia perfect la lungimea dorită. Din explicaţiile ei e un fel de ghilotină cu o mică riglă Smile)) Clienta vehement a susţinut că nu este nicio improvizaţie de-a fetei respective, ci că l-ar fi cumpărat de unde-şi ia ea materialele!

Eu n-am mai auzit sau văzut aşa ceva, are vreuna dintre voi idee despre ce ar putea fi vorba??

Vă mulţumesc!

O seară plăcută! Vă pup! flower
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyLun 23 Apr - 11:33

Buna seara tuturor!

Am pus azi, ptr prima data tipsuri transparente, dar in momentul in care incercam sa le lipesc, pur si simplu se topeau...ceva de genul...parca le bagam in acid gandesc

Am pus lipici cum puneam de obicei, la tipsurile natur. Apoi am incercat sa pun mai putin, si am reusit , dar mai ramanea cate o bula de aer sub tips si nu imi place.
Care credeti ca este cauza cauza?
Multumesc flower
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMar 24 Apr - 21:33

Foloseai tipsuri din aceeasi gama ca cele natur? Ma gandesc ca poate astea noi transparente nu sunt de calitate? Ori o fi lipiciul prea puternic ? Nu am mai auzit asa ceva, dar zic si eu ..
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 EmptyMier 25 Apr - 2:38

Am avut tipsuri de la Janet, si incercam sa lipesc p deget de plastic. Am crezut k de vina e degetul zambet larg .
Cele p care le-am pus tipei respective, le adusese chiar ea si erau de la Diamond, eu nu mi-am luat niciodata. Lipiciul este tot de la Janet dar nu am avut niciodata probleme cu el. Asta e... ma gandeam ca s-a mai intamplat si altcuiva, dar....numai mie m-i se poate imtampla .......... nerabdator/emotionat
Va multumesc, si mai astept sfaturi si pareri. flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri II
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: