***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Vin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Vin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Sam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Vin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Vin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Mar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Vin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Lun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Lun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * *
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

STEP BY STEP

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 30
Localizare : BUCURESTI

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 28 Ian - 11:06

creatzadeea a scris:
hello fetelor!!
am si eu pasiunea pentru unghii insa deocamdata doar ma informez si incerc sa "fur"Wink)..pentru prima oara.am unghii false cu gel..si am o nelamurire...am auzit foarte multe fete care s-au plans ca e foarte dureros cand trebuie sa scoti tipsurile..:-ss...asa e?..ma gandeam ca poate puteti sa puneti niste poze step by step legate si de acest aspect:-s
va pup si felicitari initiatoarelor acestui forum!! :D

La inlaturarea unghiilor o sa fac un step-by-step probabil saptamana viitoare sa te ajut. Nu e nimic dureros, daca se face cum trebuie. Tipsurile nu "se scot", ci se inlatureaza prin pilire. Ma gandesc ca daca ti le "scoate" o sa te doara Smile) ... glumeam.

P.S. Iti multumesc pt felicitari si sper sa ni te alaturi... prima data, chiar daca e doar asa... sa citesti. E bine si asa.
Iti uram BINE AI VENIT PRINTRE NOI :D
Sus In jos
http://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 28 Ian - 11:08

iulia_vero a scris:
Ahamm m-am prins si eu cu gelurile astea tip lac. Sorry ca nu-s prea bine informata, daca nu il prea folosesc ..... dar e bine ca poate imi trebuiesc chestiile astea vreodata.

Nu iti cere scuze pt ca de aste suntem aici, sa ne informam flower
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 28 Ian - 11:12

antonia_simpf a scris:
isabela a scris:
imi poate raspunde si mie cineva mai concret?nu vreau sa stiu dekt de cate ori se aplica gelul cum faci?pui gel pilesti iar pui gel iar pilesti pui model sau cum?va rog frumos dak se poate sa imi raspundeti!am si cateva modele facute de mine vi le pun si alea!va rog sa imi raspundeti mai concret daca puteti!multumesc!va pup! Embarassed

Isabela draga , sincer eu iti recomand sa faci un curs de manichiura, macar elementele de baza sa le ai. Nu poti sa te iei si sa pui unghii doar asa cum citesti undeva sau sa zicem ai fost sa-ti pui unghii si ai vazut cum a facut manichiurista. Ca in orice "meserie" TREBUIE sa stii ce si cum faci , ca nu cumva sa faci mai mult rau decat bine.
Te ajuta foarte mult ce citesti pe forumuri, insa acestea ar trebui sa fie o completare la o baza minima, dobandita inainte de la un curs.
Sper sa ma intelegi, deoarece eu am vazut destule unghii subtirele ca hartia, exfoliate, cu "santuri" de la freza sau prea mult pilite, distruse prin lipsa de stiinta a unor "manichiuriste"
Acesta e sfatul meu, spre binele tau, sper sa nu ma intelegi gresit flower

Sunt de acord cu tine Antonia. Acest lucru ar trebui sa fie valabil pt toate fetele care incep aceasta meserie. Este foarte important sa fie cineva langa tine sa iti zica daca pilesti prea mult sau ce lucruri faci gresit.
Sus In jos
creatzadeea

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 28/01/2010

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 28 Ian - 11:13

Admin_Coralia a scris:

P.S. Iti multumesc pt felicitari si sper sa ni te alaturi... prima data, chiar daca e doar asa... sa citesti. E bine si asa.
Iti uram BINE AI VENIT PRINTRE NOI :D

multumesc pentru primire coralia! esti o fata deosebit de talentata!!!!!!!!!!!!!!! ma uit zilnic la pozele tale de pe hi5 GENIALE!! o adevarata artista:X felicitari
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 28 Ian - 14:13

Smile WOW iti multumesc mult pt aprecieri. Ma fac sa rosesc complimentele tale :D
Sus In jos
Roxy Nails

Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti,sect.6.

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 8 Feb - 14:33

Nu vreau sa te superi pe mn dar st cativa pasi pe care nu i-ai facut,ori nu-i cunosti,ori nu ai vrut sa faci ori asta e stilul tau de a pune unghii.Uite ce ai omis dupa parerea mea:
1.aderenta pe unghia naturala
2.nu ai folosit tipsoften(un lichid ce se da exact la linia dintre unghia naturala si cea falsa dupa care se prelucreaza diferenta)
3.nu ai folosit superdegresant(ptr inlaturarea tuturor impuritatilor de pe suprf.unghiei)
4.nu ai folosit styloprimer(se fol.inaintea de aplicarea gelului)
Toate cele de mai sus contribuie la o "viata" mai indelungata a unghiilor si o fixare mai bine a lor!Cel putin la cursurile mele de specializare asa am invatat si asa lucrez!
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 8 Feb - 14:42

Oricum st f de acord cu ce au scris fetele mai sus ptr izabela!Sunt foarte revoltata ptr faptul ca f multe fete pun unghii dupa ureche fara a studia inainte..din cauza lor si proasta faima cum ca unghiile false distrug unghiile !!!asta ptr ca isi cumpara un kitt se uita pe youtube si se apuca de pus unghii..asta nu e o joaca!!sfat ptr toate fetele care doresc unghii false:aveti grija la cine vi le puneti..evitati-o pe Cutarica din colt care mai nou s-a apucat de pus unghii!asta ptr voi!
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 13:40

Roxy Nails a scris:
Nu vreau sa te superi pe mn dar st cativa pasi pe care nu i-ai facut,ori nu-i cunosti,ori nu ai vrut sa faci ori asta e stilul tau de a pune unghii.Uite ce ai omis dupa parerea mea:
1.aderenta pe unghia naturala
2.nu ai folosit tipsoften(un lichid ce se da exact la linia dintre unghia naturala si cea falsa dupa care se prelucreaza diferenta)
3.nu ai folosit superdegresant(ptr inlaturarea tuturor impuritatilor de pe suprf.unghiei)
4.nu ai folosit styloprimer(se fol.inaintea de aplicarea gelului)
Toate cele de mai sus contribuie la o "viata" mai indelungata a unghiilor si o fixare mai bine a lor!Cel putin la cursurile mele de specializare asa am invatat si asa lucrez!

Nici eu nu vreau sa te superi pe mine, dar ca sa spui astfel de chestii nu este frumos si corect. Din cate ai spus chiar tu, nu lucrezi cu gel. Eu lucrez de 4 ani jumate cu geluri, si nu doar cu UN SINGUR TIP DE GEL, ci cel putin 10, asa ca am invatat ca trebuie sa stiu ce spun atunci cand dau un sfat, iar daca nu sunt sigura de el, macar mentionez ca nu stiu sigur. Asa ca mai invata putin si despre alte geluri in afara de PS inainte sa ma corectezi. Eu nu ma supar decat de dezinformare. Daca citeai cu atentie vedeai ca am scris si despre aderenta, numai ca nu am mai facut poza. Cat despre tipsoften... nu te obliga nimeni sa il folosesti. Mie nu imi place, asa ca nu il folosesc.

Te rog eu mult citeste bine lucrurile pe care le-am scris eu, pt ca la unele subiecte ai raspuns, dar nu ai citit corect punctul meu de vedere. Am mentionat de multe ori ca nu zic ca eu stiu raspunsurile absolute, ci doar vreau sa ajut asa cum pot, dar incerc sa raspund corect la intrebari. Nu vreau sa ma interpreteze nimeni gresit, dar nici nu vreau sa se raspunda pe forum doar asa, ca sa ne avem in treaba si sa ne luam la cearta cu lumea.
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 13:52

Mesajul era ptr beky nu ptr tine coralia,mi s-a parut ok cum ai procedat tu..parca am vazut ca ai folosit primer,aderenta si ce mai era..si intradevar nu lucrez cu gel deocamdata dar crede-ma ca visez pasii care st necesari de lucra corect cu gel.:)te-ai enervat degeaba off imi cer scz dar ti-am mai zis nu era ptr tine msj...am gresit eu ca am ramas cu impresia ca ceea ce trebuia sa comentam este cum a facut beky lucrarea si sa-i dam sfaturi!
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 14:04

Roxy Nails a scris:
Mesajul era ptr beky nu ptr tine coralia,mi s-a parut ok cum ai procedat tu..parca am vazut ca ai folosit primer,aderenta si ce mai era..si intradevar nu lucrez cu gel deocamdata dar crede-ma ca visez pasii care st necesari de lucra corect cu gel.:)te-ai enervat degeaba off imi cer scz dar ti-am mai zis nu era ptr tine msj.

Eu nu m-am enervat Smile Intr-adevar am inteles gresit, pt ca tu ai raspuns dupa un post de al meu si nu ai precizat pt cine e mesajul tau. Doar ca pt oricine ar fii fost am vrut sa iti explic ca nu e corect ca tu vb despre un singur tip de gel. Pt ca de ex. "superdegresantul" se foloseste doar la PS. La alte firme are alta denumire si sincer ma indoiesc ca se foloseste pt indepartarea impuritatilor, eu cred ca se foloseste in primul rand pt degresarea unghiilor naturale. Asta a fost un exemplu ce ti l-am dat, dar mai sunt. Ideea este ca ar fi fost super daca ai fi raspuns la subiectele cu acryl, pt ca sunt multe fete care ar vrea sa afle mai multe lucruri despre acryl si putine persoane care raspund la intrebarile lor. Eu asta vreau sa zic... sa ne limitam fiecare la ce stim, iar atunci cand nu stim ceva sigur sa spunem acest lucru. Ideea este ca am vrut sa facem acest forum pt ca fetele sa invete cat mai corect sau sa afle cat mai multe puncte de vedere corecte.
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 14:27

tu stii mai bine ca mine la gel nu zic ca nu:)e si normal,doar ai zis ca lucrezi de cativa ani buni cu gel in schimb eu inca nu.ok o sa incerc sa intru sa vad ce e si pe la acryl;)
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 14:29

Daca te uiti pe step-by-step-ul lui becky ai sa vezi ca
1. A folosit TIP BLENDER, care are acelasi rol cu TIPSOFTEN de la PS.
2. Scrie ca a pus un strat subtire de gel de aderenta
3. Janet nu are ca tactica de lucru folosire PRIMER-ului si doar NAIL PREP.

De aia iti spuneam ca la unele firme unele produse au o denumire, iar la altele, aceleasi produse, au alta denumire. Vezi cazul TIP BLENDER-ului.

Imi pare rau ca nu ai fost mai explicita, dar sper ca ai inteles ce am vrut sa zic in raspunsul meu
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 14:36

da ai drepatate,sincer nu stiam de Tip Blender ca are acelasi rol ca tipsoften-ul sau ca in loc sa-i creezi unghiei aderenta pilind-o ii pui gel subtire care are rol de aderenta si sincer chestia asta mi se pare ciudata..cred ca tre sa ma uit mai des pe la voi:))
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 9 Feb - 15:04

Roxy Nails a scris:
da ai drepatate,sincer nu stiam de Tip Blender ca are acelasi rol ca tipsoften-ul sau ca in loc sa-i creezi unghiei aderenta pilind-o ii pui gel subtire care are rol de aderenta si sincer chestia asta mi se pare ciudata..cred ca tre sa ma uit mai des pe la voi:))

Ea a pilit unghia, dar nu a mai scris. A pilit toata unghia si apoi a aplicat gel de aderenta. In functie de gelul pe care il folosesti faci aderenta, dar trebuie sa matuiesti in mod clar unghia pe intreaga suprafata, sa ii iei luciul. Unele sisteme au Bonder-ul (care poate fi sub forma de gel sau de lichid de aderenta), si altele nu folosesc nici un fel de solutie de aderenta, ci doar un gel trifazic.
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 10 Feb - 1:34

As vrea sa mai spun o idee la acest topic.Deci..acest forum ca si multe altele care mai circula pe net mi se par folositoare ptr.MANICHIURISTELE si TEHNICIENII de Unghii ptr ca isi pot impartasi pareri si opinii cu privire la modul de lucru,cum se folosesc niste elemente noi aparute la acest capitol etc care bineinteles in cele din urma duc la perfectionare profesionala.Dar ce parere aveti de "stilistele de unghii"care hotarasc sa-si cumpere singure un kitt de gel numai ca sa nu mai dea bani la salon eventual sa puna si prietenelor ptr a mai face un ban si care intra pe site-uri,forumuri cu intrebari de genul:"Mi-am luat si eu un kitt de gel de curand ptr ca vreau sa-mi pun unghii acasa.Imi poate spune si mie cineva cum se face cu gelul?"E cv de genul cum ar intra x-uleasca pe un "forum de medici"cu:"Stiti iubesc enorm medicina si am hotarat sa-mi deschid un cabinet particular!Maine vreau sa operez de apenticita!Va rog imi poate spune si mie cineva cum se face?"Partea cea mai dramatica este ca pana isi dau ele seama cum se folosesc isi distrug unghiile si nu numai pe ale lor zicand dupa in stanga si-n dreapta ca unghiile false "st o porcarie"si ca iti fac unghiile"praf".Eu st de parere ca ar trebui sa existe pe viitor o oarecare "confidentialitate"fata de aceasta meserie si sa nu fie chiar totul pus pe tava...si asa pe cine intrebi de unghii false 45%stramba din nas ca ar fi cea mai mare greseala pe care ai putea s-o faci.Voi,sincer,ce parere aveti?
Sus In jos
gabriela89

Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Localizare : Arad

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 10 Feb - 3:25

Roxy Nails a scris:
As vrea sa mai spun o idee la acest topic.Deci..acest forum ca si multe altele care mai circula pe net mi se par folositoare ptr.MANICHIURISTELE si TEHNICIENII de Unghii ptr ca isi pot impartasi pareri si opinii cu privire la modul de lucru,cum se folosesc niste elemente noi aparute la acest capitol etc care bineinteles in cele din urma duc la perfectionare profesionala.Dar ce parere aveti de "stilistele de unghii"care hotarasc sa-si cumpere singure un kitt de gel numai ca sa nu mai dea bani la salon eventual sa puna si prietenelor ptr a mai face un ban si care intra pe site-uri,forumuri cu intrebari de genul:"Mi-am luat si eu un kitt de gel de curand ptr ca vreau sa-mi pun unghii acasa.Imi poate spune si mie cineva cum se face cu gelul?"E cv de genul cum ar intra x-uleasca pe un "forum de medici"cu:"Stiti iubesc enorm medicina si am hotarat sa-mi deschid un cabinet particular!Maine vreau sa operez de apenticita!Va rog imi poate spune si mie cineva cum se face?"Partea cea mai dramatica este ca pana isi dau ele seama cum se folosesc isi distrug unghiile si nu numai pe ale lor zicand dupa in stanga si-n dreapta ca unghiile false "st o porcarie"si ca iti fac unghiile"praf".Eu st de parere ca ar trebui sa existe pe viitor o oarecare "confidentialitate"fata de aceasta meserie si sa nu fie chiar totul pus pe tava...si asa pe cine intrebi de unghii false 45%stramba din nas ca ar fi cea mai mare greseala pe care ai putea s-o faci.Voi,sincer,ce parere aveti?

Roxy Nails, Sunt partial de acord cu tine... Dar uite...eu am fost anul trecut sa-mi pun unghii; tipa lucra de ceva timp in domeniu, deci avea experienta. Si a facut curs ptr asta, nu s-a apucat de capul ei. Si dupa ce mi-a pus unghiile si era la faza de pilit/uniformizat...atat mi-a pilit din unghie (sus, langa cuticule) k parca simteam pila k ma zgarie pe pielea de sub unghie! Sa nu mai pun k la faza de uniformizare a unghiei (la gelul de constructie) unghia a ramas cu denivelari, parca erau santzuri pe ea!
Apoi am fost la alta, am platit 100 de lei si dupa 1 zi mi-a intrat aer deja intr-un colt... Si asta lucra de vreo 3 ani in domeniu!

Eu m-am apucat de manichiura din placere.. Ador sa pictez, sa fac unghiute frumoase Smile Si nu am facut niciun curs! Si poate k nu tine gelul 1-2 luni, ca la alte fete cu multi ani de experienta, dar la faza pilitului stiu sa am foarte mare grija, pilesc cat mai putin din unghia naturala, ca sa nu fie cat o foaie de tigara! Asa k faza cu "fetele fara curs" distrug unghiile nu e valabila in totalitate... Daca ai habar cat de cat de ceea ce faci, stii sa ai grija, sa fii atenta, daca ai rabdare si daca iti place ceea ce faci, sigur nu distrugi unghiile... De acord? flower sarut
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 10 Feb - 7:07

Roxy, eu iti inteleg 'oful' dar cred ca ideea acestui forum este sa impartasim tehnici si chiar sa fie totul mai pe fata, sau poate am inteles eu gresit.
Deci inteleg ce zici si ai dreptate in multe dar nu in totalitate.

Vero
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 10 Feb - 9:17

Da gabi aici ai dreptate..deci iti dai seama daca cu scoala si cu ani de experienta fac asa dar sa nu fi facut nimik? Partea proasta e ca nr fetelor care fac dupa capul lor si-si distrug unghiile este mult mai mare fata de cel al fetelor care se apuca de pus unghii si care se "prind repede".Oricum pana la urma urmei oricat de repede "s-ar prinde " toate fetele care lucreaza in acest domeniu ar trebui sa termine prin a face o scoala,un curs ca d-aia sunt facute ca sa te invete(si ma refer strict la unghii false,nu la pictura sau o manichiura simpla ca astea mi le faceam de la 13-14 ani).
Nu-i chiar asa simplu precum pare mai ales ca in ff multe cazuri se fac greseli majore in care nu au de suferit decat unghiile si persoanele care isi pun care raman cu o parere gresita si o impresie proasta tocmai din cauza fetelor care habar nu au si care incep prin a-si cumpara un kitt dupa care incep sa se informeze...asta nu e tocmai ordinea corecta a lucrurilor!Ptr ca mai intai trebuie sa inveti sa lucrezi corect si nu sa faci experimente pe oameni.in fine acum..fiecare e liber sa gandeasca cum vrea,asta e parerea mea si a multor zeci de fete care au avut probleme cu asemenea persoane!Poate le voi convinge sa intre si ele sa-si dea cu parerea!

Si ptr iulia si tu ai dreptate dar aici trebuie sa te perfectionezi si nu sa o iei de la 0.Una e sa stii cum si ce trebuie facut si sa mai afli ceva nou si una e sa nu ai habar si sa pui intrebari de genul eu stiu.."cand se aplica gelul de constructie"sau o alta intrebare banala care ar fi trebuit s-o stii din moment ce pretinzi ca tu pui unghii.corect?
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 10 Feb - 13:02

Roxy Nails a scris:
Da gabi aici ai dreptate..deci iti dai seama daca cu scoala si cu ani de experienta fac asa dar sa nu fi facut nimik? Partea proasta e ca nr fetelor care fac dupa capul lor si-si distrug unghiile este mult mai mare fata de cel al fetelor care se apuca de pus unghii si care se "prind repede".Oricum pana la urma urmei oricat de repede "s-ar prinde " toate fetele care lucreaza in acest domeniu ar trebui sa termine prin a face o scoala,un curs ca d-aia sunt facute ca sa te invete(si ma refer strict la unghii false,nu la pictura sau o manichiura simpla ca astea mi le faceam de la 13-14 ani).
Nu-i chiar asa simplu precum pare mai ales ca in ff multe cazuri se fac greseli majore in care nu au de suferit decat unghiile si persoanele care isi pun care raman cu o parere gresita si o impresie proasta tocmai din cauza fetelor care habar nu au si care incep prin a-si cumpara un kitt dupa care incep sa se informeze...asta nu e tocmai ordinea corecta a lucrurilor!Ptr ca mai intai trebuie sa inveti sa lucrezi corect si nu sa faci experimente pe oameni.in fine acum..fiecare e liber sa gandeasca cum vrea,asta e parerea mea si a multor zeci de fete care au avut probleme cu asemenea persoane!Poate le voi convinge sa intre si ele sa-si dea cu parerea!

Si ptr iulia si tu ai dreptate dar aici trebuie sa te perfectionezi si nu sa o iei de la 0.Una e sa stii cum si ce trebuie facut si sa mai afli ceva nou si una e sa nu ai habar si sa pui intrebari de genul eu stiu.."cand se aplica gelul de constructie"sau o alta intrebare banala care ar fi trebuit s-o stii din moment ce pretinzi ca tu pui unghii.corect?

Fetele care chiar habar nu au (cele care nici macar nu stiu cand se aplica constructie) alea chiar nu ar trebui sa se apuce de asa ceva! Aici sunt de acord cu tine, Roxy... Si nici eu nu sunt de acord cu experimentele pe unghiute! Prietena mea care vine la mine la unghii umbla la alta inainte sa ma apuc eu... Si ii pica unghia dupa cateva zile, desi manichiurista la care mergea avea experienta Smile Si stii ce facea? Si-o lipea cu superglue Smile) Si asta am mai vazut la niste fete care sunt vanzatoare intr-un mall, intr-o zi cand am mers la cumparaturi... Isi lipeau unghii dinalea cu 5 lei pachetul cu "Picatura" Smile) Criminale, nu alta... flower
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 11 Feb - 3:11

:)St multe fete talentate nu zic ca nu..majoritatea se apuca de pus unghii ptr ca le place foarte mult cum arata dar asta nu inseamna ca sunt si talentate si pricepute ci doar..ca le place iar multe dupa un timp renunta ptr ca meseria asta cere f multa rabdare si pasiune si nu este de ajuns sa ai rabdare sa pui o data sau de 2 ori unghii ci mereu.Eu una daca as avea fete pana diminteata la 2 sincer nu m-as plictisi...ci din contra!
Iar faza cu cazutul unghiilor nu am inteles-o niciodata..daca lucrezi corect mi se pare imposibil sa cada asa.. ca doar nu st din alea din piata lipite vb ta...decat daca ii ramane in portiera masinii sau in usa si nici atunci nu cade ci se crapa!Cine stie ce metode au..
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 11 Feb - 6:41

va invit sa urmariti o discutie interesanta despre ce cred sau ce sfaturi dau majoritatea fetelor cu privire la unghii pe:
http://thcgirl77.wordpress.com/2008/12/15/unghii-cu-gel/#comment-10638
Sus In jos
Anushka

Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 28
Localizare : Zarnesti,Brasov

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 15 Feb - 12:10

Hei...ma uitam acum la galeria si am vazut o poza cu un moedl f frumos cu plasa...eu nu am folosit pana akum plasa sau pene pe unghie...asa am o idee cam cum ar trebui procedat...dar daca aveti cum...se poate una din voi,care aveti timp...sa puneti la step by step un model cu plasa/pene pt unghii? ...merci zambet larg
Sus In jos
Moon

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 15 Feb - 14:43

Buna Anushka !!
pana acum nu am mai facut modele cu plasa/pene .. dar sper ca poate te poate ajuta filmuletul asta : http://www.youtube.com/watch?v=jE3IiRpYOM8&feature=player_embedded ..
apor la unghiute in continuare !
sarut
Sus In jos
Anushka

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 15 Feb - 23:01

ms mult moon sarut
foarte tare modelul din filmulet...deci asa se procedeaza...hmmm gandesc se taie pana in forma dorita deasupra la unghie? dar cand vine gelul se mai strica pana putin...se aduna la varfuri. gandesc
Sus In jos
Maria D.

Numarul mesajelor : 202
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 17 Feb - 13:56

Mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa fac si eu un step-by-step pentru aplicarea unghiilor cu gel – French cu model pictat manual cu vopsele acrilice...Sper sa va ajute si astept cu nerabdare critici .

Clienta mea A AVUT unghii mici si roase.
Am inceput prin dezinfectarea mainilor mele si ale clientei.

Impingem cuticula , (scurtam unghia – in cazul de fata nu a fost nevoie) si pilim suprafata unghiei cu pila fina de 180 pana isi pierde luciul.

Se alege tipsul potrivit fiecarei unghii si se lipeste. Deoarece clienta are unghiile cu baza foarte mica am pilit putin baza de lipire a tipsului astfel incat ea sa acopere in jur de o treime din suprafata unghiei.Taiem tipsul la marimea dorita si ii dam forma .Se matuieste tipsul ,realizand si “trecerea” de la tips la unghia naturala.Se poate folosi tip blend –personal nu imi place . Stergem praful si aplicam degresant /primer,asteptand sa se usuce .

Aplicam gelul de baza in strat subtire, urmat –la nevoie- de unul de cover gel.Fiecare stat se usuca separat in lampa .

Realizam French-ul si linia smile,uscandu-l bine in lampa.Eu fac French-ul cate o unghie dupa care o bag in lampa,astfel sunt sigura ca nu se intinde/curge.

Aplic stratul de constructie –mai grosut- creeand si “ bombeul”.Uscare in lampa.

Stergem stratul lipicios cu cleanser si pilim suprafata unghiei pentru a obtine o forma perfecta.Pentru ca urmeaza un model realizat din vopsele acrilice pilim suprafata unghiei cu pila d 180, netezind-o – e mai usor de pictat pe o suprafata fina.Wink

Realizam design-ul din vopsele acrilice . Pentru suprafete mari eu folosesc culoarea nediluata,insa pentru liniute amestec vopseaua cu 1/2 picaturi de apa.Se pot folosi straturi suprapuse de vopsea.
Acum se pot creea modele din vopsea acrilica, cu ajutorul stampilelor,cu gel 3D sau oja –se aplica strasuri, holograme –in functie de dorinta fiecareia.
In cazul utilizarii vopselei sau a ojei trebuie sa ASTEPTAM sa se usuce bine,dupa care aplicam un strat subtire de finish gel –gloss sau un strat normal de gel transparent trifazic /de sigilare.

Ulei de cuticule...et…VOILA….

Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Moon

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 29/01/2010
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 17 Feb - 14:36

Felicitari Maria!! frumoase unghiutele :sarut
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 17 Feb - 22:59

Foarte frumoase unghiutele. Bravo!!!

Vero
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 17 Feb - 23:25

Foarte dracute unghiutele! Felicitari!
Eu am o problema cand pun unghii false, mai ales la degetele mari! De fiecare data imi intra o bula de aer, desi le pun corect, la lipici nu fac economie... Ma chinui foarte mult de fiecare data cand le pun Sad Parerei, fetelor?

O zi buna! flower
Sus In jos
unghiifalseploiesti

Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 3:22

Pentru Isabela :

Am si eu gel de la Diamond si le-am cerut instructiuni de utilizare. Iata ceea ce mi-au trimis :

"SETUL PROFESIONAL - GEL
-INSTRUCTIUNI DE UTILIZARE-

Acest set profesional pentru aplicarea unghiilor false contine : Lampa UV 36w;
Tips-uri Ultra Form, 50buc - Mixte; Degresator; 2x Buffer - Alb, Oranj; Ghilotina; Gel Constructie Roz, 15gr; Gel din Fibra de Stcla - Alb Zapada, 15g; Preparator; Pensula #6; 2x Pila - Dreptunghi, Lacrima; Ultra finish Gel; UV Top Coat; Lipicu cu Pensula 7.5gr
Modul de aplicare a unghiilor false este urmatorul :

- in primul rand se pileste intreaga suprafata a unghiei cu unul din cele doua buffer-e – acest procedeu se numeste degresarea unghiei ( indepartarea luciului, pentru o mai buna aderenta )

- dupa degresare, se aplica preparatorul – acesta este o solutie de aderenta, pentru ca tipsurile sa se lipeasca cat mai bine

- asteptati pana cand preparatorul se usuca complet

- urmatorul pas este lipirea tips-urilor – aplicati lipiciul pe varful unghiei naturale si pe interiorul tips-ului, dupa care fixati tips-ul pe unghie, astfel incat sa nu ramana nici o bula de aer intre tips si unghie

- dupa ce toate tips-urile au fost lipite, folositi ghilotina pntru a da unghiilor forma si lungimea dorita

- urmeaza nivelarea unghiilor – piliti usor suprafata de interferenta a tips-ului cu unghia naturala, astfel incat sa nu se observe diferenta, dupa care, folositi din nou buffer-ul pentru indepartarea luciului de pe suprafata tips-ului

- urmeaza acum aplicarea gel-ului de constructie – folositi pensula – acesta se pune in straturi cat mai subtiri si uniforme – 2-3 straturi, cat considerati dumneavoastra ca e necesar (GELUL NU SE USUCA IN TOTALITATE, EL TREBUIE FIXAT CU SOLUTIA NUMITA DEGRESATOR SAU CLEANSER – acest procedeu se recomanda numai daca este necesar)

- dupa aplicarea fiecarui strat de gel, introduceti unghiile la lampa, aproximativ 2-3 minute

- in cazul in care doriti sa realizati un french permanent, acum aplicati gel-ul alb french in 1-2 straturi

- cand ati terminat de aplicat gel-ul, in cazul in care suprafata unghiei nu este uniforma, folositi solutia de degresare, si nivelati (piliti usor) cu buffer-ul

- daca dupa aplicarea straturilor de gel, unghia are un aspect uniform, nu degresati, ci, aplicati gel-ul ultra finish – acesta se tine la lampa aproximativ 4 minute – acest strat nu necesita curatarea cu degresator, deoarece unghia ramane cu un luciu natural

- la final, puteti aplica lacul de unghii sau diferite ornamente decorative.

VA DORIM SA AVETI PARTE DE O EXPERIENTA PLACUTA ! "

Sper sa te ajute !

Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
unghiifalseploiesti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 5:01

Revin cu o completare :

Eu personal nu sunt de accord cu aplicarea lipiciului pe varful unghiei naturale ci doar pe interiorul tipsului si pun un picut mai mult lipici pt a nu creea bule de aer, iar daca lipiciul ajunge pe unghia naturala, il sterg cu un servetel de la cuticula inspre varf.Am incercat o data pe o unghie de-a mea sa aplic lipici pe varf si apoi pe tips dar nu m-am descurcat ... tipsul s-a lipit cu bule de aer. Cand aplic tipsul, eu il pozitionez la 45 grade cu causul un pic mai sus dupa care trag usor in jos ( pana cand face "click", daca pot sa spun asa ) si il inclin pe unghie.

In instructiunile de mai sus dupa pilierea tipsurilor scrie ca se aplica direct gelul de constructie. Eu aplic primer si un strat de baza... dupa care un strat de constructie, pilesc si aplic gelul de finish. Nu am folosit preparator pana acum pt ca la inceput am lucrat cu geluri de la alta firma unde nu aveau preparator si m-am obisnuit asa. Nu am avut probleme cu dezlipirea tipsurilor. Smile

Iar in legatura cu discursul manichiuristelor cu sau fara diploma eu cred ca alegerea de a face sau nu un curs , tine de fiecare persoana...de simtul sau de responsabilitate si de pasiunea pentru unghii si de ce nu , si de puterea financiara pt ca unele cursuri sunt foarte scumpe, parerea mea. Depinde foarte mult ceea ce iti doresti. La fel cum exista manichiuriste care au diploma, au experienta si totusi ranesc unghiile, la fel exista si persoane foarte pasionate, fara diploma, care pun suflet in ceea ce fac si realizeaza corect unghiile false.

Acest forum este o initiativa deosebita si o felicit pe Carolia pentru implicare , sunt sigura ca multe dintre noi ne bucuram ca exista persoane ca ea, de la care sa invatam sau cu care sa invatam!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

flower flower flower
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 6:11

unghiifalseploiesti a scris:
Revin cu o completare :

Eu personal nu sunt de accord cu aplicarea lipiciului pe varful unghiei naturale ci doar pe interiorul tipsului si pun un picut mai mult lipici pt a nu creea bule de aer, iar daca lipiciul ajunge pe unghia naturala, il sterg cu un servetel de la cuticula inspre varf.Am incercat o data pe o unghie de-a mea sa aplic lipici pe varf si apoi pe tips dar nu m-am descurcat ... tipsul s-a lipit cu bule de aer. Cand aplic tipsul, eu il pozitionez la 45 grade cu causul un pic mai sus dupa care trag usor in jos ( pana cand face "click", daca pot sa spun asa ) si il inclin pe unghie.

In instructiunile de mai sus dupa pilierea tipsurilor scrie ca se aplica direct gelul de constructie. Eu aplic primer si un strat de baza... dupa care un strat de constructie, pilesc si aplic gelul de finish. Nu am folosit preparator pana acum pt ca la inceput am lucrat cu geluri de la alta firma unde nu aveau preparator si m-am obisnuit asa. Nu am avut probleme cu dezlipirea tipsurilor. Smile

Iar in legatura cu discursul manichiuristelor cu sau fara diploma eu cred ca alegerea de a face sau nu un curs , tine de fiecare persoana...de simtul sau de responsabilitate si de pasiunea pentru unghii si de ce nu , si de puterea financiara pt ca unele cursuri sunt foarte scumpe, parerea mea. Depinde foarte mult ceea ce iti doresti. La fel cum exista manichiuriste care au diploma, au experienta si totusi ranesc unghiile, la fel exista si persoane foarte pasionate, fara diploma, care pun suflet in ceea ce fac si realizeaza corect unghiile false.

Acest forum este o initiativa deosebita si o felicit pe Carolia pentru implicare , sunt sigura ca multe dintre noi ne bucuram ca exista persoane ca ea, de la care sa invatam sau cu care sa invatam!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

flower flower flower

Coralia ma cheama

Draga mea, iti multumesc mult pt aprecieri . Ma bucur mult ca va ajuta acest forum. Nici eu nu am o diploma cu care sa ma laud, dar fac treaba asta de aproape 5 ani si ma mandresc cu faptul ca nu mi-am ranit clientele sau nu am facut lucruri care sa dauneze unghiilor. Ideea eate ca eu am invatat de la cineva care practica aceasta meserie de 15 ani in Germania si am invatat pasii de baza de la ea, iar acestia sunt cei mai importanti. Dar tot e important sa mai inveti si mici trucuri care sa te ajute. De aceea am infiintat acest forum, pt ca stiu cat me mult ma ajuta pe mine sa citesc pe site-urile din afara tot felul de secrete, iar cand am cautat la noi.... NIMIC

In legatura cu instructiunile de la Diamond... poate mai bine nu le postai. Sunt atatea lucruri care nu sunt ok incat nici nu stiu de unde sa incep... Am sa enumar cativa: nu pilirea reprezinta degresarea unghiei, ci aplicarea degresantului; daca esti la inceput si aplici lipici si pe unghie si pe tips e oarecum greu, pt ca lipiciul de pe unghie se poate usca in timp ce tu aplici lipiciul pe tips, iar rezultatul este tocmai crearea de bule sau lipirea incorecta a tipsului; GELUL NU SE USUCA IN TOTALITATE, EL TREBUIE FIXAT
CU SOLUTIA NUMITA DEGRESATOR SAU CLEANSER
In primul rand gelul nu se usuca, ci se intareste, iar stratul acela lipicios este rezultatul acestei intariri si se numeste "strat de transpiratie a gelului". Mai bine ma opresc aici cu exemplele.

Tiger Nails a postat pasii de lucru pe forum si va sfatuiesc sa ii cititi si pe aceia, pt ca sunt mult mai de folos decat acestia (asa cred eu)

Va pup fetelor si va doresc sa aveti parte de o zi minunata
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 8:19

Mie, de obicei, imi intra bula de aer cand aplic tips-ul, mai ales la degetul mare... nush dc nu stiu pentru ca aplic corect tips-ul...si nu fac economie la lipici... Oare de ce? Ce parere aveti? flower
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 9:42

gabriela89 a scris:
Mie, de obicei, imi intra bula de aer cand aplic tips-ul, mai ales la degetul mare... nush dc nu stiu pentru ca aplic corect tips-ul...si nu fac economie la lipici... Oare de ce? Ce parere aveti? flower

Si eu mai am cliente la care patesc asa, dar asta pt ca unghia de la degetul lor mare este usor denivelata. Crezi ca poate sa fie asta?
Sus In jos
unghiifalseploiesti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 10:03

Coralia, imi cer scuze...am retinut cum te cheama , ai un nume f. frumos ...probabil am inversat literele pe tastatura... Embarassed

In legatura cu instructiunile acelea...sunt exact cele primite pe mail de la firma Diamond nails...nici eu nu sunt in totalitate de accord cu ele si am facut unele precizari...

Mersi!

Te pup! flower
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 10:10

Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:

Si eu mai am cliente la care patesc asa, dar asta pt ca unghia de la degetul lor mare este usor denivelata. Crezi ca poate sa fie asta?

Eu cred k poate sa fie de vina si unghia clientei... Am una la care unghia de la degetul mare e plata aproape... nu are deloc curbura "c"..sau cum ii spune! in schimb la altele se lipeste perfect! Oare din cauza bulei poate sa pice unghia? Sau isi pierde din rezistenta? nu stiu flower pusi
Sus In jos
Anushka

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 10:20

As vrea sa ma bag si eu daca se poate...Am lucrat si eu cu gelurile de la Diamond Nails si alte produse...si as avea atatea de reprosaaaat,vai de mine! eu va sfatuiesc sa nu va luati de la ei,asta este parerea mea...nici eu nu credeam pana nu am vazut diferenta. si va rog sa ma credeti ca este o maaaare diferenta.
Eu aveam numai probleme cu gelul si am intrat pe google si am dat cautare la problemele mele...si am gasit pe un site,sau tot forum nu mai tine minte...si scria ca este cel mai prost gel din cele existente...nu vreau sa influentez pe nimeni sau sa supar,dar asta este si parerea mea...
Sus In jos
Admin_Coralia

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Joi 18 Feb - 10:31

unghiifalseploiesti a scris:
Coralia, imi cer scuze...am retinut cum te cheama , ai un nume f. frumos ...probabil am inversat literele pe tastatura... Embarassed

In legatura cu instructiunile acelea...sunt exact cele primite pe mail de la firma Diamond nails...nici eu nu sunt in totalitate de accord cu ele si am facut unele precizari...

Mersi!

Te pup! flower

E ok, nu e nici o problema. Mi s-a mai spus si Cornelia si in alte feluri asemanatoare cu numele . Stiu ca e mai greu de retinut, dar e ok. Pe mine ma mai cheama si Cristina, dar Coralia mi s-a parut mai potrivit pt partea aceasta cu unghiile. Iar toti prietenii si colegii mei imi spun "Creatza"

In legatura cu instructiunile, stiu ca de la ei le-ai primit, doar ca mi se pare foarte ciudat ca o firma care se ocupa de aceste produse nu este in stare sa faca un indrumator corect.

Te pup si eu
Sus In jos
raluca is

Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Sam 20 Feb - 5:07

Buna Coralia ! Iti multumesc pentru tot ce faci pentru noi .:* Am invatat multe de la tine,prin intermediul acestui forum si te rog din suflet ,cand o sa poti sa postezi un step by step pentru aplicarea gelului cu sablon! Mult succes in continuare:*
Sus In jos
claudia

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 22 Feb - 3:06

Buna Coralia! Am si eu o intrebare, de fapt mai multe. La step by step-ul facut de tine, pt model ai folosit doar culori acrylice? Daca sunt puse pe o suprafata asa mare din unghie nu se desprinde gelul de sigilare? Si inca una: culorile acrylice sunt tot una cu cele pe baza de apa?
Sus In jos
unghiifalseploiesti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 22 Feb - 4:51

Pentru Claudia :

"Acrilicele sunt culori pe baza de apa cu viteza mare de uscare. Aceste culori se dilueaza cu apa dar devin insolubile in acest mediu dupa uscare. In functie de cat de mult sunt diluate sau combinate cu medii, geluri sau paste acrilice, rezultatul final poate semana cu pictura in acuarela, in ulei, sau poate avea caracteristici proprii picturii in culori acrilice, caracteristici ce nu pot fi obtinute prin alte tehnici de pictura. Aceste particularitati fac din culorile acrilice cel mai versatil instrument de exprimare artistica la indemana artistilor plastici"

O zi frumoasa ! flower
Sus In jos
kharisma

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 22 Feb - 10:46

Maria D. vreau sa te felicit si eu pt ce ai facut la unghiutele respective.... vreau sa te intreb in legatura cu fluturasii facuti pe degetul mare scoate limba ..cred ca e facut cu stampila de la konad (am si eu un exemplar care cuprinde si acei futurasi).. daca sunt facuti cu oja? Ma intreb (cu toate ca mi se pare putin cam imposibil), daca poti sa faci cu culori acrilice gandesc . Si apropo de ideea ca matritzele de la konat (stampilele) se folosesc doar cu lacurile lor, este un basm. Eu folosesc de foarte mult timp, intr-adevar la inceput mi-am luat cateva lacuri "speciale" pt stampila, pana am ajuns acasa si am folosit dintre lacurile mele...si merg perfect. Lacurile trebuie sa fie mai mate, ca sa se vada modelul, iar rezultatul este super!
Sus In jos
Maria D.

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Lun 22 Feb - 11:04

Multumesc,Kharisma.Fluturasii sunt realizati intr-adevar cu stampile konad si oja konad-speciala. Eu cred k as putea sa ii pictez cu culori acrilice -insa nu ies perfecti.Daca te gandesi sa aplici vopsea acrilica in locul ojei pe placuta-nu , nu se poate.
Eu am placute si oje atat originale,cat si replici .Tin sa spun k sunt multumita de calitatea ojei konad -se observa diferenta: se imprima perfect, insa, placutele replici pe care le am sunt mai bune decat cele originale ... acum..cred k tine si de noroc Laughing
Sus In jos
claudia

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 2:43

multumesc unghiifalseploiesti! stii cumva daca pot sa pun pe toata unghia si apoi sa aplic finish-ul? pup
Sus In jos
Maria D.

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 11:40

Eu,cand aplic vopsea acrilica pe o suprafata mare a unghiei nu o diluez cu apa(diluata se cojeste) si trebuie sa astepti sa se usuce FOARTE FOARTE bine (daca nu e uscata vopseaua-iar se cojeste).

Claudia,uite un expemplu de fundal creeat din culori acrilice - diverse nuante - aplicate cu ajutorul unui buretel.
Pentru o rezistenta mai buna in loc de finish gloss poti aplica un gel transparent(trifazic) dupa ce s-a uscat bine.
Sper sa-ti fie cu folos..si nu numai tie cheers !

si un detaliu :

Sus In jos
aurita87

Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 11:56

Maria sunt superbe Laughing
Sus In jos
Maria D.

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 12:08

Multumesc... inrosit sper sa va ajute
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 12:55

Chiar ca st superbe...imi plac extraordinar de mult:Dmai ales ca iarna o ador,parca doar uitandu-ma la ele simt vuietul si zapada rece:D..e o adevarata arta acolo!felicitari(cand ai timp te rog din suflet sa faci un tutorial cu 2-3 poze ca idee)ms
Sus In jos
Maria D.

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 13:39

Multumesc inca odata....promit ca voi face....saptamana asta nu pot ,pentru ca mai am niste proiecte de facut pentru facultate, dar cealalta mai mult ca sigur...

O sa incerc sa va arat realizarea mai multor modele....daca voi avea timp.
Oricum intreaga pictura a durat 2 ore si jumatate + o ora 30 aplicarea extensilor.Trebuie sa aveti noroc de cliente cu rabdare extrema pentru modele complicate.Pe tipa respectiva o ador.Daca vreti,pot sa mai postez fotografii cu modele pictate cu vopsele acrilice.

Pupici
Sus In jos
Roxy Nails

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mar 23 Feb - 23:18

Maria D. a scris:
Multumesc inca odata....promit ca voi face....saptamana asta nu pot ,pentru ca mai am niste proiecte de facut pentru facultate, dar cealalta mai mult ca sigur...

O sa incerc sa va arat realizarea mai multor modele....daca voi avea timp.
Oricum intreaga pictura a durat 2 ore si jumatate + o ora 30 aplicarea extensilor.Trebuie sa aveti noroc de cliente cu rabdare extrema pentru modele complicate.Pe tipa respectiva o ador.Daca vreti,pot sa mai postez fotografii cu modele pictate cu vopsele acrilice.

Pupici

Da,eu as fii incantata sa mai vad modele facute de tine:D
Sus In jos
unghiifalseploiesti

MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   Mier 24 Feb - 0:32

Felicitari Maria D ! flower flower flower
Sus In jos