***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
STEP BY STEP - Pagina 11 Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * STEP BY STEP - Pagina 11 Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     STEP BY STEP

    In jos 
    +88
    Yrolf
    Andreea2011brasov
    andradaflo
    Lauryk95
    nadi_cp
    beatrice_doolke
    alexnails
    gab_bryella
    Lidia.
    elyane
    Fatjon
    Anda luz
    alice88
    maggix
    Baby94
    vmarya
    mirunatica
    aniela
    maddy
    oanatanase
    magdici
    myo_blondutza
    dydav
    mihagache
    Cerasela-Bianca
    anamaria23
    Sara
    JuiCy
    MaRiA_
    blondynails
    blueyes
    dya
    daniela
    lavy_p
    alida
    Manichiura Arad
    nickipiki
    DeEa Nails
    unghiutzegel
    CristalDee
    dany_nails
    ally.vs
    Laryssa
    ema_clau
    Lory13
    Tushky
    georgi
    Petronela
    crisuliciu
    G.D.
    Lilishor
    roxybarbu
    Andreea S.
    valma
    anda.princess33
    Vxf
    andra_b
    gege_jeje
    woozy
    sonia44ro
    mychaella
    Gabry
    ARIANA
    unghii false
    Moderator_TigerNails
    elkana30
    newnailsbrasov
    oana.marcu
    Elisza Nails
    aurita87
    kharisma
    claudia
    raluca is
    unghiifalseploiesti
    Maria D.
    Moon
    Anushka
    gabriela89
    Roxy Nails
    creatzadeea
    isabela
    deiutzzaa
    antonia_simpf
    Moderator_iulia_vero
    kytty_constanta
    lucikutza
    Beky
    Admin_Coralia
    92 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
    AutorMesaj
    gab_bryella

    gab_bryella


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/01/2012
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 17 Ian - 1:01

    Coralia te ador...si daca te-as avea in fata te-as lua in brate!!! Ms ms ms....Caut de ceva timp un step by step despre french cu sclipici...si l-ai realizat atat de bine si usor de inteles... Multumesc inca o data! indragostit yeee!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 18 Ian - 2:25

    ras imbratisare Nimic nu ma bucura mai mult decat sa vad ca am putut sa fiu de ajutor.

    Cu placereeee! zambet larg
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    nickipiki

    nickipiki


    Numarul mesajelor : 22
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 44
    Localizare : salaj

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 18 Ian - 11:00

    gab_bryella a scris:
    Coralia te ador...si daca te-as avea in fata te-as lua in brate!!! Ms ms ms....Caut de ceva timp un step by step despre french cu sclipici...si l-ai realizat atat de bine si usor de inteles... Multumesc inca o data! indragostit yeee!


    la ce pagina e?
    Sus In jos
    gab_bryella

    gab_bryella


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/01/2012
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 18 Ian - 12:05

    Nicki, la pag 4 gasesti step by step-ul Coraliei.
    Tot vedeam prin poze, absolut superb e rezultatul, si era o tehnica de genul asta pe youtube...dar cand am incercat...mi-am prins urechile inrosit , ori am gelul prea gros, ori ca nu ma pricep... dar mi-a iesit de minune cu lac transparent in loc de gel... prostut/caraghios
    Si acum la fel...iese treaba dar greu...presupun ca trebuie practica si un gel mai subtirel, dar nu ma las... bounce
    Sunt constienta ca am muuuult de invatat, dar cum ador activitatea aceasta sunt sigura ca va fi o placere! Plus ca maine imi vin si produsele de la Tina...si parca nu mai am rabdare (trebuia sa ma laud un piculet scoate limba )! Nu are cum sa nu fie bine!
    Sper sa te ajute si pe tine! Poop!

    ********************************************************************
    Gab
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
    nickipiki

    nickipiki


    Numarul mesajelor : 22
    Data de inscriere : 30/09/2010
    Varsta : 44
    Localizare : salaj

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 18 Ian - 12:10

    gab_bryella a scris:
    Nicki, la pag 4 gasesti step by step-ul Coraliei.
    Tot vedeam prin poze, absolut superb e rezultatul, si era o tehnica de genul asta pe youtube...dar cand am incercat...mi-am prins urechile inrosit , ori am gelul prea gros, ori ca nu ma pricep... dar mi-a iesit de minune cu lac transparent in loc de gel... prostut/caraghios
    Si acum la fel...iese treaba dar greu...presupun ca trebuie practica si un gel mai subtirel, dar nu ma las... bounce
    Sunt constienta ca am muuuult de invatat, dar cum ador activitatea aceasta sunt sigura ca va fi o placere! Plus ca maine imi vin si produsele de la Tina...si parca nu mai am rabdare (trebuia sa ma laud un piculet scoate limba )! Nu are cum sa nu fie bine!
    Sper sa te ajute si pe tine! Poop!

    ********************************************************************
    Gab
    Multumesc frumos,iti urez sa ai multa rabdare,practica si vointa.spor la lucru sa ai!!!
    Sus In jos
    gab_bryella

    gab_bryella


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/01/2012
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 18 Ian - 12:18

    nickipiki a scris:
    gab_bryella a scris:
    Nicki, la pag 4 gasesti step by step-ul Coraliei.
    Tot vedeam prin poze, absolut superb e rezultatul, si era o tehnica de genul asta pe youtube...dar cand am incercat...mi-am prins urechile inrosit , ori am gelul prea gros, ori ca nu ma pricep... dar mi-a iesit de minune cu lac transparent in loc de gel... prostut/caraghios
    Si acum la fel...iese treaba dar greu...presupun ca trebuie practica si un gel mai subtirel, dar nu ma las... bounce
    Sunt constienta ca am muuuult de invatat, dar cum ador activitatea aceasta sunt sigura ca va fi o placere! Plus ca maine imi vin si produsele de la Tina...si parca nu mai am rabdare (trebuia sa ma laud un piculet scoate limba )! Nu are cum sa nu fie bine!
    Sper sa te ajute si pe tine! Poop!

    ********************************************************************
    Gab
    Multumesc frumos,iti urez sa ai multa rabdare,practica si vointa.spor la lucru sa ai!!!


    Multumesc si eu pentru urari! Spor si tie! imbratisare

    ********************************************************************
    Gab
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
    alexnails

    alexnails


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 18/02/2011
    Localizare : timisoara

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyLun 30 Ian - 4:27

    buna, am gasit un step-by-step pe net pt acryl si m-am gandit ca poate a-ti fi interesate...kiss[img]STEP BY STEP - Pagina 11 39395531381956866463019 [/img]
    [img]STEP BY STEP - Pagina 11 42461231381969199795119 [/img][img]STEP BY STEP - Pagina 11 39385331381982199793819 [/img][img]STEP BY STEP - Pagina 11 42635031382004199791619 [/img]
    Sus In jos
    http://alexnail.eu
    beatrice_doolke




    Numarul mesajelor : 4
    Data de inscriere : 01/02/2012

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 5 Feb - 15:19

    Beky ce tipsuri folosesti cas foarte mari si mi se part alt fel decat alea care le folosesc eu mi se par proaste.... Am facut si eu la fel ca, tn step by step si, cand dau cu gel se vede diferentza care a fost intre unghie si tips prin gel...Sad( asta e singura problema care ma enerveaza
    Crying or Very sad
    Sus In jos
    beatrice_doolke




    Numarul mesajelor : 4
    Data de inscriere : 01/02/2012

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: unghiutza mea   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 5 Feb - 15:27

    STEP BY STEP - Pagina 11 Image21i
    Sus In jos
    nadi_cp




    Numarul mesajelor : 6
    Data de inscriere : 14/03/2010

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 8 Feb - 23:09

    rimul video din aceasta serie, [color=black]Nail Art Inspirational Series - Yellow Flowers.
    Sper sa va inspire si sa va placa!

    flower



    Daca aveti orice fel de intrebari sau sugestii, nu ezitati sa ne spuneti!
    [/quote]

    Am si eu o intrebare: Daca eu ma uit la clipul asta si vreau sa fac modelul unei cliente cum am sa ii invart mana in toate directiile? Observ ca tu invarti tipsul ala in toate directiile!!!
    Sus In jos
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 9 Feb - 1:14

    Supeeeeerb!!!!
    Sus In jos
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyLun 13 Feb - 22:35

    beatrice_doolke folosesc tipsuri de la Janet.
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    Lauryk95

    Lauryk95


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 14/02/2012
    Varsta : 29

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 14 Feb - 2:22

    Buna...eu sunt noua pe acest forum...as vrea si eu sa incep sa pun unghiute si as avea neevoie de niste sfaturi daca doriti sa ma ajutati...multumesc anticipat!
    Sus In jos
    gab_bryella

    gab_bryella


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/01/2012
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 14 Feb - 3:24

    Lauryk95 a scris:
    Buna...eu sunt noua pe acest forum...as vrea si eu sa incep sa pun unghiute si as avea neevoie de niste sfaturi daca doriti sa ma ajutati...multumesc anticipat!

    Bine ai venit! imbratisare
    Cred ca toate fetele iti vor recomanda un curs in primul rand...iar daca nu-ti permiti deocamdata, si nici n-ai pe cineva sa-ti arate...citeste bine forumul, mai vezi pe youtube!
    Si eu am inceput tot asa...si am aruncat efectiv banii...era mai bine sa-i strang si sa fac un curs...stiam deodata cu ce se mananca meseria asta, ce geluri, ce inseamna duritatea unei pile, ce si cum se foloseste....
    Nici acum nu-s vreo experta, invat cu placere si orice sfat e binevenit! Ca geluri...le recomand pe cele de la TigerNails, poti vb cu Tina sa-ti trimita niste mostre, cum va considera ea...ca e o dragalasa si te va indruma bine! indragostit
    Succes!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
    Lauryk95

    Lauryk95


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 14/02/2012
    Varsta : 29

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 14 Feb - 10:16

    multumesc mult...imi pare rau ca la mine in oras nu se fac cursuri dar o sa ma gandesc pe viitor sa il fac... am sa iti urmez sfatul si am sa citesc cu atentie forumul pentru mai multe informatii...multumesc!
    Sus In jos
    gab_bryella

    gab_bryella


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 16/01/2012
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 14 Feb - 23:29

    Lauryk95 a scris:
    multumesc mult...imi pare rau ca la mine in oras nu se fac cursuri dar o sa ma gandesc pe viitor sa il fac... am sa iti urmez sfatul si am sa citesc cu atentie forumul pentru mai multe informatii...multumesc!
    Din ce oras esti?
    Nici in Bacau nu se fac asa multe cursuri...Estetique este mediatizat din cate observ si atat...dar nu stiu nimic concret decat ca organizeaza cursuri basic de 2 luni la 1500 lei. Dai in dependenta...de ce afli mai multe, de ce vrei sa stii mai mult si mai mult... scoate limba
    Oricum ai la Step-by-step aici tutoriale clare, pentru gelurile de la tiger ai si mai multe explicatii! cheers
    O zi buna! imbratisare
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
    Lauryk95

    Lauryk95


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 14/02/2012
    Varsta : 29

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 16 Feb - 0:14

    sunt din Focsani...am incercat sa ma mai interesez in legatura cu aceste cursuri dar toti mi'au zis ca nu se fac la noi...deci va trebui sa caut in alta parte...da mi'au fost de mare ajutor aceste Step by step... felicitari celor care se ocupa de acest forum si ne ajuta si pe noi invataceii!!
    Sus In jos
    andradaflo




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 16/02/2012

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 16 Feb - 10:48

    Salut fetelor. Sunt noua pe acest forum si sincer mi se pare o idee minunata cu el:). Am si eu o mica (sau mare) problema. Nu Nu practic de multa vreme 'pasiunea' asta sa zic...dar ziele trecute am facut prima mea intretinere...dar nu a iesit asa de bine. Ideea e ca nu stiu exact daca trebuie data toata contructia jos sau nu. Eu nu am dat-o pe toata, a ramas partea buna. Dupa ce am aplicat gelul de contructie peste cel vechi si l-am uscat la lampa, gelul vervechi se vedea sub cel nou. Threbuie sa mentionez ca gelul de contructie e transparent. Oare trebuia sa dau cel vechi de tot jos? Pls help me:)
    Sus In jos
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 16 Feb - 13:40

    Buna, la intretinere nu se inlatura tot gelul, se inlatura cu freza sau cu pila pana se duce vechiul model si cat sa faci trecerea cu unghia naturala si eventual sa elimini si portiunile unde a intrat aer...si ca sa nu se mai vada vechiul gel pe dedesupt foloseste un cover, care acopera perfect si ii da si o nuanta foarte naturala unghiei.
    Sus In jos
    Lauryk95

    Lauryk95


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 14/02/2012
    Varsta : 29

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 17 Feb - 4:03

    mi'am achizitionat o lampa uv care nu este complet oglindita in partea de sus... inca nu am inceput sa o folosesc dar este buna asa???
    Sus In jos
    andradaflo




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 16/02/2012

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyVin 17 Feb - 9:19

    Mersi mult maggix....Si as mai avea o intrebare....mi se pare ca gelurile sunt cam moi, curg repede pe langa unghie si trebuie sa sterg tot timpul, mail ales la cel white. Setul l-am luat de la tienda. Asa sunt de obicei sau firma e de vina? Mersi mult:)
    Sus In jos
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptySam 18 Feb - 0:23

    andradaflo a scris:
    Mersi mult maggix....Si as mai avea o intrebare....mi se pare ca gelurile sunt cam moi, curg repede pe langa unghie si trebuie sa sterg tot timpul, mail ales la cel white. Setul l-am luat de la tienda. Asa sunt de obicei sau firma e de vina? Mersi mult:)

    Sincer nu stiu mai nimic despre aceasta firma, insa de fel ai posibilitatea sa iti alegi tu vascozitatea gelului in functie de ce vrei sa faci cu el, la constructie spre exemplu clar iti trebuie un gel mai vascos ca sa nu curga..acum cum zici tu ca il stergi mereu de pe margine nu e ok, cat ai sterge tot ramane pe cuticule si ai toate sansele ca acolo sa iti intre aer.
    La tiger nails spre exemplu, au mai multe tipuri de gel de mai multe vascozitati, eu folosesc mediu, lucrez cel mai usor cu el.
    Sus In jos
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptySam 18 Feb - 0:25

    Lauryk95 a scris:
    mi'am achizitionat o lampa uv care nu este complet oglindita in partea de sus... inca nu am inceput sa o folosesc dar este buna asa???

    la ce anume te referi ca nu e complet oglindita partea de sus, e formata din patratelele acelea mici? Asa e si a mea, are oglinzi doar jos si pe laterale, dar sus are tot un fel de oglinda dar in patratele mici, nu stiu exact cum sa explic..si atata timp cat e de 36w e ok nu iti face probleme.
    Sus In jos
    Lauryk95

    Lauryk95


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 14/02/2012
    Varsta : 29

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptySam 18 Feb - 11:42

    maggix a scris:
    Lauryk95 a scris:
    mi'am achizitionat o lampa uv care nu este complet oglindita in partea de sus... inca nu am inceput sa o folosesc dar este buna asa???

    la ce anume te referi ca nu e complet oglindita partea de sus, e formata din patratelele acelea mici? Asa e si a mea, are oglinzi doar jos si pe laterale, dar sus are tot un fel de oglinda dar in patratele mici, nu stiu exact cum sa explic..si atata timp cat e de 36w e ok nu iti face probleme.


    Pai are oglinda in partea de jos si in fata...si in partea de sus are doar o fasie care merge dintr'o parte in alta a lampii...daca intelegi ce vreau sa spun..adica nu e acoperita toata partea de sus cu oglinda.... si ma gandeam ca nu e in regula dar m'am mai linistit..multumesc!
    Sus In jos
    Andreea2011brasov




    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Varsta : 37
    Localizare : brasov

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 11 Mar - 12:16

    un step by step simplu si de efect. sper sa va placa si de ce nu sa fie si de ajutor.


    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090539j.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090545.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090546b.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090547w.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090548.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090558d.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090562.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090563j.th
    STEP BY STEP - Pagina 11 P1090569c.th
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 14 Mar - 14:47

    aplauze Bravo! Multumim frumos Andreea cheers

    Hadeti fetelor , va asteptam si pe voi cu cate un step-by-step , sa invatam cat mai multe unele de la altele.

    Cine e urmatoarea? bounce
    Sus In jos
    Yrolf




    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 04/05/2011

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMier 14 Mar - 23:14

    Andreea2011brasov de unde ai luat pensulica aceea?
    Eu am tot căutat dar n-am găsit! Vreau una exact ca a ta cu disperare bounce

    O zi frumoasă vă doresc!!
    Sus In jos
    Andreea2011brasov




    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Varsta : 37
    Localizare : brasov

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 15 Mar - 12:25

    pensulele le`am luat de la tigernails de la tina. cred ca ea poate sa`ti ofere mai multe informatii si detalii! sunt super incantata de pensule si parca lucreaza singure! spor la cat mai multe unghiiute!
    Sus In jos
    Shiny nails




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 24/03/2012
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptySam 24 Mar - 13:13

    Moderator_TigerNails a scris:
    Buna fetelor!

    Daca aveti orice fel de intrebari sau sugestii, nu ezitati sa ne spuneti!

    Buna seara , bine v-am gasit !
    Superbisim modeleul !

    Am si eu o intrebare : cu ce sigilezi la sfarsit ? Nu sare modelul pe varf ? Eu fac french-ul cu vopsea acrilica de la Policolor cu airbrush-ul si imi sare foarte repede pe varf . Sunt disperata , imi pierd clientele din cauza asta ... Degeaba fac unghiutele frumoase daca raman fara model in cateva zile .
    In mai ne vedem la curs , vreau sa invat metoda prelungirii patului unghial si sa renunt la airbrush, dar pana atunci vreau sa gasesc o metoda sa le tina bine pe fete modelul Smile

    Si as vrea sa incerc si eu produsele de la Tiger . Se mai dau mostre gratuite ?
    Multumesc !
    Sus In jos
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 25 Mar - 10:32

    Shiny nails a scris:
    Moderator_TigerNails a scris:
    Buna fetelor!

    Daca aveti orice fel de intrebari sau sugestii, nu ezitati sa ne spuneti!

    Buna seara , bine v-am gasit !
    Superbisim modeleul !

    Am si eu o intrebare : cu ce sigilezi la sfarsit ? Nu sare modelul pe varf ? Eu fac french-ul cu vopsea acrilica de la Policolor cu airbrush-ul si imi sare foarte repede pe varf . Sunt disperata , imi pierd clientele din cauza asta ... Degeaba fac unghiutele frumoase daca raman fara model in cateva zile .
    In mai ne vedem la curs , vreau sa invat metoda prelungirii patului unghial si sa renunt la airbrush, dar pana atunci vreau sa gasesc o metoda sa le tina bine pe fete modelul Smile

    Si as vrea sa incerc si eu produsele de la Tiger . Se mai dau mostre gratuite ?
    Multumesc !

    Buna, cred ca tu faci french-ul din acrilice la final sub stratul de finish si de aici si problemele, normal trebuie pus sub stratul de constructie, pt ca vopselele acrilice nu sunt asa rezistente pe unghie puse pe suprafata mare si sa ai grija sa lasi marginea unghiei libera ca sa poti sigila bine cu gel si nu in ultimul rand sa fie bine uscata culoarea.
    Cat despre prelungirea patului unghial, achizitioneaza-ti un cover pe care il aplici dupa stratul de baza si ai rezolvat problema:)
    Si pt mostre cel mai bine ia legatura cu Tina, gasesti nr ei pe site si iti explica ea cum sa intri in posesia lor.
    Sus In jos
    Shiny nails




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 24/03/2012
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 25 Mar - 11:52

    Buna Maggix .
    Multumesc de raspuns.
    French-ul il fac dupa ce aplic cover-ul, sub gelul de constrctie si tot sare. Stratul de vopsea acrilica pe care il pun pe unghie cu pistolul este atat de subtire incat se usuca aproape instant. Unde zici sa las zona libera , in laterale ?
    Sus In jos
    Anda luz

    Anda luz


    Numarul mesajelor : 83
    Data de inscriere : 17/05/2011
    Varsta : 35
    Localizare : Focsani

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 25 Mar - 12:08

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.196455727106670.49303.100002267337473&type=3

    eu va trimit un link cu ultimul step by step. nu am pozele in calculator si de aceea nu le incarc aici. sper sa mearga linkul.
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
    maggix

    maggix


    Numarul mesajelor : 183
    Data de inscriere : 05/08/2011
    Varsta : 36
    Localizare : bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 25 Mar - 22:57

    Shiny nails a scris:
    Buna Maggix .
    Multumesc de raspuns.
    French-ul il fac dupa ce aplic cover-ul, sub gelul de constrctie si tot sare. Stratul de vopsea acrilica pe care il pun pe unghie cu pistolul este atat de subtire incat se usuca aproape instant. Unde zici sa las zona libera , in laterale ?

    da, sa lasi grosimea unghiei cum ar veni libera fara culoare ca sa poti sigila cu gel peste gel.
    Sus In jos
    Zmiley




    Numarul mesajelor : 27
    Data de inscriere : 15/03/2012
    Varsta : 34
    Localizare : buzau

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyJoi 29 Mar - 4:00

    Moderator_TigerNails a scris:
    Buna fetelor!

    Ca urmare a tuturor cererilor primite de la multe dintre voi, am inceput impreuna cu Coralia un proiect nou, intitulat Inspirational Series. Este vorba de o colectie de filmulete step by step atat pentru nail art, cat si tehnica.
    La inceput probabil ca va dura putin mai mult de la un video la altul, dar asta numai pana invatam sa "butonam" softul in care le editam... bounce
    Le vom posta si aici, dar pot fi gasite si pe facebook sau youtube.

    Va prezint primul video din aceasta serie, Nail Art Inspirational Series - Yellow Flowers.
    Sper sa va inspire si sa va placa!

    flower


    Daca aveti orice fel de intrebari sau sugestii, nu ezitati sa ne spuneti!




    tina, am o intrebare... daca dau comanda de la tiger nails, get nails si signature, se cumuleaza suma de la toate ?intreb asta pt ca am vazut ca au aceeasi firma "mama" :D. asta pentru a ma scuti de costurile de transport..nu costa mult transportul insa daca platesc pentru fiecare comanda se aduna si cu banisorii respectivi as putea sa imi mai iau altceva din site. si ma refer sa dau toate comenzile odata. sper sa nu deranjeze intrebarea! :-s
    si acum o rugaminte...
    am vazut ca ai postat pe forum, nu mai stiu exact unde, pasii pe care ii urmezi tu pentru pinch. as vrea sa te rog, daca ai putea si vrea face un step by step cum faci tu pinch-ul. as vrea sa imi cumpar si eu penseta si clema insa vreau sa fiu sigura ca le folosesc corect. si cel mai bine invatam daca vedem, zic eu.
    iti multumsc anticipat! :*
    Sus In jos
    savasta

    savasta


    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 08/05/2012

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyMar 8 Mai - 15:03

    salut......sunt noua pe acest forum si asa avea ceva ontrebri pt voi dc se poate.
    1.de ce nu mi se lipesc tipsurile bine in parti?
    2.e bine dc pilesc tipsu cu bila180/180 pt a ajunge la nivel cu unghi naturala?
    3.dupa ce aplic french-ul (gel) si bag in lampa, apoi pilesc se ia french-ul?
    4.ce solutie treb sa folosesc pt indepartarea cutiulei?,eu doar ridic in sus
    folosesc produse de la janet, ce parere aveti?

    va multumesc!
    Sus In jos
    ionelailinca

    ionelailinca


    Numarul mesajelor : 7
    Data de inscriere : 22/04/2013

    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 EmptyDum 18 Aug - 1:03

    buna.. sincer eu nu sunt o profesionista dar poate te vor ajuta raspunsurile mele
    1.eu cand lipesc tipsul intai tin apasat pe centru cateva secunde pana simt ca este stabil si dupa apas si in parti
    2.da.. doar ca sa nu exagerezi cu pilitulprea mult pentru ca poti subtia stratul unghiei si poti rupe din tips.. iar acesta va cadea( crede'ma ca eu am patit'o)
    3.categoric ca se ia french'ul.. uite eu daca vreau sa fac french urmez urmatorii pasi:-intai aplic un start subtire de gel pentru aderenta( bag la lampa 2 min.).. dupa care fac french'ul( bag la lampa 2 min) si dupa french aplic un strat mai gros de gel transparent cu care realizez linia de stres( bag la lampa 2 min) sterg cu cleaner pentru a lua luciul si doar acum putem pili suprafata unghiei si varfurile.. iar dupa ce pilim si desprafuim cu o perie putem face un model pe care il lasam sa se usuce la aer fara sa'l bagam la lampa si aplicam gel finish( si bagam la lapa)
    4.eu nu folosesc nicio solutie ci doar le imping si le tai cu asta-->https://2img.net/r/ihimizer/img191/5489/6oku.jpg
    eu sper ca ti'am fost de ajutor:**
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    STEP BY STEP - Pagina 11 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 11 Empty

    Sus In jos
     
    STEP BY STEP
    Sus 
    Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
     Subiecte similare
    -
    » Acril step by step

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: Nail Art-
    Mergi direct la: