***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme unghii gel - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme unghii gel - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme unghii gel

In jos 
+81
andu.girl
funnynails
deea22
sigg
alyanna
mytzzz
flory_90
ingeras
Yrolf
Baby94
mariadelina
kyka
Zoozooliciouse
maria-madalina
rocsanna86
Anda luz
0ana
andreea.cojocaru
ady_nails
anda
Al3xandra
diana nicu
skyAngel
bebeloiu
adrianamagda
maggix
Crssy85
Adina91
alesssia
alesya
Manichiura Andra
diana_deedeee
andreea mocanu
Oana_
magdici
isabella21
unghiigalati
raluka.nails
mirunatica
aniela
just_I_cata
andry160790
pitigoiul
simonaburciu
raluca is
claudela
blueyes
irink_3days
lalagabi
bobocell1
MaRiA_
oanatanase
ally.vs
mariapopa
raluca.ralook
luminitache
Mire
daniela
blondynails
mihagache
Manichiura Arad
lavy_p
nickipiki
Laru
beautyx
Beky
G.D.
vmarya
aurita87
mikylela2003
Moderator_iulia_vero
Tushky
Ariadnan Nails
Lilishor
woozy
Admin_Coralia
MyoSilvia
alexandra m6
unghiifalseploiesti
Moderator_TigerNails
adinagsm
85 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMier 11 Mai - 13:48

pitigoiul a scris:
Sant incepatoare in construirea unghiilor cu gel si am o problema.Am reusit sa fac unghiile sa arate exact asa cum imi doresc,pe fata lor si sant destul de rezistente DAR nu stiu cum sa fac ca atunci cand aplic si usuc gelul de constructie sa nu mai intre pe sub unghie putin.Am incercat sa pun sablonul lipit bine de unghie fara un rezultat multumitor.Exista vre-un truc sau asa trebuie sa iasa unghiile cu un pic de gel si pe dos?

Buna!

Nu, ideal este sa nu iti ramana spatiu sub unghie, intre unghie si sablon.
Zici ca ai incercat sa pui sablonul bine lipit sub unghie. Si? Sa intelegem ca nu ai reusit? gandesc
Un truc pentru fixarea cat mai corecta a sablonului ar fi decuparea partii care intra sub unghie cu forfecuta, putin cate putin, astfel incat sa intre si sa se fixeze perfect sub unghie.
Ai grija sa scurtezi si unghia naturala bine (prin pilire) ca sa nu iti blocheze sablonul la fixare.
Sper ca ai inteles cum si ca iti va fi de ajutor.
Sa ne spui daca ai reusit!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
pitigoiul




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/05/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 12 Mai - 3:50

Multumesc pentru raspuns.
O sa incerc sa le decupez sau o sa caut alte sabloane mai arcuite.Le-am fixat cat am putut de "in carne" ca ma durea de cat le-am bagat sub unghie, dar curbura sablonelor e mai larga decat rotunjimea unghiilor mele, asta pe de o parte; pe de alta parte, e greu sa le fixez lipite de unghie in prelungire ( nu stiu daca ma exprim suficient de clar).
Dar acum ca stiu ca nu trebuie sa fie si acolo gel o sa caut o cale! Smile
Folosesc sabloane din acelea aurii cu negru, dreptunghiulare. Am vazut pe undeva alt tip - rosu cu alb, care pareau ca sant mai arcuite.Asa e?
Sus In jos
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 19 Mai - 13:32

Buna fetelor! Citesc de mult timp discutiile voastre si vreau sa va multumesc pentru acest forum! Am invatat foarte multe de la voi! De 2 luni am inceput si eu sa pun unghii si am o problema la toate fetele li se crapa macar la 2-3 unghii gelu si sare de pe margini la toate unghiile. Nu stiu daca e din cauza gelurilor sau gresesc eu ceva. Mi-am cumparat toate produsele de la Diamond nails am vazut ca sunt parerile impartite aici pe forum despre aceasta firma. Ca sa va dati seama va spun cum lucrez eu:
-pregatesc unghia (degresat, cuticule, matuit)
-aplic nail prep, apoi primer 3in1 si bag la lampa 2 minute
- aplic ca strat de baza builder clear gel fiber glass si bag la lampa
- fac french-ul sau gel colorat in functie de ce vrea clienta si bag la lampa
-apoi aplic inca un strat de builder clear gel fiber glass si 2 minute lampa
- degresez, matuiesc, aplic modelul( stampila, pictura culori acrilice etc)
- aplic ultra finish gel si bag la lampa.

Spuneti-mi si mie va rog gresesc eu ceva sau sunt gelurile de vina?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 19 Mai - 13:35

Am uitat sa va spun ca la picioare nu au patit nimic! nu s-a crapat, nu a sarit deloc! doar la maini e problema.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
just_I_cata




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 02/06/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 2 Iun - 6:57

Buna.Sunt Andreea si sunt noua p site.As dori sa imi pun si eu unghii cu gel,insa vreau sa imi iau eu toate ustensilele necesare si sa pun atat mie cat si prietenelor mele.Insa am o mica problema.Dupa prima aplicare,la a 2 sedinta,pentru prelungire si pentru schimbarea modelului,unde este cazul,cum procedez?M-am tot documentat dupa net cu privire la aplicare dar nu am gasit nimic legat de aceasta tema.Va multumesc!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 2 Iun - 9:19

just_I_cata daca nici aici pe forum nu gasesti ....
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
just_I_cata




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 02/06/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 2 Iun - 21:01

Buna Beky si multumesc pt site..in curand am sa il studiez...si scz dar vreau sa ma informez bine inainte sa incep pt k nu vreau sa fac greseli.am citit multe pe forum insa nu am timp sa stau foarte mult pentru ca sunt cu pregatirile pentru bac...si deja de luni incep..Oriqm multumesc mult inca odata pt site.sper sa gasesc ce caut.. Very Happy
Sus In jos
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 3 Iun - 10:00

Buna am si eu inca o intrebare.. poate primesc si un raspuns de data asta.. Deoarece nu am decat 2-3 culori de gel, pot folosi oja intre straturile de gel? Pentru model stiu ca merge, insa sa fac toata unghia cu oja colorata se poate? Mai sta gelu sau o sa sara? eu am citit pe forum ca gelu se prinde pe o suprafata lipicioasa sau matuita..


confuz
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 3 Iun - 13:55

Deci a venit o prietena din Italia..care pune unghii acolo..si m-a uimit ce mi-a zis..avea unghiile albastre de doua luni..Si a zis ca dupa ce a pus tips ul si a pilit, a dat cu oja albastra si apoi cu gel..se poate asa ceva?
le avea de 2 luni si nu sarise gelul
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 3 Iun - 14:01

:O posibil cine stie dar eu am dat cu oja peste gel sa mai schimb ca ma plictisesc repede de acelasi model si nu s-a uscat decat foarte greu cu toate ca este oja cu uscare la 60"
Sus In jos
just_I_cata




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 02/06/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 3 Iun - 21:33

Buna Beky..am intrat pe site ul pe care mi l ai dat si am gasit cate ceva folositor,este un site foarte bun.Dar am o intrebare pt tine sau pt alte fete care vor sa imi raspunda.Dupa ce pilesc unghia pana modelul dispare..pentru a astupa portiunea aceea unde a crescut unghia, pun gel acolo si dupa pilesc?
Sus In jos
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 1:26

nu..trebuie sa pilesti pana nu se mai vede diferenta..eventual sa folosesti un no line pentru liniutele acelea albe care se vad in urma pilitului..Trebuie pilti aproape tot..si sa ai grija sa nu lasi mult gel pe unghie ca dupa aceea trebuie sa repeti toti pasii pe care ii faci cand pui unghiute.
Sus In jos
just_I_cata




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 02/06/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 6:18

ahaa...am inteles...multumesc mult aniela.. sarut
Sus In jos
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 6:55

si tot nu m-am lamurit.. chiar nu stie nimeni daca pot pune oja pe toata unghia intre straturile de gel??? este vreo problema?sare gelu daca fac asa?? am un client pe seara si chiar nu stiu daca sa ma risc sa fac asa...
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
aniela

aniela


Numarul mesajelor : 93
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Ghimbav

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 11:25

cu placere just_I_cata
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 14:55

andry160790 a scris:
si tot nu m-am lamurit.. chiar nu stie nimeni daca pot pune oja pe toata unghia intre straturile de gel??? este vreo problema?sare gelu daca fac asa?? am un client pe seara si chiar nu stiu daca sa ma risc sa fac asa...

Din toate sursele stiu ca nu se aplica lac pe toata suprafata unghiei deoarece gelul nu mai are aderenta.....; Dupa cum spuneai si tu e nevoie fie de suprafata lipicioasa fie matuita.
Sus In jos
andry160790

andry160790


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 03/04/2011
Varsta : 33

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 4 Iun - 15:46

ms pt raspuns mirunatica. azi am scapat au vrut cu strasuri, sclipici.. da trebuie sa imi iau urgent si multe culori de geluri..
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000649162360
raluka.nails

raluka.nails


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Brasov

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyDum 12 Iun - 6:21

aniela a scris:
Deci a venit o prietena din Italia..care pune unghii acolo..si m-a uimit ce mi-a zis..avea unghiile albastre de doua luni..Si a zis ca dupa ce a pus tips ul si a pilit, a dat cu oja albastra si apoi cu gel..se poate asa ceva?
le avea de 2 luni si nu sarise gelul


eu nu cred!!! am folosit mult timp oja pt french intre straturile de gel, insa la intretinere cand veneau fetele, unghiile nu erau intacte , cel putin pe partea cu fench cu oja, nu!!! mi s-a intamplat odata , la intretinere , dupa ce am pilit unghiile, am facut french cu oja, fara sa dau strat de baza ( cred ca am uitat) , iar dupa 2 saptamani a venit clienta fara pic de gel peste partea de french , tot se decojise Laughing de atunci am renuntat la oja!!! deci eu nu cred ca gelul rezista peste oja, pe toata unghia Wink
Sus In jos
unghiigalati

unghiigalati


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/06/2011
Localizare : Galati

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 28 Iun - 6:44

MyoSilvia a scris:
trebuie sa mai mentinez ca unghia cand am lipito a avut niste bule de aer si o unghie ia cazut ...

asta poate fi una din cauze...
Sus In jos
http://unghiicugelingalati.blogspot.com
isabella21

isabella21


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/07/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 14 Iul - 12:17

buna !! este o placere sa ma aflu aici si sa pot discuta cu voi , am aflat o multime de lucruri interesante aici pe forum... totusi nu prea am gasit multe conversatii vis a vis de produsele de la Crystal Nails , produse pe care le folosesc eu ... as fi vrut sa gasesc cateva pareri in ceea ce priveste CN .si bineinteles ...daca va scriu am si eu o problema si vreo 2 intrebari ... :p eu am clasica problema cu aerul care indiferent cum as face nu pare sa dispara ...decat daca incep constructia putin mai departe de cuticula , ceea ce ar insemna ca clienta mea sa se intoarca dupa o saptamana.... sincer ma tot uit la video uri , nu stiu cum reusesc unii sa curete atat de bine canalul dintre unghie si cuticula . este vreun secret ? a2a intrebare ....daca as vrea sa aplic un Cuticle Remover cand ar trebui sa il aplic inainte sau dupa ce construiesc unghiile ....si cea de a 3a intrebare ...este vreo cineva care curata pielitele cu freza ? si daca da , cum anume o face ? multumesc anticipat ! ah si ar mai fi ceva ...mi se mai intampla , dar nu este o regula sa imi crape cate o unghie exact in punctul de stres indiferent de grosime sau lungime ...mentionez ca gelul de constructie pe care l am folosit pe acele unghii e unul monofazic in cutiuta alba din germania .....si de regula lucrul acesta mi se intampla si mie la o sg unghie (degetul mare mana stanga) , iar la cliente la degetul mic . e dubios Smile) ~:p
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 15 Iul - 4:47

isabella21 a scris:
buna !! este o placere sa ma aflu aici si sa pot discuta cu voi , am aflat o multime de lucruri interesante aici pe forum... totusi nu prea am gasit multe conversatii vis a vis de produsele de la Crystal Nails , produse pe care le folosesc eu ... as fi vrut sa gasesc cateva pareri in ceea ce priveste CN .si bineinteles ...daca va scriu am si eu o problema si vreo 2 intrebari ... :p eu am clasica problema cu aerul care indiferent cum as face nu pare sa dispara ...decat daca incep constructia putin mai departe de cuticula , ceea ce ar insemna ca clienta mea sa se intoarca dupa o saptamana.... sincer ma tot uit la video uri , nu stiu cum reusesc unii sa curete atat de bine canalul dintre unghie si cuticula . este vreun secret ? a2a intrebare ....daca as vrea sa aplic un Cuticle Remover cand ar trebui sa il aplic inainte sau dupa ce construiesc unghiile ....si cea de a 3a intrebare ...este vreo cineva care curata pielitele cu freza ? si daca da , cum anume o face ? multumesc anticipat ! ah si ar mai fi ceva ...mi se mai intampla , dar nu este o regula sa imi crape cate o unghie exact in punctul de stres indiferent de grosime sau lungime ...mentionez ca gelul de constructie pe care l am folosit pe acele unghii e unul monofazic in cutiuta alba din germania .....si de regula lucrul acesta mi se intampla si mie la o sg unghie (degetul mare mana stanga) , iar la cliente la degetul mic . e dubios Smile) ~:p

Eu folosesc cuticule remover chiar la inceput. Primul lucru pe care il fac ung unghiutele cu, cuticule remover, apoi cu betigas de portocal curat si imping bine cuticula in spate. Sterg bine bine cu cleaner. Daca clienta are cuticule mari dau si cu freza speciala pt cuticule . Dupa ce fac toate astea ma apuc de matuit unghia naturala.
Si eu am avut mult timp probleme cu aerul si cred ca problema era de la faptul ca puneam prea mult gel in zona de langa cuticula. Acum imping foarte putin gel in acea zona. Cand iau gelul pe penson il pun tot pe mijlocul unghiei si apoi imping putin spre cuticula si putin trag spre varf ca sa nu iasa groase . Gelul de constructie nu il pun chiar langa cuticula cum faceam inainte...acolo ajung doar la sfarsit cu gelul de sigilare. Mentionez ca lucrez cu produse de la Janet si aplic gel special de sigilare. Peste acest gel dau si cu Quik Finish pentru luciu si care si asta este un gel de sigilare.
Multa bafta si spor la unghiute !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 15 Iul - 9:26

isabella21 a scris:
buna !! este o placere sa ma aflu aici si sa pot discuta cu voi , am aflat o multime de lucruri interesante aici pe forum... totusi nu prea am gasit multe conversatii vis a vis de produsele de la Crystal Nails , produse pe care le folosesc eu ... as fi vrut sa gasesc cateva pareri in ceea ce priveste CN .si bineinteles ...daca va scriu am si eu o problema si vreo 2 intrebari ... :p eu am clasica problema cu aerul care indiferent cum as face nu pare sa dispara ...decat daca incep constructia putin mai departe de cuticula , ceea ce ar insemna ca clienta mea sa se intoarca dupa o saptamana.... sincer ma tot uit la video uri , nu stiu cum reusesc unii sa curete atat de bine canalul dintre unghie si cuticula . este vreun secret ? a2a intrebare ....daca as vrea sa aplic un Cuticle Remover cand ar trebui sa il aplic inainte sau dupa ce construiesc unghiile ....si cea de a 3a intrebare ...este vreo cineva care curata pielitele cu freza ? si daca da , cum anume o face ? multumesc anticipat ! ah si ar mai fi ceva ...mi se mai intampla , dar nu este o regula sa imi crape cate o unghie exact in punctul de stres indiferent de grosime sau lungime ...mentionez ca gelul de constructie pe care l am folosit pe acele unghii e unul monofazic in cutiuta alba din germania .....si de regula lucrul acesta mi se intampla si mie la o sg unghie (degetul mare mana stanga) , iar la cliente la degetul mic . e dubios Smile) ~:p

Buna

1. poti evita aerul la cuticula daca pregatesti bine unghia si nu lasi praf pe suprafata unghiei, lichidele de pregatire sa fie in cantitate minima, gelul sa nu atinga cuticula.
2. Cuticule Remover NU se aplica inainte NICIODATA risti sa ramana pe sup unghiei si sa se ridice gelul de acolo, mai repede impingi cuticulele bine si le ridici urmand ca la final sa il aplici.
3. eu folosesc freza la cuticule, am un cap special oval foarte fin pe care il pun pe unghie la viteza mica.
(cred ca gelul nu este ok, daca se intampla frecvent....)

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyVin 15 Iul - 23:22

Buna oanatanase ! Am vazut ca ai scris ca nu trebuie folosit la inceput cuticule remover. Sincera sa fiu si Tina mi-a zis o data chestia asta dar m-am obisnuit asa si nu am probleme daca sterg bine cu cleaner. Totusi cred ca va trebui sa fac la sfarsit asa cum ziceai tu ca sa elimin orice risc de a intra aer.
Problema este ca sunt unele cliente care au niste cuticule....maaaaari si groase.Offf !
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 16 Iul - 1:42

Stiu...eu una le iau cu freza Smile e mai simplu si sigur

Spor
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
isabella21

isabella21


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/07/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 16 Iul - 9:46

doamne jur ca m am kinuit grav cu freza sa fac cuticulele ....rezultatul : mi au crescut unghiile naturale in damburi si mi a luat si vreo o ora sa le fac . mai am o intrebare....spre exemplu pt persoanele care vor culoare pe toata unghia ...cum dati culoarea...in straturi sau mai groasa? nu vi s a intampla niciodata ca prin pilire sa faceti goluri in culoare :D? asta am patit eu azi :p
Sus In jos
isabella21

isabella21


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/07/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 16 Iul - 9:48

ah si multumesc mult fetelor!!!! cu toate k nu cred sa fie asta problema la mine , cel mai pbb gelul.....mi am cumparat azi extreme titanium de la crystal dar nu prea stiu sa ma descurc cu el ...pana ma obisnuiesc ...cred.
Sus In jos
isabella21

isabella21


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/07/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 16 Iul - 10:14

si mai am inca o intrebare zambet larg off cred ca v am disperat :D eu la curs acum o luna am invatat sa folosesc primer ul cu acid ...darrrr ....la un seminar recent ne au zis invers sa il folosim pe cel fara acid si doar in cazuri extreme pe aman2...nu mai inteleg nimic . va rog sa ma lamuriti si cu asta daca stiti....
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyDum 17 Iul - 5:45

buna fetelor am o intrebare voi cu care strat de gel sigilati unghia ? mi sa intamplat sa mi se desprinda gelul de pe varful unghiei si cred ca din cauza sigilatului ,eu cu fiecare strat de gel trec pensula peste varful unghiei si cu cel de baza si cu cel de constructie dar cand pilesc dupa stratul de constructie pt uniformizarea pilesc putin si in fata unghia, sa stric atunci ceva?si cand aplic finishul dau cu pensula pe varful unghiei dar totusi nu stiu unde gresesc ...va rog help my
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyDum 17 Iul - 12:59

buna,
eu personal sigilez cu gelul trizafic de la Jolifin, staluceste impecabil si nu mai am nevoie de alt gel de sigilare, top gel...doar cand clienta doreste un top cu glitter, aplic peste...cat despre varful unghiei care se desprinde, se paote sa fie si fin cauza pilei. dupa ce ai pilit , curata praful bine si mai insista la varf cu finish Smile poate ajuta Smile
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMier 20 Iul - 3:09

vmarya a scris:
buna fetelor am o intrebare voi cu care strat de gel sigilati unghia ? mi sa intamplat sa mi se desprinda gelul de pe varful unghiei si cred ca din cauza sigilatului ,eu cu fiecare strat de gel trec pensula peste varful unghiei si cu cel de baza si cu cel de constructie dar cand pilesc dupa stratul de constructie pt uniformizarea pilesc putin si in fata unghia, sa stric atunci ceva?si cand aplic finishul dau cu pensula pe varful unghiei dar totusi nu stiu unde gresesc ...va rog help my

Buna!

Eu iti recomand sa sigilezi toate cele trei margini ale partii libere cu fiecare strat de gel de modelare aplicat, iar la sfarsit si cu gelul de finish. De asemenea, ai punctat bine tu: trebuie sa fii atenta sa nu indepartezi sigilarea cand pilesti la sfarsit pt a da forma finala unghiei.
De asemenea, ai grija si la cum tine clienta mana in lampa: daca o va tine incorect, este posibil sa nu se usuce bine gelul de pe margini. Ca sa fii sigura, poti eventual sa o mai bagi o tura in lampa cu palmele in sus si abia apoi sa treci la pilitul de final si aplicarea finishului cu care poti repeta acelasi procedeu. Nu este obligatoriu sa procedezi asa, dar poate ajuta in anumite cazuri...

Sper ca te vor ajuta sfaturile mele!
flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
andreea mocanu




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 25/07/2011
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 25 Iul - 3:13

buna fetele. este prima oara cand scriu pe acest forum, dar am citit destul de mult. Very Happy
am si eu o problema si sper sa aveti un raspuns pentru mine.
am pus unghii cu gel unei colege acum 2 saptamani. astazi cand m-am intors din concediu si m-am intalnit cu ea soc Shocked ii cazusera 3 unghii. affraid am crezut ca o iau razna (mai ales ca pentru ea era prima data. pe principiu ce reclama naspa). Ideea e ca nu pot sa imi dau seama ce s-a intamplat - am urmat toti pasii care trebuiau urmati asa cum am facut si la alte persoane - inclusiv la mine - si pana acum nu am avut probleme cu nimeni. ea inainte cu o saptamana de a veni la mine isi lipise unghii false din acelea cu lipici si si le-a dat jos prin smulgere, astfel ca mai ramasese lipici prin diverse locuri. Mie mi-a fost frica sa ii pilesc unghia prea mult deoarece mi-era ca o sa ajung la carne - aproape toate unghiile ramasesera fara cel putin un strat.

puteti sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns? rugaciune acum parca imi e frica si sa mai incerc plus ca imi e o rusine (am uitat sa va spun dar cand i-am facut constructia si am scos sabloanele a ramas hartia colorata cu negru lipita de unghii la capatul rabdarii - o sa revin cu poze si cu numele site-ului de unde le-am luat ca sa nu luati vreodata de la ei).

sper ca am fost destul de coerenta si astept un raspuns de la voi.
Sus In jos
diana_deedeee




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 27/07/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 28 Iul - 11:41

buna andreea ... si eu am aceeasu problema si e tare aiurea pt k cineva are incredere in tine si zike k iti bati joc de ea ... eu am gelurile de la janet si culmea dk ma duk sami pun la cnv unghiutze cu janet imi rezista ... dar sa pun eu "sar dupa 3 zile" .....
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 30 Iul - 23:41

ms mult de tot tina pup
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 1 Aug - 6:46

Fetelor, HELP!!
Mi-a aparut o pata maro pe unghie....ati mai avut cliente cu aceasta problema? Mie mi s-a ridicat putin gelul la un colt si pp ca a intrat apa....nu am vazut de la inceput pt ca aveam oja colorata pe deasupra...abia cand am dat gelul jos am vazut...Sad(((
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 2 Aug - 13:59

Buna dragelor !
De vreo o luna de zile seara de seara,noapte de noapte urmaresc subiectele voastre.Ma ajuta extrem de mult pentru ca eu sunt incepatoare in domeniu nu am decat 1 an si un pic experienta.
Am si eu o mare mare nelamurile. Spuneti-mi daca aplic bine sau nu si daca nu ce gresesc.
PENTRU TIPS:
Pilesc unghia clientei,deprafuiesc aplic tipsul,pilesc tisul aplic primer numai pe unghia naturala apoi gelul de baza,apoi gelul de constructie,french-ul,modelul,finisul si luciu.- nu sterg deloc unghiuta intre straturi decat inainte sa aplic luciul
PENTRU EXTENSII CU SABLON:
Pilesc unghia clientei,aplic primerul toata unghia apoi pun sablonul si incep constructia.
Gresesc cu ceva?Ca de obicei am probleme si imi prinde aer gelul pe margini sau sus dar mai rar.
Lucrez cu produse de la 2M Beauty.
Si inca o intrebare fetele. Este vreo problema daca ca gel de baza folosesc gel 3 in 1 apoi de constructie folosesc FIBER GEL(gel din ficra de sticla) apoi pentru finish iar 3 in 1 si apoi top coat?
Pupici fetele.Multumesc anticipat ! Shocked sarut
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 2 Aug - 22:26

Problema este gelul cu care lucrezi. De la aceasta mareata firma 2M Beauty mi-am cumparat si eu primele mele geluri. Le am si acum in sertar . Le pastrez doar ca sa-mi amintesc mereu ce mare greseala am facut dand bani pe niste prostii.
Daca vrei niste geluri acceptabile si bune in raport calitate/ pret sunt cele de la Janet.
Daca vrei niste geluri si mai bune care sa nu-ti faca nici un fel de probleme, atunci sunt cele de la Tiger Nails.
Spor la unghii si la bani!
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 4 Aug - 12:55

magdici a scris:
Problema este gelul cu care lucrezi. De la aceasta mareata firma 2M Beauty mi-am cumparat si eu primele mele geluri. Le am si acum in sertar . Le pastrez doar ca sa-mi amintesc mereu ce mare greseala am facut dand bani pe niste prostii.
Daca vrei niste geluri acceptabile si bune in raport calitate/ pret sunt cele de la Janet.
Daca vrei niste geluri si mai bune care sa nu-ti faca nici un fel de probleme, atunci sunt cele de la Tiger Nails.
Spor la unghii si la bani!

Multumesc mult de ajutor ! Te pup
Sus In jos
alesya




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 35

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptySam 6 Aug - 23:53

stie cineva de ce gelul finish de la SNC nu isi pastreaza luciul care trebuie dupa ce scot unghia din lampa si sterg cu cleaner? se sterge tot, si e mata unghia. nu stiu ce sa fac, mi-am dat cu lac de unghii..
Sus In jos
alesssia

alesssia


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 07/08/2011
Varsta : 32
Localizare : barlad

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyDum 7 Aug - 12:52

buna fetelor,am si eu o intrebare.am inteles ca inainte sa incepem sa aplicam constructia unghiilor cu gel nu trebuie sa ne spalam pe maini cu cel putin o ora inainte.e adevarat?daca de exemplu ma spal pe maini si pe urma pun sa imi fac cosntructie de unghii ce se intampla? sper ca m-am facut inteleasa zambet larg
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 8 Aug - 5:36

alesya a scris:
stie cineva de ce gelul finish de la SNC nu isi pastreaza luciul care trebuie dupa ce scot unghia din lampa si sterg cu cleaner? se sterge tot, si e mata unghia. nu stiu ce sa fac, mi-am dat cu lac de unghii..
Incearca un lac top coat care se usuca in lampa si nu mai trebuie sters dupa. Eu nu cred ca exista vreun finish care sa se stearga si apoi sa ramana cu luciu.
Pupici
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 8 Aug - 5:41

alesssia a scris:
buna fetelor,am si eu o intrebare.am inteles ca inainte sa incepem sa aplicam constructia unghiilor cu gel nu trebuie sa ne spalam pe maini cu cel putin o ora inainte.e adevarat?daca de exemplu ma spal pe maini si pe urma pun sa imi fac cosntructie de unghii ce se intampla? sper ca m-am facut inteleasa zambet larg
Eu nu am auzit de asa ceva Alesssia,eu lucrez de 2 ani in domeniu si de fiecare data cand vine o clienta inainte de a ma apuca sa ii fac unghiutele o trimit la baie sa se spele pe maini.
Aceasta a fost ideea mea,sper ca nu am spus nimic gresit.Te pup
Sus In jos
alesya




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 35

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 9 Aug - 0:29

Bune fetele! Eu tocmai mi-am achizitionat un set pentru unghii false de la SNC. La capitolul geluri acesta are un gel adeziv, un gel de constructie transparent si roz si un gel de etansare. Mi-am aplicat gel pe unghii si dupa 3 zile mi-a sarit gelul la o unghie. Am aplicat gelul adeziv in strat subtire, apoi gelul de contructie transparent in doua straturi, dupa primul strat am pilit apoi am adaugat al doilea strat, si apoi gelul de etansare,finisare. Toate curg , sunt ff subtiri, dar am nevoie sa ma indrumati ce pot face sa imi pun si eu gelul linistita pe unghii fara sa ma astept sa sara. Gelul finish din cate stiu ar trebui sa dea luciu unghiei, daia e si de finisare, dar nimic. Sunt chiar asa de praf gelurile astea de la SNC? le arunc sau le mai pastrez?
Sus In jos
alesssia

alesssia


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 07/08/2011
Varsta : 32
Localizare : barlad

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 15 Aug - 5:02

[quote="Manichiura Andra"]
alesssia a scris:
buna fetelor,am si eu o intrebare.am inteles ca inainte sa incepem sa aplicam constructia unghiilor cu gel nu trebuie sa ne spalam pe maini cu cel putin o ora inainte.e adevarat?daca de exemplu ma spal pe maini si pe urma pun sa imi fac cosntructie de unghii ce se intampla? sper ca m-am facut inteleasa zambet larg
Eu nu am auzit de asa ceva Alesssia,eu lucrez de 2 ani in domeniu si de fiecare data cand vine o clienta inainte de a ma apuca sa ii fac unghiutele o trimit la baie sa se spele pe maini.
Aceasta a fost ideea mea,sper ca nu am spus nimic gresit.Te pup[/quo

eu auzisem de la o manichiurista profy in domeniu din bucuresti cum k nu trebuie sa te speli pe maini cu o ora inainte.dar dak inainte sa ma apuc sa aplic gelul ii inmoi unghiile in apa caldutza ca sa i le curat mai bine afecteaza cumva ?...
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMier 17 Aug - 14:59

BUNA FETELOR.AM SI EU O PROBLEMA...CAND PUN GEL PE UNGHIILE NATURALE DUPA VREO SAPTAMANA INCEP SA SE DEZLIPEAASCA LA VARF.OARE CE SE INTAMPLA...IN REST SUNT F OK UNGHIILE...L TIPSURI SI CONSTRUCTII NU AM PROBLEME Q FETELE...
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyJoi 18 Aug - 2:30

Adina91 a scris:
BUNA FETELOR.AM SI EU O PROBLEMA...CAND PUN GEL PE UNGHIILE NATURALE DUPA VREO SAPTAMANA INCEP SA SE DEZLIPEAASCA LA VARF.OARE CE SE INTAMPLA...IN REST SUNT F OK UNGHIILE...L TIPSURI SI CONSTRUCTII NU AM PROBLEME Q FETELE...

hello,

e posibil sa nu sigilezi bine la varf unghiile...am patit si eu !

gelul pe unghia naturala mie mi se pare ca putin mai pretentios, si trebuie sa ii acorzi atentie mai mare Smile
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 22 Aug - 7:36

ms mult
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 22 Aug - 12:02

Buna, fetele!

Va cer ajutorul, poate ati patit si voi... la french-ul alb mi se intampla o ciudatenie : la 24-48 de ore, la 2-3 unghii incepe sa crape ( repet: doar french-ul ); crapaturile sunt fine de tot, abia se vad, dar... se vad; si nu se intampla la toate unghiile, deci banuiesc ca nu gelul e de vina. Folosesc gel extra white de la janet. Vi s-a intamplat asa ceva? Care sa fie cauza?
Sus In jos
Adina91

Adina91


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 32
Localizare : simeria

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyLun 22 Aug - 12:54

Buna draga mea...nu am patit niciodata sa crape...am folodsit si e janette dar nu mai au geluri de calitate..Eu zic k crapa din cauza k nu se usuca bn sau poate pui prea gros stratul de alb...kt timp sta la lampa?
Sus In jos
http://unghiiadina.hi5.com
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 23 Aug - 0:36

Sa stii ca si eu m-am gadit ca il dau prea gros... si fac asta pt ca dak il dau subtire, lasa niste dare urate. In lampa stau destul... ca fac la cate o unghie si intra imediat la lampa, apoi ma apuc de alt deget si tot asa. Cand am terminat french-ul la toate degetele, ma intra fiecare mana la lampa cate 2 min, deci... fiecare deget sta cam 3 minute; faza e ca nu se intampla la toate unghiile..... voi cum dati gelul white? In ce cantitate? Am auzit ca unele fete dau intai un strat subtire, degetul intra la lampa si dupa 2minute mai aplica inca un strat subtire; ma tenteaza metoda, cu toate ca ar dura mai mult....
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 EmptyMar 23 Aug - 2:03

Crssy85 incearca sa pui doua straturi subtiri de alb dar fara sa bagi fiecare unghie separat la lampa, le faci pe toate odata ca sa nu mai dureze mult, eu niciodata nu am facut cate o unghie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme unghii gel - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: probleme unghii gel   probleme unghii gel - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
probleme unghii gel
Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ros unghii!!..Help!
» Intrebari si raspunsuri
» Unghii model french

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: