***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Vin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Vin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Sam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Vin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Vin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Mar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Vin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Lun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Lun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * *
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiţi | 

Intrebari si raspunsuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
dienutza

Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 28
Localizare : slobozia

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 9 Aug - 4:02

iulia_vero a scris:
dienutza a scris:
in sfarsit am resit sa imi pun si eu primele unghiute petrecere si miraculos au deja 2 zile si nu au patit nimic petrecere petrecere

Bravo, vezi daca perseverezi reusesti. Oricum asteptam un miracol si mai mare , trebuie sa iti tina 3 saptamani . Sa ne tii la curent si poate si cu niste pozici.
pozici nu cred ca prea curand ca sunt cam uratele Embarassed strambe,, asa ca de incepatoare
Embarassed
Sus In jos
Petronela

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 24/04/2010
Varsta : 25
Localizare : piatra neamt

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 9 Aug - 8:05

aaa...si il pot folosi dupa stratul de baza, nu:D? Laughing Surprised Rolling Eyes
Sus In jos
http://sweet-petty-4u.hi5.com
hedi_renata

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 27/02/2010
Varsta : 32
Localizare : Carei

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 11 Aug - 9:43

CristalDee a scris:
hedi_renata a scris:
Salut!
Zilele astea trebuie sa fac o umplere din acryl si clienta imi cere model cu pene...Daca va rog imi puteti scrie cum as putea pune penele sub acryl? sa le lipesc cu ceva ca sa nu intre aer? si as mai incerca si cu scoici pisate...daca aveti o metoda buna, astept raspunsurile. Mersi

Buna!
Pentru a pune pene sub acryl , pe suprafata unghiei trebuie sa ramana un strat subtire de acril, adica sa incerci sa cureti cat mai bine. Dupa ce ai pregatit unghia in prealabil , aplici un strat foarte subtire de clear , sa fie putin mai umed amestecul , dupa care aplici pana pe suprafata dorita. asezi pana cu o penseta(doar ca totul se face cat de repede poti) .acoperi unghia cu clear, sau pink si ai terminat(desigur finisezi unghiutele :D).
Sa incerci sa acoperi cat mai bine unghiuta pt ca sa-ti ramana designul cum ti-ai dorit si sa nu ramana in afara acrilului.

si pentru scoici la fel procedezi. arata foarte bine!

Iti atasez o poza cu scoici , sper ca ti-am fost de folos!
Smile

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uite ce a iesit, acum invat sa pun poze, dar l-am facut pe atunci, mersi inca o data
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 11 Aug - 10:56

Foarte frumoase :=d>:
Vezi ce bine iti prinde ca stai pe aici cu noi, invatatm multe una de la alta.

Vero
Sus In jos
luminitache

Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Sam 14 Aug - 12:24

Fetelor dragelor, eu de foarte multa vreme am doua mari dileme:
1. gelul de sigilare e cam acelasi lucru cu finisherul?daca nu, care e diferenta?
2. ce e mai ok de folosit? solutii pregatitoare(nail prep si primer) sau gel de aderenta

Mersi mult! Like a Star @ heaven
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Moderator_iulia_vero

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Dum 15 Aug - 9:27

luminitache a scris:
Fetelor dragelor, eu de foarte multa vreme am doua mari dileme:
1. gelul de sigilare e cam acelasi lucru cu finisherul?daca nu, care e diferenta?
2. ce e mai ok de folosit? solutii pregatitoare(nail prep si primer) sau gel de aderenta

Mersi mult! Like a Star @ heaven

1. Da este acelasi lucru (fiecare firma /persoana ii zice in felul ei) doar ca este de mai multe feluri: la cutiuta, la sticluta cu pensula la care trebuie degresare si la sticluta cu pensula si nu trebuie degresare.

2. Mai bine este sa folosesti gelul de aderenta pentru ca are mult mai putin acid si decat primerul fara acid (de cel cu acid nici nu mai zic). Mai putin acid inseamna o unghiuta mai sanatoasa, pentru ca in timp acidul le "ataca".
Fetelor daca mai aveti ceva de adaugat ,va astep! cheers

Vero
Sus In jos
raluca is

Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 16 Aug - 2:24

buna ziua. stiu cineva de unde pot achizitiona acele pudre Nail.Artist ???
Sus In jos
crisuliciu

Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 16 Aug - 4:14

oo fetelor, am ramas in urma cu stirile, ca nu am mai intrat demult pe forum... >:D< ce modele frumoase a-ti mai facut... felicitari... acum vin cu o intrebare de unde sa imi comand niste neoane ca mi s-au ars doua, am gasit in bazar la mine, dar cand sa le pun nu faceau cntactul cu lampa... voi de unde va achizitionati neoanele??? multumesc frumos o zi frumoasa>:D<
Sus In jos
Helga

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 22/07/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mar 17 Aug - 0:58

Buna fetelor!
Am o problema in legatura cu unghiile. Ieri am avut o clienta si i-am pus unghii cu gel si tips, am respectat toti pasii si azi dimineata m-a sunat ca i-au crapat toate unghiile pe la capete. Nu stiu ce s-ar fi putut intampla deoarece am mai pus unghii si nu am mai patit asa ceva.
Sus In jos
monnica04

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 24/07/2010
Varsta : 27
Localizare : iasi

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 18 Aug - 0:48

buna fetelor, am si eu o problema. dupa terminarea manichiurii cu gel...observ ca mi se cunoaste diferenta dintre tips si unghia naturala..adica apare o liniuta care delimiteaza tipsul de unghiuta...Sad(Sad(...va rog , ajutati-ma! Sad
Sus In jos
luminitache

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 18 Aug - 2:20

Eu nu sunt experta dar voi incerca sa te ajut!In primul rand, ce fel de tips ai folosit ?Natural sau clear(transparent)? Daca folosesti tips clear nu se mai vede nimic! Stiu k si eu cand foloseam tipsuri naturale nu tot timpul nimeream de la o firma buna, si respectiv se vede urma de tips oricat de bine as fi pilit. Mai exista si un Tip Blender care te ajuta sa pilesti mai usor tipsul. Si daca nu se vede prea tare liniuta despre care vorbesti se poate acoperi cu un gel de camuflaj/cover.
Sper k ti-am fost de folos!
Fetelor, completati-ma dak e nevoie!
Sus In jos
monnica04

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 19 Aug - 1:33

folosesc tips-uri naturale marca SNC (Germania)...
Sus In jos
luminitache

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 19 Aug - 23:40

Mnoa, eu nu am folosit de la SNC, nu stiu exact de la ce firma....in prezent folosesc tipsuri clear de o firma no-name si nu am absolut nicio problema....te sfatuiesc sa faci un efort financiar si sa iti achizitionezi si tu tipsuri clear....sunt mult mai practice si nu vei mai avea probleme! Multa bafta in continuare! flower
Sus In jos
monnica04

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Sam 21 Aug - 22:20

multumesc. mi-am dat seama unde greseam.....:-).... nu pileam bine..Smile

mi-am facut unghiutele din nou: mi-am dat jos vechile unghiute si am aplicat din nou,dar de data asta am fost atenta la pilit..si nu mi se mai cunoaste nimic... happy Smile

flower multumesc luminitache ca imi esti alaturi sarut
o zi frumoasa tuturor
Sus In jos
aurita87

Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 30
Localizare : BUCURESTI

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 23 Aug - 5:01

crisuliciu, am patito si eu cu neoanele. mi-am comandat de pe nailshop niste neoane insa nu erau compatibile cu lampa de 36w, nu se aprindeau, cu numai cu lampa care o folosesc la pedi, de 9w... m-am enervat si mi-am comandat alta lampa acum..Smile) tre sa imi apara:D
Sus In jos
luminitache

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 23 Aug - 21:46

Monnica04, eu ma bucur mult dak pot sa iti impartasesc si tie din putinul pe kre il stiu! Mult succes! sarut flower
Sus In jos
perdy

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 30/08/2010

MesajSubiect: geluri colorate si vopsele acrilice   Lun 30 Aug - 3:59

Buna ziua,
Ma numesc Dana si sunt nou venita pe acest forum.
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Ce geluri colorate si vopsele acrlice folositi voi? Vreau sa fac o comanda si am cam ametit cautand. Am un singur gel, negru de la Janet si nu pot spune ca sunt foarte incantata. Eu sunt incepatoare si nu as vrea sa investesc in ceva ce nu merita. Pana acum nu "m-am aruncat" la cine stie ce modele, pentru ca am vrut sa stapanesc bine mai intai constructia si finisajul. O sa merg la un curs de pictura dar pana atunci mi-am spus sa exersez si singurica Smile
Sus In jos
MaRiA_

Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 48
Localizare : ALBA-IULIA

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 30 Aug - 9:30

BUNA FETELEOR .A FOLOSIT CINEVA LA PICTAT ALTCEVA DECAT VOPSEA ACRILYCA SAU ATI FOLOSIT SI OJA DE PICTAT??MIE O DISTIRBUITOARE MI-A SPUS CA SI ACELE TUSURI DE PICTAT DE POT FOLOSI PE GEL DAR EU AM RETINERI DK SE UMFLA GELUL SI SE COJESTE??MAI EXACT ACEASTA OJA DE PICTAT SAU TUSH CE O FI NU STIU EXACT E DE LA FIRMA ,,CORAL''
Sus In jos
gabriela89

Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Localizare : Arad

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 30 Aug - 11:00

perdy a scris:
Buna ziua,
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Ce geluri colorate si vopsele acrlice folositi voi? Vreau sa fac o comanda si am cam ametit cautand. Am un singur gel, negru de la Janet si nu pot spune ca sunt foarte incantata. Eu sunt incepatoare si nu as vrea sa investesc in ceva ce nu merita. Pana acum nu "m-am aruncat" la cine stie ce modele, pentru ca am vrut sa stapanesc bine mai intai constructia si finisajul. O sa merg la un curs de pictura dar pana atunci mi-am spus sa exersez si singurica Smile

Buna, Dana!

Si eu sunt incepatoare Very Happy Eu sunt foooarte incantata de gelurile colorate de la evelyn! si nici nu sunt scumpe! Acopera bine, au consistenta foarte placuta. nu crapa etc etc... nu am avut nici o problema cu ele!
La vopsele acrilice nu ma pricep, eu deocamdata pictej cu oja cu pensula subtire... dar din cate stiu, vopsele de la Tiger Nails sunt foarte bune... Sunt fete de pe acest forum care le folosesc... Negrul de la janet nu prea l-ai nimerit...am inteles k nu e prea bun, nu stiu de ce.

Sper ca te-am ajutat, macar putin... flower
Sus In jos
perdy

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 30/08/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 30 Aug - 21:35

gabriela89 a scris:
perdy a scris:
Buna ziua,

Buna, Dana!

Si eu sunt incepatoare Very Happy Eu sunt foooarte incantata de gelurile colorate de la evelyn! si nici nu sunt scumpe! Acopera bine, au consistenta foarte placuta. nu crapa etc etc... nu am avut nici o problema cu ele!
La vopsele acrilice nu ma pricep, eu deocamdata pictej cu oja cu pensula subtire... dar din cate stiu, vopsele de la Tiger Nails sunt foarte bune... Sunt fete de pe acest forum care le folosesc... Negrul de la janet nu prea l-ai nimerit...am inteles k nu e prea bun, nu stiu de ce.

Sper ca te-am ajutat, macar putin... flower

Multumesc mult Gabriela. Sa stii ca ma batea gandul sa comand de la Evelyn. Doar ca am intrat pe site-ul lor si mergea cam greu. Tu ce culori ai de la ei? Am vazut ca au o paleta foarte mare, dar mai putin negru...
Sus In jos
ema_clau

Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Localizare : arad

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mar 31 Aug - 5:42

buna maria
eu am oje pt pictura si tratamente de la coral si sunt foarte multumita de ele !ma gandesc k si tusurile sunt bune!poate imi dau si mie un pm sa imi spui de unde pot sa fac rost si eu de tusuri.ms!tusurile se folosesc f mult in ungaria din cate stiu eu ,la noi nu am auzit ink d ele
Sus In jos
aurita87

Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 30
Localizare : BUCURESTI

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 1 Sept - 2:33

eu sunt fan gelurile de la evelyn. mi-am comandat vreo 5-6 nuante, roz neon, lila, mov, verde, albastru, alb sidefat, si inca unul cu sclipici. sunt fff multumita de ele, acopera f bine Wink insa am si niste geluri no name de care sunt f multumita Wink
Sus In jos
andandreea

Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 29/06/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 1 Sept - 3:16

Buna fetelor!
Am si eu o mare problema ; asa o vad eu.
Cum seface acel bombeu pentru rezistenta unhiei?
Poate ma ajuta si pe mine cineva?
pupici
Sus In jos
adel1791

Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 26
Localizare : Rm. Valcea

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 2 Sept - 0:55

am nevoie de ajutor urgent
1. Ma poate lamurii cineva cu comenzile din America? Am facut comanda pe net si produsele sunt livrate prin posta romana trecand prin vama. La vama domnu de acolo ma pune sa platesc TVA-ul la pachetul meu care e in valoare de 90$. M-a pus sa vin cu foaia de paypal. Produsele sunt doar pentru unghiutze din gama IBD. Am platit produsele si taxa de transport si omu ala vrea sa i mai dau si TVA-ul. Am auzit ca la aceste produse nu trebuie platit nimic in plus si am intrat pe siteul vamii si nu inteleg nimic pe acolo Shocked . Va rog daca stiti sau ati comandat din afara lamuriti-ma ce pot sa fac, cu ce i dau in cap sa nu mai platesc nici o taxa sau unde sa caut.

2.De un timp am inceput sa fac extensii, mi se par mult mai simple si mai rezistete (adevarat ca "manaca" mult mai mult gel dar rezista mai bine ). Am 2 probleme : cum pot sa pun banda pt extensie in asa fel sa nu imi mai intre gel sub unghie ? Daca las unghiutele mai mari ma gandesc ca exista suprafata mai mare de aderenta a gelului si rezista mai bine, daca le las mai mici unghiutzele adica la maxim 5mm stiu ca intra ff putin gel daca intra sub unghie dar mie frica sa nu se rupa mai repede. Asta ar fi solutia gelului sub unghie sa fie unghia mai mica ? Si a2a problema, din 10 degete la 3 mi-au aparut fix in mijloc niste pete exact ca acelea de aer dar nu se vede nimic pe margine ca ar fi luat aer, sunt petele fix in mijloc. Asta e din cauza nepregatirii unghiei ca la carte ? Chit ca procedez la toate unghiile la fel ma gandesc ca imi apareau la toate. Pasii care i urmez in pregatire :
pulverizez pe unghii solutia de dezinfectare, sterg cu un servetel excesul, apoi tai pielitzele, indepartez stratul lucios al unghiei cu o pila, apoi cu o periutza sterg bine parful si apoi dau cu bonder il usuc in lampa si trec la gel. Petele au aparut a3a zi, si nu sunt alergica la acest gel pt ca nu e prima data cand imi pun (asa fac testul de rezistenta si stiu ce cum sa recomand clientelor)

Astept un raspuns cine ma poate ajuta .Multumesc
Sus In jos
Sara

Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 2 Sept - 1:36

Adel1791, o sa-ti raspund in legatura cu pachetul din America. La vama trebuie intr-adevar sa platesti TVA daca coletul depaseste valoarea de 10 EUR sau dolari, nu mai retin, iar TVA-ul se calculeaza la totalul platit, adica valoarea produselor + transportul.
Sus In jos
Tushky

Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 29
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 2 Sept - 3:47

adel1791 a scris:
am nevoie de ajutor urgent
1. Ma poate lamurii cineva cu comenzile din America? Am facut comanda pe net si produsele sunt livrate prin posta romana trecand prin vama. La vama domnu de acolo ma pune sa platesc TVA-ul la pachetul meu care e in valoare de 90$. M-a pus sa vin cu foaia de paypal. Produsele sunt doar pentru unghiutze din gama IBD. Am platit produsele si taxa de transport si omu ala vrea sa i mai dau si TVA-ul. Am auzit ca la aceste produse nu trebuie platit nimic in plus si am intrat pe siteul vamii si nu inteleg nimic pe acolo Shocked . Va rog daca stiti sau ati comandat din afara lamuriti-ma ce pot sa fac, cu ce i dau in cap sa nu mai platesc nici o taxa sau unde sa caut.

2.De un timp am inceput sa fac extensii, mi se par mult mai simple si mai rezistete (adevarat ca "manaca" mult mai mult gel dar rezista mai bine ). Am 2 probleme : cum pot sa pun banda pt extensie in asa fel sa nu imi mai intre gel sub unghie ? Daca las unghiutele mai mari ma gandesc ca exista suprafata mai mare de aderenta a gelului si rezista mai bine, daca le las mai mici unghiutzele adica la maxim 5mm stiu ca intra ff putin gel daca intra sub unghie dar mie frica sa nu se rupa mai repede. Asta ar fi solutia gelului sub unghie sa fie unghia mai mica ? Si a2a problema, din 10 degete la 3 mi-au aparut fix in mijloc niste pete exact ca acelea de aer dar nu se vede nimic pe margine ca ar fi luat aer, sunt petele fix in mijloc. Asta e din cauza nepregatirii unghiei ca la carte ? Chit ca procedez la toate unghiile la fel ma gandesc ca imi apareau la toate. Pasii care i urmez in pregatire :
pulverizez pe unghii solutia de dezinfectare, sterg cu un servetel excesul, apoi tai pielitzele, indepartez stratul lucios al unghiei cu o pila, apoi cu o periutza sterg bine parful si apoi dau cu bonder il usuc in lampa si trec la gel. Petele au aparut a3a zi, si nu sunt alergica la acest gel pt ca nu e prima data cand imi pun (asa fac testul de rezistenta si stiu ce cum sa recomand clientelor)

Astept un raspuns cine ma poate ajuta .Multumesc

1. Intradevar, daca valoarea pachetului depaseste 10euro, trebuie platit TVA.

2. Eu una cand fac extensiile, tai unghiile cat mai scurte, doar cat sa am sub ce sa fixez gelul si nu au probleme de rezistenta.
Pasii de lucru ar fi ok, doar ca pielitzele NU se taie! Trebuie doar impinse si curatate cele DE PE unghie.
Iar in legatura cu petele acelea nu prea stiu ce sa zic....o singura data mi-a aparut si mie una, dar stiu ca pilisem unghia naturala fff tare(eram la inceputuri) si atunci gelul nu a mai rezistat pe unghie in acea zona.
Sus In jos
dya

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 2 Sept - 9:29

Nu sunt bune alea de la stavros? Am vazut ca au cutii cu 500 tipsuri la 25 lei Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Vin 3 Sept - 3:33

bune fetelor,

am o intrebare ....stti cumva daca exista ceva reviste de specialitate de unde m-as putea inspira cand fac modele pe unghii ? mi s-a mai intamplat sa ..."ramai in pana de idei " , ma gandeam ca poate s-a gandit cineva sa ne ajute si pe noi , astia ...mai lipsitit de imaginatie Smile)

mi-am comandat o revista de la nailshop..dar si cu ea si fara ea...cam tot acelasi lucru Smile

daca stiti.....pls, un link Smile
spor la unghii si un week-end excelent
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Vin 3 Sept - 3:58

Am vazut ceva reviste pe unghii-tehnice.ro, toate insa in limbi straine. Pe mine pretul m-a lasat masca. affraid Sau poate nu stiu eu sa le apreciez valoarea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Vin 3 Sept - 6:39

mersi Sara, pe mine nu ma intereseaza atat de mult limba, cat modelele....dar daca spui tu ca pretul te-a lasat masca...probabil sa ma lase si pe mine......

hmm.....ma gandesc ca poate ar trebui sa-i propunem Tinei,Coralie si echipei Tiger nails sa "inventeze" una.... Sau , ca la cat talent au.....ne-ar ajuta f mult
Sus In jos
Sara

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Vin 3 Sept - 12:29

O, da. Cererea de reviste de profil e foarte mare, insa oferta e aproape inexistenta. Sunt cateva fete aici pe forum care, daca ar contribui la o astfel de publicatie, ar sparge gura targului.
Eu sunt gata sa fac galerie. Hai cu revista, hai cu revista!!! petrecere
Sus In jos
ema_clau

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Vin 3 Sept - 23:25

eu cand am fost la un seminar in cluj am cunoscut o tipa care avea o scoala de unghii acolo,care se ocupa de reviste pt toate firmele.revistele sunt aduse din strainatate,dar din respect pt firma care tinea seminarul nu a vrut s imi spuna absolut nimik nici despre scoala ei de unghii nici despre reviste a zis k sa le iau d p site-uri de la firma respectiva.dak vreti va dau un pm cu una din firme,pt k nu este mentionata mai sus!
Sus In jos
MaRiA_

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 12:27

BUNA FETELEOR
VA ROG POATE CINEVA SA IMI RASPUNDA SI MIE LA O INTREBARE??>>>DACA PILESTI PREA MULT UNGHIA SE PAOTE CA GELUL SA NU ADERE SI SA SE DEZLIPEASCA?EU FAC MANICHIURA CLASICA SI PEDICHIURA AM PUTINE CLIENTE PENTRU UNGHII CU GEL SI DIN CAND IN CAND FAC EXPERIENTE PE MINE SI UNGHIA MEA A DEVENIT CAM SUBTIRE LA VARF SI GELUL DE DEZLIPESTE DUPA 2 ZILE SAU AR PUTEA FI DIN CAUZA CA FOLOSESC ACETONA SI UNEORI AJUNGE PE UNGHIILE MELE??HELP ME PLS AM NISTE UNGHII DE IMI VINE SA PLANG Sad SadSadSad MULTUMESC
PUPICEI
Sus In jos
Tushky

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 12:40

MaRiA_ a scris:
BUNA FETELEOR
VA ROG POATE CINEVA SA IMI RASPUNDA SI MIE LA O INTREBARE??>>>DACA PILESTI PREA MULT UNGHIA SE PAOTE CA GELUL SA NU ADERE SI SA SE DEZLIPEASCA?EU FAC MANICHIURA CLASICA SI PEDICHIURA AM PUTINE CLIENTE PENTRU UNGHII CU GEL SI DIN CAND IN CAND FAC EXPERIENTE PE MINE SI UNGHIA MEA A DEVENIT CAM SUBTIRE LA VARF SI GELUL DE DEZLIPESTE DUPA 2 ZILE SAU AR PUTEA FI DIN CAUZA CA FOLOSESC ACETONA SI UNEORI AJUNGE PE UNGHIILE MELE??HELP ME PLS AM NISTE UNGHII DE IMI VINE SA PLANG Sad SadSadSad MULTUMESC
PUPICEI

Acetona nu afecteaza cu nimic (din experienta mea), dar daca unghia naturala e fff subtiata, atunci gelul nu va rezista. Neutral
Sus In jos
MaRiA_

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 12:44

multumesc Tushky banuiam eu ceva dar nu eram sigura:(Sad ce ma fac daca pun tips e la fel cred paote raman fara unghii:(SadSad
Sus In jos
Tushky

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 13:22

MaRiA_ a scris:
multumesc Tushky banuiam eu ceva dar nu eram sigura:(Sad ce ma fac daca pun tips e la fel cred paote raman fara unghii:(SadSad

Cel mai probabil. Ai putea sa incerci sa-ti faci extensii.
Sus In jos
MaRiA_

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 13:26

pai am facut constructie cu gel si mau tinut 3 zile sau rupt pe varf si le-am facut destule de scurte dar la pedichira chiar dk folosesc manusi le mai lovesc cu pila SadSadSad si sau dus maine dk am timp fac eu ceva ca nu ma pot vedea asa cu ele e rau sa nu stii multe asta e cand inca inveti:(Sad
Sus In jos
Lilishor

Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 13:39

maria fale putin mai groase si cu bombeu...asa nu se mai rup atat de repede
Sus In jos
MaRiA_

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 13:40

o sa incerc lilisor mersi mult de sfat e bun de tot nu m-am gandit la asta ce bine ca existati (F) mersi mult pupicei
Sus In jos
raluca is

Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Lun 6 Sept - 14:53

Buna fetele;Wink Am si eu o nelamurire ...se pot folosi si gel si acril concomitent? de ex: extensie din gel si french din pudra acrilica alba, sau din pudra acrilica color apoi iar gel? va rog sa ma lamuriti. va pupacesc pe toate:*sarut*
Sus In jos
Lilishor

Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mar 7 Sept - 10:43

MaRiA_ a scris:
o sa incerc lilisor mersi mult de sfat e bun de tot nu m-am gandit la asta ce bine ca existati (F) mersi mult pupicei
nu ai pt ce
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mar 7 Sept - 12:28

Buna, fetelor! Very Happy Voi folositi pigmenti de culoare? Acel praf colorat care se amesteca in gel pentru a obtine gel colorat... Stiti cumva daca conteaza cat pigment pui? E problema daca e mult pigment in gel? sau trebuie sa fie o anumita cantitate?
Sus In jos
andandreea

Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 29/06/2010

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mar 7 Sept - 20:45

buna
eu am folosit si cantitatea de pigment accentueaza culoarea
o zi buna tuturor
Sus In jos
luminitache

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 8 Sept - 0:08

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Very Happy Voi folositi pigmenti de culoare? Acel praf colorat care se amesteca in gel pentru a obtine gel colorat... Stiti cumva daca conteaza cat pigment pui? E problema daca e mult pigment in gel? sau trebuie sa fie o anumita cantitate?

Hey, gabriela89, eu nu am mai lucrat cu pigment de culoare,dar ma gandesc k dak pui prea mult gelul devine prea gros si greu de manevrat

O zi frumoasa flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 8 Sept - 0:22

Nici eu nu am folosit dar dupa parerea mea daca pui prea mult pigment risti sa nu se usuce bine sau deloc gelul.
Asteptam pe cineva care a folosit sa ne lamureasca.

Vero
Sus In jos
ema_clau

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 8 Sept - 6:28

buna gabriela,
eu am pigment din germania si trebuie s ai grija cat pui.dak pui prea mult nu ti se usuca gelul in lampa asa k prima data fa o incercare sa vezi dak se usuca ,dak nu se usuca mai pune gel trasparent si gata ai rezolvat problema.eu imi faceam griji k poate nu o s aibe nuanta destul d buna,dar sunt f multumita d ele si se usuca,dar am facut asa cum ti-am zis am incercat prima data ,inainte s le fac la cliente manichiura
Sus In jos
gabriela89

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 8 Sept - 6:54

Ms, fetelor! flower Ema, tu de unde ai luat pigmentii? Ti-i i-a adus cineva? Sau de la noi din Kik center?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Mier 8 Sept - 22:48

Felicitari pentru acest forum,am citit toate raspunsurile la intrebarile puse de fete si am descoperit o gramada de informatii foarte importante si pentru mine,eu sunt la inceput ,dar ma rezum deocamdata la a citi si a invata din ceea ce este scris aici pe forum pentru a putea invata sa lucrez si eu ungii superbe cum faceti voi,va multumescsi felicitari tuturor pentru rabdarea cu care raspundeti sarut
Sus In jos
ema_clau

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 9 Sept - 6:24

gabriela eu am cumparat din germania pigmentii nu stiu s iti spun ce firma au pt k nu scrie si nici nu au fost foarte scumpi,cam 2-3 euro.am vazut k sunt si la kik ,i-ati unul s vezi cum se comporta si ne spui si noua.oricum eu d unde i-am luat aveau vreo 70 de nuante in magazin
Sus In jos
crisuliciu

Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Joi 9 Sept - 13:01

buna seara fetelor, nu am mai vorbit demult cu voi ... tin sa va anunt ca vara asta chiar am avut cliente:D ... si am iesit pe plus cu banuţii... că până acum tot îmi cumparam ce e necesar, marea mea problema e ca mai prind unghiutele are, si nu ştiu de ce... folosesc produsele de la juliana. Sad şi ştiu că îs bune, numai că nu ştiu ce anume fac gresit de prind aer... de pilit unghia naturala o pilesc, pun primer sau bonding,... gelul, pilit inainte de pictura sau french, şi la final finish şi încerc sa şi sigilez marginile mereu cum zice Tina... dar nu ştiu ce se întâmplă, ce mă sfătuiţi voi ? păţiţi şi voi aşa?, A şi încă o întrebare, cilcu menstrual poate dăuna cumva ? adică să fie unul din cauza cărora să prindă unghiutele are? .. poate vi se pare stupidă întrebarea, dar mai bine întreb decât să rămân cu curiozitatea aceasta
O seară frumoasă vă doresc vă pup
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   

Sus In jos

Intrebari si raspunsuri
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 17 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: