***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
buna!am si eu o intrebare... Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
buna!am si eu o intrebare... EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
buna!am si eu o intrebare... EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
buna!am si eu o intrebare... EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
buna!am si eu o intrebare... EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
buna!am si eu o intrebare... EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
buna!am si eu o intrebare... EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
buna!am si eu o intrebare... EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
buna!am si eu o intrebare... EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * buna!am si eu o intrebare... Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 buna!am si eu o intrebare...

In jos 
+29
LOREDANA87
adrianasandu
daniela
moniq
Andreea S.
crisuliciu
antonia_simpf
Onuqootza
Ariadnan Nails
ginutza77
unghiifalseploiesti
Flory_
claudia
roxybarbu
aurita87
Maria D.
adinutza4u
unghii false
Elisza Nails
sonia44ro
Moderator_TigerNails
ARIANA
oana.marcu
nefeli
iulik2009
Beky
Admin_Coralia
aniluka
mihaela
33 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
mihaela




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 09/06/2009

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 0:29

am si eu o intrebare.eu aplic unghii false din februarie si inca nu stiu fff bine care sunt cele mai bune produse.in materie de geluri consideri ca cele de la xxxxxxxx.ro sunt bune?daca nu,ce mi-ai recomanda?
Sus In jos
aniluka

aniluka


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 42
Localizare : TG.MURES

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 5:47

eu lucrez doar cu acryl si as vrea si eu sa stiu de unde se poate cumpara?stiti voi,cumva?eu cumpar de la o fata din germania,dar as vrea sa incerc poate si din alt loc...stiu de xxxxxxxx.ro,inca nu am luat nimic de la ei si as vrea sa stiu si eu daca au produse bune.alt magazin online,mai stie cineva?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 6:22

Buna dragelor. Imi cer scuze ca mi-am luat permisiunea sa modific mesajele si sa corectez numele de firme. Politica forumului interzice acest lucru. Din pacate nici prin mesaje nu putem comunica sa va spun ce firme de geluri folosesc.

Pe aceasta cale vreau sa le rog pe toate fetele sa nu isi faca reclama pe acest forum.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 6:26

AM INSA UN SFAT: DACA VA PERMITETI, ATUNCI FOLOSITI GELURILE CARE SUNT CONSACRATE PE PIATA SAU AU REZISTAT TESTUL TIMPULUI.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 7:23

Eu zic ca era in ajutorul tuturor sa putem zice si firmele. Poate cu ocazia asta invatatam si ce e bun si ce nu e bun in materie de gel/acryl. Dar acum... posesoarea face regulile. In fine, chestia e ca nu cred ca o incepatoare cum sunt fetele si-ar permite sa isi cumpere niste geluri scumpe... aproape triple ca pret.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 7:46

Beky a scris:
Eu zic ca era in ajutorul tuturor sa putem zice si firmele. Poate cu ocazia asta invatatam si ce e bun si ce nu e bun in materie de gel/acryl. Dar acum... posesoarea face regulile. In fine, chestia e ca nu cred ca o incepatoare cum sunt fetele si-ar permite sa isi cumpere niste geluri scumpe... aproape triple ca pret.

Stiu ca e in interesul tuturor, dar acestea nu sunt regulile mele, ci ale site-ului.

Imi doresc foarte mult ca acest forum sa reziste in timp si sa nu ni-l stearga. Nici mie nu imi convine politica lor, dar asta este
Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 10:46

oky , lasa ca ne descurcam si asa
:D
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
aniluka

aniluka


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 42
Localizare : TG.MURES

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 10:58

scuze!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 9 Iun - 11:33

aniluka a scris:
scuze!

Stai linistita ca nu e nicio problema :D
Eu nu va cert Smile)
Am vrut doar sa justific de ce mi-am permis sa va editez post-urile. Nu am sa fac treaba asta decat daca este neaparat necesar ca sa modific numele firmelor.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: putem sa zicem numele de firme :)   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 11 Iun - 6:42

Hello fetele. Am o veste buna: am vorbit cu cei care se ocupa de forumul forumgratuit.ro si e ok daca folosim denumirea firmelor. Oricum va rog sa nu puneti poze sau anunturi de genul
"Aplic unghii false cu gel, sunati-ma la: 07xx xxx xxx" sau sa postati poze cu nr de telefon


Si ca sa imi rascumpar greseala pt "cenzura" mea vreau sa va spun ca fetele au intrebat de gelurile de la nailshop.

Va pup
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 11 Iun - 6:55

Mie cele de la nail shop nu mi s-au parut bune...
eu folosesc geluri Janet. Ce parere aveti voi?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 11 Iun - 7:31

eu folosesc gelurile de la zinanails si doar gelul de sigilare de la Janet
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
iulik2009




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35
Localizare : cluj napoca

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: cele mai bune produse de pe piata   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 13 Iun - 8:51

fetelor nu cred ca este cazul sa dau nume aici ca nu am voie:D:D:d eu folosesc o firma foarte buna ,ce este folosita si in multe saloane.este o firma foarte cunoscuta iar ca preturi destul de bune(depinde si de unde le ei).Eu mi le aduc singura din afara si astfel nu ma costa la fel de mult ca in romania ci la jumatate de pret.Pentru detalii contactati id:unghiitehnice2009
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 13 Iun - 9:02

iulik2009 a scris:
fetelor nu cred ca este cazul sa dau nume aici ca nu am voie:D:D:d eu folosesc o firma foarte buna ,ce este folosita si in multe saloane.este o firma foarte cunoscuta iar ca preturi destul de bune(depinde si de unde le ei).Eu mi le aduc singura din afara si astfel nu ma costa la fel de mult ca in romania ci la jumatate de pret.Pentru detalii contactati id:unghiitehnice2009

Ba da aveti voie. Am mai spus ca s-a rezolvat problema.
Iuliak2009 zice de gelurile IBD care sunt foarte bune. Intr-adevar in strainatate sunt mai ieftine ca in Romania.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
iulik2009




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35
Localizare : cluj napoca

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: cele mai bune produse   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 13 Iun - 9:40

Am incercat o groaza de produse de pe piata romaniei(nu dau firme,ca nu fac reclama:D) si majoritatea m-au dezamagit.
De aceea m-am hotarat sa folosesc produse de la o firma renumita din USA, si anume IBD.Am cautat sa iau din romania insa preturile lor aici sunt destul de mari ,asa ca iau direct din america,si cu ocazia asta mai ajut si fete ce vor produse ibd si nu isi permit sa cumpere din tara.
Printre produsele ce imi ajung si cele care sunt necesare pt a aplica unghii,se numara:

1.Bonder – Un primer cu o priza puternica ,care nu contine acid. Se foloseste pe unghii naturale sau tips-uri pt a mari gradul de adeziune al gelului/gelurilor uv(si pt ca acesta sa nu se exfolieze). Are ca timp de uscare 1 min.

2.Builder gel – gelul de constructie(transparent) este inodor si creaza o finisare permanenta pe unghie cu luciu intens. Spre deosebire de gelurile traditionale UV, gelul de constructie este formulta printr-o tehnologie superioara care il face sa nu se incinga/incalzeasca in timpul uscarii, deci nu exista disconfort. Este si lipsit de acid si bland cu unghiile si pielea clientelelor. Timp de uscare 3 -4 min.

3.Cleanser plus -cleaner.indeparteaza surplusul de gel/transpiratie dupa uscarea gelului

4.Intense seal – singura substanta de sigilare de pe piata care confera un sigiliu protectiv, in timp ce elimina nevoia de a pili si da o finisare de sticla /oglinda

5.natural nail primer -primer. elimina umiditatea de pe unghii şi pregăteşte unghiile pentru adeziunea cu gel

6.air dry -Strat superior ce se usuca repede la aer.Se aplica deasupra gelului,lasa un luciu puternic, finisaj de durata,si se usuca in 3-5 min.Nu se ingalbeneste si rezista la lovituri si la socuri.NU CRAPA!

7.Polish corrector pen -corector.Se foloseste pt a elimina lacul/gelul /stratul de luciu ce a cazut pe marginile unghiilor/a pielitilor

8.nail art brushes -ac pentru decorarea unghiilor cu lac /gel

9.brush-pensule de modelat gel/acryl

Preturile acestora difera pe la noi deoarece fiecare isi pune adousul lui.Va dau cateva exemple de preturi pt cele mai bine vandute produse de la ibd:

ibd Builder Gel(transparent/roz) 56 gr variaza intre 150 ron si 500 ron

ibd Dehydrate 15 gr variaza intre 30 si 70 ron

ibd Nail Primer 15 gr variaza intre 40 si 70 ron

ibd Tip Blender 15 gr variaza intre 30 si 70 ron

ibd Ultra Seal 15 gr variaza intre 70 si 120 ron


Daca sunteti interesate de produsele de la ibd va pot da mai multe informatii despre ele(ca preturi si intrebuintarea lor la fiecare in parte)
Wink
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 18 Feb - 9:52

Admin_Coralia a scris:
eu folosesc gelurile de la zinanails si doar gelul de sigilare de la Janet


EDIT: Acum foosesc Crystal Nails (www.wigmond.ro) si Juliana Nails (www.tigernails.ro)
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
nefeli

nefeli


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 44
Localizare : grecia

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 21 Feb - 12:55

Am vazut ca iulik2009 a deschis subiectul "produse din afara".Eu una folosesc ezflow-super bune si le iau intradevar mai ieftin de jumatate de pret cu transportul inclus(vin in grecia dar sigur trimit si in romania).Ffff cunoscute produse si de mult timp pe piata sunt si cele de la creative nail design.aceasi faza si cu astea. gelurile sunt in jur de 14 euro cu tansport inclus(un borcanas de 14 gr).
Sus In jos
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 21 Feb - 13:10

Eu folosesc produse Nail Creation si pot spune ca sunt mai mult decat multumita. Am mai incercat si n alte produse printre care si cele de la nailshop,dar sincer sunt niste porcarii...cele de la Janet nu sunt foarte rele si sunt ok din punctul meu de vedere pentru inceput, Crystal sunt si ele bunicele... Fetelor nu va lasati incantate de preturile foarte mici, mai mereu ascund o calitate indoielnica.
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 27 Feb - 5:56

buna fetelor..tocmai fac cursul de unghii acryl si miati fi de mare ajutor daca miati recomanda o firma pt ami cumpara un kit.specific k lucrez si cu gel si as vrea sa stiu daca pilele cu care se pileste gelul si primerul se pot folosi si la acryl.sper sa imi raspunda cineva.Smile Very Happy multumesc
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 27 Feb - 6:13

ARIANA a scris:
buna fetelor..tocmai fac cursul de unghii acryl si miati fi de mare ajutor daca miati recomanda o firma pt ami cumpara un kit.specific k lucrez si cu gel si as vrea sa stiu daca pilele cu care se pileste gelul si primerul se pot folosi si la acryl.sper sa imi raspunda cineva.Smile Very Happy multumesc

Buna Ariana! fac cu mana

Bine ai venit printre noi! flower

Eu iti pot recomanda cu incredere produsele Juliana Nails! bravo!

Avem cateva tipuri de kituri in oferta insa, exista si posibilitatea de a personaliza oricare dintre variante.
Pentru a te convinge care dintre produsele noastre este cel mai potrivit pentru tine si clientele tale, poti incerca gratuit mostre din cat mai multe! Oferim aceasta posibilitate. Wink
Pilele si primerul pe care le folosesti la gel pot fi folosite si la acryl fara probleme.
Noi avem si un gel de finisare care poate fi folosit la ambele sisteme.

O zi placuta,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 27 Feb - 6:20

multumesc mult:) sunteti niste dragute ca ajutati toate fetele
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptySam 27 Feb - 6:28

ARIANA a scris:
multumesc mult:) sunteti niste dragute ca ajutati toate fetele

Cu mare placere Ariana! sarut
De asta suntem aici! bravo!

Speram sa devii si tu cat mai activa pe forum, atat cu intrebari cat si cu raspunsuri! De asemenea, ar fi super sa ne arati si poze cu unghiute facute de tine si sa ne povestesti despre experientele tale! Wink


flower flower flower flower flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 9:54

am sa pun o pozica pentru ca nu am multe.sunt incepatoare si nu am facut decat la prietene.sper dupa ce termin cursul de acryl sa am mai multe .atunci o sa pot lucra si cu gel si cu acryl.va rog sami spuneti ce nereguli vedeti.unghiutele sunt din gel[img][/img]
Sus In jos
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 10:02

am incercat sa pun o poza si nu a mers:(( .nici nu ma pricep eu prea bine la chestii de astea.mai trebuie sa ma conectez undeva ca sa pot salva poza? Sad
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 10:13

ARIANA a scris:
am incercat sa pun o poza si nu a mers:(( .nici nu ma pricep eu prea bine la chestii de astea.mai trebuie sa ma conectez undeva ca sa pot salva poza? Sad

Buna Ariana!

Uite aici gasesti descrierea cu poze la cum sa faci sa pui poze. bravo!

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/intrebari-si-raspunsuri-t3-140.htm#877
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 10:53

Cel mai usor este sa va faceti cont pe photobucket.com , incarcati poza acolo , copiati linkul aici si gata poza! Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 11:10

multumesc Becky dar am reusit pana la urma
yeee!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 28 Feb - 12:49

Mesajul era pentru toate fetele care nu stiu Razz
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 2 Mar - 2:07

Buna fetelor! Am si eu o problema.Mi s-a rupt una din unghii pe lateral dar nu o pot taia pentru ca este din carne.As putea pune gel pe ea pana mai creste?Ce sanse sunt ca gelul sa reziste ?Sau ce as putea sa fac sa nu mi se rupa acum pentru ca ar fi foarte dureros.Va multumesc
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 2 Mar - 2:34

Sonia cand mi se intampla accidente de genul acesta eu pilesc usor zona cu probleme apoi aplic gel peste . Este o solutie buna pana creste putin unghia si nu te mai doare asa tare locul...
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
unghii false




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 26/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 2 Mar - 2:44

buna iulik mar interesa si pe mine un primer si un gel le poti cambina cu alte produse .Multumesc astept raspuns
Sus In jos
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 2 Mar - 4:22

Multumesc Elisza.Chiar acum am terminat.Sper sa reziste ca am mai pus dar s-a crapat.Acum am refacut toata unghia. Nici nu se mai vede ca e rupta Very Happy
Sus In jos
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMar 2 Mar - 12:50

sonia44ro a scris:
Buna fetelor! Am si eu o problema.Mi s-a rupt una din unghii pe lateral dar nu o pot taia pentru ca este din carne.As putea pune gel pe ea pana mai creste?Ce sanse sunt ca gelul sa reziste ?Sau ce as putea sa fac sa nu mi se rupa acum pentru ca ar fi foarte dureros.Va multumesc

Mai poti incerca dupa ce ai pilit unghia putin sa aplici un petic de fibra de sticla peste care sa pui alt strat de gel...
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
adinutza4u




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 14/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 7:24

ceau fetele.... cine imi spune si mie cum faceti french-ul ala nins?:D arata super si nus tiu sa il fac.....
multzu!
Adina Sad
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 11:25

Buna,adinutza4u.
Pentru french-ul nins ai nevoie de culori acrilice si un buretel.Gasesti buretel la firma Konad special pentru realizarea acestui tip de design,sau poti taia un burete NOU de vase(din ala galben:lol:) in cubulete .
Il inmoi in vopsea,stergi surplusul pe un servetel si tamponezi usor unghia.In functie de cat de tare apesi..atat de intensa va iesi "ninsoarea"...exerseaza pe tispuri la inceput :D Mult succes ! visez cu ochii desch
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
adinutza4u




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 14/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 11:44

Multumesc Maria,
Eu ma gandeam k il faceti din geluri colorate......si nu puteam sa=mi dau seama cum...
Ieri mi=am comandat si eu alb si negru acrilic......sper sa ma descurc cu ele..:D
Maine sau vineri imi vin petrecere
pup!
Adiina
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 11:46

merge si cu oja... cu vopsea acrilica momentan nu am incercat, dar presupun k iese la fel de bine
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 11:47

a, si inainte sa shtiu de burete faceam cu tifonu ... si ce ma mai kinuiam...Smile))
Sus In jos
adinutza4u




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 14/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 11:58

Smile)important e sa ai imaginatie Smile....eu de data asta nu prea am avut...
bine k am aici fete dragute care ma ajuta Razz
Va multumesc!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 12:09

poti sa faci degradeuri frumoase cu buretelul..important sa matuiesti inainte...incearca french pe diagonala nins, sau sa combini doua nuante din acceeasi gama pentru un french nins..si clientele am vazut ca sunt dispuse sa-si faca modelul asta ....
Va postez cateva exemple de french-uri ninse in sectiunea "Modele-nail art"
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 13:23

adinutza4u a scris:
ceau fetele.... cine imi spune si mie cum faceti french-ul ala nins?:D arata super si nus tiu sa il fac.....
multzu!
Adina Sad

Buna Adina. Eu nu am facut foarte multe french-uri ninse. Oricum ca sa faci unul ai nevoie de un gel cu pigment puternic.

Iata materialele necesare:

-un gel cu pigment puternic;
-o bucata de burete
-o hartiuta.

buna!am si eu o intrebare... Dscn8518

Primul pas este sa aplici gel pe varful unghiei

buna!am si eu o intrebare... Dscn8519

... si introduci o latura a buretelui in gel

buna!am si eu o intrebare... Dscn8520

...apoi "descarci" (tapetezi) gelul pe o bucatica de hartie ca sa nu lasi pete prea mari

buna!am si eu o intrebare... Dscn8521

si mai departe pe unghie

buna!am si eu o intrebare... Dscn8522

buna!am si eu o intrebare... Dscn8523

buna!am si eu o intrebare... Dscn8525

Si apoi poti sa aplici orice pentru a impodobi mai departe unghiile Smile

buna!am si eu o intrebare... Dscn8526


Sper ca ti-am fost de ajutor buna!am si eu o intrebare... Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 13:30

Ce one stroke frumooooooooooooos ai pe deget!!!! Ne arati si noua cum? Very Happy
Eu tot incerc, dar ... nu imi iese cine stie ce ... Crying or Very sad
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 14:01

Beky a scris:
Ce one stroke frumooooooooooooos ai pe deget!!!! Ne arati si noua cum? Very Happy
Eu tot incerc, dar ... nu imi iese cine stie ce ... Crying or Very sad

Pai nu prea am cum sa iti arat one-stroke. Pot sa iti zic sigur ca nu ai cum sa inveti din poze. Ideea este ca eu am incercat de multe ori dupa ce am vazut tot felul de filmulete cu aceasta tehnica, dar pana nu m-a invatat cineva care sunt de fapt miscarile si tehnica, am incercat degeaba. Trebuie sa te invete cineva si trebuie sa exersezi foarte mult.

buna!am si eu o intrebare... Dscn8322

Mai am si eu mult pana face ceva cu adevarat deosebit, dar mai exersez buna!am si eu o intrebare... Icon_bounce

Poza aceasta este facuta in graba, de aceea nu este pielita data cu ulei de cuticule si este mana plina cu praf si vopsea buna!am si eu o intrebare... Icon_sad Dar intelegeti ideea buna!am si eu o intrebare... Icon_wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyMier 3 Mar - 22:55

da da Smile multumim coralia
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 4 Mar - 4:15

foarte frumos ,Coralia !
Sus In jos
claudia




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 4 Mar - 8:06

multumim Coralia! in sfarsit am vazut "acel" buretel si am inteles cum se face.
Very Happy
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyJoi 4 Mar - 12:00

Ma bucur ca am putut sa va fiu de ajutor! buna!am si eu o intrebare... Icon_biggrin
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
adinutza4u




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 14/02/2010

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 7 Mar - 7:36

Multumesc pentru sfaturi si poze....acum ma duc sa incerc si eu!:D
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 7 Mar - 13:01

Multumim Coralia pt toate secretele ce ni le impartasesti! Ai dreptate cu filmuletele si incercarile nereusite cu diferite tehnici... Si eu am incercar multe chestii din filmulete dar... nu prea au reusit! Sunt multe chestii pe care trebuie sa le vezi live! Asi vrea sa pot invata de la cineva cum se lucreaza cu acrilul de ex, cum se pot face acele modele din acril...Degeaba simt ca am eu mana sa fac daca nu vad exact care e proportia de praf si lichid pt a forma acele bilute pe care le poti modela cum vrei! Cu gelul 3D incep sa descopar singura anumite chestii dar cred ca nu am gasit gelul 3D de calitate! Cu acrilul, in incercarile mele esuate de a modela floricele, mi-am stricat o multime de pensule!Sad Dacaasi avea posibilitatea sa merg la Arad la cursul Klarei...Dar ce m-asi bucura daca ar veni si la Cluj...
Daca mi-ai putea da o idee unde asi putea gasi gel 3D de calitate.... ti-asi fi foarte recunoscatoare!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... EmptyDum 7 Mar - 13:21

buna fetelor vroiam sa va intreb cum se face modelul acela aquarium sau acvatic.nu stiu exact cum se numeste dar am auzit pe alte forumuri vorbinduse de acest model
Sus In jos
Continut sponsorizat





buna!am si eu o intrebare... Empty
MesajSubiect: Re: buna!am si eu o intrebare...   buna!am si eu o intrebare... Empty

Sus In jos
 
buna!am si eu o intrebare...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Alta intrebare: rotunde, patrate sau ascutite?
» buna ziua...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: