***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Discutii poze concurs Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Discutii poze concurs EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Discutii poze concurs EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Discutii poze concurs EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Discutii poze concurs EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Discutii poze concurs EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Discutii poze concurs EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Discutii poze concurs EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Discutii poze concurs EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Discutii poze concurs EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Discutii poze concurs Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Discutii poze concurs

In jos 
+16
newnailsbrasov
ioaNAils
missO
Croitoru.Raluca
Moderator_TigerNails
Flory_
Olivia
raluca-anca
iulia
elkana30
Elisza Nails
clarissa
Maria D.
unghiifalseploiesti
danielanails
Admin_Coralia
20 participanți
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyDum 21 Feb - 17:01

In aceasta sectiune puteti sa va spuneti parerea in legatura cu pozele concurentelor care participa la concurs. bravo!




flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
danielanails

danielanails


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : dublin

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 1:32

FRUMOASE MODELE,SUNT TOTUSI DEZAMAGITA DE CONCURENTA KLARA JAMOUS ,MODELUL E PREA SIMPLU,MA ASTEPTAM LA UN MODEL DEOSEBIT PT CA AM VAZUT CUM LUCREAZA...........
Sus In jos
http://www.danielanails.webs.com
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 2:10

Felicitari Maria D. ! queen
Personal, mi-a placut cel mai mult modelul ei .
Bafta tuturor concurentelor! petrecere
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 11:11

Multumesc...
Toate modelel sunt frumoase...
Bafta tuturor in continuare!

bounce
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
clarissa

clarissa


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/06/2009
Localizare : Hungary

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 11:51

danielanails a scris:
FRUMOASE MODELE,SUNT TOTUSI DEZAMAGITA DE CONCURENTA KLARA JAMOUS ,MODELUL E PREA SIMPLU,MA ASTEPTAM LA UN MODEL DEOSEBIT PT CA AM VAZUT CUM LUCREAZA...........
In primul rind eu am intrat in "joc"doar pentru a face putina reclama la concurs...imi pare rau ca nu ti-a placut modelul dar e foarte solicitat (si n-as putea sa spun ca e chiar atit de "simplu"...)AStept sa faca si altcineva modelul pe unghii mici.E usor sa faci un model pe unghii lungi,stiletto,ca ai suprafata mare...dar sa incerce cineva acest lucru si pe o unghie mica!!! Smile
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 12:18

Klara abia astept sa vin la tine la seminar! Cat despre concurs...castiga cine are cei mai multi prieteni care voteaza. Bafta tuturor!
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 12:48

Sper sa ajung si eu la Klara....mai greu cu transportul Sad
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 12:52

Mergem impreuna Maria... sarut
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 13:05

Ai dreptate Clara!
E mai greu sa faci un model pe unghii mai scurte si sa fie si deosebit...
si eu am facut pe unghiile mele care sint mai scurte decit restul modelelor...
si mai ales cind folosesti metoda one stroke...e cu atit mai greu sa piktezi pe suprafata mica...
o sa vedeti la curs ce greu este... Surprised
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 13:11

Nu cred ca o sa fie chiar asa de greu...nu ne mai speria Elke scoate limba Poate nu mai mergem:))
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 13:15

Ahahha...mie imi lac foarte mult unghiile Eklanei....iubesc violetul...:X il am in par:)) am facut si eu niste unghiute asemanatoare luna asta ....pe stiletto,am incercat un semi-one stroke......le putei vizualiza pe blogul meu.

Sper ca in curand s stapanesc tehnica asta si nu numai
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
iulia

iulia


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 37
Localizare : BRASOV

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 22 Feb - 14:40

ce seminar?si eu cheers
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 0:38

Seminarul este in Arad . Se va tine pe la sfarsitul lunii martie inca nu se stie exact data. Instructor este KLARA JAMOUS , pentru detalii vorbeste pe mess cu ema_clau . Very Happy
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
iulia

iulia


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 37
Localizare : BRASOV

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 1:27

mersi bounce
Sus In jos
raluca-anca




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 23/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 7:44

modelul Florinei, e de departe cel mai frumos!
Sus In jos
Olivia




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 23/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 12:03

Florina este o artista. Modelul ei este exceptional. Fara nici un fel de lauda, fata face arta pe unghii. Felicitari. Meriti din plin sa castigi!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 12:31

Cu greu , am votat si eu azi...mi-a fost greu sa ma decid...mi-au placut foarte mult (gustul meu-legat si de slabiciunea mea pentru Stiletto) unghiile realizate de :
Eliza-Adoiu Elena------>mi-au placut mult mult inimile negre si realizarea floricelelor Twisted Evil
Molocia Eleonora -----> frumoasa cromatica aleasa si faptul ca fiecare unghie este pictata altfel.
Dar am votat pentru Croitoru Raluca, deoarece mi-a placut mult cum a implementat florile uscate, ce, impreuna cu pictura creeaza o imagine placuta - foarte finute - deasemenea o constructie frumoasa.

Cat despre Klara Jamous, eu cred ca a fost modesta postand acele unghii,dandu-ne noua,incepatoarelor o sansa.

Asa ca....felicitari tutuor participantelor ....se observa munca depusa .
aplauze
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 12:39

multumes mult Olivia! Nu stiu cine esti, dar iti multumesc mult pt apreciere!Sper ca acest mesaj nu-mi va fi sters ca si celalalt! Nici macar nu stiu de ce l-ati sters?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 16:43

flory060777 a scris:
multumes mult Olivia! Nu stiu cine esti, dar iti multumesc mult pt apreciere!Sper ca acest mesaj nu-mi va fi sters ca si celalalt! Nici macar nu stiu de ce l-ati sters?

Buna Flory! flower

Te rog frumos sa imi spui care mesaj ti-a fost sters si de unde? nu stiu
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 21:08

Buna!Scrisesem un mesaj chiar aici la aceasta sectiune!Comentam despre pozele concurentelor, am spus ca-mi plac foarte mult modelele Irinei si Elenei, dupa care, ii dadeam dreptate Eliszei in ceea ce a spus despre voturi! Spuneam ca intr-adevar e votata mai mult cea care are mai multi prieteni sa o voteze, ca azi pot fi pe locul 1 si pina la sfarsit pot ajunge ultima ca nu mai am cine sa ma voteze! Si am mai facut o remarca in care spuneam ca perioada de votare mi se pare prea lunga.... atat Mesajul l-am scris chiar dupa cel al Mariei D, in data de 22, ora nu o mai stiu...Cred ca a stat cam o ora...?dupa care nu l-am mai vazut
Sus In jos
Croitoru.Raluca




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 01/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 23:13

Maria D. a scris:
Cu greu , am votat si eu azi...mi-a fost greu sa ma decid...mi-au placut foarte mult (gustul meu-legat si de slabiciunea mea pentru Stiletto) unghiile realizate de :
Eliza-Adoiu Elena------>mi-au placut mult mult inimile negre si realizarea floricelelor Twisted Evil
Molocia Eleonora -----> frumoasa cromatica aleasa si faptul ca fiecare unghie este pictata altfel.
Dar am votat pentru Croitoru Raluca, deoarece mi-a placut mult cum a implementat florile uscate, ce, impreuna cu pictura creeaza o imagine placuta - foarte finute - deasemenea o constructie frumoasa.

Cat despre Klara Jamous, eu cred ca a fost modesta postand acele unghii,dandu-ne noua,incepatoarelor o sansa.

Asa ca....felicitari tutuor participantelor ....se observa munca depusa .
aplauze

Waw... Chiar aveam impresia ca in acest concurs vor vota rudele apropriate fiecareia!!! .... esti printre cele care ma voteaza fara sa stie nimic despre mine si... votul este dat, nu pentru cine sunt (sora, prietena, fiica si asa mai departe) ci pentru simplul fapt ca ti-au placut unghiile!!! asta mi se pare foarte important!!! iti multumesc mult pentru apreciere si pentru vot! Dar in special pentru apreciere! bounce
Sus In jos
Croitoru.Raluca




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 01/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 23 Feb - 23:40

flory060777 a scris:
Buna!Scrisesem un mesaj chiar aici la aceasta sectiune!Comentam despre pozele concurentelor, am spus ca-mi plac foarte mult modelele Irinei si Elenei, dupa care, ii dadeam dreptate Eliszei in ceea ce a spus despre voturi! Spuneam ca intr-adevar e votata mai mult cea care are mai multi prieteni sa o voteze, ca azi pot fi pe locul 1 si pina la sfarsit pot ajunge ultima ca nu mai am cine sa ma voteze! Si am mai facut o remarca in care spuneam ca perioada de votare mi se pare prea lunga.... atat Mesajul l-am scris chiar dupa cel al Mariei D, in data de 22, ora nu o mai stiu...Cred ca a stat cam o ora...?dupa care nu l-am mai vazut

Buna flory06....,
Ai dreptate, iese pe locul 1 cea care are mai multi prieteni sau rude (de parca ar fi concurs de rude sau prieteni, nu de unghii)...putini sunt cei care voteaza strict pentru ca le plac unghiile!... Dar sa nu uitam ca votul conteaza 50%. Poate avem ceva sanse si fara rude, cu parerea motivata a juriului. nu stiu
Multa bafta tuturor concurentelor! bravo!
Si.... vom vedea! Smile
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 0:52

Sincer va spun, preferatele mele la acest concurs sunt 1: Anton Iryna 2: Croitorul Raluca 3: Maria Dobre. La Anton Iryna imi place totul, la Raluca imi place forma si faptul ca sunt niste unghii delicate, simple si totusi atat de frumoase, iar la Maria apreciez foarte mult originalitatea...NU M-AS FI GANDIT NICIODATA LA UN ASTFEL DE MODEL Shocked . Aceasta este parerea mea sincera si sper sa nu va suparati ca ma postat-o aici pe forum nerabdator/emotionat .
Imi pare foarte rau ca n-am facut si eu o poza mai artistica la unghiutele cu care am participat la concurs. Fara modestie va spun ca si ale mele imi plac mult dar pacat de unghiute... pentru ca poza mea este stearsa rau Neutral M-am grabit...
Si in final vreau sa va spun ca toate suntem castigatoare, pentru faptul ca am avut curaj sa trimitem o poza la concurs , pentru ca ne-am dat silinta sa facem un model cat mai frumos si pentru ca prin acest concurs participam la promovarea forumului...cu cat mai multe fete cu atat mai multe opinii impartasite si lucruri noi invatate. Va pup si va doresc multa inspiratie in continuare
cheers
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
missO

missO


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 22/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 2:37

am votat si eu si am ramas uimita ca ultima fata si anume zaharia alexandra are decat votul meu Exclamation , mie perosnal mi se par cele mai dragute unghiute dar se pare ca ea nu prea are cunoscuti care sa o voteze Sad
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 3:01

Wink Nu cred ca este vorba de cate rude sau prieteni avem fiecare...pana la urma nu cred ca are nimeni sute de prieteni sau rude...e vb de clientele care au aflat despre concurs si voteaza manichiurista lor! cat despre perioada de votare este intradevar cam lunga...vom vedea ce va delibera juriul acreditat sa faca asta!
Sus In jos
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 11:38

Eu personal n'am spus la nicio clienta, sa vina pe forum sa ma voteze. Nu ma intereseaza castigul foarte mult. Daca vroiam puteam sa fac ceva mult mai deosebit, dar am facut pe ungiile mele o pictura mai simpla si vesela care mi se pare se potriveste perfect cu tema 'LOVE & FLOWERS" . Si sper cand voteaza juriul o sa ia in considerare respectarea temei, aspect final si forma unghiilor!!! M'as bucura sa castige Raluca si Eleonora, ei sunt elevele mele, si de asta eu am facut ceva simplu ca sa fiu la acelasi nivel cu ei. Sunt mandra de ei ,ca au participat. Bafta tuturor!
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 12:45

Diversitatea, capacitatea si originalitatea folosirii materialelor ......10
- Dificultatea si complexitatea muncii si combinarea tehniciilor...........10
- Claritatea, precizia si acuratetea designului ...................................15
- Originalitatea ideii ...........................................................................15
- Punerea in practica /efectuarea/realizarea ideii ..............................10
- Combinarea armonioasa a culorilor................................................. 10
- Compozitia designului in general .................................................... 10
- Respectarea temei competitiei ....................................................... 10
- Impresia generala .......................................................................... 10
Acestea sunt criteriile de jurizare!.In plus, daca cineva nu ar fi respectat tema, nu ar fi intrat in competitie!Probabil ca la impresia generala, intra si aspectul final si forma unghiilor desi, dupa umilele mele cunostinte, asta tine de tehnica de constructie, nu de nail art! Acesta e un concurs de nail art!!!
Cat despre cine pe cine voteaza, ca sunt prieteni cliente sau rude... nu mai conteaza! Ar trebui sa fim fericite ca in sfarsit a s-a tinut si la noi un concurs, fara a fi obligate sa platim sau sa cumparam produse pt a ne inscrie! Data viitoare, cand se mai organizeaza asemenea concursuri, ar trebui ca fiecare dintre noi sa venim cu cate o idee pt ca totul sa decurga mult mai organizat.Cat despre perioada de votare de catre public... daca ar fi fost dupa mine... nu ar fi durat mai mult de 48 de ore tocmai ca sa nu existe discutii de genu :"concurs de rude, prieteni si alte cele".Dupa parerea mea, ar trebui sa conteze 25% pt ca... ei nu pot vota dupa aceste criterii! Sunt simpli vizitatori ai siteului care nu stiu ce facem noi, cata rabdare si control trebuie ca sa realizezi asa ceva... ei pot spune doar daca le place sau nu!Ce stiu ei de tehnici si de forma? Hai sa ne gandim la cliente care vin si spun vreu un model ...."asa si pe dincolo" de ramai masca ca nu intelegi din prima ce vor, li se pare usor si nu au rabdare daca stau cate 3 ore pt un model...
In concluzie... haideti sa fim fericite ca avem talentul si harul de a face femeile fericite cu unghiile si modelele create de noi... si... ca am avut ocazia sa participam la acest concurs!?Bafta tuturor!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 14:15

flory060777 a scris:
Buna!Scrisesem un mesaj chiar aici la aceasta sectiune!Comentam despre pozele concurentelor, am spus ca-mi plac foarte mult modelele Irinei si Elenei, dupa care, ii dadeam dreptate Eliszei in ceea ce a spus despre voturi! Spuneam ca intr-adevar e votata mai mult cea care are mai multi prieteni sa o voteze, ca azi pot fi pe locul 1 si pina la sfarsit pot ajunge ultima ca nu mai am cine sa ma voteze! Si am mai facut o remarca in care spuneam ca perioada de votare mi se pare prea lunga.... atat Mesajul l-am scris chiar dupa cel al Mariei D, in data de 22, ora nu o mai stiu...Cred ca a stat cam o ora...?dupa care nu l-am mai vazut

Buna flory! flower

Multumim ca ne-ai semnalat problema cu mesajul disparut! Am facut, impreuna cu Coralia, toate verficarile posibile insa nu am gasit nimic. Tot ce putem face este sa te rugam sa mai postezi inca o data mesajul respectiv! Ne pare sincer rau, insa chiar nu stim ce s-a intamplat! Oricum, pe aceasta cale, doresc sa le rog pe toate fetele de pe forum ca, in cazul in care acest lucru se mai intampla, sa ne atraga atentia macar printr-un mesaj privat imediat ce observa acest lucru, ca sa putem sa facem verificarile cat mai repede.
Flory, eu vreau sa iti spun ca unul dintre motivele pentru care ador acest forum este chiar faptul ca iti poti exprima liber orice idee. In general, pe alte forumuri, am observat ca exista diverse restrictii din punctul asta de vedere.
Ceea ce vreau de fapt sa spun, este ca, IN NICI un caz postul tau nu a fost sters in mod intentionat pentru a face "hocus-pocus" cu parerile tale pe care eu personal le admir foarte mult fix pentru faptul ca sunt sincere si la obiect!
Noi nu stergem mesajele de pe forum, decat in cazul in care nu respecta regulile forumului, insa nimeni nu a facut acest lucru pana acum.
Chiar nu stim ce s-a intamplat si tot ce putem face este sa te rugam sa mai postezi inca o data acele opinii!

O seara minunata in continuare! flower

Tina

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 15:03

Buna seara Tina,
Nu am acuzat pe nimeni de stergerea mesajului! Pur si simplu eram foarte surprinsa ca nu mai exista! Am crezut pur si simplu ca am spus ceva gresit, apoi m-am gandint ca fiind concurenta nu am dreptul sa-mi exprim parerea, apoi ma-am gandit ca nu se pate asa ceva ca si celelalte dinaintea mea sunt concurente... eram total nedumerita!Nu scrisesem ceva iesit din comun in acel mesaj , ideea era cea de mai sus, nu mai pot reda exact cuvintele!Serios nici nu-mi dau seama nici acum ce am gandit... de ce a fost sters.... cine l-a sters...Daca nu scria acea fata Olivia parca, nici nu mai scriam nimic. Dar m-am simtit datoare sa-i multumesc, ca e mare lucru sa te laude cineva care... nici nu te cunoaste! De aia am si scris ca sper sa nu mi se stearga si mesajul asta...
Nu am acuzat pe nimeni direc pt ca nu stiu cine e responsabil de asta... nu era nici foarte important mesajul, nici nu m-am gandit ca ar avea cineva ceva cu mine... eu doar eram "socata" ca sa zic asa... ca nu-mi vedeam mesajul... Discutii poze concurs Icon_biggrin Mi-am pus multe intrebari dar... nu m-am gandit la nimic rau... Si calculatoarele pot gresii ca si noi , si sa nu uitam ca si ele tot de oameni au fost create! Erori sunt destule! Discutii poze concurs 781167
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 15:05

Buna fetelor va aducem la cunostinta o situatie la care ne-am gandit si am dori ca voi sa ne spuneti daca sunteti de acord cu decizia noastra.

Ne-am dat seama ca prin metoda initiala pot aparea acuze neintemeiate si atunci, ne-am gandit sa facem in felul urmator: o data la trei zile, fiecare concurenta va fi anuntata printr-un comment postat la poza ei, cate voturi are anulate (daca este cazul) deoarece acestea nu respecta regulamentul. Aceste anunturi vor ramane postate pana cand perioada de votare se incheie. Fiecare concurenta are dreptul sa conteste numarul voturilor anulate, pana la sfarsitul perioadei de votare.

Decizia va apartine. Noi ne-am gandit ca asa voturile vor fi mai transparente si nu vor exista dubii. Asadar, va rugam sa ne anuntati cat mai curand daca sunteti de acord cu aceasta regula ca sa o putem pune in practica. Se va lua in considerare decizia majoritatii. Discutii poze concurs Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 15:19

Eu sunt deacord cu metoda insa, asi vrea sa explicati exact ce se intelege prin clonarea voturilor? Am fost intrebata de diverse persoane care m-au votat si au citit regulamentul , la ce va referiti exact? Va spun pe scurt:daca intr-o casa de 4 pers exista un singur calculator (cu un singur IP), pe acel calculator se pot da 4 voturi de la 4 persoane diferite , fiecare cu id-ul ei... sau voteaza doar unu si ceilalti ... se resemneaza!Sincera sa fiu... eu is varza la capitolul calculatoare... asa ca... nu stiu ce sa raspund!
Sunt de acord !
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMier 24 Feb - 16:07

flory060777 a scris:
Eu sunt deacord cu metoda insa, asi vrea sa explicati exact ce se intelege prin clonarea voturilor? Am fost intrebata de diverse persoane care m-au votat si au citit regulamentul , la ce va referiti exact? Va spun pe scurt:daca intr-o casa de 4 pers exista un singur calculator (cu un singur IP), pe acel calculator se pot da 4 voturi de la 4 persoane diferite , fiecare cu id-ul ei... sau voteaza doar unu si ceilalti ... se resemneaza!Sincera sa fiu... eu is varza la capitolul calculatoare... asa ca... nu stiu ce sa raspund!
Sunt de acord !

"Utilizatori clona" se refera la faptul ca o aceeasi persoana isi face mai mult de un cont de utilizator de la acelasi calculator (adresa IP) pentru a da mai multe voturi.
Stim ca votul online nu este cea mai buna metoda de a stabili rezultatele unui concurs insa este cea mai buna pe care am avut-o pentru a putea organiza acest concurs.
Eu inteleg exemplul tau insa ar mai fi un exemplu de luat in calcul: o singura persoana isi face, sa zicem, 50 de conturi diferite si voteaza de 50 de ori pro/contra unei/unor concurente. In cazul asta ce facem? Cred ca fiecare vot poate conta insa, la modul general vorbind, 50 astfel de voturi pot influenta in mai mare masura decat 2, 3, 4...
De aceea, am considerat, ca cea mai sigura posibilitate de a evita astfel de situatii, este sa avem aceasta regula prin care un singur utilizator poate vota de la acelasi calculator (adresa IP) o singura data, pentru o singura concurenta.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyJoi 25 Feb - 0:58

Imi plac foarte mult unghiile facute de Iancu Florina dar imi plac si mai mult si cred ca vor castiga unghiile Mariei Dobre.Cand am votat eu nu am vazut unghiutzele ei:((oricum e un model superb si plin de imaginatie ce sa mai...design-ul e fara cuvinte.felicitari tuturor oricum!
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyJoi 25 Feb - 2:06

Buna fetelor!
Vreau sa va spun ca toate modele sunt foarte frumoase, felicitari pentru munca depusa tuturor!!! flower Pe mine m-a impresionat in special modelul Irynei Anton ...din punctul meu de vedere, mi s-a parut cel mai potrivit cu tema concursului si imi place combinatia de culori "primavaratice" care ma duce cu gandul la martisor Smile
Inca o data felicitari la toate! Va admir pentru minunatiile ce le-ati impartasit cu noi! Sper ca la urmatorul concurs sa-mi iau si eu inima-n dinti si sa particip si eu :-P:

Si legat de faptul cu votul ... pe mine personal nu ma priveste, dar poate era mai corect sa voteze doar persoanele incrise pe forum pana la data inceperii perioadei de votare si cum spunea si Floryna perioada de votare sa fie mai scurtta. Asa poate nu apareau probleme cu voturi "clona" si chestii de genul.
Dar daca stam sa ne gandim mai bine nici nu conteaza cu adevarat cine castiga sau nu. Fiecare dintre noi are castigatoarea ei si fiecare concurenta e victorioasa prin faptul ca ca are talentul, ambitia si tenacitatea de realiza astfel de minunatii in fiecare zi! Cred ca asta conteaza cu adevarat!

O zi frumoasa va doresc!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Kitty

Kitty


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 16/02/2010
Localizare : Timisoara

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyJoi 25 Feb - 19:36

mie mi-a placut maria dobre foarte mult,mi-as dori sa imi fac si eu modelul ei pe unghiile mele patrate,dar nu stiu cum,de unde a avut stickerele acelea negre cu fata,pisicile?eu sunt innebunita dupa pisicute,mi-as dori asa de mult...
si celalate modele au fost foarte reusite.
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyJoi 25 Feb - 21:18

Buna Kitty! Nu stiu cu cata atentie ai citit regulamentul concursului, dar am sa-ti arat eu ce scrie:"Nu vor fi utilizate parti cumparate deja realizate sau realizate
partial – toate elementele designului final trebuie sa fie realizate de
concurenta.
• Nu sunt permise matrite/sabloane, airbrush, tatuaje de
unghii, abtibilduri, stampile, imprimante unghii sau altele
asemanatoare."
Deci, se presupune ca totul e pictat de mana!Si mie imi place la nebunie ideea Mariei de a realiza pe unghii acea" poveste de dragoste de la Paris" insa, din cauza coloritului, mi se pare o poveste de dragoste care s-a sarsit...Silute negre, pisici negre, trandafiri negri, ma duce cu gandul la moartea iubirii si a naturii! Ideea ei a fost geniala, manopera impecabila,pictura e extraordinar de perfecta si curata.... dar, prea mult negru... prea mohorat... Sper sa nu se supere pe mine! Eu ii admir foarte mult talentul si priceperea! I-am vazut si pe hi5 modelele create de ea si sunt fff frumoase toate!Jur ca asi fi votat modelul ei fara sa mai stau pe ganduri daca acea" poveste de dragoste "nu mi s-ar fi parut ca ar fi avut un final nefericit!Tin totusi sa o felicit pt originalitate si pt talentul desavarsit de care a dat dovada!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyVin 26 Feb - 3:32

Multumesc mult pentru apreciere,fetelor.
Nu am de ce sa ma supar,Flory.Eu merg pe premiza:critica este constructiva.
Pentru design am folosit : glitter gel violet aprins, miniholograme fuchsia,scoici lila,strasuri,Cristale Swarowski si culori acrilice .Totul este pictat manual.
Eu nu consider deloc a fi "mohorat" fluier ,deoarece siluetele prin definitie sunt negre...in plus se afla in contrast cu fondul roze-violet.zambet subtil,ceea ce nu e chiar atat de trist.

Initial am vrut sa aleg o gama de tonuri galben-portocaliu-rosu-maro-negru pentru a da impresia de apus de soare...dar nu mai exista contrast si atunci mi-am rupt din suflet si am folosit roz si mov inteligent

Intentia mea a fost sa realizez un model mai deosebit si da...de ce nu..mai dramatic.Personal nu suport Valentine`s day si combinatia de flori cu inimioare-de roz cu rosu-chestii din astea dulci si siropoase - asta mi-e firea. Tind spre abstract si minimalism...caracteristici pe care cred ca le-am surprins perfect in design..si nu,nu am dorit sa sugerez nimic din colectia "mortii" - am incercat sa demonstrez ca se poate si ALTFEL.

Regret ca nu a iesit bine fotografia - nu se citeste deloc forma unghiilor - modelul nu a putut sa fina altfel mana incat sa apara toate cele 10 degete - toata povestea ... pale dar cred ca majoritatea ati prins ideea.Puteti sa mai vedeti fotografii cu acest model pe blogul meu.
Btw...ieri a venit tipa la intretinere si a trebuit sa sterg modelul..a fost asaaaa trist Sad O sa va arat ce i-am facut pentru un concurs al ei - de data asta.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
NADINA




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 24/02/2010

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyDum 28 Feb - 3:06

Flory, te vrem castigatoare! Modelul tau exceleaza prin originalitate si exprima clar talentul ce zace in tine! Multa bafta si tine-o tot asa,vei ajunge unde iti doresti! bounce lol!
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyDum 28 Feb - 8:03

Multumesc mult Nadina! Daca o sa castig sau nu... asta vom vedea!Conteaza ca m-am inscris la acest concurs, ca sunt singura din Cluj care poate realiza asa ceva... desi nu am nici o specializare in domeniu! Sunt mandra pt asta si sunt sigura ca voi ajunge acolo unde imi doresc eu!
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyDum 28 Feb - 23:47

La Multi Ani!! o primavara frumoasa Very Happy
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyDum 7 Mar - 10:10

ATENTIE!


Va anuntam ca perioada de votare s-a incheiat.
Rezultatele vor fi
afisate maine, 8 martie, la ora 20.00

Va multumim ca ati votat!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 8 Mar - 10:13

CLASAMENTUL FINAL:


Locul I:


Iancu Florina (Cluj)



Locul II:


Anton Iryna (Brasov)


Aldoiu Elena (Constanta)


Dobre
Maria (Bucuresti)







Discutii poze concurs Icon_cheers Discutii poze concurs Icon_cheers Discutii poze concurs Icon_cheersFELICITARI!Discutii poze concurs Icon_cheers Discutii poze concurs Icon_cheers Discutii poze concurs Icon_cheers


Va multumim tuturor pentru participare! Discutii poze concurs 896185
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 8 Mar - 10:40

Asa de fericita sunt!!!! Imi vine sa plang ca nu ma asteptam de loc! Tocmai eu care ... am vechime de un an in acest domeniu? Waw!Nu-mi revin!Multumesc tuturor!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 8 Mar - 10:52

U...ce dragutz indragostit inrosit
Felicitari castigatoarelor...si felicitari tuturor participantelor pentru ca au avut curaj si vointa imbratisare
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
clarissa

clarissa


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/06/2009
Localizare : Hungary

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 8 Mar - 11:07

Tuturor fetelor care au cistigat la concurs - felicitarile mele si succese in continuare!!! Very Happy
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyLun 8 Mar - 12:13

Felicitari fetelor! Chiar nu ma asteptam sa castig si eu.
Multumesc mult! cheers
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs EmptyMar 9 Mar - 10:52

Felicitari castigatoarelor si multumim tuturor concurentelor ca ne-au incantat cu munca lor. flower flower flower
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Continut sponsorizat





Discutii poze concurs Empty
MesajSubiect: Re: Discutii poze concurs   Discutii poze concurs Empty

Sus In jos
 
Discutii poze concurs
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» Modele - nail art

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Concurs-
Mergi direct la: