***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Constructia unghiilor cu sablon Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Constructia unghiilor cu sablon EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Constructia unghiilor cu sablon EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Constructia unghiilor cu sablon EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Constructia unghiilor cu sablon EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Constructia unghiilor cu sablon EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Constructia unghiilor cu sablon EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Constructia unghiilor cu sablon Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Constructia unghiilor cu sablon

In jos 
+47
puxy01
adrianamagda
cristina3089
LUYZA
oanatanase
luminitache
vmarya
lovelymiru
dany_nails
blondynails
daniela
mihagache
Manichiura Arad
ema_clau
ramona_c
Sara
lili2deea
Laru
lavy_p
MaRiA_
Lizurika
Anushka
klaudya_4u
beautyx
woozy
Moderator_iulia_vero
elkana30
Moderator_TigerNails
Beky
geany
otiliaioana
Tushky
moniq
Vxf
Andreea S.
G.D.
Guesswho
unghiifalseploiesti
Flory_
claudia
Admin_Coralia
roxybarbu
aurita87
oana.marcu
sonia44ro
gabriela89
raluca is
51 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 9:00

Despre constructiile unghiilor pe sabloane de la A-Z.

Rog fetele care detin cunostinte in domeniu sa ne ajute pe noi incepatoarele sa realizam o manichiura "Ca la carte"Razz daca nu e prea mult spus.
Eu personal as dori sa stiu exact care sunt toti pasii care trebuiesc urmati,si inca o dilema nu imi pot da seama cata cantitate de gel trebuie folosite pentru ca unghiile sa reziste(sa nu se crape),ma gandesc ca asta difera si in functie de lungimea unghiei nu? Coralia esti minunata ,si iti multumesc pentru acest forum!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 10:22

De acord cu tine, Raluca Very Happy Eu as vrea sa stiu si ce geluri sunt bune ptr constructie...
Sus In jos
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 11:49

Da char este un subiect ce ma intereseaza si pe mine.Nu Prea reusesc sa le fac.Asteptam sfaturi pentru a putea invata cat mai bine aceasta tehnica zambet larg
Sus In jos
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 12:48

Fetelor sper sa va lamureasca instructiunile mele... Wink

1. Se curata mainile tale si ale clientei cu un antiseptic, se scuteaza unghiile naturale pana la lungimea de aproximativ 1-2mm, se imping cuticulele si se matuieste suprafata unghiei naturale cu o pila fina (de preferat 180) si se aplica primer;

2. Se fixeaza sabloanele astfel incat intre sablon si unghia naturala sa ramana o distanta cat mai mica de preferabil deloc ( pentru incepatoare eu recomand sa nu puneti sabloanele la toate degetele initial, penru ca e posibil sa le deranjati in timp ce lucrati, incercati sa lucrati one by one);

3. Se aplica gel pe unghia naturala in strat subtire dupa care cu o cantitate mai maricica de gel ( in functie de marimea unghiei) se formeaza prelungirea avand grija ca la linia de stres sa fie o cantitate suficienta si se usuca la lampa;

4. Dupa ce ati terminat de construit, se degreseaza si se da forma dorita de clienta avand grija insa sa pilim si la suprafata eventualele denivelari, mai ales lateralele sa fie bine finisate dupa care matuim cu bufferul ( aceste este un pas peste care puteti sari atunci cand veti capata experienta, eu de ex nu mai am nevoie sa le finises, le dau forma direct din constructie, deci sar peste partea cu degresatul si pilitul, asta va reduce timpul de lucru destul de mult);

5. Se aplica modelul dorit de clienta (ex. french, glitter, gel design, stickere etc.);

6. Se aplica stratul de rezistenta, avand foarte mare grija sa facem bombeul la linia de stres si destul de subtire la varf apoi se usuca la lampa - timpul de stat la lampa difera in functie de marca de geluri si de lungimea unghiei (cu cat unghia este mai lunga, stratul de rezistenta trebuie sa fie mai gros la linia de stres);

7. Se degreseaza si se finiseaza apoi in cazul in care clienta doreste se poate face un design cu vopsele acrilice peste care se aplica gelul de finisare/sigilare.


flower
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 12:55

unei fete i le-am pus si i-au cazut... mi-am dat seama din ce cauza mai tarziu... si anume k unghia era f scurta, patul unghiei mic... si ea a mai vrut si unghiute maricele... Smile)
pe urma mi-am mai dat seama si k unghia ta trebuie crescuta.. cum a precizat oana km 1-2 mm :D
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 12:57

dupa ce am observat acestea , unghiile au rezistat :D insa nu prea imi place sa fac constructii k nu stapanesc prea bine tehnica ... si gelul curge.... of...
Sus In jos
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 13:01

trebuie sa te orientezi si tu in legatura cu lungimea unghiei... de ex in cazul de care spui tu ca avea unghiile scurte din carne si patul foarte mic, mai ales ca sunteti la inceput "in ale constructiei" Smile era bine sa ii recomanzi sa si le faca o lungime medie... nici nu sunt obisnuite cu unghii lungi si e logic ca le rup instantaneu... asa avand o lungime medie, oricum ii cresc pe parcurs si are timp sa se acomodeze cu ele.
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 2 Mar - 13:03

aurita87 a scris:
dupa ce am observat acestea , unghiile au rezistat :D insa nu prea imi place sa fac constructii k nu stapanesc prea bine tehnica ... si gelul curge.... of...

gelurile de constructie sunt de obicei un pic mai dense pentru a fi mai usor de modelat si sa nu curga... dupa ce te obisnuiesti cu tehnica iti va fi mult mai usor decat la tipsuri. probabil gelul pe care il folosesti tu nu este indicat la constructie... Smile
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 1:54

Buna Oana, spune-mi si mie te rog frumos care este linia de stres de care vorbesti si cum fac aceasta linie fara sa ii dau unghiei un aspect inestetic? Poate un step by step.... Very Happy ms
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 10:55

Fetelor,gelurile 3 in 1 su folosesc pentru toate cele 3 faze nu?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 11:15

raluca is a scris:
Fetelor,gelurile 3 in 1 su folosesc pentru toate cele 3 faze nu?

Da, gelurile 3 in 1 le poti folosi pt toate cele 3 faze: aderenta, modelare si sigilare. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 11:25

oana.marcu a scris:
trebuie sa te orientezi si tu in legatura cu lungimea unghiei... de ex in cazul de care spui tu ca avea unghiile scurte din carne si patul foarte mic, mai ales ca sunteti la inceput "in ale constructiei" Smile era bine sa ii recomanzi sa si le faca o lungime medie... nici nu sunt obisnuite cu unghii lungi si e logic ca le rup instantaneu... asa avand o lungime medie, oricum ii cresc pe parcurs si are timp sa se acomodeze cu ele.

Constructia unghiilor cu sablon Icon_rolleyes De cate ori nu am patit si eu sa imi spuna clientele cu unghiile taiate pana in carne ca vor unghii mici si cand vedeam ca, de fapt, pt ele unghiile mici erau inca o data lungimea unghiilor lor Constructia unghiilor cu sablon 38039 Adevarul este ca degeaba le recomanzi unghii medii ca ele nu renunta la ideea lor Constructia unghiilor cu sablon Icon_rolleyes ... asta pana vin peste vreo 3 saptamani si iti dau si ele dreptate Constructia unghiilor cu sablon Icon_lol
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 11:39

pey iti dai seama k i-am zis k e mai bine cu ele mai mici... dar nah.. dupa principiul: daca imi pun, sa se si vada
Smile)
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 13:34

Oana,iti multumesc pt informatii imi sunt utile insa am o nelamurire,avem voie sa degresam dupa primul strat de de gel? Pentru ca ,eu stiu ca nu..Neutral Te pup:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 14:47

Buna fetelor, am hotarat sa va scriu despre constructia cu gel... modul meu de lucru. Acesta este un articol pe care l-am postat mai demult pe alt site. O sa fac si o constructie cu stiletto, insa asta ceva mai incolo Constructia unghiilor cu sablon Icon_smile

Am vrut sa va explic pe unghii scurte deoarece m-au intrebat foarte multe fete pe internet daca se pot construi unghii scurte sau daca se pot face pe ele picturi.

Am sa va arat unghiile imediat dupa pregatire. Nu uitati ca o pregatire corespunzatoare este foarte importanta pt sanatatea unghiilor de-a lungul perioadei in care clienta dumneavoastra le va purta.

Plasati sabloanele sa se potriveasca sub unghii in asa fel incat sa fie o prelungire a unghiei. Daca lasati spatiu intre unghie si sablon atunci se va observa cand cresc unghiile si clienta dumneavoastra va simti gelul sub unghii.
Constructia unghiilor cu sablon 11010

Puneti gelul de sculptura pe unghii si pe sablon in asa fel incat sa se continue de pe unghie pe sablon.
Nu va speriati daca unghiile arata mai ciudat in aceasta faza, deoarece gelul de sculptura nu este autonivelant si poate arata neuniform. Introduceti mana in lampa pt 3 minute. Dupa aceea inlaturati sablonul si degresati unghiile. La mine au aratat unghiile asa:



Constructia unghiilor cu sablon 21010
Constructia unghiilor cu sablon 2_11010

Clienta mea s-a speriat cand le-a vazut affraid pale dar i-am explicat ca le voi face frumoase imediat Laughing

Am incercat sa le fac cat mai denivelate pt a va arata ca daca sunteti la inceput puteti sa faceti unghii frumoase chiar daca gelul arata foarte denivelat.

Dupa ce le-am nivelat cu pila au aratat asa:

Constructia unghiilor cu sablon 3_333310

Le-am degresat Smile

Constructia unghiilor cu sablon 3_11010

Am aplicat apoi un strat subtire de gel, peste care am pus sclipici rosu. Se introduce mana 2 minute in lampa. Apoi am mai pus un strat foarte subtire de gel pt a proteja sclipiciul si pt a putea face desenul cu vopsea acrilica.

Le-am degresat, le-am pilit si apoi am inceput sa fac floricelele folosind vopseaua acrilica argintie si cea neagra in felul urmator:
Constructia unghiilor cu sablon 41010

Imi cer scuze de felul in care arata unghiile mele, dar atunci cand lucrez pe unghiile clientelor tind sa uit de unghiile mele si mi le mai pilesc cateodata Embarassed

Constructia unghiilor cu sablon 51010

Trebuie sa lasati vopseaua acrilica sa se usuce foarte bine inainte sa puneti sigilarea.
Constructia unghiilor cu sablon 61010

In acest moment clienta nu stie inca felul in care vor arata unghiile pt ca sclipiciul nu se vede foarte bine, din cauza faptului ca am pilit putin gelul de deasupra

Am aplicat gelul de sigilare

Constructia unghiilor cu sablon 71010

Constructia unghiilor cu sablon 81010
Asa au aratat la sfarsit Smile

Constructia unghiilor cu sablon 91010

Si apoi ne-am pus sa ne jucam facand poze "artistice" Laughing
Constructia unghiilor cu sablon 10_cu_10

Constructia unghiilor cu sablon 1111



Sper ca acest articol a fost pe placul dumneavoastra si ca m-am facut inteleasa suficient Smile

SPOR LA MUNCA!
Va doresc o zi minunata! flower


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Lun 31 Mai - 14:41, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 15:21

roxybarbu a scris:
Buna Oana, spune-mi si mie te rog frumos care este linia de stres de care vorbesti si cum fac aceasta linie fara sa ii dau unghiei un aspect inestetic? Poate un step by step.... Very Happy ms

Roxy linia de stres este exact granita dintre unghia naturala si unde incepe unghia construita... Exclamation nu trebuie sa trasezi practic nicio linie... Razz daca rivesti unghia din lateral ea trebuie sa fie subtire la cuticula, bombeu la linia de stres si subtire la varf... un Step by step poate mai tarziu cand nu o sa mai pot lucra, momentan nu prea am timp sa fac asa pozici. Cautati ca are Tina postat ceva parca...
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
oana.marcu

oana.marcu


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 38
Localizare : Constanta

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 15:26

raluca is a scris:
Oana,iti multumesc pt informatii imi sunt utile insa am o nelamurire,avem voie sa degresam dupa primul strat de de gel? Pentru ca ,eu stiu ca nu..Neutral Te pup:*

Atata timp cat matuiesti suprafata inainte de aplicarea urmatorului gel nu este nicio problema... Am scris si in articol... dupa ce capeti o anumita experienta nu mai e nevoie sa dai forma, sa degresezi... pentru ca veti aplica gelul aproape perfect... si avansati direct la etapa urmatoare cu efectuarea designului.. forma o puteti da in cazul asta la final inainte de aplicarea gelului de sigilare/finisare. sunny
Dupa cum ati citit si in articolul Coraliei, dupa o perioada fiecare isi formeaza o metoda de lucru... Smile
Sus In jos
http://www.unghiifalse.ro
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 3 Mar - 23:01

Iti multumesc pentru raspuns, Oana
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyJoi 4 Mar - 2:02

multumim coralia :*
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyJoi 4 Mar - 9:43

Multumim ptr step-by-step! flower

Coralia, de unde ai pensula aceea cu varful foarte subtire? K eu nu gasesc niciunde asa subtire... Nici alea din lacuri nail-art nu sunt asa subtiri si nu pot face liniute asa subtiri cum imi doresc oftat
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyJoi 4 Mar - 11:33

gabriela89 a scris:
Multumim ptr step-by-step! flower

Coralia, de unde ai pensula aceea cu varful foarte subtire? K eu nu gasesc niciunde asa subtire... Nici alea din lacuri nail-art nu sunt asa subtiri si nu pot face liniute asa subtiri cum imi doresc oftat


Cu mare placere Gabriela Constructia unghiilor cu sablon Icon_biggrin

Eu am luat pensula aceea dintr-un magazin de articole de arta, dar vreau sa iti spun ca acum lucrez doar cu 2 pensule. Pe amandoua le-am luat de la curs. Are TigerNails. Am ajuns sa realizez ca eu ma chinuiam cu pensula aceea. Cea de la Tiger Nails este Kolinsky si face niste linii subtiri Constructia unghiilor cu sablon 872586 fara sa ma chinui foarte mult.

Daca te uiti pe poza cu unghiile de la curs o sa vezi ce poti face cu ele. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 8 Mar - 1:51

La multi ani fetelor!! Sa aveti parte de o primavara minunata:*
Sus In jos
claudia




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 9 Mar - 2:10

buna fetelor,
eu folosesc sabloane de la horizon nail, dar nu sunt bune de nimic. se desprind de pe degete. imi puteti recomanda voi ce sabloane sa folosesc fara sa se mai dezlipeasca?
Very Happy
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 9 Mar - 12:02

Buna Claudia! Ti-asi putea recomanda sa incerci sabloanele de la Diamond, sau de la Crystal... Eu personal am lucrat cu amandoua si am fost multumita!Merita sa incerci!
Sus In jos
claudia




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 10 Mar - 1:00

Multumesc Flory! sa stii ca am sa incerc.
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 10 Mar - 16:32

Moderator_Flory a scris:
Buna Claudia! Ti-asi putea recomanda sa incerci sabloanele de la Diamond, sau de la Crystal... Eu personal am lucrat cu amandoua si am fost multumita!Merita sa incerci!


Mi-am comandat si eu sabloane de la Diamond si arata asa :

Constructia unghiilor cu sablon P1000388r


Mi se par cam mici... adica scurte ... ale tale arata la fel?
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 10 Mar - 21:46

Da! Arata exact la fel!Mai au un fel de sabloane aurii cu negru dar... ale sunt mai u;t pt unghii stiletto! Cele de la Crystal, arata asa(vezi imaginea mai jos) si nu stunt mai mari decat cele de la Diamond!Constructia unghiilor cu sablon Unghii-false_63_pvNu mi se par deloc mici sau scurte! Gandestete ca daca ai construi o unghie pe toata lungimea aia... nu stu cum te-ai descurca cu ele!
Si acum iti arat cele de la Crystal:Constructia unghiilor cu sablon UkgConstructia unghiilor cu sablon UkgbNu cred ca vei gasi vreo clienta care sa-ti ceara unghii mai lungi decat sablonul....INcearca-le si o sa vezi ca sunt ok!:* o zi buna sa ai!
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 17 Mar - 7:08

Buna felelor! Am nevoie de un sfat/parere.Pana acum am folosit gel de la Nail Creation ,prin urmare si primer de la aceiasi firma.Am schimbat gelul de curand cu All Season, si as vrea sa stiu daca este ok sa folosesc in continuare pimerul de la Nail Creation (pt ca mai am f mult din el) sau sa imi achizitionez un primer de la aceeasi firma cu gelul cel nou? Va pup si astept un sfat:*
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 2:52

Mici detalii legate de extensii:

1 Dupa ce ati impins cuticula si ati curatat patul unghial de restul de cuticula(recomand o solutie de indepartat cuticula), TREBUIE sa folositi 2 solutii (sau una depinde de firma) si anume:
In cazul produselor Janet: sunt 2 solutii care trebuiesc folosite neaparat: B2 Nail Prep si Ultrabond Primer.

- B2 esto o solutie deshidratanta care opreste secretia de grasimi a unghiei naturale (solutie fara acizi)
- Ultrabond Primer este o solutie care se aplica in 2 straturi si nu necesita lampa UV. Aceasta solutie este un liant intre unghia naturala si gel.

2 Se aplica proteza, indiferent de tip, reutilizabila sau de unica folosinta(hartie). ATENTIE! Aceste proteze trebuie sa fie sub unghia naturala, lipite de unghia naturala. Daca nu sunt lipite de unghia naturala, dupa intarire, veti avea un surplus de gel sub unghie, care incomodeaza.

3 Dupa ce ati aplicat proteza corect, aplicati un strat de gel de aderenta, periat. Timp de intarire: 2 min.

4 Aplicati gelul special de extensii. ATENTIE! A nu se folosi alte tipuri de geluri in afara de geluri speciale de EXTENSII.
Pe proteza aveti gradatii, care va ajuta sa faceti extensiile la fel de lungi pe toate degetele. Dupa ce ati stabilit lungimea impreuna cu clienta, stabiliti noul punct maxim de stres al unghiei. Acel punct va fi topul curbei C.

Aveti grija sa nu puneti gel foarte aproape de cuticula ptr ca in timp, cuticula creste si intra sub gel. Ideal este sa lasati cca 1 mm distanta de cuticula.
Incercati sa nu puneti mult gel pe varf pentru ca va curge pe laterale si veti pierde mult timp cu pilirea.

5 Se degreseaza stratul rezidual lasat de gel la intarire, se modeleaza gelul din pila, dupa care se lucreaza la fel ca pe tips sau natural.

Observatii:

Gelurile de extensii, gelurile ptr. french si cele colorate se intaresc in lampa cu raze UV in 3 min.
Etapele si produsele explicate mai sus sunt pentru produsele Janet. Probabil celelalte produse se folosesc la fel sau asemanator.

Spor la treaba Smile
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 4:43

Constructia unghiilor cu sablon Dscn0704u.th

prima constructie de unghii
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 5:04

Mi se pare mie sau ai pus proteza pe degetul mislociu intr-o parte?

De altfel, sunt unghii care cresc intr-o parte. Unul dintre principalele motive pentru care fetele vin la manichiura este ca sa-si ascunda defectele de genul acesta. Asta inseamna ca manichiurista trebuie sa "mascheze" defectele, corectandu-le.

Dart fiind faptul ca e prima ta manichiura folosind sablon, este ok Smile
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 10:12

sa va impartasesc si din experienta mea Razz
1)pregatirea unghiei este la fel k si la tips..excat aceeasi pasi.
2)se pune shblonull..si aveti aici poze, nu are rost sa le mai pun si eu
3)datzi unghia naturala cu primer..sau ulltrabond, in dependetza de mainele clientei.
4)base gel- pe 2 min in lampa uv
5)constrcutie cu gel de modelare de la linia de stres pina la lungimea dorita...
6) modelarea unghieie( k si la tips..pe toata unghia) cu linia C si asa mai departe
7)scoti shablonul..si te apuci de pilit..forma grosime , etc
Cool desen....
9) finish gel-
10) ulei pt cuticule
sper k o sa va fie de ajutor
Sus In jos
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 11:56

Guesswho da este intr-o parte...dar si unghia meu si degetul in sine sunt asa la capatul rabdarii
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 29 Mar - 23:50

sonia44ro a scris:
Guesswho da este intr-o parte...dar si unghia meu si degetul in sine sunt asa la capatul rabdarii

Extensia trebuie sa urmeze aceeasi linie cu degetul, nu cu unghia
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 30 Mar - 13:34

Aha ok. O sa incerc sa fac asta cat mai bine..deocamdata imi pare rau sa le stric arata binisor si nici nu au prins aer niciunde.chiar vreau sa vad cat rezista. o intrebare Guesswho.
Asa rau se vede ca este stramba?
Sus In jos
Guesswho

Guesswho


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 29/03/2010
Localizare : Brasov, Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMier 31 Mar - 0:20

Depinde cat de atent te uiti la detalii. Daca urmaresti liniile mari iti dai mai greu seama.

Sfat: Dupa ce ai fixat sablonul, pune pila dreapta pe mijlocul degetului. Asa o sa-ti dai seama daca atat degetul cat si proteza urmeaza aceeasi linie. Poti face aceeasi verificare si in timpul modelarii din pila.
Sus In jos
http://www.janetnails.ro/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:36

EU NU AM FACUT NICIODATA CONSTRUCTIE LA VREO CIENTA DEOARECE AM INCERCAT LA MAMA SI MI SA RUPT CHIAR LA LINIA CU UNGHIA PRESUPUN CA ERA PREA SCURTA SAU NU AM PUS SUFICIENT ACRYL CA-CI PE ATUNCI PUNEAM CU ACRYL.SI INCA CEVA DUPA CE TOT CRESTE UNGHIA SI CLIENTA VINE LA INTRETINERE TIPSUL SE RIDICA SI RAMANE PRACTIC UNGHIA IN LOCUL TIPSULUI NU E NEVOIE SA PILIM TOT SI SA PUNEM ALT TIPS? INTREB PT CA MAI DEMULT CAND MI-AM PUS EU UNGHII ACM 2 ANI MAI EXACT TIPA DE LA JAENT DIN CONSTANTA DUPA VREO 3 LUNI MI-A PILIT UNGHIA DE TOT SI MI-A SCHIMBAT TIPSUL E NORMAL ASA CEVA EU NU AM FACUT ASA LA CLIENTEE MELE.ERA O INTREBARE CARE O AM DEMUT
Sus In jos
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:40

eu o singura data mi-am pus tipsuri si tipa care mi le-a pus a zis ca ea asa procedeaza : cand creste unghia, inlocuieste tipsul vechi cu unul nou;nu i-am inteles logica, dar nah, fiecare cu modul ei de lucru;eu acum mai am putin si ajung unghiile mele la lungimea lor iar atunci le voi pune doar protectie cu gel
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:43

DA EXACT ASA PROCEDEZ SI EU ASTEPT CRESTE UNGHIA O PILESC PANA LA UNGHIA NATURALA IN FUNCTIE DE CUM CER CLIENTELE LUNGIMEA INSA NU FAC MUNCA ASTA DE POMANA DAR LA SALON LA TIPA ASTA IMI LUA CA UN PUS NOU.
Sus In jos
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:46

de aia am hotarat eu sa imi pun unghiute singura pt ca era prea costisitor la salon;si am incercat cu tipsuri, care s-au desprins dupa o saptamana;probabil ceva nu am facut eu bine;am pus constructie cu gel si totul e super ok;
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:51

PAI SI POTI SINGURA LA MANA DREAPTA SA PUI.EU POT DOAR LA MANA STANGA SA LE PUN PERFECT INSA LA DREAPTA E BATAIE DE CAP PLUS CA DUREAZA MULT IMI IA VREAO 4 ORE TIE CAT ITI IA?SI PENTRU CONSTRUCTIE AI NEVOIE DE UNGHIA NATURALA MAI CRESCUTA?SI INCA CEVA DACA NU TE SUPERI STII CEVA DE PRODUSELE DE LA ANTONELLA'S STYLE ?
Sus In jos
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:53

nu stiu de acele produse nimic;imi pare rau;eu mi-am luat tot de la diamond nails, mai putin gelul pt french;unghia mea a fost putin crescuta, atat cat sa pot fixa sablonul cum trebuie;la dreapta imi fac foarte bine si repede pt ca sunt stangace Razz iar la stanga ma chinui putin, dar nu se vede diferenta;cam vreo 3 ore jumate mi-a luat si mie
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 6 Apr - 14:59

FELICITARI TE DESCURCI.AM FOLOSIT SI EU DE LA DIAMOND ACRYL INSA GEL AM AVUT DE LA NAILSHOP SI ACM AM LUAT DE LA TIPA ASTA SA VAD CUM E .
Sus In jos
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyDum 25 Apr - 17:05

buna dimineata !!!

vreau sa zik k azi noapte m-am pus in pat de 6 dimineata pt k nu m-am mai putut dezlipi de pe acest super mega extra beton forum Smile si toata noaptea m-am visat cum pun eu unghii Wink))))

Nu am facut nici un curs pt unghii dar cand am fost in romania am invatat sa le pun, si inca foarte bine cu 5 % ajutor de pe internet si 95 % cu ajutoru lu CORALIA !!! O innebuneam in fiecare zi cu mesaje cu intrebari si nu era intrebare sa nu imi raspunda.

Deci 1st. vreau sa iti multumesc Cretulici pt toate mesajele in care mi-ai raspuns si 2nd pt forumu asta super care l-ai deschis



....dar sa nu uit de ce sunt aici Smile)))...m-am trezit cu intrebari azi-dimineata Smile))

pt inceput nu mi's in clar cu:

1. pt constructia unghiilor din gel cu sabloane...de ex :care din gelurile de la tiger nails se folosesc pt constructie?

2.Cretulici am vazut la tine pe hi5, acuma ceva timp, aveai poze cu cineva care avea saracuta unghiile f f f ...nujtiu cum sa zic...cineva dinaintea ta i le-a pilit extraordinar de mult si avea saracuta nijte unghiute ...ai pus tu poze cu before si after...ce am vrut sa te intreb este : cum le-ai facut sa arate atat de bine....ma refer doar la primii pasi pt k erau atat de pilite si ma gandesc k tu nu le-ai mai pilit ( ma refer la pilitura de inceput care ia numai luciul unghiei )


Cam astea ar fi pt inceput nedumeririle mele Smile)) ....

Va pup si ms k imi cititi mesajul




ps. cretulici e Coralia Smile
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 26 Apr - 0:09

De la TigerNails poti folosi pentru constructie orice gel Allround cu vascozitate medie sau mare. Smile Eu am incercat Allround Gel Blue si Prima Allround Gel Pink si amandoua au fost foarte bune. Wink
Sus In jos
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 26 Apr - 1:19

Tushky a scris:
De la TigerNails poti folosi pentru constructie orice gel Allround cu vascozitate medie sau mare. Smile Eu am incercat Allround Gel Blue si Prima Allround Gel Pink si amandoua au fost foarte bune. Wink






multumesc frumos Tushky pt raspuns
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 26 Apr - 1:31

n-ai pt ce :D
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyLun 26 Apr - 6:34

moniq a scris:
buna dimineata !!!

vreau sa zik k azi noapte m-am pus in pat de 6 dimineata pt k nu m-am mai putut dezlipi de pe acest super mega extra beton forum Smile si toata noaptea m-am visat cum pun eu unghii Wink))))

Nu am facut nici un curs pt unghii dar cand am fost in romania am invatat sa le pun, si inca foarte bine cu 5 % ajutor de pe internet si 95 % cu ajutoru lu CORALIA !!! O innebuneam in fiecare zi cu mesaje cu intrebari si nu era intrebare sa nu imi raspunda.

Deci 1st. vreau sa iti multumesc Cretulici pt toate mesajele in care mi-ai raspuns si 2nd pt forumu asta super care l-ai deschis



....dar sa nu uit de ce sunt aici Smile)))...m-am trezit cu intrebari azi-dimineata Smile))

pt inceput nu mi's in clar cu:

1. pt constructia unghiilor din gel cu sabloane...de ex :care din gelurile de la tiger nails se folosesc pt constructie?

2.Cretulici am vazut la tine pe hi5, acuma ceva timp, aveai poze cu cineva care avea saracuta unghiile f f f ...nujtiu cum sa zic...cineva dinaintea ta i le-a pilit extraordinar de mult si avea saracuta nijte unghiute ...ai pus tu poze cu before si after...ce am vrut sa te intreb este : cum le-ai facut sa arate atat de bine....ma refer doar la primii pasi pt k erau atat de pilite si ma gandesc k tu nu le-ai mai pilit ( ma refer la pilitura de inceput care ia numai luciul unghiei )


Cam astea ar fi pt inceput nedumeririle mele Smile)) ....

Va pup si ms k imi cititi mesajul




ps. cretulici e Coralia Smile

Smile)

Draga mea, ma bucur ca te-ai descurcat si pe forum pana la urma.

Mi-ai facut ziua astazi cu mesajul acesta! Smile)

"Deci 1st. vreau sa iti multumesc Cretulici pt toate mesajele in care
mi-ai raspuns si 2nd pt forumu asta super care l-ai deschis"

Smile Monica, o sa zica lumea ca te-am pus sa scrii asa un mesaj Smile)

Vreau sa iti spun ca imi face placere sa va raspund la intrebari, pentru ca imi doresc foarte mult ca toate sa punem unghii cat mai corect, ca sa le iasa din cap la unele persoane ca unghiile tehnice distrug unghia naturala.... asa ca nu aveti cum altcumva cum sa imi multumiti, decat prin a lucra cat mai corect posibil.

Acum sa iti raspund la intrebari:

1. Cu oricare din gelurile de la Tiger Nails poti sa construiesti.

2. Unghiile acelea le-am pregatit mai mult prin faptul ca le-am impins pielita, le-am degresat, le-am dat foaaaaaarte finut la baza cu bufferul si atata, fara lichide de pregatire, fara nimic. Nu am vrut sa mai adaug si solutie acida pe ele, dupa ce ca erau asa de pilite. I-am spus tipei ca nu garantez pentru cat o sa ii tina, dar ca o rog sa se intoarca si sa facem un tratament la ele. Am spus si pe hi5 ca in mod normal nu as fi pus gel pe ele, doar ca ea avea a doua zi cununia. M-a rugat sa nu o las asa si i le-am pus, insa nu s-a mai intors pentru tratament... probabil a mers la altcineva sa i le umple Constructia unghiilor cu sablon Icon_rolleyes

De altfel, tipa nu stia cat de mult rau i se facuse la unghii. Am rugat-o sa ma lase sa ii fac cateva poze ca sa va arat, insa imi era ciudat sa postez astfel de poze pe forum Neutral

Oricum, nu s-a mai intors, deci nu stiu ce s-a intamplat cu unghiutele ei Sad Constructia unghiilor cu sablon 457715

:D Iti multumim pentru mesaj si te mai asteptam pe forum daca mai ai intrebari :D
... poate ne povestesti cum se pun acolo unghii Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyMar 27 Apr - 3:32

Smile)

Nu cred k se gandeste cineva ca ,, tu mai pus sa scriu mesaju'' pentru k primesti o gramada aprecieri si multumiri de la toata lumea de pe forum Smile

Da, m-am gandit serios sa ma apuc iara de unghiute pentru k am scoala numai 3 zile pe saptamana si vreau sa imi petrec restul timpul facand ceva de calitate si care imi pune imaginatia la lucru Smile

Saptamana viitoare am sa merg sa imi pun unghiute doar pentru k vreau sa vad cum lucreaza si am sa va povestesc cum o fost!

Intrebari pentru moment nu mai am pentru k vreau sa termin de citit tot forumul (pe care l-am salvat TOT pagina cu pagina pe pc-ul meu intr-un folder- pt k netu e varza aici si nu vreau sa ma enervez kand, vreau sa intru pe forum si nu merge netu Smile) ) pentru ca sunt sigura k toate raspunsurile mele sunt undeva pe aici Smile




Ce sa mai zic!!

va pup si sa aveti o zi buna ! (k la mine e noapte deja Sad( )
Sus In jos
otiliaioana

otiliaioana


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 02/05/2010
Localizare : Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon EmptyDum 2 Mai - 4:57

Buna fetelor,

Constructia unghiilor cu sablon este foarte mult folosita in tarile vecine. Necesita indemanare dar prin exercitiu o veti dobandi. Mie imi place mult mai mult aceasta tehnica decat cea a aplicatiilor de tipsuri, mi se pare ca aspectul unghiei este mult mai natural.
Sabloane forte bune am gasit la Crystal Nails iar acum voi incerca si Diamonds.
Sus In jos
http://otiliabeautynails.blogspot.com
Continut sponsorizat





Constructia unghiilor cu sablon Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon Empty

Sus In jos
 
Constructia unghiilor cu sablon
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» bolile unghiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: