***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme cu modelele Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme cu modelele EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme cu modelele EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme cu modelele EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme cu modelele EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme cu modelele EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme cu modelele EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme cu modelele EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme cu modelele EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme cu modelele EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme cu modelele Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme cu modelele

In jos 
+6
roxybarbu
valma
Admin_Coralia
aurita87
Tushky
vmarya
10 participanți
AutorMesaj
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 2:27

pot folosi si stampila cu oja dar sa fie uscata bine oja, si apoi sa dau alt strat de gel?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 2:43

dap
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 9:10

vmarya a scris:
pot folosi si stampila cu oja dar sa fie uscata bine oja, si apoi sa dau alt strat de gel?
eu fac doar inainte de finish. nu bag intre straturi model de oja
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 11:17

merge oricum, cu conditia ca oja sau vopseaua sa fie uscata perfect.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 14:31

MErge oricare varianta, atata vreme cat stampila se face peste un strat mat si se lasa sa se usuce cat mai bine. In cazul in care aplici stampila intre straturile de modelare, iti va fi mai greu la intretinere, deoarece ai mai mult d pilit, iar daca o aplici inainte de sigilare, ai mai putin de pilit probleme cu modelele Icon_wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 20 Mai - 9:14

mersi pentru sfaturi
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 20 Mai - 9:19

Smile Cu placere! Pentru asta suntem aici :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 2:02


Houston, we have a problem... Sad

Nu stiu cum sa mai aplic pietricele in gel ca sa nu-mi iasa urat...daca le aplic intre straturile de constructie si acopar pietricelele iese unghia grosolana si cand finisez cu freza nu reusesc sa reduc din grosime fara sa intruin pietricica...daca pun in stratul de sigilare (sigilez cu gel trifazic in cazul asta), tot iese cu damb si neuniform...am incercat sa lipesc pietricelele dupa finish cu lipici de tips - au iesit finute, dar au zburat dupa o saptamana...offfff....ce si cum ar trebui sa fac? la capatul rabdarii
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 2:40

valma a scris:

Houston, we have a problem... Sad

Nu stiu cum sa mai aplic pietricele in gel ca sa nu-mi iasa urat...daca le aplic intre straturile de constructie si acopar pietricelele iese unghia grosolana si cand finisez cu freza nu reusesc sa reduc din grosime fara sa intruin pietricica...daca pun in stratul de sigilare (sigilez cu gel trifazic in cazul asta), tot iese cu damb si neuniform...am incercat sa lipesc pietricelele dupa finish cu lipici de tips - au iesit finute, dar au zburat dupa o saptamana...offfff....ce si cum ar trebui sa fac? la capatul rabdarii

eu pun pierticica inainte de finish. Pun un puncticel mic de finish pun pietricica, bag 1 min la lampa dupa care dau finishul normal pe toata suprafata unghiei. Nu am avut niciodata probleme sa-mi sara.
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 3:29

valma a scris:

Houston, we have a problem... Sad

Nu stiu cum sa mai aplic pietricele in gel ca sa nu-mi iasa urat...daca le aplic intre straturile de constructie si acopar pietricelele iese unghia grosolana si cand finisez cu freza nu reusesc sa reduc din grosime fara sa intruin pietricica...daca pun in stratul de sigilare (sigilez cu gel trifazic in cazul asta), tot iese cu damb si neuniform...am incercat sa lipesc pietricelele dupa finish cu lipici de tips - au iesit finute, dar au zburat dupa o saptamana...offfff....ce si cum ar trebui sa fac? la capatul rabdarii

Eu le-am lipit cu lipici de tips-uri inainte de finish Very Happy
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 3:45


multu' de raspuns, dragelor imbratisare

si finish-ul vostru e gel sau gen lac cu pensulica? ca am incercat si eu asa si cand am dat cu finish-ul tip lac s-a strans un pic in jurul pietricelei...cu gel de finish nu am inecrcat...s-ar putea sa mearga dat cu pensulica subtire pe langa... Very Happy
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 4:05

valma a scris:

multu' de raspuns, dragelor imbratisare

si finish-ul vostru e gel sau gen lac cu pensulica? ca am incercat si eu asa si cand am dat cu finish-ul tip lac s-a strans un pic in jurul pietricelei...cu gel de finish nu am inecrcat...s-ar putea sa mearga dat cu pensulica subtire pe langa... Very Happy

E din ala cu pensula (Quick Finish II de la Tiger). Mie nu mi s-a strans Very Happy
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 23 Iul - 9:10

valma a scris:

Houston, we have a problem... Sad

Nu stiu cum sa mai aplic pietricele in gel ca sa nu-mi iasa urat...daca le aplic intre straturile de constructie si acopar pietricelele iese unghia grosolana si cand finisez cu freza nu reusesc sa reduc din grosime fara sa intruin pietricica...daca pun in stratul de sigilare (sigilez cu gel trifazic in cazul asta), tot iese cu damb si neuniform...am incercat sa lipesc pietricelele dupa finish cu lipici de tips - au iesit finute, dar au zburat dupa o saptamana...offfff....ce si cum ar trebui sa fac? la capatul rabdarii
si lili raspunde Razz
deci dam un strat super subtire cu allround blue , punem pietricelele , bagam la lampa 1 minutu , dam cu finish , 2 minutu la lampa. si gata
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyLun 26 Iul - 1:19


Multumesc mult imbratisare ! Azi incerc si variantele voastre bravo!
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 29 Iul - 6:45

Buna, fetelor!
As avea si eu o mica problema la capitolul modele: nu stiu cum sa aplic plasa sau penele!Eu pun un strat de gel si plasez plasa/pana pe acest strat de gel insa problema e ca se ridica, nu sta lipit. Ma poate ajuta cineva? Ms
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 29 Iul - 11:42

luminitache a scris:
Buna, fetelor!
As avea si eu o mica problema la capitolul modele: nu stiu cum sa aplic plasa sau penele!Eu pun un strat de gel si plasez plasa/pana pe acest strat de gel insa problema e ca se ridica, nu sta lipit. Ma poate ajuta cineva? Ms


Incearca sa il lipesti cu lipici pentru tips-uri! Eu cam tot lipesc... flori naturale, pietricele, paiete mai groase... si nu am treaba! cand am facut prima data unghii cu flori naturale am incercat sa pun in gel si tot timpul imi ramanea sus un colt Smile si a 2-a oara am lipit si n-am av treaba... Incearca Smile Daca ai lipici cu pensula, cu ala merge mai usor; nu trebuie sa pui mult... Sper sa reusesti Smile
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 29 Iul - 12:26

Ms mult, gabriela89!Problema e k am incercat odata cu lipici de la crystal nails si s-a albit toata partea pe kre am lipit plasa dupa vreo 2 saptamani. Sa fie lipiciul de vina?
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 29 Iul - 23:46

luminitache a scris:
Ms mult, gabriela89!Problema e k am incercat odata cu lipici de la crystal nails si s-a albit toata partea pe kre am lipit plasa dupa vreo 2 saptamani. Sa fie lipiciul de vina?


hmmm.... asta nu stiu...eu nu am avut probleme sa se albeasca... incearca cu un lipici mai slab sau unul de calitate mai joasa, care sa il folosesti numa pentru asa ceva, nu si ptr a lipi tips-uri... Eu pentru tips-uri folosesc juliana nails, iar pentru a lipi nail art folosesc ceva lipici ieftin... Nu stiu ce sa zic... Incearca pe tine...si vezi daca mai patesti la fel! O zi buna Smile
Sus In jos
Delia M.




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/02/2011

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 4 Mai - 5:22

Admin_Coralia a scris:
MErge oricare varianta, atata vreme cat stampila se face peste un strat mat si se lasa sa se usuce cat mai bine. In cazul in care aplici stampila intre straturile de modelare, iti va fi mai greu la intretinere, deoarece ai mai mult d pilit, iar daca o aplici inainte de sigilare, ai mai putin de pilit probleme cu modelele Icon_wink


hmmm:(...am si eu o problema legat de stampilute...la mine daca folosesc stampiluta pe suprafata mata..nu se ia pe unghie nicicum:(..daca folosesc peste unghia data in prealabil cu lac de unghii merge...se ia foarte bine si foarte perfect..Acu'..problema e alta...nu pot sa pun un strat de lac pe unghie ca modelul sa'mi iasa si apoi sa pun gel finish pentru ca se crapa:(...asa ca unde ar trebui sa pun modelul?intre straturile de gel...sau cum?Daca pun oare un strat de finish,stampiluta...si apoi inca un strat de finish ce se intampla?ms!:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 4 Mai - 13:06

Delia, din cate ne spui, cred ca nu indepartezi bine praful de pe unghie si de aia nu se lipeste stampiluta. Incearca pe o suprafata matuita pe care ai desprafuit-o foarte bine cu o perie. Daca nici asa nu merge, sterge unghia cu cleaner, lasa-l sa se evapore si apoi aplica stampiluta. Acestea sunt variantele cele mai sigure si corecte, dupa parerea mea. Incearca asa si spune-ne te rog daca ai rezolvat problema Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Delia M.




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/02/2011

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 5 Mai - 5:18

Ms Coralia...deci....dupa cum urmeaza..Smile) nu iese deloc pe unghia deprafuita foaaaaaaaaarteeeee bine de era sa'mi iau un strat de piele:)))...insa..cand dau cu cleaner...iese foarte usor...nu are acea stralucire pe care o are daca unghia ar fi data in prealabil cu lac...insa se rezolva stralucirea cu finish dupa:D...Multumesc!!!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 5 Mai - 11:43

Delia M. a scris:
Ms Coralia...deci....dupa cum urmeaza..Smile) nu iese deloc pe unghia deprafuita foaaaaaaaaarteeeee bine de era sa'mi iau un strat de piele:)))...insa..cand dau cu cleaner...iese foarte usor...nu are acea stralucire pe care o are daca unghia ar fi data in prealabil cu lac...insa se rezolva stralucirea cu finish dupa:D...Multumesc!!!

Delia, eu ma refer sa aplici stampiluta dupa gelul de modelare, pe care il pilesti pentru uniformizare. Stratul matuit si pilit uniform il stergi cu cleaner si dupa ce aplici stampiluta pui finish pentru luciu. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Delia M.




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/02/2011

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 8 Mai - 0:41

Pai da...dupa gelul de modelare ...pilesc si deprafuiesc...ma refeream (de era sa'mi iau un strat de piele......) la peria cu care deprafuiesc....ca este oarecum rigida.....insa...daca numai o deprafuiesc si aplic stampila nu iese...daca...sterg cu cleaner iese...ms mult:*
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele Empty

Sus In jos
 
probleme cu modelele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» probleme cu modelele
» probleme la reumplere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: