***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 8:46

Va rog nu mai incepeti alt topic cu acelasi subiect Smile

Daca aveti intrebari despre un anumit model pe care nu stiti cum sa il realizati, aici puteti sa le adresati.

In cazul in care aveti poze luate de pe alt site va rog atasati si adresa de unde ati luat pozele, din respect pt persoanele care au realizat site-ul sau manichiura.

De asemenea va rog sa nu postati poze cu numarul de telefon al cuiva sau cu orice fel de date informative care ar putea fii considerate ca reclame.

Va multumesc
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 9:54

intrebari si raspunsuri 01210910


Imaginile de genul acesta sunt tolerate, pentru ca se intampla de obicei ca cineva sa copieze pozele de pe site si sa si le insuseasca. In schimb adaugarea unui nr de telefon sau a unei adrese de contact nu este permisa.

Imi pare rau daca par cam enervanta cu regulile acestea, dar trebuie spuse.
Mie mi s-au furat multe poze, asa ca inteleg de ce unele persoane nu vor sa posteze poze cu munca lor.

Va pup. Multa bafta in ceea ce doriti sa realizati.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 10:54

Am pus 2 poze cu nr de telefon si id...scuzee, dar numai asa le am... restul s-au dus Sad
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 11:36

Beky a scris:
Am pus 2 poze cu nr de telefon si id...scuzee, dar numai asa le am... restul s-au dus Sad

Poti sa le decupezi daca vrei sa le pui sau sa pui o banda peste nr de tel. E mai bine asa, nu?
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 13:28

Crezi ca de asta am eu timp? Sunt in plina sesiune... lasa ca nu mai pun poze :D pun doar intrebari. Smile
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 9 Iun - 14:18

Beky a scris:
Crezi ca de asta am eu timp? Sunt in plina sesiune... lasa ca nu mai pun poze :D pun doar intrebari. Smile
hei eu am licenta peste 9 zile prima parte si a doua peste inca 7 zile Sad(((((((((((((((((

Cand voi termina cu treaba asta sper ca voi avea mai mult timp sa postez pe site.

Bafta multa in sesiune!
study
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aniluka

aniluka


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 42
Localizare : TG.MURES

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 11 Iun - 0:09

coralia,esti super talentata!felicitari!modelul e superb,ca toate celelalte,de fapt!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 11 Iun - 6:00

aniluka a scris:
coralia,esti super talentata!felicitari!modelul e superb,ca toate celelalte,de fapt!

Multumesc frumos Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
oxana_c




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 20/06/2009
Localizare : ploiesti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: poze!   intrebari si raspunsuri EmptySam 20 Iun - 14:52

buna fetelor! vreu si eu sa expun niste lucrari de ale mele! astept comentarile!

[img]intrebari si raspunsuri 241981831b[/img][img]intrebari si raspunsuri Img0436aro[/img][img]intrebari si raspunsuri Img0467y[/img]
Sus In jos
aniluka

aniluka


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 42
Localizare : TG.MURES

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 21 Iun - 0:10

Oxana,esti talentata! Ti-am vazut lucrarile si pe hi5,sunt foarte reusite.Bravo tie!
Imi zici si mie cum pictezi cu vopsea acrylica?Adica,mai exact, cu ce acoperi? Cu gel(sau acryl) sau cu oja transparenta?
Sus In jos
oxana_c




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 20/06/2009
Localizare : ploiesti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 21 Iun - 0:16

buna, pictez cu vopsea acrilika si acoper cu intense seal (ibd), si da un luciu perfect....
Sus In jos
aniluka

aniluka


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 42
Localizare : TG.MURES

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 21 Iun - 0:18

mersi pt raspuns. eu nu gasesc vopsea acrilica.trebuie sa caut intr-o zi pe net. tu de unde iei?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 21 Iun - 11:05

Buna!

Iata cateva dintre modelele facute de mine.
Sper sa va placa.
intrebari si raspunsuri Pict2262smallp
intrebari si raspunsuri Pict2260smallintrebari si raspunsuri Pict2353small
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 21 Iun - 11:48

aniluka a scris:
Oxana,esti talentata! Ti-am vazut lucrarile si pe hi5,sunt foarte reusite.Bravo tie!
Imi zici si mie cum pictezi cu vopsea acrylica?Adica,mai exact, cu ce acoperi? Cu gel(sau acryl) sau cu oja transparenta?

Eu folosesc vopsea acrilica POLYCOLOR de la galeriile de arta pt model. Trebuie neaparat acoperit cu gel sau cu ce doresti. Poti sa acoperi modelul si cu oja ca nu se intampla nimic. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyLun 22 Iun - 0:40

Mamaaaa ce modele frumoase faceti... dar cum ati invatat sa pictati asa? Ce mi-ar placea sa fac si eu asa, dar nu stiu nimic. De unde iau vopsea cum sa procedez... of Sad
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Chaneldark




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/06/2009
Varsta : 36
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyLun 29 Iun - 9:54

da sunt super si eu sunt pasionata de unghii, nail art... adica cam tot ce tine de unghii false permanente... Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyLun 29 Iun - 12:46

Chaneldark a scris:
da sunt super si eu sunt pasionata de unghii, nail art... adica cam tot ce tine de unghii false permanente... Razz

Buna Chaneldark!

Ne bucuram sa te avem printre noi! Eu personal cel putin, sunt foarte incantata sa vad si sa cunosc cat mai multe fete pasionate de unghii, si mai ales de Nail Art!
Daca si lucrezi in domeniu, de ce nu ne arati cateva unghiute/modele facute de tine? Sunt sigura ca toate fetele sunt curioase sa vada! Wink

TN
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 4 Iul - 8:06

moderator_TigerNails a scris:
Chaneldark a scris:
da sunt super si eu sunt pasionata de unghii, nail art... adica cam tot ce tine de unghii false permanente... Razz

Buna Chaneldark!

Ne bucuram sa te avem printre noi! Eu personal cel putin, sunt foarte incantata sa vad si sa cunosc cat mai multe fete pasionate de unghii, si mai ales de Nail Art!
Daca si lucrezi in domeniu, de ce nu ne arati cateva unghiute/modele facute de tine? Sunt sigura ca toate fetele sunt curioase sa vada! Wink

TN

Si eu iti spun "bine ai venit"
Asteptam cat mai multe postari Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 11 Iul - 9:38

buna;sunt foarte frumoase modelele voastre;eu pot sa spun doar ca, "port" astfel de modele :D dar nu cred ca m-as descurca sa le si fac;o sa stau pe aici sa vad ce postati voi si sa ma inspir si eu din modele;ca eu in veci cand merg nu stiu ce model sa imi aplic Rolling Eyes
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 11 Iul - 10:53

Vxf a scris:
buna;sunt foarte frumoase modelele voastre;eu pot sa spun doar ca, "port" astfel de modele :D dar nu cred ca m-as descurca sa le si fac;o sa stau pe aici sa vad ce postati voi si sa ma inspir si eu din modele;ca eu in veci cand merg nu stiu ce model sa imi aplic Rolling Eyes

Eu spun ca repetarea este mama invataturii si daca inveti sa faci cateva modele o sa poti sa te descurci mai apoi sa faci modele proprii. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 12 Iul - 2:30

dap, si asta e drept;ma tot gandesc sa imi achizitionez un kit de aplicare/intretinere unghii cu gel si apoi sa vad ce iese cyclops
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 12 Iul - 13:32

Vxf a scris:
dap, si asta e drept;ma tot gandesc sa imi achizitionez un kit de aplicare/intretinere unghii cu gel si apoi sa vad ce iese cyclops

Daca faci acest lucru este foarte important sa te interesezi cum se aplica CORECT gelul sau acrylul. Poti sa iti distrugi pt o perioada lunga unghiile daca nu procedezi corect la pilirea lor sau daca nu iti dai seama ca sunt anumite probleme pe care trebuie sa le rezolvi. Eu nu sunt impotriva aplicarii unghiilor acasa (as fii si ipocrita sa zic asa ceva) insa chiar este important sa te documentezi inainte sa te apuci sa iti aplici unghii.

Sper sa nu te superi ca iti zic aceste lucruri, dar e important ca mai multe fete sa tina cont de acst sfat. Si chiar sunt destule informatii pe internet care te pot indruma in a aplica corect unghiile.

Te pup
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 12 Iul - 14:36

nu ma supar absolut deloc;ma bucur ca am gasit acest forum, si, asa pot sa aflu si eu mai multe despre unghii tehnice Exclamation ce nu stiu eu, pentru inceput, este, care sunt toate solutiile necesare ce trebuiesc cumparate pt o aplicare corecta a gelului pe unghii, si bineinteles, ordinea in care se aplica;stiu ca ai nevoie de gel, finish, primer etc;nu le stiu pe toate, si dupa cum am mai zis, nici ordinea in care trebuiesc aplicate;asta e pt inceput ce as dori sa stiu, daca se poate;multumesc cheers
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 12 Iul - 15:46

Vxf a scris:
nu ma supar absolut deloc;ma bucur ca am gasit acest forum, si, asa pot sa aflu si eu mai multe despre unghii tehnice Exclamation ce nu stiu eu, pentru inceput, este, care sunt toate solutiile necesare ce trebuiesc cumparate pt o aplicare corecta a gelului pe unghii, si bineinteles, ordinea in care se aplica;stiu ca ai nevoie de gel, finish, primer etc;nu le stiu pe toate, si dupa cum am mai zis, nici ordinea in care trebuiesc aplicate;asta e pt inceput ce as dori sa stiu, daca se poate;multumesc cheers

Buna Vxf!

Daca vorbim de aplicarea cu gel, atunci ai nevoie in primul rand de:
1. Bonding Gel - gel pentru aderenta care se aplica primul si intr-un strat extrem de subtire. In general eu il recomand in loc de Primer. Datorita continutului redus de acid (5%) este mult mai sanatos pt. unghia naturala decat primerul (cel light are de la 10% in sus, ajungand pana la peste 20% cel normal, acid based.) Cu cat mai putin acid, cu atat mai sanatos! Wink
In cazul in care clienta are probleme de aderenta, se pot folosi si combinat: aplici mai intai Primer si apoi Bonding Gel.
2. Gel Allround sau de constructie: gelul cu care construiesti unghia si care se aplica de obicei in doua straturi. Acesta se poate gasi in multe variante de culori (alb, bej, rose transparent, rose mat, transparent, etc.) si vascozitati diferite (subtire, mediu, mediu-gros, gros, etc.) Fiecare tehnician decide cu care ii este cel mai usor sa lucreze in functie de experienta si ceea ce are de facut. La modul general, iti pot da doua sfaturi: a. gel mediu ca vascozitate pe tipsuri si gel gros la constructia pe sabloane; b. aplici gelul ca pe lacul de unghii - atunci iti recomand ceva mediu ca vascozitate, aplici gelul "cu bula", atunci iti recomand ceva mai gros.
3. Gel Top - pentru sigilare si luciu. Exista si aici diferite variante: transparent, rose,etc.Unele se degreseaza, altele, cum ar fi Quick Finish Gel, nu.

Intre gelul de constructie si cel top poate fi aplicat si un gel colorat.
Intre cele doua straturi de gel de constructie SAU intre ultimul strat de constructie si top se poate aplica gelul pentru french permanent.

Cam asta ar fi cand vine vorba de geluri. Insa pana sa aplici gelurile un pas FOARTE IMPORTANT este PREGATIREA UNGHIILOR NATURALE! Acest pas nu trebuie ignorat sub nici o forma deoarece influenteaza rezultatul final si mentinerea unghiilor naturale sub cele false cat mai sanatoase.
Daca doresti mai multe detalii te rog sa imi spui. Pentru inceput cred ca ti-am impuiat capul. Shocked :D

Pup,
Tiger Nails

P.S.: Toate recomandarile mele se bazeaza pe metoda de lucru cu gelurile Juliana Nails Austria cu care eu lucrez. La alte firme modul de lucru si denumirile produselor pot fi diferite.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyLun 13 Iul - 4:11

moderator_TigerNails a scris:
Vxf a scris:
nu ma supar absolut deloc;ma bucur ca am gasit acest forum, si, asa pot sa aflu si eu mai multe despre unghii tehnice Exclamation ce nu stiu eu, pentru inceput, este, care sunt toate solutiile necesare ce trebuiesc cumparate pt o aplicare corecta a gelului pe unghii, si bineinteles, ordinea in care se aplica;stiu ca ai nevoie de gel, finish, primer etc;nu le stiu pe toate, si dupa cum am mai zis, nici ordinea in care trebuiesc aplicate;asta e pt inceput ce as dori sa stiu, daca se poate;multumesc cheers

Buna Vxf!

Daca vorbim de aplicarea cu gel, atunci ai nevoie in primul rand de:
1. Bonding Gel - gel pentru aderenta care se aplica primul si intr-un strat extrem de subtire. In general eu il recomand in loc de Primer. Datorita continutului redus de acid (5%) este mult mai sanatos pt. unghia naturala decat primerul (cel light are de la 10% in sus, ajungand pana la peste 20% cel normal, acid based.) Cu cat mai putin acid, cu atat mai sanatos! Wink
In cazul in care clienta are probleme de aderenta, se pot folosi si combinat: aplici mai intai Primer si apoi Bonding Gel.
2. Gel Allround sau de constructie: gelul cu care construiesti unghia si care se aplica de obicei in doua straturi. Acesta se poate gasi in multe variante de culori (alb, bej, rose transparent, rose mat, transparent, etc.) si vascozitati diferite (subtire, mediu, mediu-gros, gros, etc.) Fiecare tehnician decide cu care ii este cel mai usor sa lucreze in functie de experienta si ceea ce are de facut. La modul general, iti pot da doua sfaturi: a. gel mediu ca vascozitate pe tipsuri si gel gros la constructia pe sabloane; b. aplici gelul ca pe lacul de unghii - atunci iti recomand ceva mediu ca vascozitate, aplici gelul "cu bula", atunci iti recomand ceva mai gros.
3. Gel Top - pentru sigilare si luciu. Exista si aici diferite variante: transparent, rose,etc.Unele se degreseaza, altele, cum ar fi Quick Finish Gel, nu.

Intre gelul de constructie si cel top poate fi aplicat si un gel colorat.
Intre cele doua straturi de gel de constructie SAU intre ultimul strat de constructie si top se poate aplica gelul pentru french permanent.

Cam asta ar fi cand vine vorba de geluri. Insa pana sa aplici gelurile un pas FOARTE IMPORTANT este PREGATIREA UNGHIILOR NATURALE! Acest pas nu trebuie ignorat sub nici o forma deoarece influenteaza rezultatul final si mentinerea unghiilor naturale sub cele false cat mai sanatoase.
Daca doresti mai multe detalii te rog sa imi spui. Pentru inceput cred ca ti-am impuiat capul. Shocked :D

Pup,
Tiger Nails

P.S.: Toate recomandarile mele se bazeaza pe metoda de lucru cu gelurile Juliana Nails Austria cu care eu lucrez. La alte firme modul de lucru si denumirile produselor pot fi diferite.
nu mi-a iimpuiat capul deloc;pana acum am inteles tot, mai putin faza cu "bule"
multumesc cheers
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: buna fetele   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 8:22

cine ma ajuta shi pe mn?? :D in kzul in kre vreau sa-mi dau gelul d p unghiutze aksa,trebuie sa le pilesc sau am nevoie de dizolvant? Rolling Eyes poop dulshe si ms mult k ati deskis acest forum..e ff util pt noi..;)ms ms ms si baftaa tuturor fetelor kre doresc sa urmeze acest job...:*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 10:40

dragelor, dupa cum puteti vedea avem niste probleme cu forumul. incerc sa le rezolv si sa intru sa vva raspund cat mai repede la intrebari

Coralia
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 11:12

adellyne21 a scris:
cine ma ajuta shi pe mn?? :D in kzul in kre vreau sa-mi dau gelul d p unghiutze aksa,trebuie sa le pilesc sau am nevoie de dizolvant? Rolling Eyes poop dulshe si ms mult k ati deskis acest forum..e ff util pt noi..;)ms ms ms si baftaa tuturor fetelor kre doresc sa urmeze acest job...:*

Buna Adellyne!
Toate laudele pentru Coralia! Le merita! Eu personal ma simt onorata ca am primit invitatia ei de a ajuta! cheers bounce

Sfatul meu ar fi sa nu dai gelul jos singurica acasa ci sa apelezi la serviciile unui specialist. Este cel mai sigur si sanatos pentru unghiutele tale!!!
Unghiile puse cu gel se dau jos doar prin pilire. Exista niste geluri care se pot da jos cu un lichid special - "Soak Off Gels" - insa tare ma indoiesc ca tu ai un astfel de produs pe unghii acum.
Gelul clasic se da jos doar prin pilire! Tocmai din aceasta cauza iti recomandam mai sus sa apelezi la cineva cu experienta in domeniu pentru a nu risca sa te trezesti apoi cu unghiile total subtiate si exfoliante - ceea ce vrei tu sa faci va duce cu siguranta la vorba veche si gresita din popor conform careia "unghiile false distrug unghiile naturale"... No No No
Tips: De asemenea, personal nu recomand inlaturarea gelului 100% de pe unghia naturala.

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 11:13

Admin a scris:
dragelor, dupa cum puteti vedea avem niste probleme cu forumul. incerc sa le rezolv si sa intru sa vva raspund cat mai repede la intrebari

Coralia

Buna Coralia!

Sa imi spui daca te pot ajuta cu ceva... Exclamation

Pup,

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 11:24

Vxf a scris:
moderator_TigerNails a scris:
Vxf a scris:
nu ma supar absolut deloc;ma bucur ca am gasit acest forum, si, asa pot sa aflu si eu mai multe despre unghii tehnice Exclamation ce nu stiu eu, pentru inceput, este, care sunt toate solutiile necesare ce trebuiesc cumparate pt o aplicare corecta a gelului pe unghii, si bineinteles, ordinea in care se aplica;stiu ca ai nevoie de gel, finish, primer etc;nu le stiu pe toate, si dupa cum am mai zis, nici ordinea in care trebuiesc aplicate;asta e pt inceput ce as dori sa stiu, daca se poate;multumesc cheers

Buna Vxf!

Daca vorbim de aplicarea cu gel, atunci ai nevoie in primul rand de:
1. Bonding Gel - gel pentru aderenta care se aplica primul si intr-un strat extrem de subtire. In general eu il recomand in loc de Primer. Datorita continutului redus de acid (5%) este mult mai sanatos pt. unghia naturala decat primerul (cel light are de la 10% in sus, ajungand pana la peste 20% cel normal, acid based.) Cu cat mai putin acid, cu atat mai sanatos! Wink
In cazul in care clienta are probleme de aderenta, se pot folosi si combinat: aplici mai intai Primer si apoi Bonding Gel.
2. Gel Allround sau de constructie: gelul cu care construiesti unghia si care se aplica de obicei in doua straturi. Acesta se poate gasi in multe variante de culori (alb, bej, rose transparent, rose mat, transparent, etc.) si vascozitati diferite (subtire, mediu, mediu-gros, gros, etc.) Fiecare tehnician decide cu care ii este cel mai usor sa lucreze in functie de experienta si ceea ce are de facut. La modul general, iti pot da doua sfaturi: a. gel mediu ca vascozitate pe tipsuri si gel gros la constructia pe sabloane; b. aplici gelul ca pe lacul de unghii - atunci iti recomand ceva mediu ca vascozitate, aplici gelul "cu bula", atunci iti recomand ceva mai gros.
3. Gel Top - pentru sigilare si luciu. Exista si aici diferite variante: transparent, rose,etc.Unele se degreseaza, altele, cum ar fi Quick Finish Gel, nu.

Intre gelul de constructie si cel top poate fi aplicat si un gel colorat.
Intre cele doua straturi de gel de constructie SAU intre ultimul strat de constructie si top se poate aplica gelul pentru french permanent.

Cam asta ar fi cand vine vorba de geluri. Insa pana sa aplici gelurile un pas FOARTE IMPORTANT este PREGATIREA UNGHIILOR NATURALE! Acest pas nu trebuie ignorat sub nici o forma deoarece influenteaza rezultatul final si mentinerea unghiilor naturale sub cele false cat mai sanatoase.
Daca doresti mai multe detalii te rog sa imi spui. Pentru inceput cred ca ti-am impuiat capul. Shocked :D

Pup,
Tiger Nails

P.S.: Toate recomandarile mele se bazeaza pe metoda de lucru cu gelurile Juliana Nails Austria cu care eu lucrez. La alte firme modul de lucru si denumirile produselor pot fi diferite.
nu mi-a iimpuiat capul deloc;pana acum am inteles tot, mai putin faza cu "bule"
multumesc cheers


Buna Vxf!

Faza cu "bula" se refera la o bula de gel luata pe pensula si aplicata pe centrul unghiei/apix dupa care "tragi" din ea cu varful pensulei catre marginile unghiei, asezand astfel gelul pe unghie. Sper ca am explicat destul de bine cat sa poti intelege.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyJoi 16 Iul - 13:18

aha;am priceput acum, si stiu ca mie asa mi l-a aplicat mereu "cu bula";
ms Smile
Sus In jos
Dyana




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 31/08/2009

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyLun 31 Aug - 4:12

Buna eu sunt noua pe aici.Dar ma bucur ca am gasit forumul asta mi se pare foarte interesant mai ales ca sunt fascinata de tot ce tine de unghii false , nail design,etc :D . As avea si eu o intrebare...cum se poate realiza un nail aquarium?? mai exact un acvariu pe unghii..am inteles ca iti trebuie un fel de balon ...sau sa creezi tu un balon din gel...si apoi sa-l umpli cu ce vrei ..are cineva idee?
Sus In jos
adellyne21




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 35
Localizare : BROSTENI-SV

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 5 Sept - 6:25

mey fetelor..stiu ks de-a dreptul ooouuut...:D..dar cn imi zice shi mie cum se dau jos unghiile cu gel?mai intai pilesc gelul..dar unghia falsa?cum se dezlipeste fara sa-mi rup unghia din radacina?Smile)v pooop
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 5 Sept - 13:04

adellyne21 a scris:
mey fetelor..stiu ks de-a dreptul ooouuut...:D..dar cn imi zice shi mie cum se dau jos unghiile cu gel?mai intai pilesc gelul..dar unghia falsa?cum se dezlipeste fara sa-mi rup unghia din radacina?Smile)v pooop

Buna adellyne, poate ai citit pe forum inainte ca este indicat sa lasi un strat foarte subtire de gel pe unghie pt a evita sa iti pilesti prea mult unghia naturala. Este foarte important sa iti scurtezi unghiile. In asa fel, in functie de cat de mult ti-a crescut unghia naturala, poti sa iti pilesti si unghia falsa prin scurtare.


Nu uita sa folosesti solutii de intarire dupa inlaturarea gelului. Sper ca ti-am fost de ajutor suficient de repede Smile

NU UITATI:Rabdarea este foarte importanta! Mai bine asteptati sa va creasca unghia cu tot cu gel decat sa va piliti prea mult din unghia naturala.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptySam 5 Sept - 13:07

Dyana a scris:
Buna eu sunt noua pe aici.Dar ma bucur ca am gasit forumul asta mi se pare foarte interesant mai ales ca sunt fascinata de tot ce tine de unghii false , nail design,etc :D . As avea si eu o intrebare...cum se poate realiza un nail aquarium?? mai exact un acvariu pe unghii..am inteles ca iti trebuie un fel de balon ...sau sa creezi tu un balon din gel...si apoi sa-l umpli cu ce vrei ..are cineva idee?

Stiti cine ne poate ajuta cel mai bine in acest caz? ... utilizatoarea noasta favorita TIGER_NAILS bom
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 6 Sept - 5:57

Admin_Coralia a scris:
Dyana a scris:
Buna eu sunt noua pe aici.Dar ma bucur ca am gasit forumul asta mi se pare foarte interesant mai ales ca sunt fascinata de tot ce tine de unghii false , nail design,etc :D . As avea si eu o intrebare...cum se poate realiza un nail aquarium?? mai exact un acvariu pe unghii..am inteles ca iti trebuie un fel de balon ...sau sa creezi tu un balon din gel...si apoi sa-l umpli cu ce vrei ..are cineva idee?

Stiti cine ne poate ajuta cel mai bine in acest caz? ... utilizatoarea noasta favorita TIGER_NAILS bom

Buna feteleeee!
Coralia, esti o dulce si inca o data iti multumesc pentru increderea acordata! Intr-adevar, pot ajuta in acest caz.
Acel acvariu se face in felul urmator:
Avem insa nevoie de ceva mai special. Stiti voi ursuletii de plus sau diferite jucarii care aveau ca ochi niste buline/mingiute care erau bagate intr-un fel de capac transparent din plastic si atunci cand miscam jucaria i se miscau si ochii in cap? Adica acele buline erau mobile in acel "capacel" transparent de plastic.
Ei bine, asta ne trebuie: acel capacel de plastic. La urma urmei, imaginati-va o biluta de platic transparenta si goala in mijloc. Daca o taiem in doua obtinem doua capacele.
Se contruieste unghia (din gel sau acryl, dupa preferinta) doar cu un prim strat. Se degreseaza si se pileste pentru a o nivela.
Se ia capacelul de plastic de care povesteam mai sus si se pun in el paiete, sclipici, floricele sau orice altceva dorim sa avem in acvariu. Se aplica lipici pe marginile capacelului si apoi se lipeste pe unghie. Doar in partea de sus (dinspre cuticula) se lasa 1 mm nelipit. Dupa asta se ia o seringa cu apa si cu un ac subtire si se introduce acul prin acel orificiu lasat nelipit. Astfel se introduce putina apa in acvariu. Dupa acest lucru, se aplica putin lipici si se inchide acel orificiu. Deasupra se umple cu gel/acryl pentru a aduce toata unghia la acelasi nivel.
Mai departe cred ca se stie! Wink

Sper ca am explicat pe intelesul tuturor. Daca nu, astept intrebari! Smile

Pup si spor la treaba!

TigerNails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 18 Oct - 2:48

oxana_c a scris:
buna, pictez cu vopsea acrilika si acoper cu intense seal (ibd), si da un luciu perfect....

U lucrezi cu produse de la ibd? eu cu ibd am invatzat la scoala... insa e prea lichid.. sau sunt si cu consistenta mai groasa?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyVin 23 Oct - 8:26

aurita87 a scris:
oxana_c a scris:
buna, pictez cu vopsea acrilika si acoper cu intense seal (ibd), si da un luciu perfect....

U lucrezi cu produse de la ibd? eu cu ibd am invatzat la scoala... insa e prea lichid.. sau sunt si cu consistenta mai groasa?

Dupa mine produsele de la IBD sunt printre cele mai bune. Lucrand cu ele nu am avut nici o problema. Nu stiu cu ce lucreaza Oxana, dar sunt si eu curioasa Question
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyVin 23 Oct - 10:54

dar vazusem undeva k sunt si geluri de la ibd pt constructie, au ele consistenta mai groasa?
da, am vazut k multe pers le folosesc;)
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyVin 23 Oct - 12:20

aurita87 a scris:
dar vazusem undeva k sunt si geluri de la ibd pt constructie, au ele consistenta mai groasa?
da, am vazut k multe pers le folosesc;)

Toate sunt de aceeasi consistenta. Dar nu curg atat de rau. Trebuie sa il pui in strat subtire si e ok. Chiar nu e atat de subtire Smile Mai exerseaza putin cu el pt ca chiar merita. Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyVin 23 Oct - 13:03

pey knd am facut cursurile am folosit produse de la ibd, si probabil k eram la inceput, parea mai greu si din cauza asta cred k am ramas cu 'sechele' Smile)
momentan mai stau cu astea de la cnd, sa le termin, k asa ma inteleg bine cu ele, numai k au o mare bila neagra cu tipsurile alea...
si mai ales k pana atunci tre sa mai strang si banutzi:-<
afro
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 25 Oct - 10:03

Dragelor, ati vrut concursuri si una dintre utilizatoarele noastre a dorit sa organizeze un concurs cu un premiu SUPER: un kit IBD in valoare de 800 RON. Puteti gasi toate datele referitoare la concurs pe http://naillove.weebly.com/

Nu sunt multe persoane care doresc sa faca astfel de concursuri si de aceea trebuie sa ii multumim ca face acest lucru pt noi. Acest concurs nu se adreseaza doar profesionistelor, ci tuturor iubitoarelor de unghii. Va asteptam sa va inscrieti si sa votati pe

http://naillove.weebly.com/

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 27 Oct - 11:42

Buna Tiger_ nails am vazut mesajul de mai sus,cel cu acvarium,este foarte interesant ,am mai auzit de asa ceva dar nu aveam idee cum se face.Intrebarea mea este aceste capsule de care vb exista in magazinele de produse prof sau de unde pot face rost de ele?
Sus In jos
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 1 Noi - 11:32

Cand intrii pe forum te rog sa imi raspunzi si mie ca sunt foarte interesata de acel acvarium de pe unghii.ms
Rolling Eyes
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyDum 1 Noi - 15:12

carmenik a scris:
Cand intrii pe forum te rog sa imi raspunzi si mie ca sunt foarte interesata de acel acvarium de pe unghii.ms
Rolling Eyes

Draga carmenik Tiger Nails ti-a raspuns la intrebare. Este putin mai sus raspunsul, dar ti-l postez si aici:

Acel acvariu se face in felul urmator:
Avem insa nevoie de ceva mai special. Stiti voi ursuletii de plus sau diferite jucarii care aveau ca ochi niste buline/mingiute care erau bagate intr-un fel de capac transparent din plastic si atunci cand miscam jucaria i se miscau si ochii in cap? Adica acele buline erau mobile in acel "capacel" transparent de plastic.
Ei bine, asta ne trebuie: acel capacel de plastic. La urma urmei, imaginati-va o biluta de platic transparenta si goala in mijloc. Daca o taiem in doua obtinem doua capacele.
Se contruieste unghia (din gel sau acryl, dupa preferinta) doar cu un prim strat. Se degreseaza si se pileste pentru a o nivela.
Se ia capacelul de plastic de care povesteam mai sus si se pun in el paiete, sclipici, floricele sau orice altceva dorim sa avem in acvariu. Se aplica lipici pe marginile capacelului si apoi se lipeste pe unghie. Doar in partea de sus (dinspre cuticula) se lasa 1 mm nelipit. Dupa asta se ia o seringa cu apa si cu un ac subtire si se introduce acul prin acel orificiu lasat nelipit. Astfel se introduce putina apa in acvariu. Dupa acest lucru, se aplica putin lipici si se inchide acel orificiu. Deasupra se umple cu gel/acryl pentru a aduce toata unghia la acelasi nivel.
Mai departe cred ca se stie! Wink

Sper ca am explicat pe intelesul tuturor. Daca nu, astept intrebari! Smile

Pup si spor la treaba!

TigerNails Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 3 Noi - 10:49

Scuza-ma ca insist ,am inteles procedura ,ma interesa doar acele capsule(ochii de la plusuri)dk le pot procura altfel decat de la jucarii.Am crezut ca sunt ceva mai speciale si le gasesc in magazinele de produse profesiunale sau ceva de genu' si nu sunt doar improvizatii.Imi cer scuze inca o data pt insiestenta mea.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 3 Noi - 12:49

carmenik a scris:
Scuza-ma ca insist ,am inteles procedura ,ma interesa doar acele capsule(ochii de la plusuri)dk le pot procura altfel decat de la jucarii.Am crezut ca sunt ceva mai speciale si le gasesc in magazinele de produse profesiunale sau ceva de genu' si nu sunt doar improvizatii.Imi cer scuze inca o data pt insiestenta mea.

aaaa, stai linistita ca nu te certam Smile) Eu ti-am raspuns doar la intrebare. Am crezut ca nu ai vazut ca a raspuns. Acesta este riscul conversatiei prin scris... nu poti aprecia exact felul in care ti se raspunde. Nu m-am suparat ca ai intrebat. Motivul pt care am infiintat acest forum a fost pt a raspunde la intrebarile voastre si de fiecare data o fac cu placere sunny

Imi cer scuze daca ai interpretat ca ti-as fi raspuns oricum altcumva decat cu placere Embarassed
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMar 3 Noi - 15:50

Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMier 4 Noi - 11:34

Nu..., stai linistita ca nu m-am suparat,ma bucur ca mi-ai raspuns doar eram nerabdatoare sa aflu rasp.Oricum ms de raspuns.Te pupik
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri EmptyMier 4 Noi - 12:35

carmenik a scris:
Nu..., stai linistita ca nu m-am suparat,ma bucur ca mi-ai raspuns doar eram nerabdatoare sa aflu rasp.Oricum ms de raspuns.Te pupik

Eu abia acum am vazut ca nu s-a afisat raspunsul ce ti l-am dat Smile Ti-am raspuns eu si ti-am zis ca acele bule nu se gasesc la magazinele de unghii. Practic le cumperi de unde le gasesti Smile

Vad ca nu s-a afisat raspunsul meu scratch

Bine, mai exista si varianta de unghii aquarium care se fac din unghii false suprapuse una peste cealalta si lipite. Gasesti filmuletul pe

https://www.youtube.com/watch?v=p8BfzZ6pHps

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: