***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 5 Apr - 7:18

gabriela89 a scris:
Fetelor, voi cum aplicati sclipiciul daca faceti french cu sclipici, de exemplu? k la mine iese tot timpul french-ul tare gros..si nu imi place cum arata... cum e cel mai bine? sa amestec sclipiciul in gel? sau sa presar sclipici peste gel? help, pls... rugaciune

Anushka a scris:
Step-by-Step-ul unde arat cum face ea cu sclipiciul este chiar in sectiunea Nail art -> Step by Step si pe prima pagina cauti acolo pozele cu descriere.

Smile

https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/nail-art-f3/step-by-step-t26.htm

E in al doilea step by step. Acolo nu il aplic pentru french, insa tehnica este aceeasi Smile

Dupa stratul de aderenta aplic sclipiciul (pun pe o hartiuta sclipici si putin gel, iau gel pe varful pensulei si il tapetez in sclipici, apoi il aplic pe unghie), apoi intaresc, pun modelare si pilesc pentru uniformizare. Aici trebuie insa sa ai grija, pentru ca nu trebuie sa pilesti din sclipici. Daca te uiti la step by step o sa intelesi mai bine decat cum ti-am explicat eu aici :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 8 Apr - 4:51

Buna, fetelor! Am o nelamurire... Am facut ieri la una french cu sclipici... Si azi mi-a trimis mesaj ca i-a puscat gelul pe colt la 2 unghii... Oare din ce cauza? Mentionez k am sigilat marginile... Mie imi pusca doar daca ma lovesc... Oare s-a lovit tipa si nu vrea sa-mi spuna? Sau am gresit eu cu ceva? Sad

O zi buna flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 10 Apr - 17:24

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Am o nelamurire... Am facut ieri la una french cu sclipici... Si azi mi-a trimis mesaj ca i-a puscat gelul pe colt la 2 unghii... Oare din ce cauza? Mentionez k am sigilat marginile... Mie imi pusca doar daca ma lovesc... Oare s-a lovit tipa si nu vrea sa-mi spuna? Sau am gresit eu cu ceva? Sad

O zi buna flower

Buna Gabriela, dupa ce mi-ai trimis mai multe detalii in mesajul privat ti-am raspuns care este parerea mea. Citeste mesajul privat Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 10 Apr - 23:33

Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Am o nelamurire... Am facut ieri la una french cu sclipici... Si azi mi-a trimis mesaj ca i-a puscat gelul pe colt la 2 unghii... Oare din ce cauza? Mentionez k am sigilat marginile... Mie imi pusca doar daca ma lovesc... Oare s-a lovit tipa si nu vrea sa-mi spuna? Sau am gresit eu cu ceva? Sad

O zi buna flower

Buna Gabriela, dupa ce mi-ai trimis mai multe detalii in mesajul privat ti-am raspuns care este parerea mea. Citeste mesajul privat Smile

Multumesc ptr mesaj, Coralia! Duminica placuta flower
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 12 Apr - 2:02

buna Very Happy as vrea daca se poate sa mi recomandati o pensula buna pt one stroke,,,daca se poate de pe situl tiger nails...m am tot uitat dar nu stiu care este potrivita! va multumesc
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 12 Apr - 6:12

Sun-o pe Tina si ea stie ce sa-ti recomande, sau trimite-i un mesaj privat.Oricum numarul de telefon al ei il gasesti tot pe site la Tiger Nails.
Sus In jos
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 14 Apr - 6:00

sau ii poti da un add pe mess la : tiger_nails
e online acum
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 14 Apr - 11:45

Spuneti-mi si mie va rog. la modele astea foarte colorate si inflorate, ce se foloseste? vopseaua pe baza de apa? oja? eu am o problema ca mi-e frica sa nu pocneasca gelul de finish.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 14 Apr - 11:54

woozy a scris:
Spuneti-mi si mie va rog. la modele astea foarte colorate si inflorate, ce se foloseste? vopseaua pe baza de apa? oja? eu am o problema ca mi-e frica sa nu pocneasca gelul de finish.


Depinde de ce fel de modele vorbesti Smile

Unghiile de pe forum de acum, sunt realizate cu tehnica "one stroke", cu vopsele acrilice. Nu iti pocneste finish-ul in nici una din variantele pe care alegi sa le folosesti, atata vreme cat vopseaua este buna si modelul este uscat foarte foarte bine Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 14 Apr - 12:08

ioaNAils a scris:
buna Very Happy as vrea daca se poate sa mi recomandati o pensula buna pt one stroke,,,daca se poate de pe situl tiger nails...m am tot uitat dar nu stiu care este potrivita! va multumesc

Buna Ioana!

Am adaugat pe site ( http://www.tigernails.ro/index.php?cat=c87_Pensule.html ) un set de pensule pentru tehnica chinezeasca (one stroke). Ca sa il poti vedea, trebuie sa iti faci cont mai intai, altfel produsul nu este vizibil.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 17 Apr - 23:17

neata fetelor zambet larg
Vreau sa trec si eu pe acryl Razz M-am tot documentat eu prin youtube-ul asta...si am gasit multe filmulete ca si asta https://www.youtube.com/watch?v=30LGoq0elMY&feature=related am o curiozitate...asa se lucreaza? se aplica french-ul iar apoi umplii cu o alta pudra? nu se face o baza mai intai..adica french-ul ala daca se sustine doar de o parte mica a unghiei...nu cade? nu stiu ca nu am pus dar sunt tare curioasa... astept raspunsurile voastre zambet larg merci!
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 18 Apr - 7:19

Anushka a scris:
neata fetelor zambet larg
Vreau sa trec si eu pe acryl Razz M-am tot documentat eu prin youtube-ul asta...si am gasit multe filmulete ca si asta https://www.youtube.com/watch?v=30LGoq0elMY&feature=related am o curiozitate...asa se lucreaza? se aplica french-ul iar apoi umplii cu o alta pudra? nu se face o baza mai intai..adica french-ul ala daca se sustine doar de o parte mica a unghiei...nu cade? nu stiu ca nu am pus dar sunt tare curioasa... astept raspunsurile voastre zambet larg merci!
eu am lucrat cu acryl si vreau sa spun ca am renuntat.se lucreaza greu comparativ cu gelul.are miros urat care afecteaza in timp,e foarte dur nu e flexibil ca gelul.si ataca unghia imediat.eu iti zic ca din cauza asta am pierdut si cliente,care au revenit dupa ce am pus cu gel.asta e ceea ce am patit eu .poate alte fete sunt multumite.
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 18 Apr - 8:35

dar eu nu vreau sa renunt la gel...vreau doar sa lucrez cu amandoua pt k am multe potentiale cliente care m-au intrebat daca lucrez cu acryl...Asta pt ca ele nu vor decat acryl,nu vor sa auda de gel...nu stiu de ce
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 18 Apr - 8:47

Anushka a scris:
dar eu nu vreau sa renunt la gel...vreau doar sa lucrez cu amandoua pt k am multe potentiale cliente care m-au intrebat daca lucrez cu acryl...Asta pt ca ele nu vor decat acryl,nu vor sa auda de gel...nu stiu de ce
MDA STIU .CE SA ZIC.DACA AI NEVOIE ITI POT SCRIE SI PASII CARE TREBUIE SA II URMEZI. Smile
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 18 Apr - 10:00

sigur ca da...mi-ai fi de un mare ajutor...eu m-am tot uitat la tot felul de filmulete pe youtube ... si nu pare greu. dar nu stiu exact pasii..si cum se face pregatirea unghiei,cu ce fel de produse.La fel k la gel?
Sus In jos
AlinaMS




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 18/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Craiova

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyDum 18 Apr - 13:35

Buna fetelor,sunt noua pe forum si in ale unghiilor cu gel, insa pot spune ca ma fascineaza manichiura in gel. Am un kit pt incepatori, stiu sa pregatesc unghia ma pricep sa aplic cat de cat si gelul (imi fac singura unghiile si ies binisor).Daca se poate si nu deranjez prea tare, indraznesc si va rog sa ma ajutati in alegerea produselor, incepand de la primul pas si terminand cu ultimul.Vreau sa invat sa aplic bine si in ordinea corecta produsele.M-am gandit ca voi ma puteti ajuta avand experienta in domeniu.Pana sa imi cumpar kit-ul mergeam la salon si imi puneam unghiile cu produse de la Peggy Sage. Multumesc anticipat si sper ca nu v-am deranjat cu rugamintea mea sarut
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 19 Apr - 14:25

Buna Alina. Bine ai venit pe forum Smile

Dupa cum vezi, noi am postat multe mesaje si forumul a fost impartit pe categorii, ca sa ne fie cat mai usor. Te sfatuiesc sa citesti forumul, sau subiectele care ti se par interesante si vei gasi raspunsuri la multe din intrebarile pe care poate le ai deja. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 20 Apr - 0:51

Salut fetelor!!! Mi-am achizionat de curand un set de pensule pentru nail art, dar ca la toae pensulele noi firele sunt intarite cu ceva.
Asa ca am si eu o noua intrebare! Cu ce as putea sa inmoi firele , fara sa deteriorez pensulele? La gel am curatat cu putin cleanser si le-am inmuiat cu gel, dar aici as vrea sa fie curate , fara gel ca sa le pot folosi la culori acrilice.
Multumesc! flower
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
magic nails




Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 20 Apr - 2:38

La pensulele din par natural nu prea sunt intarite firele... La cele care sunt tari ( spre exemplu uleiul de cuticule si lacurile de unghii) in general se preseaza de peretii sticlutei pana se rasfireaza peria, in acest caz cred ca o solutie de curatarea pensulei....
Pensulele e mai bine sa le cumperi personal nu online pentru ca pot fi inselatoare imaginile..
Era o discutie mai sus referitoare la acril sau gel. Orice alegeti un filmulet de pe net nu explica tot , un curs de specializare e recomandat.
Succes
Sus In jos
http://www.magicnailsart.ro
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 20 Apr - 11:35

dar eu am facut cursul,doar ca din pacate unde l-am facut am fost mai mult ca si singure. In mare stiu cam tot ceea ce tine de unghie,de produse...dar nu am incercat niciodata sa fac cu acryl. Deocamdata lucrez doar cu gel.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMar 20 Apr - 11:58

antonia_simpf a scris:
Salut fetelor!!! Mi-am achizionat de curand un set de pensule pentru nail art, dar ca la toae pensulele noi firele sunt intarite cu ceva.
Asa ca am si eu o noua intrebare! Cu ce as putea sa inmoi firele , fara sa deteriorez pensulele? La gel am curatat cu putin cleanser si le-am inmuiat cu gel, dar aici as vrea sa fie curate , fara gel ca sa le pot folosi la culori acrilice.
Multumesc! flower

Buna Antonia!

Acea solutie este data pe parul pensulelor pentru a-l mentine intr-o pozitie care sa nu il deterioreze.
Poti spala pensulele respective cu putina apa. bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 21 Apr - 11:18

Buna Antonia!

Acea solutie este data pe parul pensulelor pentru a-l mentine intr-o pozitie care sa nu il deterioreze.
Poti spala pensulele respective cu putina apa. bravo![/quote]

Tina iti multumesc! Ma gandeam ca de la tine voi primi un raspuns lamuritor flower
Intre timp am reusit sa le "inmoi" Razz am frecat putin, foarte fin si s-a si indepartat solutia!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 22 Apr - 6:23

antonia_simpf a scris:
Buna Antonia!

Acea solutie este data pe parul pensulelor pentru a-l mentine intr-o pozitie care sa nu il deterioreze.
Poti spala pensulele respective cu putina apa. bravo!

Tina iti multumesc! Ma gandeam ca de la tine voi primi un raspuns lamuritor flower
Intre timp am reusit sa le "inmoi" Razz am frecat putin, foarte fin si s-a si indepartat solutia![/quote]



Cu mare placere Antonia! Wink
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 22 Apr - 10:46

buna fetelor,am si eu o mare problema sper ca ma poate ajuta cineva va rog din suflet;sa va explik despre ce este vb: dupa ce am aplicat gelul pentru constructie acesta ramane lipicios si nu il pot pilii pentru uniformizare.trebuie mai intai sa sterg unghiutza cu cleaner?va rog mmult astept un raspuns.multumesc frumos!:*
Sus In jos
Ariadnan Nails

Ariadnan Nails


Numarul mesajelor : 32
Data de inscriere : 25/03/2010
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 22 Apr - 11:17

Draga Laryssa,
Da, asa e. Trebuie sa o degresezi si pe urma poti pili cu usurinta.
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 9:44

Beky,am o intrebare...am vazut pe pagina ta de hi5 poze(,f frumoase toate unghiutele...) cu ce gel faci tu alungirea patului unghial?? folosesti vreunul de la janet? ca am obs ca tu cu janet lucrezi
flower ms frumos
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 10:27

Anushka povestea aici Guess Who ca amesteci gelul peach cu modelare parca ca sa faci o culoare pt alungire... eu acum folosesc de la 2m beauty, dar ma dau pe tiger nails.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 15:09

ahaa...ms mult sarut
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 15:09

si de la tiger nails,care ar fi cel mai potrivit pt alungirea patului unghial?! cine are timp sa raspunda :D
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 15:11

Anushka a scris:
si de la tiger nails,care ar fi cel mai potrivit pt alungirea patului unghial?! cine are timp sa raspunda :D

Buna Anushka!

Gelurile "Camouflage Gel" sunt speciale pentru asa ceva si exista in mai multe nuante.
Le poti vedea aici:
http://www.tigernails.ro/index.php?cat=c42_Geluri-French.html

Pupici,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyLun 26 Apr - 15:16

ms mult increzut
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 6 Mai - 2:40

Ceau, fetelor! Eu am o nelamurire/intrebare: Voi cum aplicati paietele? In al catelea strat? K eu nicicum nu ma descurc cu ele! Mai ales cu cele care sunt flori sau stelute sau inimioare sau patratele etc... Tot timpul imi ramane ba un colt, ba altul in sus... Si arata urat si denivelat, chiar daca incerc sa acoper si sa uniformizez apoi... Si ma enerveaza ca nu imi iese, ptr ca imi plac mult paietele .... Help, va rog rugaciune
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 6 Mai - 11:48

gabriela89 a scris:
Ceau, fetelor! Eu am o nelamurire/intrebare: Voi cum aplicati paietele? In al catelea strat? K eu nicicum nu ma descurc cu ele! Mai ales cu cele care sunt flori sau stelute sau inimioare sau patratele etc... Tot timpul imi ramane ba un colt, ba altul in sus... Si arata urat si denivelat, chiar daca incerc sa acoper si sa uniformizez apoi... Si ma enerveaza ca nu imi iese, ptr ca imi plac mult paietele .... Help, va rog rugaciune

eu le aplic dupa primul strat de gel si le acopar cu stratul de constructie...
cand le aplic si nu vor sa stea , dupa stratul de baza aplic putin gel de constructie in care fixez floricica/steluta etc , introduc la lampa pt a se intari si fixa bine, apoi revin cu constructia
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 4 Iun - 23:02

Buna, fetelor! Am si eu 2 problemute, daca ma puteti ajuta

1. Ieri mi-a venit o fata la intretinere si pe 2 degete (cel mijlociu si aratatorul) avea ceva pata asa putin galbuie pe mijlocul unghiei... nu e foarte mare, dar totusi se vede putin si habar n-am din ce cauza a aparut... O fi de la lovitura?

2. Nu stiu de ce, dar dupa cam 2 saptamani gelul parca isi schimba culoarea... se face asa mai inchis, parca se murdareste... si nici albul parca nu mai e asa alb imaculat ca la inceput... Eu fac french-ul dupa stratul de constructie si il acopar cu un singur strat de sigilare... Oare din cauza asta? A mai patit cineva asa? Va rog sa ma ajutati daca stiti....

O zi buna! flower
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 5 Iun - 0:22

Gabriela, si eu aplic frenchul dupa ce termin , si deasupra aplic doar finish-ul..dar nu isi schimba culoarea.Poate gelul de vina? confused
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 5 Iun - 1:42

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Am si eu 2 problemute, daca ma puteti ajuta

1. Ieri mi-a venit o fata la intretinere si pe 2 degete (cel mijlociu si aratatorul) avea ceva pata asa putin galbuie pe mijlocul unghiei... nu e foarte mare, dar totusi se vede putin si habar n-am din ce cauza a aparut... O fi de la lovitura?

2. Nu stiu de ce, dar dupa cam 2 saptamani gelul parca isi schimba culoarea... se face asa mai inchis, parca se murdareste... si nici albul parca nu mai e asa alb imaculat ca la inceput... Eu fac french-ul dupa stratul de constructie si il acopar cu un singur strat de sigilare... Oare din cauza asta? A mai patit cineva asa? Va rog sa ma ajutati daca stiti....

O zi buna! flower

Buna Gabriela!

Cu toate ca am vorbit intre timp pe messenger, m-am gandit sa raspund si aici, poate sunt si alte fete care au intampinat aceleasi probleme.

1. Pata galbuie poate fi ori aer intrat la unghiuta (nu ai lipit tipsul bine) care, in timp, de la apa, sapun, etc. care ar au intrat acolo, s-au ingalbenit, ori, cel mai probabil, clienta s-a lovit iar acolo nu se vede altceva decat urma loviturii. Daca unghia naturala nu e afectata, va disparea daca ii refaci unghia respectiva, ori, daca e si unghia naturala afectata, va trebui asteptat pana creste unghia. In ultima situatie, poti masca cu un gel de camuflaj sau, in cazul tau, cu ACF Gel Pink.
2. Trebuie mentionat ca ti s-a intamplat la doua cliente. La una dintre ele cauza este foarte clara: si-a vopsit singura parul. Alte explicatii nu cred ca mai sunt necesare. A doua clienta nu a confirmat ca s-ar fi vopsit singura, insa, in mod sigur, a intrat in contact cu ceva substanta ce continea probabil niste pigmenti de culoare care au patat unghiile. Posibilitatile ar fi multe in situatia aceasta insa, in mod sigur nu ai facut tu nimic gresit si nici unghiutele nu isi schimba culoarea singure doar la o anumita clienta.
Pentru alte situatii, mai trebuie mentionat ca unele geluri nu au o protectie uv prea mare si, pe perioada verii sau la o expunere excesiva la raze uv (soare, solar, etc.), gelul se poate ingalbeni usor. Exista geluri de finish care au o protectie uv mai mare si sunt recomandate pentru astfel de cazuri. Deoarece este destul de lucios, tu aplici ca sigilare tot gelul de constructie, care, pentru ca este un gel de constructie, nu are o protectie UV foarte ridicata. Oricum, nu gelul alb de french si-a pierdut din intensitate, ci stratul de gel de constructie pe care tu l-ai aplicat ultimul ca si sigilare s-a patat sau s-a ingalbenit usor, din cauzele mentionate mai sus.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptySam 5 Iun - 3:51

Multumesc pentru raspunsuri, Tina! Si eu m-am gandit ca e bine sa postez pe forum, poate mai invata si alte fete incepatoare, ca mine Razz
Pata galbuie cred ca e de la lovitura, deoarece tips-ul a fost perfect lipit, fara bule de aer... Nu am putut camufla, deoarece clientei nu ii place acea nunanta superba a gelului ACF Pink... Nu stiu de ce... nu stiu Eu, personal, il ador!
Voi incerca sa dau cu gel de sigilare peste, sa fie acela ultimul strat... Dar sigurat ca e din cauza vopselei de par, cum ai zis si tu...

O zi buna! flower
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 16 Iun - 1:18

Am gasit un tutorial cu acryl.. o sa pun aici linkul sa-l vedeti si voi.

Intrebarea mea este .. pune tipsul si nu pileste nimic?? Incepe direct cu acrylul? Nu am vazut niciodata asa ceva, insa azi tot butonand, am gasit mai multe fete ce faceau asa ... ma poate lamuri si pe mine cineva?

https://www.youtube.com/user/designernailvideos#p/u/16/e1bcfNwWKpI
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 16 Iun - 6:17

buna Beky,
vroiam numai s iti zic k eu fac unghii cu acryl de un an si am fost si la seminarii ,dar niciodata nu am vazut sa lase unghia nepilita.eu matuiesc unghia ca si la gel si nu am nici un fel d probleme!poate si metoda aceasta este ok,dar eu nu am vazut-o niciodata pana acuma!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 16 Iun - 13:19

Bine, dragelor, daca sunt postate pe YouTube, nu inseamna neaparat ca sunt si metodele corecte de aplicare. Nu cred ca acrylul acela a rezistat prea mult pe unghie, pentru ca nu cred ca s-au prins pe o suprafata fina. Eu mi-am facut mai demult pe telefon floricele din acryl si s-au desprins dupa cateva zile, pentru ca nu aveau aderenta. bounce

Daca va uitati la filmuletele profesionistilor pe YouTube, veti vedea ca ei pilesc intotdeauna Wink

Eu pot sa va zic sigur ca gelul nu ar avea aderenta pe unghia nepilita, pentru ca am facut experimente in acest sens :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
magic nails




Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyMier 16 Iun - 21:20

Pana la urma e normal sa nu fie toti pasii din tehnica pe you tube, dar o suprafata care nu este poroasa nu are cum sa faca aderenta cu materialul fie gel fie acril. De fapt aceasta este cauza celor mai multe desprinderi si aerari de material pe unghie , o suprafata nepregatita corespunzator. Daca gresesc va rog sa ma corectati inteligent
Sus In jos
http://www.magicnailsart.ro
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 17 Iun - 3:24

buna fetelor!,citesc acest foum de mai mult timp insa pina acum nu am intrat din lipsa de timp.ma bucur ca s-a gindit cineva la asa ceva.va doresc succes in tot ceea ce faceti.pupici
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 17 Iun - 3:30

am vazut ca multe fete se intreaba ce marca de gel e mai buna.pot sa va spun ca am incercat si eu gel de la mai multe firme dar de aproape 1 an folosesc doar ibd si sint super multumita. va pupacesc
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 17 Iun - 14:40

magic nails a scris:
Pana la urma e normal sa nu fie toti pasii din tehnica pe you tube, dar o suprafata care nu este poroasa nu are cum sa faca aderenta cu materialul fie gel fie acril. De fapt aceasta este cauza celor mai multe desprinderi si aerari de material pe unghie , o suprafata nepregatita corespunzator. Daca gresesc va rog sa ma corectati inteligent

Da, e normal sa nu fie toti pasii pe youtube, insa pasii care sunt redati pot sa fie si gresiti. Este foarte important ca fetele sa ia ceea ce este mai bun din ele Wink
Nu?

Ai mare dreptate, suprafata trebuie matuita, pentru ca gelul sa adereze cat mai bine Smile Asta spuneam si eu Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
magic nails




Numarul mesajelor : 40
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyJoi 17 Iun - 23:01

E cam greu sa iei ce e bun din filmulet daca nu stii tehnica corect. Cred ca asta este cauza pentru care multa lume ''pune unghii'', dar putini urmeaza macar un curs de baza pentru manichiura tehnica. Este o meserie care pare facila si banoasa dar singura reclama in domeniul acesta sunt clientele satisfacute! Succes!
Sus In jos
http://www.magicnailsart.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 18 Iun - 0:47

Concluzie: nu va luati dupa toate fetele ce fac tutoriale pe youtube! Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 18 Iun - 10:16

cine foloseste sau a folosit geluri de la professionals? m-am angajat pale e prima oara in viata mea. dar m-am gandit ca asa invat mai multe. acolo se lucreaza cu profesionals si era cam diferit. m-a pus sa dau si cu primer si cu gel de baza. de cleaner n-au auzit. ma pun sa sterg cu dizolvant fara acetona. si faza cea mai tare. dupa ce dau forma unghiei ma pune sa dau cu o acetona, apoi o chestie lipicioasa. cik are rol de adeziune Surprised si apoi dau finish. nu-mi place asa Sad oricum cand prind un pic de curaj, le invat eu sa puna unghii ca doar eu am invatat de la cele mai bune Basketball zambet subtil
intrebarea mea e daca e corect cum mi-a aratat acolo, depinde de firma lor sau e gresit si sa fac tot ca mine?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 18 Iun - 10:20

sau profesionails... nu stiu denumirea corecta Embarassed
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 18 Iun - 11:57

chestia lipicioasa dupa constructie tind sa cred ca e tot un fel de gel de baza ( se cheama gel de aderenta) dar de multe ori e folsit ca si gel de baza..( mi se limba plimba-n gura) . E inutil sa il folosesti...adica consumi material degeaba Razz
Asta stiu eu de la o amiguita de la Spania...ea muncea cu profesionalnails Smile [ sper ca nu te-am incurcat mai tare]
I-a baga... unde te-ai angajat gogoaie? sa vin la tn sa imi fac intretinerea Razz
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 EmptyVin 18 Iun - 11:59

o iei dintr-o sticluta cum e finishu?...daca da... cred k vb despre acelasi lucru :D
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 5 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: