***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 26 Sept - 7:42

Lilishor a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
Lilishor a scris:
a agiuns lili acasa ... nu mai e with the girls Sad

Lilishor nu fii trista! imbratisare
Lasa ca o sa ne mai intalnim noi!
Sa vezi ce repede trece luna! bounce sarut
HMMM mi mai dai crema d zahar ars? Wink


Evil or Very Mad bine ca voi va mai intalniti Mad


I hate you!!! Both of you!!! phbbbt
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 26 Sept - 8:41

multumesc. lilioato nu te mai du la bucuresti. lasa-le pe ele sa vina la noi . asteptare sarut
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 26 Sept - 12:48

Admin_Coralia a scris:
Lilishor a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
Lilishor a scris:
a agiuns lili acasa ... nu mai e with the girls Sad

Lilishor nu fii trista! imbratisare
Lasa ca o sa ne mai intalnim noi!
Sa vezi ce repede trece luna! bounce sarut
HMMM mi mai dai crema d zahar ars? Wink


Evil or Very Mad bine ca voi va mai intalniti Mad


I hate you!!! Both of you!!! phbbbt



heyyyyai intrat in greva?
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 27 Sept - 23:04

buna feteleor .stie cine sa imi zica din ce cauza nu vad mesajele pvt ?TOATE SUNT FARA CONTINUT SadSad NU STIU CE NU E BINE SadSad
Sus In jos
Lidia




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 28/09/2010
Localizare : M-Ciuc

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 29 Sept - 8:04

buna Smile numele meu este Lidia si sunt cam noua pe aici:p felicitari pentru acest forum,pentru care va sunt si eu recunoscatoare fiindca imi este foarte util:) am si eu o intrebare legata de materiale...a folosit cineva produse CND?si ce parere are despre ele...Smile
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMier 29 Sept - 23:00

buna lidia, eu am folosit CND(gel), si vroiam sa ma las de meserie pe atunci, pt k numai probleme aveam cu unghiile. nu recomand!!
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 2 Oct - 3:13

Buna, la toate fetele de aici.
Sunt si eu noua pe aici,si-n primul rand vreau sa va felicit pt acest forum.
si eu sunt posesoarea unor unghii in gel de vreo 6 luni.... si m-am gandit eu asa ca tare bine ar fi sa ma apuc si eu de asa ceva.
Am tot citit forumul,de la cap la coada....
si mi-as dori sa aflu o lista cu toate produsele necesare pentru inceputul acestei pasiuni....va rog sa-mi dati cele mai bune sfaturi in materie de produse,
ca ulterior eu sa-mi pot face un buget.....as vrea cu produse de la tiger,ca de aici si manichiurista mea mi le face si sunt extrem de multumita.

Multumesc,
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 5 Oct - 7:36

Coralia, neeeeeed heeeeeeelllppppp!!!!!!!!! Nu mai pot trimite pm Sad ....imi raman toate in folderul de "mesaje in curs de trimitere", tocmai de aceea iti scriu aici zambet larg

Please help!
O seara placuta, fetelor! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 5 Oct - 8:57

luminitache a scris:
Coralia, neeeeeed heeeeeeelllppppp!!!!!!!!! Nu mai pot trimite pm Sad ....imi raman toate in folderul de "mesaje in curs de trimitere", tocmai de aceea iti scriu aici zambet larg

Please help!
O seara placuta, fetelor! flower

Luminita,

mesajele raman in folderul "in curs de trimitere" pana in momentul in care destinatarul le deschide si citeste.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 11:22

buna fetelor! ,felicitari pt. tot ce faceti,sinteti nemaipomenite.as vrea sa va intreb daca cunoasteti produsele de la firma crystal nails?multumesc si va pupacesc pe toate sarut
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:01

dany spune-ne ce ai vrea sa stii.. ce anume te intereseaza, in mare majoritatea am lucrat cu cei de la crystal
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:20

eu lucrez cu produse ibd ,,dar am auzit ca cele de la crystal ar fi la fel de bune.pt mine ar fi un avantaj pentru ca mi-ar ajunge comanda in 2 zile .ce parere aveti?
multumesc lilisor
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:23

Lili HAHAHAHA ce ti-ai pus pijamalele pe forum? nu ti-e rusine? am inteles ca e seara da' totusi prostut/caraghios
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:32

dany_nails a scris:
eu lucrez cu produse ibd ,,dar am auzit ca cele de la crystal ar fi la fel de bune.pt mine ar fi un avantaj pentru ca mi-ar ajunge comanda in 2 zile .ce parere aveti?
multumesc lilisor


depinde cum privesti tu lucrurile. Eu am lucrat ceva vreme cu ei, dar la un moment dat nu mai faceam fatza... de fiecare data cate o unghiuta,doua,trei crapate, rupte la cea mai mica atingere + ca imi intra fffff mult aer la ultima cutie si le-am aruncat... acum poate oi fi fost eu d vina, ori nu tsiu
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:35

iulia_vero a scris:
Lili HAHAHAHA ce ti-ai pus pijamalele pe forum? nu ti-e rusine? am inteles ca e seara da' totusi prostut/caraghios
flower hi hi
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 25 Oct - 12:58

Lilishor a scris:
dany_nails a scris:
eu lucrez cu produse ibd ,,dar am auzit ca cele de la crystal ar fi la fel de bune.pt mine ar fi un avantaj pentru ca mi-ar ajunge comanda in 2 zile .ce parere aveti?
multumesc lilisor


depinde cum privesti tu lucrurile. Eu am lucrat ceva vreme cu ei, dar la un moment dat nu mai faceam fatza... de fiecare data cate o unghiuta,doua,trei crapate, rupte la cea mai mica atingere + ca imi intra fffff mult aer la ultima cutie si le-am aruncat... acum poate oi fi fost eu d vina, ori nu tsiu
adevarul e ca nu stiu ,eu nu le-am probat ,ma tenteaza ideea ,de aceea am si intrebat despre ele,pupici
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 26 Oct - 4:33

Si eu am lucrat cu crystal o perioada buuuna de timp......trebuie f multa grija sa nu se face bule de aer la aplicarea gelului Mad
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 26 Oct - 10:30

BUNA FETELEOR.
AM SI EU O INTREBARE ,,LUCREAZA CINEVA CU GEL DE LA PERFECT NAILS GELUL PENTRU CONSTRUCTIE MA INTERESEAZA CEL MAI TARE CUM ESTE DK STITI CAREVA CEVA ASTEPT SA IMI SCRIETI DAR NU PVT MESAJ CA NU LE POT VEDEA Sad
Sus In jos
Sibyle




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 06/10/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 28 Oct - 11:32

buna am si eu o mare problema .... e din cauza gelului si uneori se intampla alte ori nu pregatesc unghia pt primul strat de gel il aplic il usuc iar cand sterg cu cliner apar gaurele mici in gel de ce oare e de la cliner sau de la pensula help plzzzzzz Sad( nerabdator/emotionat
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 29 Oct - 4:06

dany_nails a scris:
buna fetelor! ,felicitari pt. tot ce faceti,sinteti nemaipomenite.as vrea sa va intreb daca cunoasteti produsele de la firma crystal nails?multumesc si va pupacesc pe toate sarut
scumpa eu lucrez cam de 1 an de zile cu crystal nails si sunt ffff multumita...bulele de aer se pot evita cu usurinta Smile gelurile noi aparute sunt extrem de rezistente elastice si in acelasi timp f subtiri Wink enjoy
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 29 Oct - 4:53

multumesc de raspunsuri fetelor,vad ca sint pareri pro si contra despre gelul crystal nails ,asa ca v-a trebui sa-l probez.
ioana ,poate poti tu sa-mi spui cum se comporta gum gel-noutatea lor,daca l-ai incercat.merci .pupici pentru toate fetele
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 36
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 29 Oct - 12:35

dany_nails a scris:
multumesc de raspunsuri fetelor,vad ca sint pareri pro si contra despre gelul crystal nails ,asa ca v-a trebui sa-l probez.
ioana ,poate poti tu sa-mi spui cum se comporta gum gel-noutatea lor,daca l-ai incercat.merci .pupici pentru toate fetele
se comporta f bine..dar daca esti incepatoare nu ti-l recomand:) pt k este foarte subtire..oricum nu curge..eu folosesc extrem titanium...mi se pare cel mai bun...desi se spune ca este pt concursuri il poti folosi day by day:D aaa si nu arde aproape deloc in lampa ceea ce e f bine:D iti recomand gama camouflage sunt niste culori superbe:) eu le am pe toate si sunt multumita! pup
Sus In jos
dany_nails




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 17/06/2010
Localizare : spania

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 29 Oct - 13:50

ok iubita,am sa-l incerc si o sa-ti spun!,am catalogul si intr-adevar culorile cover se vad foarte frumoase.multumesc
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 29 Oct - 21:23

ioana spune-ne si noua cum faci sa nu-ti iasa bule de aer cu crystal :-s
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 8 Noi - 1:56

Cine imi zice si mie cum se face un french cu spot swirl .. sau poate posteaza cineva un filmuletz .. k am cautat si nu am gasit .. si sunt tare curioasa cum se poate face cu instrumentul ala french!!

Multumesc!!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 8 Noi - 7:35

Da,da, bine zici, Deea!!!! Si eu is tare curioasa:)
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 8 Noi - 13:02

Mda...... fetelor!!!!:-? Daniela (Manichiura Arad) inceput oare munca?
Ea e experta la french cu spot swirl. Puteti sa incercati si voi la fel cum se face cu pensula subtire doar ca faceti cu punctatorul. Imi pare rau ca nu pot sa va arat un step by step azi , poate reusesc maine cheers
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 3:22

luminitache a scris:
Da,da, bine zici, Deea!!!! Si eu is tare curioasa:)


FFFF Simplu se face cu spot swirl... Bagati capatul subtire in gelul alb si apoi faceti cerculete cu el pe unghie... Nu stiu exact cum sa explic... Ca si cum ati colora cu un creion, doar ca nu faceti sus-jos, ci invartiti... Eu nu am facut niciodata french cu pensula! mi se pare muuuult mai simplu cu spot swirl... Si iese si linia de la french perfecta! Mai ales dupa putin exercitiu... Iar daca nu iese perfecta, eu il corectez cu o pensula dinaia oblica... Din cate stiu eu, Daniela (Manichiura Arad) corecteaza cu capatul gros... eu nu pot... Sa ne anuntati daca ati incercat! flower
Sus In jos
anamaria23

anamaria23


Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 36

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 8:05

spot swirl e intrumentul acela cu care faci puncte ? Wink
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 9:25

anamaria23 a scris:
spot swirl e intrumentul acela cu care faci puncte ? Wink



da..are 2 capete Very Happy
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 12:00

Gabriela89: Asa am inteles eu ce si cum e zambet larg da cred ca tot un filmuletz m ar ajuta mai mult .. am vazut ca Daniela e experta .. zambet larg .. si am mai vazut si pe la alte fete .. adik am auzit k fac asa .. am sa mai exersez si eu sa vad ce mi iese ..

Oricum ms mult fetelor!!

Pupici la toata lumea si spor la unghiutze!!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 12:06

Vero daca ai fi tu dragutza sa faci un video .. ca asa din poze nush daca ne dam seama .. ti am ramane recunoscatoare pt munca depusa ... inrosit

sarut
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 12:30

dupa mai multe incercari, ba cu pensula, ba cu spot swirl-ul, am ajuns sa fac primul strat cu pensula, iar al doilea cu spot-ul. e mai bine pt bine la gelul pe care il am, grip french
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 9 Noi - 12:39

ahh. si eu la fel fac. iau mai mult gel din borcanas si apoi il imprastii pe partea din jos, apoi conturez incet linia de smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
aly26

aly26


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Roma

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 25 Noi - 17:36

am postat si eu ceva poze la topicul "poze pe unghii naturale "..poate careva dintre voi e curioasa ..iar eu as vrea tare mult sa stiu parerile voastre ... drunken (am scris mesajul aici ptr ca am vaz ca aici se posteaza cele mai multe mesaje tongue
Sus In jos
aly26

aly26


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Roma

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 25 Noi - 17:43

daniela a scris:
anamaria23 a scris:
spot swirl e intrumentul acela cu care faci puncte ? Wink



da..are 2 capete Very Happy
cyclops ... se mai cheam si dotter din cate stiam eu.. Exclamation Question Idea
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyJoi 25 Noi - 23:44

aly26 a scris:
daniela a scris:
anamaria23 a scris:
spot swirl e intrumentul acela cu care faci puncte ? Wink



da..are 2 capete Very Happy
cyclops ... se mai cheam si dotter din cate stiam eu.. Exclamation Question Idea
da si dots se mai cheama si ete se cateva tipuri alegi ce iti doresti
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 10 Dec - 11:39

fetelor daca de ex ramane urma de praf pe unghie si dam cu gel se poate sa prinda aer ?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 10 Dec - 11:54

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 10 Dec - 11:58

Lilishor a scris:
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



ms sarut
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 10 Dec - 13:14

pai..de ex matuiesti unghia si cureti praful cu o periutza... din cate am obs nu e deajuns ptr. k obs ca mai ramane intre gel si cuticula. Se poate da cu cleaner si dupa cu gel? Neutral
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyVin 10 Dec - 17:01

Va rog imi poate explica si mie cum se procedeaza cu stampilele? mentionez k folosesc geluri de la k-line iar ultimul este top gel (cel ca un lac, care se pune intr-un strat ft subtire si se usuca la lampa).
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 11 Dec - 13:30

pt stampile iti trebuie oja speciala ! o gasesti la konad. da pe google mig mag si o sa gasesti ojele lor.

in primul rand trebuie sa te misti repede deorece oja se usuca
pui oja pe matrita
razuiesti cu lama speciala
imprimi stampila pe oja ramasa pe matrita
si apoi lipesti stampila de unghie

gata !
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 11 Dec - 15:19

Multumesc mult :* pot sa pun inainte de top gel pe suprafata matuita? sau intre straturile de gel de constructie?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptySam 11 Dec - 16:27

Se pot pune si intre geluri dar si sub finish.
Sus In jos
Cerasela-Bianca

Cerasela-Bianca


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/11/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyDum 12 Dec - 3:53

santa Multumeasc mult !
Sus In jos
cMari67




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyLun 13 Dec - 12:50

Fetelor, am o problema care ma tot chinuie si astazi am citit un mesaj mai vechi scris de Tina in care zicea: personal nu recomand inlaturarea gelului 100% de pe unghia naturala.
Aici este problema mea. Fiind incepatoare, pana acum de 2 ori mi-am pilit gelul pentru a-mi reface unghiile.
Nu imi dau seama cand trebuie sa ma opresc.
Nu stiu cand, ceea ce pilesc, este gel sau este unghie.
Pe la colturi le-am cam stresat ultima data... se vede culoarea pielii de sub unghie mai rozie.
In ceea ce priveste constructia cu gelul nu am probleme dar pilirea unghiilor este un stres!!!
Spuneti-mi si mie secretele pilirii unghiilor.

A...am uitat sa va spun ca le pilesc cu pila.

Astept sfaturile voastre.
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 14 Dec - 7:23

Fetelor,cum sa fac si eu unghiute french dar sa fie toata unghia albicioasa?am vazut la o tipa si mi-a placut tare....stiti cumva imi trebuie vreun gel special? Sau cum se procedeaza?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 14 Dec - 7:49

Da, Mihagache, ai nevoie de un gel special, alb laptos, eu am avut unul de la Nailshop, nu cred ca il gasesti pe pagina lor, dar e numarul 98. E superb!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 EmptyMar 14 Dec - 11:29

Ok si pot sa-l comand daca nu e pe pagina?e gel colorat sau altfel trebuie sa cer?mi-a placut f tare...daca poti sa-mi spui si un pret estimativ ti-as fi recunoscatoare
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 7 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: