***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
dydav

dydav


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 31/10/2010
Localizare : bacau

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 15 Dec - 0:26

ce recomandati persoanelor care vor sa renunte pentru o perioada la unghiute si acestea sunt foarte moi...?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 15 Dec - 1:29

dydav, este la Janet un gel cu calciu, regenerator, foarte bun....cosa 15 lei cred...eu il folosesc k sunt fara unghiutze de vreo 2 luni:((....Ti-l recomand

Merry Christmas!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
utzuka

utzuka


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/12/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 15 Dec - 13:04

Salutare fetelor,imi puteti explica si mie cum se folosesc vopselele acrilice?cele de la Moyra oare sunt bune?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 17 Dec - 2:00

mihagache a scris:
Ok si pot sa-l comand daca nu e pe pagina?e gel colorat sau altfel trebuie sa cer?mi-a placut f tare...daca poti sa-mi spui si un pret estimativ ti-as fi recunoscatoare


Daca le dai telefon si le spui ce ai nevoie o sa iti spuna ei despre ce este vorba si o sa iti trimita comanda cu tot cu acel gel. Nu stiu sa iti spun un pret sigur, insa stiu ca e ieftinutz
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 17 Dec - 2:22

ms mult luminitache.....te pup!
Sus In jos
mihagache

mihagache


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/12/2010
Varsta : 38
Localizare : galati

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 26 Dec - 13:56

Cum sa cer detalii despre gelul ala ptr french ca nu stiu ce sa cer cum sa comand???eu sun acolo dar alea abia vb romaneste ca-s unguroaice ...ziceti-mi pls ce sa cer!de la ce firme sunt bune? Cele de la nailshop sunt ok ca de acolo as fi vrut sa imi comand...imi plac produsele lor.astept rasp vostru....aaa si craciun fercici tuturor...am uitat!
Sus In jos
OaOa




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/06/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 30 Iun - 9:28

Admin_Coralia a scris:
aniluka a scris:
Oxana,esti talentata! Ti-am vazut lucrarile si pe hi5,sunt foarte reusite.Bravo tie!
Imi zici si mie cum pictezi cu vopsea acrylica?Adica,mai exact, cu ce acoperi? Cu gel(sau acryl) sau cu oja transparenta?

Eu folosesc vopsea acrilica POLYCOLOR de la galeriile de arta pt model. Trebuie neaparat acoperit cu gel sau cu ce doresti. Poti sa acoperi modelul si cu oja ca nu se intampla nimic. Smile

buna coralia am oservat ca esti din tm si as vrea sa te intreb de unde iti iei vopsele polycolor ca eu am cautat si nu am gasit decat la borcanas...la tub nu sti unde as putea sa gasesc?
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 2 Iul - 22:43

buna fetelor i-mi puteti spune cum se aplica folia in gel ,ce metode folositi stiu ca se foloseste in modelele asimetrice dar nu stiu cum se aplica
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 3 Iul - 4:28

vmarya, exista diverse tipuri de folie. Le poti aplica intre stratul de baza-constructie, sau inainte de finish, dupa preferinte.
Daca doresti sa ai un efect impresionant, iti recomand sa o aplici intainte de stratul de constructie - astfel se va simti profunzimea si in plus, dupa stratul de constructie poti picta pe langa folie, pentru un rezultat final exceptional.

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 2213big

-folia aurie- aplici putin gel - in start subtire, aplici folia sub ce forma doresti si usuci in lampa

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 2733big

-folia cu efect de sidef/scoica - aceasta este autocolanta - poti sa o tai in forma dorita si sa o lipesti dupa ce ai sters filmul de dispersie al gelului si ai pilit/matuit suprafata unghiei


intrebari si raspunsuri - Pagina 8 K027311302304805

-folia "Sparkly" - sincer, nu stiu cum se numeste - este foarte subtire, colorata pe o parte si argintie pe cealalta - pentru aceasta trebuie sa ai unghia pregatita ca mai sus - matuita, aplici un strat subtire de lipici, aplici folia cu partea argintie pe lipici, lasi sa se usuce si tragi folia. De asemenea o poti taia si lipi cu un strat de gel...

Metodele de aplicare a foliei variaza de la persoana la persoana... poate mai sunt fete care procedeaza altfel...si pot completa.
Succes!
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 3 Iul - 4:48

Dupa raspuns, vin si eu cu o intrebare...
Cum putem aplica o unghie pe degetul de practica, astfel incat la sfarsitul constructiei sa pot indeparta unghia si sa isi pastreze forma - sa nu se rupa gelul?
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 4 Iul - 9:20

ms mult mariaD
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 24 Aug - 3:49

buna ,se poate folosi cover gelul si la prelungirea unghiei cu sablon ,adica sa fac constructia din cover gel
Sus In jos
agness




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Sfantu Gheorghe

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 24 Aug - 9:19

Da :D
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 24 Aug - 10:36

ms mult Smile
Sus In jos
wanna




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Tulcea

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 25 Aug - 10:51

buna fetelor, spuneti-mi si mie dak unghia naturala se pileste inainte sau dupa aplicarea tipsului? ms anticipat sarut*
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 26 Aug - 1:06

wanna a scris:
buna fetelor, spuneti-mi si mie dak unghia naturala se pileste inainte sau dupa aplicarea tipsului? ms anticipat sarut*

Buna!

Unghia naturala se matuieste inainte de aplicarea tipsului!

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 27 Aug - 11:16

dIN intamplare a folosit cineva brush on gel de la Evelyne ? daca da astept cateva pareri.
Razz msik
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Catalina




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 15/08/2011
Varsta : 32
Localizare : Rosiori de Vede

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 4 Sept - 4:21

Buna fetelor,sunt foarte pasionata de unghii ata nail art cat si acril,si vroiam sa va intreb in legatura cu acrilul cateva "chestii".
1.Exista deja preparat?
2.Cum se prepara,adica ce imi trebuie pentru al prepara?
3.Se usuca la aer(ca si oja) sau la trebuie lampa sau vreo solutie speciala pentru a se usca?
4.Cum se indeparteaza de pe unghie?(cu acetona)??????????
Va multumesc!
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 5 Sept - 11:27

Buna seara!

A folosit cineva vopsea acrilica Moyra ??

Multumesc! O seara frumoasa in continuare sarut
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 8 Sept - 3:22

nu, dar mai bine nu te risca si ia de la Tiger, sunt f bune Wink
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 8 Sept - 3:30



Mersi :D


Sus In jos
Clauditza-Nails




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/09/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 19 Sept - 4:26

Buna tuturor!imi cer scz daca am intrat la alt subiect, dar intreabare mea este legata de becurile UV.Am primit curand o lampa UV si-am vrut sa-i schimb tubul UV.Spre surprinderea mea nu era tub ci un BEC normal economic(presupun bec UV).Nu am gasit nicaieri becuri UV ca sa-l schimb.Ceea ce vreau sa stiu este daca becurile UV intaresc gelul la fel de bine ca si tuburile UV?
Sus In jos
Vanessaa




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/11/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptySam 26 Noi - 15:36

Buna fetelor! Sunt noua pe acest forum si as avea si eu niste nelamuriri.... Imi crapa gelul pe lateral si nu stiu din ce cauza... eu cred ca urmez toti pasii corecti,citesc de mult timp acest forum si am urmat fiecare sfat al vostru...Mi-am cumparat nu demult un finish de la diamond deoarece am vazut la o prietena si arata super. Poate fi din cauza finish-ului? Nu mai stiu ce sa fac:(
Sus In jos
misea1989

misea1989


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 10/10/2011
Varsta : 34

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 11 Dec - 7:57

Buna fetelor.
Am o problema cu vopseaua acrilica.Nu mi ies desenele . Am incercat toate metodele insa am observat ca nu acopera , pensula lasa urme . Am sa atasez o imagine cu ele poate imi spune cineva daca le a mai incercat sa stiu daca sunt bune sau daca eu nu fac ceva bine.
Pe cele de la polycolor le a incercat cineva ca vreau sa le incerc si eu.
Va multumesc !!!

Sus In jos
misea1989

misea1989


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 10/10/2011
Varsta : 34

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 11 Dec - 8:02

Buna fetelor.
Am o problema cu vopseaua acrilica.Nu mi ies desenele . Am incercat toate metodele insa am observat ca nu acopera , pensula lasa urme . Am sa atasez o imagine cu ele poate imi spune cineva daca le a mai incercat sa stiu daca sunt bune sau daca eu nu fac ceva bine.
Pe cele de la polycolor le a incercat cineva ca vreau sa le incerc si eu.
Va multumesc !!!

http://www.okazii.ro/catalog/58082691/culori-acrilice-pentru-unghii.html

nu am putut atasa poza.
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 11 Dec - 8:46

misea1989 a scris:
Buna fetelor.
Am o problema cu vopseaua acrilica.Nu mi ies desenele . Am incercat toate metodele insa am observat ca nu acopera , pensula lasa urme . Am sa atasez o imagine cu ele poate imi spune cineva daca le a mai incercat sa stiu daca sunt bune sau daca eu nu fac ceva bine.
Pe cele de la polycolor le a incercat cineva ca vreau sa le incerc si eu.
Va multumesc !!!

http://www.okazii.ro/catalog/58082691/culori-acrilice-pentru-unghii.html

nu am putut atasa poza.


Buna!
Clar nu-ti ies desenele din cauza vopselelor, in special, dar si din cauza pensulelor...am patit-o si eu pe pielea mea!
Vopselele acrilice Polycolor sunt foarte bune, au si pigment puternic, dar am auzit ca mai sunt bune si vopselele de la Juliana Nails (www.tigernails.ro), iar referitor la pensule cele mai bune pentru nail art sunt kolinsky nr 0 si nr 2 pe care le gasesti tot pe www.tigernails.ro
O zi buna Wink
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 12 Dec - 3:57

culorile acrilice sunt foarte importante, la fel si pensula, defapt calitatea lor.
eu folosesc policolor si mai nou culori acrilice de pe Get nails , care sunt extraordinare. pentru inceput iti poti lua cateva culori si o pensula buna.
culorile le gasesti pe Getnails.ro si pensulele cum a zis si Lidia pe Tigernails.ro
vei vedea diferenta. succes!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 12 Dec - 4:06

raluca.ralook a scris:
dIN intamplare a folosit cineva brush on gel de la Evelyne ? daca da astept cateva pareri.
Razz msik


da raluca, l-am folosit eu, impreuna cu toata gama de la ei. sunt produse bune si rezistente, insa nu toata lumea poate lucra cu ele. sunt foarte fluide. de aceea spun ei ca nu se pilesc. de fapt au vascozitate scazuta si implicit autonivelare rapida. daca esti genul care lucreaza mai lent, vei avea surpriza sa iti curca tot in cuticule .

cat despre brush on...a fost singurul care m-a enervat :D pentru ca face parte din acea categorie de geluri de sigilare care se aplica intr-un strat nici prea subtire nici prea gros. daca ii nimeresti aplicarea..vei obtine un luciu perfect si durabil, daca nu.. vei obtine nervi :D

ca sfat..incearca juliana, sau getnails. nu vei avea niciun fel de probleme.

sper ca ti-am fost de folos
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 12 Dec - 4:07

*curga ..sorry Smile)
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 12 Dec - 4:41

mersi Andra... in concluzie sa raman tot la gelurile mele si la varianta de finish cu pensula Laughing

Pupici si o zi frumoasa flower
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 12 Dec - 4:51

finis-ul si sigilarea nu sunt acelasi lucru.
in general finish-urile cu pensula sunt geluri de luciu ,nu si de sigilare.
in cazul in care folosesti un gel 3 in 1, poti folosi la final gelul de finish cu pensula.
in cazul care folosesti sistemul de lucru in 3 faze, dupa gelul de constructie trebuie sa aplici gel de sigilare.

din cate stiu pana acum, la juliana nails, toate gelurile de finish au proprietati si de sigilare si de luciu.
restu firmelor...nu prea.
succes
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMar 13 Dec - 22:42

buna fetelor! spuneti-mi si mie va rog daca, din experienta voastra ati observat ca exista becuri bune si becuri mai putin bune, pentru lampile uv. diferentele de preturi de la firma la firma sunt destul de mari.Oare un tub care costa 15 lei usuca mai prost decat unul care costa 45 de lei?poate imi puteti recomanda vreo firma?.. merci frumos!!!
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 14 Dec - 1:30

bana ...am facut sambata un gel si ma sunat clienta ca ia crapat finishul ..mentionaz ca nu avea pictura cu acrilice ci un actipild care era sub stratul de constructie nu inteleg de ce nu mi sa mai intamplat gelul este de la getnails si finishul de la diamond dar nu cred ca ar fi o problema asta ...
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 14 Dec - 1:31

buna*
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 18 Dec - 4:10

cuta a scris:
buna fetelor! spuneti-mi si mie va rog daca, din experienta voastra ati observat ca exista becuri bune si becuri mai putin bune, pentru lampile uv. diferentele de preturi de la firma la firma sunt destul de mari.Oare un tub care costa 15 lei usuca mai prost decat unul care costa 45 de lei?poate imi puteti recomanda vreo firma?.. merci frumos!!!


eu una nu am observat diferente. am folosit si mai scumpe si mai ieftine. se usuca gelul la fel, poate la durata de viata sunt diferite, eu le schimb oricum la 6 luni..nu am putut observa.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 18 Dec - 4:16

vmarya a scris:
bana ...am facut sambata un gel si ma sunat clienta ca ia crapat finishul ..mentionaz ca nu avea pictura cu acrilice ci un actipild care era sub stratul de constructie nu inteleg de ce nu mi sa mai intamplat gelul este de la getnails si finishul de la diamond dar nu cred ca ar fi o problema asta ...

Problema nu este ca ai combinat marcile. eu rar am vazut un finish cu pensula(fara degresare ) care sa nu crape. eu le evit.deoarece majoritatea sunt bazate pe fibra de sticla sunt casante.mie si cel de la Ibd mi-a facut mici fisuri.
asa ca raman la gel clasic de luciu. poate este doar parerea mea.
fetelor voi ce parere aveti?
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 18 Dec - 4:26

Eu cu finish-ul cu pensula de la tiger ( quick finish) nu am avut deloc probleme cu crapatul..stiu ca o singura data mi-am facut un model din culori acrilice si nu am avut rabdare sa se usuce bine si atunci s-a crapat putin in locul unde a fost culoare neuscata, insa era si normal..in rest se prezinta impecabil.
Sus In jos
mariapopa




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 47
Localizare : ARAD

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyDum 18 Dec - 11:40

vmarya a scris:
bana ...am facut sambata un gel si ma sunat clienta ca ia crapat finishul ..mentionaz ca nu avea pictura cu acrilice ci un actipild care era sub stratul de constructie nu inteleg de ce nu mi sa mai intamplat gelul este de la getnails si finishul de la diamond dar nu cred ca ar fi o problema asta ...


Buna,in mod sigur de la finishul de la diamond ti-a crapat gelul, si eu am aceiasi problema atunci cand aplic acest finish.
Sus In jos
ella

ella


Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 06/09/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyLun 19 Dec - 7:20

vmarya a scris:
bana ...am facut sambata un gel si ma sunat clienta ca ia crapat finishul ..mentionaz ca nu avea pictura cu acrilice ci un actipild care era sub stratul de constructie nu inteleg de ce nu mi sa mai intamplat gelul este de la getnails si finishul de la diamond dar nu cred ca ar fi o problema asta ...


Cu siguranta gelurile de la getnails nu sunt compatibile cu Diamond. Eu am folosit finis-ul de la Diamond peste Crystal Nails si Master si nu am avut probleme.
Sper sa nu patesc cu gelurile colorate pt ca sunt de la getnails:)...
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec - 4:04

ms mult fetelor
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMar 3 Ian - 3:06

la multi ani la toata lumea si un an mai bun fetelor ....am o mica nedumerire ,dupa stratul de constructie si dupa ce se pileste unghia pt uniformizare se inlatura praful doar cu periuta sau exista ceva solutie cu care se sterge acel praf ms mult
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 4 Ian - 1:51

vmarya a scris:
la multi ani la toata lumea si un an mai bun fetelor ....am o mica nedumerire ,dupa stratul de constructie si dupa ce se pileste unghia pt uniformizare se inlatura praful doar cu periuta sau exista ceva solutie cu care se sterge acel praf ms mult
La multi ani! Un an nou fericit!
Dupa ce pilesti unghia pt a-i da forma, inlaturi praful doar cu periuta si nu folosesti nici o solutie.
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 4 Ian - 2:56

ms mult adrianamagda
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 5 Ian - 4:19

Buna fetelor si La multi ani! Un sfat va rog pentru aplicarea pe unghii a plasei. Nu reusesc deloc. Va multumesc. nerabdator/emotionat
Sus In jos
Baby94

Baby94


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 17/11/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 5 Ian - 4:33

Buna fetelor si la multi ani pe anul acesta pt k nu am apucat sa va zic.Am venit cuco noua intrebare:tocmai mi-am comandat un quick finish gel (pensula)si nu stiu cum se foloseste...trb sa dau intai cu finishul normal iar peste acesta sau direct?multuumesc:*
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 5 Ian - 5:07

Baby94 a scris:
Buna fetelor si la multi ani pe anul acesta pt k nu am apucat sa va zic.Am venit cuco noua intrebare:tocmai mi-am comandat un quick finish gel (pensula)si nu stiu cum se foloseste...trb sa dau intai cu finishul normal iar peste acesta sau direct?multuumesc:*
Eu am un un quick finish cu pensula de la diamond, si aplic dupa ce am pilit si desprafuit unghiutzele,( 4 min lampa), atat, dupa care ulei de cuticule. Unghiile arata impecabil.
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyJoi 5 Ian - 11:05

Baby94 a scris:
Buna fetelor si la multi ani pe anul acesta pt k nu am apucat sa va zic.Am venit cuco noua intrebare:tocmai mi-am comandat un quick finish gel (pensula)si nu stiu cum se foloseste...trb sa dau intai cu finishul normal iar peste acesta sau direct?multuumesc:*

salut
si La multi ani Smile

quick finish 2 se aplica ca ultim strat de gel, peste constructie...dupa ce ai facut constructia, ai dat forma finala a unghiei, ai nivelat, pilit...sterge f bine praful si aplica quick finish 2....acesta in majoritatea cazurilor nu are nevoie de degresare (nu eu am intalnit inca quick finish cu ce necesita degresare). Dupa aplicarea lui, lasa mana in lampa pt cel putin 2 minute. Apoi aplica ulei de cuticule si gata :D
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 11 Ian - 15:49

joanna76 a scris:
Buna fetelor si La multi ani! Un sfat va rog pentru aplicarea pe unghii a plasei. Nu reusesc deloc. Va multumesc. nerabdator/emotionat

buna eu pun plasa cu lipici pt tips dupa ce fixez gelu sau pe gelu umed intre cele doua straturi
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyMier 11 Ian - 16:05

misea1989 a scris:
Buna fetelor.
Am o problema cu vopseaua acrilica.Nu mi ies desenele . Am incercat toate metodele insa am observat ca nu acopera , pensula lasa urme . Am sa atasez o imagine cu ele poate imi spune cineva daca le a mai incercat sa stiu daca sunt bune sau daca eu nu fac ceva bine.
Pe cele de la polycolor le a incercat cineva ca vreau sa le incerc si eu.
Va multumesc !!!

http://www.okazii.ro/catalog/58082691/culori-acrilice-pentru-unghii.html

nu am putut atasa poza.

buna ar putea fi si calitatea acrilului o problema dar cu siguranta e mai mare problema ca nu ai consistenta care trebuie pt acril, conteaza foarte mult cat dizolvi acrilu ,eu am facut si cu ieftine (chinezesti )si cu mai scumpe si pana nu am invatat cat sa le dizolv nu mi-a iesit si sa stii ca eu am pensula de la kolinski dar imi place mai mult una luata la set de 4 cu 10 lei
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 EmptyVin 13 Ian - 4:33

ramona_c a scris:
joanna76 a scris:
Buna fetelor si La multi ani! Un sfat va rog pentru aplicarea pe unghii a plasei. Nu reusesc deloc. Va multumesc. nerabdator/emotionat

buna eu pun plasa cu lipici pt tips dupa ce fixez gelu sau pe gelu umed intre cele doua straturi
Sa inteleg k dai stratul de baza, apoi degresezi, si lipesti plasa cu lipici? Nu se intampla nimic dak dai lipici peste gel, am incercat si eu intre cele 2 straturi dar nu se aseaza cum trebuie ramane ridicata in parti sau la varf, am incercat sa o asez k si un french.
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 8 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: