***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
data_d1




Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 20/11/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Ian - 9:15

vreau si eu un sfat..cum aplic floare uscata pe unghie ca mi se rupeeeee.?
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Ian - 9:45

data_d1 a scris:
vreau si eu un sfat..cum aplic floare uscata pe unghie ca mi se rupeeeee.?
Buna, dai stratul de baza, il usuci in lampa, apoi mai aplici un strat subtire de gel iei usurel floricica, o asezi unde doreste clienta, ( eu o manevrez bine p unghie cu un betisor din lemn), si usuci iar in lampa. Bafta.
Sus In jos
ramona_c

ramona_c


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 07/10/2010
Varsta : 42
Localizare : oradea

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 13 Ian - 15:08

joanna76 a scris:
ramona_c a scris:
joanna76 a scris:
Buna fetelor si La multi ani! Un sfat va rog pentru aplicarea pe unghii a plasei. Nu reusesc deloc. Va multumesc. nerabdator/emotionat

buna eu pun plasa cu lipici pt tips dupa ce fixez gelu sau pe gelu umed intre cele doua straturi
Sa inteleg k dai stratul de baza, apoi degresezi, si lipesti plasa cu lipici? Nu se intampla nimic dak dai lipici peste gel, am incercat si eu intre cele 2 straturi dar nu se aseaza cum trebuie ramane ridicata in parti sau la varf, am incercat sa o asez k si un french.

eu lucrez cu geluri de la joy beauty si am si gel de baza si constructie ,dau gelu de baza ,constructie ,fixez ,pun plasa cu lipici de tips, doar ca eu in loc de plasa folosesc tul (de la mercerie ) arata la fel doar ca e mai moale si se lucreaza mai usor cu el ,dupa care vin cu stratu 2 de constructie
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 14 Ian - 8:46

Joanna76, iti spun si eu cum fac. Smile Pregatesc unghia, aplic primul strat de ACF, intaresc, apoi aplic un alt strat subtire de ACF si cu penseta de nail art de la Get Nails ( care are varful subtire ) tin bucata de plasa pe care doresc sa o aplic. Apoi impreuna cu mana clientei merg la lampa si mai tin vreo 15 secunde plasa cu penseta, ca sa apuce sa se intareasca putin. Las apoi nin lampa 2 minute. Dupa aceea aplic un strat de ACF mai grosut, intaresc, finisez, pictez, sigilez :D Daca fac french e si mai usor pt ca las plasa mai lata decat unghia si tin colturile cu penseta. Surplusul il tai apoi cu o forfecuta si cand finisez unghia pilesc coltisoarele ce au mai ramas Smile
Plasa e un produs care mi-a dat si mie batai de cap la inceput Neutral

Sper ca ai inteles cum am incercat sa explic Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 21 Ian - 4:53

Admin_Coralia a scris:
Joanna76, iti spun si eu cum fac. Smile Pregatesc unghia, aplic primul strat de ACF, intaresc, apoi aplic un alt strat subtire de ACF si cu penseta de nail art de la Get Nails ( care are varful subtire ) tin bucata de plasa pe care doresc sa o aplic. Apoi impreuna cu mana clientei merg la lampa si mai tin vreo 15 secunde plasa cu penseta, ca sa apuce sa se intareasca putin. Las apoi nin lampa 2 minute. Dupa aceea aplic un strat de ACF mai grosut, intaresc, finisez, pictez, sigilez :D Daca fac french e si mai usor pt ca las plasa mai lata decat unghia si tin colturile cu penseta. Surplusul il tai apoi cu o forfecuta si cand finisez unghia pilesc coltisoarele ce au mai ramas Smile
Plasa e un produs care mi-a dat si mie batai de cap la inceput Neutral

Sper ca ai inteles cum am incercat sa explic Smile
Iti multumesc foarte mult ptr raspuns, cu toate k nu stiu dak voi reusi vreodata, ma enerveaza rau cand vad ca ramane ridicata p varful unghiei nerabdator/emotionat , dar cu siguranta, nu ma voi lasa pana nu fac ceva cu ea. Mersi mult. Si inca ceva, ma bucur extraordinar de mult ca am dat peste acest forum, sunt atatea lucruri de invatat la unghiutze, il recomand tuturor.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 21 Ian - 5:02

Dragele mele fete, v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie? Vine clienta la voi, ii faceti unghiutele, va straduiti sa iasa f bine, ea pleaca, apoi se intalneste cu alte fete si le spune ca si le-a facut in alta parte, cu de trei ori mai multi bani, si le mai spune ca, aaa nu ma duc la ... aia.. ca nu le pune bine, dar.... culmea te suna pentru intretinere, dupa o luna, poate mai bine, ptr ca unghiile sunt acolo, bine, fara aer, nu rupte, nu crapate. Ce ati face in locul meu k eu nu le mai suport, sincer. Da-ti un sfat va rog, k nu e prima data cand mi se intampla. Voi ati patit chestii din astea? Va pup.
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 21 Ian - 23:11

joanna76 a scris:
Dragele mele fete, v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie? Vine clienta la voi, ii faceti unghiutele, va straduiti sa iasa f bine, ea pleaca, apoi se intalneste cu alte fete si le spune ca si le-a facut in alta parte, cu de trei ori mai multi bani, si le mai spune ca, aaa nu ma duc la ... aia.. ca nu le pune bine, dar.... culmea te suna pentru intretinere, dupa o luna, poate mai bine, ptr ca unghiile sunt acolo, bine, fara aer, nu rupte, nu crapate. Ce ati face in locul meu k eu nu le mai suport, sincer. Da-ti un sfat va rog, k nu e prima data cand mi se intampla. Voi ati patit chestii din astea? Va pup.

E aiurea ca nu e prima data...si oricat ai dori sa fii o doamna, iti cam piere cheful! Ai incercat sa vorbesti cu fetele in cauza? Sa realizeze si ele ca stii despre povestea asta! Daca tot nu inceteaza... refuza sa le mai faci si gata! Pierzi o clienta, doua, trei sau cate vor fi...dar (cum am inteles ca rezista bine si deci faci treaba buna) vor veni altele, mai multe care vor sti sa-ti aprecieze munca! Nu te descuraja! Calitatea are ultimul cuvant! Vei vedea ca va fi bine! bravo!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 22 Ian - 3:55

gab_bryella a scris:
joanna76 a scris:
Dragele mele fete, v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie? Vine clienta la voi, ii faceti unghiutele, va straduiti sa iasa f bine, ea pleaca, apoi se intalneste cu alte fete si le spune ca si le-a facut in alta parte, cu de trei ori mai multi bani, si le mai spune ca, aaa nu ma duc la ... aia.. ca nu le pune bine, dar.... culmea te suna pentru intretinere, dupa o luna, poate mai bine, ptr ca unghiile sunt acolo, bine, fara aer, nu rupte, nu crapate. Ce ati face in locul meu k eu nu le mai suport, sincer. Da-ti un sfat va rog, k nu e prima data cand mi se intampla. Voi ati patit chestii din astea? Va pup.

E aiurea ca nu e prima data...si oricat ai dori sa fii o doamna, iti cam piere cheful! Ai incercat sa vorbesti cu fetele in cauza? Sa realizeze si ele ca stii despre povestea asta! Daca tot nu inceteaza... refuza sa le mai faci si gata! Pierzi o clienta, doua, trei sau cate vor fi...dar (cum am inteles ca rezista bine si deci faci treaba buna) vor veni altele, mai multe care vor sti sa-ti aprecieze munca! Nu te descuraja! Calitatea are ultimul cuvant! Vei vedea ca va fi bine! bravo!
Mersi de incurajare, Gab, iti dai seama k si cu una, doua in plus sau in minus, ptr mine poate e mai bine fara ele, faza e k am aflat un picut mai tarziu, iar acum nu stiu sigur despre care e vorba (sunt in cercetari zambet larg ),dar siguuur aflu, stii tu cum sunt unele, <<geanta Versace si adidas in picioare>>. O doamna zic eu ca am fost, gandindu-ma sa fac unghiutze cu produse de calitate si la un pret foarte rezonabil, sa isi permita si bogatul si saracul, ptr k stiu cum e sa iti doresti unghii si sa nu iti poti permite din cauza pretului, dar ele chiar nu inteleg! whew Dar cand vor mai veni le voi cere pretul cu care au spus ca si le-au pus ras O sa pun niste poze cu inainte si dupa.
Astept si alte pareri. Va pup pe toate.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 22 Ian - 4:25

joanna76 a scris:
gab_bryella a scris:
joanna76 a scris:
Dragele mele fete, v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie? Vine clienta la voi, ii faceti unghiutele, va straduiti sa iasa f bine, ea pleaca, apoi se intalneste cu alte fete si le spune ca si le-a facut in alta parte, cu de trei ori mai multi bani, si le mai spune ca, aaa nu ma duc la ... aia.. ca nu le pune bine, dar.... culmea te suna pentru intretinere, dupa o luna, poate mai bine, ptr ca unghiile sunt acolo, bine, fara aer, nu rupte, nu crapate. Ce ati face in locul meu k eu nu le mai suport, sincer. Da-ti un sfat va rog, k nu e prima data cand mi se intampla. Voi ati patit chestii din astea? Va pup.

E aiurea ca nu e prima data...si oricat ai dori sa fii o doamna, iti cam piere cheful! Ai incercat sa vorbesti cu fetele in cauza? Sa realizeze si ele ca stii despre povestea asta! Daca tot nu inceteaza... refuza sa le mai faci si gata! Pierzi o clienta, doua, trei sau cate vor fi...dar (cum am inteles ca rezista bine si deci faci treaba buna) vor veni altele, mai multe care vor sti sa-ti aprecieze munca! Nu te descuraja! Calitatea are ultimul cuvant! Vei vedea ca va fi bine! bravo!
Mersi de incurajare, Gab, iti dai seama k si cu una, doua in plus sau in minus, ptr mine poate e mai bine fara ele, faza e k am aflat un picut mai tarziu, iar acum nu stiu sigur despre care e vorba (sunt in cercetari zambet larg ),dar siguuur aflu, stii tu cum sunt unele, <<geanta Versace si adidas in picioare>>. O doamna zic eu ca am fost, gandindu-ma sa fac unghiutze cu produse de calitate si la un pret foarte rezonabil, sa isi permita si bogatul si saracul, ptr k stiu cum e sa iti doresti unghii si sa nu iti poti permite din cauza pretului, dar ele chiar nu inteleg! whew Dar cand vor mai veni le voi cere pretul cu care au spus ca si le-au pus ras O sa pun niste poze cu inainte si dupa.
Astept si alte pareri. Va pup pe toate.
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0194.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0130p.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0096.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Dupaolunasiosapt.th
Cele albe nu se vad prea bine, iar directia in care au luat-o unghiile nu este vina mea.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 22 Ian - 6:41

Joanna arata foarte bine unghiile inainte de intretinere Very Happy
Si am si o curiozitate..tu cum ai aflat ce au zis fetele alea? confuz
in orice caz, tu poti sa nu pui la suflet toate lucrurile astea si sa iti vezi interesul pana la urma ca sunt niste banuti pe care ii castigi de pe urma lor, si chiar poti sa iti maresti preturile daca tot se lauda ca dau mai multi bani, macar sa fie pe bune treaba..si uite asa tot raul spre bine cheers
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 23 Ian - 10:42

maggix a scris:
Joanna arata foarte bine unghiile inainte de intretinere Very Happy
Si am si o curiozitate..tu cum ai aflat ce au zis fetele alea? confuz
in orice caz, tu poti sa nu pui la suflet toate lucrurile astea si sa iti vezi interesul pana la urma ca sunt niste banuti pe care ii castigi de pe urma lor, si chiar poti sa iti maresti preturile daca tot se lauda ca dau mai multi bani, macar sa fie pe bune treaba..si uite asa tot raul spre bine cheers
Prima data,i-am pus unei fete care isi cumparase si ea chit ptr unghii, iar eu vorbind cu o alta fata care era prietena foarte buna cu ea, i-am spus acesteia k a venit respectiva sa ii fac unghiutele. A fost foarte socata cand a aflat, nu-i venea sa creada. Eu i-am explicat ce model ii facusem, ea mi-a spus k da, asa sunt, dar ii spusese ei, si colegelor k si le facuse la un salon cu f multi bani. Iar acum alta s-a laudat la fel k prima, si culmea, o si vazuse cineva cand a iesit de la mine, dar ea nu si nu, k nu i le-am facut eu, k eu nu le fac bine. Oricum e mult de povestit....
Si cad fetele vin la intretinere unghiutele le arata ca in pozele de mai sus, mai sunt si exceptii, dar f rar.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 24 Ian - 0:00

data_d1 a scris:
vreau si eu un sfat..cum aplic floare uscata pe unghie ca mi se rupeeeee.?
Ti-am trimis un msj privat.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 24 Ian - 5:41

joanna76 a scris:

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0194.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0130p.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Fotografie0096.th
intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Dupaolunasiosapt.th
Cele albe nu se vad prea bine, iar directia in care au luat-o unghiile nu este vina mea.

Cum faci sa nu intre aer sub unghie atata timp ? Surprised.
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 25 Ian - 6:53

buna ,imi puteti spune va rog cum se aplica penele in gel .cred ca sa mai spus pe forum dar nu mai stiu unde sa caut scuze ms mult
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 25 Ian - 7:39

vmarya a scris:
buna ,imi puteti spune va rog cum se aplica penele in gel .cred ca sa mai spus pe forum dar nu mai stiu unde sa caut scuze ms mult

salut,

eu le aplic sub stratul de modelare, ca sa le acopar in totalitate.
Sus In jos
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 25 Ian - 12:01

fete.... cum dau jos niste flori din ceramica? sunt ''inecate'' in gel pe jumate
mersi!
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 26 Ian - 6:37

Buna fetelor!Vreau sa va intreb daca stiti ceva despre gelurile cu aspect mat?sau un finish care sa fie mat?
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 26 Ian - 8:44

Al3xandra a scris:
Buna fetelor!Vreau sa va intreb daca stiti ceva despre gelurile cu aspect mat?sau un finish care sa fie mat?
Am vazut k au la Janet, dar eu astept unul p care o sa mi-l aduca sormea de la Buc, cik e de la flormar, si e fain.
Sus In jos
Al3xandra

Al3xandra


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 26 Ian - 12:11

Multumesc frumos joanna
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 26 Ian - 12:18

Nu ai ptr ce Smile
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptySam 28 Ian - 11:52

Buna fetelor! Vreau sa-mi iau oja permanenta , dar clientele mele vor si picturi cu vopsea acrilica. Stie cineva daca peste oja permanenta se poate picta ? Si daca se poate cum se face?
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 30 Ian - 7:11

magdici a scris:
Buna fetelor! Vreau sa-mi iau oja permanenta , dar clientele mele vor si picturi cu vopsea acrilica. Stie cineva daca peste oja permanenta se poate picta ? Si daca se poate cum se face?

da . eu nu scap fara picturi la oja permanenta. asa ca aplic oja cu toti cei 3 pasi inclusiv topul. apoi degresez bine. pictez fara sa matuiesc, las sa se usuce bine si aplic inca un strat de top peste pictura. nu am avut probleme niciodata. am incercat sa si matuiesc. merge si asa...doar ca textura ojei permanente si a topului este asa..cauciucata.

incearca in ambele metode(cu si fara matuire ) si vezi cu care te impaci. pictura tine excelent sub topul de la oja permanenta. Succes :*
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 2 Feb - 0:23

Multumesc de raspuns ! Am sa incerc sa matuiesc pt ca nu prea imi place cum iese picura pe suprafata lucioasa.M-am obisnuit pe matuit.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Vizitator
Vizitator




intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 5 Feb - 8:57

tin mai mult tpsurile sau unghia facuta din gel?
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 5 Feb - 8:58

tipsurile*
Sus In jos
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 9 Feb - 12:49

rocsanna86 a scris:
fete.... cum dau jos niste flori din ceramica? sunt ''inecate'' in gel pe jumate
mersi!
help!! confused
Sus In jos
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 9 Feb - 14:13

rocsanna86 a scris:
rocsanna86 a scris:
fete.... cum dau jos niste flori din ceramica? sunt ''inecate'' in gel pe jumate
mersi!
help!! confused

Păi altfel decât prin pilire nu cred că poţi!

Pila electrică ar fi cea mai indicată, dar dacă nu ai, eventual o pilă de 80 sau 100 grit!
Sus In jos
devis




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 16/02/2012

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 29 Feb - 2:00

Va rog, unde gasesc informatii scrise despre gelurile si produsele de la Juliana Nails? Tocmai incercam sa fac o comanda dar am realizat ca nu ma descurc, imi prind urechile in denumiri. De exemplu cum se lucreaza cu gelurile allround 3 in 1, acestea mai necesita sau nu vreun gel de baza? ma gindeam ca poate exista vreun subiect special despre ordinea operatiunilor in functie de fiecare produs in parte...
cherry
Multumesc...
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 29 Feb - 6:51

devis, este un topic special unde se dezbat subiecte despre produsele Juliana.
Pana una alta te luminez eu, gelurile 3 in 1 le folosesti pt toate fazele si iti recomand sa incerci allround gel blue.
Daca vrei si un gel cover , cel mai mult imi place pink, ca finish folosesc quick finish gel II, care nu necesita degresare si are un luciu superb..si daca vrei si un french, eu il am pe ultra white, ma impac cel mai bine cu el.
Insa si mai bine ar fi sa o suni pe Tina, ai nr la ei pe site si te va indruma cel mai bine in functie de necesitatile tale Very Happy
Sus In jos
devis




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 16/02/2012

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 1 Mar - 3:56

maggix a scris:
devis, este un topic special unde se dezbat subiecte despre produsele Juliana.
Pana una alta te luminez eu, gelurile 3 in 1 le folosesti pt toate fazele si iti recomand sa incerci allround gel blue.
Daca vrei si un gel cover , cel mai mult imi place pink, ca finish folosesc quick finish gel II, care nu necesita degresare si are un luciu superb..si daca vrei si un french, eu il am pe ultra white, ma impac cel mai bine cu el.
Insa si mai bine ar fi sa o suni pe Tina, ai nr la ei pe site si te va indruma cel mai bine in functie de necesitatile tale Very Happy

Maggix, iti multumesc! flower si iti doresc o primavara frumoasa si norocoasa, daca tot e 1 Martie azi...
Am studiat produsele si descrierea lor pe site. M-am dumirit oarecum dar gel coverul pink tot nu l-am gasit, la ce subcategorie de produse e trecut?
Eu am mai pus o intrebare si pe alt topic, tot tu mi-ai raspuns si iti multumesc.
Si acolo ai pomenit de cover pink si ... nu am inteles care e si in care moment se foloseste.
Stiu, par foarte inteligent desteapta zambet larg ca pun asemenea intrebari dar imi fac impresia ca necunoscind produsele nici nu le cunosc performantele. De obicei alegi in cunostinta de cauza si dupa mai multe alegeri gresite descoperi CARE te multumeste cu adevarat. As vrea sa sar peste etapele astea si de aceea tot intreb. ma inclin aici, pina sa ajung sa sun la Tina sa o innebunesc si pe ea Smile...
Topicul special dedicat produselor Juliana Nails ce denumire are?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 1 Mar - 4:26

Gelurile cover se mai numesc si geluri camouflage si le gasesti aici http://www.tigernails.ro/index.php/cat/c42_Geluri-Camouflage.html , iar despre produse aici: https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t84-produse-tiger-nails , dar cred k sunt mai multe topicuri deschise.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 1 Mar - 4:52

Devis, stai linistita ca este normal sa pui intrebari, pana la urma pt asta este forumul asta Very Happy
Cu privire la gelul de camouflage sau cover, acesta este un gel pe care il folosesti sa acoperi anumite imperfectiuni ale unghiei( pete albe,striatii, trecerea dintre tips si unghia naturala, gelul vechi..etc) sau sa prelungesti patul unghial , din punctul meu de vedere este un gel indispensabil.
Acesta se poate aplica in multe moduri, eu pun primul strat subtire de gel 3 in 1, lampa, apoi cover pe toata suprafata unghiei, lampa, apoi french..etc
Se mai poate aplica doar ca negativ al french-ului ca sa nu incarci in varf cu prea multe traturi de gel, insa eu m-am obisnuit sa il pun pe toata unghia si nu am avut niciodata probleme sa imi iasa varful gros...acum ramane sa te decizi tu cum iti este mai usor sa il aplici.

Si nu in ultimul rand, iti doresc o primavara cat mai frumoasa si insorita si tie si cu cat mai multe cliente sunny
Sus In jos
devis




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 16/02/2012

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 1 Mar - 11:35

Beky a scris:
Gelurile cover se mai numesc si geluri camouflage si le gasesti aici http://www.tigernails.ro/index.php/cat/c42_Geluri-Camouflage.html , iar despre produse aici: https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t84-produse-tiger-nails , dar cred k sunt mai multe topicuri deschise.

Cautam butonul de "like" la postarea asta Smile , in halul asta de prinsa de facebook sint... Very Happy

Mersi frumos, te pup!
Sus In jos
devis




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 16/02/2012

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 1 Mar - 11:36

maggix a scris:
Devis, stai linistita ca este normal sa pui intrebari, pana la urma pt asta este forumul asta Very Happy
Cu privire la gelul de camouflage sau cover, acesta este un gel pe care il folosesti sa acoperi anumite imperfectiuni ale unghiei( pete albe,striatii, trecerea dintre tips si unghia naturala, gelul vechi..etc) sau sa prelungesti patul unghial , din punctul meu de vedere este un gel indispensabil.
Acesta se poate aplica in multe moduri, eu pun primul strat subtire de gel 3 in 1, lampa, apoi cover pe toata suprafata unghiei, lampa, apoi french..etc
Se mai poate aplica doar ca negativ al french-ului ca sa nu incarci in varf cu prea multe traturi de gel, insa eu m-am obisnuit sa il pun pe toata unghia si nu am avut niciodata probleme sa imi iasa varful gros...acum ramane sa te decizi tu cum iti este mai usor sa il aplici.

Si nu in ultimul rand, iti doresc o primavara cat mai frumoasa si insorita si tie si cu cat mai multe cliente sunny

Super! Mersi!!! Acum am inteles ( in sfirsit Smile ).
Sus In jos
flory_90

flory_90


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 29/08/2011
Varsta : 34
Localizare : Buzau

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyDum 4 Mar - 2:07

foloseste cineva produse SINA ?
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 12 Mar - 17:25

Eu nu stiu daca folosesc fetele,dar pe vremea la care mergeam la manichiura la alte fete m-a dat cu gel sigilant de la Sina,iar eu am fost f multumita. Nu am eu personal,dar vreau sa imi comand un cover pink de la ei. Eu am freza de la ei.
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyLun 12 Mar - 22:28

eu am folosit produse sina la inceput dar nu te sfatuiesc ptr ca se crapa destul de repede si lucrezi si destul de greu cu e, curge. bine dupa cum am spus am folosit la inceput deci putea fi si vina mea.
acum folosesc diamond toata gama si sunt destul de multumita

pup si spor la unghiute
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 13 Mar - 13:02

buna seara! fetelor, sunt incepatoare la cel mai serios mod. am terminat acum cateva zile un curs... asa am invatat cate ceva despre unghiute si geluri insa tot citind despre...normal ca am ajuns sa am cu mult mai multe intrebari decat la inceput. unele din ele ar fi:
- in afara de tiger nails.. ce alte firme de geluri / solutii recomandati? tot cautand pe net am gasit si...sergal, SNC (super nail center), CN(crystal nails). daca ati folsit produsele de la ei v as ruga sa imi spuneti care este parerea voastra..
- am o problema cu atingerea cuticulei cu gel, stie cineva un truc, un sfat orice sa ma ajute sa nu mai fac asta?
Multumesc anticipat si...voi reveni si cu alte intrebari! :D
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 13 Mar - 13:05

Sincera sa fiu si eu sunt noua,eu una m-am axat pe produsele latino nails si sunt multumita de ele.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMar 13 Mar - 15:47

Zumzii, dar ce sfat vrei sa primesti in legatura cu atingerea cuticulei..pur si simplu nu le atingi, te duci cu gelul cat mai aproape dar fara sa le atingi, nu e nici un truc, trebuie sa fi atenta Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 1:42

da, Maggix, ai dreptate. speram ca pot face nu stiu ce sa ma ajute in legatura cu asta. :D . oricum, multam` de interventie. in legatura cu firmele de geluri ce le-am amintit mai sus, imi poti spune ceva? Smile
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 3:04

fetele voi ce pensula ptr gel folositi? eu am 6 credeti ca e prea mare ar fi mai bine una de 4

scuze ptr intrebarea mea poate banala
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 5:19

Eu folosesc 4
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 5:22

maggix multumesc ptr raspunsurile tale promte. ma gandeam eu ca a mea e prea mare
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 5:31

Buna zumzii!
Eu recomand Dorothynails. Sunt foarte multumita de ele, am sculptor si 3in1
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 10:45

buna va rog sa ma ajutati cu un sfat !
vreau sa imi iau un gel si nu stiu care e mai bun:
STAR NAIL UV STARLITE GEL CLEAR 1 OZ
sau
STAR NAIL UV STARLITE GEL CLEAR THICK 1 OZ
astept raspunsuri ms
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyMier 14 Mar - 14:21

madutza a scris:
fetele voi ce pensula ptr gel folositi? eu am 6 credeti ca e prea mare ar fi mai bine una de 4

scuze ptr intrebarea mea poate banala

Depinde de tine , depinde cum iti place tie, nu putem sa iti zicem ca e corect asa sau asa pentru ca fiecare are propriul stil (daca ar fi o regula atunci nu s-ar mai gasi pensule pentru gel numarul X Y sau Z .
Faptul ca tu ti-ai pus aceasta intrebare ma face sa ma gandesc ca poate ai o anumita nemultumire fata de pensula ta, daca e asa incearca sa vezi care ar fi motivul ca sa te ajutam.

Daca totusi vrei sa incerci si alta marime atunci nu cred ca e bine sa treci de la pensula numarul 6 care ai folosit-o pana acum direct la 4, eu zic sa incerci prima data 5 si apoi daca tot ti se pare mare sa incerci un numar mai mic (desi nu cred).
Daca o pensula este prea mica iti i-a prea mult timp sa aplici gelul pe toata unghia si risti sa iti curga in cuticula( pentru ca nu faci totul din cateva miscari )

Eu personal folosesc Kolinsky Limba de pisica numarul 5 de la Tiger Nails
-imi place ca are varful subtirel cand vreau ( ma ajuta sa nu ating cuticula) sau daca apas pe ea aplic foarte repede si usor gelul pe toata unghia ,apoi spre partea libera din nou folosesc pentru sigilare varful ascutit Smile
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 15 Mar - 2:12

in primul rand am o problema cu bombeul, mi se pare ca pensula mea e prea mare si prin miscarile circulare il turtesc, nu stiu daca m-am exprimat bine s-au daca m-am facut inteleasa
si apoi cu sigilarea marginilor de-aia ma gandeam poate una mai mica m-ar ajuta mai mult. oricum multumesc mult de raspuns
Sus In jos
simplymistique




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 09/03/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyJoi 15 Mar - 4:33

Fetelor, care este diferenta intre "Gel pe unghia naturala" si "Protectie pe unghia naturala"? Am vazut la o fata in lista de preturi..
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 EmptyVin 30 Mar - 16:44

Fetelor, mi-am aranjat un pic unghiile la picioare. Nimic deosebit, un french simplu. La cateva unghii am pus sablon pentru a le da o forma, iar la celelalte pt lungime,avandu-le rupte pana in carne. A doua zi dupa ce m-am trezit,fusesem plecata cu pantofi cu toc,unde avusese loc extensia sarise peste tot,iar la cele care fusesera rupte din carne si facute extensie era sarita intreaga constructie complet,ca o pojghita. Am avut sansa sa vad ca dinspre radacina catre vars unghia adica stratul de gel se lua ca o masca exfolianta. Precizez ca unghiile au fost pregatite,pilite,primer. Poate erau f putin transpirate picioarele la momentul inceperii dar oricum asprisem cu pila etc. Ce sa fac?
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: