***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
rummy
sweet_yonutza
ionelailinca
bia_laz
roxana laura
lar2412
bogdy
ancka
Zmiley
Manichiura Andra
simplymistique
ingeras
madutza
Fatjon
flory_90
devis
Yrolf
magdici
Al3xandra
rocsanna86
Smileee
gab_bryella
data_d1
ramona_c
Oana_
Baby94
joanna76
adrianamagda
ella
mariapopa
maggix
Anda luz
Lidia.
misea1989
Vanessaa
Clauditza-Nails
Petrina
Catalina
wanna
agness
OaOa
utzuka
dydav
mihagache
cMari67
blueyes
Cerasela-Bianca
raluca.ralook
aly26
daniela
anamaria23
DeEa Nails
cuta
Sibyle
lili2deea
Lidia
MaRiA_
sisi19simona
Lizurika
luminitache
CristalDee
Tushky
angel22
hedi_renata
vmarya
crisuliciu
Lilishor
dany_nails
G.D.
Ariadnan Nails
magic nails
AlinaMS
Andreea S.
woozy
ioaNAils
kharisma
andra_b
catyy_83
oana.marcu
gege_jeje
Flory_
antonia_simpf
raluca is
Moon
unghiifalseploiesti
elkana30
Anushka
angellove
ema_clau
Maria D.
Moderator_iulia_vero
claudia
Elisza Nails
kyka
sonia44ro
gabriela89
Laryssa
deiutzzaa
elena
carmenik
aurita87
Dyana
adellyne21
Vxf
Chaneldark
Moderator_TigerNails
oxana_c
aniluka
Beky
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 5 Noi - 13:25

Ms tare mult, chiar ma ajutat filmuletul asta,acum am o imagine mult mai clara asupra modului de executie. Abea astept sa pun in practica ce am vazut.Ms, esti o dulce.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 6 Noi - 11:10

carmenik a scris:
Ms tare mult, chiar ma ajutat filmuletul asta,acum am o imagine mult mai clara asupra modului de executie. Abea astept sa pun in practica ce am vazut.Ms, esti o dulce.

Ma bucur ca te-am putut ajuta Smile
Si sper ca daca reusesti sa faci aquarium o sa postezi si pe forum cateva poze Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elena




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 12/11/2009

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 13 Noi - 7:04

Buna,

Imi puteti spune si mie cum se aplica dantela(de tip plasa) pe unghiile false?Eu am incercat sa o pun in gel , dar mi se pare ca este cam tare si nu stiu cum sa procedez ca sa stea...

Multumesc!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 16 Noi - 10:18

elena a scris:
Buna,

Imi puteti spune si mie cum se aplica dantela(de tip plasa) pe unghiile false?Eu am incercat sa o pun in gel , dar mi se pare ca este cam tare si nu stiu cum sa procedez ca sa stea...

Multumesc!

Buna Elena. Nu inteleg de ce ti se pare tare dantela, dar daca nu te descurci poti sa ii pui putin lipici pt unghii la colturi si va sta garantat. O pui inainte sa aplici al doilea strat de gel sau sigilarea Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 18 Noi - 1:31

Draga Coralia,as pune cu mare drag pozele pe forum ,dar din pacate nu am reusit sa fac acel acvarium.Eu am incercat sa fac il fac din unghii false dar a iesit cam naspa,prea groase si parca era in gel si nu in acvariu.Sigur nu am facut eu ceva bine.Oare am nevoie de unghii din acelea mai curbate?(MENTIONEZ CA AM incercat sa le pun peste gel ,am incercat si cu portelan ,dar si cu lipici).

Exclamation Embarassed
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 27 Noi - 3:41

Sad Imi pare rau ca nu ai reusit sa faci acel aquarium.

Eu inca nu am incercat. Oricum ma gandesc ca unghiile trebuie sa fie de dimensiuni diferite. Era logic ca unghia va fi mai lata. Dar m-am interesat si am gasit pt tine un articol PAS CU PAS Smile De aceea am intarziat atat cu raspunsul Smile

Uite-te pe http://www.nailpalace.de/anleitung

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 2 Dec - 11:05

As avea si eu o intrebare.

In cazul in care gelul de modelare e roz inchis... si clienta vrea french, cum se procedeaza? Eu faceam frenchul dupa ce puneam gelul de aderenta si apoi modelare peste...dar dak e roz... s-ar astupa frenchul alb si ar capata o alta nuanta, ceea ce nu imi doresc.

Ma ajutati?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 2 Dec - 11:44

Beky a scris:
As avea si eu o intrebare.

In cazul in care gelul de modelare e roz inchis... si clienta vrea french, cum se procedeaza? Eu faceam frenchul dupa ce puneam gelul de aderenta si apoi modelare peste...dar dak e roz... s-ar astupa frenchul alb si ar capata o alta nuanta, ceea ce nu imi doresc.

Ma ajutati?

Gelul de modelare roz inchis are drept scop prelungirea patului unghiei. Ai 2 variante daca doresti sa faci french: Prima ar fii sa pui aderenta, gelul roz pana exact sub french (negativul lui), il bagi in lampa 2 min, iar apoi sa faci french-ul cu un gel alb mai vascos (de constructie) si dupa ce s-a intarit vine inca un strat de modelare pt nivelare, pilire pt uniformizare si sigilare. Scuze de schita asta asa de rudimentara, dar nu am avut pe cine sa fac poze acum sa iti arat Smile

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 French11

A doua varianta este sa pui aderenta, modelare si apoi french-ul si sigilare


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Lun 8 Feb - 12:39, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 3 Dec - 2:59

Prima varianta suna bine...cu toate ca as crede k iese putin denivelat, avand in vedere k modelarea e in strat mai gros si frenchul in strat mai subtire nu?

A doua varianta cred totusi ca ar iesi prea groasa unghia in varf, gresesc?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 3 Dec - 13:26

Beky a scris:
Prima varianta suna bine...cu toate ca as crede k iese putin denivelat, avand in vedere k modelarea e in strat mai gros si frenchul in strat mai subtire nu?

A doua varianta cred totusi ca ar iesi prea groasa unghia in varf, gresesc?

Daca folosesti gel alb vascos (de constructie) atunci trebuie pilite gelurile pt a le nivela. Nu poti sa folosesti gel pt french normal, subtire.
A doua varianta nu are de ce sa fie diferita pt ca daca aplici gelul putin mai subtire la varf atunci nu are de ce sa fie mai groasa unghia atunci cand folosesti french-ul. Tu pui french-ul dupa stratul subtire de gel si apoi pui al doilea strat. Tot ce faci este ca inversezi ordinea. Pui cele 2 straturi de gel, le pilesti si aplici french-ul.
Oricare din variante poate fi folosita.
Sper ca ti-am fost de ajutor si m-am facut inteleasa. Daca mai doresti lamuriri poti sa ne intrebi.

Va doresc sa aveti parte de o zi minunata flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 4 Dec - 0:39

Da, mi-ai fost de mare ajutor. Nu stiam ca exista fel de constructie alb, cel putin la Janet nu cred ca au. Am sa ma interesez. Multumiri :D
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 5 Dec - 1:17

La Janet sigur nu au Sad
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Feb - 3:16

buna...as avea si eu o intrebare ptr k sunt incepatoare... in al catelea strat pot aplica scoicile?multumesc
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 5 Feb - 6:27

deiutzzaa a scris:
buna...as avea si eu o intrebare ptr k sunt incepatoare... in al catelea strat pot aplica scoicile?multumesc

Eu aplic primul strat, il bag la lampa3 minute, apoi aplic un strat subtire fara sa degrasez, doar in zona in care doresc sa pun scoicile si le aplic bucata cu bucata, le presez putin, apoi tin in lampa alte 2 minute. Peste aplic cel de-al doilea strat, tot fara sa degresez, il intaresc si pilesc pt forma. Daca pui stampiluta sau pictezi ceva o faci in acest moment si apoi, dupa ce s-a uscat lacul sau vopseaua aplici stratul de sigilare. Daca nu vrei modele peste scoici aplici sigilare dupa ce ai nivelat unghia.

Bafta multa...si nu uita sa inchizi bine marginile cu gel, altfel se va decoji gelul de pe scoici

O zi minunata va doresc! intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 6 Feb - 23:15

Buna fetele :* am si eu o intrebare pt voi.Ce parere aveti de gelurile trifazice?a lucrat cineva cu gelul trifazic de la Janet?as vrea sa il comand si am auzit ca au produse bune si vroiam sa stiu si parerea voastra.Va pup!
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 7 Feb - 2:42

Laryssa a scris:
Buna fetele :* am si eu o intrebare pt voi.Ce parere aveti de gelurile trifazice?a lucrat cineva cu gelul trifazic de la Janet?as vrea sa il comand si am auzit ca au produse bune si vroiam sa stiu si parerea voastra.Va pup!


Ceau, Lary! Eu am gel trifazic de la Janet - Fiber gel, l-am luat ptr k sunt incepatoare... Eu zic ca e ok... numai k eu am probleme cu cleaner-ul si de aceea nush exact cum e... Smile Maine imi iau un alt cleaner si sper ca apoi sa vad calumea cum sunt gelurile.

Sper sa spune si celelalte fete parerea lor... k si eu sunt curioasa Smile Duminica placuta! flower
Sus In jos
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 7 Feb - 6:01

gabriela89 Acelasi gel vreau si eu sa il comand.Sunt tot incepatoare si eu ;Wink.am intrebat de acest gel pentru ca am auzit niste fete pe forum ce spuneau ca se ia pur si simplu de pe unghie.Cleaner-ul este tot de la Janet?Ce probleme ai cu el?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 7 Feb - 10:38

Eu am lucrat cu Janet, dar am observat ca sunt diferente in fct de
loturi intrebari si raspunsuri - Pagina 2 457715 , unele sunt bune si altele sunt foarte
proaste. Oricum nu recomand DELOC Fiber Gel din acela de la reducere, pt
ca acela este cel mai rau de la ei. Fiber gel la pretul normal e ok.
Sunt, dupa parerea mea, niste geluri mediocre.

Dar cu toate acestea am vazut si fete care se pricep bine la realizarea
unghiilor cu aceste geluri si sunt foarte multumite de ele.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyDum 7 Feb - 11:06

Laryssa a scris:
gabriela89 Acelasi gel vreau si eu sa il comand.Sunt tot incepatoare si eu ;Wink.am intrebat de acest gel pentru ca am auzit niste fete pe forum ce spuneau ca se ia pur si simplu de pe unghie.Cleaner-ul este tot de la Janet?Ce probleme ai cu el?


Cleaner-ul nu e de la Janet... E din setul acela de incepatori pe care l-am cumparat... E ceva nemtesc. Si aveam inclus in set si 2 geluri nemtesti si dupa ce scoteam din lampa si degresam cu acel cleaner ramanea lipicios si am crezut k nu e bun; de aceea am luat gelul trifazic de la Janet Smile Si sincer... .nu prea am vrut sa dau multi bani pe gel, ptr k m-am gandit k lampa e de vina Smile Maine merg sa-mi iau cleaner de la Janet si iti spun cum este...Tu ai folosit?

Gelul l-am luat la pret normal. am auzit si eu k cele de la reducere nu sunt bune! De asemenea, negrul de la Janet nu e bun... In rest nu stiu! Dar dupa ce prind putina experienta si imi fac clienti, vreau sa dau bani pe produse de calitate! :* flower
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 2:39

De ce zici ca nu e bun negrul de la janet?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
sonia44ro

sonia44ro


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 28/12/2009

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 3:14

Buna fetelor. As avea si eu o intrebare . Cum se pun acele decoratiuni numite hexagoane sa ceva de genul? Nu prea imi dau seama.Am incercat sa le pun in al doilea strat de gel dar mi se pare ca nu stau deloc si daca pun prea mult gel sa le acopar de tot unghia parca este prea groasa. Chiar nu stiu cum trebuie facut. Sper sa ma ajute cineva. Multumesc
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 3:28

Beky a scris:
De ce zici ca nu e bun negrul de la janet?

Ptr k nu se usca... Nu spun din propria experienta! Am vrut si eu sa imi cumpar, dar mi-au spus la magazin k nu e bun, mai bine sa iau de la alta firma... Si mi-au mai spus si alte fete... Acuma nu stiu... Poate depinde de lot... Dar celelalte culori sunt ok...doar de negru se spune k nu e bun... Beky, tu ai folosit? Stii cum e? :* flower
Sus In jos
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 6:47

gabriela89 eu nu am folosit niciun produs de la janet de-asta intrebam de gel. Am crezut ca si cleaner-ul e de la janet si nu este bun.Acum am vazut ca au reducere la toate produsele 10% si nu stiu daca sa imi comand si eu gelul sau nu pt ca mi-e ca nu e bun dak e la reducere,si in plus am mai auzit lume care spune k sunt proaste produsele de la reduceri.:* Multumesc mult pentru raspunsuri!Succes la unghiutze fetele:D:X
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 12:36

Mi se pare ca o data pe luna au reduceri de 10-15 % la TOATE produsele. Tu iti iei gelul la pret noemal si toate celelalte produse si ti se face un discount de 10 % la suma totala.

Mie nu imi mai place Janet, am scris care imi sunt motivele.
Daca e sa ma intrebati, mie imi plac gelurile IBD, Juliana Nails (de la Tiger nails) si Crystal Nails. Eu astea le recomand, iar diferentele de pret nu sunt atata de mari, pt ca daca te uiti la gramaj si iti faci un calcul iti dai seama ca la cantitati mari nu e o diferenta asa de mare de pret, pe cand de calitate chiar e diferenta. Nu vreau sa credeti ca fac reclama sau antireclama, pt ca fiecare isi ia ce vrea. Ideea este ca nu este bine sa faceti rabat la calitate daca vrei sa fii diferita si sa ai ceva special. Asa gandesc eu... intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_rolleyes
Sunt si persoane care lucreaza bine cu geluri de calitate mediocra si sunt si renumite. Eu le apreciez foarte mult pt asta, dar totusi prefer sa imi iau produse care cred eu ca sunt cele mai bune Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 12:54

Admin_Coralia a scris:
Mi se pare ca o data pe luna au reduceri de 10-15 % la TOATE produsele. Tu iti iei gelul la pret noemal si toate celelalte produse si ti se face un discount de 10 % la suma totala.

Mie nu imi mai place Janet, am scris care imi sunt motivele.
Daca e sa ma intrebati, mie imi plac gelurile IBD, Juliana Nails (de la Tiger nails) si Crystal Nails. Eu astea le recomand, iar diferentele de pret nu sunt atata de mari, pt ca daca te uiti la gramaj si iti faci un calcul iti dai seama ca la cantitati mari nu e o diferenta asa de mare de pret, pe cand de calitate chiar e diferenta. Nu vreau sa credeti ca fac reclama sau antireclama, pt ca fiecare isi ia ce vrea. Ideea este ca nu este bine sa faceti rabat la calitate daca vrei sa fii diferita si sa ai ceva special. Asa gandesc eu... intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_rolleyes
Sunt si persoane care lucreaza bine cu geluri de calitate mediocra si sunt si renumite. Eu le apreciez foarte mult pt asta, dar totusi prefer sa imi iau produse care cred eu ca sunt cele mai bune Smile


sunt de acord cu tine, coralia... dar eu habar nu am unde se gasesc geluri IBD Smile cel putin la noi in arad nu este flower

eu mai am o problema... deci imping calumea cuticulele si prepar bine unghia, imi pusca uneori gelul pe margini... oare sa fie din cauza gelului? :*
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyLun 8 Feb - 13:21

gabriela89 a scris:
Admin_Coralia a scris:
Mi se pare ca o data pe luna au reduceri de 10-15 % la TOATE produsele. Tu iti iei gelul la pret noemal si toate celelalte produse si ti se face un discount de 10 % la suma totala.

Mie nu imi mai place Janet, am scris care imi sunt motivele.
Daca e sa ma intrebati, mie imi plac gelurile IBD, Juliana Nails (de la Tiger nails) si Crystal Nails. Eu astea le recomand, iar diferentele de pret nu sunt atata de mari, pt ca daca te uiti la gramaj si iti faci un calcul iti dai seama ca la cantitati mari nu e o diferenta asa de mare de pret, pe cand de calitate chiar e diferenta. Nu vreau sa credeti ca fac reclama sau antireclama, pt ca fiecare isi ia ce vrea. Ideea este ca nu este bine sa faceti rabat la calitate daca vrei sa fii diferita si sa ai ceva special. Asa gandesc eu... intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_rolleyes
Sunt si persoane care lucreaza bine cu geluri de calitate mediocra si sunt si renumite. Eu le apreciez foarte mult pt asta, dar totusi prefer sa imi iau produse care cred eu ca sunt cele mai bune Smile


sunt de acord cu tine, coralia... dar eu habar nu am unde se gasesc geluri IBD Smile cel putin la noi in arad nu este flower

eu mai am o problema... deci imping calumea cuticulele si prepar bine unghia, imi pusca uneori gelul pe margini... oare sa fie din cauza gelului? :*

Nici eu nu stiu unde gaseti IBD in AR, dar toate gelurile le poti comanda online Wink

Este foarte importanta pregatirea corecta a unghiei, insa daca o pregatesti bine si atingi cuticulele cu gelul tot iti intra aer la unghii. Trebuie sa ai mare grija sa nu atingi pielea cu gelul. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 1:00

IBD pot comanda online? este ceva site din romania? k eu nu am gasit?

Desi "prepar" bine unghia si NU ating cuticulele cu gel, imi pusca/intra aer la unele unghii Sad Aveti vreo ideea care ar putea fi cauza? Folosesc doar nail prep, nu si primer... Poate din cauza asta? Sau nu e bun gelul (e de la janet)? sau nu stiu eu sa fac calumea? Razz

Noapte buna! flower


Ultima editare efectuata de catre gabriela89 in Mar 9 Feb - 13:29, editata de 1 ori
Sus In jos
kyka

kyka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 42

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 7:00

Ceau fetelor. As vrea sa aflu mai multe despre gelurile colorate,adica dupa care strat il puneti si daca se degreseaza stratul dinaintea aplicarii gelului colorat. Gelul color se degreseaza si el? multumesc
Sus In jos
kyka

kyka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 42

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 7:02

Ceau fetelor. As vrea sa aflu mai multe despre gelurile colorate,adica dupa care strat il puneti si daca se degreseaza stratul dinaintea aplicarii gelului colorat. Gelul color se degreseaza si el? multumesc
Sus In jos
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 8:21

Coralia multumesc frumos pentru raspuns.Cred ca o sa incerc un gel de 14gr. de la Janet sa vad cum mi se pare..Eu am auzit ca gelurile de la Magnetic Nails sunt foarte foarte bune.. dar si pretul este pe masura(250ron)..Va pup fetelor!Succes:*:*
Sus In jos
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ...   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 10:11

imi poate spune si mie cineva cum se fac modele (flori etc) din gel 3 D ? :-s ... iar cu gelul normal cum as putea face floricele?sau daca fac din lac peste unghia construita cu gel...cum se procedeaza ? :-s multumesc Crying or Very sad Question
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 12:03

kyka a scris:
Ceau fetelor. As vrea sa aflu mai multe despre gelurile colorate,adica dupa care strat il puneti si daca se degreseaza stratul dinaintea aplicarii gelului colorat. Gelul color se degreseaza si el? multumesc

Buna kyka! fac cu mana

Gelurile colorate se aplica inainte de gelul top, dupa ce ai terminat constructia, ai degresat unghia, ai pilit-o si i-ai dat forma finala. In mod normal, un gel colorat, se aplica in doua straturi pentru a acoperi perfect. Gelul color se degreseaza si gata atunci cand nu mai aplici un top deasupra. Daca doresti sa aplici si un top deasupra, atunci nu mai degresezi si vii direct cu topul dupa ce ai scos gelul colorat de sub lampa uv.
Sfaturi! Ai grija sa amesteci bine gelul colorat inainte de aplicare si sa tii fiecare strat atat cat trebuie sub lampa uv!

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
kyka

kyka


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 42

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 12:44

iti multumesc de raspuns si pentru faptul ca va faceti timp si pentru noi inrositzambet larg<:
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 13:12

kyka a scris:
iti multumesc de raspuns si pentru faptul ca va faceti timp si pentru noi inrositzambet larg<:

Cu mare placere kyka!

Te asteptam oricand si cu alte intrebari sau pareri! flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 13:33

Hello fac cu mana


Coralia (sau daca stie si altcineva), IBD pot comanda online? este ceva site din romania? k eu nu am gasit...

Desi "prepar" bine unghia si NU ating cuticulele cu gel, imi pusca/intra aer la unele unghii Aveti vreo ideea care ar putea fi cauza? Folosesc doar nail prep, nu si primer... Poate din cauza asta? Sau nu e bun gelul (e de la janet)? sau nu stiu eu sa fac calumea?

Noapte buna! flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMar 9 Feb - 14:09

gabriela89 a scris:
Hello fac cu mana


Coralia (sau daca stie si altcineva), IBD pot comanda online? este ceva site din romania? k eu nu am gasit...

Desi "prepar" bine unghia si NU ating cuticulele cu gel, imi pusca/intra aer la unele unghii Aveti vreo ideea care ar putea fi cauza? Folosesc doar nail prep, nu si primer... Poate din cauza asta? Sau nu e bun gelul (e de la janet)? sau nu stiu eu sa fac calumea?

Noapte buna! flower

Daca dai o cautare in google pt ibd sigur gasesti.

Cred ca varianta cea mai buna ar fi sa faci un step-by-step sa vedem cum procedezi. Ce zici? intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_wink Cu atat mai mult ca as vrea sa avem cat mai multe articole pe step-by-step :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 10 Feb - 6:24

Ok, Coralia, voi face poze si le pun la step by step... Nu stiu exact cand, dar cel mai probabil pe sambata-duminica Smile sarut
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 10 Feb - 9:35

gabriela89 a scris:
Ok, Coralia, voi face poze si le pun la step by step... Nu stiu exact cand, dar cel mai probabil pe sambata-duminica Smile sarut

SUPER! intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_cheers

Astept sa vad Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ...   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyMier 10 Feb - 22:19

imi poate spune si mie cineva cum se fac modele (flori etc) din gel 3 D ? :-s ... iar cu gelul normal cum as putea face floricele?sau daca fac din lac peste unghia construita cu gel...cum se procedeaza ? :-s multumesc
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Feb - 12:42

Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:
Ok, Coralia, voi face poze si le pun la step by step... Nu stiu exact cand, dar cel mai probabil pe sambata-duminica Smile sarut

SUPER! intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_cheers

Astept sa vad Smile


Ceau, fetelor flower


Coralia, mai stii ca ti-am scris despre problema mea cu gelul, lampa sau cleaner-ul? S-a rezolvat :D Cleaner-ul a fost de vina, asa cum ai spus sarut Multumesc pentru ajutor...

Dar acum am o alta problema Very Happy Dupa ce scot unghiile din lampa si le sterg cu cleaner, mi se duce tot luciul... Oare de ce? Ce parerea aveti? flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Feb - 14:24

gabriela89 a scris:
Admin_Coralia a scris:
gabriela89 a scris:
Ok, Coralia, voi face poze si le pun la step by step... Nu stiu exact cand, dar cel mai probabil pe sambata-duminica Smile sarut

SUPER! intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_cheers

Astept sa vad Smile


Ceau, fetelor flower


Coralia, mai stii ca ti-am scris despre problema mea cu gelul, lampa sau cleaner-ul? S-a rezolvat :D Cleaner-ul a fost de vina, asa cum ai spus sarut Multumesc pentru ajutor...

Dar acum am o alta problema Very Happy Dupa ce scot unghiile din lampa si le sterg cu cleaner, mi se duce tot luciul... Oare de ce? Ce parerea aveti? flower

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Icon_cheers Ma bucur mult ca ai rezolvat problema si ca ne-ai anuntat si pe noi :D

In legatura cu intrebarea ta, spune-mi te rog despre care gel e vb? Despre cel pt luciu?
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyJoi 11 Feb - 23:49

Gabriela89 stergi cumva stratul de constructie cu cleanerul , fara sa mai aplici si stratul de finisare(care da si luciul unghiei) ? Aceasta ar putea fi o cauza. Se mai poate sa nu tii gelul destul timp in lampa . Produsul pentru finisare pe care il folosesc eu trebuie tinut cam 3 minute la uscat.
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 0:13

Pt. Coralia: Luciu si constructie! La constructie nu ar fi problema, k ala oricum se pileste si se acopera... Dar la sigilare....acolo as vrea sa ramana luciul! E de la janet gelul... Dar il folosesc si alte fete si am vazut k lor le ramane luciul...


Pt. Elisza: Pai stratul de constructie il sterg, ptr k trebuie sa pilesc... Si sterg si stratul de sigilare, ptr k altfel ramane lipicios... Ai inteles cum am explicat? Smile La lampa il tin destul! Chiar mai mult cu 1 min decat scrie pe cutie, ca sa fiu sigura k e bine intarit...

Mai incerc eu sa fac una, alta... poate reusesc sa gasesc solutia Smile

Multumesc pentru raspunsuri si ptr ajutor, fetelor! flower
Sus In jos
claudia




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 1:27

Hello,
Ma bucur ca v-am gasit!
Pot sa va intreb ce parere aveti despre gelurile de la esn? am inceput cu k-line dar nu am fost multmita, am trecut la esn care pt moment sunt ok, dar as vrea si parerea voastra.
Multumesc!
Sus In jos
Laryssa




Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 03/02/2010

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 9:14

buna fetele.. am si eu o rugaminte.imi poate explica si mie cineva cum se aplica florile acelea naturale?am incercat si nu imi iese deloc:(.multumesc frumos!!va pup
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 12:02

pui un strat de constructie (subtire) in locul unde vrei sa pui floarea, sau luciu (sigilare) daca este la borcanel si aplici floarea, bagi in lampa cateva secunde (cam jumatate din timpul de uscare al consstructiei sau luciului) scoti si apoi pui iar constructie sau luciu bineinteles fara sa degresezi inainte.

Sper ca m-am exprimat bine daca nu intelegi ceva intreaba-ma. Aaaa acesta este felul in care fac eu si nu stiu cum fac celelalte fete .
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 12:37

Pt. Coralia: Luciu si constructie! La constructie nu ar fi problema, k ala oricum se pileste si se acopera... Dar la sigilare....acolo as vrea sa ramana luciul! E de la janet gelul... Dar il folosesc si alte fete si am vazut k lor le ramane luciul...


Pt. Elisza: Pai stratul de constructie il sterg, ptr k trebuie sa pilesc... Si sterg si stratul de sigilare, ptr k altfel ramane lipicios... Ai inteles cum am explicat? La lampa il tin destul! Chiar mai mult cu 1 min decat scrie pe cutie, ca sa fiu sigura k e bine intarit...

Mai incerc eu sa fac una, alta... poate reusesc sa gasesc solutia

Multumesc pentru raspunsuri si ptr ajutor, fetelor! flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptyVin 12 Feb - 15:57

Eu tineam stratul de la janet 4 minute in lampa. Incearca, experimenteaza pe unghii false si vezi care este timpul de intarire ca sa iti ramana si luciu. Incearca 2-3-4 minute, fiecare pe o alta unghie si vezi care este timpul de intarire cu luciu. Eu cred ca este timpul de expunere a gelului. Nu lasa gelul de luciu mai mult decat scrie in instructiuni, pt ca se poate sa nu ma luceasca din cauza asta. ...si apropos... stai linistita ca gelul se intareste in timpul scris pe instructiuni :D. Incearca si anunta-ne si pe noi :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 13 Feb - 6:57

Coralia, eu am gel de o faza ( - Fiber gel) de la Janet... poate de aceea nu luceste asa frumos? Cred k ar trebui sa imi iau gel de sigilare... Poate atunci ar straluci mai frumos...

In vara cand mi-am facut unghiile la una, avea ceva gel de sigilare sau lac de unghii, nush ce era, k era in sticluta normala... Era transparent, dar avea reflexe asa mov-albastrui la soare... Arata asa interesant... Intelegeti despre ce vorbesc? k nush cum sa explic... Am tot cautat, dar nu gasesc niciunde, ptr k nici nu stiu cum se numeste Sad ! Nu foloseste nimeni asa ceva? Sau nu stiti unde as putea gasi? flower
Sus In jos
deiutzzaa

deiutzzaa


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 17/12/2009
Varsta : 32

intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: deiutzzaa   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 EmptySam 13 Feb - 7:01

imi poate spune si mie cinevaaa in al catelea strat pot face modele din lac?de ex floricelele...si daca le fac in lac umed...cum procedez si pe unghia construita cu gel?:
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: intrebari si raspunsuri   intrebari si raspunsuri - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 2 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri II
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: