***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Aplicarea tipsurilor cu gel

In jos 
+23
Anda luz
maggix
simoniyk
gab_bryella
vmarya
MaRiA_
Crssy85
ioaNAils
gabriela89
blueyes
Moderator_iulia_vero
Moderator_TigerNails
Lauretta
daniela
blondynails
lavy_p
woozy
raluca.ralook
luminitache
anapeltea
Admin_Coralia
Lilishor
ANA_ANA
27 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 5 Apr - 4:34

simoniyk a scris:
buna fetelor! sunt incepatotoare si folosesc gelurile de la Tiger. am o mare problema, nu inteleg dc imi sare gelul de pe varful tipsului???

Simoniyk cum pregatesti tipsurile pentru aplicarea gelului?
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 5 Apr - 8:09

coraliaaaa ce bucurie ca am ti-ai facut timp sa postezi pe vremurile astea aglomerate :D. am stat cu ochii pe forum ca pe butelie. vreau sa te intreb ce sau cum crezi ca ar fi bine sa fac in urmatoarea situatie:
ma apropiide prima mea intretinere :D si... eu zic sa ii dau fetei tot jos(are tips din care 2 sarite). si zic sa i le dau jos de tot pt ca nu stiu ce si cum a lucrat fata la care a fost pana acum. insa imi este teama ca de frica sa nu i pilesc si unghia naturala nu o sa ii dau chiar tot gelul jos dupa unghie. daca nu il dau pe tot jos e posibil sa nu mi se lipeasca bine tipsul si ulterior sa zboare? de asta mi tare teama.. stiu...trebuie sa urmez pasii corect sa degresez bine unghiutza etc si nu in ultimul rand sa fiu foarte atenta. dar indraznesc sa apelez la experienta si cunostintele tale si sa iti cer o parere...
sper sa mai putin timp sa mai treci cu privirea prin forum :D
flower sarut
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 5 Apr - 8:11

Zmiley a scris:
coraliaaaa ce bucurie ca am ti-ai facut timp sa postezi pe vremurile astea aglomerate :D. am stat cu ochii pe forum ca pe butelie. vreau sa te intreb ce sau cum crezi ca ar fi bine sa fac in urmatoarea situatie:
ma apropiide prima mea intretinere :D si... eu zic sa ii dau fetei tot jos(are tips din care 2 sarite). si zic sa i le dau jos de tot pt ca nu stiu ce si cum a lucrat fata la care a fost pana acum. insa imi este teama ca de frica sa nu i pilesc si unghia naturala nu o sa ii dau chiar tot gelul jos dupa unghie. daca nu il dau pe tot jos e posibil sa nu mi se lipeasca bine tipsul si ulterior sa zboare? de asta mi tare teama.. stiu...trebuie sa urmez pasii corect sa degresez bine unghiutza etc si nu in ultimul rand sa fiu foarte atenta. dar indraznesc sa apelez la experienta si cunostintele tale si sa iti cer o parere...
sper sa mai putin timp sa mai treci cu privirea prin forum :D
flower sarut


asa si am uitat sa spun ca o lucrez cu geluri si lichide de la get nails daca te ajuta si asta cu ceva Smile
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 5 Apr - 13:36

zmiley,daca tipsurile au fost puse bine si nu a intrat aer la ele nu cred ca e nevoie sa i le dai jos si sa ii pui altele, inlocuiesti ce e de inlocuit si in rest faci doar intretinere
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 6 Apr - 1:48

luminita buzau a scris:
zmiley,daca tipsurile au fost puse bine si nu a intrat aer la ele nu cred ca e nevoie sa i le dai jos si sa ii pui altele, inlocuiesti ce e de inlocuit si in rest faci doar intretinere

luminita, in primul rand iti multumesc pentru ajutor!
apoi, eu am zis sa i le dau pe toate jos pt ca asa ni s-a spus la curs "daca vine o fata noua cu tipsuri puse e indicat sa-i dai tot jos pt ca nu stii cu ce produse si cum anume s-a lucrat inainte la respectivele unghiutze". deci eu ziceam sa fac ce stiu adica...doar teorie :-s.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 6 Apr - 2:22

Zmiley si eu la inceput faceam intretinere la unghiute care nu erau puse de mine, insa de cele mai multe ori ma chinuiam teribil pt ca erau facute praf, si pana scoteam aerele, pana le aduceam la un nivel...etc pierdeam o gramada de vreme.Si acum dau jos si pun eu de la inceput, tocmai pt ca vreau sa fie facuta treaba de mine. Very Happy
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 19 Apr - 11:30

Zmiley a scris:
coraliaaaa ce bucurie ca am ti-ai facut timp sa postezi pe vremurile astea aglomerate :D. am stat cu ochii pe forum ca pe butelie. vreau sa te intreb ce sau cum crezi ca ar fi bine sa fac in urmatoarea situatie:
ma apropiide prima mea intretinere :D si... eu zic sa ii dau fetei tot jos(are tips din care 2 sarite). si zic sa i le dau jos de tot pt ca nu stiu ce si cum a lucrat fata la care a fost pana acum. insa imi este teama ca de frica sa nu i pilesc si unghia naturala nu o sa ii dau chiar tot gelul jos dupa unghie. daca nu il dau pe tot jos e posibil sa nu mi se lipeasca bine tipsul si ulterior sa zboare? de asta mi tare teama.. stiu...trebuie sa urmez pasii corect sa degresez bine unghiutza etc si nu in ultimul rand sa fiu foarte atenta. dar indraznesc sa apelez la experienta si cunostintele tale si sa iti cer o parere...
sper sa mai putin timp sa mai treci cu privirea prin forum :D
flower sarut

Zmiley, sper ca iti raspund la timp la intrebare (desi nu cred nu vreau sa vad ), dar poate o sa iti fie de ajutor pe viitor. Daca clienta are tipsurile aplicate bine, atunci nu e necesar sa fie indepartate. Daca observi ca incep sa se desprinda de unghia naturala, atunci le poti da jos. Cand ajungi la unghia naturala trebuie sa te uiti cu mare grija sa nu pilesti prea mult. Cand esti aproape, trebuie sa pilesti cu o pila care nu e abraziva. Daca nu esti sigura ca ai luat tot lipiciul sau tipsul, poti sa pui putina acetona pe un pad si sa stergi putin varful. Daca vezi ca ai zone cu suprafata lucioasa, atunci acolo trebuie sa mai dai putin cu pila.

In cazul indepartarii tipsurilor trebuie sa fii foarte atenta, deoarece manichiurista care i le-a pus inainte, se poate sa ii fii pilit prea mult unghia cand a facut trecerea cu unghia naturala, asa ca nu trebuie insistat prea mult.

Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Mai - 11:01

fetelor am mare nevoie de parerile voastre in urmatorul caz:
acum o saptamana am pus tipsuri unei fete.. in seara asta mi-a spus ca la degetele mari i s-au dus unghiile si asta cum?... mi-a spus ca pur si simplu i s-a crapat tipsul deci plasticul s-a facut fasiutze pana la partea unde era lipit si apoi i-a sarit gelul tot pana acolo. zice ca in continuare partea lipita e la locul ei. deci asta i s-a intamplat doar la cele doua degete mari restul unghiilor fiind la locul lor la fel d ok.. fara aer fara nimic schimbat fata de ziua in care i le-am pus. imi pare foooarte rau pt ce s-a intamplat pt ca pun suflet si nu vreau sa fac treaba de mantuiala. dar cel mai tare ma oftic ca nu-mi dau seama unde a fost greseala mea sau care e cauza pt care sa se fi intamplat asta..tocmai de aceea va rog sa ma ajutati!
cand am pus tipsurile am facut asa:
impins cuticula, matuit, pus tips, dat forma, adus la nivel cu unghia naturala, matuit, bonding gel de la tiger nails, strat subtire de gel de la janet, modelare, pilit pt dat forma concava, model mai exact dungulitze din gel colorat, finish, ulei pt cuticule.
astept parerile voastre ..
o seara buna! Smile :*
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyMier 2 Mai - 11:13

am uitat sa specific ca mi-a spus ca nu le-a lovit nu a facut nimic mai mult decat spalat pe maini in seara cu pricina. si ca folosesc tipsuri de la get nails si janet.
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 11 Mai - 13:16

Eu cred ca tips-ul e de vina....Am patit si eu asa la tips-uri french, care sunt mai subtiri...iar degetele mari si aratatoarele sunt cele mai folosite...
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyMar 15 Mai - 10:02

Zmiley, dupa cum am vorbit si pe Facebook, iti voi da raspunsul si aici. Se poate intampla lucrul asta daca ai aplicat tipsurile prea late sau prea inguste pe unghie. In timp, tipsul este fortat sa stea intr-o pozitie nenaturala si crapa pe vertical. De aceea a ramas lipit cum trebuie pe unghie, dar a crapat pe lungime.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
savasta

savasta


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 08/05/2012

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 17 Mai - 7:57

buna ma poate ajuta si pe mine cineva.......de ce nu mi se lipesc tipsurile in parti?pun destul lipici.ast raspun mers
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 31 Mai - 2:52

Anda luz a scris:
gab_bryella a scris:
Fetelor, vin si eu cu o intrebare mica...poate prea banala pentru unele dintre voi!
Ce lipici folositi pentru tipsuri? confuz
Stiu cum se lipeste un tips, insa sunt curioasa in ce masura este afectata rezistenta unghiei de calitatea lipiciului!Presupunand ca se urmeaza exact aceeasi pasi, dar difera lipiciul!Imi pare rau ca am repetat de atatea ori cuvantul magic si scuze daca mai sunt raspunsuri pe subiectul acesta, promit ca data viitoare voi fi mai atenta! inrosit
Multumesc frumos! imbratisare

nu este o intrebare banala deloc. eu cred ca aplicarea tipsurilor este esuata din start daca nu ai un lipici bun. . deci ..este cel mai importanta ca tipsul sa fie lipit corect , si cu un lipici f bun.

eu personal folosesc tispuri transparente cu umar lat.
recomandare de lipici : EMF si Tiger. cu siguranta nu vei avea probleme niciodata. foarte rar, aproape niciodata, nu mi sa intamplat sa sara vreun tips.

succes.


Multumesc mult! Scuza-mi intarzierea! Apreciez faptul ca ai raspuns! Mi-am achizitionat intre timp un lipici bun de la tiger...dar nu prea mai pun tipsuri acum... zambet subtil De cand am fost la fete m-am hotarat sa ma specializez pe constructii...mai am muuult de munca, dar imi place!
Inca o data multumesc, mi-ai intarit de fapt ideea ca totul conteaza si calitatea se simte! Poopa mare!
O zi frumoasa!
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Multumesc!   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyJoi 31 Mai - 2:59

Admin_Coralia a scris:
Da, iti pui foarte bine intrebarea in legatura cu lipiciul. Este foarte important sa ai un lipici bun. Iti recomand Tiger Nails si Get Nails. Sunt extraordinar de bune si le poti folosi in siguranta pe unghii, fara sa te temi ca le-ar afecta in vreun fel. Wink

Multumeeeesc Cora! Asa cum i-am raspuns si Andei mi-am luat lipici de la tiger pentru cereri exprese cu tips, in rest constructii... indragostit ...m-ati molipsit!!!
Scz ca rasp asa tarziu! Multumirile mele inca o data! Mi-e dor de voi toate! Poop!

Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 EmptyVin 1 Iun - 13:13

super. si eu imi cer scuze ca nu am mai fost activa demult...
si eu vreau sa imi imbunatatesc tehnica de reconstructie si sa o folosesc mai des.. deocamdata am incredere totala in tipsuri :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Continut sponsorizat





Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Aplicarea tipsurilor cu gel
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: