***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
nedumerita... Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
nedumerita... EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
nedumerita... EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
nedumerita... EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
nedumerita... EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
nedumerita... EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
nedumerita... EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
nedumerita... EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
nedumerita... EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
nedumerita... EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * nedumerita... Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 nedumerita...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
LuciaA

LuciaA


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

nedumerita... Empty
MesajSubiect: nedumerita...   nedumerita... EmptySam 22 Ian - 0:06

Buna fetelor,sarind peste etapa ca sunt noua,as avea si eu o mica prob sa zic asa daca ma puteti sfatui...tin sa mentionez ca de curand ma-m hotarat sa ma apuc si eu de pus unghii cu gel,imi plac foarte mult si am zis de ce sa nu invat si eu,nu am ajuns inca la un curs si am zis intai sa invat experimentand pe mine cat de cat...si unde vroiam sa ajung eu,nu stiu,poate nu procedez eu cum trebuie sau poate este altceva,este normal ca dupa fiecare strat de gel pe care il aplic sa fie mai lipicios/uleios? si la sfarsit dupa ce aplic gelul de sigilare este un strat lipicios,am sters cu cleaner dar apoi tot asa se face,ce trebuie sa fac? Sad va multumesc! sarut
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

nedumerita... Empty
MesajSubiect: Re: nedumerita...   nedumerita... EmptySam 22 Ian - 8:48

LuciaA a scris:
Buna fetelor,sarind peste etapa ca sunt noua,as avea si eu o mica prob sa zic asa daca ma puteti sfatui...tin sa mentionez ca de curand ma-m hotarat sa ma apuc si eu de pus unghii cu gel,imi plac foarte mult si am zis de ce sa nu invat si eu,nu am ajuns inca la un curs si am zis intai sa invat experimentand pe mine cat de cat...si unde vroiam sa ajung eu,nu stiu,poate nu procedez eu cum trebuie sau poate este altceva,este normal ca dupa fiecare strat de gel pe care il aplic sa fie mai lipicios/uleios? si la sfarsit dupa ce aplic gelul de sigilare este un strat lipicios,am sters cu cleaner dar apoi tot asa se face,ce trebuie sa fac? Sad va multumesc! sarut
Fiecare strat de gel este lipicios depinde de gelk daca trebuie ,,sa-l stergi cu cleanear sau nu depinde de firma ''si daca si dupa gel finish e la fel si la fixare nu se ia atunci e de vina lampa ta sau nu lasi destul timp sa se intareasca,explica cum faci toti pasi
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

nedumerita... Empty
MesajSubiect: Re: nedumerita...   nedumerita... EmptySam 22 Ian - 9:03

LuciaA a scris:
Buna fetelor,sarind peste etapa ca sunt noua,as avea si eu o mica prob sa zic asa daca ma puteti sfatui...tin sa mentionez ca de curand ma-m hotarat sa ma apuc si eu de pus unghii cu gel,imi plac foarte mult si am zis de ce sa nu invat si eu,nu am ajuns inca la un curs si am zis intai sa invat experimentand pe mine cat de cat...si unde vroiam sa ajung eu,nu stiu,poate nu procedez eu cum trebuie sau poate este altceva,este normal ca dupa fiecare strat de gel pe care il aplic sa fie mai lipicios/uleios? si la sfarsit dupa ce aplic gelul de sigilare este un strat lipicios,am sters cu cleaner dar apoi tot asa se face,ce trebuie sa fac? Sad va multumesc! sarut


stratul de baza si stratul de constructie raman intotdeauna lipicioase dupa ce se intaresc la lampa . stratul de baza nu se sterge cu cleaner pt ca are rol de aderenta. stratul de constructie se sterge pt ca la suprafata lui ramane un strat de reziduu ( dispersie) si pt ca trebuie pilit.
stratul de finish (sigilare) se poate sterge sau nu, in functie de tipul de gel de finish utilizat. unele raman lipicioase si atunci acestea se sterg (se fixeaza cu cleaner) dupa care apare luciul , altele nu se sterg pt ca ele raman lucioase, nu lipicioase, dupa ce au stat la lampa.
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
LuciaA

LuciaA


Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Timisoara

nedumerita... Empty
MesajSubiect: Re: nedumerita...   nedumerita... EmptyDum 23 Ian - 6:04

MaRiA_ a scris:
LuciaA a scris:
Buna fetelor,sarind peste etapa ca sunt noua,as avea si eu o mica prob sa zic asa daca ma puteti sfatui...tin sa mentionez ca de curand ma-m hotarat sa ma apuc si eu de pus unghii cu gel,imi plac foarte mult si am zis de ce sa nu invat si eu,nu am ajuns inca la un curs si am zis intai sa invat experimentand pe mine cat de cat...si unde vroiam sa ajung eu,nu stiu,poate nu procedez eu cum trebuie sau poate este altceva,este normal ca dupa fiecare strat de gel pe care il aplic sa fie mai lipicios/uleios? si la sfarsit dupa ce aplic gelul de sigilare este un strat lipicios,am sters cu cleaner dar apoi tot asa se face,ce trebuie sa fac? Sad va multumesc! sarut
Fiecare strat de gel este lipicios depinde de gelk daca trebuie ,,sa-l stergi cu cleanear sau nu depinde de firma ''si daca si dupa gel finish e la fel si la fixare nu se ia atunci e de vina lampa ta sau nu lasi destul timp sa se intareasca,explica cum faci toti pasi

1 warn
Va rugam sa cititi regulamentul inainte sa postati!
Sus In jos
Continut sponsorizat





nedumerita... Empty
MesajSubiect: Re: nedumerita...   nedumerita... Empty

Sus In jos
 
nedumerita...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: