***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile?

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? Empty
MesajSubiect: ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile?   ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile? EmptySam 29 Oct - 7:31

Buna tuturor!
Fetelor, m-am hotarat sa imi pun singura unghiile. este un efort pt mine sa dau la fiecare 3 sapt cate 1 milion asa ca vreau sa imi strang toate cele necesare si sa trec la treaba!!
nu pot sa spun ca ma pricep insa am vazut de multe ori cum sa face si nu mi se pare greu. am toata increderea ca o sa fie bine!
prin urmare, am si eu o mare rugaminte la voi!!
va rog sa imi spuneti care sunt pasii adevarati in intretinerea unghiilor cu acril (tehniciana mai uita uneori sa degreseze sau sa curete de praf, motiv pt care mi se dezlipesc pe la margini mai mereu...) si ce imi trebuie ca sa iasa treaba perfect.
spuneti-mi daca gresesc...
--- se razuie unghiile de stratul de acril cu freza inlaturandu-se ce e pe deasupra si se curata bine langa cuticule.
--- se desprafuiesc si se degreseaza cu Nail Cleaner
--- se da cu Primer
--- se intinde apoi prin tamponare pudra acrilica absorbita de varful pensulei inmuiata in solutie formandu-se curba C
--- apoi cu freza se curata excesul si se da forma
--- se dgreseaza inca o data
--- se da cu un strat de gel de sigilare si se da la lampa 2 minute
este corect?
va multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile voastre
Sus In jos
 
ce imi trebuie ca sa-mi pun singura unghiile?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pas cu pas despre unghiile cu gel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: