***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Instructiuni produse Tiger Nails Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Instructiuni produse Tiger Nails EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Instructiuni produse Tiger Nails Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Instructiuni produse Tiger Nails

In jos 
+2
maggix
Smileee
6 participanți
AutorMesaj
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 5 Dec - 5:15

Sunt noua atat pe forum, cat si in meserie.
Plus ca am doar 14 ani , merg spre 15 , si curs nu pot sa fac inca. Neutral.

Acum as vrea si eu sa stiu ce produse folositi de la Tiger Nail si , sa ma lamuriti care este diferenta intre acele geluri speciale , geluri camouflage , multifazice ... etc.
[ vorbesc despre acele grupari din site.ul oficial ale produselor Tiger Nails ] .

Si vreau sa stiu si despre vopsele acrilice cate ceva ... ce folositi voi , cum le aplicati, mai ales cum ies acele floricele pictate in 2 culori , de parca sunt reale ...
Si alte " smecherii " intr.ale picturii pe unghii.

Va multumesc pentru timpul acordat. sarut .
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 5 Dec - 9:48

Buna, o sa iti scriu ce produse folosesc eu de la tiger-
- allround gel blue si acf gel pink, care sunt geluri multifazice, le poti folosi si ca strat de baza, constructie si ca gel de sigilare(insa eu iti recomand si un finish pt ca are un luciu foarrte frumos)
-gel camuflaj pink, il folosesti pt a acoperii unele imprfectiuni ale unghiei sau pt a prelungi patul unghial, are o culoare foarte naturala, eu il ador.
-ultra white french
-quick finish II, este gelul de sigilare de care iti spuneam si are un luciu impecabil.
-iti mai trebuie un primer pentru aderenta si un tip blender care te ajuta foarte mult la pilirea tipsurilor.

Cat despre culorile acrilice, eu folosesc polycolor maimeri si sunt foarte multumita, tehnica one stroke nu o stapanesc nici eu prea bine ,deci nu ma bag sa iti explic, le las pe fetele mai experimentate.

E bine de stiut ca pictura o faci, dupa ce pilesti la final unghia, lasi sa se usuce bine si aplici finish-ul.

Sper ca te-am lamurit cat de cat Very Happy
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 5 Dec - 10:47

Da , m.ai lamurit. :*.

Am sa astept fete care sa ma lamureasca si la pictura. :*.
Si, mai astept aproape 2 ani , pana voi putea face cursul, ca sa ajung si eu la fel de experimentata ca si voi. Smile.

Si , sunt ceva " secrete " care trebuie sa le pricep ca sa nu prinda unghia aer deloc cand creste ?
Sus In jos
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 5 Dec - 11:11

In primul rand, sa ai grija sa nu atingi deloc cuticulele cu primer sau gel, sa nu atingi unghiutele cu nimic dupa ce ai aplicat primer-ul.......doar cu ceea ce trebuie sa lucrezi....Spor!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyLun 5 Dec - 11:22

si mai adaug ceva pe langa ce a spus claudela..sa desprafuiesti bine unghia cu periuta inainte sa aplici primerul.
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyDum 11 Dec - 14:07

Aflu acum ca nu trebuiesc a fi atinse cuticulele nic cand se aplica primerul. Aflu de asemenea de la maggix ca pictura sau modelul se fac la sfarsit, dupa o pilire, intocmai ultimul pas, am inteles bine? Deci ai terminat cu cele 2 straturi de gel de constructie, scoti de la lampa, pilesti (adica matifiezi cu pila, ok?) dupa care faci modelul si usuci bine, dupa care poti da cu finish pt luciu sau chiar cu un alt strat de gel?? In legatura cu modelul/pictura, se poate face cu vopsea acrilica pe gel? Acest lucru nu mi'a fost clar niciodata! Am vazut multe fete care fac modelul din oja, insa as vrea sa stiu voi cu ce il faceti si cum se procedeaza? Multumesc.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyDum 11 Dec - 14:33

Buna, picturile se fac in general din culori acrilice, e mult mai usor sa pictezi cu asa ceva, decat sa faci din oja.Si dupa ce s-au uscat, aplici finish-ul.
Sus In jos
Smileee




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 15/10/2011

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyMar 13 Dec - 11:17

Dar ... daca ai unn model din sclipici ... de exemplu .. si daca ramane denivelat .. sau cand pio scoicile pe unghiute ... daca pui modelul dupa al 2-a strat cum mai poti sa pilesti ca sa nu ramane nimic ridicat la scoici ? [ sper ca ati inteles ce vreau sa spun :-s. ] .
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyMar 13 Dec - 11:55

Pai, cand faci french din sclipici, sau pui scoici, pui primul strat subtire de gel..pui sclipici sau paiete sau scoici..etc si apoi pui stratul de constructie cat sa le acoperi bine, dar fara sa iasa nici prea groase, o sa iti dai seama cu cat practici mai mult cum sa le faci..si dupa poti sa pilesti linistita ca nu se ia nici din model, si nici nu raman denivelate.
Sus In jos
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyMar 21 Feb - 9:29

Multumim Maggix:*
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
alexandra.petcu




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/05/2012

Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails EmptyMar 29 Mai - 5:48

Buna, ma numesc Alexandra si fac unghiute de 1 an ....am incercat foarte multe geluri si am fost dezamagita si de calitate si de banii investiti, recent mi-am cumparat tot ce am nevoie de la primer pana la finish de la crystal nails dar sincer nu sunt foarte multumita..intr adevar sunt mai bune fata de alte geluri ce am folosit dar totusi as vrea sa incerc produsele de la tiger nails. din cate citesc pe aici sunt foarte bune si lumea e multumita de ele ...eu am ajuns sa cumpar de la crystal nails pt ca am fost sfatuita de o tipa care le foloseste(am fost impresionata de unghiile facute de ea, chiar si dupa 6 saptamani unghiile nu aveau deloc bule :O)ma rog, acum am gelurile astea pana se termina nu imi mai permit sa cumpar altele dar daca voi ziceti ca sunt bune am sa fac o achizitie :D. am citit ceva de niste mostre? zic bine? as vrea si eu sa le incerc daca se poate...in momentul asta sunt foarte stresata si mereu ingandurata cand fac unghii sa nu se strice sa nu ii cada la clienta unghia si chestii de genul asta. m am saturat vreau sa stau linistita si sa ma bucur de ceea ce fac. daca as vrea sa imi comand tot de la tiger nails geluri de baza constructie finish + primer french si culori acrilice aveti habar cam ce suma ar trebui sa investesc ? multumesc anticipat :*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Instructiuni produse Tiger Nails Empty
MesajSubiect: Re: Instructiuni produse Tiger Nails   Instructiuni produse Tiger Nails Empty

Sus In jos
 
Instructiuni produse Tiger Nails
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Produse Tiger Nails
» PRODUSE GET NAILS
» Cursuri, Seminarii si Evenimente

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: