***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
unghii cu gel sau cu acryl? Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
unghii cu gel sau cu acryl? EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
unghii cu gel sau cu acryl? EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * unghii cu gel sau cu acryl? Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 unghii cu gel sau cu acryl?

In jos 
+8
nefeli
Elisza Nails
Bianca
Roxy Nails
aurita87
Moderator_TigerNails
Admin_Coralia
Vxf
12 participanți
AutorMesaj
Vxf

Vxf


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 11/07/2009

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptySam 11 Iul - 10:14

am prietene care au apelat si care raman la acryl, si altele, ca si mine, care sunt cu gelul;cine, ce recomanda si de ce?care sunt si avantajele si dezavantajele atat la unghiile aplicate cu gel, cat si la cele cu acryl?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyMier 29 Iul - 23:50

Eu as putea sa iti spun care sunt preferintele mele Smile
Eu iubesc gelul. Nu as putea sa lucre cu acryl. Intr-adevar am facut si unghii cu acryl, dar nu mi-au iesit atat de frumoase ca si cele cu gel.

Sunt si eu curioasa de parerile celorlalte fete Question
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 30 Iul - 14:36

Hello! :p

Si eu iubesc gelul!
Nici eu nu as putea sa lucrez cu acryl. Il mai folosesc la Nail Art insa doar atat.
Eu: nu suport mirosul acela ATAT de toxic, nu ai atatea variante de produs din care sa iti alegi in functie de ceea ce urmeaza sa faci pe unghii, NU mi se pare ABSOLUT DELOC mai rezistent decat gelul (acrylul este ca o sticla care se sparge mult mai usor decat gelul care este mult mai elastic - ca plasticul), gelul ca metoda este varianta nou aparuta si imbunatatita; si ar mai fi multe alte motive care ma fac sa prefer gelul.
Am purtat demuuult si unghii din acryl insa acum, dupa ce am cunoscut ambele metode si produse atat de bine, nu as purta altceva decat gel.

Alte pareri? Question
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 23 Oct - 10:57

insa, voi ce le respundeti fetelor cand va intreaba: si care e mai bun, gelul sau acrylu' ? :-?? bine k momentan pun doar cu gel si nu au incotro, insa vreau sa-mi iau si un kit acryl... ce o sa le zic atunci? Evil or Very Mad Twisted Evil
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 23 Oct - 12:04

aurita87 a scris:
insa, voi ce le respundeti fetelor cand va intreaba: si care e mai bun, gelul sau acrylu' ? :-?? bine k momentan pun doar cu gel si nu au incotro, insa vreau sa-mi iau si un kit acryl... ce o sa le zic atunci? Evil or Very Mad Twisted Evil

Eu recomand gelul deoarece lasa unghia sa respire.
Acrylul este mai tare, iar gelul este flexibil.
flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 23 Oct - 12:13

Admin_Coralia a scris:
aurita87 a scris:
insa, voi ce le respundeti fetelor cand va intreaba: si care e mai bun, gelul sau acrylu' ? :-?? bine k momentan pun doar cu gel si nu au incotro, insa vreau sa-mi iau si un kit acryl... ce o sa le zic atunci? Evil or Very Mad Twisted Evil

Eu recomand gelul deoarece lasa unghia sa respire.
Acrylul este mai tare si miroase urat, iar gelul este flexibil si arata mai bine.
flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyDum 25 Oct - 1:41

si mai vroiam sa va intreb dak ati folosit gelurile soak off, recomandati?
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyDum 25 Oct - 1:42

lol coralia, la tine data de inscriere este : 01/01/1970 :D
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyDum 25 Oct - 15:21

aurita87 a scris:
lol coralia, la tine data de inscriere este : 01/01/1970 :D
Da, stiu Smile) Am avut niste probleme cu forumul si la mine a ramas data asta Smile) Ca sa iti raspund si la intrebarea de mai sus... eu nu am olosit geluri soak off Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurora-b
Vizitator




unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyDum 15 Noi - 6:38

buna ziua fetele, vreau sa-mi cumpar un kit ibd, insa nu shtiu de unde sa-l cumpar.... am gasit pe net multe anunturi.. insa sunt de calitate? :-? astept raspuns Wink multam fain
Sus In jos
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyLun 8 Feb - 13:48

Eu deocamdata pun unghii cu acryl si in curand si cu gel!Eu nu recomand nimik.Pur si simplu ii spun cum e gelul si cum e acrylul asa cum este scris si pe site-ul meu www.love4nails.webs.com la sectiunea Gel&Acryl.Din cate stiu eu acrylul este mult mai puternic la socurile puternice decat gelul dar acum fiecare cu experientele ei..fete cu unghii crapate din acryl nu am intalnit..dar cu gel da si inca cate..in fine dupa cum spuneam fiecare dupa experiente!Ceea ce nu-mi place la gel este partea cu datul jos a unghiilor..de cand am auzit la scoala ca mi s-a spus ca se da jos doar prin pilire pana la unghia naturala am zis ca nu-mi pun niciodata:)))
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
Bianca




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 10/02/2010

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyMier 10 Feb - 10:21

multumesc Coralia pentru raspuns, voi incerca asa cum miai spus sa vad daca reusesc:*
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 0:49

Roxy tu cum dai unghiile jos?
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 0:55

Vreau sa spun ca eu am inceput sa lucrez cu acryl iar mai apoi am trecut la gel. Am vazut cum se comporta ambele feluri de unghii si am decis ca nu voi mai aplica niciodata acryl direct pe unghia naturala. Il folosesc doar pentru modele si il aplic peste gel. Chiar daca aplicarea unghiilor cu gel dureaza mai mult eu le prefer prefer pentru ca sunt foarte lucioase mi se par mai flexibile, cred ca arata mult mai bine si cel mai important MATERIALUL NU ARE MIROS PUTERNIC INTEPATOR(ca in cazul acrilului).
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 3:15

Cum dau eu unghiile jos?Pai ptr inceput le scurtez si le subtiez un pic cu freza dupa care pun clienta sa-si bage mainile intr-un bol cu solutie speciala numita Tipsoff.Din cand in cand mai scot unghiile ptr a le sterge cu un sevetel eventual daca este nevoie mai pun freza la o rotatie mai mica cat sa nu ating unghia ci doar acrilul ramas.
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 3:28

Din cate stiu eu compozitia sau structura chimica a acrylului si a gelului este aproape aceeasi deci au aproape o compozitie asemanatoare si nu vad dc nu ai mai aplica acryl pe unghia naturala cand de fapt st la fel de chimice amandoua!Cat despre aplicare eu cred ca dureaza mai mult sa pui acryl decat gel..de fapt aplicarea gelului este mai usoara decat a acrylului.De aceea este si asa de raspandita prin toate saloanele ptr ca merge destul de repede si conteaza cand ai 5 cliente care asteapta..de fapt cel putin cum pun la salon unghii!
Si unghiile cu acryl pot avea un luciu frumos ce-i drept mult mai natural decat gelul care are un aspect lucios ca de sticla care imi place de asemenea!Mirosul mie sincer imi place,nu mi se pare intepator iar despre aspect depinde de fiecare cum lucreaza si nu este adevarat ca unghiile cu acryl st groase sau eu mai stiu cum,se pot face destul de subtiri si fine si in cazul unor unghii f bine lucrate poti sa juri ca sunt naturale!
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 3:31

Am descoperit recent ca a aparut un lichid de fasonaj care se usuca la lampa UW si care NU ARE MIROS:)Deci cred ca in curand una din cele mai mari"dezavantaje"ale acrylului si acela ca vai miroase nu stiu cum va cadea!
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 11:01

Eu nu am intrat pe forumul asta sa ma contrazic cu cineva. Eu doar imi spun parerea. Eu aplic si unghii cu gel si unghii cu acryl , deci pot spune ca stiu din experienta despre ce vorbesc. Eu prefer gelul si am spus mai sus de ce . Roxy iti recomand sa pui si tu unghii cu gel si apoi mai vorbim si-mi spui si mie parerea ta despre ele:P
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 11 Feb - 11:13

ok:)oricum sa stii ca si mie imi place f mult gelul dar nici cu acrylul nu-mi este rusine:))pup!
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
nefeli

nefeli


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 44
Localizare : grecia

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyDum 21 Feb - 13:46

asa cum zice si roxy,gelul si "acrilul" sunt produse acrilice ,aproape la fel.aplicarea lor pe unghia naturala nu o distruge.acrilul se lucreaza mult mai greu,si ptr mirosul degajat trebuie sa ai o buna ventilare a spatiului.timpul de lucrare e acelasi ca si ptr gel:1 ora si jumatate,maxim 2 daca folosesti tips. unghii fine subtiri se pot crea cu amandoua dar cele cu acril (l+P) sunt mai rezistente.nu se crapa deloc usor...folosesc si gel si acril,dar prefer de departe acrilul:P
Sus In jos
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptySam 27 Feb - 6:37

buna fetelor.cine imi recomanda si mie o firma de unde imi pot cumpara un kit acryl?multumesc:)
Sus In jos
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptySam 27 Feb - 7:18

si daca produsele de la nail shop (2m beauty)sunt bune?ast rasp.va rog:) rugaciune
Sus In jos
Roxy Nails

Roxy Nails


Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti,sect.6.

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptySam 27 Feb - 7:47

Iti recomand Peggy Sage,eu lucrez cu ele si sunt chiar de calitate!Intr-adevar este mai scump dar asta e...merita!Nu cred ca st online dar exista un showroom la Foisorul de Foc.
Sus In jos
http://www.love4nails.webs.com
manu




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 09/09/2010

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Aplic unghii false   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 9 Sept - 12:05

Daca unghiile tale naturale nu cresc suficient, se exfoliaza sau pur si simplu vrei o manichiura impecabila si care sa dureze mult timp atunci te vei indragosti de unghiile cu gel .

Avantajul acestor unghii e ca poti avea french permanent sau diverse alte aplicatii fara ca tu sa depui vreun efort pentru intretinere.

Intretinerea unghiilor cu gel uv trebuie efectuata in medie la 3 saptamani, in functie de ritmul de crestere al unghiei naturale.

Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 10 Sept - 0:28

Si eu prefer de 1000 de ori gelul....am pus si unghii cu acryl dar ma ia o durere de cap insuportabila la final, intr-adevar ies niste floricele f frumoase cu acryl, greu egalabile de un gel 3D.
Ariana, eu am acryl colorat si de la 2M Beauty si de la 4 Pro, amandoua mi se par ok si usor de lucrat. Si si pretul e atractiv bounce .
O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? EmptyVin 10 Sept - 10:47

luminitache a scris:
Si eu prefer de 1000 de ori gelul....am pus si unghii cu acryl dar ma ia o durere de cap insuportabila la final, intr-adevar ies niste floricele f frumoase cu acryl, greu egalabile de un gel 3D.
Ariana, eu am acryl colorat si de la 2M Beauty si de la 4 Pro, amandoua mi se par ok si usor de lucrat. Si si pretul e atractiv bounce .
O zi frumoasa! flower

Asa patesc si eu.. ma ia capu de la acryl.... prefer gelul pt k fost si mai solicitat si m-am invatzat cu el.. si imi si place mai mult sa lucrez cu el.
Sus In jos
Bianca87

Bianca87


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 12/05/2011
Varsta : 36
Localizare : Bacau

unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: unghii cu gel sau cu acryl?    unghii cu gel sau cu acryl? EmptyJoi 12 Mai - 2:03

Buna fetelor! Am si eu o intrebare, as vrea sa-mi aplic gel pe unghia naturala si nu stiu daca unghiile mele ar avea de suferit. Mentionez ca am unghiile foarte tari si cresc repede si nu as vrea sa le stric.
Sus In jos
http://unghiiart.blogspot.com/
Continut sponsorizat





unghii cu gel sau cu acryl? Empty
MesajSubiect: Re: unghii cu gel sau cu acryl?   unghii cu gel sau cu acryl? Empty

Sus In jos
 
unghii cu gel sau cu acryl?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: