***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri II

In jos 
+60
Rosa Linda
cocosica
kharisma
Alexandra M.
luminita buzau
cosmina_b
Zmiley
andry160790
alina_22
ardnaxela
Moderator_iulia_vero
ingeras
lavy85
simplymistique
Beky
luminita851
beatrice_doolke
mariapopa
madutza
mariadelina
Alina Vacaru
ruruxy
gab_bryella
data_d1
joanna76
adel1791
roxxxy
rocsanna86
Petrina
Baby94
Anka's nails
Yrolf
Smileee
Manichiura Andra
alexnails
cuta
loory_9
cora20
Lilishor
vmarya
bobocell1
postelnicu
adrianamagda
Anda luz
Oana_
ally.vs
claudela
Isabella Dragan
roxliz
Admin_Coralia
Moderator_TigerNails
skyAngel
maggix
Fatjon
raluka.nails
ramo_cky
LarisaR
aniela
Airad
magdici
64 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 25 Apr - 5:02

Yrolf a scris:
Bună seara fetelor!

Am şi eu o mică întrebare! :D

Ieri am avut o clientă care a venit pentru prima oară la mine, dar care îşi pune unghiuţe de vreo 2 ani de zile. În momentul în care am întrebat-o de lungimea unghiei pe care o vrea, mi-a răspuns că 7!
Acum...puţin în ceaţă am rugat-o să-mi explice care-i treaba cu acel 7, ca ea să-mi spună ca fata la care-şi făcea ea înainte unghiile, avea un fel de instrument cu care-i măsura unghiile şi care le şi tăia perfect la lungimea dorită. Din explicaţiile ei e un fel de ghilotină cu o mică riglă Smile)) Clienta vehement a susţinut că nu este nicio improvizaţie de-a fetei respective, ci că l-ar fi cumpărat de unde-şi ia ea materialele!

Eu n-am mai auzit sau văzut aşa ceva, are vreuna dintre voi idee despre ce ar putea fi vorba??

Vă mulţumesc!

O seară plăcută! Vă pup! flower

Yrolf, exista un astfel de cutter. Arata cam asa:

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Cutter10

Poti sa masori cu acest cutter unghiile, dar trbuie sa ai grija sa il tii mereu in exact aceeasi pozitie, altfel marimea va diferi de la o unghie la alta.

Daca faci si extensii, atunci iti recomand Pinching Sticks de la Signature, pentru ca te ajuta sa masori si lungimea, dar si curba C, iar pe langa asta, te poti si ajuta de ele sa pilesti usor unghia pe dedesupt, pentru a finisa concavul curbei C. Smile

http://www.signature-nail.ro/product_info.php/info/p3694_Set-Pinching-Sticks.html
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Yrolf




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/05/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 25 Apr - 22:48

Admin_Coralia a scris:


Yrolf, exista un astfel de cutter. Arata cam asa:

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Cutter10

Poti sa masori cu acest cutter unghiile, dar trbuie sa ai grija sa il tii mereu in exact aceeasi pozitie, altfel marimea va diferi de la o unghie la alta.

Daca faci si extensii, atunci iti recomand Pinching Sticks de la Signature, pentru ca te ajuta sa masori si lungimea, dar si curba C, iar pe langa asta, te poti si ajuta de ele sa pilesti usor unghia pe dedesupt, pentru a finisa concavul curbei C. Smile

http://www.signature-nail.ro/product_info.php/info/p3694_Set-Pinching-Sticks.html

Îţi mulţumesc mult! flower

Sţii cumva de unde aş putea achiziţiona cutterul?

Din păcate construcţiile sunt cerute tot mai rar Sad , eu sunt mare amatoare de construcţii dar n-am cui!

O zi super vă doresc tuturor!
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyJoi 26 Apr - 22:51

Buna !

In cazul in care in decurs de la realizarea unghiutelor ( 3 saptamani ) se ciobesc unghiutele lateral cum procedez de.a repara unghiuta ?

Iar lucru acesta se imtampla din cauza ca nu sunt sigilate corect ?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 29 Apr - 3:16

Unde in lateral se ciobesc si in ce fel?
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 29 Apr - 6:01



Mai exact partea libera a unghiei, sare gelu si ramane unghia naturala.
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 1 Mai - 12:17

Si eu am o problema de genul. Atat la maini si mai ales la picioare. Practic am ajuns sa lucrez minutios, pregatesc pefect unghia, nu ating absolut deloc, sigiliez fiecare coltisor, si la picioare am pus pe seama incaltamintii care sa zicem mai strange sau supune unghia. Dar la maini... totusi... nu mi se pare firesc ca unghiile mele in gel sa nu reziste bine nicio saptamana. Dinspre radacina inspre varf se exfoliaza complet, toata unghia. Si deci sare cu totul. Eu sunt convinsa ca gelul este de o calitate indoielnica. Tocmai de aceea vreau ca macar gelul cu care lucrez sa fie de calitate. Ce imi recomandati? Ca la Get Nails am vazut ca accepta doar comanda de minimul 100 ron si sincer nu vreau sa dau banii astia acum.
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 2 Mai - 8:39



Eu lucrez cu produse Get Nails si sunt multumita de ele ( am avut o clienta care dupa o luna jumate a venit cu ele intregi ) exceptie facand o unghie, doua care cedeaza pe partea libera a unghiei si ramane unghia naturala si mi se intampla des lucru acesta.

Cea ce cred ca eu gresesc undeva ?
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyJoi 3 Mai - 9:41



Pasii pe care ii realizez

- Impingerea cuticulei
- Matuirea unghiilor
- Scuturare de praf cu periuta speciala
- Stergere cleaner
- aplicare primer ( f putin )
- un strat subtire de gel ( trifazic folosesc )
- aplicare french
- un strat mai gros formand punctul de rezistenta
- stergere cleaner
- pilire unghiute pt uniformizare
- indepartare praf
- model acrilice sau finish
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 7 Mai - 21:45

Fatjon a scris:
Si eu am o problema de genul. Atat la maini si mai ales la picioare. Practic am ajuns sa lucrez minutios, pregatesc pefect unghia, nu ating absolut deloc, sigiliez fiecare coltisor, si la picioare am pus pe seama incaltamintii care sa zicem mai strange sau supune unghia. Dar la maini... totusi... nu mi se pare firesc ca unghiile mele in gel sa nu reziste bine nicio saptamana. Dinspre radacina inspre varf se exfoliaza complet, toata unghia. Si deci sare cu totul. Eu sunt convinsa ca gelul este de o calitate indoielnica. Tocmai de aceea vreau ca macar gelul cu care lucrez sa fie de calitate. Ce imi recomandati? Ca la Get Nails am vazut ca accepta doar comanda de minimul 100 ron si sincer nu vreau sa dau banii astia acum.

100 lei nu mi se pare o suma asa mare... de fapt tu ce vrei pana la urma?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 7 Mai - 22:50



Va rog ziceti unde gresesc ?
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 7 Mai - 23:43

postelnicu a scris:


Pasii pe care ii realizez

- Impingerea cuticulei
- Matuirea unghiilor
- Scuturare de praf cu periuta speciala
- Stergere cleaner
- aplicare primer ( f putin )
- un strat subtire de gel ( trifazic folosesc )
- aplicare french
- un strat mai gros formand punctul de rezistenta
- stergere cleaner
- pilire unghiute pt uniformizare
- indepartare praf
- model acrilice sau finish
Dupa ce cureti praful de pe unghii, nu le mai sterge cu cleaner, ci treci mai departe la aplicarea primer-ului.
Silgileaza unghiile la fiecare strat de gel.
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 7 Mai - 23:58

Buna ziua vreau sa imi iau o freza va rog sa imi spuneti care e mai buna MULTUMESC![img][/img]Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Pilelectricaprofesional SAUIntrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Frezaprofesionalaunghii
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 8 Mai - 0:21

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Frezaprofesionalaunghii
Sus In jos
ingeras




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 21/02/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 8 Mai - 0:22

Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 8 Mai - 8:43




Multumesc frumos !
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 8 Mai - 9:10

ingeras a scris:
Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Frezaprofesionalaunghii
Buna, acum vreo trei ani am cumparat si eu aceasta freza, a fost buna dar am impresia ca nu are foarte multe rotatii, ia de pe unghie dar eu folosesc altceva acum, o mai am prin dulapior dar nu o mai folosesc.
Sus In jos
http://alexnail.eu
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 13 Mai - 2:17

Problemaaa: mi se ia gelul colorat dupa ce il scot din lampa(2min)..cand vreau sa il degresez se ia pe pad. l-am sters pe tot am matuit bine din nou si am incercat iar...si s-a intamplat la fel.
aveti idee de ce?
e vb de gelul rosu de la get nails...
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 14 Mai - 12:59

Zmiley din cate stiu eu gelul colorat se tine un pic mai mult in lampa 4 min. incearca asa si vezi daca mai ai probleme.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 14 Mai - 23:34

Zmiley dar de ce vrei sa degresezi french-ul? confuz
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 15 Mai - 1:19

maggix a scris:
Zmiley dar de ce vrei sa degresezi french-ul? confuz

pai nu era french...era gel colorat pe toata unghia...iar apoi si daca nu il degresam se ia pe pensula cand pun finishul.. am incercat si una si alta..oricum ar fi gelul tot se ia.
Sus In jos
Zmiley




Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 15/03/2012
Varsta : 34
Localizare : buzau

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 15 Mai - 1:21

madutza a scris:
Zmiley din cate stiu eu gelul colorat se tine un pic mai mult in lampa 4 min. incearca asa si vezi daca mai ai probleme.


pai il las doar 2 minute pt ca e de la get nails...si asa scrie la descrierea produsului si pe site ca are timpul de intarire in lampa 2 min.
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 16 Mai - 11:54

Buna seara!! Va rog mult sa imi spuneti si mie, voi cam in cat timp faceti unghiutzele? Eu stau aprox 2 ore maxim 3 la lucruri mai complicate, sa zicem. Am auzit p cineva ca ar face 10 ZECE FETE PE ZI.
Credeti ca este posibil???
Si ar mai fi ceva..... Cica daca gelul arde in lampa nu e bun, dar altele cica trebuie sa arda sa fie bun. O fi adevarat sau e doar "mit"? Eu personal nu cred asa ceva, sau...Astept parerile voastre.
Va pup.
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 16 Mai - 12:57

salut,

eu ma "ocup" de unghii de aproximativ 5 ani (in octombrie implinesc 5) si mai am persoane la care imi ia 2-3 ore....depinde de ce vor....cat de migalos este modelul respectiv...

si da...am si eu o clienta de la buzau...care face 8-9-10 fete pe zi....daca nu vedeam ...nu credeam Smile) a facut un french in 45 de minute....

deci depinde....in privinta gelului care arde la lampa...eu am impresia ca cele care au fibra de sticla(fiber) in ele pisca...mai tare... este doar o parere...si un experiment Smile
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyJoi 17 Mai - 11:09

French constand in ce? daca iei unghiile "cap coada", pregatire, tips sau constructie.....si ce mai urmeaza pana la finish, eu nu pot crede ca sunt gata in 45 min....si cu oja dureaza macar 30 min......
Sus In jos
kharisma




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 39

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptySam 19 Mai - 2:54

Salutare fetelor!

Imi puteti recomada de unde sa iau pensule pt nail art ok? Am vazut pe tigernails un set cu 6 pensule la 93.9 lei. Ce spuneti de ele? sunt ok? merita?

multu Smile
o zi frumoasa!
Sus In jos
cocosica

cocosica


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptySam 19 Mai - 21:02

Hello !

Am o singura intrebare...la french colorat mi s-a intamplat pana acum...dupa ce il scoteam de la lampa iesea cu mici umflaturi de aer. Ca aspect final nu e problema, pentru ca le rezolv si arata foarte bine, dar as vrea sa stiu de ce se intampla asta, sau cum pot sa evit.

Cand amestec gelul, inainte de utilizare, intr-adevar ies la suprafata bule mici de aer pe care le mai sparg, dar cand iau pe pensula incerc sa iau fara bule...si totusi nu scap de ele.

Ma gandeam ca daca voi umple unghia cu gel colorat o sa se faca groaznic de la bulisoarele alea.

Si inca ceva, tot la french, desi sigilez bine varful cand scot de la lampa se strange gelul de pe margini, tinde sa se adune in mijloc. Nu e foarte vizibil dar eu imi dau seama.

Sper sa fi intalnit deja asta si sa ma luminati si pe mine un pic.
Va pup!
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 20 Mai - 1:26

Buna, brobonelele acelea iesite in relief sunt din cauza ca gelul este f pigmentat si probabil pui destul de multisor pe unghie si atunci nu se polimerizeaza in totalitate, iar particulele neintarite ies la suprafata.incearca sa il pui cat mai maturat si apoi vi si corectezi in zonele unde nu s-a acoperit bine. Cat despre cealalta problema, nu prea inteleg exact, te referi ca se plimba french-ul pe unghie? Incearca sa faci cate o unghie pe rand si bagi la lampa ca sa nu aibe timp sa se miste. Very Happy
Sus In jos
cocosica

cocosica


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 22 Mai - 11:25

Multumesc pentru raspuns. Intr-adevar problema era de la faptul ca puneam prea mult gel pentru french. Astazi mi-am facut unghiile cu gel colorat integral si am pus 2-3 straturi mai subtiri si au iesit foarte frumoase. Deci problema # 1 s-a rezolvat.

In ceea ce priveste a doua problema ma refeream ca desi sigilam bine varful, cand scoteam de la lampa (tot la french ma refer) marginile partii libere nu erau acoperite cu gel pentru ca se strangea inspre mijloc. Mai bine de atat nu pot sa explic tongue , desi tind sa cred ca ar putea fi tot de la faptul ca puneam stratul mai gros. Cu urmatoarea ocazie cand fac french colorat o sa aplic metoda sugerata.

Multumesc inca o data! imbratisare
Sus In jos
postelnicu




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 06/11/2011

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 17 Iun - 12:22

Buna fetelor

De curand am facut unghiute cu gel 3 in 1 si nu am sigilat cu gel finish ( mi se fisurase cutiuta si am amestecat doua geluri finish si am ramas fara ele pentru ca evident le-am stricat ).

Asa ca ultimu strat am dat tot 3 in 1, este vreo problema ?
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyDum 17 Iun - 23:51

E ok, gelul 3 in 1 este pt toate fazele, diferenta este ca e cu degresare si nu are luciu atat de puternic ca un finich la sticluta.
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 25 Iun - 14:03

Buna seara dragelor , am si eu 2 intrebari care ma macina Shocked
1. cum fac unele manichiuriste french-ul asa perfect?este vreun secret? cel putin in poze este perfect , ca un exemplu bun de urmat vreau sa o felicit pe TINA. cheers
2. mi-am luat o lampa uv de pe net, a mers ea cat a mers dupa care s-ar ars neoanele i-am cumparat altele si acum inainte sa se aprinda clampane sau nu se aprind deloc si ca sa se aprinda trebuie sa le misc un pic. voi ati mai patit asa ? ce as putea face?
Sus In jos
Rosa Linda




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 26/06/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 26 Iun - 2:36

Salutareee fetelorrr isteteee!!!! Sunteti o echipaa minunataaaa!!! sunt noua printre voi Smile
as dori fetele care lucreaza cu geluri de la Tiger Nails sa imi scrie(daca nu e prea mare deranjul) ..listuta cu geluri de la inceput la coada,care e primul al 2-lea s.s.m.d:)) eu am tot pana la geluri ...si vreau sa fac cu astea ca am citit de la voi ca suntt superr ,si as dori sa imi comand cand primesc raspunsul vostru!. multumesccc sarut*sarut*sarut*sarut muakssss
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 27 Iun - 1:56

Andra la ce te referi mai exact la french perfect, la linisa smile sa fie mai arcuita? Pt ca vad la poza ta de profil ca french-ul este impecabil. Daca il vrei mai curbat, trebuie sa duci colturile mai sus si cand stergi cu o pensula curata sa te duci pe mijloc cat mai arcuit.
Iar la problema cu lampa, o mai ai in garantie? E posibil sa faca un scurt undeva, daca zici ca neoanele le-ai schimbat si tot face figuri. Daca nu, poate ar trebui sa investesti in alta lampa :D
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 27 Iun - 2:05

Rosa Linda, iti spun ce am luat eu de la ei
- primer
-gel trifazic allround gel blue
-ultra white french gel
-cover pink
- quick finish gel II
Pt inceput cam asta ti-ar trebui, coverul este optional dar eu iti recomand sa il folosesti.
Sus In jos
Rosa Linda




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 26/06/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 27 Iun - 2:37

maggix Smile muakss ,mersii!!

careva dintre voi a folosita lac de unghii uv? o tipa m-a intrebat daca am,..as vrea sa incerc si eu !sarut*
Sus In jos
cuta




Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 04/09/2010

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyJoi 19 Iul - 11:21

salut!!!
fetelor stie cineva cum se fac florile acelea din acril(cred) in relief, dar foarte bine modelate si foarte in relief?
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 23 Iul - 23:23

Rosa Linda a scris:
maggix Smile muakss ,mersii!!

careva dintre voi a folosita lac de unghii uv? o tipa m-a intrebat daca am,..as vrea sa incerc si eu !sarut*
Banuiesc ca merge vorba despre gel-lac!! sunt pe toate site-urile care vadn produse de unghii!!
Sus In jos
iulianakinga




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 21/09/2010

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 25 Iul - 21:31

BUNA FETELOR,DESI NU AM POSTAT PANA ACUM VA URMARESC DE FOARTE MULT TIMP SI DATORITA SFATURILOR PE CARE LE-ATI DAT PE ACEST SITE AM REUSIT SA TREC PESTE CATEVA PROBLEME CARE LE-AM INTAMPINAT DE CAND APLIC UNGHII CU GEL,DAR TOTUSI AM INTAMPINAT O PROBLEMA SI NU IMI DAU SEAMA CE S-A PUTUT INTAMPLA.SI ANUME:MI-AM ACHIZITIONAT CATEVA GELURI COLORATE IAR CATEVA DINTRE ELE S-AU DECOLORAT,UNA DINTRE FETE A REVENIT CU ELE DUPA 1 LUNA SI IN LOC SA FIE MOV ASA CUM ERA GELUL IN MOMENTUL APLICARII ,ELE ERAU ALBE,AM RAMAS SOCATA SI NU AM STIUT SA II RASPUND CAND M-A INTREBAT CARE E MOTIVUL,STITI VOI CUMVA CARE AR FI MOTIVUL?VA MULTUMESC ANTICIPAT SI VA DORESC O ZI BUNA SI CAT MAI MULTE UNGHIUTE
Sus In jos
euconsuelo70




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 02/08/2012
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyLun 6 Aug - 13:27

buna ,ma bucur tare mult pt acest forum asa ma i putem vb si noi si ma i putem impatrasi din experiente placute sau ne placute.uffffffffffffffff
marea mea durere ca sa spun asa este ca aproape toate gelurile frig in lampa de aceea am trecut ma i mult pe acril
dc frig fff tare gelurile ,cgiar si cele de la opi,au prea multa fibra de sticla? lia
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMar 7 Aug - 4:58

Manichiura Andra a scris:
Buna seara dragelor , am si eu 2 intrebari care ma macina Shocked
1. cum fac unele manichiuriste french-ul asa perfect?este vreun secret? cel putin in poze este perfect , ca un exemplu bun de urmat vreau sa o felicit pe TINA. cheers
2. mi-am luat o lampa uv de pe net, a mers ea cat a mers dupa care s-ar ars neoanele i-am cumparat altele si acum inainte sa se aprinda clampane sau nu se aprind deloc si ca sa se aprinda trebuie sa le misc un pic. voi ati mai patit asa ? ce as putea face?

Buna Andra!

1. Iti multumesc frumos! inrosit
In cazul meu, french-ul iese asa datorita mai multor lucruri, printre care:
1. Produse si ustensile bune si potrivite pt. metoda aleasa de realizare a frenchului.
2. Tehnica de lucru corecta, in functie de produsele folosite - intr-un fel lucrezi cu un French Builder Gel de ex., care este foarte vascos, si altfel lucrezi cu Ultra Grip French Gel care este un gel mai subtire ca vascozitate dar foarte pigmentat si aplicat "la suprafata", chiar inaintea finishului.
3. Multe cursuri FOARTE BUNE, exclusiv de tehnica si perfectionarea acesteia.
4. Multa practica si perseverenta.
Dupa parerea mea, nu exista lucru mai dificil de realizat in meseria aceasta decat realizarea unui set de unghii de concurs - corect si frumos - pentru categoria "Pink and White", adica manichiura french cu prelungire de pat din camouflage.

2. Poate ca neoanele noi nu sunt tocmai potrivite pentru lampa respectiva. Aparent majoritatea tuburilor uv arata la fel, dar nu este chiar asa. In mod evident este o problema de contact la tuburile noi si asta poate fi din cauza ca tuburile in sine nu se potrivesc cu modelul tau de lampa. Nu este absolut deloc normal sa le misti ca sa porneasca. Daca continui asa, se pot intampla accidente.
Variante:
1. Incearca niste tuburi universale, care se potrivesc la cea mai mare parte din lampile uv si, daca ai posibilitatea sa le testezi inainte de a le achizitiona, ar fi ideal.
2. Intreaba-i pe cei de la care ai achizitionat lampa daca nu au tuburi de schimb pt modelul respectiv de lampa.
3. Achizitioneaza o lampa noua si asigura-te ca au si tuburile de schimb potrivite pt viitor.
Gasesti o astfel de varianta aici: http://www.getnails.ro/product_info.php/info/p2509_Lampa-UV-Studio-36W.html

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
rocsanna86

rocsanna86


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptySam 11 Aug - 7:57

fete, poate careva sa imi dea cateva info mai detailate despre bio gel?
Sus In jos
AncaCiorba




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 06/08/2012

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyJoi 23 Aug - 4:59

buna fetelor. as avea si eu o intrebare. am o problema cu acrilul. am incercat sa fac o floricica, si uite ce s`a intamplat. am bagat pensula in solutia speciala, am pus in pudraa de acril, si in loc sa se ia ca o bulina pe pensula, s`a lipit putina pudra si a ramas asa sfaramicioASA. DE CE OARE?
Sus In jos
Manichiura Andra

Manichiura Andra


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 28
Localizare : vaslui

Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 EmptyMier 5 Sept - 6:49

fetelor recomandati-mi si mie va rog din tot sufletul o freza buna pana in 500 ron , va multumesc si va pupacesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri II   Intrebari si raspunsuri II - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri II
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: