***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
intrebari de ...incepator Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
intrebari de ...incepator EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
intrebari de ...incepator EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
intrebari de ...incepator EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
intrebari de ...incepator EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
intrebari de ...incepator EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
intrebari de ...incepator EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
intrebari de ...incepator EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
intrebari de ...incepator EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
intrebari de ...incepator EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * intrebari de ...incepator Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 intrebari de ...incepator

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
am_barbu




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/04/2012

intrebari de ...incepator Empty
MesajSubiect: intrebari de ...incepator   intrebari de ...incepator EmptyJoi 26 Apr - 6:26

buna ziua
este prima data cand intru pe acest forum. prima data cand scriu. daca nu ar fi trebuit sa mai deschid acest topic, si pot gasi raspuns la intrebarile mele in alt subiect, va rog sa imi spuneti unde pot citi.

asa deci...sora mea mi-a facut cadou de paste o pereche de unghii...cu gel. unghiile mele naturale imi fac proleme asa ca pentru mine a fost un "vis" indeplinit sa am unghii lungi Laughing

am cascat ochii sa vad cum se procedeaza...si ce m-am gandit eu..ia sa-mi iau o trusa din aceea pentru incepatori. am gsit un site, am comandat, mi-au venit si...incep sa umplu golurile. intru pe aici si citesc ce si cum (asta pana sa vad cat de folositor este forumul si sa ma inscriu) .. si..:

1. gelul 3 in 1 (care se pare ca nu este autonivelant..sau cum i-o zice) ...nu se usuca de tot cnd il bag la lampa Uv. mai precis...pilesc unghi, sterg praful, dau cu degresator. dau apoi cu primer, las cateva secunde si apoi bag 30 sec la lampa Uv. aplic gelul acela 3 in 1 si bag ..zic ei pe etihceta minuim 3 min. am lasat si 5...si tot nu se usuca compelct. adika sa fie tare ca sticla. dupa ce fac bombatura unghiei, dau si cu albul de la french, bag iar la lampa Uv..tot nu se intareste. si apoi dau cu "lucido finale" si inttr-un minut la lmpa UV se intareste.
este ok sa fie asa?
daca vreau sa construiesc o unghie oua cuiva...cum fac cu acelk gel care nu se intareste?

2. la trusa de icnepator, mi-au dat si un gel de 15 ml pt french...adica gelul alb mat. ei..este ff ffffff ffffffffffffffff gros. abea reusesc sa il intind pe unghi.

CE IMI SCAPA? Embarassed va rog sa ma ajutati cu sfaturi.

va multumesc si .... spor la treaba.
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

intrebari de ...incepator Empty
MesajSubiect: Re: intrebari de ...incepator   intrebari de ...incepator EmptyJoi 26 Apr - 7:59

Buna, din cate vad nu cunosti nici macar notiunile de baza, iti recomand un curs pt ca nu poti sa faci dupa urechie, sau cel putin sa incepi sa citesti acest forum, sunt topicuri cu toti pasii pe care trebuie sa ii urmezi, insa iti spun nu este suficient sa citesti, trebuie sa ai mare dorinta si rabdare si sa fi constienta mereu de greselile tale, in plus conteaza mult si ce produse folosesti, nu e suficient sa dai un search pe google si sa iti iei primul kit care il intalnesti, trebuie sa te interesezi bine ce firme au produse de calitate.
Si in legatura cu gelul tau de care zici ca nu se intareste, el lasa un strat lipicios ca urmare a intaririi gelului, ce face aderenta cu urmatorul strat de gel si care trebuie sters cu cleaner doar la final inainte sa pilesti unghiile pt uniformizare.
Sus In jos
 
intrebari de ...incepator
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: