***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme la reumplere Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme la reumplere EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme la reumplere EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme la reumplere EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme la reumplere EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme la reumplere EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme la reumplere EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme la reumplere EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme la reumplere EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme la reumplere EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme la reumplere Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme la reumplere

In jos 
+21
Ly
nickipiki
lavy_p
woozy
Tushky
adel1791
nadi_cp
otiliaioana
G.D.
aurita87
Kitty
Maria D.
nefeli
Moderator_TigerNails
Beky
Flory_
antonia_simpf
just_me
Admin_Coralia
carmenik
elena
25 participanți
AutorMesaj
elena




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 12/11/2009

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 12 Noi - 5:24

Buna, ma numesc Elena si imi pare bine ca am aflat de acest forum.
Si eu aplic unghii false, insa nu de foarte mult timp , dar am o problema: unele fete, cand vin la reumplere , au si unghii care au prins aer ...(mentionez ca unghiile nu sunt aplicate initial de mine)...desi le pilesc foarte bine acolo unde au prins aer, dupa ce pun straturile de gel, tot se vede putin inestetic. De ce ?E mai bine sa pilesc tipsul de tot?Sau care este sfatul vostru?

Va multumesc!
Sus In jos
carmenik




Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 39
Localizare : satu mare

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyDum 15 Noi - 11:59

Buna Elena,bine ai venut pe forum.
SA stii ca si eu am intalnit astfel de cliente,dk unghia nu este pregatita corect ,sau unghiile nu sunt aplicate corect se poate intampla acest lucru.Dk aerul a intrat intre tips si unghia naturala atunci intradevar sfatul meu ar fi sa indepartezi tipsul (asta in cazul in care nu mai poate fi salvata)deoarece odata ce a intrat aerul tips-ul se va dezlipi.Insa dk a intrat aer doar sub gel,acesta poate si indepartat prin pilire fara a indeparta si unghia falsa.Nu stiu exact ce presupune acea zona "inestetica" de care vorbesti.Am patit si eu odata,am pilit prea tare unghia(in dorinta de a salva restul unghiei)iar acea zona a iesit usor rozalie deci un pic mai inestetica decat restul unghiilor.
sper ca te-am ajutat cat de cat.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyLun 16 Noi - 10:14

Pai varianta cea mai usoara este sa le pilesti unghiile de tot daca nu sunt puse de tine. Sau daca ele nu doresc acest lucru sa le informezi ca nu garantezi pt felul in care vor arata unghiile la imbinare sau daca le va pica vreuna. Eu imi las tot timpul clientele sa aleaga Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptySam 23 Ian - 12:26

La reumplere se mai foloseste primer? Scuze de banala intrebare dar sunt incepatoare Smile
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptySam 23 Ian - 13:08

just_me a scris:
La reumplere se mai foloseste primer? Scuze de banala intrebare dar sunt incepatoare Smile

Da se foloseste, insa se aplica doar pe partea de unghie nou crescuta. Unele persoane aplica chiar pe toata suprafata unghiei...
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 28 Ian - 14:15

antonia_simpf a scris:
just_me a scris:
La reumplere se mai foloseste primer? Scuze de banala intrebare dar sunt incepatoare Smile

Da se foloseste, insa se aplica doar pe partea de unghie nou crescuta. Unele persoane aplica chiar pe toata suprafata unghiei...

Eu pun doar pe partea crescuta. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyDum 31 Ian - 13:25

Daca se intampla sa intre aer ,dupa pilirea unghiei si a gelului care a prins aer, eu folosesc acea substanta care se numeste "NO LINE",care este defapt un netezitor care actioneaza ca un sigiliu, inchide suprafetele care au prins aer.De asemenea elimina urmele umputului si corecteaza denivelarile!Eu l-am gasit prima data la Diamond nails, apoi am vazut si pe alte siteuri ex: Janet
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 2 Feb - 4:36

Eu nu am auzit de acest produs de la Janet. Chiar asa se numeste NO LINE? Sau depinde de firma?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 2 Feb - 5:25

Buna Beky! sarut

In general, depinde de firma.
La noi la Tiger Nails se numeste LINE OUT. bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
nefeli

nefeli


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 44
Localizare : grecia

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyDum 21 Feb - 14:00

buna!la reumplere pilesti produsul cam 50%,in zonele de a prins aer,pilesti doar produsul ptr a indeparta gelul dezlipit.te opresti cand ramane doar portiunea de gel ce a aderat bine pe unghie.de e aer sub tip,cum au zis si fetele, il scoti complet.produsele gen no line sunt pentru a "sterge" linia de imbinare a gelulul"vechi " cu cel nou.nu scoate aerul de sub gel(daca nu gresesc). de ti vin cliente la reumplere cu gel din alta parte,le ceri permisiunea de a scoate gelul vechi total, pentru ca se poate sa respinga produsul tau..si le taxezi ptr un set nou plus ceva extra:P
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyDum 21 Feb - 22:48

si este intradevar folositoare aceasta solutie?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyLun 22 Feb - 12:50

Da Beky! Eu am luat-o intamplator si am testat-o pe mine! Sa sti ca e chiar foarte buna si te scuteste de multa munca! Mai salvezi si din stratul unghiei clientei! Are dreptate Nefeli cu ce spune! Eu o mai folosec si dupa vreo 2 saptamani de la umplere, pe unghiile mele, la mana dreapta, ca mai intra aer cateodata din cauza ca nu-mi pot aplica si pili gelul cum trebuie cu mana stanga. pilesc putin, aplic solutia, o sal sa actioneze 1-2 min, si dau cu un strat de finish. Sunt ca noi!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyLun 22 Feb - 13:36

eu nu l-am folosit pana acum -dar c siguranta il iau cat de curand sa il incerc
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Kitty

Kitty


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 16/02/2010
Localizare : Timisoara

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 2:01

Ciao fetele.Vin cu 2 intrebari de la intretinerea cu gel:
1. Dupa ce pilesc modelul vechi,curat praful cu pamatuful,mai sterg cu cleaner sau aplic direct nail prep,primer ,etc?
Va spun exact cum am facut,problema mea este ca dupa modelare sterg cu cleaner si imi dispar parti din gel in unele locuri,dar dispar complet si nu inteleg care ar fi cauza:
Fac asa:pilesc modelul vechi,matuiesc,curat praf cu pamatuf,sterg cu cleaner,nail prep pe unghia naturala crescuta,apoi primer tot pe unghia naturala si pe margini,apoi stratul de aderenta,french alb,apoi sterg cu cleaner,apoi modelarea .Dupa modelare cand sterg apare problema de mai sus.Va rog ajutati-ma sa ii dau de capat.Doar la intretinere mi se intampla asa ceva.
2.La intretinere multe unghii nu mai arata frumos,sunt pline de imperfectiuni,ce gel de modelare ma sfatuiti sa folosesc care sa acopere imperfectiunile unghiei,pentru ca la french acestea s-ar vedea cu modelare transparenta.Mentionez ca folosesc produse janet si sunt foarte multumita de ele,mai putin la intretinere.
Va multumesc din suflet pentru sfaturi.
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 2:16

buna kitty, ai incercat cumva sa tii mai mult la lampa gelul de modelare? presupun k tre tinut 2-4 minute... incearca sa-l tii mai mult de 4minute Wink
eu mereu dupa ce pilesc le trimit pe fete sa se spele... asa m-am invatzat :D apoi deshidratant, dau bonder pe unghia naturala , apoi cu buretelu intind pe toata unghia,apoi bag la lampa.
si eu mi-am comandat niste geluri de la janete. respectiv fiber, white, sigilare si color. abia le-am cumparat si astept sa vad cum se prezinta la intretinere :D
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 3:58

Kitty a scris:
Ciao fetele.Vin cu 2 intrebari de la intretinerea cu gel:
1. Dupa ce pilesc modelul vechi,curat praful cu pamatuful,mai sterg cu cleaner sau aplic direct nail prep,primer ,etc?
Va spun exact cum am facut,problema mea este ca dupa modelare sterg cu cleaner si imi dispar parti din gel in unele locuri,dar dispar complet si nu inteleg care ar fi cauza:
Fac asa:pilesc modelul vechi,matuiesc,curat praf cu pamatuf,sterg cu cleaner,nail prep pe unghia naturala crescuta,apoi primer tot pe unghia naturala si pe margini,apoi stratul de aderenta,french alb,apoi sterg cu cleaner,apoi modelarea .Dupa modelare cand sterg apare problema de mai sus.Va rog ajutati-ma sa ii dau de capat.Doar la intretinere mi se intampla asa ceva.
2.La intretinere multe unghii nu mai arata frumos,sunt pline de imperfectiuni,ce gel de modelare ma sfatuiti sa folosesc care sa acopere imperfectiunile unghiei,pentru ca la french acestea s-ar vedea cu modelare transparenta.Mentionez ca folosesc produse janet si sunt foarte multumita de ele,mai putin la intretinere.
Va multumesc din suflet pentru sfaturi.

Buna Kitty! flower

Mie personal "nu-mi suna bine" faptul ca dupa ce aplici gelul french stergi cu cleaner si apoi vii cu stratul de modelare! Te-as sfatui sa incerci sa vii peste french direct cu gelul de modelare, FARA sa mai dai cu cleaner intre acesti doi pasi. La produsele noastre de ex., dupa degresare, gelurile raman lucioase si daca aplici peste un strat nou de gel, apar probleme pt ca, daca il aplici pe un strat lucios, gelul nu are aderenta.
Deoarece un gel french se "aseaza" cel mai bine pe o suprafata matuita, pt. un french frumos, cu o linie smile cat mai "curata", mai poti face intr-un fel:
Dupa ce aplici stratul de aderenta, aplica un strat subtire de modelare, degreseaza-l cu cleaner, matuieste-l si niveleaza-l cu un buffer, fa frenchul. Aplica apoi un ultim strat de modelare pe care il degresezi, matuiesti si nivelezi. Dupa asta, aplica finishul.

Poti incerca aceste doua variante. Te asteptam apoi sa ne zici care a fost rezultatul! Wink

Tiger Nails
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Kitty

Kitty


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 16/02/2010
Localizare : Timisoara

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 14:21

Mersi mult,intr-adevar nu am mai sters cu cleaner dupa french ci am aplicat direct gelul de modelare si s-a prins mult mai bine.
Prefer sa fac french dupa aderenta,ca altfel imi iese mai gros si urat.
Va multumesc,mi-au iesit tare frumos unghiutele.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 15:49

Kitty a scris:
Mersi mult,intr-adevar nu am mai sters cu cleaner dupa french ci am aplicat direct gelul de modelare si s-a prins mult mai bine.
Prefer sa fac french dupa aderenta,ca altfel imi iese mai gros si urat.
Va multumesc,mi-au iesit tare frumos unghiutele.

Ma bucur ca am putut sa iti fiu de ajutor!
Poti incerca insa sa aplici frenchul subtire intre doua straturi de modelare, impartind stratul de modelare pe care il pui de obicei in doua straturi mai subtiri. Astfel, nu iti va iesi gros si urat! Wink
Un gel french aplicat pe un strat matuit va duce la rezultate mult mai frumoase! indragostit
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Kitty

Kitty


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 16/02/2010
Localizare : Timisoara

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 16:09

O sa incerc sa fac french asa cum zici la urmatoarea clienta (viitoarea mama soacra),
dar dupa primul strat de modelare dupa ce matuiesc si curat de praf,trebuie sa sterg cu cleaner nu-i asa? iar apoi fac french si inca un strat subtire de modelare.
mersi inca o data.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 26 Feb - 16:36

Kitty a scris:
O sa incerc sa fac french asa cum zici la urmatoarea clienta (viitoarea mama soacra),
dar dupa primul strat de modelare dupa ce matuiesc si curat de praf,trebuie sa sterg cu cleaner nu-i asa? iar apoi fac french si inca un strat subtire de modelare.
mersi inca o data.

Pregatesti unghia, aplici stratul de aderenta, aplici primul strat de modelare, degresezi, matuiesti, dai praful la o parte cu periuta, aplici frenchul, aplici al doilea strat de modelare, degresezi, pilesti sa dai forma finala unghiei, aplici topul si gata! Wink
Eu personal nu mai sterg cu cleaner la pasul mentionat de tine. Nu stiu insa daca la produsele folosite de tine nu este obligatoriu sa degresezi.
Poti incerca ambele variante. Daca va fi ok fara sa degresezi, cu atat mai bine - vei salva, in timp, niste material! lol!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyLun 29 Mar - 9:30

ciao..este prima data cind postez ceva pe forum asta ..dar vreau sa va imparatasesc si eu cateva din cunsotintele mele...
1) No lines.. este intr-adevar pt a netezi de fapt stratul vechi de gel, k sa nu raman linii multe de la multe reumpleri( se formeaza o linie alba mai subtire sau ma groasa, nu e tot timpul la fel)..de aici si denumirea de no lines
2) k sa nu arata inesteic, k am tot vazut discutanduse si pe alte teme... pt asta feteleor exista "gel camouflage"- gel camuflaj, kare, si dupa denumire ne dam seama camufleaza..se gaseshte in 2 nunate la firma cu care lucrez eu..dar care din pakate nu are repzentanta in Ro, dar la alte firme poate are si mai multe nuante.eu am bej si roz..ii f.fain... il pui inainte de gelul de modelare si unghia kapata o culoare uniforma de sus pana la capat prin urmare poti sa faci cit de mic vrei french-ul sau altceva.......Sau mai este si un gel de contructie roz..mai e si aia o varinata ,doar k atunci unghia are un aspect roz mat .
sper k e de folos ce am scris... flower va pup
Sus In jos
otiliaioana

otiliaioana


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 02/05/2010
Localizare : Timisoara

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyDum 2 Mai - 4:40

Aici gasiti informatii diverse (pila electrica, gel care se decoleaza sau prinde aer) despre aplicatiile cu gel/acryl.

http://otiliabeautynails.blogspot.com/2010/03/gelul-prinde-aer.html
Sus In jos
http://otiliabeautynails.blogspot.com
nadi_cp




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 14/03/2010

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 18 Mai - 20:11

Flory_ a scris:
Daca se intampla sa intre aer ,dupa pilirea unghiei si a gelului care a prins aer, eu folosesc acea substanta care se numeste "NO LINE",care este defapt un netezitor care actioneaza ca un sigiliu, inchide suprafetele care au prins aer.De asemenea elimina urmele umputului si corecteaza denivelarile!Eu l-am gasit prima data la Diamond nails, apoi am vazut si pe alte siteuri ex: Janet


Imi poti explica te rog cum faci cu acest NO Line? Ma intereseaza exact pasii. Cand il aplici mai exact?
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 18 Mai - 21:13

nadi_cp cand vine clienta la intretinere, daca cumva sa zicem i-a intrat aer la cuticule, pilesti cat poti de mult, astfel incat sa nu se mai vada aerul acela. In unele cazuri raman niste dungi fine , care arata inestetic , asa ca dai cu no line (stergi pensula de gatul sticulutei) pe acele linii urate (trecerea dintre unghia naturala si gel), lasi sa se usuce si gata Very Happy faci urmatorii pasi (primer, primul strat de gel .. etc)
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
nadi_cp




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 14/03/2010

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMier 19 Mai - 4:15

Beky a scris:
nadi_cp cand vine clienta la intretinere, daca cumva sa zicem i-a intrat aer la cuticule, pilesti cat poti de mult, astfel incat sa nu se mai vada aerul acela. In unele cazuri raman niste dungi fine , care arata inestetic , asa ca dai cu no line (stergi pensula de gatul sticulutei) pe acele linii urate (trecerea dintre unghia naturala si gel), lasi sa se usuce si gata Very Happy faci urmatorii pasi (primer, primul strat de gel .. etc)

Multumesc mult pentru raspuns.
Sus In jos
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 0:50

am si eu o mica intrebare...dar nu exista un produs care sa te scuteasca de munca acea de a pilii foarte mult? am avut de curand o clienta venita cu unghii puse la alta fata si unele erau pe jumatate pline de aer si a trebuit sa stau foarte mult la pilit si nu mai spun ca la o unghie am pilit putin cam mult ca am atins si unghia naturala. Nu exista un produs care sa ma scuteasca de pilitul in exces?( nu neaparat sa nu pilesc deloc dar sa nu mai fiu nevoita sa "forez" atata in gel). asta e cea mai mare problema a mea in acest moment
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 0:51

adel1791 a scris:
am si eu o mica intrebare...dar nu exista un produs care sa te scuteasca de munca acea de a pilii foarte mult? am avut de curand o clienta venita cu unghii puse la alta fata si unele erau pe jumatate pline de aer si a trebuit sa stau foarte mult la pilit si nu mai spun ca la o unghie am pilit putin cam mult ca am atins si unghia naturala. Nu exista un produs care sa ma scuteasca de pilitul in exces?( nu neaparat sa nu pilesc deloc dar sa nu mai fiu nevoita sa "forez" atata in gel). asta e cea mai mare problema a mea in acest moment

pila electrica Very Happy cu ea merge mult mai repede.
Sus In jos
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 1:10

asta folosesc dar cat sa folosesti pila electrica. la un moment dat ajungi la unghia naturala si atunci ce mai faci (pila electrica nu se foloseste pe unghia naturala Shocked ) am incercat sa nu pilesc atat de tare sau mult dar tot se vede aerul sub unghie/gel. ma gandeam daca exista vreo substanta care sa se strecoare in locul aerului sa nu mai chinui unghiutele Razz
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 4:26

adel1791 a scris:
asta folosesc dar cat sa folosesti pila electrica. la un moment dat ajungi la unghia naturala si atunci ce mai faci (pila electrica nu se foloseste pe unghia naturala Shocked ) am incercat sa nu pilesc atat de tare sau mult dar tot se vede aerul sub unghie/gel. ma gandeam daca exista vreo substanta care sa se strecoare in locul aerului sa nu mai chinui unghiutele Razz

Pai exista Line Out sau No line, dar si asta se da doar atunci cand mai ramane doar o liniutza fina alba.
Sus In jos
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 5:04

o sa'l incerc si vad ce pot sa fac.daca descopar ceva va anunt si pe voi Razz
Sus In jos
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 5:47

apropo imi puteti spune de unde le pot lua la un pret mai avantajos ca totusi cel de pe tigernails mi se pare cam scump doar sa vad cum e Sad
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 8:16

adel1791 a scris:
apropo imi puteti spune de unde le pot lua la un pret mai avantajos ca totusi cel de pe tigernails mi se pare cam scump doar sa vad cum e Sad

La Diamond sau la Janet.
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 29 Iul - 8:18

de fapt, la Janet nu stiu sigur daca au, dar la Diamond este Very Happy
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 30 Iul - 11:18

eu am luat de la nailshop cu 14 lei parca. e super
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 12 Oct - 1:25

Flory_ a scris:
Daca se intampla sa intre aer ,dupa pilirea unghiei si a gelului care a prins aer, eu folosesc acea substanta care se numeste "NO LINE",care este defapt un netezitor care actioneaza ca un sigiliu, inchide suprafetele care au prins aer.De asemenea elimina urmele umputului si corecteaza denivelarile!Eu l-am gasit prima data la Diamond nails, apoi am vazut si pe alte siteuri ex: Janet

Si cel de la Janet cum se numeste?Acum ma uitam pe site dar nu am gasit nimic de genul asta???? confuz
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 12 Oct - 4:07

Cel de la Diamond cum se numeste?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 12 Oct - 5:51

nickipiki a scris:
Cel de la Diamond cum se numeste?

No Lines Very Happy
Sus In jos
nickipiki

nickipiki


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 30/09/2010
Varsta : 44
Localizare : salaj

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMar 12 Oct - 10:46

iara m-ai ajutat tushky,ms tare tare mult sarut
Sus In jos
Ly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMier 2 Feb - 13:14

Buna! Pun de curind unghii cu gel si imi fac probleme pt. ca nu stiu cum sa procedez atunci cind vor creste. Cum umplu baza unghiei ?
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMier 2 Feb - 13:30

Ly a scris:
Buna! Pun de curind unghii cu gel si imi fac probleme pt. ca nu stiu cum sa procedez atunci cind vor creste. Cum umplu baza unghiei ?
pilesti o parte din gel de deasupra ,dai cu primer pe unghia naturala si urmezi aproximativ aceeasi pasi
Depinde cat trebuie sa dai din gel
E cam greu de explicat daca nu stii macar notiunile de baza nu e asa simplu .
trebuie totusi un curs sau sa stai langa cineva care face asta sa vezi macar anumite chestii
CAUTA PE AICI VEI GASI CEVA MAI EXPLICIT DAR RABDARE SI UITATE PE TOATE TOPICURILE
SUCCES
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 3 Feb - 13:56

Ly a scris:
Buna! Pun de curind unghii cu gel si imi fac probleme pt. ca nu stiu cum sa procedez atunci cind vor creste. Cum umplu baza unghiei ?

Ly, aici gasesti un step by step cu o reumplere https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/t26-step-by-step Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 4 Feb - 1:34

Parca imi e dor de nijte step by step-uri!! Razz Cine se ofera ? Very Happy
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyVin 4 Feb - 3:59

Fiecare sa puna cate un step by step Very Happy si mie mi-e dor
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptySam 5 Feb - 14:06

raluca.ralook a scris:
Parca imi e dor de nijte step by step-uri!! Razz Cine se ofera ? Very Happy

Beky a scris:
Fiecare sa puna cate un step by step Very Happy si mie mi-e dor

Eu zic sa incepeti voi zambet subtil

fluier fluier fluier
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptySam 5 Feb - 21:49

Ba nu..tu k esti mai experta Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyMier 6 Apr - 8:56

Buna tuturor!
Stie cineva cum se procedeaza cand o clienta vine la reumplere, are gel si vrea acryl (constructie noua)?
Se pileste TOT gelul (aici vine riscul sa se pileasca si din unghia naturala) sau se mai poate lasa 10% din gel si peste sa se aplice acryl?
confuz
Sus In jos
alexnails

alexnails


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 18/02/2011
Localizare : timisoara

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 7 Apr - 1:50

Lidia. a scris:
Buna tuturor!
Stie cineva cum se procedeaza cand o clienta vine la reumplere, are gel si vrea acryl (constructie noua)?
Se pileste TOT gelul (aici vine riscul sa se pileasca si din unghia naturala) sau se mai poate lasa 10% din gel si peste sa se aplice acryl?
confuz
buna, parerea mea este sa nu amesteci gelul cu acrylul, sunt doua lucruri diferite, parerea mea este sa dai tot gelul jos si apoi sa faci constructie din acryl, deoarece aciditatea gelului poate ingalbeni aacrylul(o spun din experienta proprie) asta este parerea mea, celelalte fete poate stiu mai bine, ca eu nu prea lucrez cu gel, doar cu acryl.
Sus In jos
http://alexnail.eu
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere EmptyJoi 7 Apr - 6:52

Multumesc frumos pentru raspuns.
sarut
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme la reumplere Empty
MesajSubiect: Re: probleme la reumplere   probleme la reumplere Empty

Sus In jos
 
probleme la reumplere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: