***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Poze cu unghiutze - Pagina 17 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Poze cu unghiutze

In jos 
+116
Dyenutza
savasta
alina_22
luminita buzau
iza_bella
Fatjon
emilias
Ruxandra
madutza
rocsanna86
joanna76
florynailsblog
andry160790
p.teo04
Anda luz
elyane
claudela
data_d1
LarisaR
skyAngel
barbieely
ramo_cky
sane4ka
Aira
agness
maggix
Manichiura Andra
andreeamariana38
Oana_
Petrina
magdici
desire
andreea.cojocaru
Al3xandra
oriana
Maria22
Madalina fl
Andreea2011brasov
cristina3089
Deianira
urucu_cristina
cosmina_b
Lidia.
simplymistique
Simona Mecu
mirunatica
Anamaria_F
angie
aniela
oanatanase
cristinica_papusica
blueyes
monicy
marymariana
manichiura_2010
Ruja
NailArtDesign
alexnails
raluca.ralook
Mari
vmarya
lilika
danielanails
cMari67
adel1791
dany_nails
Kitty
ramona_c
adrianamagda
Manichiura Arad
andandreea
lupica_andreea
DeEa Nails
MaRiA_
maya_bv
Petronela
Sara
cornelia
Laru
luminitache
hedi_renata
ioaNAils
newnailsbrasov
camysh
adellyne21
roxybarbu
symmonyka
CristalDee
Anushka
anellise
Lilishor
Tushky
crisuliciu
gabriela89
ally.vs
Andreea S.
woozy
daniela
aurita87
Moderator_TigerNails
adrianasandu
G.D.
Maria D.
Elisza Nails
antonia_simpf
felyfely24
raluca is
elkana30
Beky
magic nails
Moderator_iulia_vero
unghiifalseploiesti
andra_b
pensuledavinci
anaemona
Admin_Coralia
120 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 19 Mar - 8:47

emilias a scris:
multumesc fatjon...eu sincer cred ca am belele cu finishu...dupa ce il scot din lampa are niste pete nelucioase si denivelate....acu vreau sa-mi comand altul dar nu stiu de care ca as vrea sa fie cat mai lucios posibil:D daca cunosti tu ceva bun te rog zi-mi si mie cum se cheama si de unde pot sa-l iau. mersi mult o zi faina si spor la unghiutze...sarut*

Emilia inainte sa aplici finish cum procedezi?

Si eu iti recomand Quick Finish II de la Tiger Nails (are un luciu foarte puternic si este un gel fara dergresare) pentru ca si eu il folosesc pe acesta si sunt foarte multumita.
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 19 Mar - 11:23

postez si eu o poza cu niste unghiute, astept parerile voastre, nu prea am experienta, pun ungiute doar de 5 luni
Sus In jos
luminita buzau

luminita buzau


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 18/03/2012

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 19 Mar - 11:30

se pare ca le veti vedea peste 7 zile Very Happy cel putin asa am inteles eu ca pana atunci nu le pot posta
Sus In jos
Aira




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 08/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 19 Mar - 11:55

Buna seara fetelor, am si eu o problema tot cu finisul, mi-am luat recent de la Get Nails StudioPro" High Gloss Gel" la borcanas, cu degresare, dar dupa ce il scot din lampa si degresez ramane pe alocuri unghia pilita, ca si cum gelul s-a sers de tot, inainte foloseam de la janet quick finish 2 si eram multumita, numai ca am avut niste probleme cu el in combinatie cu gelul easy go 3in 1 de la get nails, imi crapa, din acest motiv am hotarat sa incerc si gama studio pro, de care sunt foarte multumita, cu exceptia gelului de finish care parca nu vrea sa ramana pe unghie.
Va rog sa imi dati un sfat, daca mai foloseste cineva acest gel si cum se descurca cu el, poate gresesc eu pe undeva.
Multumesc .
O seara buna!
Sus In jos
Fatjon




Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/10/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyLun 19 Mar - 23:14

Asa mi-a iesit si mie la sfarsit de tot, dupa finis, m-am uitat si se vedeau unele locuri goale, fara luciu. Eu cred ca problema e a noastra, nu il intindem bine, trebuie sa exersam bine.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 20 Mar - 2:42

Aira a scris:
Buna seara fetelor, am si eu o problema tot cu finisul, mi-am luat recent de la Get Nails StudioPro" High Gloss Gel" la borcanas, cu degresare, dar dupa ce il scot din lampa si degresez ramane pe alocuri unghia pilita, ca si cum gelul s-a sers de tot, inainte foloseam de la janet quick finish 2 si eram multumita, numai ca am avut niste probleme cu el in combinatie cu gelul easy go 3in 1 de la get nails, imi crapa, din acest motiv am hotarat sa incerc si gama studio pro, de care sunt foarte multumita, cu exceptia gelului de finish care parca nu vrea sa ramana pe unghie.
Va rog sa imi dati un sfat, daca mai foloseste cineva acest gel si cum se descurca cu el, poate gresesc eu pe undeva.
Multumesc .
O seara buna!

Fetelor trebuie sa fiti atente sa matuiti unghiutele cu un buffer inainte de de a aplica finishul si sa puneti cantitatea necesara de gel. Daca nu matuiti atunci gelul ''fuge'' in locurile unde poate ati pilit cu 100 sau 180 , si bineinteles daca nu aplicati cantitatea necesara gelul ''se strange'' si veti avea acele goluri despre care vorbiti.
Un alt aspect la care trebuie sa fiti atente sunt tuburile de la lampa uv sa nu fie consumate pentru ca si atunci pot sa apara acele zone mate.

Tocmai de aceea am intrebat-o pe Emilia cum procedeaza inainte de aplicarea finishului.

Un mic tips pentru toate fetele care folosec finish cu degresare: dupa ce scoateti din lampa lasati cateva secunde sa se raceasca gelul si apoi degresati ca sa aveti un luciu mai puternic si sa nu se matuiasca.

Emilia , Aira si Fatjon daca tineti cont de sfaturile mele va rog sa ne dati un feedback. cheers
Sus In jos
emilias




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 34
Localizare : sinaia

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 20 Mar - 6:57

Vero, eu inainte de finish dau excesul de gel jos cu cleaner, finisez unghia unde e nevoie si matuiesc unghia cu bufferul, in rest nu ii fac altceva si chestia e ca finishul pe care il am eu nu e cu degresare... acu am vazut ce a scris Aira...si eu duminica mi-am dat comanda de finish de la get nails, pentru ca momentan cel de la tiger mi se pare un pic cam piperat la pret :D dar mi-l doresc foarte mult. sper sa nu am si eu probleme cu finishul. lampa mea e noua are o luna, deci cred ca nu-i nevoie inca sa-i schimb tuburile. am citit pe undeva pe forum ca tuburile se schimba la 6 luni nu? eu am acu 2 finish-uri, unul de la fraulein care e bun nu face bule ,dar nu are luciul ala pe care mi-l doresc si unul pe care cred ca l-am luat de pe un site si e marca "exclusiv"(in topicul cu marci de geluri nu am auzit pe nimeni pomenindu-l) si asta imi face belele. deabia astept sa-mi vina gelurile de la get nails ca am citit pe aici ca-s bune...in sfarsit am facut si eu o alegere buna. vero sa ai o zi buna si o sa va tin la curent cu experimentele mele >HUG<
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 20 Mar - 9:20

emilias a scris:
Vero, eu inainte de finish dau excesul de gel jos cu cleaner, finisez unghia unde e nevoie si matuiesc unghia cu bufferul, in rest nu ii fac altceva si chestia e ca finishul pe care il am eu nu e cu degresare... acu am vazut ce a scris Aira...si eu duminica mi-am dat comanda de finish de la get nails, pentru ca momentan cel de la tiger mi se pare un pic cam piperat la pret :D dar mi-l doresc foarte mult. sper sa nu am si eu probleme cu finishul. lampa mea e noua are o luna, deci cred ca nu-i nevoie inca sa-i schimb tuburile. am citit pe undeva pe forum ca tuburile se schimba la 6 luni nu? eu am acu 2 finish-uri, unul de la fraulein care e bun nu face bule ,dar nu are luciul ala pe care mi-l doresc si unul pe care cred ca l-am luat de pe un site si e marca "exclusiv"(in topicul cu marci de geluri nu am auzit pe nimeni pomenindu-l) si asta imi face belele. deabia astept sa-mi vina gelurile de la get nails ca am citit pe aici ca-s bune...in sfarsit am facut si eu o alegere buna. vero sa ai o zi buna si o sa va tin la curent cu experimentele mele >HUG<

Daca il vei aplica corect , crede-ma ca vei fi incantata de finish.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 20 Mar - 10:44

emilias a scris:
Vero, eu inainte de finish dau excesul de gel jos cu cleaner, finisez unghia unde e nevoie si matuiesc unghia cu bufferul, in rest nu ii fac altceva si chestia e ca finishul pe care il am eu nu e cu degresare... acu am vazut ce a scris Aira...si eu duminica mi-am dat comanda de finish de la get nails, pentru ca momentan cel de la tiger mi se pare un pic cam piperat la pret :D dar mi-l doresc foarte mult. sper sa nu am si eu probleme cu finishul. lampa mea e noua are o luna, deci cred ca nu-i nevoie inca sa-i schimb tuburile. am citit pe undeva pe forum ca tuburile se schimba la 6 luni nu? eu am acu 2 finish-uri, unul de la fraulein care e bun nu face bule ,dar nu are luciul ala pe care mi-l doresc si unul pe care cred ca l-am luat de pe un site si e marca "exclusiv"(in topicul cu marci de geluri nu am auzit pe nimeni pomenindu-l) si asta imi face belele. deabia astept sa-mi vina gelurile de la get nails ca am citit pe aici ca-s bune...in sfarsit am facut si eu o alegere buna. vero sa ai o zi buna si o sa va tin la curent cu experimentele mele >HUG<

Chiar daca e mai scump , ia-l pe cel de la Tiger Nails. Cati bani ai dat pe toate finishurile adunate , ti-l luai pe cel de la Julianna si erai MEGA multumita, trust me ! Te pup
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 23 Mar - 1:50

Buna fetelor!
Mi-am pus si eu iar gel, ca aveam niste unghiute mici, care se rupeau mereu (din pacate nu sunt puse de mine pentru ca nu am mai ajuns sa imi cumpar gel.Abia luna viitoare cred ca imi cumpar).
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dsc2670

Mai multe poze si detalii gasiti aici: Unghii cu gel
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
Aira




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 08/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMier 28 Mar - 13:28

Multumesc pt sfaturi Vero, am facut exact cum ai zis si tot aceeasi problema o am..parca nu adera la unghie finishul..raman locuri matuite.
O seara buna fetelor !
Sus In jos
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 30 Mar - 0:10

Buna!
Zilele astea am facut un model simplut, dar care mie imi place mult
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dsc2816
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 30 Mar - 1:27

ti-a iesit foarte frumos flory :*
Sus In jos
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 30 Mar - 2:34

Multumesc maggix, dar sunt la fel de frumoase ca ale tare...tie ti-au iesit perfecte:X
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 30 Mar - 3:35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 230320121018


Poze cu unghiutze - Pagina 17 230320121017

Unghiile cu glitter argintiu sunt facute cu o saptamana inainte... Am o scuza pentru liniile tremurate, eram foarte racita si ma simteam rau...
Sper sa va placa :*
Sus In jos
emilias




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 34
Localizare : sinaia

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 30 Mar - 8:45

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img093os


am reusit sa testez produsele de la GET NAILS...suuuper incantata Very Happy sunt al naibii de ieftine si foarte bune...clienta mea nu mai vroia sa-i dau finish ca-i placeau doar cu ultimul strat de gel Smile)) e si o grabita din fire Smile)


beky stiu ca ai dreptate, dar cu cel mult o mani pe saptamana(timpu nu imi permite ca eu mai muncesc si in alta parte 10-12 ore pe zi) nu am cum sa fac o investitie de genu asta..poate cand o sa incep treaba ca lumea o sa-ti ascult sfatul. oricum iti multumesc mult de sfat
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 31 Mar - 8:18

Buna!
Avand in vedere vremea de afara, m-am plictisit ingrozitor, asa ca am facut ceva util Very Happy
Prima pedichiura cu gel, pe "carnaciorii" proprii HAHAHAHA si sunt chiar foarte incantata.

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img00163201203311347

Sus In jos
emilias




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 34
Localizare : sinaia

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 31 Mar - 9:41

bravo petrina sunt frumoase... eu am o singura intrebare sunt confortabile? am o prietena care si-a facut pedi cu gel si dupa ce si le-a dat jos avea unghiile vinete...cred ca de la prea multe lovituri Smile) oricum a zis ca nu-si mai pune a doua oara (si ea punea candva unghii cu gel)
Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 31 Mar - 12:19

Emilias, eu azi mi le-am facut, inca nu mi-am dat seama... Dar nu ar avea de ce sa nu fie deoarece nu le-am facut mai lungi, mi-am facut pedi normal, am taiat unghiutele, etc si apoi le-am dat cu gel...
Nu cred ca vor fi probleme, cel putin asa sper Very Happy
Daca totusi apare ceva, anunt.
Sus In jos
Aira




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 08/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 31 Mar - 14:52

Buna fetelor acestea sunt primele mele unghii rotunde, le-am facut de o sapt si nu prea am avut timp sa postez. O seara buna !
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Fotografie0240

Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 6 Apr - 22:19

fetele apropo de pedi cu gel..eu mi le fac de aprox 5luni de cand pun unghii...si nu am avut pb...gen vanatai etc...bine..le si fac subtirele ca sa nu ma incomodeze, dar parerea mea e ca nu au cum sa fie incomode daca sunt corect lucrate...pun poza cum aratau acum 2luni jumatate cand mi le-am facut :D si o poza cum arata acum(bineinteles ca intre timp le am taiat- cu unghiera si nu au crapat) ps: scuzati mi picioarele hidoase..de 2 sapt mi am schimbat chiria si m-am mutat la casa..si s multe de facut pe langa casa :D

Poze cu unghiutze - Pagina 17 21022012762



Poze cu unghiutze - Pagina 17 070420121049



Sus In jos
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyDum 8 Apr - 10:25

Intr-adevar, nu am avut niciun fel de probleme cu ele! Sunt ca si unghiile mele naturale, nu am observat nicio diferenta.
Super ti-au rezistat unghiutele!! Felicitari!
Sus In jos
madutza

madutza


Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 13 Apr - 8:38

hop si eu cu o pereche de unghiutze
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dscn1993small

Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 13 Apr - 22:53

unghiutele mele...simple..pt ca nu mai aveam chef sa mi le desenez prea mult :D

Poze cu unghiutze - Pagina 17 71693996




Poze cu unghiutze - Pagina 17 78335660

Sus In jos
alina_22

alina_22


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/02/2012

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 19 Apr - 13:13

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/3/img0314zh.jpg/Buna fetelor.Imi fac si eu curaj sa pun o poza cu ce am invatat de la voi.Astept parerile voastre:*va pup
Sus In jos
savasta

savasta


Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 08/05/2012

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMier 9 Mai - 8:19

buna fetelor........sunt si eu inceptoare invatati-ma si pe mine sa fac floricele......din lac.mersi astept
Sus In jos
joanna76

joanna76


Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 12/12/2011
Varsta : 47
Localizare : Sinaia

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 10 Mai - 11:28

flower
alina_22 a scris:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/3/img0314zh.jpg/Buna fetelor.Imi fac si eu curaj sa pun o poza cu ce am invatat de la voi.Astept parerile voastre:*va pup
Dak esti la inceput, ai facut treaba buna, ti-a iesit si french-ul dragut, cred ca trebuie sa mai lucrezi la forma. ( parerea mea ). Voi fetelor, ce spuneti?
flower
Sus In jos
barbieely




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 10/08/2011
Varsta : 32
Localizare : constanta

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 17 Mai - 9:43

Deianira a scris:
[img]Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dsc03829b [/img]

Noile mele unghiute :D
hello fetele. ar putea sa imi explice si mie una dintre voi cum pot face acest model cu pene? multumesc anticipat!!
Sus In jos
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 17 Mai - 21:45

Buna fetelor,
Zilele trecute am facut si eu 2 constructii cu gel...de la Get Nail.
Astept parerile voastre
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dsc8909w

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Dsc8898
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 22 Mai - 10:30

saptamana trecuta am mai pus unei fete unghiutele cu gel:)
Astept parerile voastre
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Adriuw

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Adri1
Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
florynailsblog




Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 20/09/2011

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 24 Mai - 11:14

Aceasta este prima mea intretinerea :D La 3 unghii am facut si prelungire cu gel:)
Inainte:
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Inainte1


Dupa:
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Alinah

Sus In jos
http://florynails.wordpress.com/
Petrina




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 18/01/2011
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 29 Mai - 13:33

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img00207201205272251

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img00204201205272250

Unghiutele rezista foarte bine, chiar si dupa 6 saptamani! Ador pedichiura cu gel!! :X
Tin sa mentionez ca am pilit o buna parte din french, dupa cum se observa :D
Sus In jos
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyMar 12 Iun - 12:13

buna as vrea si eu dak se poate cateva pareri si critici la primele unghiute cu gel facute de mine Smile multumesc flower
[img]Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0182ec [/img][img]Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0179di [/img][img]Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0184gs [/img][img]Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0188od [/img]
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptySam 23 Iun - 12:02

Dyenutza par foarte naturale! :=d>: Prima poza nu e chiar reusita, da in a 2 si a 3 chiar is dragute!
Sus In jos
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyDum 24 Iun - 7:01

G.D. a scris:
Dyenutza par foarte naturale! aplauze Prima poza nu e chiar reusita, da in a 2 si a 3 chiar is dragute!

multumesc flower !!! o sa revin cu poze si astept pareri de la tine si de la celelalte fete :D
Sus In jos
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyDum 24 Iun - 7:41

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0251ly

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0247lu

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0245pg

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0197is

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0195bm

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Img0192lw

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Fotografie0164

Sus In jos
Dyenutza

Dyenutza


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 04/06/2010
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyDum 24 Iun - 7:45

la primele poza e facuta dupa 2 saptamani :D astept pareri What a Face
Sus In jos
ionelailinca

ionelailinca


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/04/2013

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 2 Aug - 13:41

buna fetelor.. mi'am facut si eu curaj si am decis sa pun poze cu unghiile facute... de mine de la primele:x_x:  pana la ultimele&gt;HUG&lt;

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Jycp


primele unghiute:no: 
Poze cu unghiutze - Pagina 17 Sjmw


Poze cu unghiutze - Pagina 17 Eoro


Poze cu unghiutze - Pagina 17 S6a5


Poze cu unghiutze - Pagina 17 H7w9



Poze cu unghiutze - Pagina 17 Gf89


sper ca v'au placut.. oricum mai am de lucrat si stiu asta foarte bine
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 0:47

Poze cu unghiutze - Pagina 17 K146
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:14

Superbe ungiutele. sper sa reusesc si eu sa lucrez asa de bn. spune-mi si mie te rog cu ce ai facut french-ul color.
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:18

unghiutele. scuze pt greseala Embarassed 
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:43

sunt noua pe acest forum si nu stiam cum trebuie sa ma adresez. intrebarea mea era pt ionelailinca. dar oricine poate sa-mi raspunda cu ce se face french-ul color apreciez.
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:48

Pai il faci cu gel color Smile eu il incapsulez adica las loc pt el si umplu cu gel color dupa ce polimerizez camuflajul. Bafta Smile
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:51

Bine daca nu folosesti camuflaj pur si simplu pui gelul color pe vf unghiei facand forma frenchiului si daca apar ceva imperfectiuni ca un "secret" poti sa ajustezi cu un penson curat forma Smile
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyJoi 3 Oct - 23:57

multumesc frumos! am de invatat destule k sa pot reusi sa fac modele asa de frumoase!Crying or Very sad 
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 4 Oct - 0:04

Cu drag Smile si eu sunt la inceput am facut doar 3 modele dar sunt multumita mai ales ca si eu am copil si nu am cum sa fac un curs dar sunt atat de indragostita de unghiute incat fara modestie sunt multumita de felul in care imi ies unghiutele. O sa pun o poza peste 5 zile Smile Cu siguranta vei reusi! Fii optimista, nu te descuraja!!! Desi am intampinat cateva probleme minore nu ma las! Le dau eu de capat si merg inainte!
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 4 Oct - 0:10

problema e k eu ma descurajez f usor. nu am incredere in mn, dar acum k am descoperit acest forum sunt sigura k voi reusi cu ajutorul sfaturilor celor de aici!
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 4 Oct - 0:22

Nu te descuraja! Fii ambitioasa pt copii tai! PT INCEPUT FA UNGHIUTE PRIETENELOR FARA BANUTI. eU ASA FAC! pT CA ELE IMI VOR SPUNE DACA LE NEMULTUMESTE CEVA SI GAND IMI DAU "VERDE" INCEP SA ZIC PROFI! Nimeni nu s-a nascut invatat dar daca faci asta din placere nu are cum sa nu iti iasa! Smile CURAJ! TOTUL VA FI BINE DACA AI INCREDERE Smile DACA TE MAI POT AJUTA CU CEVA RASPUNSURI O FAC CU DRAG (ATAT CAT STIU SI EU) DOAR INTREABA SI RASPUNSURI CU SIGURANTA VEI PRIMI!
Sus In jos
sima denisa




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/09/2013
Varsta : 44
Localizare : arges,poiana lacului

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 4 Oct - 0:34

iti multumesc din suflet. cu sfaturile tale mi-ai dat speranta si mi-ai schimbat starea de spirit. &gt;HUG&lt; flower flower flower 
Sus In jos
andreea_25




Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 01/10/2013
Varsta : 35

Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 EmptyVin 4 Oct - 0:58

Cu mare drag Smile ma bucur Smile asa sa fii zi de zi si sa gandesti pozitiv! Te imbratisez!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Poze cu unghiutze   Poze cu unghiutze - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Poze cu unghiutze
Sus 
Pagina 17 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» Poze cu unghii naturale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: