***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
STEP BY STEP - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * STEP BY STEP - Pagina 9 Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     STEP BY STEP

    In jos 
    +88
    Yrolf
    Andreea2011brasov
    andradaflo
    Lauryk95
    nadi_cp
    beatrice_doolke
    alexnails
    gab_bryella
    Lidia.
    elyane
    Fatjon
    Anda luz
    alice88
    maggix
    Baby94
    vmarya
    mirunatica
    aniela
    maddy
    oanatanase
    magdici
    myo_blondutza
    dydav
    mihagache
    Cerasela-Bianca
    anamaria23
    Sara
    JuiCy
    MaRiA_
    blondynails
    blueyes
    dya
    daniela
    lavy_p
    alida
    Manichiura Arad
    nickipiki
    DeEa Nails
    unghiutzegel
    CristalDee
    dany_nails
    ally.vs
    Laryssa
    ema_clau
    Lory13
    Tushky
    georgi
    Petronela
    crisuliciu
    G.D.
    Lilishor
    roxybarbu
    Andreea S.
    valma
    anda.princess33
    Vxf
    andra_b
    gege_jeje
    woozy
    sonia44ro
    mychaella
    Gabry
    ARIANA
    unghii false
    Moderator_TigerNails
    elkana30
    newnailsbrasov
    oana.marcu
    Elisza Nails
    aurita87
    kharisma
    claudia
    raluca is
    unghiifalseploiesti
    Maria D.
    Moon
    Anushka
    gabriela89
    Roxy Nails
    creatzadeea
    isabela
    deiutzzaa
    antonia_simpf
    Moderator_iulia_vero
    kytty_constanta
    lucikutza
    Beky
    Admin_Coralia
    92 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
    AutorMesaj
    Tushky

    Tushky


    Numarul mesajelor : 271
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 8:14

    G.D. a scris:
    no, ce inseamna sa te grabeshti.Eu am vrut sa scriu "mersi mersi"is cam kascata!ata ete cheers

    Poti trimite mai departe site-urile Very Happy
    Sus In jos
    DeEa Nails

    DeEa Nails


    Numarul mesajelor : 33
    Data de inscriere : 23/09/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Iasi/ Onesti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 10:02

    Blondy: poza Sarei e destul de explicita .. cum faci u e ok .. numai ca tre sa stai mult sa bibilesti unghiile sa ti iasa frenchu :D eu pun gel alb cu pensula .. si apoi o sterg cu cleaner si dintr un capat in altul sterg cu pensula surplusul de gel in forma dorita exact cum arata in poza Sarei zambet larg
    Sus In jos
    http://d33yutza.hi5.com
    blondynails




    Numarul mesajelor : 48
    Data de inscriere : 16/11/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 10:27

    da multumesc frumos de raspuns
    sunteti super ok
    Sus In jos
    Manichiura Arad

    Manichiura Arad


    Numarul mesajelor : 102
    Data de inscriere : 26/10/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 12:12

    Eu cu spot swirl il fac cel mai bine, am incercat shi cu pensula shi nici cum nu ma pot obishnui, cu spot-ul fac absolut de toate chiar shi gelul colorat il aplic cu el pe toata unghia... :D
    Sus In jos
    http://nailartdesign.hi5.com
    MaRiA_

    MaRiA_


    Numarul mesajelor : 247
    Data de inscriere : 23/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare : ALBA-IULIA

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 23:39

    buna fetele
    pff am incercat si eu cu spot swirl sa fac french nu pot il nenorocesc Embarassed
    dar am unu din ala cu 2 capete rotunjite si nu merge la mine
    M-iam luat si unu cu varful mai ascutit acum o sa incerc sa vad dk am descurc
    bafta fetele
    Sus In jos
    DeEa Nails

    DeEa Nails


    Numarul mesajelor : 33
    Data de inscriere : 23/09/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Iasi/ Onesti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 23:56

    Dupa cum zicea si Daniela odata (Manichiura Arad), frenchul perfect e acela pe care l face fiecare si e multumita de el .. nu va chinuiti cu spot`ul dak nu va iese .. daca iti iese un french care iti place cu pensula .. nu te chinui sa l faci cu spot`ul k nu ti va iesi decat dupa mii de incercari zambet larg ceea ce inseamna timp pierdut ...

    Oricum, spor la frenchuri pt cele care incearca!!

    Pupicei!!
    Sus In jos
    http://d33yutza.hi5.com
    Manichiura Arad

    Manichiura Arad


    Numarul mesajelor : 102
    Data de inscriere : 26/10/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 25 Noi - 23:58

    MaRiA_ a scris:
    buna fetele
    pff am incercat si eu cu spot swirl sa fac french nu pot il nenorocesc Embarassed
    dar am unu din ala cu 2 capete rotunjite si nu merge la mine
    M-iam luat si unu cu varful mai ascutit acum o sa incerc sa vad dk am descurc
    bafta fetele

    Eu folosesc cel cu 2 capete rotunde, cu acela imi iese foarte bine, eu itzi recomand sa mai incerci, trebuie sa ai un gel alb foarte bun care nu curge shi cu pigment mare ca sa itzi iasa linia C frumoasa Razz succes
    Sus In jos
    http://nailartdesign.hi5.com
    Manichiura Arad

    Manichiura Arad


    Numarul mesajelor : 102
    Data de inscriere : 26/10/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 26 Noi - 0:02

    DeEa Nails a scris:
    Dupa cum zicea si Daniela odata (Manichiura Arad), frenchul perfect e acela pe care l face fiecare si e multumita de el .. nu va chinuiti cu spot`ul dak nu va iese .. daca iti iese un french care iti place cu pensula .. nu te chinui sa l faci cu spot`ul k nu ti va iesi decat dupa mii de incercari zambet larg ceea ce inseamna timp pierdut ...

    Oricum, spor la frenchuri pt cele care incearca!!

    Pupicei!!

    Foarte bine zis shi eu am incercat de nu shtiu cate ori sa il fac cu pensula shi foarte greu mi-a ieshit cum imi place, cu spot'ul m-am obishnuit am catziva anishori d knd il folosesc shi nu pot sa renuntz la el, cu el am facut shi primul french din viatza mea, e instrumentul meu preferat nu shtiu ce m-as face fara el Sad
    Sus In jos
    http://nailartdesign.hi5.com
    Sara




    Numarul mesajelor : 64
    Data de inscriere : 02/09/2010
    Varsta : 42

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 26 Noi - 0:34

    Pana acum am incercat 2 tipuri de gel alb pentru french. Unul merge merge foarte usor aplicat cu spot swirl, dar celalalt iese aiurea aplicat cu el, de asta ma gandesc ca poate conteaza si gelul cu care se lucreaza. Trebuie incercat si vazut cu ce se descurca fiecare si tocmai asta e frumusetea aplicarii unghiutelor, ca nu exista prea multe reguli batute in cuie. Manichiura Arad, care ti se pare cel mai bun gel alb de french?
    Sus In jos
    Manichiura Arad

    Manichiura Arad


    Numarul mesajelor : 102
    Data de inscriere : 26/10/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 26 Noi - 8:32

    Sara a scris:
    Pana acum am incercat 2 tipuri de gel alb pentru french. Unul merge merge foarte usor aplicat cu spot swirl, dar celalalt iese aiurea aplicat cu el, de asta ma gandesc ca poate conteaza si gelul cu care se lucreaza. Trebuie incercat si vazut cu ce se descurca fiecare si tocmai asta e frumusetea aplicarii unghiutelor, ca nu exista prea multe reguli batute in cuie. Manichiura Arad, care ti se pare cel mai bun gel alb de french?

    Eu am de la saremco acum shi se comporta foarte bine, dar shi cu cel de la janet mi-a placut :D
    Sus In jos
    http://nailartdesign.hi5.com
    MaRiA_

    MaRiA_


    Numarul mesajelor : 247
    Data de inscriere : 23/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare : ALBA-IULIA

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 26 Noi - 9:15

    Manichiura Arad a scris:
    MaRiA_ a scris:
    buna fetele
    pff am incercat si eu cu spot swirl sa fac french nu pot il nenorocesc Embarassed
    dar am unu din ala cu 2 capete rotunjite si nu merge la mine
    M-iam luat si unu cu varful mai ascutit acum o sa incerc sa vad dk am descurc
    bafta fetele

    Eu folosesc cel cu 2 capete rotunde, cu acela imi iese foarte bine, eu itzi recomand sa mai incerci, trebuie sa ai un gel alb foarte bun care nu curge shi cu pigment mare ca sa itzi iasa linia C frumoasa Razz succes
    Buna Daniela
    multumesc mult ,eu am incercat pentru ca am tot vazut aici ca french-ul tau e foarte frumos,in rest il fac cu pensula imi iasa dar..al tau e perfect:)
    bafta
    Sus In jos
    Manichiura Arad

    Manichiura Arad


    Numarul mesajelor : 102
    Data de inscriere : 26/10/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 26 Noi - 13:29

    multumesc maria, cu timpul ai sa vezi ca shi tzie itzi va reushi pe zi ce trece tot mai bine.....:*
    Sus In jos
    http://nailartdesign.hi5.com
    anamaria23

    anamaria23


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 36

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 4 Dec - 6:41

    dupa constructie se face french iar peste french cu buretelul merge direct finish?
    Sus In jos
    MaRiA_

    MaRiA_


    Numarul mesajelor : 247
    Data de inscriere : 23/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare : ALBA-IULIA

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 4 Dec - 10:40

    anamaria23 a scris:
    dupa constructie se face french iar peste french cu buretelul merge direct finish?
    daca il faci cu vopsea acrylica posibil sa nu tina ,eu dk fac cu vopsea acrylica dau un strat de gel peste si apoi pilesc pentru finisare si apoi finish.
    cu gel nu am facut ca nu am gel pentru pentru french nins si cu gel normal nu iasa.
    Sus In jos
    Cerasela-Bianca

    Cerasela-Bianca


    Numarul mesajelor : 18
    Data de inscriere : 03/11/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 10:03

    am o intrebare... dupa ce am lipit unghiile false, am pilit pana a ajuns la acelasi nivel cu unghia naturala, matuim, inlaturez praful,este neaparat sa mai fie aplicata ceva solutie sau direct primul strat de gel?

    Sus In jos
    blondynails




    Numarul mesajelor : 48
    Data de inscriere : 16/11/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 10:19

    eu procedez in felul urmator: pregatesc unghiile,dau un strat de bonding,lampa 2 min,lipesc tipsurile dupa ce le-am pilit un pic si pe interior si pun lipiciul,pilesc pana la acelasi nivel cu unghia naturala si apoi incep cu gelul de constructie,ca si pt o unghie normala.
    primer sau bonding nu se pune decat pe unghia naturala,nu si pe tips (ar fi o risipa).

    sper sa te ajute.
    Sus In jos
    Lilishor

    Lilishor


    Numarul mesajelor : 280
    Data de inscriere : 10/04/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Galati

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 12:02

    hm............ nu te supara am si eu 3 intrebari
    1. ce produse folosesti
    2. dupa ce pilesti iar dai cu bonding?sau primer?
    3. ai aderenta knd faci asa?

    no comment, dar nu am mai auzit asa...
    Sus In jos
    blueyes

    blueyes


    Numarul mesajelor : 159
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 12:24

    blondynails a scris:
    eu procedez in felul urmator: pregatesc unghiile,dau un strat de bonding,lampa 2 min,lipesc tipsurile dupa ce le-am pilit un pic si pe interior si pun lipiciul,pilesc pana la acelasi nivel cu unghia naturala si apoi incep cu gelul de constructie,ca si pt o unghie normala.
    primer sau bonding nu se pune decat pe unghia naturala,nu si pe tips (ar fi o risipa).

    sper sa te ajute.


    mie mi se pare putin complicat ceea ce faci tu .

    eu matuiesc unghia, lipesc tipsul, pilesc tipsul, primer pe toata unghia, inclusuv tips (nu este vorba de risipa, cred eu) si apoi folosesc gelul 3 in 1 .
    Acum am schimbat tipsurile si am observat ca a prins unghia aer la varf, banuiesc ca din cz tipsurilor, ca le-am schimbat, pt ca pana acum nu am mai patit asa ceva, poate astea nu sunt asa bune.
    Sus In jos
    Cerasela-Bianca

    Cerasela-Bianca


    Numarul mesajelor : 18
    Data de inscriere : 03/11/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 16:27

    blondynails mutumesc pt raspuns:*:*!
    Sus In jos
    mihagache

    mihagache


    Numarul mesajelor : 19
    Data de inscriere : 10/12/2010
    Varsta : 38
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 10 Dec - 22:17

    becky...ce super e french-ul...imi vinzi si mie pontul?nu cred ca reusesc sa-l fac atat de perfect vreodata.....eu ii mai maschez imperfectiunile cu sclipici....dar de obicei evit sa-l fac eu,folosesc tipsuri....french-ul e garantat....cat despre cei de la diamond(coralia) am patit si eu la fel dar nu cu gelul ci cu cleanser-ul....a curs tot in cutia care era ambalata.A doua oara cand am facut comanda la ei le-am zis cand m-au sunat sa aibe grija sa ambaleze cum trebuie....si....aceeasi poveste!Nu mai comand la ei de-acum... Shocked Plus ca e destul de scumputz...eu sincer am cautat geluri un pic mai ieftine ptr ca sunt la inceput,sa pot exersa dar am ajuns sa dau aproape la fel de multi banuti pe produse nu la fel de bune ca cele de la Crystal N. spre ex.care au cele mai bune produse dupa parerea mea.Va pup fetele si ms inca o data ptr raspunsuri asa prompte bravo!
    Sus In jos
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyDum 12 Dec - 0:26

    Becky nu are niciun secret. Face frenchul cu pensula si apoi cu alta curata il corecteaza.
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    dydav

    dydav


    Numarul mesajelor : 12
    Data de inscriere : 31/10/2010
    Localizare : bacau

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 23 Dec - 8:40



    STEP BY STEP - Pagina 9 Dsc04999a




    Am aplicat tipsurile astfel incat sa nu prinda aer .. si sa nu se dezlipeasca ..

    STEP BY STEP - Pagina 9 Dsc05012x

    cum tii unghia daca e crescuta cum e cea din poza cand lipesti sa nu intre aer acolo....in varful unghiei..apesi cu ceva pe dedesubt? Sad
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 23 Dec - 11:02

    Nu stiu daca te referi la o unghie anume din aceasta poza dar , nu apesi pe dedesupt cu nimic ci doar fixezi tips-ul incat unghia naturala sa ajuga exact in capatul causului. Sper sa intelegi cum am explicat .
    Doar ca cel mai bine e sa scurtezi unghia clientei aproape de tot si atunci nu mai ai problema la care te gandesti acum.
    Sus In jos
    blueyes

    blueyes


    Numarul mesajelor : 159
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 29 Dec - 5:27

    buna fetelor,





    o sa postez si eu o poza cu niste unghii facute cu gelul de la Mystic, facute in urma cu 5 sapt...asa o sa vedeti mai bine cum se comporta gelul.

    [URL=http://img689.imageshack.us/i/img
    Sus In jos
    blueyes

    blueyes


    Numarul mesajelor : 159
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 29 Dec - 5:29

    blueyes a scris:
    buna fetelor,





    o sa postez si eu o poza cu niste unghii facute cu gelul de la Mystic, facute in urma cu 5 sapt...asa o sa vedeti mai bine cum se comporta gelul.

    [URL=http://img689.imageshack.us/i/img



    STEP BY STEP - Pagina 9 Img0216gk

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 23 Mar - 18:10

    buna fetele! sunt mai la inceput in domeniu si noua pe site! vroiam sa intreb si eu ceva....dupa ce pui primult strat de gel(acel strat subtire),stergi cu cleaner si scoti luciul inainte de a pune gelul de constructie sau cum???? eu asa am facut pana acum nu am avut probeme dar vreau sa fac cum e mai bine ptr ca am vazut pe aici ca voi nu stergeti si nu luat luciul inainte de a pune gelul de constructie Smile
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 23 Mar - 18:23

    myo_blondutza a scris:
    buna fetele! sunt mai la inceput in domeniu si noua pe site! vroiam sa intreb si eu ceva....dupa ce pui primult strat de gel(acel strat subtire),stergi cu cleaner si scoti luciul inainte de a pune gelul de constructie sau cum???? eu asa am facut pana acum nu am avut probeme dar vreau sa fac cum e mai bine ptr ca am vazut pe aici ca voi nu stergeti si nu luat luciul inainte de a pune gelul de constructie Smile

    Buna! Wink

    Banuiesc ca te referi la gelul de aderenta cand spui "primul strat de gel".
    In acest caz: NU! NU se degreseaza si nu se pileste, se aplica direct gelul de modelare peste. De obicei, se recomanda aplicarea gelului de modelare in doua straturi, unul mai subtire si al doilea mai grosut. Intre ACESTE doua straturi poti sa degresezi si sa matuiesti insa NU este obligatoriu - doar daca, spre exemplu, vrei sa faci un french cu un gel care se aplica doar pe suprafata matuita, sau daca vrei sa faci o pictura cu vopsele acrilice care, de asemenea, se face doar pe suprafata matuita. Daca insa nu ai nevoie de suprafata matuita, atunci aplici cele doua straturi de modelare si abia inainte de finish degresezi pt prima oara si pilesti pentru a da forma finala unghiei, dupa care aplici finishul.
    Sper ca te va ajuta raspunsul.

    flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 3:52

    ms mult... Smile
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 3:56

    myo_blondutza a scris:
    ms mult... Smile

    n-ai pt ce!

    spor la treaba! flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 3:59

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model3q

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:00

    am pus n mic sablon.....sper sa va ajute...si o sa mai pun cateva
    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:01

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model9


    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:02

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model12

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:04

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model13

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:06

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model19

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:07

    STEP BY STEP - Pagina 9 Model32

    Sus In jos
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 4:08

    sper sa va ajute la ceva si sa va placa
    Sus In jos
    magdici

    magdici


    Numarul mesajelor : 65
    Data de inscriere : 09/02/2011
    Localizare : Piatra Neamt

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 25 Mar - 3:10

    myo_blondutza a scris:
    sper sa va ajute la ceva si sa va placa
    Multumim mult ! Super ! Pentru una ca mine care sunt incepatoare este foarte de ajutor. Daca poate cineva sa ajute cu un iepuras...ca tot vine pastele, ar fi minunat.
    Sus In jos
    http://extensiiunghii.blogspot.com/
    myo_blondutza




    Numarul mesajelor : 16
    Data de inscriere : 23/03/2011

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 25 Mar - 3:12

    te ajut tot euSTEP BY STEP - Pagina 9 Model2k

    Sus In jos
    magdici

    magdici


    Numarul mesajelor : 65
    Data de inscriere : 09/02/2011
    Localizare : Piatra Neamt

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyVin 25 Mar - 3:15

    Multumesc mult. Super fain....daca mai ai eu nu ma supar.
    Sus In jos
    http://extensiiunghii.blogspot.com/
    Maria D.

    Maria D.


    Numarul mesajelor : 202
    Data de inscriere : 28/01/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 7:55

    De curand am realizat si eu un step-by-step al unei intretineri de Stiletto. Sper sa va placa si sa va fie util.

    Incepem prin a “distruge” modelul vechi prin pilire cu freza.
    STEP BY STEP - Pagina 9 0603201129201

    Pe inelare si unghiile degetelor mari voi aplica culoare mata (nu este nevoie sa pilesc absolut tot - atentie totusi la grosima unghiilor), in timp ce pe celelate unghii voi face un French mat in dreptul liniei smile ce se va continua semi-transparent.

    STEP BY STEP - Pagina 9 51721333

    Pasul 1: Pregatiti unghia naturala : Dezinfectare – Degresare prin pilire – Inlaturati praful – Aplicati primer.
    Pasul 2 : Aplicati gelul de baza. Uscati-l in lampa UV. Degresati cu cleaner. Matuiti.
    Pasul 3 : Prelungiti patul unghial cu cover gel. Uscati in lampa UV.

    STEP BY STEP - Pagina 9 71530094

    Pasul 4 : Realizam din acryl (monomer + polimer ) french-ul in degrade (verde mat spre baza, transparent spre varf), iar pe inelar un amestec de diferite nuante (verde deschis, verde inchis, shiny green, galben ).

    STEP BY STEP - Pagina 9 58285932

    Pasul 5 : Aplicati gelul de constructie. Uscati in lampa UV. Stergeti cu cleanser.
    Pasul 6 : Piliti cu o pila de granulatie 100/100 pentru a da forma unghiilor iar la final matuiti cu un buffer.
    Pasul 7 : Creati florile 3D din acryl.

    STEP BY STEP - Pagina 9 88205055

    Pasul 8 : Pictati florile cu vopsea acrilica in interiorul petalelor.

    STEP BY STEP - Pagina 9 Dsc044531

    Pasul 9 : Pictam tribalele si aplicam punctulete galbene.

    STEP BY STEP - Pagina 9 2203201131961

    Pasul 11 : Dupa uscare, aplicati finish gel. Uscati in lampa UV . Aplicati ulei de cuticule.

    STEP BY STEP - Pagina 9 22032011320411
    Sus In jos
    http://shiny-nails.blogspot.com
    oanatanase

    oanatanase


    Numarul mesajelor : 141
    Data de inscriere : 21/01/2011
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 9:25

    Superbe Maria! Felicitari! Smile
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
    Maria D.

    Maria D.


    Numarul mesajelor : 202
    Data de inscriere : 28/01/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 9:38

    Multumesc mult, Oana ! cheers
    Sus In jos
    http://shiny-nails.blogspot.com
    maddy




    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 05/06/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 12:44

    Maria D ,am inteles bine, french-ul l-ai facut din acryl?Daca da, este ok?nu se intampla nimic in combinatie cu gelul?as vrea si eu sa incerc...Oricum, FELICITARI !realizezi niste unghii superbe!
    Sus In jos
    Maria D.

    Maria D.


    Numarul mesajelor : 202
    Data de inscriere : 28/01/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 14:17

    Multumesc, Maddy.
    Da, le-am combinat si sunt compatibile intre ele. Nu este nicio problema daca le utilizezi impreuna. Spor la unghiute cheers
    Sus In jos
    http://shiny-nails.blogspot.com
    maddy




    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 05/06/2010

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 10:24

    Multumesc pt raspuns! Very Happy
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 11:33

    Super step by stepul Maria!! Si unghiutele sunt frumi cheers
    Sus In jos
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMar 29 Mar - 4:46

    Foarte frumoase Maria D! Faci niste unghiutze si modele super! Felicitari!!!
    Nici eu nu stiam ca poti face un french din acryl sub gel...abia astept sa incerc si eu, insa nu stiu cum realizezi degradeul din acryl..
    Sus In jos
    Elisza Nails

    Elisza Nails


    Numarul mesajelor : 133
    Data de inscriere : 10/02/2010
    Varsta : 41
    Localizare : Constanta

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 27 Apr - 1:59


    Un nou tutorial, One stroke lilium by Elisza. Sper din toata inima sa va fie folositor!
    Sus In jos
    http://www.eliszanails.ro
    mirunatica

    mirunatica


    Numarul mesajelor : 90
    Data de inscriere : 30/11/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Timisoara

    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 EmptyMier 27 Apr - 23:19

    Elisza Nails a scris:

    Un nou tutorial, One stroke lilium by Elisza. Sper din toata inima sa va fie folositor!

    Da Elisza...ne e de folos; mie pt. o "durere" de cap. geek Atatea detalii....atata tehnica; mai am muuuult pana acolo. Felicitari !!!
    As avea si o intrebare: dupa capacul gelului tau de luciu bag de seama ca e de la Crystal Nails; ai putea sa-mi spui daca e Top shine sau e Eassy off shine gel (ca pe acesta din urma imi este teama sa-l aplic peste picturile din voprea acrilica in cazul unghiilor tehnice iar Top shine-ul se intampla sa se fisureze uneori)
    Multumesc anticipat.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    STEP BY STEP - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 9 Empty

    Sus In jos
     
    STEP BY STEP
    Sus 
    Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » Acril step by step

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: Nail Art-
    Mergi direct la: