***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
pete negre unghii??este mucegai? Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
pete negre unghii??este mucegai? EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
pete negre unghii??este mucegai? EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * pete negre unghii??este mucegai? Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 pete negre unghii??este mucegai?

In jos 
+2
antonia_simpf
just_me
6 participanți
AutorMesaj
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyJoi 21 Ian - 14:58

Buna,am o mare nelamurire daca ati putea va rog sa ma ajutati.A venit o clienta azi..i-am dat jos tipsurile,iar pe unghie avea o pata dispersata..gen dungulite subtiri negre..am intrebat-o daca avea si inainte sa aibe unghii false si a spus ca nu.Am refuzat sa i pun gel sau unghii false deoarece m-am gandit ca ar avea mucegai pe unghii.Am tot auzit dar nu am vazut niciodata.Daca aveti un raspuns..poza ca s avad si eu pentru ca am cautat pe internet dar sincer nu m-am lamurit.Si daca ar fii asta problema cum as putea sa o ajut deoarece urmeaza sa revina saptamana viitoare.Va multumesc Smile
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyVin 22 Ian - 0:41

just_me a scris:
Buna,am o mare nelamurire daca ati putea va rog sa ma ajutati.A venit o clienta azi..i-am dat jos tipsurile,iar pe unghie avea o pata dispersata..gen dungulite subtiri negre..am intrebat-o daca avea si inainte sa aibe unghii false si a spus ca nu.Am refuzat sa i pun gel sau unghii false deoarece m-am gandit ca ar avea mucegai pe unghii.Am tot auzit dar nu am vazut niciodata.Daca aveti un raspuns..poza ca s avad si eu pentru ca am cautat pe internet dar sincer nu m-am lamurit.Si daca ar fii asta problema cum as putea sa o ajut deoarece urmeaza sa revina saptamana viitoare.Va multumesc Smile

Salut! Nu imi pot da seama cam cum a aratat acea pata (poate o poza ne-ar fi fost de ajutor) Dar daca au fost dungulite negre se poate sa se fi lovit si sa se fi spart niste vase de sange si sa fie sange invechit acolo, sub unghia falsa.... Cel mai bine ar fi fost sa o trimiti la un dermatolog, parerea mea. Dar poate fetele cu mai multa experienta iti vor fi de mai mult ajutor.
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptySam 23 Ian - 11:43

antonia_simpf a scris:
just_me a scris:
Buna,am o mare nelamurire daca ati putea va rog sa ma ajutati.A venit o clienta azi..i-am dat jos tipsurile,iar pe unghie avea o pata dispersata..gen dungulite subtiri negre..am intrebat-o daca avea si inainte sa aibe unghii false si a spus ca nu.Am refuzat sa i pun gel sau unghii false deoarece m-am gandit ca ar avea mucegai pe unghii.Am tot auzit dar nu am vazut niciodata.Daca aveti un raspuns..poza ca s avad si eu pentru ca am cautat pe internet dar sincer nu m-am lamurit.Si daca ar fii asta problema cum as putea sa o ajut deoarece urmeaza sa revina saptamana viitoare.Va multumesc Smile

Salut! Nu imi pot da seama cam cum a aratat acea pata (poate o poza ne-ar fi fost de ajutor) Dar daca au fost dungulite negre se poate sa se fi lovit si sa se fi spart niste vase de sange si sa fie sange invechit acolo, sub unghia falsa.... Cel mai bine ar fi fost sa o trimiti la un dermatolog, parerea mea. Dar poate fetele cu mai multa experienta iti vor fi de mai mult ajutor.

Sunt complet de acord cu tine Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 3:48

just_me a scris:
Buna,am o mare nelamurire daca ati putea va rog sa ma ajutati.A venit o clienta azi..i-am dat jos tipsurile,iar pe unghie avea o pata dispersata..gen dungulite subtiri negre..am intrebat-o daca avea si inainte sa aibe unghii false si a spus ca nu.Am refuzat sa i pun gel sau unghii false deoarece m-am gandit ca ar avea mucegai pe unghii.Am tot auzit dar nu am vazut niciodata.Daca aveti un raspuns..poza ca s avad si eu pentru ca am cautat pe internet dar sincer nu m-am lamurit.Si daca ar fii asta problema cum as putea sa o ajut deoarece urmeaza sa revina saptamana viitoare.Va multumesc Smile


dungulitele subtiri si negre sunt vase de sange sparte :D
am intalnit si eu ...
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
just_me

just_me


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 21/01/2010
Varsta : 37

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 12:42

Intre timp a revenit domnisoara sa i pun gel si nu mai avea nimik.Le-a lasat sa creasca si a taiat unghia scurta-scurta si nu mai avea nimica.Iti multumesc de raspuns Smile
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 12:47

Eu astazi am intalnit o clienta care avea onicomicoza. Cred ca asta era pentru ca avea unghia naturala dezlipita de patul unghial si era galbuie si in unele locuri de culoare gri-verzui. N-am mai vazut niciodata asa ceva desi am mai auzit de problema asta. Are unghii puse de mult timp si vrea sa vina sa ii pun altele.( povestea e mai complicata)In fine.... ideea este ca nu stiu ce sa fac...cum sa o conving ca este o problema grava si ca trebuie sa consulte un medic. Astept sfaturi...:(Mi-este teama ca daca ii spun ca nu ii pun unghiile , se va duce in alta parte si sigur problema ei nu se va rezolva , din contra se va agrava
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 12:57

Arata-i, explica-i..banuiesc-k i-ai pus gel - data viioare da tot gelul jos de pe unghia respectiva si arata-i cum s-a exins..sau dimpotriva....
Am dat si eu de cliente incapatanate..cu care pur si simplu nu te intelegi .Eu ma gandeam sa le pun sa semneze k le pun gel doar pe raspunderea lor ---cred k sunt eu cam exagerata... sau nu?
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 13:05

Nu eu i-am pus. Isi pune in Spania si acum a venit in tara si si-a rupt de curand o unghie. I-a reparat-o o tipa si a doua zi i-a cazut si apoi a venit la mine si i-am pus unghiuta la loc...asa am aflat de problema ei. I-am spus eu ca treaba e serioasa dar degeaba...
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? EmptyLun 22 Feb - 13:24

Mie mi-a venit de curand o clienta la intretinere care are gel si acril de 5 ani incontinuu.Si sub 2 unghii avea un fel de pata verde-galbuie.Am ridicat aceeasi problema ca si Eliza...dar este foarte greu sa detemini o fata cu unghii false in ultimii 5 ani sa renunte la ele pentru o perioada limitata.
Noi trebuie sa avem datoria -in primul rand-de a le instiinta...alegerea ramane la latitudinea lor....asta in cazul in care nu este ceva foarte grav si alegem noi-tehnicienii-sa nu lucram.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Continut sponsorizat





pete negre unghii??este mucegai? Empty
MesajSubiect: Re: pete negre unghii??este mucegai?   pete negre unghii??este mucegai? Empty

Sus In jos
 
pete negre unghii??este mucegai?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: