***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Modele - nail art - Pagina 3 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Modele - nail art - Pagina 3 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Modele - nail art - Pagina 3 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Modele - nail art

In jos 
+101
stefyzza
loory_9
data_d1
bobocell1
skyAngel
ramo_cky
Smileee
florynailsblog
lilika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Oana_
hedi_renata
claudela
aniela
cristina3089
Lidia.
gaby80
raluca.ralook
adellyne21
oanatanase
manichiura_2010
monicy
alexnails
Ruja
adrianamagda
vmarya
NailArtDesign
daniela
LddyFash
bbl.mik
lalagabi
Delia M.
Sara
angie
ramona_c
mirunatica
danielanails
Adina91
blueyes
Lauretta
aly26
nickipiki
Laru
andandreea
DeEa Nails
luminitache
Blondyx
MaRiA_
maddy
woozy
beautyx
ioaNAils
Aurys Aura
elymatiut
CristalDee
dany_nails
Gazulina
ally.vs
Tushky
G.D.
raluca is
gege_jeje
adrianasandu
crisuliciu
Aly's
klaudya_4u
Lory13
andra_b
Lilishor
magic nails
gabrielapric
Andreea S.
Ariadnan Nails
CORJUC
adinutza4u
claudia
unghiifalseploiesti
iulia
Flory_
clarissa
ARIANA
newnailsbrasov
aurita87
ema_clau
Elisza Nails
roxybarbu
oana.marcu
Roxy Nails
felyfely24
Anushka
gabriela89
Admin_Coralia
Maria D.
elkana30
Moderator_iulia_vero
antonia_simpf
Moderator_TigerNails
Moon
Beky
105 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 8:23

maria am gasit la nailshop doar 4pro - cover gel... acela e:-?
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 9:25

Buna Aurita imbratisare
Nu ,Maria,se refera la gelul: Natual gel de la 2m Beauty,sau gelul:Baby Pink de la 2m Beauty,
amindoua sint geluri cover.
Spernca te-am ajutat flower
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 12:02

aaaa, da Very Happy m-ai ajutat sarut
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 12:08

Imi permit sa-ti raspund eu la aceasta intrebare Aurita87! Mi-am cumparat si eu mai multe geluri 2m beauty insa am ramas foarte dezamagita de ele! Singurul care mi-a placut a fost cel 3in 1. restul. inclusiv coverul, la mai mult de 3 saptamani incepe sa crape, sa se manance...destul de ciudat! Gelul alb de french... nu se usuca la lampa deloc! Mi-am facut niste nervi cu el, si-mi era atat de rusine de biata clienta care privea nedumerita cum face gelul besicute in lampa...Disperata fiind si crezand ca eu gresesc ceva... am cerut parerea si altor fete care au patit la fel...
Mie personal, momentan, ca si rezistenta, gelurile de la Crystal mi se par cele mai bune!Mai imi plac gelurile de la Diamond apoi cele de la Janet!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 12:22

Gelul folosit este de la 2MBeauty.Eu sunt multumita de cover...nu mi se crapa,nu mi se ridica...dau un strat subtire de gel fiberglass(diamond), strat subtire de cover -cat sa acopere micile imperfectiuni- strat de constructie fiber si finish gloss.Cam multe,nu ?Smile)
Nu v-as recomanda aceste geluri..eu le-am incercat aproape pe toate...dar in cutiutele mele a ramas numai "Natural gel " de la 2mbeauty.De celelalte nu am fost multumita...si eu am patit la fel cu gelul alb ,ca si Flory.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 12:23

si baby pink gel si natural gel sunt dragute ca si nuante..eu il prefer pe a2lea
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
clarissa

clarissa


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 11/06/2009
Localizare : Hungary

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 13:45

Fetelor!
Multumesc pentru felicitarile voastre.Nici eu nu m -am nascut cu pensula in mina... Smile deci
exersare,exersare,exersare.Cind aveti putin timp liber,incercati sa-l folosositi pentru a exersa.Apoi ,dupa un timp,totul o sa fie mult mai usor!Parca si pensula merge singura... aplauze Mult succes!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 1 Mar - 13:54

clarissa a scris:
Fetelor!
Multumesc pentru felicitarile voastre.Nici eu nu m -am nascut cu pensula in mina... Smile deci
exersare,exersare,exersare.Cind aveti putin timp liber,incercati sa-l folosositi pentru a exersa.Apoi ,dupa un timp,totul o sa fie mult mai usor!Parca si pensula merge singura... aplauze Mult succes!

Sunt total de acord cu Clarissa. Exersarea este cel mai important lucru! Modele - nail art - Pagina 3 Icon_study

Felicitari Clarissa pentru modelele tale minunate Modele - nail art - Pagina 3 896185
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar - 2:29

Sunt superbe unghiutele! Klara eu am vazut si pe hi5-ul tau modelele si am ramas cu ochii lipiti de monitor ras Maria imi place mult martisorul facut de tine iar Floryna mereu ne incanta cu modelele ei unicate. bravo! Tot ce pot sa spun si eu este ca exercitiul este mama invataturii!
[img]Modele - nail art - Pagina 3 Dscf4684.th[/img]

Iata si ultimele mele modele.
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 2 Mar - 9:12

Frumoase modele Elisza.
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 0:57

In sfirsit feusesc si eu sa postez pozele Razz
Nu le am deloc cu calculATOARELE ASTEA Mad
Va prezint ultimele mele modele de primavara.Modele - nail art - Pagina 3 Poze246
si ultimul meu model:Modele - nail art - Pagina 3 Poze253
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 1:26

Elisza superbe modelele, in special imi place al treilea din randul de sus! Poti sa-mi spui te rog ce pensula folosesti? Sunt obsedata ca nu am o pensula ca lumea, dar in acelasi timp nici nu stiu sigur care ar fi buna, sa-mi iasa macar ceva asemanator cu ce ai facut tu.
Felicitari inca o data!
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 7:23

Multumesc Iryna si Antonia , ma bucur mult ca va plac Very Happy . Antonia pensula este patrata , nr 2 pentru modele one stroke. Ca sa iti iasa modelele trebuie multa multa practica. Nu mai stiu cate ore si zile am petrecut practicand...dar pana la urma am reusit. Bafta multa!
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 11:37

Superbe modele,Eliza si Elkana...voi incerca si eu modelul Elkanei Wink) Poate fur si ceva inspirtaie de la Eliza Smile) ma bate



bounce
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 11:47

Yuhuuuuu fetelor am reusit in sfarsit niste floricele frumoase!(zic eu) Am zis ca trebuie sa vi le impartasesc si voua! Toata dupa-masa asta am exersat Razz Mai intai pe hartie:
Modele - nail art - Pagina 3 Hpim0897

Apoi pe tips-uri:
Modele - nail art - Pagina 3 Hpim0901

Mi-am dat seama ca cu cat e mai mic spatiul pe care poti picta , cu atat e mai dificil scoate limba
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 12:00

Clar..ma pun pe munca study BRB
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 12:19

Modele realizate cu buretelul in diferite compinatii - cu pictura -geluri glitter- stampilute...posibilitatile sunt nelimitate.Majoritatea sunt simple de realizat,dar de efect.

Modele - nail art - Pagina 3 Img22582

Modele - nail art - Pagina 3 Img33051

Modele - nail art - Pagina 3 Img25061

Modele - nail art - Pagina 3 Img24981

Modele - nail art - Pagina 3 Img32971

Modele - nail art - Pagina 3 Stilettosnow
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 3 Mar - 15:07

SUPER! Ma bucur mult ca ti-a iesit metoda, AntoniaModele - nail art - Pagina 3 Icon_cheers Mai exerseaza si vei vedea rezultate uimitoare Modele - nail art - Pagina 3 157907
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyJoi 4 Mar - 10:08

eu am o intrebare pt tine maria D. am vazut ca ai postat poze cu un model 3d,o floricica... ce folosesti? gel 3d sau acryl? cu gelul 3d poti face si genul acela de floare cu bilute mici colorate in mijloc??? vreau si eu sa incerc,ce-mi recomandati: gel 3d sau acryl? eu nu am lucrat pana akum cu acryl ca nu stiu de la ce fimra sa-mi iau sa fie ma bun... nu stiu
Sus In jos
Flory_

Flory_


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 46
Localizare : Cluj Napoca

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyJoi 4 Mar - 11:36

Foarte frumoase modele fetelor! Imi placeca aici fiecare vrea sa-si exprime si sa-si arete talentul si maiestria!Sa va arat si eu noul meu model, pictat cu oja.Am facut si o incercare de body painting... sper sa va placaModele - nail art - Pagina 3 IMG_4613
Sus In jos
ARIANA

ARIANA


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 27/02/2010

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyJoi 4 Mar - 13:43

Modele - nail art - Pagina 3 Icon_cry ce frumuseti faceti voi fetelor.oare cand am sa fac si eu asa?macar jumatate din ce faceti voi.cred ca trebuie sa exersez fffffffffffffff mult pentru a reusi.pana atunci las o poza cu primele unghiute acryl ce leam facut
Modele - nail art - Pagina 3 P04031023310001
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyJoi 4 Mar - 14:22

va pun si eu ultimul model cu french nins... care este foarte solicitat :D
Modele - nail art - Pagina 3 90b
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyVin 5 Mar - 12:32

Da,este o floricica din acryl, 3D...una timida-inca nu ma simt stapana pe tehnica Neutral Am liquid de la diamond si il folosesc cu pudre de la 2mbeuty si 4pro(nu sunt de la aceeasi firma-am incercat si eu diverse).ELa inceput mi-am luat praf cu glitter -mare gresala- care a fost foarte greu de manevrat-initial incearca culori mate.
Geluri 3D inca nu am incercat dar la prima comanda imi iau unul si va impartasesc opiniile.

Apropo...mi-a iesit si mie one-stroke dupa 2 nopti neincetate de exersat study geek Cel mai dragut mi se pare k imi ies frunzulitele....mai am o gramada de exersat....exersat...si iar exersat.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyDum 7 Mar - 8:51

Ce parere aveti despre aceste reviste?

http://www.unghii-tehnice.ro/ click
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
iulia

iulia


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 37
Localizare : BRASOV

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyDum 7 Mar - 10:20

cred ca sunt ok....dar pacat ca nu sunt traduse Crying or Very sad
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyDum 7 Mar - 10:21

Salutare !


... ce trista am fost...cateva zile nu mi-a mers netul Mad ... am cam ramas in urma cu discutiile de pe forum...

Felicitari tuturor pentru modelele superbe!

Apropo de reviste... acelea sunt in lb rusa... La noi in tara nu exista nicio revista de specialitate? Eu sincer nu am auzit, poate stiti voi mai multe ...

Va pup !
flower
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyDum 7 Mar - 12:40

Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 1:25

Beky intr-un timp vroiam si eu sa-mi iau niste reviste de pe acel site... macar din poze poate poate intelegi ceva Wink)
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 1:36

coralia, tu cu ce pensule faci picturile? de la tigernails? eu as vrea sa-mi reinoiesc pensulicile... k nu mai sunt multumita de ce am, si nu shtiu exact de unsa sa-mi iau, ca cele pe care le aveam nu prea erau asa de calitate:D
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 1:37

sau celelalte fete ce pensule folosesc :D
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 7:24

aurita87 a scris:
coralia, tu cu ce pensule faci picturile? de la tigernails? eu as vrea sa-mi reinoiesc pensulicile... k nu mai sunt multumita de ce am, si nu shtiu exact de unsa sa-mi iau, ca cele pe care le aveam nu prea erau asa de calitate:D

Eu sunt foarte multumita de pensulele de tiger nails. Folosesc pensule Kolinsky 0 si 5/0. Modele - nail art - Pagina 3 157907
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 8:16

pey am intrat si eu pe siteul de la tiger nails.... si am gasit doar cateva modele Evil or Very Mad
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 8:38

aurita87 a scris:
pey am intrat si eu pe siteul de la tiger nails.... si am gasit doar cateva modele Evil or Very Mad

Buna! flower

Intr-adevar, pe site, momentan, sunt afisate doar o mica parte din intreaga oferta.
Lucram in prezent sa le punem online pe toate insa, fiind cam multicele, mai dureaza putin. Wink
Momentan, iti pot recomanda eu ce sa achizitionezi daca imi spui la ce ai dori sa folosesti pensula/pensulele - ce gen de design (pictura clasica, one stroke, acryl 3d, geluri colorate).
Spre exemplu, pentru pictura clasica cu vopsele acrilice, iti recomand ceea ce foloseste si Coralia: Pensula Kolinsky Nr. 0 si/sau Pensula Nail Art Kolinsky Nr. 5/0. bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 13:32

Am incercat one stroke de mi-au sarit toti fulgii de pe cap bounce ...si dupa doua nopti..am reusit sa incropesc ceva...inca nu e ceea ce-mi doresc - mai am mult de exersat.Sper sa va placa.Astept critici.



Modele - nail art - Pagina 3 Img37321

Modele - nail art - Pagina 3 Img37341

Modele - nail art - Pagina 3 Img37371

Modele - nail art - Pagina 3 Img37021
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 14:16

Modele - nail art - Pagina 3 157907 SUUUPER! Si e doar inceputul Modele - nail art - Pagina 3 Icon_smile Sa vezi cate o sa mai poti sa faci

Spor la exersat! Modele - nail art - Pagina 3 Icon_study
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 14:23

Felicitari Maria! sunt superbe! Se vede munca depusa flower
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 14:30

Multumesc....asteptam critici Smile Vai ,Coralia.....innebunesc..imi vine sa plang...tocmai ti-am vazut one-stroke-urile pe hi5 Sad...sunt absolut minunate...fantastice...n-am cuvinte..sper sa ajung si eu sa fac asa ceva. Sad
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyLun 8 Mar - 15:03

Maria D. a scris:
Multumesc....asteptam critici Smile Vai ,Coralia.....innebunesc..imi vine sa plang...tocmai ti-am vazut one-stroke-urile pe hi5 Sad...sunt absolut minunate...fantastice...n-am cuvinte..sper sa ajung si eu sa fac asa ceva. Sad

Smile Iti multumesc pt aprecieri. Nu ai de ce sa astepti critici, cand acesta este doar inceputul. O sa faci chestii mai frumoase ca ale mele daca exersezi mai mult. SI eu visez la modele mai frumoase ca ale mele, si tot asa. E important sa aspiram la lucruri mai complicate si mai frumoase, ca sa putem sa ajungem sa facem lucruri minunate. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
iulia

iulia


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 37
Localizare : BRASOV

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 0:20

cheers felicitari sunt superbe
Sus In jos
claudia




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 12/02/2010
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 1:54

felicitari Maria D!!!!! ti-au iesit foarte bine si in timp destul de scurt. eu ma chinui de o saptamana si tot nu iese la capatul rabdarii . ceva nu fac eu bine si nu stiu ce, nu imi dau seama. poate imi spune si mie cineva care sunt pasii ce trebuie urmati, va rog ma inclin
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 3:34

Felicitari Maria!
Ai facut modele foarte frumoase! indragostit aplauze
Binenteles ca toate avem nevoie de exercitiu,muuuuuuuullllllllltttt. :'':
Nimeni nu se naste perfect,stiind-ule pe toate perfect. :'':
Deci exersat in continuare,si spor la treaba!!! bravo!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: vopsele acrilice acelasi lucru cu tempera   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 9:16

Buna fetelor.Azi am cumparat tempera din librarie si am fac model cu ele si a iesit ft bine.nu vad care e diferenta dintre vpsele acrilice si tempera .pt ca am folosit si vopsele acrilice si se usuca la fel.astept parerile voastre
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 10:22

Asteptam sa ne spui cat au rezistat Razz
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 10:43

Smile Fetelor, care ati mai facut model cu vopsele acrilice pe toata unghia, mai ales la varfuri? Cat a rezistat? sau mai bine intreb cu ce ati acoperit? Intreb asta deoarece eu am testat pe unghiile mele , au iesit frumos, doar ca le-am acoperit cu un strat subtire de top gel si deja a doua zi a inceput sa puste de pe varfuri top gelul cu vopsea acrilica cu tot. confuz Elke? Maria? la voi am vazut modele superbe cu acrilice si as fi curioasa si de parerile voastre.
Multumesc! rugaciune
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Vizitato
Vizitator




Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 10:51

Smile


Ultima editare efectuata de catre andreeamariana38 in Mar 9 Mar - 13:29, editata de 1 ori
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 10:59

andreeamariana38 a scris:
pai eu pictura am fac dupa stratul 2 de gel si dupa am pus ultimul strat de gel nu ar avea cum sa sara ca practic e sigilat.

Pai banuiesc ca depinde si de ce feluri de gel folosesti .... Eu folosesc unul monofazic, cu care teoretic as putea face toti cei trei pasi cu acelasi gel. Insa nu sunt multumita de ce luciu are si la final, dupa ce am pilit la forma dorita, pentru redarea luciului acopar cu un strat de top gel, din acela la sticluta, cu pensula incorporata, ca un lac. Asa ca modelul cu acrilice l-am pus sub acest strat final de top gel. Totusi am sa incerc si varianta sa acopar modelul cu acrilice cu gelul de constructie.
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 12:25

antonia_simpf a scris:
Smile Fetelor, care ati mai facut model cu vopsele acrilice pe toata unghia, mai ales la varfuri? Cat a rezistat? sau mai bine intreb cu ce ati acoperit? Intreb asta deoarece eu am testat pe unghiile mele , au iesit frumos, doar ca le-am acoperit cu un strat subtire de top gel si deja a doua zi a inceput sa puste de pe varfuri top gelul cu vopsea acrilica cu tot. confuz Elke? Maria? la voi am vazut modele superbe cu acrilice si as fi curioasa si de parerile voastre.
Multumesc! rugaciune

Antonia, este foarte important si ce fel de vopsele acrilice ai folosit si cat de bine le-ai lasat sa se usuce. Sunt unele vopsele acrilice care, pur si simplu nu sunt bune pt unghii. La astfel de vopsele nu ai ce sa le faci. Mai conteaza si grosimea stratului de gel de la suprafata, pt ca daca acoperi cu un strat foarte subtire, e normal sa crapre vopseaua. Trebuie sa pui un strat moderat de gel. Mai este important si sa inchizi bine la varful unghiei cu sigilare.... dupa cum vezi sunt mai multi factori. Poti sa ne spui ce vopsele acrilice folosesti?

Modele - nail art - Pagina 3 Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 13:06

Buna Antonia flower
Inainte foloseam Fiber gel peste piktura acrilica,dar nesigilind bine la virful unghiei,dupa 1-2 zile incepea sa-mi pushte gelul cu tot cu vopsea... nervos
Acuma folosesc gelul de Finish ,shi sigilez bine shi virful unghiei...(in cazul in care m-i se pare ca nu s-a acoperit bine,mai aplik un strat de finish),shi tine bine.
Trebuie sa ai grija,asha cum zicea shi Coralia sa fie vopselele de calitate buna,shi sa le lasi sa se usuce bine.
Sper ca te-am putu ajuta flower
Sus In jos
antonia_simpf

antonia_simpf


Numarul mesajelor : 66
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 38
Localizare : Satu Mare

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMar 9 Mar - 23:11

Multumesc mult de raspunsuri fetelor! imbratisare
Momentan folosesc niste vopsele acrilice la tuburi mici, ambalaj asemanator cu tempera (cum mai zicea cineva ) si de la Maimeri.
Sus In jos
http://antoniasimpf.hi5.com
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 EmptyMier 10 Mar - 1:04

eu folosesc niste vopsele acrilice tot in tuburi mici, tot ambalaj asemanator cu tempera, le-am luat de la aneshop, am dat 25ron pe cutie, scrie pe cutie in rusa sau habar nu am ce limba e aia... dar sunt bune :D insa dupa c le voi termina o sa-mi iau tot de la polycolor , k am mai avut si sunt cele mai bune Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Modele - nail art - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Modele - nail art
Sus 
Pagina 3 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Concurs Nail Art
» Modele de vara
» Modele de iarna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: