***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Modele - nail art - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Modele - nail art - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Modele - nail art - Pagina 9 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Modele - nail art

In jos 
+101
stefyzza
loory_9
data_d1
bobocell1
skyAngel
ramo_cky
Smileee
florynailsblog
lilika
maggix
barbieely
Manichiura Andra
Oana_
hedi_renata
claudela
aniela
cristina3089
Lidia.
gaby80
raluca.ralook
adellyne21
oanatanase
manichiura_2010
monicy
alexnails
Ruja
adrianamagda
vmarya
NailArtDesign
daniela
LddyFash
bbl.mik
lalagabi
Delia M.
Sara
angie
ramona_c
mirunatica
danielanails
Adina91
blueyes
Lauretta
aly26
nickipiki
Laru
andandreea
DeEa Nails
luminitache
Blondyx
MaRiA_
maddy
woozy
beautyx
ioaNAils
Aurys Aura
elymatiut
CristalDee
dany_nails
Gazulina
ally.vs
Tushky
G.D.
raluca is
gege_jeje
adrianasandu
crisuliciu
Aly's
klaudya_4u
Lory13
andra_b
Lilishor
magic nails
gabrielapric
Andreea S.
Ariadnan Nails
CORJUC
adinutza4u
claudia
unghiifalseploiesti
iulia
Flory_
clarissa
ARIANA
newnailsbrasov
aurita87
ema_clau
Elisza Nails
roxybarbu
oana.marcu
Roxy Nails
felyfely24
Anushka
gabriela89
Admin_Coralia
Maria D.
elkana30
Moderator_iulia_vero
antonia_simpf
Moderator_TigerNails
Moon
Beky
105 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 7:02

sunt foarte speciale, Maria!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 7:07

OOOOfff...merci, Iulia...nu s-au incarcat bine cele vesele...mai incerc odata : Modele - nail art - Pagina 9 250620105521

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 9:23

foarte dragute.... intr-adevar veseleeee.... spooor!!!!
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 9:47

Superbe Maria! indragostit
Iar cele cu fructe sint dulcici tare!!!! drooling ...ce sa mai zic de fructele 3-d... aplauze
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 10:57

Unghiutele mele au suferit o schimbare de model Razz
Plus ca le-am reumplut...de data asta doar cu gelurile Juliana(Tina unghiile de duminika erau facute cu Janet Mad ...de aia nu au tinut...imi cursese gelul No Modele - nail art - Pagina 9 Picture410

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 11:12

elkana30 a scris:
Unghiutele mele au suferit o schimbare de model Razz
Plus ca le-am reumplut...de data asta doar cu gelurile Juliana(Tina unghiile de duminika erau facute cu Janet Mad ...de aia nu au tinut...imi cursese gelul No Modele - nail art - Pagina 9 Picture410

Uploaded with ImageShack.us

Frumoase tare si astea Very Happy bv!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 12:15

Elke, sunt foarte frumoase. Ai facut degrade cu gel colorat sau cu vopsele acrilice?
Explicati-mi te rog tu sau altcineva care stie cum se face acest degrade scratch
Nu imi iese , dar din pacate nici nu am incercat ,decat o data acum un an. Embarassed
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:04

Vero, cred ca baza este facuta cu vopsele acrilice si se procedeaza la fel ca si la metoda one stroke, adica se pun 2 culori pe pensula Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:38

Da, Coralia stie ! Smile ...sunt minunate :X
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:39

Smile) Coralia stie Smile)

Am uitat sa o felicit si eu pe Elke :*

Bravo!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:40

Maria D. a scris:
Da, Coralia stie ! Smile ...sunt minunate :X

Maria, Ador si modelele tale. Pe mine m-ai cucerit total cu primul, mai ales pt ca e mov are un atu in plus in ochii mei zambet subtil
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:48

iulia_vero a scris:
Elke, sunt foarte frumoase. Ai facut degrade cu gel colorat sau cu vopsele acrilice?
Explicati-mi te rog tu sau altcineva care stie cum se face acest degrade scratch
Nu imi iese , dar din pacate nici nu am incercat ,decat o data acum un an. Embarassed

lili face asa... ia pensula de la tehnica chinezeasca, aia mai mare, pune jumate in albastru, jumate in alb, face miscari verticale gen inainte-inapoi pe un cd apoi direct pe unghiuta :D si iese frumy
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 13:50

Admin_Coralia a scris:
Vero, cred ca baza este facuta cu vopsele acrilice si se procedeaza la fel ca si la metoda one stroke, adica se pun 2 culori pe pensula Smile
aaaaaasa Smile)))) acum vazui :p
p.s.Cucoana coralia nu ne spui si noua de unde te-ai inspirat cu tweety-urile alea asa bengoase?
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 14:10

Lilishor a scris:
Admin_Coralia a scris:
Vero, cred ca baza este facuta cu vopsele acrilice si se procedeaza la fel ca si la metoda one stroke, adica se pun 2 culori pe pensula Smile
aaaaaasa Smile)))) acum vazui :p
p.s.Cucoana coralia nu ne spui si noua de unde te-ai inspirat cu tweety-urile alea asa bengoase?

:D Lili, modelele sunt luate de pe internet. Am facut poza cu telefonul la mai multi tweety si apoi i-am pictat :D

O sa iti arat si dovada, ca poate nu ma crezi zambet subtil

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn7116

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn7112

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn7117

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn7114


La picioare am facut dupa inspiratia de moment... aveam deja experienta Smile) Doar pe unghiile mari are gel, pe restul are lac de unghii Smile

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn7115


Bine, ca nu mi-au iesit ca in poze, pentru ca am facut pe o suprafata foarte mica. De aceea nu am vrut sa pun si imaginile in care apareau pozele originale Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyLun 28 Iun - 14:38

foarte sweet modelul!!! si eu am avut anumite tentative de one-stroke, sper ca am reusit ceva ceva, stiu ca mai am f mult de lucru si de exersat insa noah,... sper ca pentru prima incercare sa nu fie chiar atat de rau... sper Smile oricum am o mare rugaminte....care poate sa-mi spuna ce pensula e ok pentru one-stroke...adica sa fie cat mai maleabila, mai usor de utilizat? multu multtttt.... si spor la lucru fetelor!!!
Modele - nail art - Pagina 9 Dee4

Uploaded with ImageShack.us
Modele - nail art - Pagina 9 Dedededeaa

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 1:25

Lilishor a scris:
iulia_vero a scris:
Elke, sunt foarte frumoase. Ai facut degrade cu gel colorat sau cu vopsele acrilice?
Explicati-mi te rog tu sau altcineva care stie cum se face acest degrade scratch
Nu imi iese , dar din pacate nici nu am incercat ,decat o data acum un an. Embarassed

lili face asa... ia pensula de la tehnica chinezeasca, aia mai mare, pune jumate in albastru, jumate in alb, face miscari verticale gen inainte-inapoi pe un cd apoi direct pe unghiuta :D si iese frumy

Ma gandeam eu ca sunt vopselute, cu vopselute stiu cum se face, dar imi este frica sa nu fac ceva gresit, nu stiu poate dau stratul prea gros, nu las sa se usuce bine , neavand un timp de uscare nu stiu daca e uscat in profunzime,
in concluzie imi este frica sa fac baza din vopselute si sa crape geul.
Poate voi prinde curaj pana la urma, sa imi fac macar mie sa vad cum se comporta.

Va pup si va multumesc, fetelor.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 1:28

Coralia , sunt super Tweety si chiar ti-au iesit ca in poze.
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 3:39

Merci, Coralia..si eu mi-as pune MOV peste tot Smile) Super cute Tweety ai tai...ti i-am admirat si pe hi5.
CristalDee nu te da batuta....esti pe drumul cel bun...eu nu am dormit 2 nopti ca sa prind ideea tehnici Smile) si dupa am exersat,exersat,exersat....asa ca mult succes, rabdare si pasiune.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 4:28

Mersi mult Maria, ca de obicei tu mereu ma observi.... Promit sa exersez muuuuuuuuuulttt de tot!!!!
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 7:09

super fiecare model si al tau Elke...si Tweety al Coraliei ,dar si floricelele tale Cristal Dee Smile
sarut
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 7:23

Stie cineva o firma care sa aibe sclipiciul in genul acesta? Il ador nu de alta!

Modele - nail art - Pagina 9 Pic_10863_769_482d8dac14a0
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
CristalDee

CristalDee


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 25/04/2010
Varsta : 34
Localizare : cluj-napoca

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 7:58

sclipiciul griut te intereseaza? ceva in genul este pe nailshop
Modele - nail art - Pagina 9 Pnpulbere05

Uploaded with ImageShack.us
poate e ceea ce iti doresti..... e destul de fin si is ok produsele de pe nailshop, mai ales ca is seriosi si prompti.
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 8:51

pun si eu cateva unghiutze facute te mine nu sunt asa sofisticate pentru ca nu miam luat inca culori acrilice ca nu am stiut cum se folosesc etc...dar datorita voua imi voi lua si imi voi lasa inmaginatia sa faca ce vrea ea;)).. deocamdata astept pareri critici sfaturi sau ce vreti voi;))...primele sunt ale mele:">mie imi plac mai simplutze acuma pentru ca pana acuma numai incarcate am avut :>


Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3477l

Uploaded with ImageShack.us

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3135p

Uploaded with ImageShack.us

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3332d

Uploaded with ImageShack.us

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3346i

Uploaded with ImageShack.us

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3169

Uploaded with ImageShack.us

Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 8:54

am uitat sa mentzionez...ale mele sunt naturale...de aceea inelarul are alta forma ca restu pentru ca lam tot lovit cu pila intr-o parte cand lucram si a trebuit sa fac si coltul celalalt la fel apoi :-<:
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 10:17

Uau...eu una nu sunt cu observatii ca si eu sunt incepatoare,dar ce pot spune eu este ca sunt foarte reusite,FELICITARI! cheers
mie imi plac mult,ai potential...abia astept sa vad ce vei mai scoate cand iti vei lua vopsele Smile
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 10:53

CristalDee a scris:
sclipiciul griut te intereseaza? ceva in genul este pe nailshop
Modele - nail art - Pagina 9 Pnpulbere05

Uploaded with ImageShack.us
poate e ceea ce iti doresti..... e destul de fin si is ok produsele de pe nailshop, mai ales ca is seriosi si prompti.

Nu ma intereseaza neaparat sa fie gri, ci textura... nush cum sa explic, eu doar il vad altfel ... nu?

elymatiut sunt foarte frumoase unghiutele, tot ce pot sa iti spun e : spor la treaba si la cat mai multe unghiute Very Happy
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 10:57

elymatiut faci unghii frumoase - imi place forma - faptul ca nu sunt late in mod special

Beky...cred ca este vorba de un efect optic....intr-adevar textura sclipiciului este mai fina...incearca un glitter din ala mai nisipos,cu bob super fin.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 11:00

Maria , tocmai asta e problema. Ca nu e nisipos. Am nisipos si acela nu straluceste. Asta zici ca are particule de argint prin el Very Happy Asa-mi placeeee
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 11:13

Atunci incearca un glitter normal Very Happy oricum eu tot cred ca a dat un efect usor pe poza..un smooth ceva....incearca mai multe metode de aplicare a gelului glitter....sigur iti iese pana la urma.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 11:24

coralia e3sti o fenomenalistica :D ( femininu de la el fenomeno) sarut*sarutsarut*
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 12:13

ma bucur ca va plac lol! ....oricum asta e doar inceputul imi pare rau doar ca nu am stiut cum sta treaba cu culorile acrilice de mai demult oftat dar mai bine mai tarziu decat niciodata bravo! cat despre sclipiciul argintiu...eu cand fac french din sclipici pierdut sau pur si simplu aplic putin ca fond pentru un model(vedeti in modelele de mai sus)...pun un strat de gel nu foarte subtire..dar nici gros si presar sclipiciul cu betigas de lemn de portocal(din acela de impins cuticulele) deasupra gelului ,bag la lampa..apoi scot si pun un strat mai gros de gel dedeasupra mai mult tamponez ca sa nu se miste sclipiciul pentru ca acesta nu se prinde in totalitate in primul strat...bag la lampa si tin mai mult un pic ca sa se usuce...si apoi scot si pilesc unghia sa o nivelez si sa nu fie groasa dar nici sa nu iau sclipiciul jos...si apoi fac ce vreau eu pe unghie(model sau orice altceva chiar si sigilarea)...asta e metoda mea "inventata"de mine:))))...sper sa va ajute cu ceva nu stiu
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun - 12:25

aa am uitat sa zic sclipiciul este din acela praf in cutiute si are o textura mai dura nui chiar asa fin pentru ca ala se "dizolva" parca cand e pus in gel...mie imi place mai mult cum iese asa sclipiciul parca straluceste mai cu putere:Xcam asa iese:
Modele - nail art - Pagina 9 Picture223is

Uploaded with ImageShack.us
Modele - nail art - Pagina 9 Picture172o
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
roxybarbu

roxybarbu


Numarul mesajelor : 76
Data de inscriere : 22/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 0:04

Ely, si mie imi plac unghiutele facute de tine. Imi place forma lor si frenchul este foarte frumos !
Sus In jos
Aurys Aura

Aurys Aura


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 18/06/2010

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 2:10

woowww..in fiecare zi..descopar tot mai multe chestii interesante..informatii aici..nici nu stiti cat de happy sunt..tot ceea ce-mi trebuie e putin curaj..sa incep sa fac si eu floricele frumoase...sunteti minunate fetelor...va imbratisez cu mult drag!!! :X
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 3:03

multumesc frumos roxy:">...dar eu cred ca oricine poate face modelele astea is foarte simple..mai greu e sa pictezi pe ele cum am vazut mai sus..sa faci o adevarata capodopera de arta pe unghii:X...mie pe hartie mi-e usor dar sper sa pot ajunge sa fac si pe o suprafata asa mikutza;))
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 3:39

Ceau! Si mie imi plac modelele tale, Ely! Sunt dragute toate! Sunt sigura ca, cu timpul, vei putea sa faci picturi si pe unghiute! totul e sa exersezi... Si eu fac unghii cam de 4 luni si am observat ca, cu cat pictez mai multe, cu atat ies mai frumoase Smile

Acum am si eu o intrebare fetelor! Unde gasesc asa gel ca cel din poze? Oare are Tina ceva asemanator? Am de la ea ACF Pink, il ador, dar ala e mai rozaliu decat asta...
Modele - nail art - Pagina 9 Modelbj

Uploaded with ImageShack.us

Modele - nail art - Pagina 9 Model2e

Uploaded with ImageShack.us


O zi buna va doresc! sarut
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 3:56

eu am ala de la k-line de baza si constructie roz si il aplic mai gros sau in mai multe straturi si atunci nu se mai vede aproape nimica prin el;)) dar cred ca orice gel de genu daca il aplici in mai multe straturi(2-3)nu se mai vede prin el..cam asa iese...

Modele - nail art - Pagina 9 Dscn3375t

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 3:59

aaa si mersii pentru sfat gabriela >HUG<
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 5:53

Pai stiu ca nu se vede nimic... Am si eu ACF Pink de la TigerNails...dar vreau si dinasta cu nuanta asta alba...nu roz! Very Happy
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 9:21

in cazul asta cred ca ti-ar trebui un gel de camuflare bej...stiu ca este dar nu mai stiu sigur ce firma era:-?...am vazut un magazin...in orice caz eu zic ca ar trebui sa dai o fuga pana la kik center (pana in 2 iulie ca apoi iau concediu cica)si sa intrebi daca are pe bej...sau mai este un magazin acolo langa stadion in depozit la uta....ca am vazut ca esti din arad nu de alta;))
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 9:37

gabriele89 buna gel noanta care o doresti gasesti pe nailshop...din gama Nail star gelul rosa...e roz in borcanel dar pe unghie e albicios e super frumos eu il am Smile enjoy
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 9:39

si nu e nevoie sa-l dai decat o singura data:D
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 11:39

gabriela89 a scris:
Ceau! Si mie imi plac modelele tale, Ely! Sunt dragute toate! Sunt sigura ca, cu timpul, vei putea sa faci picturi si pe unghiute! totul e sa exersezi... Si eu fac unghii cam de 4 luni si am observat ca, cu cat pictez mai multe, cu atat ies mai frumoase Smile

Acum am si eu o intrebare fetelor! Unde gasesc asa gel ca cel din poze? Oare are Tina ceva asemanator? Am de la ea ACF Pink, il ador, dar ala e mai rozaliu decat asta...


O zi buna va doresc! sarut

Inntreab-o pe Tina cum este french builderul, poti sa dai un strat subtire din acest french si iti ies unghiutele la fel ca cele din poza.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 12:10

Chiar....buna idee, Vero! Ms. mult... Mie nu mi-ar fi venit ideea asta Smile) Vorbesc eu cu Tina cand o prind online Smile Si daca nu iese ca acolo, atunci cred ca merge cu gel dinala nuanta natur...sau cum ii zice...gel de constructie bej... flower

Ely...Nu stii cat stau astia din kik in concediu? Sper ca nu mult... flower

Multumesc pentru ajutor, fetelor! sarut
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 12:55

Nu stiu despre ce gel de constructie bej vorbesti , din cate stiu eu geluri allround care au o culoare este ACF pink ,prima pink, si mai este fibreglass gel pink, nici unul nu e bej si nu are putere mare de acoperire (sunt putin translucide)

Poate zici de camouflage gel beige, e ok dar nu e nuanta care ne-ai aratat-o in poze.
Oricum intreab-o pe Tina despre acel builder french, pentru ca de obicei aceste french-uri nu sunt de un alb orbitor deci e ok pentru ceea ce vrei tu.
Sus In jos
elymatiut

elymatiut


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 30
Localizare : arad

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyMier 30 Iun - 23:47

din 2 pana in 7 iulie stau asa scria parca:-?...da de acela ziceam dar oricum eu am de la k-line si is vreo 2 sau 3 nuante de roz...deschis ,mediu si mai inchis...de aia am zis mai bine te duci si vezi tu desii gelul cand il pui pe unghie arata altfel..
Sus In jos
http://ely4ar.hi5.com
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 2 Iul - 8:19

Eu ador tipul asta de model, insa nu stiu cum se face sa capte aspectul asta de "bule" cum ii spun eu Very Happy

Modele - nail art - Pagina 9 Pic_12133_237_36d28a34ecb8

Modele - nail art - Pagina 9 Pic_12133_232_4cb863e9d398

Modele - nail art - Pagina 9 Pic_12133_229_5c42a6fbf78
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 2 Iul - 10:34

Prea multa apa minerala... Laughing
Dupa cum arata bulele astea, mai intai faci jumatate d bula neagra -semicerc, dupa jumatatea alba tot semicerc si dupa punctuletul ala ce ii da volumetrie.
Dilueaza mult culorile...si sigur iti va iesi :D
Sper k m-am facut destul de inteleasa :D
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 2 Iul - 10:41

Parerea mea e ca faci cerculete cu vopsea acrilica alba, in cerculet pui spre baza un punct alb si apoi partea superioara a cercului o conturezi cu vopsea acrilica neagra peste cea alba.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 EmptyVin 2 Iul - 14:30

gabriela89 a scris:
Chiar....buna idee, Vero! Ms. mult... Mie nu mi-ar fi venit ideea asta Smile) Vorbesc eu cu Tina cand o prind online Smile Si daca nu iese ca acolo, atunci cred ca merge cu gel dinala nuanta natur...sau cum ii zice...gel de constructie bej... flower

Ely...Nu stii cat stau astia din kik in concediu? Sper ca nu mult... flower

Multumesc pentru ajutor, fetelor! sarut


Gabriela, mai ai o varianta: daca ai french builder gel, poti sa combini cu allround blue si iti iese alb laptos. In functie de cat de albicios il vrei, poti sa adaugi unul din cele doua geluri. Ele se pot combina, deoarece au o structura asemanatoare. De exemplu, daca o sa incerci sa combini cu ultragrip, nu va avea aceeasi consistenta. Sunt curioasa daca o sa incerci :D bounce
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





Modele - nail art - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Modele - nail art   Modele - nail art - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Modele - nail art
Sus 
Pagina 9 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Concurs Nail Art
» Modele de vara
» Modele de iarna

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: