***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
probleme cu modelele Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
probleme cu modelele EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
probleme cu modelele EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
probleme cu modelele EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
probleme cu modelele EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
probleme cu modelele EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
probleme cu modelele EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
probleme cu modelele EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
probleme cu modelele EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
probleme cu modelele EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * probleme cu modelele Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 probleme cu modelele

In jos 
+8
georgyk
woozy
Admin_Coralia
Lilishor
Andreea S.
Beky
Tushky
vmarya
12 participanți
AutorMesaj
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 2:15

buna am o problema sunt incepatoare in manichiura si am incercat sa fac modele cu oja peste gel si mi-a crapat gelul nu atinut numai 2 zile .as vrea sa stiu cum pot sa fac ceva modele mai frumoase inafara de pierticele .....se poate peste gel sa folosesc tus pentru unghiisau vopsele acrilice ?
va multumesc
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 2:20

vmarya a scris:
buna am o problema sunt incepatoare in manichiura si am incercat sa fac modele cu oja peste gel si mi-a crapat gelul nu atinut numai 2 zile .as vrea sa stiu cum pot sa fac ceva modele mai frumoase inafara de pierticele .....se poate peste gel sa folosesc tus pentru unghiisau vopsele acrilice ?
va multumesc

Poti folosi si oja si vopsele acrilice, dar trebuie sa astepti sa se usuce perfect si abia apoi acoperi cu gel Wink Atunci nu se va mai crapa.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 3:14

vmarya poti pune intrebarile astea si fara sa creezi doua topicuri identice Smile
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 11:48

am si eu o intrebare voi in ce strat aplicati gliiterul?
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 12:42

Andreea S. a scris:
am si eu o intrebare voi in ce strat aplicati gliiterul?
eu in al 2-lea
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 12:47

pasii care iii fac eu sunt asa :

1 dat forma unghiei naturale si pilire luciu dat degresator si primer
2 aplicare tipsuri pilite dat forma si primer
3aplicare un strat subtire de gel 3in1
4 aplicare strat de camuflaj
5 aplicare strat gros de gel 3in1
6 pilire
7 model oja sau vopsele acrilice sau french
8 sigilare
9 top coat
10 ulei cuticule

sa imi ziceti exact in ce strat trb sa aplic glitterul in cazu in care folosesc camuflaj .
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 14:42

Andreea, am facut un step by step despre cum pun eu sclipiciul, insa in cazul in care folosesti camuflaj, sclipiciul poti sa il aplici dupa camuflaj, instr-un strat subtire de gel, peste care revii cu un alt strat de gel, pe care il poti pili pt uniformizare Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 19 Mai - 22:37

Admin_Coralia a scris:
Andreea, am facut un step by step despre cum pun eu sclipiciul, insa in cazul in care folosesti camuflaj, sclipiciul poti sa il aplici dupa camuflaj, instr-un strat subtire de gel, peste care revii cu un alt strat de gel, pe care il poti pili pt uniformizare Smile
ma gandeam eu insa am vrut sa fiu sigura.ms mult de tot
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 1:16

apropo de sclipici. eu il aplic dupa step by step-ul tau, coralia, dar mi se pare ca isi pierde din stralucire si face cocoloase. oare daca as incerca cealalta varianta cu bagatul degetului in sclipici, pusca sclipiciul adica nu mai are aderenta ultimul strat? eu de-asta am ales varianta cu amestecarea gelului cu slipici ca eram sigura ca nu se dezlipeste.
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 3:22

woozy a scris:
apropo de sclipici. eu il aplic dupa step by step-ul tau, coralia, dar mi se pare ca isi pierde din stralucire si face cocoloase. oare daca as incerca cealalta varianta cu bagatul degetului in sclipici, pusca sclipiciul adica nu mai are aderenta ultimul strat? eu de-asta am ales varianta cu amestecarea gelului cu slipici ca eram sigura ca nu se dezlipeste.


Nu pusca gelul daca il bagi in sclipici. De exemplu, eu cand fac french simplu din sclipici bag degetul in sclipici, iar cand vreau sa intind sclipiciul asa pe unghie fac ca si Coralia. Cocoloase cred ca ti-a facut pentru ca nu ai luat suficient gel pe pensula.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 7:55

ma gandeam ca e la fel ca la oja. am sa fac si eu ca tine merci Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 10:30

apropo de de bagat degetul in sclipici insa daca il bagi in stratul 2 de gel se pune pe toata unghia ca este lipicioasa unghia de la primul strat corectati-ma daca gresesc .ce e de facut dupa primul strat subtire de gel stu gel decat cat erg si dupa dau cu gel decat pe varf in forma de smile si bag degetul in sclipici? aici nu inteleg eu sau se aplica gelul dpa ce se matifiaza unghia si se da decat cat e frenchul si bag la lampa insa nu se simte la mana zgrumturi ca dupa acest french din sclipici urmeaza finishul care e subtie ma gandesc ca se simte sclipiciul.sper ca ma fac inteleasa ca am scris asa multe Razz
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 10:38

Andreea S. a scris:
apropo de de bagat degetul in sclipici insa daca il bagi in stratul 2 de gel se pune pe toata unghia ca este lipicioasa unghia de la primul strat corectati-ma daca gresesc .ce e de facut dupa primul strat subtire de gel stu gel decat cat erg si dupa dau cu gel decat pe varf in forma de smile si bag degetul in sclipici? aici nu inteleg eu sau se aplica gelul dpa ce se matifiaza unghia si se da decat cat e frenchul si bag la lampa insa nu se simte la mana zgrumturi ca dupa acest french din sclipici urmeaza finishul care e subtie ma gandesc ca se simte sclipiciul.sper ca ma fac inteleasa ca am scris asa multe Razz


Am inteles idea...Smile) Eu cand fac french-ul din sclipici fac asa:
- un strat subtire de gel pt baza
- un strat subtire de cover gel(daca nu ai cover, poti da unul de gel de constructie, dar subtire sa fie)
- degresat si matifiat
- gel doar pe varf(forma french-ului), apoi bag degetul in sclipici si suflu + bagat la lampa
- strat mai gros de gel de constructie
- degresat, pilit, matifiat
- finish
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyVin 21 Mai - 11:39

Tushky a scris:
Andreea S. a scris:
apropo de de bagat degetul in sclipici insa daca il bagi in stratul 2 de gel se pune pe toata unghia ca este lipicioasa unghia de la primul strat corectati-ma daca gresesc .ce e de facut dupa primul strat subtire de gel stu gel decat cat erg si dupa dau cu gel decat pe varf in forma de smile si bag degetul in sclipici? aici nu inteleg eu sau se aplica gelul dpa ce se matifiaza unghia si se da decat cat e frenchul si bag la lampa insa nu se simte la mana zgrumturi ca dupa acest french din sclipici urmeaza finishul care e subtie ma gandesc ca se simte sclipiciul.sper ca ma fac inteleasa ca am scris asa multe Razz


Am inteles idea...Smile) Eu cand fac french-ul din sclipici fac asa:
- un strat subtire de gel pt baza
- un strat subtire de cover gel(daca nu ai cover, poti da unul de gel de constructie, dar subtire sa fie)
- degresat si matifiat
- gel doar pe varf(forma french-ului), apoi bag degetul in sclipici si suflu + bagat la lampa
- strat mai gros de gel de constructie
- degresat, pilit, matifiat
- finish
ms mult aici eram eu derutata nu stiam exact cand trb aplicat flower
Sus In jos
georgyk




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 22/05/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptySam 22 Mai - 3:03

Vreau sa stiu unde pot face in bucuresti cursuri cu vopsele acrilice sunt disperata ca vreau sa invat si eu, sunt din bucuresti si sunt graviduta stau acasa si am destul timp liber.
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptySam 22 Mai - 5:49

Poti vorbi cu Tina, eu am fost la ei la un curs de nail art cu vopsele acrilice, si vreau sa mai merg la unul ca am invatat multe.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 0:48

woozy a scris:
apropo de sclipici. eu il aplic dupa step by step-ul tau, coralia, dar mi se pare ca isi pierde din stralucire si face cocoloase. oare daca as incerca cealalta varianta cu bagatul degetului in sclipici, pusca sclipiciul adica nu mai are aderenta ultimul strat? eu de-asta am ales varianta cu amestecarea gelului cu slipici ca eram sigura ca nu se dezlipeste.

Buna Woozy probleme cu modelele 986516 Nu stiu de ce crezi ca isi pierde din stralucire, pt ca la mine, ai vazut ca nu se intampla acest lucru. Poate isi mai pierde din stralucire, in cazul in care folosesti un gel roze si nu unul transparent. Wink

Ti se fac cocoloase, pentru ca nu pui suficient de mult gel atunci cand tapetezi in sclipici. Acest lucru il poti incerca pe tipsuri, pana cand iti iese consistenta dorita de tine. Eu numai asa aplic sclipiciul, pentru ca mi s-a parut varianta cea mai buna, mai ales atunci cand nu ai timp sa degresezi unghia si apoi sa o matifiezi. Sunt mai multe variante de aplicare a sclipiciului, incearca-le si vei vedea care sunt cele mai potrivite pentru tine Wink

Varianta 1:

- un strat de gel, pt aderenta, inca un strat subtire de gel, apoi degresezi si matifiezi, dupa care pui un strat de gel in forma in care vrei sa aplici sclipiciul si bagi mana in sclipici, sau presarezi sclipiciul peste gel
-bagi in lampa, indepartezi surplusul si apoi un strat de modelare, degresezi, uniformizezi (cu grija sa nu pilesti si din sclipici) si apoi aplici Quick Finish

Varianta 2:

- un strat subtire pt aderenta, apoi un strat subtire de gel, nu degresezi, bagi in sclipici si suflii surplusul inspre baza unghiei, ca sa faci o ploaie de sclipici
- bagi in lampa, indepartezi surplusul si apoi un strat de modelare,
degresezi, uniformizezi (cu grija sa nu pilesti si din sclipici) si apoi
aplici Quick Finish

Varianta 3 (varianta mea):

- un strat de aderenta, pe o foaie cerata pregatesti sclipici si gel, apoi pui o boaba de gel pe varful pensulei, pe care o tapetezi in sclipici, pui pe unghie in forma in care doresti;
- bagi in lampa, indepartezi surplusul si apoi un strat de modelare,
degresezi, uniformizezi (cu grija sa nu pilesti si din sclipici) si apoi
aplici Quick Finish

Sper ca te-am putut ajuta mai bine Wink

probleme cu modelele Icon_flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 1:08

eu am aplicat metoda Coraliei cu sclipiciul si mi se pare cea mai simpla!mie nu mi s-a pierdut din stralucire Smile si fiind incepatoare m-a ajutat foarte mult..multumesc Coralia..esti minunata! sarut
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 2:43

Eu folosesc prima varianta, care mi se pare totusi destul de grea, ca imprastii sclipici pe tot degetul clientei.

Dar, am incercat si varianta Coraliei, insa parca nu se prinde sclipici atat de mult cum mi-ar placea. Poate fac eu ceva gresit.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 9:36

Beky a scris:
Eu folosesc prima varianta, care mi se pare totusi destul de grea, ca imprastii sclipici pe tot degetul clientei.

Dar, am incercat si varianta Coraliei, insa parca nu se prinde sclipici atat de mult cum mi-ar placea. Poate fac eu ceva gresit.




eu daca nu reusesc sa presar destul sclipici mai iau gel pe pensula si il bag si in sclipici si mai aplic pana cand imi place consistenta si culoarea sclipiciului.
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 9:57

Si nu iese prea gros? Nu prea imi dau inca seama cum spui.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyDum 23 Mai - 10:58

Beky a scris:
Si nu iese prea gros? Nu prea imi dau inca seama cum spui.



nu iese prea gros..aplic exact pasii pe care i-a prezentat Coralia la step by step..ea explica mai clar acolo cum face .. cred k o sa intelegi mai bine Very Happy
Sus In jos
georgyk




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 22/05/2010

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: buna   probleme cu modelele EmptyMar 25 Mai - 14:24

draguta cum iau legatura cu tina ca sunt noua pe forum ai un nr de tel ceva?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMar 25 Mai - 21:13

Ti-am trimis mesaj privat.
Sus In jos
sisi19simona




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 47
Localizare : LUPENI

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyMier 30 Mai - 6:54

Buna!!! Cine imi recomanda si mie niste stampilute bune.Nu am facut modele cu stampila si mi-as cumpara si eu una dar nu stiu care este mai buna.....
Sus In jos
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele EmptyJoi 12 Iul - 1:42

sisi19simona a scris:
Buna!!! Cine imi recomanda si mie niste stampilute bune.Nu am facut modele cu stampila si mi-as cumpara si eu una dar nu stiu care este mai buna.....

Stampilutele Konad sunt cele mai bune (din cate stiu eu) dar este important sa folosesti si ojele speciale pentru rezultate mai bune.
Sus In jos
Continut sponsorizat





probleme cu modelele Empty
MesajSubiect: Re: probleme cu modelele   probleme cu modelele Empty

Sus In jos
 
probleme cu modelele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: Nail Art-
Mergi direct la: