***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
scoli de unghii false - Pagina 2 Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * scoli de unghii false - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 scoli de unghii false

In jos 
+34
adrianamagda
unghii false
Moderator_TigerNails
ofra haza
ralucutzi
alexandra25
mirunatica
shine2011
Manichiura Arad
claudela
magdici
irink_3days
Moderator_iulia_vero
Sara
Beky
daniela
ramonaandrey
ema_clau
raluca.ralook
Admin_Coralia
Zeyya
Ariadnan Nails
MaRiA_
ally.vs
oanatanase
punked
raluca is
blueyes
Adina91
newnailsbrasov
luminitache
dora3mira
laurici_eu2004
maryadima
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyJoi 17 Feb - 14:14

raluca is a scris:
buna Sara, nu am postat nici un link... era un anunt cu un curs de pictura, care are loc in Timisoara, eu sunt din Iasi, deci nu am nici un interes, am vrut doar sa fiu de ajutor fetelor interesate...

Buna, Raluca daca nu ai postat link atunci ai postat vreo adresa/numar de telefon in afara de alte nformatii cu care ai vrut sa fii de ajutor (Oana a citit reguamentul si a dat informatii fara adrese, numere de telefon sau link-uri) Iti multumim ca vrei sa ajuti la acest forum cheers

Sara te rog sa citesti din nou regulamentul si sa retii ca nu este interzisa DOAR postarea de linkuri (altle in afara de Tiger Nails, cum zici tu)
Toate incercam sa fim de ajutor tu in schimb vad ca postezi doar cand e vorba despre warn-uri . Ajuta-ne cu adevarat: da informatia pana la capat si te asteptam cu raspunsuri si la alte subiecte . Sunt sigura ca ne poti fi de ajutor daca vrei bravo!
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyJoi 17 Feb - 23:11

Iulia, eu am spus ca "probabil ai dat un link...". Nu reiese din ce am scris eu ca doar asta ar fi putut face ca sa primeasca warn. Eu stiu ca exista mai multe reguli pe care le cunosc si carora ma supun, insa am crezut ca Raluca a postat vreun link (e o greseala care se poate face foarte usor si pe care multe o fac deoarece nu cunosc regulamentul si tocmai de aici a plecat deductia mea). E adevarta ce spui tu, e posibil sa fi postat datele de contact ale vreunei firme sau cine stie... Repet, am spus ce am crezut.
Nu vreau sa ma victimizez, insa am o retinere sa postez fara sa ma gandesc mult in prealabil (o exceptia ar fi postarea de mai sus cand nu stiu ce m-a apucat). Unu la mana, experienta mea e mult sub nivelul vostru, a fetelor care lucrati in domeniu de ani de zile si care ati urmat cursuri serioase in domeniu; as putea usor sa dezinformez pe cineva. Si doi la mana, multe dintre voi cunoasteti incidentul de acum cateva luni, probabil sunt pe lista neagra a multora, si sunt constienta ca daca as spune ceva interpretabil, lumea mi-ar sari la beregata. Sa nu crezi ca sufar de mania persecutiei, dar uite cum ai reactionat tu. Eu chiar am trecut peste acel episod, regulamentul a devenit mai clar dupa asta si, in ce ma priveste, sunt ok cu el si cu voi.
Vreau sa va fiu de ajutor, ramane de vazut daca o sa si reusesc. Peace! ma inclin
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 1:22

Buna, Iulia ti-am trimis un pm Razz
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 1:44

hai fetelor,
nu era de taiat faptul ca s-a spus unde se tine cursul, era o informatie utila...nu facea reclama...doar spunea locul, chiar vroam sa intreb : in ce perioada se tine cursul, ma intereseaza si pe mine pictura, inca nu mi-a iesit nici o floare ca lumea Sad
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 1:45

Sara, tocmai asta am incercat sa zic: vreau sa raspunzi si la altfel de intrebari.
Nu esti pe lista neagra a nimanui.... daca esti tu atunci sunt si eu.
Uite sunt muuuuulte fete noi care nu au habar de nici un incident , deci hai sa fim unite.
In legatura cu experienta , nu conteaza ca sigur esti in stare sa raspunzi unor fete si mai incepatoare decat tine. imbratisare

Raluca, multumesc mult dar nu am primit nimic lol!
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 1:49

.....s-a sters postul si nu am retinut data , lasa-ti va rog un mesaj pe privat, una dintre voi care mai tine mine, pls ! poate ne si vedem acolo ! si sper sa fie in weekend Smile
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 5:11

buna blueyes, cursul are loc pe 9 martie ,la ora 10 ! Super ca esti din timisoara si poti merge:P Succes
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 5:28

ooffff, e in timplul saptamanii Sad , nu cred ca pot sa imi iau liber Sad . Mersi Raluca
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 6:32

Multumesc blueyes de completare,asta vroiam sa zic.Ma interesau amanunte de astea...daca e util(te invata ceva...sau nu) daca e acreditat intr-adevar pt ca e cam ieftin...chestii de astea...Multumesc mult:*
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 18 Feb - 8:05

Iulia, big imbratisare and many sarut .
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyDum 20 Feb - 2:55

Fetelor, m-ati facut curioasa....despre ce curs este vorba la timisoara? Very Happy
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyDum 20 Feb - 3:50

si eu vreau s aflu mai multe detalii mai ales k este aproape de mine?
Sus In jos
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyDum 20 Feb - 6:20

este un curs de one stroke la sediu la Janet, la Tm in data de 9 martie de dimineata. Mai multe nu pot sa iti spun, dar poti suna la ei si o sa te lamureasca. Nr lor il gasesti pe site-ul oficial.

Sus In jos
irink_3days

irink_3days


Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 33
Localizare : pitesti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 22 Feb - 9:56

puteti sa-mi spuneti si mie de un curs la bucuresti sau pitesti? cat mai curand posibil dar sa primesc si eu o diploma recunoscuta de minister? sau macar daca stiti saloane de manichiura din bucuresti care fac cursuri pt unghiute... multumesc mult
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyDum 20 Mar - 23:24

Fetelor, ai absolvit careva cursul de stilist protezist la Crystal? Se da sau nu diploma acreditata la sfarsit? Lamuriti-ma, va rog!!!
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 1:29

Da! Diploma ce se acorda dupa terminarea cursului de gel si portelan este acreditata de minister si in plus vei avea si cate o diploma CN pentru acele 2 cursuri.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 1:50

Cat dureaza aceste cursuri la CN si unde se tin?
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 2:54

Buna Sara.

Trebuie sa vb cu Timi sau sa te uiti la ei pe site sa vezi agenda.

In Bucuresti urmeaza sa vina in Mai, inca nu se stie locatia.

In Baia Mare cursurile tin mai multe zile si mai putine ore pe zi, in tara cursurile sunt: gel-3zile, portelan-2 zile si nail art care 1 zi.

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 2:59

Aha, mersi frumos, Oanatanase.
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 4:07

ally.vs a scris:
Fetelor ce parere aveti de cursurile de la Janet?...nu ma intereseaza cursul in sine prea mult ci ma intereseaza diploma(pentru ca e acreditata)si e si ieftin in comparatie cu altele.
Astept parerile voastre! :*

Am facut acest curs la inceputul lui febr la Janet in Buzau.Intradevar primesti atestat recunoscut de ministerul muncii. De invatat sincer nu inveti mai nimic.Daca nu stii cate ceva nu spera sa inveti mare lucru.Daca ai nevoie de atestat atunci e ok, si poti negocia cu ei sa nu mergi la toate orele.Eu am fost doar 3 zile.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
claudela

claudela


Numarul mesajelor : 177
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Focsani

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 6:54

La Focsani nu tine nimeni curs?? Sad
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 7:12

buna fetelor
magdici am inteles ai facut un curs la janet ,e bun acreditat, ai platit si banuiesc ca costa ceva dar am o nelamurire:
Daca tot platesti pentru curs de ce nu te invata nimic? asta nu pot eu intelege si imi pare ca dai bani pe jumatate degeaba Crying or Very sad
Sus In jos
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 7:56

Cursul nu costa mult daca ai nevoie de acea "calificare acreditata". Este chiar ieftin zic eu si poate de aceea nici nu se prea streseaza sa te invete cine stie ce. Acum nu stiu in alte judete unde se fac cursuri la Janet cum este.Eu am vazut ce-a fost la Buzau. Eu asa cum am zis aveam nevoie doar de acel atestat si de aceea nu mi-a parut rau dupa bani, mai ales ca nici nu am pierdut prea mult timp pe acolo.
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
magdici

magdici


Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 09/02/2011
Localizare : Piatra Neamt

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar - 7:58

Eu imi doresc mult de tot sa fac un curs de pictura. Daca stie cineva unde pot face dar sa nu dureze multe zile...si eventual un pret aproximativ...
Sus In jos
http://extensiiunghii.blogspot.com/
Manichiura Arad

Manichiura Arad


Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 35
Localizare : Arad, Str. Gladiolelor Nr: 29

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 28 Mar - 10:05

PROFESIONAL CENTER ARAD

Cursuri manichiura - pedichiura - unghii false

Cursul asigura studierea tehnicilor pentru manichiura si pedichiura clasica.

Scoala nu asigura trusa individuala.

Important !

Practica se realizeaza direct pe clientela care beneficiaza GRATUIT de prestatiile cursantelor

Pe parcursul stagiilor veti acumula cunostinte despre :

Anatomia unghiei, infectiile si bolile unghiilor, tehnicile de manichiura-pedichiura, aplicarea unghiilor false

Tehnici inovatoare de aplicare care va invata cum sa aplicati unghii astfel incat sa optimizati timpul si produsele consumate.

Cunostinte acumulate:

- produsele utilizate la aplicarea unghiilor

- pregatirea unghiei naturale

- aplicarea tipsurilor

- folosirea frezei electrice

- tehnici de pilire

- folosirea diferitelor produse de constructie - aplicare sablon

- tehnici de intretinere

- diferite tehnici de constructie.

- aplicat flori uscate, pietre, scoici, praf color, sclipici, gel color, pene, paiete, plasa, piercing, foita aurie - argintie, fimo etc

SE ACORDA DIPLOME AVIZATE DE MINISTERUL MUNCII SI AL EDUCATIEI, RECUNOSCUTE IN STRAINATATE.

Mai multe informatii:

Telefon: 0757715155

Profesor/Trainer: Dan Daniela Denisia

Sus In jos
http://nailartdesign.hi5.com
shine2011




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 02/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 2 Mai - 15:24

Buna,fetelor!
Ma bucur mult ca am gasit acest forum.Este un forum minunat,cu fete minunate,prietenoase si dragute care se ajuta intre ele! Smile Imi place foarte mult atmosfera de aici!
Eu pun unghii cu gel acasa,colegelor mele de liceu si rudelor.Dar de la 18 ani as fi dorit sa imi deschid un micut salonas,insa am citit pe aici pe forum ca pentru a avea propriul salon,trebuie sa ai neaparat scoala de unghii tehnice,sau protezist...
Intrebarea mea este...daca am aproape 17 ani,pot incepe o scoala de unghii tehnice sau trebuie neaparat sa fii major? Very Happy
Multumesc!!
Sus In jos
mirunatica

mirunatica


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 30/11/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 2 Mai - 21:10

Ca sa urmezi cursuri de stlist protezist nu trebuie sa fii major; nu se confunda cu obtinerea unei autorizatii...
Nu cunosc legslatia in domeniu , dar sunt sigura ca si pt asta s-ar putea gasii variante ca sa lucrezi in legalitate.
Sus In jos
alexandra25




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 3 Mai - 2:07

buna fetelor st din bucuresti si as dori sa fac un curs pt incepatori :D din care sa primesc o diploma ce poate fi recunoscuta si in alta tara . ce imi recomandati?? multumesc
Sus In jos
shine2011




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 02/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 3 Mai - 8:02

mirunatica a scris:
Ca sa urmezi cursuri de stlist protezist nu trebuie sa fii major; nu se confunda cu obtinerea unei autorizatii...
Nu cunosc legslatia in domeniu , dar sunt sigura ca si pt asta s-ar putea gasii variante ca sa lucrezi in legalitate.
Multumesc de raspuns! Very Happy
Eu vreau sa fac scoala de unghii tehnice acum,pana sa implinesc 18 ani ca sa nu mai pierd timp atunci si la 18 ani sa imi deschid salonul.Am inteles ca imi trebuie si o diploma pentru a deschide un salon...
Mai am o intrebare...
Stiti vreo scoala de unghii tehnice in Constanta? Sau vreo persoana care preda ? Very Happy Dar sa ies si cu o diploma? Very Happy
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 3 Mai - 12:34

Buna

Cei de la Janet au in cta cursuri cu diploma acreditata de minister...

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
alexandra25




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMier 4 Mai - 3:08

a facut cineva cursul de la ELITE NAIL ART ??? Question
Sus In jos
ralucutzi




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMier 11 Mai - 14:06

@alexandra25 buna! si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, incepatoare si caut informatii pentru a face un curs. despre ELITE NAIL ART nu am auzit insa mi s-a spus ca sunt foarte bune cursurile de la AMERICAN NAILS, chiar maine am programat sa merg, asa ca o sa te informez si pe tine.
Sus In jos
ofra haza




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 25/02/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mai - 8:31

nu recomand Elite decat daca vrei sa dai banii de pomana. nu e bine
Sus In jos
alexandra25




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 14 Mai - 23:02

ralucutzi cat costa cursul ? ... Mersi ofra haza
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 14 Mai - 23:12


1.Manichiura clasica - 15 de ore -300 ron


2 Manichiura clasica si pedichiura - 25 de ore - 550 ron

3. Aplicare gel (tips&constructie) 45 de ore - 1650 ron


4 Aplicare gel (tips& constructie) si manichiura clasica -55 de ore 1800 ron

M-am uitat din curiozitate la pozele cu unghii facute de cursante....eu una nu te sfatuiesc....asa iti ies si daca incepi sa faci singura cu indicatiile de pe acest forum....

Spor! Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
alexandra25




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 14 Mai - 23:14

si atunci ce imi recomanzi , eu am nevoie de acel certificat de la minister pt k o sa plec in strainatate Sad ??help!
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyDum 15 Mai - 1:32

ai pm cu mai multe detalii
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 17 Mai - 7:50

alexandra25 a scris:
si atunci ce imi recomanzi , eu am nevoie de acel certificat de la minister pt k o sa plec in strainatate Sad ??help!

Alexandra25,

in ce tara vei pleca?

Atentie pentru ca sunt foarte multe tari in care, nici o diploma cu orice fel autorizatie din orice alta tara nu iti este recunoscuta!
Spre ex., in Austria poti sa mergi cu orice diploma din orice alta tara ca nu iti va fi recunoscuta! Singura solutie este sa faci cursurile acolo, urmate de un examen drastic pe care il dai in limba germana. In Austria, nu-ti poti deschide firma/ pfa (salon) decat daca treci de acest examen al lor si obtii diploma respectiva de la ei. Eu spre ex., cu toate diplomele mele "autorizate" din Romania sau Germania, daca m-as muta acum in Austria nu mi le-ar recunoaste ministerul austriac.
La urma urmei, si in Romania este la fel... daca faci un curs recunoscut, la una dintre cele mai valorease academii de unghii din Germania, aici nu ti-o va recunoaste nimeni, pt ca nu are marea stampila a ministerului roman... Rolling Eyes

Parerea mea este sa te interesezi exact cum sta treaba acolo unde mergi, ca sa nu ajungi sa te coste ca timp si bani mai mult decat e necesar...

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
alexandra25




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 03/05/2011

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 17 Mai - 7:52

in spania :D merg si sper sa imi fie de folos :-s
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 17 Mai - 9:49

Sau sunt alte tari precum Franta...unde iti poti face pfa...pe internet, nu-ti trebuie diploma, nu-ti trebuie nimic. Asa mi-a zis cineva. Acolo foarte usor iti poti deschide ceva in legatura cu unghiile. Banuiesc in schimb ca nu sunt prea dezghetati din punctul asta de vedere.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
newnailsbrasov

newnailsbrasov


Numarul mesajelor : 211
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Brasov

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMar 17 Mai - 11:31

Legat de diplome nu stiu de alte tari. Dar am fete care au facut cursuri la mine si lucreaza cu diploma mea in Italia, Spania, si Franta. Numai ca dupa ce au luat diploma trebuia sa ia si apostila de la Haga de la prefectura, ca sa fie valabila in comunitate europeana.
Sus In jos
unghii false




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 26/02/2010

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyLun 23 Mai - 0:11

eu nu recomand American Nails.Am facut cursul acum 2 ani si nu an invatat nimic ba mai mult am palatit tips+ constructie+ manechiura clasica si am invatat doar putin tipsul.nu sunt acreditate.Si a trebuit sa le fac din nou
Sus In jos
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMier 23 Noi - 3:05

Buna fetelor,
Intamplator am gasit un site care iti trimite pe adresa de mail de 3 ori pe sapt cate o lectie de manichiura pedichiura.
M-am gandit sa va scriu fiindca este util pentru fetele care nu au posibilitatea sa urmeze un curs si doresc sa isi insuseasca partea teoretica.M-am inscris si mi-au trimis deja 5 lectii care cuprind notiuni despre structura unghiiilor, bolile unghiilor, etapele manichiurii, pedichiurii, masajul mainilor, impachetarea cu parafina...etc
Pe mine nu ma ajuta fiindca eu aceste notiuni le-am facut la cursul de mani-pedi-gel, dar am fost curioasa de aceea m-am si inscris pe site.
Cautati pe google cursurigratuiteonline



Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyMier 23 Noi - 14:05

multumim adriana..eu deja mam inscris :*
--------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.164047660347477.41631.100002267337473&type=3
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptyVin 25 Noi - 13:23

Bună! Vreau să urmez un curs de unghii tehnice in Brașov! Mă poate îndruma cineva către o școala bună?? Mulțumesc
Sus In jos
bobocell1




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 26 Noi - 5:03

newnailsbrasov a scris:
Legat de diplome nu stiu de alte tari. Dar am fete care au facut cursuri la mine si lucreaza cu diploma mea in Italia, Spania, si Franta. Numai ca dupa ce au luat diploma trebuia sa ia si apostila de la Haga de la prefectura, ca sa fie valabila in comunitate europeana.
Puteti sa imi spuneti cumva daca diplomele de la noi trebuie cumva apostilate cu apostila de la
Haga?Sau stiu eu facut ceva la notariat..traduse legalizate..pentru a fi recunoscute in alte tari?Pentru fetele care lucreaza in afara(ma refer la tarile din UE). Va multumesc
Sus In jos
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 EmptySam 26 Noi - 8:32

Salut,

Exista posibilitatea ca diplomele romanesti acreditate de Munisterul Muncii sa fie recunoscute un UE...
in contextul integrarii in Uniunea Europeana obtinerea unei diplome recunoscute de ministerele Educatiei si Muncii din Romania capata o importanta deosebita deoarece incepand cu ianuarie 2007 legislatia tarii noastre se aliniaza cu legislatia europeana iar in aceste conditii diplomele vor putea fi recunoscute la angajarea in tarile UE...Recunosterea de o tara sau alta din spatiul UE tine de acordurile semnate intre ministerele Educatiei si Muncii din Romania si ministerele din tara respectiva

acum totul depinde daca acel angajator are "aceasta bunavointa" de a te angaja sau prefera un cetatean de-al lor....


Sus In jos
Continut sponsorizat





scoli de unghii false - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: scoli de unghii false   scoli de unghii false - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
scoli de unghii false
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: