***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
o mica problema cu pozele Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
o mica problema cu pozele EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
o mica problema cu pozele EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
o mica problema cu pozele EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
o mica problema cu pozele EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
o mica problema cu pozele EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
o mica problema cu pozele EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
o mica problema cu pozele EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
o mica problema cu pozele EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
o mica problema cu pozele EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * o mica problema cu pozele Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 o mica problema cu pozele

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
vickulea1

vickulea1


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 44
Localizare : ARGES

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 5:53

Dimensiunea totala a tuturor fotografiilor din album depaseste limita autorizata. Nu mai puteti trimite. VA ROG LAMURITI-MA SI PE MINE CE TREBUiE SA FAC CA SA AFISEZI GALERIA MEA CU POZE , imi apare ce scrie mai sus , am incercat sa fac poza mai mica si nimic, multumesc
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 11:32

BUNA FETELOR..AM O PROBLEMA: Neutral SUNT NOUA IN ACEST FORUM DUPA NU STIU CATE CAUTARI DESPRE ACEST SUBIECT ,,UNGHII TEHNICE''SUNT NOUA IN MESERIE ,AM INCEPUT SI EU SA LUCREZ CU GEL AM CUMPARAT GEL DE LA ,,KONAD ''CEL TRANSPARENT E DE VASCOZITATE MEDIE,CEL ROZ CURGE SI LA LUMINA PARCA SE FORMEAZA O POJGHITA GROASA DEASUPRA CAND STA SI NU LUCREZ CU EL, MEREU CAND INCEP SA LUCREZ CU EL TREBUIE SA IAU POJGHITA ASTA ACRE SE FORMEAZA CA SMANTANA PE LAPTE: Very Happy ..SI TOTUSI MA DESCURC DAR....NU STIU DACA DUPA FIECARE STRAT DE GEL TREBUIE SAU NU SA DAU CU BUFERUL gandesc POATE CINEVA SA MA LUMINEZE VA ROG?AM URMARIT MULTE CLIPURI PE YOUTUBE DAR ,,,,NU MA LAMURESTE NIMIC ACOLO SAU SUNT EU GREA DE CAP???SI CAND APLICI STRASURI SAU GLITER DE CE MI SE IMPRASTIE IN GEL???CARE E SECRETUL DE AL APLICA?AM INCERCAT SA PUN GLITER IN GEL SEPARAT SI DA FAC MODELUL SEPARAT DAR PARCA IOASA UNGHIA PREA GROASA :(POATE CINEVA SA MA AJUTE VA ROG?MULTUMESC
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 11:45

MaRiA_ a scris:
BUNA FETELOR..AM O PROBLEMA: Neutral SUNT NOUA IN ACEST FORUM DUPA NU STIU CATE CAUTARI DESPRE ACEST SUBIECT ,,UNGHII TEHNICE''SUNT NOUA IN MESERIE ,AM INCEPUT SI EU SA LUCREZ CU GEL AM CUMPARAT GEL DE LA ,,KONAD ''CEL TRANSPARENT E DE VASCOZITATE MEDIE,CEL ROZ CURGE SI LA LUMINA PARCA SE FORMEAZA O POJGHITA GROASA DEASUPRA CAND STA SI NU LUCREZ CU EL, MEREU CAND INCEP SA LUCREZ CU EL TREBUIE SA IAU POJGHITA ASTA ACRE SE FORMEAZA CA SMANTANA PE LAPTE: Very Happy ..SI TOTUSI MA DESCURC DAR....NU STIU DACA DUPA FIECARE STRAT DE GEL TREBUIE SAU NU SA DAU CU BUFERUL gandesc POATE CINEVA SA MA LUMINEZE VA ROG?AM URMARIT MULTE CLIPURI PE YOUTUBE DAR ,,,,NU MA LAMURESTE NIMIC ACOLO SAU SUNT EU GREA DE CAP???SI CAND APLICI STRASURI SAU GLITER DE CE MI SE IMPRASTIE IN GEL???CARE E SECRETUL DE AL APLICA?AM INCERCAT SA PUN GLITER IN GEL SEPARAT SI DA FAC MODELUL SEPARAT DAR PARCA IOASA UNGHIA PREA GROASA :(POATE CINEVA SA MA AJUTE VA ROG?MULTUMESC

Buna Maria si bine ai venit pe forum!

Gelul face acea pojghita pentru ca, lasat deschis in lumina naturala, el se intareste de la razele uv. Dupa ce lucrezi cu el, trebuie sa il acoperi si sa tii cutia inchisa pana la urmatoarea folosire. De asemenea, nu-l lasa deschis deloc direct in bataia razelor uv de la lampa.
Daca trebuie degresat si pilit dupa fiecare strat, trebuie sa iti spuna cei de firma de unde ai cumparat produsele. Fiecare brand are metode de lucru diferite, deci s-ar putea sa fie nevoie sau nu.
Daca doresti sa aplici glitter intr-o anumita forma - sa zicem o inimioara - atunci, aplica primul strat de gel, baga la lampa, scoate, degreseaza, matuieste, aplica apoi gel subtire si in forma de inimioara, presara glitter peste, baga la lampa, scoate si, cu o periuta, inlatura glitterul in exces, Iti va ramane astfel un model subtire si in forma de inimioara. Aplica apoi peste un alt strat subtire de gel cu care sa acoperi toata unghia si apoi urmeaza pasii normali. (degresat, pilit, finish).

Strasurile le poti pune si in finish, in zona dorita, inainte de a baga finishul la lampa (dai unghia cu finish, pui strasurile acolo unde doresti si apoi bagi la lampa). De asemenea, le poti pune si dupa ce ai scos finishul din lampa, fixandu-le cu ajutorul lipiciului pentru tipsuri.

Sper ca am explicat destul de bine. Daca mai ai nelamuriri, te asteptam sa ne spui!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 12:08

MULTUMESC MULT DE TOT NICI NU MA GANDEAM SA PRIMESC UN RASPUNS ATAT DE CONCRET SI ATAT DE REPEDE ,,,ESTI O COMOARA..MULTUMESC MULT DE TOT SI DA VOI MAI APELA LA AJUTOR PENTRU CA MEREU MA LOVESC DE CATE CEVA DAR VAD CA MA DUS MINTEA UN PIC DOAR CA AM AMESTECAT GEL CU GLITER SI ASA AM APLICAT SI LA LAMPA DAR MULTUMESC ESTI O COMOARA (f)(f)(f)(f)(f)
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 12:29

MaRiA_ a scris:
MULTUMESC MULT DE TOT NICI NU MA GANDEAM SA PRIMESC UN RASPUNS ATAT DE CONCRET SI ATAT DE REPEDE ,,,ESTI O COMOARA..MULTUMESC MULT DE TOT SI DA VOI MAI APELA LA AJUTOR PENTRU CA MEREU MA LOVESC DE CATE CEVA DAR VAD CA MA DUS MINTEA UN PIC DOAR CA AM AMESTECAT GEL CU GLITER SI ASA AM APLICAT SI LA LAMPA DAR MULTUMESC ESTI O COMOARA (f)(f)(f)(f)(f)

Maria,

cu mare placere! Ma bucur ca am putut sa te ajut!

faptul ca ai amestecat glitterul cu gelul nu este gresit deloc, este doar o alta metoda, la fel de ok.
Te asteptam oricand si pe viitor!
Mult succes! flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 12:32

multumesc mult sper sa am succes Smile doar ca am avzut tot fete tinere la cursuri eu ma simt ca o baba Sad m-am apucat de aceasta meserie la 40 de ani Crying or Very sad mia placut mereu si mau fascinat dar..nu am avut posibilitate sa invat .MULTUMESC INCA ODATA TINA SI TIE SUCCES !!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele EmptyLun 23 Aug - 13:01

MaRiA_ a scris:
multumesc mult sper sa am succes Smile doar ca am avzut tot fete tinere la cursuri eu ma simt ca o baba Sad m-am apucat de aceasta meserie la 40 de ani Crying or Very sad mia placut mereu si mau fascinat dar..nu am avut posibilitate sa invat .MULTUMESC INCA ODATA TINA SI TIE SUCCES !!

Maria,

Vreau sa te incurajez pentru ca, dupa parerea mea, aceasta meserie nu are varsta - ca multe altele. Cred ca cel mai important este ca te-ai apucat de ea din placere! Astfel, lucrurile ies intotdeauna cel mai bine. Cat despre invatat, Coralia a pus bazele acestui forum exact din acest motiv: pentru a oferi cat de mult suport fetelor care doresc sa invete dar nu au prea multe posibilitati in alte parti. Astfel, ne-am strans aici fete de peste tot, pentru a ne ajuta reciproc si a schimba experiente. Asa ca, te asteptam de fiecare data cand ai nevoie! Oricum, iti recomand sa rasfoiesti bine paginile forumului - vei gasi extrem de multe informatii care iti vor raspunde direct la foarte multe intrebari!

O seara frumoasa, flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Continut sponsorizat





o mica problema cu pozele Empty
MesajSubiect: Re: o mica problema cu pozele   o mica problema cu pozele Empty

Sus In jos
 
o mica problema cu pozele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: