***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
geluri colorate si vopsele acrilice Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * geluri colorate si vopsele acrilice Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 geluri colorate si vopsele acrilice

In jos 
+19
ema_clau
lavy_p
MaRiA_
Elisza Nails
G.D.
Gabry
Moderator_TigerNails
aurita87
Lilishor
Maria D.
Admin_Coralia
Moderator_iulia_vero
DeEa Nails
Anushka
gabriela89
unghiifalseploiesti
Tushky
luminitache
perdy
23 participanți
AutorMesaj
perdy




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 30/08/2010

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 30 Aug - 3:32

Buna ziua,
Ma numesc Dana si sunt nou venita pe acest forum.
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Ce geluri colorate si vopsele acrlice folositi voi? Vreau sa fac o comanda si am cam ametit cautand. Am un singur gel, negru de la Janet si nu pot spune ca sunt foarte incantata. Eu sunt incepatoare si nu as vrea sa investesc in ceva ce nu merita. Pana acum nu "m-am aruncat" la cine stie ce modele, pentru ca am vrut sa stapanesc bine mai intai constructia si finisajul. O sa merg la un curs de pictura dar pana atunci mi-am spus sa exersez si singurica Smile
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 30 Aug - 4:24

Bine ai venit, Dana!
Eu lucrez cu Janet, am auzit ca gelul negru e cam de proasta calitate de la ei, dar in rest eu am mai incercat si sunt super ok....
La capitolul vopsele acrilice iti recomand Tiger Nails!Stiu k aparent sunt mai scumpe, dar prin faptul ca sunt f bune economisesty de fapt f mult!
Inceaca si spune-ne ce parere ai
Mult succes, Dana! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 30 Aug - 5:39

perdy a scris:
Buna ziua,
Ma numesc Dana si sunt nou venita pe acest forum.
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Ce geluri colorate si vopsele acrlice folositi voi? Vreau sa fac o comanda si am cam ametit cautand. Am un singur gel, negru de la Janet si nu pot spune ca sunt foarte incantata. Eu sunt incepatoare si nu as vrea sa investesc in ceva ce nu merita. Pana acum nu "m-am aruncat" la cine stie ce modele, pentru ca am vrut sa stapanesc bine mai intai constructia si finisajul. O sa merg la un curs de pictura dar pana atunci mi-am spus sa exersez si singurica Smile

Eu iti recomand atat gelurile colorate, cat si vopselele acrilice de la Tiger Nails. Am incercat si eu doua geluri colorate de la Janet, dar, din punctul meu de vedere, nici nu se compara. Cele de la Tiger acopera perfect chiar daca le aplici in strat ffffffffffffffff subtire!!
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 30 Aug - 6:23

...intr-adevar...gelul negru de la Janet e oribil...nu se usuca in lampa nici daca il tii 10 minute...e numai bun de aruncat ! am si gel roz si albastru de la Janet si acelea sunt ok.
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
perdy




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 30/08/2010

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 30 Aug - 21:50

Va multumesc frumos pentru raspunsurile voastre. Sunteti minunate.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 1 Sept - 8:27

Eu folosesc gel color de la evelyn... Mi se par foarte bune... si nici nu sunt scumpe!
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 1 Sept - 12:18

credeam k numai eu am problema asta cu gelurile color de la janet. Dar e ok sa combin mai multe firme de geluri? de ex constructia cu janet si french-ul color cu tiger?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 1 Sept - 12:20

Anushka a scris:
credeam k numai eu am problema asta cu gelurile color de la janet. Dar e ok sa combin mai multe firme de geluri? de ex constructia cu janet si french-ul color cu tiger?

Eu am combinat constructia de la Tiger cu color de la Janet si de la Diamond si n-au avut nimic Smile
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 2 Sept - 2:51

ah , da? Very Happy
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 2 Sept - 3:41

Anushka a scris:
ah , da? Very Happy

Dap...si un timp am folosit: primer de la Janet, AllRound Blue de la Tiger, geluri colorate Janet si Diamond si Finish de la Diamond Very Happy Si n-am avut probleme de niciun fel Razz
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 2 Sept - 5:16

Tushky a scris:
Anushka a scris:
ah , da? Very Happy

Dap...si un timp am folosit: primer de la Janet, AllRound Blue de la Tiger, geluri colorate Janet si Diamond si Finish de la Diamond Very Happy Si n-am avut probleme de niciun fel Razz

Tushky, si tu ai primer din acela fara acid de la Janet (ultrabond primer)? Mie mi se pare ca nu se evapora de pe unghie...si nici nu ramane asa lipicios dupa el... nu stiu... e ok? asa e si la tine?! mie mi-e frica sa il folosesc ca ma gandesc ca poate nu e bun al meu Razz flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 2 Sept - 6:06

gabriela89 a scris:
Tushky a scris:
Anushka a scris:
ah , da? Very Happy

Dap...si un timp am folosit: primer de la Janet, AllRound Blue de la Tiger, geluri colorate Janet si Diamond si Finish de la Diamond Very Happy Si n-am avut probleme de niciun fel Razz

Tushky, si tu ai primer din acela fara acid de la Janet (ultrabond primer)? Mie mi se pare ca nu se evapora de pe unghie...si nici nu ramane asa lipicios dupa el... nu stiu... e ok? asa e si la tine?! mie mi-e frica sa il folosesc ca ma gandesc ca poate nu e bun al meu Razz flower


Din ala am si e ok Very Happy N-am avut pb.
Sus In jos
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 23 Sept - 12:28

Si eu am o problema cu culorile acrilice Sad
Am un set cu cateva culori dar nu prea sunt multumita de ele .. am vrut sa cumpar de la Tiger Nails dar cineva mi a zis ca sunt mai bune alea de la Polycolor .. si acum nu stiu ce sa cumpar .. sunt cam nedumerita!

As vrea niste culori bune .. sa le pot folosi si pt one-stroke!
Poate ma ajuta cineva pana se termina saptamana ca sa mai prind si eu reducerile de la Tiger :D asta in caz ca am sa mi iau dinalea!
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 23 Sept - 23:40

Deea, conteaza f mult si pensula folosita pt one-stroke!!!!trebuie sa fie de f buna calitate, mai ales k esti incepatoare....pt mai multe detalii las pe altcineva sa te ajute k nu vreau sa spun prostii:D


o zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
DeEa Nails

DeEa Nails


Numarul mesajelor : 33
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 35
Localizare : Iasi/ Onesti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 23 Sept - 23:53

Am deschis un topic nou special pt one-stroke .. poate ma ajuta cineva zambet larg si in legatura cu asta ..
Vazusem la step by step un model super dragutz facut de Coralia cu vopsele de la Tiger si am vazut ca acopera destul de bine si sunt bune .. asta din ce am vazut eu acolo .. acuma astept sa si dea si ea cu parerea .. poate am sa mi iau dinalea!!

Ms oricum Luminitache
Sus In jos
http://d33yutza.hi5.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 24 Sept - 3:29

Buna, si eu am avut vopsele de la maimeri si nu am putut sa fac nici o petala cu ele prin one stroke, dar cu cele de la Tiger Nails pot sa leg si eu cateva floricele fara sa fi facut un curs ( m-a invatat Lilishor) dar in principiu reusesc.In plus albul chiar are o putere mare de acoperire. Are multe culori placute si greu de gasit in librarii sau galerile de arta deci: iti recomad setul cu mare drag si eu.
Pt dovada iti pun si o poza cu o floricica facuta cu tehnica chinezeasca. Doar ca e facuta la departare si cam in ceata , tocmai de aceea nu pun poze de obicei.

geluri colorate si vopsele acrilice Pozebirou029

Uploaded with ImageShack.us

P.S. adica vreau sa ma laud lol!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 24 Sept - 4:52

DeEa Nails a scris:
Am deschis un topic nou special pt one-stroke .. poate ma ajuta cineva zambet larg si in legatura cu asta ..
Vazusem la step by step un model super dragutz facut de Coralia cu vopsele de la Tiger si am vazut ca acopera destul de bine si sunt bune .. asta din ce am vazut eu acolo .. acuma astept sa si dea si ea cu parerea .. poate am sa mi iau dinalea!!

Ms oricum Luminitache

Deea, iti recomand cu incredere vopselele de la Tiger Nails. Eu lucrez numai cu ele acum. Smile

Cred ca s-a vazut si diferenta la pozele pe care le am. Smile

Asa ca te poti grabi sa iti pui comanda pt reducere flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 24 Sept - 9:49

Eu folosesc Mamieri - Policolor . Ma inteleg foarte bine cu ele, atat pentru one-stoke cat si pentru pictura . Sunt convinsa ca si vopsele acrilice de la Tiger sunt foarte bune, la fel ca si celelalte produse ale lor. Si in plus, cum a mentionat si luminitache , ai nevoie si de o pensula-2 de one-stroke bune.

Cu siguranta Tina te va indruma catre cele mai potrivite produse pentru pictura ( mai ales ca spunea ca are niste pensule super de one-stoke).

Voi posta modele de one-stroke realizate cu vopsele Policolor-Mamieri in topicul cu fotografii.
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 24 Sept - 12:55

din punctul meu de vedere cele mai bune si cu pigmentul cel mai bun sunt cele de la tiger...in plus cred k oricine ar putea picta cu ele ca sunt usor solubile si se intind perfect pe unghie , fara borbonele sau bulisoare de aer...
deci eu recomand tiger nails
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 24 Sept - 23:30

perdy a scris:
Buna ziua,
Ma numesc Dana si sunt nou venita pe acest forum.
Am si eu o problema, poate ma puteti ajuta. Ce geluri colorate si vopsele acrlice folositi voi? Vreau sa fac o comanda si am cam ametit cautand. Am un singur gel, negru de la Janet si nu pot spune ca sunt foarte incantata. Eu sunt incepatoare si nu as vrea sa investesc in ceva ce nu merita. Pana acum nu "m-am aruncat" la cine stie ce modele, pentru ca am vrut sa stapanesc bine mai intai constructia si finisajul. O sa merg la un curs de pictura dar pana atunci mi-am spus sa exersez si singurica Smile
Buna, cei de la janet nu stau bine cu gelurile colorate, deci nu recomand Wink
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 25 Sept - 4:46

iulia_vero a scris:
Buna, si eu am avut vopsele de la maimeri si nu am putut sa fac nici o petala cu ele prin one stroke, dar cu cele de la Tiger Nails pot sa leg si eu cateva floricele fara sa fi facut un curs ( m-a invatat Lilishor) dar in principiu reusesc.In plus albul chiar are o putere mare de acoperire. Are multe culori placute si greu de gasit in librarii sau galerile de arta deci: iti recomad setul cu mare drag si eu.
Pt dovada iti pun si o poza cu o floricica facuta cu tehnica chinezeasca. Doar ca e facuta la departare si cam in ceata , tocmai de aceea nu pun poze de obicei.

geluri colorate si vopsele acrilice Pozebirou029

Uploaded with ImageShack.us

P.S. adica vreau sa ma laud lol!


wa ce fulicica frumyyy

si d-soara in legatura cu"m-a invatat lilisor, nu am facut curs" vrei sa iti trag un pumn in nas? puppy dog eyes
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 25 Sept - 8:41

Lilishor a scris:


si d-soara in legatura cu"m-a invatat lilisor, nu am facut curs" vrei sa iti trag un pumn in nas? puppy dog eyes


Nu poti sa strangi pumnul ca ai stiletto prostut/caraghios zambet subtil yeee! ingeras
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 25 Sept - 14:26

iulia_vero a scris:
Lilishor a scris:


si d-soara in legatura cu"m-a invatat lilisor, nu am facut curs" vrei sa iti trag un pumn in nas? puppy dog eyes


Nu poti sa strangi pumnul ca ai stiletto prostut/caraghios zambet subtil yeee! ingeras

ha hahaahaaaaaa!!! HAHAHAHA

Nah Lilishor.... daca ti-a trebuit stiletto....

lol!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 25 Sept - 23:32

Moderator_TigerNails a scris:
iulia_vero a scris:
Lilishor a scris:


si d-soara in legatura cu"m-a invatat lilisor, nu am facut curs" vrei sa iti trag un pumn in nas? puppy dog eyes


Nu poti sa strangi pumnul ca ai stiletto prostut/caraghios zambet subtil yeee! ingeras

ha hahaahaaaaaa!!! HAHAHAHA

Nah Lilishor.... daca ti-a trebuit stiletto....

lol!

stiti c vorbesc o bucuresteank, o ardeleanca(juma bucovineanca) si doua moldovence knd s intalnesc?
1. fa asa
2. cola sau fanta?cola sau fanta?
3. no...fain la oras?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 25 Sept - 23:58

Lilishor a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
iulia_vero a scris:
Lilishor a scris:


si d-soara in legatura cu"m-a invatat lilisor, nu am facut curs" vrei sa iti trag un pumn in nas? puppy dog eyes


Nu poti sa strangi pumnul ca ai stiletto prostut/caraghios zambet subtil yeee! ingeras

ha hahaahaaaaaa!!! HAHAHAHA

Nah Lilishor.... daca ti-a trebuit stiletto....

lol!

stiti c vorbesc o bucuresteank, o ardeleanca(juma bucovineanca) si doua moldovence knd s intalnesc?
1. fa asa
2. cola sau fanta?cola sau fanta?
3. no...fain la oras?


HAHAHAHA

Lilishor! asteptare

Ti-am mai zis ca-s BRASOVEANCA! Rolling Eyes Iar Cora e banateanca! zambet subtil
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyDum 26 Sept - 7:09

tina ...vezi k iti trag un pumn in nas ai zis k stai de la 3 ani(sau 8 ) in baneasa...deci BUCULESTI
Sus In jos
Gabry

Gabry


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/02/2010

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 10 Noi - 11:07

Buna, am si eu o mica problema cu vopselele acrilice....tocmai am facut un curs si bineinteles am inceput sa desenez unghiutele clientelor....dar surpriza....se duce de la varfuri in sus...chiar din a II a zi...nu inteleg care este problema, eu am sigilat f bine varfurile....ma puteti ajuta va rog ......si sa nu uit..am sunat la cei cu care am facut cursul si am primit un raspuns trasnet....NU STIM !!!...ne interesam si va contactam !!!!....a trecut deja o saptamana....inca se mai intereseaza !!!! Laughing ...
Sus In jos
Gabry

Gabry


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/02/2010

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 10 Noi - 11:15

...am pus si poza cu unghiutele problematice....acestea sunt primele care le-am facut cu vopsele acrilice....nu sunt foarte reusite...dar totusi eu sunt mandra ca am reusit... Very Happy
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 10 Noi - 11:26

din cate shtiu eu .. toate vopselel acrilice se duc de pe margini, kiar dak is f bine sigilate. nu is k gelurile color. inceacrac sa fac french , cu gel color, si doar model mai sus de varf unghiei sau vospele acrilie.. sau incearca sa faci cee ce vrei tu sub gel, poate sub gel nu se duce.. dar sub finish100% se duce.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 10 Noi - 12:05

Gabry a scris:
Buna, am si eu o mica problema cu vopselele acrilice....tocmai am facut un curs si bineinteles am inceput sa desenez unghiutele clientelor....dar surpriza....se duce de la varfuri in sus...chiar din a II a zi...nu inteleg care este problema, eu am sigilat f bine varfurile....ma puteti ajuta va rog ......si sa nu uit..am sunat la cei cu care am facut cursul si am primit un raspuns trasnet....NU STIM !!!...ne interesam si va contactam !!!!....a trecut deja o saptamana....inca se mai intereseaza !!!! Laughing ...

Buna Gabry!

Sunt mai multe posibile cauze la problema ta.
1. Vopselele acrilice in sine nu sunt tocmai potrivite pentru a fi folosite la unghii false.
2. Nu ai lasat pictura destul timp sa se usuce inainte de a aplica finishul peste.
3. Ai dat cu vopsea si pe marginile unghiei. NU se face asta. Marginile trebuiesc lasate FARA vopsea si sigilate BINE cu stratul de gel care vine peste pictura.
4. Suprafata de unghie acoperita cu vopsea acrilica era destul de mare astfel incat, inainte de aplicarea finishului se recomanda clar aplicarea unui alt strat de gel de modelare. (subtire, periat ca pe lacul de unghii)
5. Daca s-a intamplat doar la cateva cliente sau la cateva unghiute, poate fi si vina lor, in sensul ca poate s-au lovit si s-a ciobit putin finishul urmand apoi, inevitabil de altfel, sa se duca din ce in ce mai mult de la varf in sus. De asemenea, poate fi vorba de cliente care isi folosesc mult mainile in activitati precum tastatul la calculator, ceea ce implica "socuri" repetate asupra varfurilor unghiilor. Mai ales in acest caz, iti recomand sa lucrezi cu mare grija si sa ai grija sa:
1. Nu aplici vopseaua in strat gros
2. Lasi vopseaua sa se usuce bine
3. Nu aplici vopseaua pe marginile unghiilor
4. Inainte de gelul de finish, mai aplici un strat subtire de gel de constructie cu care sigilezi BINE marginile libere ale unghiilor.

Sper ca iti vor fi de folos informatiile. In orice caz, sa ne spui si noua cum decurg lucrurile!

Cat despre cei care "NU STIU".... imi pare rau ca ai avut aceasta experienta. :-s
Data viitoare incearca sa te asiguri ca in momentul in care cumperi un produs de undeva, in caz de nevoie, ti se poate si ti se va si oferi suportul tehnic necesar. Dupa parerea mea, ai tot dreptul la asta!


flower

Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 11 Noi - 2:24

G.D. a scris:
din cate shtiu eu .. toate vopselel acrilice se duc de pe margini, kiar dak is f bine sigilate. nu is k gelurile color. inceacrac sa fac french , cu gel color, si doar model mai sus de varf unghiei sau vospele acrilie.. sau incearca sa faci cee ce vrei tu sub gel, poate sub gel nu se duce.. dar sub finish100% se duce.

Peste modelele de dimensiuni reduse se poate aplica fara probleme finish gel. In cazul in care faceti french din aceste vopsele , evitati aplcarea acestora pe marginile unghiilor, lasati sa se usuce foarte bine, IMPORTANT...nu diluati vopseaua , aplicati un stat de gel peste, matuiti cu bufferul , apoi aplicati gelul finish.
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
Gabry

Gabry


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/02/2010

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 11 Noi - 4:31

Va multumesc fetelor...am sa incerc tot ce mi-ati spus si voi...sper sa fie ok a II a oara.. Very Happy
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 15 Noi - 10:48

AM PRMIS CA ATASEZ POZA CU VOPSELE ACRYLICE CARE NU IMI SUNT MIE BUNE SA VEDETI SI VOI SA NU DATI BANI DEGEABA
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 15 Noi - 10:52

SPER CA AM REUSIT SA POSTEZ POZELE
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 15 Noi - 10:53

NORMAL CA NU O SA MAI INCERC OFFF
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 16 Noi - 2:48

oare in cluj gasesc acele vopsele acrylice de la policolor?
plssss halp me ma inclin
Sus In jos
G.D.

G.D.


Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 38
Localizare : Alba Iulia

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 19 Noi - 7:18

pai dak nu gaseshti in cluj.. gaseshti pe net. si pe site-uri de pictura, arta , etc...
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyVin 19 Noi - 9:27

G.D. a scris:
pai dak nu gaseshti in cluj.. gaseshti pe net. si pe site-uri de pictura, arta , etc...
mumoase unghiutze ai ....dar deja ti-am spus:P
pupicei si spor
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyLun 22 Noi - 14:11

cine stie de unde pot s procur vopsele acrilice policolor?sa imi lasa-ti un p.m. va rog cat mai repede
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 23 Noi - 1:32

multumesc!
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 23 Noi - 3:06

G.D. a scris:
pai dak nu gaseshti in cluj.. gaseshti pe net. si pe site-uri de pictura, arta , etc...

multumesc mult pt rasp:D...intre timp am gasit un mag in cluj:P

o zi buna:*sarut*
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 23 Noi - 13:00

cine ma ajuta si p mine cu vopselele policolor?dak stiti magazine in arad sau timisoara?sau pagina d net?un p.m .va rog
Sus In jos
andra_b




Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 01/12/2009

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMar 23 Noi - 13:39

eu zic sa dai un search pe google sa vezi unde gasesti
Sus In jos
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyMier 24 Noi - 10:57

am rezolvat!nu am gasitp net
Sus In jos
adel1791




Numarul mesajelor : 17
Data de inscriere : 30/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Rm. Valcea

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 1 Ian - 11:45

Moderator_TigerNails a scris:
Gabry a scris:
Buna, am si eu o mica problema cu vopselele acrilice....tocmai am facut un curs si bineinteles am inceput sa desenez unghiutele clientelor....dar surpriza....se duce de la varfuri in sus...chiar din a II a zi...nu inteleg care este problema, eu am sigilat f bine varfurile....ma puteti ajuta va rog ......si sa nu uit..am sunat la cei cu care am facut cursul si am primit un raspuns trasnet....NU STIM !!!...ne interesam si va contactam !!!!....a trecut deja o saptamana....inca se mai intereseaza !!!! Laughing ...

Buna Gabry!

Sunt mai multe posibile cauze la problema ta.
1. Vopselele acrilice in sine nu sunt tocmai potrivite pentru a fi folosite la unghii false.
2. Nu ai lasat pictura destul timp sa se usuce inainte de a aplica finishul peste.
3. Ai dat cu vopsea si pe marginile unghiei. NU se face asta. Marginile trebuiesc lasate FARA vopsea si sigilate BINE cu stratul de gel care vine peste pictura.
4. Suprafata de unghie acoperita cu vopsea acrilica era destul de mare astfel incat, inainte de aplicarea finishului se recomanda clar aplicarea unui alt strat de gel de modelare. (subtire, periat ca pe lacul de unghii)
5. Daca s-a intamplat doar la cateva cliente sau la cateva unghiute, poate fi si vina lor, in sensul ca poate s-au lovit si s-a ciobit putin finishul urmand apoi, inevitabil de altfel, sa se duca din ce in ce mai mult de la varf in sus. De asemenea, poate fi vorba de cliente care isi folosesc mult mainile in activitati precum tastatul la calculator, ceea ce implica "socuri" repetate asupra varfurilor unghiilor. Mai ales in acest caz, iti recomand sa lucrezi cu mare grija si sa ai grija sa:
1. Nu aplici vopseaua in strat gros
2. Lasi vopseaua sa se usuce bine
3. Nu aplici vopseaua pe marginile unghiilor
4. Inainte de gelul de finish, mai aplici un strat subtire de gel de constructie cu care sigilezi BINE marginile libere ale unghiilor.

Sper ca iti vor fi de folos informatiile. In orice caz, sa ne spui si noua cum decurg lucrurile!

Cat despre cei care "NU STIU".... imi pare rau ca ai avut aceasta experienta. :-s
Data viitoare incearca sa te asiguri ca in momentul in care cumperi un produs de undeva, in caz de nevoie, ti se poate si ti se va si oferi suportul tehnic necesar. Dupa parerea mea, ai tot dreptul la asta!


flower



aceeasi problema o am si eu si de cele mai multe ori am preferat sa renunt la vopselele acrilice Sad Deci printre factorii principali pentru aceasta problema se afla si timpul de uscare. eu fac modelul la o mana , ma apuc si de cealalta, dupa ce termin aplic pe prima mana gel usuc 3min in lampa , dau si cealalta mana cu gel usuc, degresez dau cu finish si gata. Asta sa fie cauza, nu au fetele rabdare la uscare si se aleg cu unghiutze sterse in varf? Folosesc produse de la IBD si vopsele de la Polycolor oftat
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptyJoi 10 Feb - 11:51

De vopsele acrilice de la Moyra ce stiti?! A incercat cineva? Sunt bune de ceva?
Sus In jos
Baby94

Baby94


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 17/11/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 3 Dec - 2:49

Feteloor ajutati ma iar Sad Sad Sad mi am luat vopsele acrilice de la tienda magazinul online sam incerkat sa fac un model simplu ..am aplicat vopseaua pe unghia matuita am bagat de 2 ori in lampa a cate 2 min in total 4 min iar apoi am aplicat finishul si mi sa strans vopseaua de gel:(( ce sa fac?cat sa o las sa se usuce?mentionez k am diluat o putin k apa.multumesc
Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 3 Dec - 2:56

cand folosesti vopsea acrilica o lasi sa se usuce cateva min la aer...nu la lampa...
Sus In jos
Baby94

Baby94


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 17/11/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 3 Dec - 3:02

ramo multumesc probabil aici am gresit eu bagam in lampa..sper ca acum sa mi iasa.*Surprised zi buna
Sus In jos
ramo_cky

ramo_cky


Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 09/10/2011
Varsta : 36
Localizare : iasi

geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice EmptySam 3 Dec - 3:12

si inca ceva..eu una dupa ce fac modelul cu culori acrilice, fac pauza de tigara :D cat se uscuca si apoi mai dau un strat subtire de gel...si vopselele le diluez sa aiba consistenta unei smantani (nici prea groasa dar nici aproasa)
Sus In jos
Continut sponsorizat





geluri colorate si vopsele acrilice Empty
MesajSubiect: Re: geluri colorate si vopsele acrilice   geluri colorate si vopsele acrilice Empty

Sus In jos
 
geluri colorate si vopsele acrilice
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: