***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......

In jos 
+6
Moderator_iulia_vero
Beky
Admin_Coralia
gabriela89
Tushky
lili2deea
10 participanți
AutorMesaj
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptySam 2 Oct - 5:47

Buna,
Eu sunt noua pe aici,posesoare de unghii in gel si dorindu-mi sa aflu cat m-ar costa baza acestei afaceri,am cautat in catalogul Tigernails produse ce le-am gasit rasfoind acest forum din discutiile voastre.

Am rugamintea sa-mi spune-ti daca este ok tot ce va urma...din lista....
1.Allround gel blue II-105,00
2.Prima allround gel pink-105,00
3.Ultra grip french-115,00
4.ulei cuticule-16,50
5.Solutie antifugal-30,00
6.Primer ultra bond-25,00
7.Dezinfectant-26,00
8.Role celuloza-35,00
9.Pila 100/180-6,00
10.Pila 180/240-6,00
11.Bufer alb 100/100-4,00
12.Penseta nail art-26,00
13.Perie unghii-7,00
14.Cutie dezinfectare-99,00
15.Lampa uv 4 tuburi TN-280,00
16.Sabloane modelare hartie-52,00
17.Freza Promed 520 -730,00
18.Set freze promed -312,00
19.Set pensule nail art-94,00
20.lac unghii 10 buc.-166,00
21.lac sclipici 10 buc.-166,00
22.display lac unghii-54,00
23.sclipici 5buc.-115,00
24.sablon stamping konad 10 buc-187,00
25.stampila dubla+razuitor-18,00
26.vopsea acrilica 5 buc.55,00
27.Banda fibra sticla-29,00

Total:2863,50 ron

As vrea sa stiu cam cu ce produse as putea sa incep aceasta mica pasiune a mea dar si a voastra,produse cu care ati inceput si voi,sau ati incepe....
plssssss
Multumesc,
inca o data felicitari pt forum.



Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptySam 2 Oct - 12:37

lili2deea a scris:
Buna,
Eu sunt noua pe aici,posesoare de unghii in gel si dorindu-mi sa aflu cat m-ar costa baza acestei afaceri,am cautat in catalogul Tigernails produse ce le-am gasit rasfoind acest forum din discutiile voastre.

Am rugamintea sa-mi spune-ti daca este ok tot ce va urma...din lista....
1.Allround gel blue II-105,00
2.Prima allround gel pink-105,00
3.Ultra grip french-115,00
4.ulei cuticule-16,50
5.Solutie antifugal-30,00
6.Primer ultra bond-25,00
7.Dezinfectant-26,00
8.Role celuloza-35,00
9.Pila 100/180-6,00
10.Pila 180/240-6,00
11.Bufer alb 100/100-4,00
12.Penseta nail art-26,00
13.Perie unghii-7,00
14.Cutie dezinfectare-99,00
15.Lampa uv 4 tuburi TN-280,00
16.Sabloane modelare hartie-52,00
17.Freza Promed 520 -730,00
18.Set freze promed -312,00
19.Set pensule nail art-94,00
20.lac unghii 10 buc.-166,00
21.lac sclipici 10 buc.-166,00
22.display lac unghii-54,00
23.sclipici 5buc.-115,00
24.sablon stamping konad 10 buc-187,00
25.stampila dubla+razuitor-18,00
26.vopsea acrilica 5 buc.55,00
27.Banda fibra sticla-29,00

Total:2863,50 ron

As vrea sa stiu cam cu ce produse as putea sa incep aceasta mica pasiune a mea dar si a voastra,produse cu care ati inceput si voi,sau ati incepe....
plssssss
Multumesc,
inca o data felicitari pt forum.





Dupa parerea mea este f ok. Ti-ar mai trebui un Quick Finish II, care da un luciu superb si de durata unghiilor, cateva oje speciale pentru stampilute si o pensula Kolinsky Nr. 5 pentru gel.

Succes! Very Happy
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyDum 3 Oct - 1:55

lili2deea a scris:
Buna,
Eu sunt noua pe aici,posesoare de unghii in gel si dorindu-mi sa aflu cat m-ar costa baza acestei afaceri,am cautat in catalogul Tigernails produse ce le-am gasit rasfoind acest forum din discutiile voastre.

Am rugamintea sa-mi spune-ti daca este ok tot ce va urma...din lista....
1.Allround gel blue II-105,00
2.Prima allround gel pink-105,00
3.Ultra grip french-115,00
4.ulei cuticule-16,50
5.Solutie antifugal-30,00
6.Primer ultra bond-25,00
7.Dezinfectant-26,00
8.Role celuloza-35,00
9.Pila 100/180-6,00
10.Pila 180/240-6,00
11.Bufer alb 100/100-4,00
12.Penseta nail art-26,00
13.Perie unghii-7,00
14.Cutie dezinfectare-99,00
15.Lampa uv 4 tuburi TN-280,00
16.Sabloane modelare hartie-52,00
17.Freza Promed 520 -730,00
18.Set freze promed -312,00
19.Set pensule nail art-94,00
20.lac unghii 10 buc.-166,00
21.lac sclipici 10 buc.-166,00
22.display lac unghii-54,00
23.sclipici 5buc.-115,00
24.sablon stamping konad 10 buc-187,00
25.stampila dubla+razuitor-18,00
26.vopsea acrilica 5 buc.55,00
27.Banda fibra sticla-29,00

Total:2863,50 ron

As vrea sa stiu cam cu ce produse as putea sa incep aceasta mica pasiune a mea dar si a voastra,produse cu care ati inceput si voi,sau ati incepe....
plssssss
Multumesc,
inca o data felicitari pt forum.






Stampilute si lacuri pentru stampilute ai putea sa iti cumperi direct de la reprezentanti... cred ca sunt mai ieftine... Daca nu stii site-ul iti pot trimite un pm... In geluri merita sa investesti... Gelurile, lipiciul pentru tips-uri si eu il iau de la tiger, dar lacurile nail art, sclipiciuri, paietute etc alea mi le iau mai ieftine... Acum depinde de tine cati bani ai, cat esti dispusa sa investesti etc etc... Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyDum 3 Oct - 10:10

salut

eu am inceput cu un kitt de 580 de lei de la NSI o freza de 400 buna si o lampa cu 4 neoane cu 250 de lei . de curand mi-am luat un aspirator pt praf (de pe net , era la oferta) cu 200 de lei ..........total = 1430 , deci cam la jumate si sunt mai mult ca suficiente Smile

in plus de calitate Smile mai am eu ceva geluri si vopsele acrilice....alea le-am luat inainte sa incept serios treaba cu unghiile
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyDum 3 Oct - 13:04

Tushky a scris:
lili2deea a scris:
Buna,
Eu sunt noua pe aici,posesoare de unghii in gel si dorindu-mi sa aflu cat m-ar costa baza acestei afaceri,am cautat in catalogul Tigernails produse ce le-am gasit rasfoind acest forum din discutiile voastre.

Am rugamintea sa-mi spune-ti daca este ok tot ce va urma...din lista....
1.Allround gel blue II-105,00
2.Prima allround gel pink-105,00
3.Ultra grip french-115,00
4.ulei cuticule-16,50
5.Solutie antifugal-30,00
6.Primer ultra bond-25,00
7.Dezinfectant-26,00
8.Role celuloza-35,00
9.Pila 100/180-6,00
10.Pila 180/240-6,00
11.Bufer alb 100/100-4,00
12.Penseta nail art-26,00
13.Perie unghii-7,00
14.Cutie dezinfectare-99,00
15.Lampa uv 4 tuburi TN-280,00
16.Sabloane modelare hartie-52,00
17.Freza Promed 520 -730,00
18.Set freze promed -312,00
19.Set pensule nail art-94,00
20.lac unghii 10 buc.-166,00
21.lac sclipici 10 buc.-166,00
22.display lac unghii-54,00
23.sclipici 5buc.-115,00
24.sablon stamping konad 10 buc-187,00
25.stampila dubla+razuitor-18,00
26.vopsea acrilica 5 buc.55,00
27.Banda fibra sticla-29,00

Total:2863,50 ron

As vrea sa stiu cam cu ce produse as putea sa incep aceasta mica pasiune a mea dar si a voastra,produse cu care ati inceput si voi,sau ati incepe....
plssssss
Multumesc,
inca o data felicitari pt forum.





Dupa parerea mea este f ok. Ti-ar mai trebui un Quick Finish II, care da un luciu superb si de durata unghiilor, cateva oje speciale pentru stampilute si o pensula Kolinsky Nr. 5 pentru gel.

Succes! Very Happy

Lili2deea, cred ca lista e completa daca adaugi si ce ti-a recomandat Tushky. Iti recomand cu incredere produsele Tiger Nails. Au o gama foarte larga de produse si iti vei gasi sigur produse pe gustul tau si pentru felul tau de lucru.
In plus, din cate stiu eu, pentru o valoare a comenzii cum ai tu, vei putea beneficia de preturile profi, care sunt mult mai avantajoase!

Se vede ca ti-ai facut temele de casa study si te-ai interesat de produse.

Bafta multa in ceea ce doresti sa faci si daca mai ai intrebari, nu ezita sa le pui pe forum Smile

flower flower flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyDum 3 Oct - 13:07

Gabriela89, la Tiger produsele pt stamping sunt chiar putin mai ieftine decat la reprezentanti, iar la prima comanda data in magazinul lor online, sau, daca esti persoana fizica, la fiecare comanda data direct in magazinul online, primesti si reducere. flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 2:05

Buna,
Va multumesc tare mult de sfaturi si pt parerea voastra.
Mai am totusi o nelamurire....
Daca fac un curs aici in Bacau la un salon profesionist,care se ocupa si de aceste cursuri,si costa 1000 lei timp de o luna,crede-ti ca se invata ceva la aceste cursuri,ceva destul de folositor si mult mai mult decat as putea sa invat separat in afara acestui curs?
Mai exact daca se merita banii pe un asemea curs sau as putea sa platesc pe cineva care deja se ocupa cu asa ceva ca sa-mi dea niste lectii?
Voi cum ati procedat?

si inca o mica nelamurire.......
Am citit tot pe forum ca imi este necesara un PFA,am un pfa deschis pt faptul ca lucrez in sistemul bancar (nu e roz viata aici si caut ceva paralel),intrebarea e: tre sa emit facturi pers carora le voi face unghiile sau de fapt cum tre sa fac ca sa nu am probleme cu cei de la fisc.....

Va multumesc pentru toate rasp,si o sa va tin la curent cu toata evolutia mea.....in unghii.

pup pe toate.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 5:51

Admin_Coralia a scris:
Gabriela89, la Tiger produsele pt stamping sunt chiar putin mai ieftine decat la reprezentanti, iar la prima comanda data in magazinul lor online, sau, daca esti persoana fizica, la fiecare comanda data direct in magazinul online, primesti si reducere. flower


Da, putiin mai ieftine. m-am uitat si eu pe site Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 5:52

....eu iti spun sincer ca am incercat sa fac unghii cu ce am invatat de la tipele la care ma duceam la manichiura....insa....nu a fost suficient, parerea mea .....

am facut un curs la timisoara la janet ....de fapt l-am primit "din partea casei pt ca am cumparat de la ei produse de o valoare mai mare"

si apoi cand mi-am deschis salonul meu am facut un curs acreditat de ministerul muncii

+ inca 2 cursuri de cate o zi pt nail art , unul la crystal nails baia mare, altul la diamond pink la cj
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 8:33

doriss poate ne arati si noua pozici cu ce ai invatat pe acolo :D , cat au costat si daca intradevar ai invatat lucruri frumoase din acele cursuri de o zi.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 8:49

Beky,

cursul acreditat a costat 800 de lei si durat 3 zile, a fost un curs intensiv Exclamation adica...mai putina teorie , mai multa practica, destul de obositor as spune pt ca era de la 9:00 la 19:00, in orice caz a fost super interesant....am folosit materialele lor, cursantele aveau nevoie doar de pensula nr 4 si 6.

celalate cursuri au fost la baia mare la sediul crystal nails si la diamond pink la cj, ambele au costat cate 300 de lei . La cel de la baia mare, aveai nevoie de gelurile lor, ori le aveai, ori le cumparai de acolo, apropo, au o super carte de pictura flower

Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 10:57

[quote="doriss"]....eu iti spun sincer ca am incercat sa fac unghii cu ce am invatat de la tipele la care ma duceam la manichiura....insa....nu a fost suficient, parerea mea .....


Lili2deea, a intrebat daca poate sa mearga la cineva sa o invete nu sa se uite cum i-au facut ei manichiuristele.

Lili e ok sa mergi la curs ca inveti lucruri acolo. Unele le inveti la curs si unele chiar de aici unde sunt adunate ffffffffffffffffffffffff multe informatii care le obtii la 10 cursuri diferite.

Acum depinde si la care scoala vrei sa mergi eu nu stiu nici una care sa dureze o luna si sa coste 1000 ron.
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 12:16

lili2deea a scris:
Buna,
Va multumesc tare mult de sfaturi si pt parerea voastra.
Mai am totusi o nelamurire....
Daca fac un curs aici in Bacau la un salon profesionist,care se ocupa si de aceste cursuri,si costa 1000 lei timp de o luna,crede-ti ca se invata ceva la aceste cursuri,ceva destul de folositor si mult mai mult decat as putea sa invat separat in afara acestui curs?
Mai exact daca se merita banii pe un asemea curs sau as putea sa platesc pe cineva care deja se ocupa cu asa ceva ca sa-mi dea niste lectii?
Voi cum ati procedat?

si inca o mica nelamurire.......
Am citit tot pe forum ca imi este necesara un PFA,am un pfa deschis pt faptul ca lucrez in sistemul bancar (nu e roz viata aici si caut ceva paralel),intrebarea e: tre sa emit facturi pers carora le voi face unghiile sau de fapt cum tre sa fac ca sa nu am probleme cu cei de la fisc.....

Va multumesc pentru toate rasp,si o sa va tin la curent cu toata evolutia mea.....in unghii.

pup pe toate.

nu ar fi mai simplu pt tine sa te invete o fata care face deja unghii? in sensul k sa ii platesti ei si sa se ocupe ceva timp de tine si sa te invete pe-ndelete...sa fii tu singurica , nu cate 6 persoane cate sunt la cursurile specializate
Uite spre exemplu daca tot e iulia_vero cu noi aici si ca tot sunteti din acelasi oras, poate te ajuta ea... ( zic si io... nu ma bate iulia_vero Smile)) ) afro
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 12:50

iulia,

cred k nu m-ai inteles...si nici eu nu m-am exprimat foarte corect ......am rugat-o pe tipa la care mergem eu la mani sa imi arate detaliat cum se fac unghiile Smile

mi-a aratat dar sincer vorbind.....eu cel putin asta am patit ......e clar ca nici o manichiurista nu o sa iti arate secrete meseriei, poate are niste "ponturi" pe care nu vrea sa le impartaseasca.....si sincer e de inteles .,...pt ca asa e clar ca isi pierde clienta (in cazul asta eu) si o mai pierde si pe cea mai buna prietena a mea , care isi face unghiile la mine acum , pt ca am invatat sa le pun corect si in fond e prietena mea....

si sa fim seriosi ca totul se rezuma la bani si e de normal daca stai sa te gandesti ....asa ca ...prea putine fete o sa fie atat de dragutze incat sa "piarda bani"

repet, este ceea ce am patit eu si este parerea mea, in legatura cu subiectul tratat


eu am facut acel curs , am fost foarte multumita si s-au ocupat f bine, ca doar i-am platit pt asta

increzut :-s
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 13:40

Da inteleg ce vrei sa zici dar sincer dupa mine toti suntem oameni si nu putem lucra 24/24. si nici atunci nu am face fata, de multe ori clienta vrea maine sau poimaine si nu am timp si ii recomad pe altcineva.
Stii ce zice atunci clienta?Aaaa nu ca daca nu face ca tine, da' chiar nu poti? dimineta cat mai devreme sau seara cat mai tarziu?


''eu am facut acel curs , am fost foarte multumita si s-au ocupat f bine, ca doar i-am platit pt asta''

Da pe fata aia ai rugat-o sau ai platit-o?
Daca nu ai platit-o poate de aia nu ti-a aratat tot.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 14:13

iulia....

i-am oferit bani....dar....nu prea i-a vrut initial, m-a facut sa inteleg ca...imi arata si fara bani , insa eram convinsa ca nu prea vrea sa arate f multe

si cand i-am platit intretinerea i-am data mult mai mult fata de cat costa Smile

si ..................am apelat la curs.... teoria , cu totii o stim , insa practica ne omoara ,


si am simtit eu pe propria piele , cand deseori intampinam povestea cu unghiile care prindeau aer, chiar am trimis numeroase mesaje pe grup, multumesc f mult pe raspunsuri...am schimbat numeroase geluri... am facut ce m-au sfatuit fetele....insa cand am vazut de la un profesionist , cum trebuie facut si unde am gresit , atunci am realizat cum sta treaba.....pana nu vezi cu ochii tai...nu prea iti dai seama
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 14:17

.....si pt ca mami avea un SRL , fara activitate, i-am schimbat codul CAEN, am imparitit apartementul unde au ai mei un sediu ....si mi-am deschis un mic salon, o sa pun poze (trebuie sa ma uit in urma sa var cum se ataseaza ca nu mai stiu) si o sa va arat cum l-am amenajat flower

o seara minunata !
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 4 Oct - 23:54



Buna fetelor,
Am atasat sitte-ul unde am vazut ca se pot face aceste cursuri unul de manichiura-pedichiura care tine 3 luni cu 1000 ron si unul de stilist-protezist in unghii care tine 1 luna si costa 1500 ron.... am observat diferenta dintre ele,si m-am orientat spre al 2-lea curs.

*************text cenzurta (va rog sa cititi regulille forumului)

Voi,v-ati deschis saloane si automat in acel salon mai faceti si altceva,gen coafura,cosmetica? sau un mic salon acasa?

imi puteti spune mai detaliat care este procedura in sine cu acel PFA.care este rolul acesui pfa pe langa faptul ca tre sa fiu in legalitate cu niste bani...

cred ca totusi am sa fac cursul,cu ocazia asta mi se elibereaza si o diploma,poate da bine la cliente,pusa pe un perete....

Stiti....am o mare sau un mare gand.....care ma preocupa.....

Pe de o parte imi este un pic frica sa ma apuc de asta,daca nu voi avea cliente,daca nu le place la mine acasa (este ok la mine,renovat destul de curand) sau nu le pot face modelul pe care si-l doresc, dar pe de alta parte imi doresc atat de mult.... si stiu ca destul de tarziu va veni acea zi in care sa fiu pe deplin multumita de mine si de ceeea ce fac....

Multumesc pt primirea calda cu care m-ati intampinat.
Lili2deea





Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMar 5 Oct - 2:46

Buna,
Am luat legatura cu cei de la Esthetique Beauty Center si pot sa fac cursul 2 cel cu stilist protezist unghii 1500 ron /1 luna,fara sa fie necesar sa fac un curs de manichiura-pedicura initial.... Super! numai ca aceste cursuri incep din ianuarie urmatoarea atapa.... e bine si asa,pana una alta ma mai invata manichiurista mea profesionista,de care sunt extrem de multumita,iulia_vero Very Happy Very Happy Very Happy Si careia ii multumesc pt sfatul dat si parerea sa de a ma apuca de aceasta mica pasiune.

Pup pe toate.
lili2deea.

Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMar 5 Oct - 23:56

Buna,
am si eu o problema referitor la acest forum.
ori nu stiu,ori calculatorul meu de la serv(acasa nu mai am timp sa ma uit) are o problema.
Va rog spuneti-mi si mie pasii cum pot sa vizualizez pozele atasate de fete.
unde le gasesc? in galerie nu mi se deschid imi arata numai cine le-a atasat,dar imaginea in sine nu,plssss.

Multumesc,
pup
lili2deea
Sus In jos
Sibyle




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 06/10/2010

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMier 6 Oct - 7:06

buna eu sunt noua in acest domeniu si am mici probleme legate de unghii si preturi
! unghiile : deci am o problema deoarece dupa ce am terminat de pus unghia si is gata cu tot deci respect pasii de aplicare , dupa aproximativ 3 4 zile pica unghia intra aer si apoi pica ...dc se intampla asta is de vina si produsele folosite?
Sus In jos
Sibyle




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 06/10/2010

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMier 6 Oct - 7:06

iar in legatura cu preturiile nu prea stiu ce preturi sa pun
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyMier 6 Oct - 8:58

Buna,
am rezolvat problema mea cu pozele,am ajuns acasa mai devreme de la serv si calc de acasa imi da voie sa vizualizez pozele voastre.... adevarul e......ca sunt superbe....
abia astept sa ajung si eu sa pot face asemenea minunatii....
sunteti adevarate maiestre in arta unghiilor...

pup
lili2deea
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyJoi 7 Oct - 0:20

Bine ai venit printre noi, Sibyle!
In legatura vu problemutza ta.....Cel mai sigur k din cauza procedurii iti intra aer, este o problema f des intalnita......fii sigura k urmezi pasii pregatirii unghiei si k nu atingi cuticula cu gelul(cu niciunul dintre geluri :-p)......poate cel mai bine ar fi sa ne spui exact care sunt pasii pe kre ii urmezi si produsele pe kre le folosesty; cu siguranta sunt fete pe aici kre au lucrat cu produsele respective si te pot ajuta.......

Cat despre preturi......eu pun unghiile cu tips cu 50 lei si constructia cu 55 lei, pe langa astea e 5 lei french-ul si modelul se plateste separat

O zi frumoasa! flower

Sper k ti-am fost de folos
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyJoi 7 Oct - 1:02

Buna,
luminitache pretul de 55 lei e si pret de reincarcare?
Te intreb,ca spre deosebire de Bacau la tine preturile sunt f mici...sau esti la inceput?
Te mai intreb si din cauza faptului ca in curand ma voi apuca si eu sa pun unghii...si pana sa le pun pe bani,mai trece multa apa pe Bistrita (trece pe la noi prin Bacau)

Very Happy

pup
lili2deea
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyJoi 7 Oct - 1:15

Buna din nou,
stiti , niciodata nu mi-am pus problema ca din aceasta pasiune vs.afacere,cam care ar fi profitul dintr-o aplicatie sau constructie unghie cu gel (fara acryl si tips, nu as vrea sa pun tipsuri,am o nesiguranta in ele chiar daca vb in necunostinta de cauza) ?
poate voi ati facut vreun calcul, si mi-as dori asa cu titlu informativ.
Multumesc,
pup
lili2deea
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 8 Oct - 12:49

Pentru ce iti trebuie penseta Nail art? Sad sincer dai banii aiurea:P..mai bine ii ti si iti mai comanzi un gel de constructie. Daca vrei sa pui unghii bine trebuie sa pui cat mai multe. deci o sa consumi ceva gel.

Alt tips: Sunt foarte multe cursuri...e adevarat. Parerea mea e sa faci curs organizat de firma gelurilor cu care vrei sa lucrezi. Fiecare gama are secretele ei. Prerea mea mai ales ca suntem in criza e sa mai tai din lista de ce nu e necesar ..si pune-te sa faci exercitii..adica sa folosesti mult gel.
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 8 Oct - 12:50

N-am vazut tipsuri la tine in lista..... cred k ar fi ok sa incerci si cu tipsuri flower



Spor la joaca Basketball
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyVin 8 Oct - 12:51

luminitache a scris:
Bine ai venit printre noi, Sibyle!
In legatura vu problemutza ta.....Cel mai sigur k din cauza procedurii iti intra aer, este o problema f des intalnita......fii sigura k urmezi pasii pregatirii unghiei si k nu atingi cuticula cu gelul(cu niciunul dintre geluri :-p)......poate cel mai bine ar fi sa ne spui exact care sunt pasii pe kre ii urmezi si produsele pe kre le folosesty; cu siguranta sunt fete pe aici kre au lucrat cu produsele respective si te pot ajuta.......

Cat despre preturi......eu pun unghiile cu tips cu 50 lei si constructia cu 55 lei, pe langa astea e 5 lei french-ul si modelul se plateste separat

O zi frumoasa! flower

Sper k ti-am fost de folos



Din ce oras esti?
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptySam 9 Oct - 2:36

Buna,
Laru, eu am facut o lista cu produsele care am crezut ca-mi vor fi necesare pt a incepe si eu sa pun unghii.
O parte din produsele din lista le-am gasit pe acest forum, in anumite discutii si altele le-am vazut la fata care imi pune si mie unghiile.
Cred, ca cu unele produse am intrecut si eu masura,ai dreptate mai bine imi iau un gel in plus decat toate ''abtipildurile''.
si asa lista e mare,costurile la fel si un curs in Bacau ma costa 1500 lei.
eu vreau sa lucrez cu cele de la tiger, dar in Bacau nu se organizeaza,iar daca s-ar organiza in alt oras,cine stie cand chiar si asa.....

pup
lili2deea

Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... EmptyLun 11 Oct - 0:32

Sry de intarziere.......pretul la intretinere e 40 de lei....la saloane si aici preturile sunt f mari, dar sunt multe fete kre pun acasa si cam asta e pretul, 40-60 de lei pentru aplicarea lor......

O saptamana reusita! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Continut sponsorizat





costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty
MesajSubiect: Re: costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......   costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere....... Empty

Sus In jos
 
costul de inceput pentru aceasta pasiune vs.afacere.......
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: