***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Aplicarea tipsurilor cu gel Logo_t12
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Aplicarea tipsurilor cu gel Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Aplicarea tipsurilor cu gel

In jos 
+23
Anda luz
maggix
simoniyk
gab_bryella
vmarya
MaRiA_
Crssy85
ioaNAils
gabriela89
blueyes
Moderator_iulia_vero
Moderator_TigerNails
Lauretta
daniela
blondynails
lavy_p
woozy
raluca.ralook
luminitache
anapeltea
Admin_Coralia
Lilishor
ANA_ANA
27 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ANA_ANA




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 12/10/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 12 Oct - 5:24

Buna,am si eu o rugaminte,poate cineva sa imi explice care sunt etapele in aplicarea tipsurilor cu gel?Mi-am achizitionat kit-ul care consta in:
- fiber gel
- gel extra white
- gel de sigilare, adeziv pentru aplicat unghii false
- solutie dizolvanta
- ulei pentru cuticule
- buffer
- pila alba duritate 100/100
- pila dreapta duritate 100/180
- pila banana 100/180
- betisoare din lemn de portocal pentru cuticule
- pensula plata nr.6
- pensula plata nr.4
- gel liner
- perie curatat unghiile
- tipsuri stil J11
- cleste pentru taiat tipsuri
- cleaner
- rola servetele
Materialele le am, dorinta de a incepe aceasta activitate o am, idee in mare de care sunt pasii..am, doar ca mi-ar fi de mare ajutor daca cineva ar putea sa imi explice mai detaliat care sunt etapele aplicarii tipsurilor cu gel,nu as vrea totusi sa ma apuc de aplicat unghii si sa fac prostii ireparabile, cum ar fi sa distrug unghiutele cuiva Crying or Very sad
Va multumesc frumos.
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 12 Oct - 9:55

ana_ana cel mai bine si cel mai frumos din partea ta ar fi sa faci un curs....asa dupa ureche sau sa iti explice cineva in scris nu vei reusi niciodata.NU E ASA DE SIMPLU CUM PARE. am vazut destule lucruri ireparabile facute de fete fara curs...asa k cel mai bn pt tine e sa te pui pe un curs
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 13 Oct - 12:25

Sunt de acord cu Lilishor. Este foarte important sa si vezi ce se intaqmpla, nu doar sa citesti despre asta. Daca nu iti permiti un curs, macar incearca sa stai pe langa cineva care pune unghii, care sa iti arate si sa iti explice de ce face ceea ce face. Smile

Bafta multa!
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
anapeltea




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 03/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Noi - 8:00

Buna tuturor, sunt fascinata de acest forum aseara l-am descoperit si m-a apucat 2 noaptea citind ,nu stiam unde sa citesc mai repede,FELICITARI este un adevarat ajutor.
Postez aceasta intrebare in acest topic ca nu stiu inca cum sa deschid unul nou, am o mica nelamurire,ptr inceput eu sunt incepatoare lucrez de 5 luni pe unghii tehnice cu gel,am facut scoala la perfect nails, lucrez cu produse IBD , bun, intrebarea mea este : Cat de mult conteaza calitatea tips-ului,pana acum am avut tipsuri de la ibd,numai ca s-au cam terminat si as vrea sa incerc si altceva ce imi recomandati.
Multumesc frumos.ANA-Maria Peltea
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 5 Noi - 0:30

Bine ai venit, Anapeltea!!! Si eu am lucrat atat cu tipsuri de firma, cat si cu tipsuri no name.....cred k cea mai mare diferenta este la timpul de pilire, in sensul k cele de calitate superioara se pilesc mai usor! In rest, ca rezistenta in timp sau alte criterii se comporta in mod similar, as zice eu. Foarte important insa, este lipiciul!

O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
anapeltea




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 03/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 5 Noi - 11:02

Lipiciul il folosesc tot de la ibd cel de 5 second, pana acum nu am avut problema cu el.
Multumesc mult ptr informatie.
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 9 Noi - 4:11

deci o sa innebunesccc Embarassed tot ma suna cate o fata ca ii crapa unghia:)) cum naiba se poate intampla?!! eu imi fac unghiile c u aceleasi geluri si nu mai patesc asa...
nu-mi pot da sema..unde gresesc si dak gresesc eu:(( ca practic urmez toti pasii... cumva gelul adeziv sa nu fie bun? e obligatoriu sa-l aplic sau pot sari peste el si sa pun direct gel de constructie sau 3in 1? Razz
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 9 Noi - 13:11

nu cred ca poti sari peste gelul adeziv, doar daca folosesti primer. pune mai mult gel pe centrul unghiei sa nu mai crape de la mijloc. si geluri nu iti lua de nailshop. poate or fi bune dar pentru cineva care e profesionist in meserie. ca pana la urma si mana buna face gelul bun. e mai bun janet-ul
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 9 Noi - 15:19

anapeltea a scris:
Buna tuturor, sunt fascinata de acest forum aseara l-am descoperit si m-a apucat 2 noaptea citind ,nu stiam unde sa citesc mai repede,FELICITARI este un adevarat ajutor.
Postez aceasta intrebare in acest topic ca nu stiu inca cum sa deschid unul nou, am o mica nelamurire,ptr inceput eu sunt incepatoare lucrez de 5 luni pe unghii tehnice cu gel,am facut scoala la perfect nails, lucrez cu produse IBD , bun, intrebarea mea este : Cat de mult conteaza calitatea tips-ului,pana acum am avut tipsuri de la ibd,numai ca s-au cam terminat si as vrea sa incerc si altceva ce imi recomandati.
Multumesc frumos.ANA-Maria Peltea

Buna Anapeltea. Ne bucuram ca ne-ai gasit study

Ca sa iti raspund la intrebare, calitatea tipsurilor este importanta pentru ca este diferita de la producator la producator. ABS-ul din care sunt confectionate acestea trebuie sa fie de o calitate superioara, iar pentru ca acest lucru sa se intample, trebuie sa fie un ABS virgin. Aceasta inseamna ca plasticul din care sunt facute tipsurile este special pentru acestea si nu a mai folst folosit si pentru altceva sau nu a fost reciclat. In functie de acest lucru difera si pretul lor. De aceea, cele care sunt folosit din plastic reciclat, sunt mai ieftine.

Este normal ca, in acest caz, calitatea sa difere. Un plastic ce este refolosit nu va avea niciodata structura chimica initiala, ci va fi format din tot felul de materiale si va fi din nou supus unor procese de fabricatie prin care a mai trecut o data. Topirea plasticului duce si la o rearanjare a moleculelor din care acesta a fost initial facut, iar prin reciclare, acele molecule se amesteca si vei avea si puncte in care plasticul nu va fi asa de rezistent.

Avand in vedere ca m-am lungit atat cu explicatia, concluzia este ca e importanta calitatea tipsurilor, iar atunci cand cumperi sa te uiti sa fie fabricate din ABS virgin daca vrei cea mai buna calitate.

Sper ca ai inteles explicatia mea. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
anapeltea




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 03/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyDum 14 Noi - 9:15

Multumesc mult Coralia ptr explicatie, mi-ai fost de mare ajutor.pupici
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 16 Noi - 2:24

buna fetelor sarut
vin si eu cu o intrebare referitoare la tipsuri increzut
care credeti ca sunt mai bune?cele cu suprafata mare de lipire sau cele cu suparafata ingusta?(aici ma refer doar la tipsurile natur)

o zi frumoasa va doresc,
pupici la toate sarut
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 16 Noi - 5:30

Lavy, eu le prefer pe cele cu suprafata mai mica de lipire, pt k....e mai mica suprafata de pilire!!! In plus, cred k e mult mai rezistent un gel aplicat pe unghia naturala dekt un tips lipit, d-aia incerc sa pun gel pe kt mai mare suprafata de unghie, iar tipsul pe o suprafata cat mai mica;)

O z frumoasa!! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 16 Noi - 5:34

luminitache a scris:
Lavy, eu le prefer pe cele cu suprafata mai mica de lipire, pt k....e mai mica suprafata de pilire!!! In plus, cred k e mult mai rezistent un gel aplicat pe unghia naturala dekt un tips lipit, d-aia incerc sa pun gel pe kt mai mare suprafata de unghie, iar tipsul pe o suprafata cat mai mica;)

O z frumoasa!! flower



ms mult pentru raspuns...la asta m-am gandit si eu dar nu e mai mare sansa sa se rupa decat la cele cu suprafata de lipire mai mare? gandesc
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 16 Noi - 6:09

Buna fetelor,
Am si eu o mare rugaminte la voi cele mult mai experimentate decat mine.
Am tot aplicat unghii cu gel, si printre cliente exista o mica-mare problema:
La unele cliente care nu aveau deloc unghii,le aplicam un strat de gel cat era unghiuta de mica,asteptam impreuna sa creasca suficient cat sa pot aplica sablonul pt prelungire,
dar totusi am si tipsuri j11 natur,dar sincer nu am pus niciodata si mi-as dori sa-mi spuna cineva care este etapa de punere a acestora.
Restul materialelor le detin de la aceasta minuntata firma.

Multumesc ,
Felicitari pt Forum
Sus In jos
daniela

daniela


Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 16 Noi - 7:30

Blondynails daca rasfoiesti topicul "Step by step"o sa gasesti fete care au pus metoda lor de aplicare a gelului pt a ne ajuta pe cele incepatoare...o sa gasesti si cu unghii false (cu poze si indicatii) .. sunt foarte folositoare flower
Sus In jos
Lauretta

Lauretta


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 12/11/2010
Varsta : 38
Localizare : Torino

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 26 Noi - 5:46

Referitor la tipsurile cu suprafata ingusta sau lata de lipire va spun si eu parerea mea. Mie la curs mi-au explicat ca tipsurile cu suprafata lata sunt recomandate ptr unghiile scurte iar cele cu suprafata ingusta ptr unghiile putin mai lungi. Eu de exemplu imi iau doar tipsuri cu suprafata lata si cand am nevoie de suprafata ingusta pilez jumate din suprafata inninte de a o lipi.
Va pup!
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 9:19

ma fetelor am o mare problema.....
am pus tipsuri cu gel la o clienta.... si ideea e ca am tips cu suprafata lata si nu le-am mai pilit ca sa micsorez suprafata de lipire....le-am lipit,le-am matuit destul de bine si cu toate astea dupa ce am dat cu gel pe deasupra se cunostea trecerea de la unghie la tips.......
unde am gresit?
le-am pilit si inainte sa le lipesc pe interior si dupa ce le-am lipit pe exterior.......

stiu ca am gresit undeva dar unde.....sunt unghii ok si unghii care se observa acea trecere....

plssss help....


ms
Sus In jos
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 9:36

Am atasat si o poza cu "opera"...

http://yfrog.com/75dsc00899vj
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 11:13

blondynails a scris:
ma fetelor am o mare problema.....
am pus tipsuri cu gel la o clienta.... si ideea e ca am tips cu suprafata lata si nu le-am mai pilit ca sa micsorez suprafata de lipire....le-am lipit,le-am matuit destul de bine si cu toate astea dupa ce am dat cu gel pe deasupra se cunostea trecerea de la unghie la tips.......
unde am gresit?
le-am pilit si inainte sa le lipesc pe interior si dupa ce le-am lipit pe exterior.......

stiu ca am gresit undeva dar unde.....sunt unghii ok si unghii care se observa acea trecere....

plssss help....


ms

Buna blondynails!

Problema ta are o singura cauza:
Dupa ce lipesti tipsurile, acestea nu trebuiesc doar matuite, ci trebuiesc pilite astfel incat acea trecere la unghia naturala sa nu se mai observe deloc.
MARE ATENTIE! Tipsul trebuie pilit cu foarte mare grija, astfel incat sa NU pilesti unghia naturala, ci DOAR tipsul, pana cand tipsul ajunge la acelasi nivel cu unghia naturala si nu se mai observa trecerea. Sper ca intelegi cum am explicat.
La unele unghii trecerea nu se mai observa atat de tare deoarece le-ai pilit mai mult decat pe celelalte.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 11:21

buna Tina,
iti multumesc din suflet pt raspuns.

dar mai am totusi o intrebare chiar 2:
1. am vazut ca se foloseste nail prep la inceput dupa matuirea unghiei si apoi constructia....
e vreo greseala daca eu nu folosesc acest nail prep si aplic direct primer ultra bond/ bonding gel si apoi allround gel blue? nu am avut probleme pana acum ,dar e bine sa intreb....

si 2 .la finalul unghiei eu folosesc quick finish2 dar am si line out....se pot folosi amandoua?

multumesc tare mult pt raspunsuri,
apropo mai am o intrebare: se poate folosi cumva la degresare sialternativa spirtului medicinal(cel albastru)

multumesc

o seara buna
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 12:32

blondynails a scris:
buna Tina,
iti multumesc din suflet pt raspuns.

dar mai am totusi o intrebare chiar 2:
1. am vazut ca se foloseste nail prep la inceput dupa matuirea unghiei si apoi constructia....
e vreo greseala daca eu nu folosesc acest nail prep si aplic direct primer ultra bond/ bonding gel si apoi allround gel blue? nu am avut probleme pana acum ,dar e bine sa intreb....

si 2 .la finalul unghiei eu folosesc quick finish2 dar am si line out....se pot folosi amandoua?

multumesc tare mult pt raspunsuri,
apropo mai am o intrebare: se poate folosi cumva la degresare sialternativa spirtului medicinal(cel albastru)

multumesc

o seara buna

1. Daca lucrezi cu gelurile Juliana Nails, NU ai nevoie de Nail Prep!
2. In nici un caz nu trebuie sa folosesti Line Out la final. Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala.

Quick Finish Gel II este un gel de finish fara degresare, pentru luciu puternic si sigilare. Se aplica doar la final, dupa ce ai terminat de construit unghia, ai pilit-o si i-ai dat forma finala. Daca, spre ex., dupa construirea unghiei faci si un mic model din vopsea acrilica, aplici Quick Finish Gel II dupa ce s-a uscat bine vopseaua.

Eu personal nu recomand folosirea spirtului pentru inlaturarea stratului lipicios. Pentru acest lucru exista un produs special, Gel Cleaner.

O seara frumoasa si tie,

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 13:52

blondynails a scris:
ma fetelor am o mare problema.....
am pus tipsuri cu gel la o clienta.... si ideea e ca am tips cu suprafata lata si nu le-am mai pilit ca sa micsorez suprafata de lipire....le-am lipit,le-am matuit destul de bine si cu toate astea dupa ce am dat cu gel pe deasupra se cunostea trecerea de la unghie la tips.......
unde am gresit?
le-am pilit si inainte sa le lipesc pe interior si dupa ce le-am lipit pe exterior.......

stiu ca am gresit undeva dar unde.....sunt unghii ok si unghii care se observa acea trecere....

plssss help....


ms

Smile Blondynails, din poza se vede bine ca nu ai pilit suficient trecerea dintre tips si unghia falsa. Dupa ce aplici unghia si o tai, trebuie sa faci trecerea cat mai bine cu unghia naturala, ca sa eviti sa se vada albicios in zona unde ai lipit tipsul. Pilesti atat cat sa se imbine bine cu unghia naturala, cu grija sa nu o pilesti si pe ea. Daca doresti sa te scutesti de pilit prea mult, poti sa folosesti tip blender, pe care il aplici pe partea unde vrei sa pilesti.

Mai am insa 2 sugestii daca imi permiti :-s

Prima ar fi sa ai grija sa nu aplici o unghie mai lata sau mai ingusta decat unghia naturala (la degetul mijlociu de la mana dreapta, am observat ca ai pus un tips mai lat, in cazul in care nu ti se potruveste nici o unghie la fix, atunci eu recomand sa pui una mai lata, dar pe care o pilesti pana cand vezi ca iti urmeaza linia unghiei naturale).
A doua ar fi sa incerci sa faci frenchul putin mai rotunjor.


... iti scriu acum, dupa cateva minute in care am tot incercat sa iti explic cum fac eu french-ul si de fiecare data cand reciteam ce am scris imi dadeam seama ca nu se intelege suficient de bine, asa ca m-am hotarat sa iti filmez cum fac.





... asaaaa, acum am filmat, imi cer scuze ca nu am o calitate mai buna la filmulet, insa l-am facut rapid. Ideea este sa intelegi pasii. Astea sunt metodele pe care le folosesc eu. Sigur, sunt mai multe dar astea le-am adaptat eu cel mai bine la stilul meu de lucru.

French-ul alb este facut cu French Builder Gel si al doilea cu Colour Gel Black, de la Tiger Nails. Vei vedea si in filmulet ca French Builder este aplicat pe unghia nematuita, asta pentru ca eu il aplic dupa primul strat de gel, pe suprafata lipicioasa. French-ul facut cu negru, sau orice alta culoare, il fac pe suprafata matuita, dupa cel de-al doilea strat de gel.

Ok, sper sa nu te superi ca ti-am mai spus si de celelalte lucruri la unghiile ce le-ai facut, insa chiar imi doresc sa ajut, nu sa critic. Smile


flower flower flower







Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Joi 2 Dec - 14:49, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 14:21

Sad ( vreau si eu cadoul meuuu!!!
Frumos filmuletul Cora!!!!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 14:44

Vero, nu au avut melodia ta cei de la youtube. Daca vorbesti tu cu ei sa o adauge pe playlist, PROMIT SOLEMN ca o sa o fac melodie pt videoclip :D


E bine asa? flower


AAAAA, scuze, am salvat filmuletul care avea fundalul sonor cu care am filmat oh Am pus muzica Vero, dar nu e melodia pe care ai vrut-o tu. Acum poti sa vezi filmuletul cu muzica ca am modificat :D


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Vin 3 Dec - 4:45, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
blondynails




Numarul mesajelor : 48
Data de inscriere : 16/11/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 2 Dec - 23:42

Doamne Coralia iti multumesc din suflet pt explicatii si tuturor fetelor care mi-au impartasit din experienta lor.

ms
Sus In jos
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 3 Dec - 4:36

bUNA. cORALIA ce nr. are pensula cu care faci french=ul in video postat? Razz

Multumesc
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 3 Dec - 4:48

raluca.ralook a scris:
bUNA. cORALIA ce nr. are pensula cu care faci french=ul in video postat? Razz

Multumesc

Buna Raluca.

Pentru french folosesc pensula cu par sintetic nr. 6, iar pentru gel folosesc pensula Kolinsky "Limba de Pisica" nr. 5 Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
raluca.ralook

raluca.ralook


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Braila

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 3 Dec - 5:03

msik mult >HUG<
Sus In jos
https://facebook.com/Ralooc
blueyes

blueyes


Numarul mesajelor : 159
Data de inscriere : 23/11/2010
Varsta : 35
Localizare : Timisoara

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 3 Dec - 11:22

Moderator_TigerNails a scris:
blondynails a scris:
buna Tina,
iti multumesc din suflet pt raspuns.

dar mai am totusi o intrebare chiar 2:
1. am vazut ca se foloseste nail prep la inceput dupa matuirea unghiei si apoi constructia....
e vreo greseala daca eu nu folosesc acest nail prep si aplic direct primer ultra bond/ bonding gel si apoi allround gel blue? nu am avut probleme pana acum ,dar e bine sa intreb....

si 2 .la finalul unghiei eu folosesc quick finish2 dar am si line out....se pot folosi amandoua?

multumesc tare mult pt raspunsuri,
apropo mai am o intrebare: se poate folosi cumva la degresare sialternativa spirtului medicinal(cel albastru)

multumesc

o seara buna

1. Daca lucrezi cu gelurile Juliana Nails, NU ai nevoie de Nail Prep!
2. In nici un caz nu trebuie sa folosesti Line Out la final. Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala.

Quick Finish Gel II este un gel de finish fara degresare, pentru luciu puternic si sigilare. Se aplica doar la final, dupa ce ai terminat de construit unghia, ai pilit-o si i-ai dat forma finala. Daca, spre ex., dupa construirea unghiei faci si un mic model din vopsea acrilica, aplici Quick Finish Gel II dupa ce s-a uscat bine vopseaua.

Eu personal nu recomand folosirea spirtului pentru inlaturarea stratului lipicios. Pentru acest lucru exista un produs special, Gel Cleaner.

O seara frumoasa si tie,

flower


Buna Tina,

Am intrat pe site-ul de la tiger si am luat un nr de tel, vreau sa stiu daca este al tau Smile

Presupun ca Tina este prescurtarea Razz

Vreau sa te intreb de niste mostre, daca poti sa imi trimiti, si daca curierul poate veni si la camin , eu stau la Tm la camin Razz
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyVin 3 Dec - 11:50

blueyes a scris:
Moderator_TigerNails a scris:
blondynails a scris:
buna Tina,
iti multumesc din suflet pt raspuns.

dar mai am totusi o intrebare chiar 2:
1. am vazut ca se foloseste nail prep la inceput dupa matuirea unghiei si apoi constructia....
e vreo greseala daca eu nu folosesc acest nail prep si aplic direct primer ultra bond/ bonding gel si apoi allround gel blue? nu am avut probleme pana acum ,dar e bine sa intreb....

si 2 .la finalul unghiei eu folosesc quick finish2 dar am si line out....se pot folosi amandoua?

multumesc tare mult pt raspunsuri,
apropo mai am o intrebare: se poate folosi cumva la degresare sialternativa spirtului medicinal(cel albastru)

multumesc

o seara buna

1. Daca lucrezi cu gelurile Juliana Nails, NU ai nevoie de Nail Prep!
2. In nici un caz nu trebuie sa folosesti Line Out la final. Line Out este o solutie care se aplica doar la intretineri, imediat dupa primer, in cazul in care ai avut aer intrat la gel/acryl.
Se procedeaza astfel:
Pregatesti unghia in mod normal si pilesti grosul de gel/acryl desprins (unde ai aer) pana cand iti mai ramane o liniuta albicioasa subtire. Inlaturi praful de pilitura, aplici primer si apoi Line Out. Lasi sa se usuce aprox. 30 sec. si apoi aplici Bonding Gel si continui cu pasii normali.
Daca nu ai avea Line Out, ar trebui sa pilesti pana cand acea liniuta nu ar mai fi vizibila, riscand astfel sa pilesti foarte mult si din unghia naturala.

Quick Finish Gel II este un gel de finish fara degresare, pentru luciu puternic si sigilare. Se aplica doar la final, dupa ce ai terminat de construit unghia, ai pilit-o si i-ai dat forma finala. Daca, spre ex., dupa construirea unghiei faci si un mic model din vopsea acrilica, aplici Quick Finish Gel II dupa ce s-a uscat bine vopseaua.

Eu personal nu recomand folosirea spirtului pentru inlaturarea stratului lipicios. Pentru acest lucru exista un produs special, Gel Cleaner.

O seara frumoasa si tie,

flower


Buna Tina,

Am intrat pe site-ul de la tiger si am luat un nr de tel, vreau sa stiu daca este al tau Smile

Presupun ca Tina este prescurtarea Razz

Vreau sa te intreb de niste mostre, daca poti sa imi trimiti, si daca curierul poate veni si la camin , eu stau la Tm la camin Razz

Buna!

Da, nr. de telefon de pe site este nr. meu. Si da, Tina este prescurtarea. zambet larg

Pentru comanda de mostre am sa te rog sa ma contactezi telefonic sau pe mess ca sa putem vorbi.

flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 4 Dec - 0:02

Admin_Coralia a scris:
raluca.ralook a scris:
bUNA. cORALIA ce nr. are pensula cu care faci french=ul in video postat? Razz

Multumesc

Buna Raluca.

Pentru french folosesc pensula cu par sintetic nr. 6, iar pentru gel folosesc pensula Kolinsky "Limba de Pisica" nr. 5 Smile


am si eu o intrebare, Coralia... referitor la french-ul facut cu pensula Very Happy La mine, daca il aplic cu pensula, nu ramane asa alb uniform...trebuie sa aplic 2 straturi subtiri ca sa ramana alb perfect... Tu cum/cate straturi pui? Pui unul gros? Si eu folosesc tot french builder de la tiger... flower
Sus In jos
ioaNAils

ioaNAils


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 4 Dec - 2:10

buna cora felicitari pt filmulet:) as dori sa mi spui dc se poate de la ce firma este gelul negru si daca este bun...pt k am folosit vreo 6 firme diferite si la toate gelul negru nu se usuca:)
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 4 Dec - 2:54

pe pagina trecuta Coralia a zis, ca e de la Tiger Nails.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 4 Dec - 8:23

gabriela89 a scris:
Admin_Coralia a scris:
raluca.ralook a scris:
bUNA. cORALIA ce nr. are pensula cu care faci french=ul in video postat? Razz

Multumesc

Buna Raluca.

Pentru french folosesc pensula cu par sintetic nr. 6, iar pentru gel folosesc pensula Kolinsky "Limba de Pisica" nr. 5 Smile


am si eu o intrebare, Coralia... referitor la french-ul facut cu pensula Very Happy La mine, daca il aplic cu pensula, nu ramane asa alb uniform...trebuie sa aplic 2 straturi subtiri ca sa ramana alb perfect... Tu cum/cate straturi pui? Pui unul gros? Si eu folosesc tot french builder de la tiger... flower

Gabriela, French-ul alb este chiar subtire in filmulet. Depinde mult de pensula pe care o folosesti, deoarece o pensula buna iti aseaza gelul uniform. Eu mi le aleg in asa fel incat sa fie mai subtiri ca si cantitate a parului si de latime nr 6. Pensula pe care am folosit-o e chiar veche. Nici nu mai stiu de unde o am. Oricum e timpul sa imi iau una noua, pentru ca se vede ca varfurile s-au ros. Deci grosimea frenchului depinde de modul in care il aranjezi pe unghie. Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptySam 4 Dec - 8:35

ioaNAils a scris:
buna cora felicitari pt filmulet:) as dori sa mi spui dc se poate de la ce firma este gelul negru si daca este bun...pt k am folosit vreo 6 firme diferite si la toate gelul negru nu se usuca:)

Multumesc Ioana. Nu are o calitate buna filmuletul, dar este orientativ pentru persoanele care vor sa vada 2 tehnici de french. Sper macar ca se intelege ce e mai important din el.

Pentru french-ul negru am folosit Colour Gel Black de la Tiger Nails. Se intareste foarte bine la lampa. La gelurile colorate trebuie sa ai grija sa nu le pui in strat foarte gros, doarece pigmentii din ele nu permit luminii sa patrunda prin el si sa-l intareasca . Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 3:09

Buna, fetelor!

E deja un cliseu, dar... AM SI EU O PROBLEMA Smile - aplic unghii false ( tips + gel ) de cateva luni si unele fete au probleme dupa numai o saptamana. Ce am observat eu este ca doar fetele care au unghiile roase din carne sau fff mici au diverse probleme si anume : ori se dezlipesc tipsurile, ori gelul ( ultimul strat ) crapa orizontal, pe zona de stres a unghiei. Oare se intampla din cauza ca vin cu unghiutele ff mici si nu se lipeste tipsul f bine din cauza asta? Tipsuri am de la Dorothy Nails, iar lipici de la Janet. Si eu mi-am pus tipsuri, si mamei i-am pus si, cel putin mama face treaba cat 7... gateste, spala, etc si nu are niciun fel de probleme. Daca ma poate lamuri cineva........ mc :*
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 6:37

Crssy85 a scris:
Buna, fetelor!

E deja un cliseu, dar... AM SI EU O PROBLEMA Smile - aplic unghii false ( tips + gel ) de cateva luni si unele fete au probleme dupa numai o saptamana. Ce am observat eu este ca doar fetele care au unghiile roase din carne sau fff mici au diverse probleme si anume : ori se dezlipesc tipsurile, ori gelul ( ultimul strat ) crapa orizontal, pe zona de stres a unghiei. Oare se intampla din cauza ca vin cu unghiutele ff mici si nu se lipeste tipsul f bine din cauza asta? Tipsuri am de la Dorothy Nails, iar lipici de la Janet. Si eu mi-am pus tipsuri, si mamei i-am pus si, cel putin mama face treaba cat 7... gateste, spala, etc si nu are niciun fel de probleme. Daca ma poate lamuri cineva........ mc :*
BUNA CRSSY
1.tipsurile sepot dezlipi dk nu e bun lipiciul sau iti intra bule de aer cand le aplici ,deci mare grija la lipit.Eu pilesc si tipsul putin acolo unde se lipeste ,asa putin cu un buffer.
2.crapa la zona de stres pentru k nu pui
destul gel acolo si atunci fetele cu lucreaza forteaza si boom se crapa .
Spun asta deoarece si eu pateam inainte asta ,si nu e din cauza ca au fetele unghiile roase daca lipesti bine nu au de ce sa cada ,am si eu cateva fete care au avut unghiile roase dar nu cad .spor si succes
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 10:17

Cum adica pilesti tipsul SI acolo unde se lipeste? Pai nu pilesti orizontul dintre tips si unghia naturala? Si apoi nu pilesti TOT tipsul cu o pila cu duritate scazuta, pt matuire?

Rasfoin forumul, am descoperit ce mare greseala fac : unghia fiind f mica, este apropae in totalitate acoperita de tips... deci trebuie sa pilesc tipsul inainte de a-l aplica, astfel incat sa acopere doar maxim jumatate din unghie, corect? Cam asa am inteles de pe aici.

Multumesc pt raspuns :*
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 10:20

Si inca ceva - nu inteleg de ce crapa doar ultimul strat de gel, adica finish gelul... se vede clar ca numai acela crapa. Si repet... doar la anumite persoane si la anumite unghii... of, grea meserie Smile
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 10:29

OFF CRSSY AI FACUT VREUN CURS? DK NU AI FACUT TE SFATUIESC SA FACI ,ACOLO INVETI MACAR TEHNICILE DE BAZA .
DECI ..TIPSUL SE PILESTE DUPA CE L-AI LIPIT PE UNGHIE SI PENTRU O PILIRE MAI USOARA APLICI TIP BLENDER,DAR EU PILESC SI TIPSUL PE DEDESUBT CU UN BUFFER FIN ACOLO UNDE ARE CAUSUL ACELA CARE SE IMBINA CU UNGHIA.
SI DA DACA UNGHIA E MICA SI AI CAUSUL TIPSULUI MARE SI ACOPERA UNGHIA PILESTEL SAU TAIE DIN EL,SAU CUMPARA UNELE CARE AU CAUSUL SCURT.
NICI O MESEERIE NU E USOARA FIECARE ARE DIFICULTATILE EI DAR E O MESERIE FRUMOASA. SPOR SI RABDARE
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMier 3 Aug - 11:11

Nu am facut curs, dar am stat pe langa o tipa care cu asta se ocupa; nu am vazut-o niciodata pilind pe dedesubt... tu d c faci asa? La ce ajuta? Mc inca o data Smile
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 4 Aug - 0:58

ajuta sa faca aderenta mai buna,eu de cand fac asta nu mai am probleme.dar ma rog ...rasfoieste forumul si mai vezi cum fac si alte fete nu e obligatoriu sa faci cum fac eu si nici nu zic ca asa trebuie DOAR CA ASA FAC EU!SPOR
Sus In jos
Crssy85




Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/08/2011

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 4 Aug - 12:28

Aha, am inteles; o sa fac si asa pt adereta mai buna. Mc :*
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyLun 8 Aug - 10:53

buna fetele dcnu pot sa vad filmuletul acela cu franch-ul postat de Coralia nu mai merge si nici pe youtube nl gasesc are cumva vreo denumire ms mult
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyLun 8 Aug - 10:55

scz french-ul sa se inteleaga
Sus In jos
gab_bryella

gab_bryella


Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 16/01/2012
Varsta : 37
Localizare : Bacau

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Lipici pentru tipsuri   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyMar 24 Ian - 4:32

Fetelor, vin si eu cu o intrebare mica...poate prea banala pentru unele dintre voi!
Ce lipici folositi pentru tipsuri? confuz
Stiu cum se lipeste un tips, insa sunt curioasa in ce masura este afectata rezistenta unghiei de calitatea lipiciului!Presupunand ca se urmeaza exact aceeasi pasi, dar difera lipiciul!Imi pare rau ca am repetat de atatea ori cuvantul magic si scuze daca mai sunt raspunsuri pe subiectul acesta, promit ca data viitoare voi fi mai atenta! inrosit
Multumesc frumos! imbratisare
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001852650707
simoniyk

simoniyk


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 20/05/2010

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyDum 25 Mar - 10:05

buna fetelor! sunt incepatotoare si folosesc gelurile de la Tiger. am o mare problema, nu inteleg dc imi sare gelul de pe varful tipsului???
Sus In jos
maggix

maggix


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 05/08/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyDum 25 Mar - 10:23

simoniyk a scris:
buna fetelor! sunt incepatotoare si folosesc gelurile de la Tiger. am o mare problema, nu inteleg dc imi sare gelul de pe varful tipsului???

buna, cel mai probabil desigilezi la final celelalte straturi de gel atunci cand pilesti pt uniformizare, trebuie sa ai mare grija sa nu insisti prea mult cu pila pe marginile unghiei si atunci nu vei mai avea probleme.
Sus In jos
Anda luz

Anda luz


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 35
Localizare : Focsani

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyDum 25 Mar - 12:02

gab_bryella a scris:
Fetelor, vin si eu cu o intrebare mica...poate prea banala pentru unele dintre voi!
Ce lipici folositi pentru tipsuri? confuz
Stiu cum se lipeste un tips, insa sunt curioasa in ce masura este afectata rezistenta unghiei de calitatea lipiciului!Presupunand ca se urmeaza exact aceeasi pasi, dar difera lipiciul!Imi pare rau ca am repetat de atatea ori cuvantul magic si scuze daca mai sunt raspunsuri pe subiectul acesta, promit ca data viitoare voi fi mai atenta! inrosit
Multumesc frumos! imbratisare

nu este o intrebare banala deloc. eu cred ca aplicarea tipsurilor este esuata din start daca nu ai un lipici bun. . deci ..este cel mai importanta ca tipsul sa fie lipit corect , si cu un lipici f bun.

eu personal folosesc tispuri transparente cu umar lat.
recomandare de lipici : EMF si Tiger. cu siguranta nu vei avea probleme niciodata. foarte rar, aproape niciodata, nu mi sa intamplat sa sara vreun tips.

succes.
Sus In jos
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002267337473
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel EmptyJoi 5 Apr - 4:33

Da, iti pui foarte bine intrebarea in legatura cu lipiciul. Este foarte important sa ai un lipici bun. Iti recomand Tiger Nails si Get Nails. Sunt extraordinar de bune si le poti folosi in siguranta pe unghii, fara sa te temi ca le-ar afecta in vreun fel. Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





Aplicarea tipsurilor cu gel Empty
MesajSubiect: Re: Aplicarea tipsurilor cu gel   Aplicarea tipsurilor cu gel Empty

Sus In jos
 
Aplicarea tipsurilor cu gel
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: