***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
STEP BY STEP - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * STEP BY STEP - Pagina 4 Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     STEP BY STEP

    In jos 
    +88
    Yrolf
    Andreea2011brasov
    andradaflo
    Lauryk95
    nadi_cp
    beatrice_doolke
    alexnails
    gab_bryella
    Lidia.
    elyane
    Fatjon
    Anda luz
    alice88
    maggix
    Baby94
    vmarya
    mirunatica
    aniela
    maddy
    oanatanase
    magdici
    myo_blondutza
    dydav
    mihagache
    Cerasela-Bianca
    anamaria23
    Sara
    JuiCy
    MaRiA_
    blondynails
    blueyes
    dya
    daniela
    lavy_p
    alida
    Manichiura Arad
    nickipiki
    DeEa Nails
    unghiutzegel
    CristalDee
    dany_nails
    ally.vs
    Laryssa
    ema_clau
    Lory13
    Tushky
    georgi
    Petronela
    crisuliciu
    G.D.
    Lilishor
    roxybarbu
    Andreea S.
    valma
    anda.princess33
    Vxf
    andra_b
    gege_jeje
    woozy
    sonia44ro
    mychaella
    Gabry
    ARIANA
    unghii false
    Moderator_TigerNails
    elkana30
    newnailsbrasov
    oana.marcu
    Elisza Nails
    aurita87
    kharisma
    claudia
    raluca is
    unghiifalseploiesti
    Maria D.
    Moon
    Anushka
    gabriela89
    Roxy Nails
    creatzadeea
    isabela
    deiutzzaa
    antonia_simpf
    Moderator_iulia_vero
    kytty_constanta
    lucikutza
    Beky
    Admin_Coralia
    92 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
    AutorMesaj
    ARIANA

    ARIANA


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 27/02/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 5 Mar - 14:18

    multumesc maria STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_biggrin
    Sus In jos
    Gabry

    Gabry


    Numarul mesajelor : 7
    Data de inscriere : 22/02/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Salut,   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 11 Mar - 15:11

    ...Salut fetelor...am si eu o intrebare...de fapt mai multe, dar cu aceasta incep.... Very Happy
    La pictura cu vopsele acrilice, am inteles ca se face la sfarsit dupa ce ungia este pilita, dar ultimul strat de gel care se aplica peste pictura,( stiu eu cel de luciu sau fiecare care il foloseste) mai are aderenta??... sta bine?? nu se cojeste?? sau stiu eu...si cel mai imprtant cand merge jos???..rezista pana vine clienta la umplut??...intreb toate acestea pt ca nu am lucrat cu aceste vopsele, dar sunt foarte tentata...dar am observat ca sunt ca si acuarelele care le foloseam la scoala....si de asta am asa multe nelamuriri....v-am plictisit suficient pe astazi!!! Very Happy ...mai revin cu alte intrebari....ms anticipat de raspunsuri... I love you
    Sus In jos
    aurita87

    aurita87


    Numarul mesajelor : 282
    Data de inscriere : 16/10/2009
    Varsta : 36
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 12 Mar - 8:04

    la mine nu se cojeste , dar nu acoper unghia in totalitate cu vopsea acrilica.
    Sus In jos
    aurita87

    aurita87


    Numarul mesajelor : 282
    Data de inscriere : 16/10/2009
    Varsta : 36
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 13 Mar - 6:15

    becky, ti-am vazut pozele pe hi5, imi plac f mult, si ti-am dat un comm, astept si eu rapsuns..:D referitor la ce gel ai folosit pe la ultimile poze, de camuflage, imi place ffff mult, si as vrea si eu, plsssss astept un semn:*
    Sus In jos
    Maria D.

    Maria D.


    Numarul mesajelor : 202
    Data de inscriere : 28/01/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 15 Mar - 5:06

    Gabry a scris:
    ...Salut fetelor...am si eu o intrebare...de fapt mai multe, dar cu aceasta incep.... Very Happy
    La pictura cu vopsele acrilice, am inteles ca se face la sfarsit dupa ce ungia este pilita, dar ultimul strat de gel care se aplica peste pictura,( stiu eu cel de luciu sau fiecare care il foloseste) mai are aderenta??... sta bine?? nu se cojeste?? sau stiu eu...si cel mai imprtant cand merge jos???..rezista pana vine clienta la umplut??...intreb toate acestea pt ca nu am lucrat cu aceste vopsele, dar sunt foarte tentata...dar am observat ca sunt ca si acuarelele care le foloseam la scoala....si de asta am asa multe nelamuriri....v-am plictisit suficient pe astazi!!! Very Happy ...mai revin cu alte intrebari....ms anticipat de raspunsuri... I love you


    Gabry...dupa constructie, stergi stratul lipicios si pilesti sa dai forma-matuiesti cu un buffer sa nu ramana dare de la pila abraziva.
    Aplici primul strat de vopsea(ca fond de exemplu)si astepti 1-2 min sa se usuce- de obicei daca acest strat nu este bine uscat sare la varf mai mult ca sigur- dupa fond, faci picturica -floricica/maimute/fluturi bounce pig Very Happy dupa care mai astepti cateva minute sa se usuce bine bine de tot.
    La sfarsit aplici un strat de gel de sigilare/trifazic -nu gloss pentru ca e mai subtirel.Cu gelul trifazic tine destul de bine.La ultimul model complex cu vopsele pe care l-am facut, am pus clienta sa sta 10 minute sa se usuce vopseaua si a fost foarte bine. A rezistat bine sunny Sper ca te-am lamurit cat-de-cat.
    Sus In jos
    http://shiny-nails.blogspot.com
    Gabry

    Gabry


    Numarul mesajelor : 7
    Data de inscriere : 22/02/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 15 Mar - 12:39

    Maria D. a scris:
    Gabry a scris:
    ...Salut fetelor...am si eu o intrebare...de fapt mai multe, dar cu aceasta incep.... Very Happy
    La pictura cu vopsele acrilice, am inteles ca se face la sfarsit dupa ce ungia este pilita, dar ultimul strat de gel care se aplica peste pictura,( stiu eu cel de luciu sau fiecare care il foloseste) mai are aderenta??... sta bine?? nu se cojeste?? sau stiu eu...si cel mai imprtant cand merge jos???..rezista pana vine clienta la umplut??...intreb toate acestea pt ca nu am lucrat cu aceste vopsele, dar sunt foarte tentata...dar am observat ca sunt ca si acuarelele care le foloseam la scoala....si de asta am asa multe nelamuriri....v-am plictisit suficient pe astazi!!! Very Happy ...mai revin cu alte intrebari....ms anticipat de raspunsuri... I love you


    Gabry...dupa constructie, stergi stratul lipicios si pilesti sa dai forma-matuiesti cu un buffer sa nu ramana dare de la pila abraziva.
    Aplici primul strat de vopsea(ca fond de exemplu)si astepti 1-2 min sa se usuce- de obicei daca acest strat nu este bine uscat sare la varf mai mult ca sigur- dupa fond, faci picturica -floricica/maimute/fluturi bounce pig Very Happy dupa care mai astepti cateva minute sa se usuce bine bine de tot.
    La sfarsit aplici un strat de gel de sigilare/trifazic -nu gloss pentru ca e mai subtirel.Cu gelul trifazic tine destul de bine.La ultimul model complex cu vopsele pe care l-am facut, am pus clienta sa sta 10 minute sa se usuce vopseaua si a fost foarte bine. A rezistat bine sunny Sper ca te-am lamurit cat-de-cat.


    Am inteles acum, multumesc mult..
    Sus In jos
    deiutzzaa

    deiutzzaa


    Numarul mesajelor : 17
    Data de inscriere : 17/12/2009
    Varsta : 32

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: buna   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 18 Mar - 11:12

    a auzit careva de gelurile de la Moyra?eu folosesc oja si sunt f bune ..am gasit pe net site lor..si am vazut ca au si geluri si mai multe chestii ... oare stie careva daca sunt bune gelurile? sau daca a folosit careva? Neutral
    Sus In jos
    antonia_simpf

    antonia_simpf


    Numarul mesajelor : 66
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Varsta : 38
    Localizare : Satu Mare

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 19 Mar - 3:32

    Deiutza si eu folosesc lacurile , care sun foarte bune , insa gelul am inteles ca nu e prea bun. Eu nu l-am incercat, dar stiu de la o prietena care l-a folosit.
    Sus In jos
    http://antoniasimpf.hi5.com
    mychaella




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 28/02/2010
    Varsta : 38
    Localizare : timisoara/severin

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: ceau   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 20 Mar - 9:59

    ceau sunt noua pe aici Embarassed
    astea is unghiute facute de mine tips vreau o parere
    bye
    Sus In jos
    mychaella




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 28/02/2010
    Varsta : 38
    Localizare : timisoara/severin

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 20 Mar - 10:01

    nu am reusit sa pun poza
    help! rugaciune
    Sus In jos
    sonia44ro

    sonia44ro


    Numarul mesajelor : 11
    Data de inscriere : 28/12/2009

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 20 Mar - 12:00

    [img]STEP BY STEP - Pagina 4 P1803101050.th[/img]

    Astea sunt unghiile mele .Imi pare rau ca nu se vad foarte bine...Astept pareri critici sfaturi orice.Sunt abia la inceput.... Very Happy
    Sus In jos
    Elisza Nails

    Elisza Nails


    Numarul mesajelor : 133
    Data de inscriere : 10/02/2010
    Varsta : 41
    Localizare : Constanta

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 20 Mar - 14:00

    sonia44ro a scris:
    [img]STEP BY STEP - Pagina 4 P1803101050.th[/img]

    Astea sunt unghiile mele .Imi pare rau ca nu se vad foarte bine...Astept pareri critici sfaturi orice.Sunt abia la inceput.... Very Happy

    Mi se pare mie sau in unele locuri unghia este cam rosie? Ai pilit prea mult unghia naturala? Tinand cont de fatul ca esti incepatoare eu zic ca unghiutele au iesit bine...imi place culoarea . Multa inspiratie in continuare!
    Sus In jos
    http://www.eliszanails.ro
    sonia44ro

    sonia44ro


    Numarul mesajelor : 11
    Data de inscriere : 28/12/2009

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyDum 21 Mar - 1:19

    Sincera sa fiu am o unghie care am pilit-o mai mult.O sa fiu atenta de acum inainte. Mersi Elisza
    Sus In jos
    aurita87

    aurita87


    Numarul mesajelor : 282
    Data de inscriere : 16/10/2009
    Varsta : 36
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 27 Mar - 2:33

    sonia44ro a scris:
    [img]STEP BY STEP - Pagina 4 P1803101050.th[/img]

    Astea sunt unghiile mele .Imi pare rau ca nu se vad foarte bine...Astept pareri critici sfaturi orice.Sunt abia la inceput.... Very Happy

    arata bine;) numai sa ai grija sa nu pilesti tare unghia naturala, si sa nu atungi cuticula, in rest succes;)
    Sus In jos
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 8 Apr - 3:37

    Eu inca fac cursul si inca sunt la stadiul in care ma rog sa reziste unghiile:D am sa enumar pasii pe care ii parcurg eu, sa-mi spuneti poate gresesc ceva. oricum eu sunt de parere ca teoretic pot sa stiu foarte bine, dar orice greseluta poate sa distruga tot.
    1. matifiez unghia cu pila sau cu bufferul
    2. aplic Nail Prep, las sa se evapore
    3. aplic Primer, las se se usuce
    4. lipesc tipsul
    5 aplic Tip Blender, pilesc acea denivelare si matifiez tipsul
    6. aplic acum pe toata unghia Nail Prep ( asa am invatat eu, dar am vazut pe undeva ca se aplica de fapt primer. cum e corect?)
    7. aplic primul strat de gel de constructie, unu foarte subtire, las sa se usuce la lampa si nu sterg stratul lipicios
    8. iau o bula mare din acelasi gel si aplic peste primul strat in miscari circulare. mai putin pe margini si mai mult in centru, bag la lampa, sterg cu cleaner
    9. pilesc denivelarile si sterg cu clenear praful, apoi dau cu finish.

    voi faceti modele cu oja? modelul ar trebui facut intre primul si al doilea strat? aplic direct peste oja al doilea strat? se prince corect? eu pana acum am facut modelul inainte de finish, dar cred ca nu am lasat sa se usuce complet si a crapat Embarassed as vrea sa incerc sa fac intre primele doua straturi de gel, dar nu stiu daca aplic oja direct peste stratul de traspiratie, daca mai aplic vreo solutie peste oja sa adere gelul.
    merci. pup sarut
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    gege_jeje

    gege_jeje


    Numarul mesajelor : 39
    Data de inscriere : 31/03/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Constanta

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 9 Apr - 6:22

    woozy, pe noi ne invata cu primer la pasul 6...din cate am citit eu pe site, gelul adera doar pe suprafete mate,deci daca faci un model intre straturi nu uita sa matifiezi...
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Apr - 10:27

    Elke am o rugaminte mare la tine: te rog sa faci un steb by step sau macar sa imi explici in mare cum ai facut crinii.Sora mea a vazut modelul la tine pe hi5 si vrea exact acel model viseaza la acei crini de vreo saptamana jumatate,si ii vrea exact asa . Maine i-am promis ca ii fac si ei unghiile si de aceea apelez la ajutorul tau. imbratisare
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Apr - 10:51

    Sad Abia acum am vazut, ca sunt facuti cu metoda one stroke , si eu nu o stapanesc deloc.
    Hmmm Tinaaaaaa, cand faci un cus de one stroke? Sa vezi cand ii dau vestea asta surioarei mele cred ca fac infart affraid
    Sus In jos
    elkana30

    elkana30


    Numarul mesajelor : 173
    Data de inscriere : 14/02/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Apr - 12:09

    Buna Iulia! indragostit
    Da intradevar am facut crini cu metoda one stroke! scoate limba
    Dar sa stii ca si eu pina nu mi-am luat pensule bune(multumesc lui Tina pentru sfat),nu-mi reusea asa frumos one stroke.
    Incearca si normal,adica incepi cu albul faci petalele,si dupa ce ai terminat la 1 mina trecoi la a 2a,pina termini la a 2a sigur t-i s-a uscat primul strat...apoi poti continuacu rozul mai diluat un pik...eu asa as proceda daca nu as stii metoda one stroke... increzut
    si pentru pensule bune vorbeste cu Tina,are ea ,dar nu pe site afisate.
    Sper ca te-am putut ajuta macar putin. zambet larg
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: french cu sclipici   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Apr - 17:08

    Buna fetelor STEP BY STEP - Pagina 4 986516

    Doresc sa va arat cum aplic eu sclipiciul in gel.

    Aveti nevoie de:

    - gel de modelare
    - sclipici
    - pensula
    - hartie cerata
    - paletuta

    STEP BY STEP - Pagina 4 110

    Dupa ce ati pregatit unghia si ati aplicat primul strat subtire de gel, il bagati in lampa. Va pregatiti gelul si sclipiciul pe hartia cerata

    STEP BY STEP - Pagina 4 210

    Luati o cantitate de gel pe varful pensulei

    STEP BY STEP - Pagina 4 310

    ...apoi tapetati pensula in sclpici

    STEP BY STEP - Pagina 4 410

    Voi decideti cantitatea de sclipici de care aveti nevoie

    STEP BY STEP - Pagina 4 510

    Se aplica sclipiciul pe stratul de transpiratie (in cazul in care doriti sa aplicati peste suprafata matuita trebuie sa puneti inainte un strat foarte subtire de gel, pentru ca sclipiciul sa se prinda mai usor)

    STEP BY STEP - Pagina 4 610


    STEP BY STEP - Pagina 4 810

    Daca doriti mai mult sclipici, puteti sa repetati aplicarea

    STEP BY STEP - Pagina 4 910


    STEP BY STEP - Pagina 4 1010

    Daca doriti sa rafinati frenchul puteti sa reveniti cu pensula curata.

    STEP BY STEP - Pagina 4 1110

    Acum aveti un french din sclipici STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_cheers

    STEP BY STEP - Pagina 4 12_110

    Poate credeti ca gelul va fi gros in final, dar este o metoda care va permite orice grosime

    STEP BY STEP - Pagina 4 1210

    Intariti in lampa si apoi aplicati gelul de modelare, piliti pentru uniformizare si sigilati Smile

    ....

    Continuam acum cu french-ul plouat din sclipici.

    Eu am continuat de la french-ul simplu. Cu varful pensulei trageti sclipiciul spre baza unghiei

    STEP BY STEP - Pagina 4 1310

    STEP BY STEP - Pagina 4 1410

    ... din nou, grosimea va fi acceptabila

    STEP BY STEP - Pagina 4 1510

    Introduceti in lampa. Apoi aplicati un strat de modelare

    STEP BY STEP - Pagina 4 1610

    Degresati si piliti pentru uniformizare

    STEP BY STEP - Pagina 4 1710



    STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_exclaim STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_exclaim STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_exclaim Trebuie sa fiti atente sa nu piliti prea mult la uniformizare

    STEP BY STEP - Pagina 4 1810

    Aplicati gelul de sigilare si.... GATA!!!

    STEP BY STEP - Pagina 4 1910


    Sper ca vi-a placut metoda mea STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_bounce

    Am incercat si eu multe variante de aplicare a sclipiciului, insa m-am gandit ca, aplicandu-l asa, sclipiciul are aderenta din toate partile. Mai este si avantajul ca french-ul facut din sclipici prin aceasta metoda, va fi uniform, deoarece sclipiciul este incapsulat in gel in momentul in care aplicati modelarea si nu se mai plimba pe unghie.

    Va doresc sa aveti parte de o zi minunata! STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_flower STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_flower STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_flower
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 10 Apr - 22:20

    elkana30 a scris:
    Buna Iulia! indragostit
    Da intradevar am facut crini cu metoda one stroke! scoate limba
    Dar sa stii ca si eu pina nu mi-am luat pensule bune(multumesc lui Tina pentru sfat),nu-mi reusea asa frumos one stroke.
    Incearca si normal,adica incepi cu albul faci petalele,si dupa ce ai terminat la 1 mina trecoi la a 2a,pina termini la a 2a sigur t-i s-a uscat primul strat...apoi poti continuacu rozul mai diluat un pik...eu asa as proceda daca nu as stii metoda one stroke... increzut
    si pentru pensule bune vorbeste cu Tina,are ea ,dar nu pe site afisate.
    Sper ca te-am putut ajuta macar putin. zambet larg

    Multumesc mult, Elke , eu prima data m-am gandit ca e pictat normal si dupa ce am dat zoom nu mai parea , de aceea am decis sa te intreb, dar nu vor iesi la fel si s-ar putea sa fie, prea groasa vopseaua. Iar in ceea ce privesc pensulele m-am convins de calitatea lor am una subtire pt pictura care am luat-o la curs si e chiar foarte ajutatoare , o pensula plata dar pt gel si sunt super ok. Oricum saptamana asta vreau sa fac comanda la ei de pensula pt one stroke sa incerc si eu, iar eu cand vreau ceva de la Tiger Nails o sun pe Tina si ii fac capu' mare, saraca fluier



    Coralia e super ca ne-ai aratat cum sa punem sclipiciul plouat.
    Sus In jos
    Anushka

    Anushka


    Numarul mesajelor : 187
    Data de inscriere : 14/02/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Zarnesti,Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyDum 11 Apr - 2:31

    Multuuuumiiim cheers
    Sus In jos
    andra_b




    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 01/12/2009

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyDum 11 Apr - 4:17

    Multumim pentru step by step la sclipici bravo!
    Sus In jos
    Vxf

    Vxf


    Numarul mesajelor : 33
    Data de inscriere : 11/07/2009

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyDum 11 Apr - 6:11

    coralia, multumim, e superb! ma inclin
    Sus In jos
    anda.princess33




    Numarul mesajelor : 13
    Data de inscriere : 02/04/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 12 Apr - 3:54

    super felicitari aseara eu am facut cu roz aplauze
    Sus In jos
    valma

    valma


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 12 Apr - 4:30

    Buna tuturor si bine v-am gasit pe acest forum! L-am descoperit recent si de atunci citesc incontinuu  Smile)))))).

    Cum eu sunt la inceput de drum Smile, vreau sa va intreb cum anume si in ce strat aplicati perlutele si floricele din acryl 3d astfel incat sa fie rezistente si sa se vada frumos...
    Sus In jos
    http://glamchicnails.blogspot.com/
    valma

    valma


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyLun 12 Apr - 4:32

    Aaaaa......am uitat sa va spun cat de folositoare sunt step by step-urile...deci, la mai multe! bravo!
    Sus In jos
    http://glamchicnails.blogspot.com/
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 13:34

    valma a scris:
    Buna tuturor si bine v-am gasit pe acest forum! L-am descoperit recent si de atunci citesc incontinuu Smile)))))).

    Cum eu sunt la inceput de drum Smile, vreau sa va intreb cum anume si in ce strat aplicati perlutele si floricele din acryl 3d astfel incat sa fie rezistente si sa se vada frumos...

    Bine ai venit Valma STEP BY STEP - Pagina 4 986516

    Ca sa iti raspund la intrebare trebuie sa ne spui ce anume ai dori. Floricelele din acryl poti sa le faci peste ultimul strat ca sa iti stea in relief, dar de asemenea poti sa le bagi in acryl. Eu recomand sa pui perlutele in acryl (sau gel, depinde cu ce lucrezi) pentru ca daca sunt in afara pot sari sau se decoloreaza Neutral

    Te asteptam de asemenea sa ne spui povestea ta aici https://unghiitehnice.forumgratuit.ro/intrebari-frecvente-f1/sa-facem-cunostinta-t43.htm
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    valma

    valma


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 14:17

    Multumesc, Coralia!

    Eu lucrez cu gel...deci floricelele 3D din acryl gata cumparate le pot pune in stratul de sigilare si rezista asa, nu? Caci daca perlutele le pot acoperi si arata inca dragut, ma gandesc ca floricelele astea arata mult mai bine neacoperite Smile

    Multumesc frumos pentru sfaturi caci imi era teama sa le stric aiurea (sunt la inceput si trebuie sa imi cumpar o gramada de chestii si pana o sa am cliente dureaza un pic, asa ca imi e teama sa arunc banii pe fereastra) Very Happy

    Cu drag,
    Valma sunny
    Sus In jos
    http://glamchicnails.blogspot.com/
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 14:36

    Eu am crezut ca tu zici de floricelele 3d pe care le faci din acryl. Florile 3d, din ceramica le poti lipi inainte de sigilare, ca sa fi sigura, dar ai grija ca este foarte greu sa le dai jos STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_mad

    Daca mai ai intrebari ni le poti adresa aici Smile
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Andreea S.

    Andreea S.


    Numarul mesajelor : 110
    Data de inscriere : 02/04/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 15:21

    Admin_Coralia a scris:
    Eu am crezut ca tu zici de floricelele 3d pe care le faci din acryl. Florile 3d, din ceramica le poti lipi inainte de sigilare, ca sa fi sigura, dar ai grija ca este foarte greu sa le dai jos STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_mad

    Daca mai ai intrebari ni le poti adresa aici Smile
    pai si clum se procedeaza? deci se face primul start subtire de gel dupa french dupa stratul 2 de gel mai gros si atunci bagam flaorea 3d sau cum .ca dupa etapele facute ar trebui dat sigiliul sau cum?ca si eu vroiam sa stiu si referitor la lampa te rog sa imi zici ce sa fac sa schimb neonul sau ce sa fac
    Sus In jos
    Andreea S.

    Andreea S.


    Numarul mesajelor : 110
    Data de inscriere : 02/04/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 15:22

    scz ca scriu asa mancat dar am unghiile ft lungi si scriu greu No
    Sus In jos
    valma

    valma


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMar 13 Apr - 15:25

    phui...mi-as dori eu sa pot face floricele din acryl...de-abia imi ies cele normale din puncte trase, fundite si mai fac liniute si puncte de tot felul ras

    si am vazut cateva filmulete cu tehnica one stroke care mi se pare geniala, doar ca mai am ceva de munca pana sa ajung acolo visez cu ochii desch
    Sus In jos
    http://glamchicnails.blogspot.com/
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 11:43

    Andreea Lungu a scris:
    Admin_Coralia a scris:
    Eu am crezut ca tu zici de floricelele 3d pe care le faci din acryl. Florile 3d, din ceramica le poti lipi inainte de sigilare, ca sa fi sigura, dar ai grija ca este foarte greu sa le dai jos STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_mad

    Daca mai ai intrebari ni le poti adresa aici Smile
    pai si clum se procedeaza? deci se face primul start subtire de gel dupa french dupa stratul 2 de gel mai gros si atunci bagam flaorea 3d sau cum .ca dupa etapele facute ar trebui dat sigiliul sau cum?ca si eu vroiam sa stiu si referitor la lampa te rog sa imi zici ce sa fac sa schimb neonul sau ce sa fac

    Pai depinde cat de "in relief" o doresti. Daca vrei sa fie foarte in relief o pui dupa ce ai uniformizat, inainte de sigilare. Eu o lipeam cu lipici si apoi, pe langa floricica puneam sigilare. Daca vrei ca floricica sa iti stea mai mult inauntru, atunci o poti baga in gelul de modelare asa cum ai zis si tu Smile

    Uite, de exemplu, aici am bagat trandafirii in modelare si am pus si sigilare peste ei

    STEP BY STEP - Pagina 4 08130910

    In realitate ei aratau muuuult mai bine, dar poza am facut-o cu telefonul STEP BY STEP - Pagina 4 Icon_cry
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 11:58

    Pana la urma peste tips se da cu primer sau nail prep? oare sa dauneze faptul ca dadeam cu nail prep?
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    roxybarbu

    roxybarbu


    Numarul mesajelor : 76
    Data de inscriere : 22/02/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 12:00

    din cate stiu eu nu se da cu nici una din cele doua pe tips,amandoua se folosesc doar pe unghiuta
    Sus In jos
    valma

    valma


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 12/04/2010
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 13:57

    Multumim pentru poza, Coralia! Sunt foarte mumoase indragostit
    Sus In jos
    http://glamchicnails.blogspot.com/
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 23:16

    roxybarbu a scris:
    din cate stiu eu nu se da cu nici una din cele doua pe tips,amandoua se folosesc doar pe unghiuta
    Si cu ce pregatesc tipsul inainte de gel. sterg numai cu cleaner? multumesc pt raspuns Wink
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    roxybarbu

    roxybarbu


    Numarul mesajelor : 76
    Data de inscriere : 22/02/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyMier 14 Apr - 23:41

    eu pilesc usor unghiuta cu un buffer lipesc tipsul,il matuiesc (cu pila de 180 ) sa fac trecere dintre tips si unghiuta naturala, dupa care aplic nail prep si primer doar pe unghia naturala. Gelul face aderenta pe tipsul matuit.
    Sus In jos
    gege_jeje

    gege_jeje


    Numarul mesajelor : 39
    Data de inscriere : 31/03/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Constanta

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 15 Apr - 3:57

    mie profa d la curs i-a zis sa dau si cu nail prep si cu primer p toata unghia,inclusiv p tips...eu pana acum nu am pus unghii,doar teorie ... asa ca ...o parere profesionista...
    Sus In jos
    Lilishor

    Lilishor


    Numarul mesajelor : 280
    Data de inscriere : 10/04/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 15 Apr - 12:48

    eu stiu ca pe tips nu se da , ca nail prep se refera exclusiv la unghia naturala, iar primerul tot asa :-?
    Sus In jos
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyJoi 15 Apr - 20:28

    nu se intampla nimic daca dai cu primer sau nail prep pe tips (trebuie sa astepti sa se usuce bine) , doar ca vei consuma produsul fara sa fie nevoie.
    Sus In jos
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Apr - 0:25

    ok. merci pt raspuns. crdeam ca de la asta pocneste gelul. mi-a zis cineva ca e din cauza ca pun sratul prea gros. acum am inceput sa pun un strat subtire, dar tot pocneste. eu am gel de la janet(fiber gel), dar am folosit si de la nail shop. eu am citit si tot topicul 'step by step' dar nimeni nu face cum am invatat eu. stiu ca nimeni nu lucreaza la fel. dar as vrea sa stiu exact cum se face , cu solutii cu tot. sa vad daca e greseala la mine.
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    roxybarbu

    roxybarbu


    Numarul mesajelor : 76
    Data de inscriere : 22/02/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Apr - 0:32

    Poate ti prea mult in lampa gelul, si asta ar putea fi un motiv. Fiber gelul de la Janet eu il tin 2 min
    Sus In jos
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Apr - 6:32

    eu il tin 3 minute, ca atat am timer la lampa :D si ma iau dupa el ca nu cumva sa tin prea putin zambet larg
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    woozy

    woozy


    Numarul mesajelor : 220
    Data de inscriere : 28/03/2010
    Varsta : 33
    Localizare : galati

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Apr - 10:10

    M-am uitat acum pe site-ul de la Janet si scrie ca se tine 2-3 minute. Nu cerd ca e o problema
    Sus In jos
    http://simple-nails.hi5.com
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptyVin 16 Apr - 11:02

    100% nu este de la faptul ca il tii prea mult in lampa. Eu am facut
    experimente si am tinut gelul si 10 de minute in lampa si nu s-a
    intamplat absolut nimic.

    Poate vrei sa ne explici care sunt pasii pe
    care ii urmezi tu si te putem sfatui.

    Pe forum gasesti si step by step
    la metode de a pune gelul, precum si explicatii scrise cu pasii pe care
    ii urmam Smile
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 17 Apr - 0:47

    Buna dimineata fetelor!

    Am si eu o rugaminte la fetele ce deja sunt familiarizate cu unghiutele stilleto.
    Ieri m-a sunat o fata sa ma intrebe daca fac stilleto si i-am zis ca da. Acum am ceva emotii deoarece pana acum nu am facut deloc. Daca puteti sa ma ajutati cu un step by step si cateva ponturi speciale pt stilleto. Sau nu difera fata de cele patrate? Eu pana acum am lucrat cu tipsuri , dar la cele ascutite banuiesc ca nu se poate nu?

    Va roooog help me Very Happy
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    Anushka

    Anushka


    Numarul mesajelor : 187
    Data de inscriere : 14/02/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Zarnesti,Brasov

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 17 Apr - 2:08

    am si eu o propunere de step by step...daca vreti zambet larg am vazut niste modele foarte frumoase la flory pe hi5 cu plasa ,dar si cu pene Surprised
    Deci... care vrea? step by step la un model cu plasa sau pene? rugaciune
    Sus In jos
    Andreea S.

    Andreea S.


    Numarul mesajelor : 110
    Data de inscriere : 02/04/2010

    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 EmptySam 17 Apr - 3:36

    Anushka a scris:
    am si eu o propunere de step by step...daca vreti zambet larg am vazut niste modele foarte frumoase la flory pe hi5 cu plasa ,dar si cu pene Surprised
    Deci... care vrea? step by step la un model cu plasa sau pene? rugaciune
    buna idee ar fi bun un step by step din partea celor care sunt experimentati ca u una pun la cliente pana si plasa dar asa vrea sa vad daca pun bn .poate pun si eu un step by step.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    STEP BY STEP - Pagina 4 Empty
    MesajSubiect: Re: STEP BY STEP   STEP BY STEP - Pagina 4 Empty

    Sus In jos
     
    STEP BY STEP
    Sus 
    Pagina 4 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » Acril step by step

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: Nail Art-
    Mergi direct la: