***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 0:18

[quote="aurita87"]probabil ai aplicat si oja intr-un strat mai gros si nu ai lasat sa se usuce bine? :-? oricum, renunta sa dai unghia cu oja intre straturi :D[/quote
pai si cand sa aplic oja in ultimul strat si sa dau decat cu top coat ?
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 0:53

Ideea era sa nu mai aplici oja deloc (doar la linii fine si stampilute) sa folosesti gel color pt model permanent sau sa faci un model cu oja dupa sigilare acesta nefiind permanent dar stii sigur ca nu o sa crape/decojeasca gelul.
La intrebarea ta acesta este si raspunsul meu , nu ai asteptat destul sa se usuce oja si de aceea startul de sigilare "s-a strans" de pe margini si atunci se decojeste.
Sus In jos
geany




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 12/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Suceava

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 3:16

salut fetelor...tocmai am auzit ieri la cursul de man-ped. de la profa care vrea sa'si achizitioneze pruduse de la IBD ca a intrebat distribuitorul in legatura cu gelurile care se aplica direct pe unghia naturala...la care distribuitorul ii zice ca aceste geluri se folosesc doar daca unghia nu este moale sau exfoliata...eu una stiam ca gelul pe unghia naturala o intaresti indiferent de cat de moale sau tare este unghia. poate gresesc eu ca oricum sunt la inceputul inceputului...Va rog frumos sa'mi spuneti daca este adevar faptul ca gelul pe unghia naturala se aplica doar pe unghii tari?multzu
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 3:27

geany a scris:
salut fetelor...tocmai am auzit ieri la cursul de man-ped. de la profa care vrea sa'si achizitioneze pruduse de la IBD ca a intrebat distribuitorul in legatura cu gelurile care se aplica direct pe unghia naturala...la care distribuitorul ii zice ca aceste geluri se folosesc doar daca unghia nu este moale sau exfoliata...eu una stiam ca gelul pe unghia naturala o intaresti indiferent de cat de moale sau tare este unghia. poate gresesc eu ca oricum sunt la inceputul inceputului...Va rog frumos sa'mi spuneti daca este adevar faptul ca gelul pe unghia naturala se aplica doar pe unghii tari?multzu

Eu stiu ca doar daca unghia este foarte subtire(de la pilit in exces) gelul nu o sa reziste pe unghiile naturale. In rest n-am intalnit probleme.
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 11:41

fetelor ce aparat de uscat oja imi recomandati si mie.va multumesc.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 12:01

Andreea S. a scris:
fetelor ce aparat de uscat oja imi recomandati si mie.va multumesc.

Andreea,

Pentru uscarea ojei, eu iti recomand mai degraba un Top Coat (lac) cu uscare ultra rapida sau un spray bun cu acelasi scop.


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Joi 20 Mai - 12:28, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 12:05

Tina, Andreea cred ca vrea sa usuce mai repede oja dintre straturile de gel, deci top coat si spray-ul nu ajuta.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 12:07

aaaaaaaaa..... in cazul asta, imi cer scuze!
Recomandarile mele erau pentru aplicarea clasica.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 12:15

da da ma refer la aparat de uscat oja
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 22:24

Buna, fetelor! Eu am o problemuta... Crying or Very sad Cand pun gel pe unghii naturale imi pusca french-ul la varfuri.. Am facut la o prietena acum 2 saptamani si ieri avea puscate Crying or Very sad Eu fac asa: bonding, 2 straturi mai subtirele de constructie (in locul unui gros), matifiez, aplic frenchul si apoi sigilez... Oare daca as pune french-ul imediat dupa bonding si peste french sa fac constructie, ar rezista mai bine? Sau peste french sa mai pun un strat de constructie? Voi cum faceti? Mentionez ca sigilez marginile intotdeauna... Deci nu cred ca asta ar fi problema...


O zi buna tuturor! flower
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 20 Mai - 23:09

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Eu am o problemuta... Crying or Very sad Cand pun gel pe unghii naturale imi pusca french-ul la varfuri.. Am facut la o prietena acum 2 saptamani si ieri avea puscate Crying or Very sad Eu fac asa: bonding, 2 straturi mai subtirele de constructie (in locul unui gros), matifiez, aplic frenchul si apoi sigilez... Oare daca as pune french-ul imediat dupa bonding si peste french sa fac constructie, ar rezista mai bine? Sau peste french sa mai pun un strat de constructie? Voi cum faceti? Mentionez ca sigilez marginile intotdeauna... Deci nu cred ca asta ar fi problema...


O zi buna tuturor! flower


In general,in cazul asta este de vina sigilarea....dar poti incerca sa faci asa: bonding, un strat sau doua straturi subtiri de gel (daca gelul pe care il folosesti poate fi matifiat dupa primul strat, dai unul singur, daca nu dai doua), matifiezi, faci frenchul, un strat mai gros de constructie, pilit si finist si apoi sigilare. In plus, sa sigilezi bine marginile cu fiecare strat de gel.
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 0:25

tushky, cam asa fac si eu, numai k eu degresez si matifiez doar la sfarsit, dupa stratul de conctructie Wink si nu am nici o prblema cu puscatul french'ului Wink)
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 0:32

aurita87 a scris:
tushky, cam asa fac si eu, numai k eu degresez si matifiez doar la sfarsit, dupa stratul de conctructie Wink si nu am nici o prblema cu puscatul french'ului Wink)


si eu fac si asa Smile) dar ma gandeam ca ea face french-ul pe suprafata mata si de-aia i-am zis cealalta varianta Smile
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 4:51

Tushky a scris:
aurita87 a scris:
tushky, cam asa fac si eu, numai k eu degresez si matifiez doar la sfarsit, dupa stratul de conctructie Wink si nu am nici o prblema cu puscatul french'ului Wink)


si eu fac si asa Smile) dar ma gandeam ca ea face french-ul pe suprafata mata si de-aia i-am zis cealalta varianta Smile


Da, fac pe suprafata mata Smile Fac constructia, apoi nivelez si apoi fac french-ul Smile Azi am facut french pe suprafata lipicioasa, fara degresare si uniformizare Smile Oricum...la unghii false nu am avut niciodata problema cu puscatul, doar la unghii naturale nu stiu
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 5:44

Daca ai avut probleme doar la unghiile naturale inseamna ca nu sigilezi bine , trebuie sa dai cu pensula pe marginea libera a unghiei la absolut toate straturile nu doar cu sigilarea.
Sus In jos
gege_jeje

gege_jeje


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 31/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 6:27

iulia_vero a scris:
Daca ai avut probleme doar la unghiile naturale inseamna ca nu sigilezi bine , trebuie sa dai cu pensula pe marginea libera a unghiei la absolut toate straturile nu doar cu sigilarea.

am si eu o intrebare...poate e prosteasca dar eu nu stiu care e "marginea libera" ... puteti sa imi explicati si mie ?
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 6:42

gege_jeje a scris:
iulia_vero a scris:
Daca ai avut probleme doar la unghiile naturale inseamna ca nu sigilezi bine , trebuie sa dai cu pensula pe marginea libera a unghiei la absolut toate straturile nu doar cu sigilarea.

am si eu o intrebare...poate e prosteasca dar eu nu stiu care e "marginea libera" ... puteti sa imi explicati si mie ?

Marginea de la varful unghiei :D
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 10:17

iulia_vero a scris:
Daca ai avut probleme doar la unghiile naturale inseamna ca nu sigilezi bine , trebuie sa dai cu pensula pe marginea libera a unghiei la absolut toate straturile nu doar cu sigilarea.


Dar tot timpul sigilez fiecare strat Crying or Very sad Poate nu am sigilat perfect...nu stiu ce sa zic... probabil... voi fi muuult mai atenta de acum incolo...daca credeti ca asta e problema...
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 22 Mai - 11:26

gabriela89 a scris:
iulia_vero a scris:
Daca ai avut probleme doar la unghiile naturale inseamna ca nu sigilezi bine , trebuie sa dai cu pensula pe marginea libera a unghiei la absolut toate straturile nu doar cu sigilarea.


Dar tot timpul sigilez fiecare strat Crying or Very sad Poate nu am sigilat perfect...nu stiu ce sa zic... probabil... voi fi muuult mai atenta de acum incolo...daca credeti ca asta e problema...

Gelul care vine drept sigilare pe marginile libere ale unghiutelor va fi, totusi, (mai ales in cazul unghiilor naturale care sunt subtiri), un strat subtire de gel pe care, daca il pilesti prea mult (sau cu o pila prea aspra) la final - pentru dat forma si uniformizare, il poti de fapt indeparta pe alocuri, sau in totalitate. Si, uite asa, ramai fara margini sigilate chiar daca tu le-ai sigilat! Exclamation

Deci, atentie si la aspectul acesta! bravo!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 24 Mai - 12:05

Multumesc pentru raspunsuri, fetelor! Voi incerca sa fiu mult mai atenta de azi inainte... Si inca o intrebare... Grosimea gelului de pe unghie nu are nimic de=a face cu puscatul french-ului? Ca eu la inceput faceam unghiile mai subtirele...Si m-am gandit ca de aceea crapa... (la unghii naturale ma refer)...


O seara placuta flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 24 Mai - 12:33

Daca faci corect centru de rezistenta (bombeu,forma C sau cum ii zici tu) nu trebuie sa le faci mai groase fata de atunci cand ai tipsuri. La tine nu crapa decat pe margini la french deci sigur e sigilarea, ti-a explicat Tina mai bine, ca eu .... Embarassed nu ma pricep la explicatii.
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 25 Mai - 3:05

Am inteles oricum Smile Multumesc! flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 25 Mai - 11:03

Fetelor azi mi-a zis o clienta ca are o prietena care vrea unghii cu gel dar cica acea fata a mai avut puse unghiute la doua saloane diferite si a doua zi s-au desfacut, deci unghiutele ei resping gelul.
Invatati-ma cum si ce produse as putea folosi ca sa ii reziste.

Am citit pe aici zilele trecute ca Tina a invatat-o pe o fata sa puna un primer cu acid + bonding, dar oare e de ajuns atat?
Acum nu stiu nici la saloane cum i-au fost puse ca pe la noi prin Bacau nu prea sunt fetele scolite (ma refer la unghii tehnice), poate nu au fost ele destul de atente.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 25 Mai - 11:49

iulia_vero a scris:
Fetelor azi mi-a zis o clienta ca are o prietena care vrea unghii cu gel dar cica acea fata a mai avut puse unghiute la doua saloane diferite si a doua zi s-au desfacut, deci unghiutele ei resping gelul.
Invatati-ma cum si ce produse as putea folosi ca sa ii reziste.

Am citit pe aici zilele trecute ca Tina a invatat-o pe o fata sa puna un primer cu acid + bonding, dar oare e de ajuns atat?
Acum nu stiu nici la saloane cum i-au fost puse ca pe la noi prin Bacau nu prea sunt fetele scolite (ma refer la unghii tehnice), poate nu au fost ele destul de atente.

Vero,

Da, aplicarea primerului cu acid si apoi a bondingului este o solutie pentru cazuri extreme, care, din cate stiu eu, pana acum nu a dat gres.
Totusi, sfatul meu este sa vezi exact cum se comporta unghiutele clientei dupa ce ii lucrezi TU unghiile, ca doar asa poti stii sigur daca s-a lucrat gresit, sau daca are clienta probleme de aderenta.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 25 Mai - 12:03

Multumesc Tina!
Asa i-am zis si eu fetei ca poate sa o trimita la mine sa vada daca va mai avea probleme.

Eu mai am o clienta care transpira exesiv la efort sau emotii (in palme + binenteles unghii) si inca una care zice ca ar fi avut probleme cu aderenta in alte parti (dupa o saptamana se desfaceau),la mine nu vin fetele astea cu nici un pic de aer, dar am zis mai bine sa ma mai interesez., sa mai intreb . study
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 28 Mai - 15:17

Coralia, am vazut pe hi5-ul tau ca ai pus o poza cu modele 3d facute cu acryl de la Tiger... Care acryl este? Acryl normal pt constructii sau de care?
Si eu as vrea sa incerc nu stiu
Sus In jos
Elly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 18/05/2010
Varsta : 35

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 29 Mai - 6:23

Am si eu o nelamurire legata de sabloane. E pentru prima data cand incerc sa construiesc cu sablon si nu iese prelungirea dreapta. Adica iese curbata in jos. Ce se intampla? Arata destul de urat...
Sus In jos
Elly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 18/05/2010
Varsta : 35

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 29 Mai - 6:27

Mentionez ca pun intaritura aia pe spatele sablonului si parca dupa ce il fixez sub unghie nu sta drept cum vad in step by step-ul de pe forum. Se lasa putin in jos. Am luat sabloanele de la Diamond Nails, cele roz.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 29 Mai - 13:20

Anushka a scris:
Coralia, am vazut pe hi5-ul tau ca ai pus o poza cu modele 3d facute cu acryl de la Tiger... Care acryl este? Acryl normal pt constructii sau de care?
Si eu as vrea sa incerc nu stiu

Anushka, acrylul de la Tiger este cel colorat Smile


Speram sa postezi poze cu unghiutele pe care o sa le faci Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyDum 30 Mai - 4:46

cine imi recomanda ceva pentru luciu pentru unghiute la final??? vreau sa aiba luciul pana la intretinere nu doar cateva ore dupa ce termin unghiutele si devin mate Very Happy ... multumesc mult, Tina poate imi dai un sfat Very Happy.. va pup
Sus In jos
Elisza Nails

Elisza Nails


Numarul mesajelor : 133
Data de inscriere : 10/02/2010
Varsta : 41
Localizare : Constanta

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyDum 30 Mai - 5:22

crisuliciu a scris:
cine imi recomanda ceva pentru luciu pentru unghiute la final??? vreau sa aiba luciul pana la intretinere nu doar cateva ore dupa ce termin unghiutele si devin mate Very Happy ... multumesc mult, Tina poate imi dai un sfat Very Happy.. va pup


Incearca gelul Quick Finish II de la Tiger Nails. Eu l-am incercat si este bun. Sa lasi sa se usuce bine in lampa si va avea luciu de durata. Il poti gasi aici
http://www.tigernails.ro/product_info.php?info=p158_Quick-Finish-Gel-II-15ml.html
Sus In jos
http://www.eliszanails.ro
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyDum 30 Mai - 7:47

cat trebuie lasat la lampa mai mult de 3 minute?? il pot da peste Ultra Grip Finish Trick(degresat? sau lipicios?)? .. si mai am o intrebare ... cum faceti cu gliterul ala lung? este fin si este din ala bucatele lungi... in care strat il puneti? eu am incercat si imi iese afara din gel, e mai tepor, nici macar nu pot sterge cu cleaner ca sa pot pili si nivela suprafata... sa incerc sa il bag mai tare in gel?:-s... multumesc Eliza pentru raspunsul tau pupici imbratisare
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyDum 30 Mai - 10:46

Admin_Coralia a scris:
Anushka a scris:
Coralia, am vazut pe hi5-ul tau ca ai pus o poza cu modele 3d facute cu acryl de la Tiger... Care acryl este? Acryl normal pt constructii sau de care?
Si eu as vrea sa incerc nu stiu

Anushka, acrylul de la Tiger este cel colorat Smile


Speram sa postezi poze cu unghiutele pe care o sa le faci Smile


am pus la sectiunea cu "modele nail art " Smile ms frumos pt raspuns.
Sus In jos
Elly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 18/05/2010
Varsta : 35

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 31 Mai - 4:31

imi raspunde va rog si mie cineva la intrebarea de mai sus?
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 31 Mai - 5:15

Elly a scris:
Am si eu o nelamurire legata de sabloane. E pentru prima data cand incerc sa construiesc cu sablon si nu iese prelungirea dreapta. Adica iese curbata in jos. Ce se intampla? Arata destul de urat...

Mentionez ca pun intaritura aia pe spatele sablonului si parca dupa ce il fixez sub unghie nu sta drept cum vad in step by step-ul de pe forum. Se lasa putin in jos. Am luat sabloanele de la Diamond Nails, cele roz.

Buna Elly! fac cu mana

De la inceput as vrea sa-ti spun ca lucrul cu sablonul nu este tocmai simplu, sunt destule detalii care trebuiesc cunoscute, si, sunt cam doua optiuni:
1. inveti de la cineva care stie corect si care iti arata "live".
2. inveti singurica, prin multa exersare, dar trebuie sa te astepti sa nu iti iasa perfect de la primele incercari.
Daca extensia iese curbata in jos, cred ca nu fixezi sablonul corect, cel mai probabil il pozitionezi prea inclinat in jos. Incearca sa acorzi putina atentie aici, si sa il pui mai drept. De asemenea, atentie la marginile libere ale unghiutei, pe care le construiesti tu pe sablon. Pe sabloane, in general, exista niste gradatii tocmai pentru a te ajuta ca extensia sa iasa dreapta. Marginile libere trebuie sa fie la acelasi nivel cu cele ale unghiei naturala in cazul in care aceasta ar fi lunga, deci trebuie sa urmezi linia unghiei naturale.
Daca tu il fixezi corect insa apoi el se lasa in jos, atunci poate ca sablonul nu se lipeste bine si aluneca putin din aceasta cauza. De aceea, sunt de recomandat sabloanele cu lipici foarte bun si cu o hartie groasa, care sa ofere stabilitate. (mai ales ca, de cele mai multe ori, clienta isi mai misca mana pana la/in lampa si atunci sablonul se poate desface foarte usor.)
Sper ca am explicat bine si ca iti va fi de folos ce am scris mai sus. Din pacate, anumite lucruri nu se prea pot explica in scris, astfel incat sa le poti intelege perfect. flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Elly




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 18/05/2010
Varsta : 35

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 1 Iun - 2:41

Unghiile fetei erau putin curbate in jos, avea unghiile putin mai ciudate...si intra-adevar sablonul nu e dintr-o hartie groasa, e destul de subtirel. sa fie si unghiile fetei de vina? nu se pot construi unghii drepte daca unghiile ei naturale sunt curbate?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyVin 4 Iun - 0:38

Buna, fetelor! Am si eu 2 problemute, daca ma puteti ajuta Very Happy

1. Ieri mi-a venit o fata la intretinere si pe 2 degete (cel mijlociu si aratatorul) avea ceva pata asa putin galbuie pe mijlocul unghiei... nu e foarte mare, dar totusi se vede putin si habar n-am din ce cauza a aparut... O fi de la lovitura?

2. Nu stiu de ce, dar dupa cam 2 saptamani gelul parca isi schimba culoarea... se face asa mai inchis, parca se murdareste... si nici albul parca nu mai e asa alb imaculat ca la inceput... Eu fac french-ul dupa stratul de constructie si il acopar cu un singur strat de sigilare... Oare din cauza asta? A mai patit cineva asa? Va rog sa ma ajutati daca stiti....

O zi buna! flower
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 5 Iun - 1:40

gabriela89 a scris:
Buna, fetelor! Am si eu 2 problemute, daca ma puteti ajuta Very Happy

1. Ieri mi-a venit o fata la intretinere si pe 2 degete (cel mijlociu si aratatorul) avea ceva pata asa putin galbuie pe mijlocul unghiei... nu e foarte mare, dar totusi se vede putin si habar n-am din ce cauza a aparut... O fi de la lovitura?

2. Nu stiu de ce, dar dupa cam 2 saptamani gelul parca isi schimba culoarea... se face asa mai inchis, parca se murdareste... si nici albul parca nu mai e asa alb imaculat ca la inceput... Eu fac french-ul dupa stratul de constructie si il acopar cu un singur strat de sigilare... Oare din cauza asta? A mai patit cineva asa? Va rog sa ma ajutati daca stiti....

O zi buna! flower

Buna Gabriela!

Cu toate ca am vorbit intre timp pe messenger, m-am gandit sa raspund si aici, poate sunt si alte fete care au intampinat aceleasi probleme.

1. Pata galbuie poate fi ori aer intrat la unghiuta (nu ai lipit tipsul bine) care, in timp, de la apa, sapun, etc. care ar au intrat acolo, s-au ingalbenit, ori, cel mai probabil, clienta s-a lovit iar acolo nu se vede altceva decat urma loviturii. Daca unghia naturala nu e afectata, va disparea daca ii refaci unghia respectiva, ori, daca e si unghia naturala afectata, va trebui asteptat pana creste unghia. In ultima situatie, poti masca cu un gel de camuflaj sau, in cazul tau, cu ACF Gel Pink.
2. Trebuie mentionat ca ti s-a intamplat la doua cliente. La una dintre ele cauza este foarte clara: si-a vopsit singura parul. Alte explicatii nu cred ca mai sunt necesare. zambet larg A doua clienta nu a confirmat ca s-ar fi vopsit singura, insa, in mod sigur, a intrat in contact cu ceva substanta ce continea probabil niste pigmenti de culoare care au patat unghiile. Posibilitatile ar fi multe in situatia aceasta insa, in mod sigur nu ai facut tu nimic gresit si nici unghiutele nu isi schimba culoarea singure doar la o anumita clienta. zambet subtil
Pentru alte situatii, mai trebuie mentionat ca unele geluri nu au o protectie uv prea mare si, pe perioada verii sau la o expunere excesiva la raze uv (soare, solar, etc.), gelul se poate ingalbeni usor. Exista geluri de finish care au o protectie uv mai mare si sunt recomandate pentru astfel de cazuri. Deoarece este destul de lucios, tu aplici ca sigilare tot gelul de constructie, care, pentru ca este un gel de constructie, nu are o protectie UV foarte ridicata. Oricum, nu gelul alb de french si-a pierdut din intensitate, ci stratul de gel de constructie pe care tu l-ai aplicat ultimul ca si sigilare s-a patat sau s-a ingalbenit usor, din cauzele mentionate mai sus.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptySam 5 Iun - 11:08

Buna fetelor!Am descoperit acest forum in urma cu cateva saptamani si de atunci va urmaresc aproape zilnic discutiile.Pot spune ca am aflat o multime de informatii utile.Ce bine ca existati!!! indragostit
As avea si eu o intrebare, daca m-ati putea ajuta.Cum se poate aplica modelul facut cu stampile inainte de gelul de sigilare?Ca am incercat sa il pun dupa ce pilesc al dolea strat(cel care formeaza curba C)dar nu ramane imprimat...
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyDum 6 Iun - 1:15

Fetelor am si eu o mare nelamurire..Cu ce nivelati voi gelul ..ce granulatie ar trebuie sa aiba pila?:(pt ca uneori imi raman unghiile ca si cum ar fi zgariate asa...A si cand nivelati..adica la urma ar trebui sa nu se cunoasca trecerea de la unghie la gel...sau stratul trebuie sa fie la baza subtire tare..al meu e subtire dar tot se cunoaste un pic o diferenta cand creste unghia...o prietena mi-a spus ca trebuie sa fie la baza gelul subtire...ca si cum ar fi un lac:(..ce fac gresit va rog ajutati-ma!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 7 Iun - 7:47

maddy a scris:
Buna fetelor!Am descoperit acest forum in urma cu cateva saptamani si de atunci va urmaresc aproape zilnic discutiile.Pot spune ca am aflat o multime de informatii utile.Ce bine ca existati!!! indragostit
As avea si eu o intrebare, daca m-ati putea ajuta.Cum se poate aplica modelul facut cu stampile inainte de gelul de sigilare?Ca am incercat sa il pun dupa ce pilesc al dolea strat(cel care formeaza curba C)dar nu ramane imprimat...

Buna maddy si bine ai venit printre noi! Ne bucuram tare mult ca ai gasit multe informatii folositoare aici si, te invitam sa fii cat mai activa atat cu intrebari, cat si cu raspunsuri! flower

Mai intai o intrebare: ai lacuri speciale pentru stamping sau folosesti oje normale?
Poate ca explicatia este ca nu aplici stampila destul de repede iar lacul apuca sa se usuce partial sau in totalitate, si atunci nu se mai imprima pe unghie.
Incearca sa lucrezi putin mai repejor si atunci este imposibil sa nu ramana imprimata. bravo!
Dupa ce aplici designul insa, ai grija sa il lasi suficient timp sa se usuce bine, inainte sa aplici gelul de sigilare!
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 7 Iun - 8:03

ally.vs a scris:
Fetelor am si eu o mare nelamurire..Cu ce nivelati voi gelul ..ce granulatie ar trebuie sa aiba pila?:(pt ca uneori imi raman unghiile ca si cum ar fi zgariate asa...A si cand nivelati..adica la urma ar trebui sa nu se cunoasca trecerea de la unghie la gel...sau stratul trebuie sa fie la baza subtire tare..al meu e subtire dar tot se cunoaste un pic o diferenta cand creste unghia...o prietena mi-a spus ca trebuie sa fie la baza gelul subtire...ca si cum ar fi un lac:(..ce fac gresit va rog ajutati-ma!

Buna ally!

Inainte sa aplici gelul de finish (luciu), poti pili grosul pentru a da forma finala unghiei cu o pila cu granulatie de 100 sau 180. Dupa aceea, pentru a nu-ti mai ramane acele urme vizibile, poti folosi o pila mai fina, de 240 sau chiar si un buffer alb, folosit deja, si care nu mai este deci atat de aspru.
In legatura cu "trecerea" dintre gel si unghia naturala, dupa parerea mea, aceasta se va observa oricum atunci cand creste unghia. Insa, intr-adevar, pentru un aspect frumos, aceasta trebuie sa fie o trecere finuta, lina, nu... abrupta. Adica, stratul de gel sa nu fie aplicat gros, pana aproape de cuticula si apoi sa se intrerupa dintr-o data. La unele lucruri, e mai greu cu explicatul in scris... lol! Dar sper ca am explicat ok totusi...
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 7 Iun - 11:12

Multumesc Tina..am inteles si m-am uitat toata ziua la pozele fetelor..astept sa treaca stresul cu bacul sa-mi pot face comanda...cred ca e si din cauza gelurilor pe care le am..nu sunt tocmai bune:(Sad
P.S. nu le-am incercat pe cele primite,n-am avut timp:-<
Sus In jos
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyLun 7 Iun - 11:41

Multumesc pt raspuns, Tina.Am folosit oja speciala pt stampile.O sa incerc sa ma misc putin mai repede...sper sa-mi iasa...... zambet larg
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMar 8 Iun - 14:03

Vin si eu cu o mica completare Maddy Smile

Se mai poate sa fie si de la faptul ca nu ai inlaturat praful de pe unghii suficient de bine. Si cea mai importanta este viteza cu care treci cu razuitoarea peste model, precum ti-a zis si Tina. Wink

Anunta-ne te rog daca ai rezolvat problema Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
maddy




Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 05/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 9 Iun - 11:38

Multumesc pt sfaturi.Inca nu am mai incercat, cred ca maine o sa-mi pun si eu unghiutele cu noile geluri primite de la Tiger Nails - MULTUMESC MULT TINA !!! - si o sa mai incerc si cu stampilele, sa vad daca imi iasa.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 9 Iun - 13:51

Ok, asteptam sa ne dai un raspuns Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyMier 9 Iun - 14:36

maddy a scris:
Multumesc pt sfaturi.Inca nu am mai incercat, cred ca maine o sa-mi pun si eu unghiutele cu noile geluri primite de la Tiger Nails - MULTUMESC MULT TINA !!! - si o sa mai incerc si cu stampilele, sa vad daca imi iasa.

Cu multa placere maddy! flower
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Samyra

Samyra


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 38
Localizare : Pitesti

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 10 Iun - 8:42

Buna ziua,
Numele meu este Samyra iar acest forum mi-a fost recomandat de tiger_nails.Vreau sa va salut pe toate si sper ca si intrebarile mele isi vor gasi raspuns...as avea mii de intrebari.Am citit deja cateva din mesajele de aici si sunt uimita de cate pot afla.Eu am inceput singura sa pun unghii bazandu-ma doar pe amintirile de cand am avut si eu unghii puse.Am urmarit pasii pe care am vazut ca ii efectua fata care mi-a pus mie unghii si incet incet incep sa ma descurc.O sa revin cu intrebari.O seara minunata tuturor!
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 EmptyJoi 10 Iun - 9:15

Fetelor, hai sa pun si eu o intrebare:
A venit caldura si azi am observat ca gelul cu care fac bombeul de la sfarsit este foarte moale si curge incat nu il mai pot controla cum vreau eu, este cald intradevar dar gelurile le tin intr-un sertar deci nu in soare.
Intrebarea mea este: oare daca pun gelul cateva minute in frigider se intampla ceva rau? nu mai are, poate, aceleasi calitati? Question
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 11 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: