***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+110
nickipiki
dea
sane4ka
adrianamagda
nicoleta_22
DeEa Nails
maya_bv
rocsana
sisi19simona
csilla_puscasu
dya
Sara
MaRiA_
perdy
Helga
yvonne
geo_nails
luminitache
roxybarbu
luminita851
lilika
monnica04
hella12
luna88
andandreea
Ariadnan Nails
Petronela
CristalDee
hedi_renata
dienutza
annutza_26
symmonyka
vmarya
elenus84
Dyenutza
NSI
Samyra
maddy
Elly
lida
gege_jeje
MyoSilvia
geany
ally.vs
adrianasandu
anisa
Aly's
daniela
Bianca
kiriloff
Tushky
AlinaMS
Lilishor
valma
gabrielapric
th3odora
tayssa
anda.princess33
Vxf
woozy
adel1791
Andreea S.
kharisma
Laryssa
G.D.
Guesswho
catyy_83
Gabry
Maria D.
oana.marcu
claudia
raluca is
adinutza4u
Elisza Nails
ann-kathrin
Flory_
ARIANA
aurita87
newnailsbrasov
nefeli
Kitty
felyfely24
Anushka
elkana30
unghiifalseploiesti
just_me
ema_clau
gabriela89
Cea_Mai_Rea
Moon
camysh
creatzadeea
mary
deiutzzaa
antonia_simpf
carmenik
Moderator_iulia_vero
kyka
kytty_constanta
crisuliciu
elena
adellyne21
Laurabianca21
Moderator_TigerNails
cristina
flory
Beky
aniluka
onix_82
Admin_Coralia
114 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 9 Sept - 13:35

BUNA CRISULICIU . si eu ami patesc asta sa prinda aer nu stiu de ce pregatesc unghia la fel al toate si se intampla doar la unele si eu as vrea sa stiu:( apropo mai e ceva ce nu stiu cum se face french pierdut habar nu am paote vi se apre aiurea dar chiar nu stiu Sad
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 9 Sept - 13:37

scz de greseli sunt foarte obosita si tastatura mea o ia razna si degetele din cauza unghiilor:)sunt prea lungi cred
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 9 Sept - 22:01

Crisu , povesteste-ne mai mult, de ex: Dupa ce pilesti unghiuta ce faci? O stergi cu cleaner? Cum pui bondingul, in strat subtire sau in strat normal, cand pui finishul il mai scapi in cuticula?( pt ca este foarte fluid, se mai intampla)
Gandeste-te bine si scrie-ne aici EXACT TOTI pasii nu omite nici unul care ii faci ca sa te putem ajuta Poate poti sa pui si o poza cu unele unghiute.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 9 Sept - 23:02

am si eu o intrebare,unghiile mele se exfoliaza,si chiar daca sunt facute cu gel, cam la trei intretineri se desface efectiv unghia cu tot cu gel.oare cum ar trebui sa le fac sa nu mai patesc acest lucru?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 10 Sept - 0:36

Am mai auzit si eu spunandu-se k unghia dak e prea subtire nu mai are aderenta gelul! Am patit-o o singura data, cu o clienta, venea la mine de 6-7 luni si totul era ok, nu avea nicio problema, insa la un moment dat, gelul intr-adevar nu mai statea. Eu cred k foarte mult conteaza si produsele cu care lucrezi, dak folosesti produse care contin mult acid mi se pare normal ca unghia sa se subtieze mult si sa cedeze la un moment dat. Daca, in schimb folosesty niste produse non-invazive (gen gelurile ACF-acid free de la Tigernails) se reduce mult riscul pt asmenea intamplari nefericite. Sper k ti-am fost de folos, dar sa vedem si alte pareri.
O zi frumoasa! flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 10 Sept - 0:48

luminitache a scris:
Am mai auzit si eu spunandu-se k unghia dak e prea subtire nu mai are aderenta gelul! Am patit-o o singura data, cu o clienta, venea la mine de 6-7 luni si totul era ok, nu avea nicio problema, insa la un moment dat, gelul intr-adevar nu mai statea. Eu cred k foarte mult conteaza si produsele cu care lucrezi, dak folosesti produse care contin mult acid mi se pare normal ca unghia sa se subtieze mult si sa cedeze la un moment dat. Daca, in schimb folosesty niste produse non-invazive (gen gelurile ACF-acid free de la Tigernails) se reduce mult riscul pt asmenea intamplari nefericite. Sper k ti-am fost de folos, dar sa vedem si alte pareri.
O zi frumoasa! flower

multumesc de raspuns dar,
problema unghiilor mele este dinainte de a-mi aplica gel,o data la cateva luni efectiv se desfac in doua,tocmai de aceea am optat la gel,fiind foarte subtiri este singura modalitate de a avea si eu unghiute frumoase,produsele pe care le folosesc sunt de la janet,sunt multumita de ele dar din pacate unghiile mele se desfac ,poate undeva totusi gresesc ,sunt la inceput si orice este posibil,mai am ffffffffff multe de invatat confuz
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 10 Sept - 10:44

margareta1973 a scris:
am si eu o intrebare,unghiile mele se exfoliaza,si chiar daca sunt facute cu gel, cam la trei intretineri se desface efectiv unghia cu tot cu gel.oare cum ar trebui sa le fac sa nu mai patesc acest lucru?

cum mai exact se exfoliaza? poate trebuie sa sigilezi mai bine si la varfuri, iar daca sigilezi si tot nu rezista inseamna k e o problema la unghiutele tale pt k si eu folosesc janet si nu am astfel de probleme... cherry
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 10 Sept - 21:49

se exfoliaza unghia,nu gelul, unghia mea se desface in doua,dar asta se intampla cam o data la trei luni dupa care iara nu mai am nici o problema,am luat si calciu am facut si tratament de trei luni consecutiv de vitamine dar nimic ,tocmai de aceea am si optat pentru gel ,le mai protejez,ca sunt si foarte slabe,si mie-mi pare ca sunt bune produsele de la janet,dar fiind la inceput poate ca nici nu le-am sigilat cum trebue
azi am sa le fac si am sa am mai multa grija cum lucrez poate e si vina mea.oricum multumesc de raspuns sarut ma ajuta sa am mai multa grija cum lucrez
poate daca am mai multa grija nu mai apare aceasta problema
o zi frumoasa flower
Sus In jos
csilla_puscasu




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 21/06/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 11 Sept - 1:38

Buna fetelor,poate ma puteti ajuta si pe mine.Vreau sa fac protectie pe unghia naturala si as vrea sa stiu cum se procedeaza cu gelul stabilo.Daca puteti sa imi spuneti exact pasii care trebuiesc facuti . Va multumesc.
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 11 Sept - 4:12

Fetelor dragelor, am auzit azi o kestie care mie mi s-a parut fffff ciudaata!
Este o tipa care pune unghii de vreo 5 ani si ea nu pileste nici unghia naturala nici tipsul(pe suprafata ma refer); ce e si mai ciudat e k unghiile rezista si nu au absolut nik.
Voi, ce ziceti, cum se poate una ca asta?
flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 11 Sept - 20:52

Nu se poate, ceva e in neregula aici ....
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 11 Sept - 23:50

Singura explicatie pe care am gasit-o eu ar fi eventual foloseste cine stie ce substanta kre ia luciul tipsului si al unghiei; dar, din nou, nu stiu dak exista asa ceva, k dak ar exista ne-ar scuti de multa truda;Wink
Fetelor, pareri? flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 4:04

deshidratantul e foarte bun..insa eu nu l-am incercat fara sa matuiesc :D
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 8:38

buna fetelor.hmm ce fel de deshidratant folositi voi ?eu am sa incerc pe mine insumi doar ziceti ce fel de deshidratant si o sa va zic rezultatul eu prima oara testez pe mine.
Si eu m-as bucura enorm sa fie asa mai ales ca nu am pila electrica.. dar eu cred totusi ca fetele care practica de mai mult timp ar fi stiut de asa ceva mai dinainte si ne ziceau si noua.
PUPICEI FETELOR
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 12:08

luminitache a scris:
Fetelor dragelor, am auzit azi o kestie care mie mi s-a parut fffff ciudaata!
Este o tipa care pune unghii de vreo 5 ani si ea nu pileste nici unghia naturala nici tipsul(pe suprafata ma refer); ce e si mai ciudat e k unghiile rezista si nu au absolut nik.
Voi, ce ziceti, cum se poate una ca asta?
flower

nu cred k face cu tips...k la tipsuri nu e acceasi chestie. Probabil face constructie ...asa ar fi plauzibil, in sensul ca da cu deshidratant si pac pac constructia. Altfel nu fad cum deshidratantul ar "nivela"pragul tips-unghie naturala
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 12:53

Deci tipa asta nu stie sa faca constructie; ea pune tipsul, da cu ceva solutii si aplica gelul ca pe oja;face asa de vreo 3 ani si ea lucreaza de vreo 5.....pune gel k sa niveleze diferenta dintre tips si unghia naturala:)......ma rog, eu nu as risca sa aplic gelul pe suprafata lucioasa, orikt de multe solutii as aplica inainte(tocmai asta e si principiul sablonului, nu?: e lucios si tocmai de aia nu ramane gelul pe el orikt s-ar intari la lampa)....
incep sa cred k poate mi-a spus clienta asa doar k sa scape mai usor alien

O zi frumoasa si ms de pareri flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 13:27

Mai ...sincera sa fiu..eu mai fac experimente asa din cand in cand... si am un deshidratant CU ACID si am dat odata pe unghie asa fara sa pilesc inainte unghia,iar apoi am pus extension gel de la janet (fara sa aplic gel de aderenta,care este necesar pt gelul asta) si mi-a stat...am facut constructie...inca mai rezista unghia si chiar se comporta la fel ca si celelalte dar sincer,eu cred ca e coincidenta nu stiu
Daca s-ar putea aplica unghiile false in felul in care o face tipa aia...sunt sigura ca ar mai face si altele
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 13:30

margareta1973 a scris:
se exfoliaza unghia,nu gelul, unghia mea se desface in doua,dar asta se intampla cam o data la trei luni dupa care iara nu mai am nici o problema,am luat si calciu am facut si tratament de trei luni consecutiv de vitamine dar nimic ,tocmai de aceea am si optat pentru gel ,le mai protejez,ca sunt si foarte slabe,si mie-mi pare ca sunt bune produsele de la janet,dar fiind la inceput poate ca nici nu le-am sigilat cum trebue
azi am sa le fac si am sa am mai multa grija cum lucrez poate e si vina mea.oricum multumesc de raspuns sarut ma ajuta sa am mai multa grija cum lucrez
poate daca am mai multa grija nu mai apare aceasta problema
o zi frumoasa flower


Si eu am avut odata problema asta..si am intrebat-o pe Coralia si mi-a dat acelasi raspuns care l-ai primit si tu... nu ai sigilat bine marginea libera a unghie. Acum ca sunt mai atenta la lucrul asta,nu mai am probleme
Sus In jos
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 13:33

si stii de ce pe la a 3 intretinere? pt ca ajungi la unghia ta naturala si nefiind sigilata margina,unghia se incovoiaza si se desprinde de gel. Asta s-a intamplat in cazul meu.
Sper ca intelegi la ce ma refer Smile
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 12 Sept - 23:58

iulia_vero a scris:
Crisu , povesteste-ne mai mult, de ex: Dupa ce pilesti unghiuta ce faci? O stergi cu cleaner? Cum pui bondingul, in strat subtire sau in strat normal, cand pui finishul il mai scapi in cuticula?( pt ca este foarte fluid, se mai intampla)
Gandeste-te bine si scrie-ne aici EXACT TOTI pasii nu omite nici unul care ii faci ca sa te putem ajuta Poate poti sa pui si o poza cu unele unghiute.


eu pilesc unghiuta ca nu am pila electrica, dau modelul jos( de exemplu la intretinere.. se intampla de obicei) dau cu line out, apoi primer sau bonding... am avut bonding dar s-a terminat iar pana fac din nou comanda folosesc primer ... pun un strat de gel subtirel pe toata suprafata, pe urma fac modelul, daca e french si alt model pe urma, dupa french ,mai pun un strat de gel dupa care dau cu cleaner, pilesc, ca sa matuiesc suprafata, iar apoi fac modelul las sa se usuce...(ultima oara cand mi-am facut model am pus prea multe culori acrilice suprapuse, si probabil nu s-a uscat 100% ca acum dupa o saptamana tot finish-ul a crapat)... dar asta s-a intamplat doar o data... - apoi ultimul pas, finish, care nu il las sa curga pentru ca il dau in strat subtire. Nu stiu ce sa zic, de ce se intampla sa prinda aer dupa 2 zile in laterale ca ughiuta e pilita, si cu primer pe ea, si cu gel.. Sad ce e de facut? multumesc. pentru raspun . as face poze dar nu stiu cand anume sa fac cand au aer sau cand nu? o zi frumoasa . Va pup
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 13 Sept - 0:03

buna crisuliciu .cred ca nu sigilezi nici tu bine marginile si mie mie se intampla dar chiar am observt ca doar la unele unghiutze si vad pe ale mele , eu pe unghiile mele imi fac greu si pe cate una pe margine prinde aer cred ca nu am sigilat bine, la cliente nu mi se prea intampla decat rar
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 15 Sept - 11:12

Anushka a scris:
margareta1973 a scris:
se exfoliaza unghia,nu gelul, unghia mea se desface in doua,dar asta se intampla cam o data la trei luni dupa care iara nu mai am nici o problema,am luat si calciu am facut si tratament de trei luni consecutiv de vitamine dar nimic ,tocmai de aceea am si optat pentru gel ,le mai protejez,ca sunt si foarte slabe,si mie-mi pare ca sunt bune produsele de la janet,dar fiind la inceput poate ca nici nu le-am sigilat cum trebue
azi am sa le fac si am sa am mai multa grija cum lucrez poate e si vina mea.oricum multumesc de raspuns sarut ma ajuta sa am mai multa grija cum lucrez
poate daca am mai multa grija nu mai apare aceasta problema
o zi frumoasa flower


Si eu am avut odata problema asta..si am intrebat-o pe Coralia si mi-a dat acelasi raspuns care l-ai primit si tu... nu ai sigilat bine marginea libera a unghie. Acum ca sunt mai atenta la lucrul asta,nu mai am probleme
si oare cum sa sigilez ? Sad am observat ca de la ambele maini ,la degetele aratator se intampla,oare poate fii si faptul ca lucrez ff mult la tastatura de la calculator?
multumesc,si o seara cat mai placuta
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMier 15 Sept - 14:07

crisuliciu a scris:
iulia_vero a scris:
Crisu , povesteste-ne mai mult, de ex: Dupa ce pilesti unghiuta ce faci? O stergi cu cleaner? Cum pui bondingul, in strat subtire sau in strat normal, cand pui finishul il mai scapi in cuticula?( pt ca este foarte fluid, se mai intampla)
Gandeste-te bine si scrie-ne aici EXACT TOTI pasii nu omite nici unul care ii faci ca sa te putem ajuta Poate poti sa pui si o poza cu unele unghiute.


eu pilesc unghiuta ca nu am pila electrica, dau modelul jos( de exemplu la intretinere.. se intampla de obicei) dau cu line out, apoi primer sau bonding... am avut bonding dar s-a terminat iar pana fac din nou comanda folosesc primer ... pun un strat de gel subtirel pe toata suprafata, pe urma fac modelul, daca e french si alt model pe urma, dupa french ,mai pun un strat de gel dupa care dau cu cleaner, pilesc, ca sa matuiesc suprafata, iar apoi fac modelul las sa se usuce...(ultima oara cand mi-am facut model am pus prea multe culori acrilice suprapuse, si probabil nu s-a uscat 100% ca acum dupa o saptamana tot finish-ul a crapat)... dar asta s-a intamplat doar o data... - apoi ultimul pas, finish, care nu il las sa curga pentru ca il dau in strat subtire. Nu stiu ce sa zic, de ce se intampla sa prinda aer dupa 2 zile in laterale ca ughiuta e pilita, si cu primer pe ea, si cu gel.. Sad ce e de facut? multumesc. pentru raspun . as face poze dar nu stiu cand anume sa fac cand au aer sau cand nu? o zi frumoasa . Va pup


Dupa ce pui stratul acela subtirel , ce faci? stregi cu cleaner? faci french pe ud?

Incearca sa fii atenta la impingerea cuticulei si indepartarea ei de pe unghie
,chiar daca nu ai pila electrica matuieste bine cu coltul pilei langa cuticula.
Poze poti sa pui inainte si dupa (cand le-ai facut si dupa 2 zile cu aer)
sarut imbratisare
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 0:32

am sa pun iulia dar cand ma intorc din concediu, acum ma confrunt cu o alta problema i-am spus si Tinei, nu mai stiu ce sa fac... ieri am facut unei fete o intretinere, i-am dt 3 sferturi din gel jos le-as scurtat foarte tare si am pus extensii din nou, unghiile ei au fost facut o perioada de alat persoana iar cand a venit la mine la intretinere, si i-am dat gelul jos modelul era pana la unghia naturala, de atunci, de cand ii fac tot cate o unghie ii cade sau prinde aer foarte tare se tine numai pe varf... ieri am hotarat sa i le scurtez si sa ii pun extensii noi... ca si la varf se exfolia gelul de pe unghia naturala... azi dimineata mi-a zis ca una din unghii de la mana dreapta iar e pe jumatate desprinsa... nu mai stiu ce sa fac, e si genul care traspira, si face si sala.. cu ce sa ii dau ca sa tina unghiile? momentan ii dau cu primer, ca cu bonding nu tineau deloc... nu mai stiu.. ma dau batuta:|
Sus In jos
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 0:55

crisuliciu a scris:
am sa pun iulia dar cand ma intorc din concediu, acum ma confrunt cu o alta problema i-am spus si Tinei, nu mai stiu ce sa fac... ieri am facut unei fete o intretinere, i-am dt 3 sferturi din gel jos le-as scurtat foarte tare si am pus extensii din nou, unghiile ei au fost facut o perioada de alat persoana iar cand a venit la mine la intretinere, si i-am dat gelul jos modelul era pana la unghia naturala, de atunci, de cand ii fac tot cate o unghie ii cade sau prinde aer foarte tare se tine numai pe varf... ieri am hotarat sa i le scurtez si sa ii pun extensii noi... ca si la varf se exfolia gelul de pe unghia naturala... azi dimineata mi-a zis ca una din unghii de la mana dreapta iar e pe jumatate desprinsa... nu mai stiu ce sa fac, e si genul care traspira, si face si sala.. cu ce sa ii dau ca sa tina unghiile? momentan ii dau cu primer, ca cu bonding nu tineau deloc... nu mai stiu.. ma dau batuta:|

Am patit si eu asa o clienta...si pana la urma i le-am dat jos de tot si i le-am facut dupa vreo luna si acum nu mai are nicio pb.
Sus In jos
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 1:43

pai asa cred ca o sa fac si cu ea Sad nu mai pot... ca intr-una vine la mine tot cu cate o unghiuta...
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 6:38

Eu ti-as da un sfat dar e mai nociv:D si o sa imi sara fetele in cap.
Ok, hai k incerc:foloseste primer cu acid, e pt unghiutzele cu probleme. nu vreau sa vad


Sa imi zici dak a functionat!
flower
Fetelor, astept critici:-p
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
crisuliciu

crisuliciu


Numarul mesajelor : 80
Data de inscriere : 05/12/2009

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 7:34

am pus scumpo primer ...de la nailshop, dar nici un rezultat, am convinso dupa concediu sa si le lase naturale macar o luna... si pe urma am sa ii pun din nou... Sad
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 11:19

crisuliciu a scris:
am pus scumpo primer ...de la nailshop, dar nici un rezultat, am convinso dupa concediu sa si le lase naturale macar o luna... si pe urma am sa ii pun din nou... Sad
dar daca pui si primer si bounding in strat extraordinar de subtire?
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyJoi 16 Sept - 21:06

Da, f bine zice Lilishor....si eu mai fac asa la clientele cu probleme.Asa vei avea tripla aderenta! nu are cum sa nu tina!Wink
flower

Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
sisi19simona




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 47
Localizare : LUPENI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 17 Sept - 23:30

Buna!!! Sunt si eu o incepatoare in acest domeniu si am si eu cateva intrebari legate de unghile false cu acryl. Pentru slefuirea unghiei sa folosesc polizorul sau sa folosesc numai pile?Ce pile si bafere folositi?Ce nr. la pensula ptr. acryl folositi?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 17 Sept - 23:51

sisi19simona a scris:
Buna!!! Sunt si eu o incepatoare in acest domeniu si am si eu cateva intrebari legate de unghile false cu acryl. Pentru slefuirea unghiei sa folosesc polizorul sau sa folosesc numai pile?Ce pile si bafere folositi?Ce nr. la pensula ptr. acryl folositi?

buna ,din cat am citit pe forum raspunsurile fetelor cu experienta ,nu e bine sa pui polizorul pe unghia naturala,daca grasesc sa ma corectati
unghia naturala sa pileste doar cat sa-i iei luciul!
sper ca ti-am fost de ajutor.
Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyVin 17 Sept - 23:57

aurita87 a scris:
margareta1973 a scris:
am si eu o intrebare,unghiile mele se exfoliaza,si chiar daca sunt facute cu gel, cam la trei intretineri se desface efectiv unghia cu tot cu gel.oare cum ar trebui sa le fac sa nu mai patesc acest lucru?

cum mai exact se exfoliaza? poate trebuie sa sigilezi mai bine si la varfuri, iar daca sigilezi si tot nu rezista inseamna k e o problema la unghiutele tale pt k si eu folosesc janet si nu am astfel de probleme... cherry

am o intrebare,am o prietena care are unghiile foarte micute ,adica scurte,lucreaza la laborator si nu are voie sa le tina lungi si-si doreste gel,oare fiind asa de scurte n-o sa am probleme cu sigilarea?
si mai am o intrebare ca vad ca folosesti produce de la janet,ce gel de finis folosesti ?tot janet?ca eu nu sunt foarte multumita de el,parca nu ramane lucios
o zi buna confuz
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 18 Sept - 1:53

am folosit si de la janet... dar parea oke... insa mai multumita sunt de cel de la magic. are luciu puternic si rezista.
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptySam 18 Sept - 2:15

sisi19simona a scris:
Buna!!! Sunt si eu o incepatoare in acest domeniu si am si eu cateva intrebari legate de unghile false cu acryl. Pentru slefuirea unghiei sa folosesc polizorul sau sa folosesc numai pile?Ce pile si bafere folositi?Ce nr. la pensula ptr. acryl folositi?

Buna Simona.

Ca sa iti raspund la intrebari, pe unghia naturala poti folosi un buffer fin, iar pentru gel, dupa parerea mea, cele mai folositoare sunt pilele 100/180.

Pe unghia naturala se poate folosi polizorul cu un bit foarte fin sau cu un capat de smirgel foarteeee fin. Eu nu recomand acest lucru, in special la incepatoare, deoarece, chiar daca stii cat de cat sa manuiesti freza, poti sa o distrugi.

Motivul pentru care noi pilim unghia naturala, este acela ca trebuie sa indepartam grasimea de la suprafata si sa asiguram aderenta gelului, nu ca sa pilim unghia pana ajungem la ultimul strat. Varianta cea mai simpla pentru manichiuristele medii si incepatoare, dupa parerea mea este aceea a bufferului. Acum, eu stiu ca sunt multe fete care se descurca foarte bine sa faca acest lucru fara sa strice unghia naturala, dar la incepatoare nu am vazut nici macar una care sa nu faca santulete in ea. :-s


Unul din scopurile importante pe care tyrebuie sa le urmarim cand realizam o manichiura, este acela de a proteja cat mai mult unghia naturala. Este extrem de important acest lucru!

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 19 Sept - 11:11

fetelor, la frenchul alb sclipicios cum procedati. il amestecati cu sclipici sau presarati deasupra. in ce nuante argintiu sau alb? la mine sclipiciul alb arata ca sarea de bucatarie in compozitie cu gelul Laughing
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 19 Sept - 11:14

si la mine la fel:'(
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 19 Sept - 22:08

Eu nu amestec, ca nu iese bine... fac french-ul si presar sclipici alb peste... si apoi il bag la lampa... asa nu se amesteca sclipiciul cu albul si ramane frumos... La mine problema e ca sclipiciul alb are refexe verzi si roz Smile) Am vazut ca cei de la janet au scos un gel alb cu sclipici acum...si pare tare frumos... cred ca il voi incerca... e cel din phantasy collection - snowflake se numeste...
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 19 Sept - 22:46

eu am facut si cu gel amestecat si peste si degeaba nu arata frumos di am mai scris pe aici pe undeva ca si eu am ceva sclipici alb dar iasa cu reflexe nicidecum alb
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyDum 19 Sept - 23:18

buna fetelor. am si eu o intrebare. este adevarat k prea mult primer duce la efectul invers ? va multumesc anticipat
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 0:52

Mi-am comandat si eu gelul Snowflake de la Janet! E genial. Inainte faceam si eu cum face Gabriela!nu era nicio problema, doar ca trebie avut grija sa nu iasa prea gros french-ul. Sclipiciul meu are reflexe albastre, dar e foarte frumos
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 0:55

Aly's, eu cred k prea mult nailprep strica, asta fiindca nu se mai usca. Nu cred k e valabil si pt primer, eu il pun din abundenta, nu am avut nicio problema, pt k nu trebuie sa se uste (eu folosesc de la crystal)


O zi frumoasa!
flower
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
Tushky

Tushky


Numarul mesajelor : 271
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 1:02

Aly's a scris:
buna fetelor. am si eu o intrebare. este adevarat k prea mult primer duce la efectul invers ? va multumesc anticipat

Eu stiu ca atat Nail Prep, cat si Primer-ul sau Bonding Gel-ul trebuie puse in cantitati fff mici, pt ca altfel vor crea efectul invers!
Sus In jos
Aly's

Aly's


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Tulcea

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 10:53

mersi, va pup , sunteti de vis Very Happy
Sus In jos
http://unghiifalsetulcea.hi5.com
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 11:36

luminitache a scris:
Mi-am comandat si eu gelul Snowflake de la Janet! E genial. Inainte faceam si eu cum face Gabriela!nu era nicio problema, doar ca trebie avut grija sa nu iasa prea gros french-ul. Sclipiciul meu are reflexe albastre, dar e foarte frumos

Si eu vreau sa imi cumpar!!! Cum e? e chiar asa cum arata in poza? Abia astept sa il incerc pentru ca eu ador french alb cu sclipici flower
Sus In jos
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 23:38

gabriela89 a scris:
luminitache a scris:
Mi-am comandat si eu gelul Snowflake de la Janet! E genial. Inainte faceam si eu cum face Gabriela!nu era nicio problema, doar ca trebie avut grija sa nu iasa prea gros french-ul. Sclipiciul meu are reflexe albastre, dar e foarte frumos

Si eu vreau sa imi cumpar!!! Cum e? e chiar asa cum arata in poza? Abia astept sa il incerc pentru ca eu ador french alb cu sclipici flower

Si eu mi-am cumparat snowflake sapt trecuta, insa nu l-am incercat inca, uitasem d el Embarassed
Sus In jos
luminitache

luminitache


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Cluj-Napoca

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyLun 20 Sept - 23:53

Gabriela, nu stiu exact la care poza te referi, insa dak il aplici intr-un strat subtire e mai transparent, de aplicat peste french-ul gata facut. Pentru a iesi mai mat tebuie sa pui vreo 2 straturi sanatoase:))
Sus In jos
http://www.unghiitehnicecluj.ro
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 21 Sept - 3:00

luminitache a scris:
Gabriela, nu stiu exact la care poza te referi, insa dak il aplici intr-un strat subtire e mai transparent, de aplicat peste french-ul gata facut. Pentru a iesi mai mat tebuie sa pui vreo 2 straturi sanatoase:))


la poza aia de pe site-ul lor ma refer... unde sunt informatiile despre gel... Atunci nu prea e cum imi imaginez eu... eu credeam ca iese asa french alb cu sclipici frumos... dar daca zici ca trebuie pus gros... Sad Nu ai facut inca cu el? Nu ai o poza? Very Happy flower
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 21 Sept - 8:27

Tushky a scris:
Aly's a scris:
buna fetelor. am si eu o intrebare. este adevarat k prea mult primer duce la efectul invers ? va multumesc anticipat

Eu stiu ca atat Nail Prep, cat si Primer-ul sau Bonding Gel-ul trebuie puse in cantitati fff mici, pt ca altfel vor crea efectul invers!

Da, este adevarat. Se produce efectul invers daca folosesti produsele de aderenta in exces.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 EmptyMar 21 Sept - 8:37

woozy a scris:
fetelor, la frenchul alb sclipicios cum procedati. il amestecati cu sclipici sau presarati deasupra. in ce nuante argintiu sau alb? la mine sclipiciul alb arata ca sarea de bucatarie in compozitie cu gelul Laughing

Buna Woozy fac cu mana

Haide sa iti zic cum fac eu un french simplu cu sclipici:
-dupa pregatirea unghiei, aplic un strat de Allround Blue-intaresc;
-aplic French Builder Gel-intaresc;
-apoi sclipici cu foarte putin Allround Blue, ca sa se lipeasca-intaresc
- apoi vin cu stratul mai grosut de Allroun Blue.

Poti sa pilesti dupa aceea daca e nevoie, dar cu grija, sa nu ajungi la stratul de French. :D

Glitter-ul pe care il ai este unul care nu are scopul de a fii folosit in gel. De obicei si sclipiciurile albe, de proasta calitate se fac aproape transparente in sclipici.

Sper ca ti-am fost de ajutor si poate ne arati si noua o poza dupa ce incerci Smile
flower


Ultima editare efectuata de catre Admin_Coralia in Mier 22 Sept - 1:10, editata de 1 ori
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 18 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» intrebari si raspunsuri
» intrebari de ...incepator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: