***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Logo_t12
Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Oja semipermanenta
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

    » intrebari si raspunsuri
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

    » se pot amesteca marcile de geluri???
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

    » Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

    » sfaturi pentru incepatori
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

    » dual system forms
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

    » Produse IBD
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

    » Poze cu unghiutze
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

    » Sa facem cunostinta!
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

    Facebook
    Parteneri
    forum gratuit
    * * * * Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Logo_t12
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     
    Rechercher Cautare avansata

     

     Sa facem cunostinta!

    In jos 
    +107
    Allexa
    Acelya
    Payalicious
    Anitsnoc
    froggynails
    Ruxandra
    madutza
    gab_bryella
    0ana
    Baducu R
    Ralu77
    barbieely
    Airad
    ingeras2121
    gabytza
    iza_bella
    Carmen3
    happynails
    Lidia.
    Simona Mecu
    aniela
    marymariana
    ralu_nails
    manichiura_2010
    Marcelina
    Crina nail
    kikkyy
    oanatanase
    Ruja
    julyana21
    NailArtDesign
    ofra haza
    Laurici
    LddyFash
    darkangel_ro2
    ramonaandrey
    cristinica_papusica
    punked
    Elenita
    jasmyne
    stefynails
    claudela
    Mari
    Timea
    CarmenBucuresti
    unghiidepoveste
    klau_dya
    Ancutzik
    aly26
    blueyes
    blondynails
    Lauretta
    csilla_puscasu
    lupica_andreea
    Sara
    dora3mira
    adrianamagda
    luminitache
    MaRiA_
    lilika
    daniela
    hedi_renata
    Ariadnan Nails
    elymatiut
    Tushky
    Aurys Aura
    Samyra
    CristalDee
    elkana30
    Moderator_iulia_vero
    ally.vs
    mery
    adrianasandu
    RoxyNails
    kiriloff
    valma
    Vxf
    woozy
    Lilishor
    Andreea S.
    ginutza77
    gege_jeje
    Guesswho
    gabriela89
    unghii false
    Anyc
    mary bubu
    iulia
    aurita87
    antonia_simpf
    roxybarbu
    FLORYS
    ira_dio
    oana.marcu
    ema_clau
    nefeli
    Roxy Nails
    unghiifalseploiesti
    Maria D.
    newnailsbrasov
    Anushka
    Beky
    Moderator_TigerNails
    Elisza Nails
    Manichiura Arad
    Admin_Coralia
    carmenik
    111 participanți
    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
    AutorMesaj
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 12 Ian - 9:38

    >HUG< Bine ati venit!!!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    jasmyne

    jasmyne


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 11/01/2011
    Varsta : 32
    Localizare : Timisoara

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyJoi 13 Ian - 4:45

    buna fetele....
    ma numesc Iasmina (Jasmyne)....am 19 ani,sunt din tm.sunt ultimul an la liceu...asta inseamna ca ma asteapta bacu'.Smile
    sunt pasionata de unghiile cu gel....acryl,desi nu am facut nici un curs,m-am hotarat sa imi cumpar un kit;cautand pe net,pe diferite site-uri....am dat de voi dragelor :* chiar ma bucur ca exista acest forum shi vreau sa le felicit pe coralia shi pe tina....sunteti foarte talentate shi este foarte frumos ce faceti voi aici...

    va pup :*
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyJoi 13 Ian - 8:39

    Buna Iasmina!

    Bine ai venit!
    Iti multumim pentru cuvintele frumoase si te asteptam sa fii si tu cat mai activa pe forum, atat cu intrebari cat si cu raspunsuri!

    flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Elenita




    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 05/01/2011
    Varsta : 37
    Localizare : Bacau

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 14 Ian - 0:52

    Buna

    Numele meu este Elena,am 24 ani si sunt din Bacau.Sunt de profesie asistent medical dar ma pasioneaza si ceea ce faceti voi!Mereu am fost atenta cu unghiutele mele si mi-am facut singura diferite modele pe unghiute,cu oja ,bineinteles ,pentru ca nu am cumparat niciodata nimic profesional.Am descoperit site-ul vostru si m-a fascinat !Este incredibil ceea ce faceti!Ceea ce face Coralia si voi celelalte,este o adevarata arta!Doresc sa-mi cumpar un kit si sa incep sa lucrez si eu cu unghiutele mele si ale prietenelor,abordand acest lucru doar ca o mare pasiune pentru inceput!O sa continui sa citesc forumul pentru ca aici sunt multe lucruri pretioase de invatat!!

    flower Felecitari inca o data! flower

    sarut imbratisare
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 18 Ian - 23:23

    Elenita a scris:
    Buna

    Numele meu este Elena,am 24 ani si sunt din Bacau.Sunt de profesie asistent medical dar ma pasioneaza si ceea ce faceti voi!Mereu am fost atenta cu unghiutele mele si mi-am facut singura diferite modele pe unghiute,cu oja ,bineinteles ,pentru ca nu am cumparat niciodata nimic profesional.Am descoperit site-ul vostru si m-a fascinat !Este incredibil ceea ce faceti!Ceea ce face Coralia si voi celelalte,este o adevarata arta!Doresc sa-mi cumpar un kit si sa incep sa lucrez si eu cu unghiutele mele si ale prietenelor,abordand acest lucru doar ca o mare pasiune pentru inceput!O sa continui sa citesc forumul pentru ca aici sunt multe lucruri pretioase de invatat!!

    flower Felecitari inca o data! flower

    sarut imbratisare

    Bine ai venit printre noi Elena cheers

    Te asteptam cu intrebari sau lamuriri oricand doresti!




    O zi minunata va doresc tuturor!

    flower flower flower
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    punked




    Numarul mesajelor : 12
    Data de inscriere : 19/01/2011
    Varsta : 33
    Localizare : Oradea

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 19 Ian - 6:14

    buna.ma numesc Anca si sunt din Oradea.am o mare pasiune pentru unghii,si doresc sa fac un curs de formare profesionala.am gasit un curs in Oradea,si din cele auzite se pare ca este unul bun. cel putin sami formez cunostintele de baza iar pe parcurs sa mai invat trucuri. as avea o intrebare.... este necesar sa am talent la desen pentru a fi un tehnician bun?am observat ca majoritatea au talent si la desen...
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 19 Ian - 13:16

    punked a scris:
    buna.ma numesc Anca si sunt din Oradea.am o mare pasiune pentru unghii,si doresc sa fac un curs de formare profesionala.am gasit un curs in Oradea,si din cele auzite se pare ca este unul bun. cel putin sami formez cunostintele de baza iar pe parcurs sa mai invat trucuri. as avea o intrebare.... este necesar sa am talent la desen pentru a fi un tehnician bun?am observat ca majoritatea au talent si la desen...

    Buna Anca!!!
    Bine ai venit printre noi. Ma bucur ca ai luat un prim pas corect si important in a incepe aceasta meserie, prin decizia ta de a face un curs de formare profesionala. Multe trucuri le vei invata si de aici si foarte multe le vei invata si din experienta pe care o vei acumula pe parcurs.

    A fi tehnician bun nu are legatura cu pictura. Tehnicianul este acela care stapaneste foarte bine tehnica de lucru in ceea ce priveste structura si aspectul final al unghiilor. Daca vrei sa fii un nail-designer, atunci trebuie sa te descurci putin si cu pensula in mana, insa sunt cursuri de pictura care te ajuta sa stapanesti diferite tehnici de pictura. Restul vine pe parcurs. Ma gandesc ca ai vazut multe seturi de unghii care nu aveau nail art sau aveau aplicate tot felul de stampilute sau insertii pentru nail art.

    Ce sa zic? Noi iti uram multa bafta si sa inveti cat mai multe la cursuri! cheers
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    punked




    Numarul mesajelor : 12
    Data de inscriere : 19/01/2011
    Varsta : 33
    Localizare : Oradea

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 19 Ian - 22:18

    mersi mult Coralia. sunt foarte entuziasmata sa incep :-x
    Sus In jos
    cristinica_papusica

    cristinica_papusica


    Numarul mesajelor : 36
    Data de inscriere : 22/01/2011
    Varsta : 36
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 22 Ian - 4:06

    buna fetelor ma bucur enorm ca v-am descoperit sunteti minunate si faceti o treaba minunata ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns?pentru cine foloseste gel ibd de unde il chizitionati ca am auzit ca au aparut tot felul de chinezarii si mi-e si frica sa cumpar si careva dintrevoi foloseste gelurile de la crystal nails?sunt bune?va multumesc din suflet si va doresc cliente multe Razz
    Sus In jos
    ramonaandrey

    ramonaandrey


    Numarul mesajelor : 3
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Varsta : 38
    Localizare : Turda

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 26 Ian - 3:47

    buna fetelor. ma numesc ramona am 25 de ani si sunt din Turda(Cluj). am intrat si eu in aceasta sectiune sa fac cunostinta cu voi. ma bucur enorm ca existati si avand in vedere ca fetele in general sunt destul de rele, trebuie sa recunosc ca e prima data cand vad asa ceva:o comuniune de fete care nu numai ca sunt foarte pricepute dar sunt si foarte saritoare, binevoitoare si e exact cum am citit intr-un mesaj al Coraliei, o familie! Felicitari!
    Eu, in ceea ce priveste aceasta meserie, pot spune ca sunt incepatoare, adica foarte incepatoare(daca pot spune asa scoate limba ), dar citesc cu mare interes toate informatiile care le postati voi aici si mi-as dori tare mult sa fac si eu un curs Very Happy , problema e ca...sunt bugetara...si nu mi-e tocmai usor, dar sper sa reusesc sa-mi adun ceva banuti sa ma duc sa fac un curs. as incerca sa exersez si acasa, dar...aceeasi problema, produsele nu sunt tocmai ieftine asa ca ma limitez la ce imi permit Very Happy
    ma bucur ca v-am intalnit, va felicit pt tot si va doresc multa bafta in continuare.am incercat sa atasez o poza cu mine dar nu stiu daca mi-a reusit...(daca am reusit, cel pe care il vedeti in poza langa mine e sufletelul meu scump, nu am avut o poza mai recenta doar cu mine)
    va pup

    https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc04399bt.jpg/
    Sus In jos
    luminitache

    luminitache


    Numarul mesajelor : 153
    Data de inscriere : 04/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Cluj-Napoca

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 26 Ian - 7:37

    Bine ai venit, Ramona! Pentru a invata aceasta meserie ai cel putin 2 optiuni: poti urma un curs la un salon sau poti ruga pe cineva sa te invete. In Cluj sunt si cursuri acreditate, dar si neacreditate, daca doresty sa lucrezi acasa nu e neaparat sa ai o diploma acreditata, eu de exemplu nu am diploma acreditata pentru unghii tehnice, doar pt mani-pedi. Un salon foarte bun pe care ti-l recomand si unde fac si cursuri este salonul Crazy

    O zi frumoasa!
    Sus In jos
    http://www.unghiitehnicecluj.ro
    ramonaandrey

    ramonaandrey


    Numarul mesajelor : 3
    Data de inscriere : 02/11/2010
    Varsta : 38
    Localizare : Turda

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 26 Ian - 9:33

    multumesc luminita de informatii! avand in vedere ca nu cunosc pe nimeni care sa se ocupe cu asa ceva, imi ramane varianta cursului, pe care imi doresc sa-l fac la vara...sper sa reusesc, si daca zici ca cei de la salonul crazy din cj sunt buni, cine stie, poate apelez la ei, oricum mai e pana atunci si ma mai interesez. poate intre timp o sa cunosc pe cineva care sa ma initieze Very Happy
    foarte dragute unghiutele tale aplauze ! multa bafta in continuare!
    pupici
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 31 Ian - 9:13

    Bine ai venit Ramona! cheers

    Dupa cum ai citit si pe forum, noi sprijinim ideea de curs sau de indrumarea unei persoane pricepute in aceasta meserie. Facem acest lucru pentru ca multe fete care au incercat sa puna singure unghii au "reusit" sa si distruga unghii. Oricum pana sa ajungi sa faci un curs, noi te asteptam cu orice intebari ai avea, in cazul in care esti nelamurita cu ceea ce citesti aici Smile

    O zi minunata! flower
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    darkangel_ro2




    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 01/02/2011

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Buna fetelor   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 1 Feb - 6:56

    Si eu sunt noua pe aici. Ma bucur ca am dat de voi, sunt la inceput de drum, si sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu cateva informatii.Eu am lucrat si lucrez inca in gel, azi mi-am comandat si eu acryl, nu sunt familiariata cu el, insa am vazut cam cum se aplica, odata. Odata nu e de ajuns, si atunci vin cu intrebarea, dupa ce se aplica acrylul, am citit undeva pe forum la voi, ca se da un top coat, sau ceva de genul. Eu nu am asa ceva. Am cumparat un Kit, care cica cuprinde tot, respectiv: Praful de acryl, monomer, primer, forme pentru tipsuri, paharul de monomer, pensula, un buffer, o pila, o pila cu patru fete, care arata ca bufferul, pentru luciu, cica.Vreau sa intreb, daca dupa ce pui acrylul pe unghie, nu se ma da cu un gel de finish, ceva? ca la gel? sau se usuca, dupa care se da luciu prin pilire?
    Sus In jos
    CristalDee

    CristalDee


    Numarul mesajelor : 62
    Data de inscriere : 25/04/2010
    Varsta : 34
    Localizare : cluj-napoca

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 1 Feb - 10:41

    Buna darkangel!!! Dupa aplicarea acrylului se finiseaza unghiile, adica cu ajutorul pilei si/ buffer-ului, dupa care se aplica gel de luciu, finish gel. Poti folosi cu incredere finish, ca si in cazul aplicarii cu gel. Se poate da si luciu prin pilire, astel obtii un luciu natural asemenea unghiei naturale, doar ca acest procedeu iti va lua putin mai mult timp decat daca ai opta pt gel de finish.
    Spor la unghiute
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyJoi 3 Feb - 14:16

    Darkangel, in primul rand iti uram BINE AI VENIT!

    Apoi vreau sa iti spun ca la acryl trebuie sa ai grija sa folosesti cantitatea corecta lichid/praf. Este foarte important acest aspect. Pentru luciu iti recomand un gel fara degresare, cum e de exemplu Quick Finish II. Prin pilire, luciul il obtii folosind pile de la duritate de 100, pana la pila foarte fina pentru luciu. Sunt de acord cu CristalDee, ca este mai simplu cu gel decat prin pilire Smile
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 4 Feb - 3:58

    Fetelor, vrem si poze .. ca asa va retinem mai repede :Smile
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 5 Feb - 14:00

    ras Sub scriu la cele spuse de Beky zambet subtil
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    LddyFash

    LddyFash


    Numarul mesajelor : 9
    Data de inscriere : 02/02/2011

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 9 Feb - 13:14

    [i] Buna fetelor ..ma numesc Ioana sivreau sa va spun ca am descoperit acest forum in urma cu 2 luni si de atunci in fiecare seara de la 10 pan la 4-5 dim citesc non stop si recitesc ...Vreau sa va felicit pe toate pt ca sunteti deosebite si le impartasiti si incepatoarelor din experienta voastra si tie Coralia ca ai facut acest forum..Vreau sa va sp ca eu sunt o fana a unghiiutelor...si de 3 ani nu stiu dak a existat o zi fara sa nu am ...numai ca decand citesc aici a inceput sa ma pasioneze asha tare incat am inceput sa si visez ..k pun unghii Very Happy ..am si o prietena de la care am mai furat cate ceva si ..mi-am luat si eu cateva geluri si tot ce trebuie pt a realiza asha ceva , dar deocamdata nu experimentez pe nimeni...doar pe mine..si pe un degetel de plastic...si a inceput sa-mi iasa cate ceva..N`fine..probabil v-am plict deja...asha k ma opresc aici ...Va felicit ...sunteti speciale pt mine :X kissssss
    Sus In jos
    Laurici

    Laurici


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 11/02/2011

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 11 Feb - 15:06

    Salutare la toata lumea! Smile

    Bucurie mare ca am dat peste forumul acesta! E minune! Nu a trebuit sa citesc mult sa-mi dau seama!

    Eu sunt Laura, din Cluj-Napoca, am aproape 24 de ani Smile si sunt tehnician dentar. M-am gandit sa invat si eu arta unghiilor tehnice si ma bucur ca v-am gasit pe voi, stiu ca o sa-mi fiti de mare ajutor.

    Deocamdata sunt la inceput, si cand spun inceput ma refer la faptul ca deocamdata ma documentez, inca nu am facut un curs dar urmeaza.

    Sper cat de repede sa ma apuc de treaba ca abia astept!

    Va pup cu drag! sarut Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Img9807q

    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 12 Feb - 1:35

    Bine ati venit Ioana si Laura! imbratisare

    Ne bucuram foarte mult sa va avem printre noi si va uram muuuult spor la unghiute!

    Laura, ce bronz frumos aveai..... indragostit indragostit indragostit
    Totodata, felicitari pentru decizia de a face un curs inainte de a te apuca de treaba! bravo!

    Weekend placut tuturor! flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 25 Feb - 7:19

    flower flower flower flower flower flower flower

    LA MULTI ANI!

    flower flower flower flower flower flower flower


    din partea noastra, utilizatoarei FLORYS.

    Toate cele bune, succes si spor la unghiute cat mai frumoase!

    flower flower flower flower flower flower flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    ofra haza




    Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 25/02/2011

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 25 Feb - 11:36

    Buna tuturor!
    Sunt Cris, incepatoare, abia termin scoala. Citesc de ceva vreme forumul si va felicit pe toate pentru muulte intrebari la care am gasit raspuns. scoate limba[url][/url]
    Sus In jos
    NailArtDesign

    NailArtDesign


    Numarul mesajelor : 7
    Data de inscriere : 24/02/2011
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 25 Feb - 22:49

    Buna dimineata tuturor!
    marius sunt si pasiunea mea este o manichiura simpla dar impecabila. imi place acest forum mai ales ca este cu si ptr romanii mei.
    Sus In jos
    julyana21

    julyana21


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 26/02/2011
    Varsta : 34
    Localizare : iasi romania

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 26 Feb - 3:50

    buna fetelor...Sunt Iulia si abia m-am inscris pe forum..Sper sa invat lucruri noi de la voi si totodata sa va pot fi de ajutor...o zi buna tuturor!
    Sus In jos
    Ruja

    Ruja


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 11/03/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Adjud

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Feb - 23:35

    Buna dimineata! Numele meu este Ruja, am o foarte mare pasiune pentru tot ce tine de unghiute, iar forumul vostru este tot ce isi poate dori o fata ca mine :D Am invatat multe lucruri utile de la voi, informatii pe care nu le-as fi gasit nicaieri altundeva. De aceea, va felicit pentru unitatea de care dati dovada, dar si pentru disponibilitatea de a impartasi din experienta voastra altora... O zi cat mai frumoasa :*
    Sus In jos
    oanatanase

    oanatanase


    Numarul mesajelor : 141
    Data de inscriere : 21/01/2011
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 1 Mar - 8:24

    Buna!

    In primul rand tin sa imi cer scuze ca nu am facut lucrul acesta de prima data cand m-am inregistrat pe site, adica sa ma prezint!

    Eu sunt Oana, locuiesc in Bucuresti si ma ocup de unghii tehnice din octombrie 2010 cand am si facut un curs de gel. Dupa cursul de gel am primit si o oferta de munca in cadrul firmei Crystal Nails pe care o reprezint in regiunea Bucuresti ca agent vanzari.

    Pasiunea aceasta am dezvoltat-o pentru mine si nu ma gandeam ca o sa o fac si altora, am mainile destul de mici si degetele groase iar unghiile mele nu ma ajutau deloc fiind foarte subtiri se exfoliau foarte repede nu reuseam sa imi fac mainile sa arate mai frumos, asa am inceput sa imi tot achizitionez produse pentru unghii, nereusind singura am mers la cursul de gel si acum ma descurc destul de bine.

    Ma bucur ca ne-am cunoscut oficial si sper va pot ajuta cu raspunsuri la neclaritatile vostre si sa am ce invata de la voi.

    Spor!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
    blueyes

    blueyes


    Numarul mesajelor : 159
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMar 1 Mar - 12:24

    oanatanase a scris:
    Buna!

    In primul rand tin sa imi cer scuze ca nu am facut lucrul acesta de prima data cand m-am inregistrat pe site, adica sa ma prezint!

    Eu sunt Oana, locuiesc in Bucuresti si ma ocup de unghii tehnice din octombrie 2010 cand am si facut un curs de gel. Dupa cursul de gel am primit si o oferta de munca in cadrul firmei Crystal Nails pe care o reprezint in regiunea Bucuresti ca agent vanzari.

    Pasiunea aceasta am dezvoltat-o pentru mine si nu ma gandeam ca o sa o fac si altora, am mainile destul de mici si degetele groase iar unghiile mele nu ma ajutau deloc fiind foarte subtiri se exfoliau foarte repede nu reuseam sa imi fac mainile sa arate mai frumos, asa am inceput sa imi tot achizitionez produse pentru unghii, nereusind singura am mers la cursul de gel si acum ma descurc destul de bine.

    Ma bucur ca ne-am cunoscut oficial si sper va pot ajuta cu raspunsuri la neclaritatile vostre si sa am ce invata de la voi.

    Spor!


    hmmm, Oana, lucrezi foarte frumos, avand in vedere ca lucrezi doar din octombrie 2010 Smile Oricum imi plac si raspunsurile pe care le dai fetelor care cer ajutor Smile

    spor la treaba !
    Sus In jos
    kikkyy

    kikkyy


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 27/01/2011
    Varsta : 38
    Localizare : Craiova

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyJoi 3 Mar - 6:43

    [i]Buna fetelor!Numele meu este Raluca si sunt din Craiova.M-am inscris recent pe forum pentru a va multumi voua!De ce?Pentru ca datorita voua mi-am dezvoltat pasiune pentru unghii si mai ales pentru nail-art.Nu cred ca ma ajuta talentul la desen,care la inceput imi lipsea cu desavarsire scoate limba dar exersand am observat ca totusi iese ceva.Acum o luna am terminat cursul pentru aplicarea gelului la Sunshine, si le-am pus tuturor prietenelor,pentru a exersa cat mai mult.Numai ca nu sunt asa curajoase incat sa ma lase sa le pictez unghiutele si am facut numai french simplu.Sper sa invat cat mai multe de la voi pentru ca sunteti adevarate guru king Va pup si imi pare bine de cunostiinta! sarut
    Acestea sunt primele mele unghii:D
    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Imag007gSa facem cunostinta! - Pagina 9 Imag008hSa facem cunostinta! - Pagina 9 Imag0005
    Sus In jos
    Crina nail




    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 04/03/2011
    Varsta : 46
    Localizare : Timisoara

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 4 Mar - 1:27

    Buna tuturor:-h:! Ma bucur sa va cunosc si sa citesc sfaturile si parerile voastre,eu as dori sa va spun doar ca de anul trecut folosesc produsele de la Tiger dar nu mi-am facut niciodata timp sa ma inregistrez si sa imi spun parerea ,deci parerea mea este ;SUNT FOARTE BUNEEEEEE si sunt foarte multumita nu numai eu dar si clientele mele toate vin fara "aer"" la ele si cu ocazia aceasta as dori sa ii multumesc Coraliei ( >HUG< te iubesc) pentru ca prin ea am aflat de gama Juliana Nail ,sunt foarte multumita de ele vi le recomand tuturor (care folositi geluri ieftine si bune ceea ce nu exista ) daca vreti sa aveti calitate deosebita la clientele vostre folositi-le cu incredere si ve-ti vedea rezultatul,va ve-ti indragosti de ele si nu o sa mai vreti alte geluri decat de la Tiger .Va pup pe toate si va doresc un week-end binecuvantat tuturor!
    Sus In jos
    http://WordPress.comNews  crina nail
    Marcelina




    Numarul mesajelor : 4
    Data de inscriere : 05/03/2011
    Varsta : 56
    Localizare : Galati

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 5 Mar - 8:57

    buna fetelor Smile

    am venit aici pe forum ca sa invat sa fac si eu unghii. Daca ma-ti ajuta as fi foarte bucuroasa. Imi pare bine ca va cunosc. Smile
    Sus In jos
    manichiura_2010

    manichiura_2010


    Numarul mesajelor : 46
    Data de inscriere : 06/03/2011
    Varsta : 38
    Localizare : Timisoara

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 6 Mar - 14:28

    buna seara,

    ma numesc Sandra si ma bucur ca am gasit acest forum despre unghiile tehnice atat de cunoscute in ziua de azi ! Eu sunt din Lugoj, dar m-am mutat in Timisoara de curand unde am hotarat de imi deschid un salon si sa nu mai lucrezi pt altii !

    sper sa invatam unele de la altele lucruri cat mai interesante !

    va pup.
    Sus In jos
    ralu_nails

    ralu_nails


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 23/03/2011
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyMier 23 Mar - 19:41

    buna fetelor!

    Ma bucur tare mult ca am gasit acest forum si vreau sa va transmit sincere felicitari tuturor pentru treaba minunata pe care o faceti. Coralia, tot respectul pt tine in mod deosebit pentru ca ai avut aceasta initiativa de a crea aceasta comoara. cheers
    Eu ma numesc Raluca, sunt din Bucuresti si, ca majoritatea celor de aici, pun unghiute si sunt foarte pasionata deacest lucru.
    De cand am descoperit forumul, vreau sa va zic ca nu ma mai satur sa-l citesc. Am gasit aici multe sfaturi folositoare si va multumesc pentru asta!
    Va pup pe toate si va urez spor la unghiute cel putin la fel de frumoase ca pana acum! flower
    Sus In jos
    Lilishor

    Lilishor


    Numarul mesajelor : 280
    Data de inscriere : 10/04/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Galati

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyJoi 24 Mar - 0:19

    Bine ai venit ! flower
    Sus In jos
    marymariana

    marymariana


    Numarul mesajelor : 11
    Data de inscriere : 27/02/2011
    Varsta : 44
    Localizare : Franta

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re sà facem cunostintà   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyVin 25 Mar - 23:18

    Bunà fetelor, îmi cer scuze cà nu m am prezentat de prima datà mà cheamà Mariana sànt din craiova si locuiesc în Franta. pasiunea mea sànt unghile de aceeia am hotàràt sàmà lansez càt mai mult în acestà meserie anu trecut am fàcut niste cursurii la Paris timp de o lunà sànt nouà în acest domeniu si pe acest forum si và multumesc din suflet pt toate sfaturile pe care le postatii o zi bunà la toate flower
    Sus In jos
    oanatanase

    oanatanase


    Numarul mesajelor : 141
    Data de inscriere : 21/01/2011
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptySam 26 Mar - 1:17

    Bine ai venit!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:12

    Buna!
    Imi cer si eu scuze ca nu m-am prezentat pana acum, dar abia am descoperit subiecul asta :D pana acum ceva timp doar citeam, de curand am postat si eu unghiutele mele Razz
    Numele meu este Aniela, sunt din Brasov, am 22 ani...
    M-am apucat de unghiutze in martie 2009, nu am facut curs dar m-a invatat o cunostinta care punea unghii..a fost destul de greu ca ceea ce mi-a aratat ea a fost intr-o singura noapte, punandu-mi mie unghiutele (a fost prima oara cand aveam unghii) si explicandu-mi fiecare pas...ii multumesc mult pt ce mi-a aratat, cu toate ca nu a fost detaliat asa cum este pe acest forum...La inceput a fost foarte greu...aveam cliente, dar a doua oara nu mai veneau Smile) ma sunau ca le-a cazut o unghie..doua...sau nu mai dadeau niciun semn...dar cu timpul a inceput sa fie din ce in ce mai bine...cel putin de cand citesc forumul asta..
    Eu de mica (din clasa a 5 a ) am inceput sa fac unghiute prietenelor si mie, cu oja si diverse modele.Pana cand o colega mi-a spus de ce nu ma apuc de unghii cu gel daca am asa talent si pasiune pentru asta.De atunci m-am gandit serios la asta, pana cand a venit tata cu oferta de banuti Razz
    Va multumesc tuturor pt sfaturile oferite!
    Aceasta sunt eu :p
    https://2img.net/r/ihimizer/i/74419237.jpg/
    Sus In jos
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:14

    Sus In jos
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:15

    nu merge Sad incerc sa postez alta poza
    Sus In jos
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:24

    Sus In jos
    aniela

    aniela


    Numarul mesajelor : 93
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 35
    Localizare : Ghimbav

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:25

    nu stiu de ce nu merge Sad ma las de idee Smile)
    Sus In jos
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyDum 27 Mar - 15:38

    Buna Aniela!

    Imi pare bine sa iti cunoastem povestea!
    De asemenea, nu pot sa nu remarc faptul ca noi chiar avem numai fete frumoasa aici... cheers

    Pupici, flower
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Simona Mecu

    Simona Mecu


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 21/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Constanta

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 7:54

    Buna fetelor!!!

    Eu sunt Simona din Constanta si cu toate ca am contul de ceva luni...nu sunt o "forumista", dar de acum voi incerca sa petrec mai mult timp pe aici cu voi.

    Nu sunt chiar o incepatoare in artele unghiilor tehnice si promit sa ajut cum pot fetele care au nevoie, dar totodata am foarte multe de invatat de la "micile artiste" ce isi posteaza lucrarile de mare inspiratie pe acest forum.

    Pupici de la SiMoNiK sarut
    Sus In jos
    Beky

    Beky


    Numarul mesajelor : 513
    Data de inscriere : 09/06/2009
    Varsta : 34
    Localizare : Brasov

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 9:07

    He he ! Bine ai REvenit atunci Very Happy

    Deabea asteptam sa ne surprinzi cu ceva Simona Mecu! Very Happy
    Sus In jos
    http://andrenails.blogspot.com/
    Moderator_TigerNails

    Moderator_TigerNails


    Numarul mesajelor : 637
    Data de inscriere : 21/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bucuresti

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 10:21

    Simona Mecu a scris:
    Buna fetelor!!!

    Eu sunt Simona din Constanta si cu toate ca am contul de ceva luni...nu sunt o "forumista", dar de acum voi incerca sa petrec mai mult timp pe aici cu voi.

    Nu sunt chiar o incepatoare in artele unghiilor tehnice si promit sa ajut cum pot fetele care au nevoie, dar totodata am foarte multe de invatat de la "micile artiste" ce isi posteaza lucrarile de mare inspiratie pe acest forum.

    Pupici de la SiMoNiK sarut


    Hey Simo!

    In sfarsit ti-ai facut curaj sa ni te alaturi si in scris! Foarte bine! bravo!

    Te pup si te asteptam sa fii cat mai activa cu multe sfaturi si pozeeeeee! indragostit
    Sus In jos
    http://www.tigernails.ro
    Moderator_iulia_vero

    Moderator_iulia_vero


    Numarul mesajelor : 354
    Data de inscriere : 10/12/2009
    Varsta : 37

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 11:44

    Simonaaaaaa, in sfarsit ai aparut si tu aici, nu imi vine sa cred sarut
    Sus In jos
    Admin_Coralia

    Admin_Coralia


    Numarul mesajelor : 684
    Data de inscriere : 31/12/1969
    Varsta : 37
    Localizare : BUCURESTI

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 11:58

    Buna Simo!!!!!!!!!!!

    Bine ai venit printre noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Sus In jos
    https://www.facebook.com/coralia.nails
    Simona Mecu

    Simona Mecu


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 21/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Constanta

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 14:45

    Moderator_TigerNails a scris:
    Simona Mecu a scris:
    Buna fetelor!!!

    Eu sunt Simona din Constanta si cu toate ca am contul de ceva luni...nu sunt o "forumista", dar de acum voi incerca sa petrec mai mult timp pe aici cu voi.

    Nu sunt chiar o incepatoare in artele unghiilor tehnice si promit sa ajut cum pot fetele care au nevoie, dar totodata am foarte multe de invatat de la "micile artiste" ce isi posteaza lucrarile de mare inspiratie pe acest forum.

    Pupici de la SiMoNiK sarut


    Hey Simo!

    In sfarsit ti-ai facut curaj sa ni te alaturi si in scris! Foarte bine! bravo!

    Te pup si te asteptam sa fii cat mai activa cu multe sfaturi si pozeeeeee! indragostit




    Multumesc mult Tinutz....asa am sa fac! Puuuuup












    Sus In jos
    Simona Mecu

    Simona Mecu


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 21/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Constanta

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 14:47

    iulia_vero a scris:
    Simonaaaaaa, in sfarsit ai aparut si tu aici, nu imi vine sa cred sarut


    Verooooooo....da! Intr-un final mi-am luat inima in dinti si am aparut...Razz. Multumesc pentru primirea calduroasa...asa..in stilul tau. Te pup dulceeeeeee
    Sus In jos
    Simona Mecu

    Simona Mecu


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 21/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Constanta

    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 EmptyLun 28 Mar - 14:50

    Admin_Coralia a scris:
    Buna Simo!!!!!!!!!!!

    Bine ai venit printre noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Bine v-am gasit Coralia...(felicitari pentru unghiile Tinei....si daca ma mai uit mult la lucrarile tale ...ma faci sa vin la tine pentru o pereche de unghiutze .Razz)
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty
    MesajSubiect: Re: Sa facem cunostinta!   Sa facem cunostinta! - Pagina 9 Empty

    Sus In jos
     
    Sa facem cunostinta!
    Sus 
    Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
     Subiecte similare
    -
    » Sa facem cunostinta!

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
    Mergi direct la: