***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Constructia unghiilor cu sablon

In jos 
+47
puxy01
adrianamagda
cristina3089
LUYZA
oanatanase
luminitache
vmarya
lovelymiru
dany_nails
blondynails
daniela
mihagache
Manichiura Arad
ema_clau
ramona_c
Sara
lili2deea
Laru
lavy_p
MaRiA_
Lizurika
Anushka
klaudya_4u
beautyx
woozy
Moderator_iulia_vero
elkana30
Moderator_TigerNails
Beky
geany
otiliaioana
Tushky
moniq
Vxf
Andreea S.
G.D.
Guesswho
unghiifalseploiesti
Flory_
claudia
Admin_Coralia
roxybarbu
aurita87
oana.marcu
sonia44ro
gabriela89
raluca is
51 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyDum 30 Ian - 8:33

Oanatanase, referitor la produsele Crystal Nails pe care vad ca le cunosti foarte bine, vreau sa te intreb ce se poate intampla daca folosesc primerul lor cu acid. Am o clienta cu probleme de aderenta si ma gandeam sa incerc acest primer in cazul ei. Care sunt riscurile, ce se poate intampla rau? Mersi.
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyDum 30 Ian - 10:11

Buna Sara

Primerul cu acid nu se foloseste singur, trebuie sa folosesti Nail Prep (deshidratant) apoi Primer ( cu acid pentru clientele ce au probleme cu aderenta) si la final Primer fara Acid ce iti da stratul de aderenta lipicios.

Sfat: cu Nail Prep poti sa atingi cuticula dar la Primer nu se va atinge cuticula, stergi bine pensula pe gatul sticlutei sa poti da langa cuticula dar sa nu ai surplus care sa se scurga pe cuticula, risti sa iti ajunga gelul la cuticula. Foarte important gelul il dai numai unde ai pus primerele altfel nu o sa adere gelul la unghie si se va ridica.

Sper ca ti-am fost de folos Smile
Te astept si cu alte intrebari.

Spor! xoxo
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyDum 30 Ian - 10:34

vmarya a scris:
buna oana as dori si eu sa trec de la diamond la crystal i-mi spui te rog de ce soluti si geluri as avea nevoie mentionez ca lucrez si cu tipsuri si constructie si gel pe unghia naturala ms mult

Buna

1. pregatirea unghiei: Nail Prep si Primer fara acid
(Primerul cu acid nu se foloseste singur, trebuie sa folosesti Nail Prep (deshidratant) apoi Primer ( cu acid pentru clientele ce au probleme cu aderenta) si la final Primer fara Acid ce iti da stratul de aderenta lipicios.
Sfat: cu Nail Prep poti sa atingi cuticula dar la Primer nu se va atinge cuticula, stergi bine pensula pe gatul sticlutei sa poti da langa cuticula dar sa nu ai surplus care sa se scurga pe cuticula, risti sa iti ajunga gelul la cuticula. Foarte important gelul il dai numai unde ai pus primerele altfel nu o sa adere gelul la unghie si se va ridica.)
Eu pana acum am folosit numai Nail prep si Primer fara Acid
2. Gel de constructie (se folosesc pentru tips, constructie si protectie pe unghia naturala) pe unghiile mele pun Titanium pentru ca eu am nevoie sa mi le curbez cu penseta, am unghiile foarte late, cel mai des folosit este Builder Clear I (dens) si Builder Clear II (fluid) depinde de felul in care intinzi gelul si cum esti obisnuita Smile
3. (optional) mie imi place sa fac french ul cu cover (camuflaj) si prefer Cover Pink natural; el se pune intre straturile de gel niciodata pe unghia naturala
4. White- la inceput am folosit gel color 006 sau French Top Gel White (si in varianta 15 ml) il poti aplica intr-un singur strat si este destul de cremos dar nu foarte dens, usor de modelat; acum folosesc Mege White top gel este cel mai alb, cel mai perfect din punctul meu de vedere dar pentru ca este atat de alb contine multi pigmenti asta il face sa se intareasca doar daca este dat in strat subtire si neaparat pentru un french perfect trebuie dat de 2 ori il poti folosi si la decor de suprafata peste finish.

5. Cleanser pentru a degresa si fixa gelul inainte de pilire
6. Top Shine Gel gelul de finish se aplica doar pe suprafata de gel, nu se atinge cuticula sau unghia naturala, risti sa se ridice.

Tip: gelurile de constructie se aplica in 2 straturi, unul foarte subtire tinut la lampa cc. 30 secunde si apoi strat mai gros de constructie
daca vrei sa nu folosesti clear si doresti nuanta naturala gasesti Builder Pink I si Pink II sau Xtreme Pink

Daca mai sunt si alte intrebari te rog sa ma anunti Smile
Spor la unghiute Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyLun 31 Ian - 6:44

Oanatanase, multumesc pentru informatii. O sa folosesc primerul asa cum spui.
Sus In jos
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 3 Feb - 10:39

mersi mult oana ...as dori sa te mai intreb ceva mai am primerul 3in 1 de la diamond si cleanserul pot sa le mai folosesc sunt compatibile cu gelurile crystal ms mult pup
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 3 Feb - 10:43

@vmarya

Buna.

Din propie experienta nu stiu sa spun Sad incearca pe o unghie a ta sa nu trebuiasca sa faci teste pe cliente si apoi sa ne spui si noua Smile

Cleanserul ar trebui sa aibe acelasi rol...sa degreseze si sa fixeze gelul dar primerul...nu stiu.

Te asteptam cu detalii

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 3 Feb - 12:14

Vmarya, cleanserul de la Diamond e perfect compatibil cu gelurile de la Crystal (vorbesc din proprie experienta). Despre primer nu ma pot pronunta fiindca nu stiu.
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 3 Feb - 12:34

Este compatibil primerul si cu crystal nails si cu tiger nails. asta am incercat eu Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
vmarya

vmarya


Numarul mesajelor : 116
Data de inscriere : 19/05/2010
Varsta : 41
Localizare : mures

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 4 Feb - 8:57


mersi mult fetelor va pup
Sus In jos
LUYZA




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 23/10/2010
Varsta : 35
Localizare : Rm valcea

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 25 Mai - 9:56

Buna,
este cineva interesata de tipsuri dual form sistem?

sper sa nu fie considerata reclama:(mi-am comandat un set si nu ma descurc deloc cu ele si as vrea sa le vand:(
200 bucati este cineva ineteresata?pt detalii astept mesaj.multumesc!
Sus In jos
cristina3089

cristina3089


Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 24/04/2011

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 1 Iun - 3:20

foloseste cineva pentru constructie sabloane reutilizabile?
ce parere aveti despre ele?
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 1 Iun - 5:58

cristina3089 a scris:
foloseste cineva pentru constructie sabloane reutilizabile?
ce parere aveti despre ele?


eu tot dinalea folosesc.... cu cele de carton nu ma descurc nicicum... mi se pare ca nu stau bine! sau poate e din cauza ca m-am obisnuit cu cele refolosibile... Smile
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 1 Iun - 9:27

eu folosesc decat din carton, pentru ca cele din teflon nu se pot decupa...si unghiile nu sunt perfecte nici macar in 50% din cazuri Sad
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 15 Iun - 12:46

Si eu le folosesc pe cele din carton, deoarece le poti taia pentru a le potrivi mai bine si sunt mai flexibile decat cele din teflon. Cred ca este si dupa cum te obisnuiesti.

flower flower flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
adrianamagda

adrianamagda


Numarul mesajelor : 87
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : ARAD

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMier 15 Iun - 21:33

Buna fetelor,
Voi cum procedati cu clientele care vor constructie cu sablon dar au unghiile roase pana in carne si nu vor tipsuri?
Sus In jos
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyDum 19 Iun - 2:10

Eu i'as spune sa mai astepte putin, pana ii cresc unghiile , cat sa poti aplicat tu sablonul ,fara probleme :*
Sus In jos
puxy01




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 29

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyLun 20 Iun - 13:49

Buna !:*
Eu sunt noua pe acest forum si as dori sa va cer o parere. Care geluri sunt mai bune: cele de la K-line sau Crystal? Eu am folosit aproximativ 2 luni geluri de la Gold Nails si nu sunt prea multumita de ele...deoarece mi se intampla sa mi se "descojeasca" gelul de pe unghie si acum as dori sa incerc alt tip de gel . Sau imi puteti recomanda voi un alt tip de gel ?:* What a Face
Sus In jos
agness




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 02/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Sfantu Gheorghe

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptySam 25 Iun - 4:54

Puxy! Nu gelul este de vina. Daca se decojeste inseamna ca nu pregatesti bine unghiile...
Sus In jos
ice_girl1521




Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : Tg-jiu

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 14 Iul - 3:23

salutare.
oricat as incerca nu reusesc deloc sa fac curba C,chiar ieri am pus unghii si mi au iesit foare grose...Sad(imi puteti explica va rog mai detalita cum faceti voi sa iese subtiri la varf???va multumesc
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 14 Iul - 3:49

adrianamagda a scris:
Buna fetelor,
Voi cum procedati cu clientele care vor constructie cu sablon dar au unghiile roase pana in carne si nu vor tipsuri?


Eu pun sablonul asa cum l-as pune daca unghia este crescuta normal. Am adoptat aceasta metoda dupa ce o profesoara mi-a aratat-o si chiar tine constructia. Practic, gelul vine aplicat pe unghie, apoi pe portiunea de piele unde unghia a fost roasa si apoi pe sablon. Distanta intre unghie si sablon nu trebuie sa fie foarte mare si nu trebuie sa imi curga gelul pe dedesubt . Succes!
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Lolita




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 14/07/2011

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 14 Iul - 9:17

am si eu o intrebare...am incercat sa pun unghii cu gel si cand desfac sablonul imi ramane modelul de pe el sub unghie...nu inteleg de ce.sabloanele sunt de la goldnails...sa fie de la ele?sau fac eu ceva gresit?
Sus In jos
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyJoi 14 Iul - 10:40

Lolita a scris:
am si eu o intrebare...am incercat sa pun unghii cu gel si cand desfac sablonul imi ramane modelul de pe el sub unghie...nu inteleg de ce.sabloanele sunt de la goldnails...sa fie de la ele?sau fac eu ceva gresit?

sablonul trebuie sa stea sub unghie, lipit de aceasta. probabil ai avut spatiu intre unghia naturala si sablon , de aceea s-a intamplat asa :D
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
Lolita




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 14/07/2011

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 15 Iul - 3:31

dar nu ramane numai sub unghia naturala....ramane sub toata unghia,inclusiv unde e gel:(
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyVin 15 Iul - 9:28

schimba sabloanele Smile ele sunt de vina
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
desire

desire


Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 19/07/2011
Varsta : 35
Localizare : CLUJ

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: culori acrilice   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 EmptyMar 19 Iul - 8:42

Admin_Coralia a scris:
elkana30 a scris:
Eu am renuntat la acryl tot din cauza mirosului Mad
Si m-am trezit si cu reactii alergice.... Crying or Very sad
Intradevar ii duc dorul... Sad ...mi-as mai cumpara din cauza modelelor 3-d care se pot face...absolut mirifice bounce
Poate incerc din nou...1 mostra de la tiger...sa vad daca le suport din nou... Cool
Buna dragelor, am lipsit cateva zile de pe forum, insa sper sa recuperz acum :D

In legatura cu acrylul, de ce nu va achizitionati un lichid fara miros? De exemplu, la Tiger Nails au lichid uv cu uscare sub lampa uv, dar care nu are miros.

Mi-am luat si eu saptamana trecuta acryl de la ei visez cu ochii desch

Puteti sa faceti unghiile cu gel si sa faceti floricelele din acryl... v-ati gandit la asta? Idea

Am sa va postez prima poza cu floricelele din acryl, pe care le-am facut imediat ce mi-a ajuns acrylul :D

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Dscn0110

Draga Coralia, as dori sa iti spun ca sunt minunate unghiile pe care le faci... am si eu o intrebare asa ca ucenica in aceasa meserie... Very Happy
de unde se pot cumpara culorile acrylice sa fie totusi la n pret rezonabil... iti multumesc!!
flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Constructia unghiilor cu sablon
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» bolile unghiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: