***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Constructia unghiilor cu sablon

In jos 
+47
puxy01
adrianamagda
cristina3089
LUYZA
oanatanase
luminitache
vmarya
lovelymiru
dany_nails
blondynails
daniela
mihagache
Manichiura Arad
ema_clau
ramona_c
Sara
lili2deea
Laru
lavy_p
MaRiA_
Lizurika
Anushka
klaudya_4u
beautyx
woozy
Moderator_iulia_vero
elkana30
Moderator_TigerNails
Beky
geany
otiliaioana
Tushky
moniq
Vxf
Andreea S.
G.D.
Guesswho
unghiifalseploiesti
Flory_
claudia
Admin_Coralia
roxybarbu
aurita87
oana.marcu
sonia44ro
gabriela89
raluca is
51 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 3 Mai - 4:35

salut ....care poate sa imi reconade si mie niste geluri bune de constructie....care ati incercat si v-au multumit.....pls.... sunt amatoare !!!

si ...felicitari pentru forum ...e super !!!!!!
Sus In jos
Andreea S.

Andreea S.


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 02/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 3 Mai - 5:44

incearca-le pe cele de la tiger nails sunt foarte bune .
Sus In jos
otiliaioana

otiliaioana


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 02/05/2010
Localizare : Timisoara

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 3 Mai - 10:38

Produsele de la Crystal Nails sunt foarte bune. Ce mi se pare mie foarte fain este faptul ca ei fac tot felul de cursuri si seminarii cu traineri din Ungaria si crede-ma ai ce invata de la ei. Bineinteles ca la acele seminarii pot participa si persoane care nu lucreaza cu produsele lor dar ideea e ca cei care comercializeaza produse sa te tina la curent cu noutati legate nu numai de produse ci si de tehnici de lucru iar trainerii sa fie intr-adevar persoane cu experienta in domeniu (cursuri, seminarii, concursuri nationale si internationale).
Oricum sunt multe produse bune sau mai putin bune pe piata, le poti schimba de cate ori vrei iar in final ramai la alegerea cea mai buna pt. tine.
Sus In jos
http://otiliabeautynails.blogspot.com
raluca is

raluca is


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 18/02/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 3 Mai - 10:48

Buna seara fetelor! Am o problema la constructie si reumplere, oricat de atenta sunt atunci cand lucrez..nu reusesc sa inchid cum trebuie pe parti si la 1-2 unghii, pe lateral, se vede putin alb. Va rog sa ma ajutati sa corectez acest lucru . Va multumesc si va doresc o seara frumoasa:*
Sus In jos
geany




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 12/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Suceava

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 22 Mai - 0:45

ieri am facut primele unghiutze contruite din gel la care m'am jucat 5 ore...dar 2 le'am gresit si le'am refacut
Sus In jos
geany




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 12/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Suceava

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 22 Mai - 0:48

acum am sa incerc sa atasez si pozele la care am o mica probleme...sper ca maine sa le pot atasa ca sa le vedeti si voi...weekend placut fetelor
Sus In jos
geany




Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 12/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Suceava

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 5:42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Primaconstructiecugelan
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Primaconstructiecugelan
Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Primaconstructiecugelan
sper sa apara imaginile primelor unghiutze cu contructie din gel...la care m-am jucat 5 ore...nust daca am ales metoda corecta de a posta o poza...dar sper sa le vedeti si voi...si daca doriti sa va dati cu parerea...o duminica placuta tuturor!
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 9:55

Cine imi explica si mie procedura asta?

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Bordeaux062

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Bordeaux065
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 11:49

Beky,

Acestea sunt unghiute facute din acryl, si se strang asa pe parti fie cu ceea ce se vede in poza pusa de tine, dar cel mai des cu un instrument numit (Acryl) Pincher. Se face acest lucru pentru a fixa bine in loc sablonul/unghia abia construita (pe laterale, unde se imbina partea libera cu acrylul si unde, se rup cel mai des unghiutele), dar si pentru a forma perfect Curba C.
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 12:00

Beky a scris:
Cine imi explica si mie procedura asta?

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Bordeaux062

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Bordeaux065
Hey Beky! Very Happy
Aceasta tehnica se foloseste la extensiile facute din acril.
Se preseaza cu aceasta clema speciala pentru a da curbura acea foarte arcuita in forma de "C",foarte pronuntata.
Se aplica inainte ca extensia de acril sa se fi intarit totalmente.
Se mai foloseste inainte de aceasta clema, cind acrilul inka nu este foarte tare ,acele bete "PINCH" de dimensiuni diferite,pentru a da curba extensia.
Prin aceasta metoda acrilul are acea curbura pronuntata si devin mai rezistente extensiile la socuri.
Sper ca te-am putut lamuri. Smile
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 12:47

Da si cateodata putin dureroase pentru cliente Exclamation daca strangi prea tare Very Happy
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 23 Mai - 22:20

Merci fetelor. Eu as vrea sa incerc sa fac si unghiute cu acryl. Am vazut numeroase modele superbe , care se fac din acryl, iar din gel nu se pot face.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
aurita87

aurita87


Numarul mesajelor : 282
Data de inscriere : 16/10/2009
Varsta : 36
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 24 Mai - 1:21

asa e, insa eu incerc sa fug cat pot de acryl... am kit acryl... am invatat si la scoala sa lucrez... insa ma omoara mirosul :-<
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 24 Mai - 3:31

Din pacate asa este. Si eu tot din aceasta cauza am fugit de el. Am observat ca se pileste mult mai greu ca gelul. Oare o masca isi face treaba?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 24 Mai - 5:26

Eu am renuntat la acryl tot din cauza mirosului Mad
Si m-am trezit si cu reactii alergice.... Crying or Very sad
Intradevar ii duc dorul... Sad ...mi-as mai cumpara din cauza modelelor 3-d care se pot face...absolut mirifice bounce
Poate incerc din nou...1 mostra de la tiger...sa vad daca le suport din nou... Cool
Sus In jos
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 29 Mai - 8:49

salut fetelor!

am probleme la constructia unghiilor cu sablon Sad(...sabloanele mele (de la ezflow ) nu ma inteleg nici cum cu ele...nu stau deloc lipite acolo la buricu degetului , se dezlipeasc ...mie mi se par ca sunt mici... sunt primele mele sabloane deci habar nu am cat de mari ar trebuie sa fie in genaral Sad

va pup si o seara buna!
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 29 Mai - 11:41

moniq a scris:
salut fetelor!

am probleme la constructia unghiilor cu sablon Sad(...sabloanele mele (de la ezflow ) nu ma inteleg nici cum cu ele...nu stau deloc lipite acolo la buricu degetului , se dezlipeasc ...mie mi se par ca sunt mici... sunt primele mele sabloane deci habar nu am cat de mari ar trebuie sa fie in genaral Sad

va pup si o seara buna!
BUNA MONIQ!
EU MI-AM ACHIZITIONAT SABLOANE DE LA TIGER NAILS.
SINT FOARTE MULTUMITA DE ELE,SE FORMEAZA CURBA FOARTE FRUMOS,SI ODATA LIPITA ACOLO STA,NUMAI DACA LE RUPI SE DESFAC.
TI LE RECOMAND CU CEA MAI MARE INCREDERE!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 29 Mai - 12:45

elkana30 a scris:
Eu am renuntat la acryl tot din cauza mirosului Mad
Si m-am trezit si cu reactii alergice.... Crying or Very sad
Intradevar ii duc dorul... Sad ...mi-as mai cumpara din cauza modelelor 3-d care se pot face...absolut mirifice bounce
Poate incerc din nou...1 mostra de la tiger...sa vad daca le suport din nou... Cool
Buna dragelor, am lipsit cateva zile de pe forum, insa sper sa recuperz acum :D

In legatura cu acrylul, de ce nu va achizitionati un lichid fara miros? De exemplu, la Tiger Nails au lichid uv cu uscare sub lampa uv, dar care nu are miros.

Mi-am luat si eu saptamana trecuta acryl de la ei visez cu ochii desch

Puteti sa faceti unghiile cu gel si sa faceti floricelele din acryl... v-ati gandit la asta? Idea

Am sa va postez prima poza cu floricelele din acryl, pe care le-am facut imediat ce mi-a ajuns acrylul :D

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Dscn0110
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 29 Mai - 13:17

vreau si eu sa va intreb. e obligatoriu ca sablonul sa stea lipit sub unghie?
profa mi-a zis ca trebuie sa umplu bine in spatiul ala si ca trebuie sa pilesc pe dedesubt cu pila electrica.
eu nici nu umplu spatiul cu el, dar nici nu il lipesc bine sub unghie ca nu prea merge. unghiile imi ies perfecte, dar pe dedesubt se simte o diferenta. am vazut ca in step by step-ul d ela inceput, coralia le avea deja rupte in partea de sus. asa trebuie facut sau e doar modalitatea ta de a le fixa mai bine?
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 29 Mai - 13:40

woozy a scris:
vreau si eu sa va intreb. e obligatoriu ca sablonul sa stea lipit sub unghie?
profa mi-a zis ca trebuie sa umplu bine in spatiul ala si ca trebuie sa pilesc pe dedesubt cu pila electrica.
eu nici nu umplu spatiul cu el, dar nici nu il lipesc bine sub unghie ca nu prea merge. unghiile imi ies perfecte, dar pe dedesubt se simte o diferenta. am vazut ca in step by step-ul d ela inceput, coralia le avea deja rupte in partea de sus. asa trebuie facut sau e doar modalitatea ta de a le fixa mai bine?

Fetelor, trebuie sa potriviti sablonul cat mai bine pe unghie, iar daca acest lucru nu este posibil, puteti sa taiati putin sablonul cu o forfecuta. Acest lucru trebuie facut cu grija pentru ca daca taiati prea mult, va curge intre sablon si unghie.

De multe ori nu puteti sa piliti excesul cu pila electrica, deoarece daca unghia e prea mica si atunci riscati sa atingeti si buricul degetului. Pe langa acest lucru, atunci cand piliti gelul, el se matuieste. Ca sa remediati putin acest lucru, puteti sa aplicati quick finish Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 30 Mai - 6:14

ms Elkana 30 pt raspuns...le-as cumpara cu drag de la tiger daca as fi in tara..numa ca is umpic mai departe..cam la capatul celalalt al lumii:)...

Cora sunt Super modelele tale...eu de 3 zile stau si ma chinui pe flori Smile))) dar nici o avansare hahahahha..deja m-am drogat de la mirosul ala Smile)))...cu ce dai peste flori cora de arata asa lucioase

va pup
Sus In jos
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 30 Mai - 6:17

aaa!!!


cora am vrut sa te intreb cum faci , incepand de la al 3-4 -lea model ,culorile, ma refer cum ai facut la al 4-lea model portocaliu ala si la al 5-lea albastrul ala?

multumesc si va puup...am vaz k romania sa clasat pe locul 3 la eurovision ..yupyyyyy Smile))
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 30 Mai - 10:47

Monica, peste flori am dat cu Quick Finish II, iar pe modele am facut conturul cu vopsea acrilica Wink
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 31 Mai - 6:47

Admin_Coralia a scris:
woozy a scris:
vreau si eu sa va intreb. e obligatoriu ca sablonul sa stea lipit sub unghie?
profa mi-a zis ca trebuie sa umplu bine in spatiul ala si ca trebuie sa pilesc pe dedesubt cu pila electrica.
eu nici nu umplu spatiul cu el, dar nici nu il lipesc bine sub unghie ca nu prea merge. unghiile imi ies perfecte, dar pe dedesubt se simte o diferenta. am vazut ca in step by step-ul d ela inceput, coralia le avea deja rupte in partea de sus. asa trebuie facut sau e doar modalitatea ta de a le fixa mai bine?

Fetelor, trebuie sa potriviti sablonul cat mai bine pe unghie, iar daca acest lucru nu este posibil, puteti sa taiati putin sablonul cu o forfecuta. Acest lucru trebuie facut cu grija pentru ca daca taiati prea mult, va curge intre sablon si unghie.

De multe ori nu puteti sa piliti excesul cu pila electrica, deoarece daca unghia e prea mica si atunci riscati sa atingeti si buricul degetului. Pe langa acest lucru, atunci cand piliti gelul, el se matuieste. Ca sa remediati putin acest lucru, puteti sa aplicati quick finish Wink
1. unde trebuie sa tai cu forfecuta. exact acolo unde ar trebui sa fie sablonul sub unghie? sa tai astfel incat sa fie in continuarea marginei unghiei?
2. sa dau cu quick finish dedesubtul unghei?
multumesc
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: MESAJ PENTRU CORALIA!!!!!!!!!!!!   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 31 Mai - 8:46

CORALIA, in acel stept -by step , de la prima pagina, inteleg ca tu ai dat doar UN SINGUR strat de baza de gel. Adica nu ai mai facut constructia si linia C cu inca un strat mai gros de gel cum se face.

1. Faci acest lucru numai la unghii scurte cred.. e bine ce cred?

2. Ai spus ca folosesti gel de sculptura.... adica nu e gel de constructie.. probabil ceva mai elastic... Il folosesti numai in cazul unghiilor mici? adica in special in cazul asta?... ca banuiesc ca merge folosit si la constructia liniei C.. nu stiu spune-ne tu!

Multumesc frumos!
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 31 Mai - 14:14

woozy a scris:
Admin_Coralia a scris:
woozy a scris:
vreau si eu sa va intreb. e obligatoriu ca sablonul sa stea lipit sub unghie?
profa mi-a zis ca trebuie sa umplu bine in spatiul ala si ca trebuie sa pilesc pe dedesubt cu pila electrica.
eu nici nu umplu spatiul cu el, dar nici nu il lipesc bine sub unghie ca nu prea merge. unghiile imi ies perfecte, dar pe dedesubt se simte o diferenta. am vazut ca in step by step-ul d ela inceput, coralia le avea deja rupte in partea de sus. asa trebuie facut sau e doar modalitatea ta de a le fixa mai bine?

Fetelor, trebuie sa potriviti sablonul cat mai bine pe unghie, iar daca acest lucru nu este posibil, puteti sa taiati putin sablonul cu o forfecuta. Acest lucru trebuie facut cu grija pentru ca daca taiati prea mult, va curge intre sablon si unghie.

De multe ori nu puteti sa piliti excesul cu pila electrica, deoarece daca unghia e prea mica si atunci riscati sa atingeti si buricul degetului. Pe langa acest lucru, atunci cand piliti gelul, el se matuieste. Ca sa remediati putin acest lucru, puteti sa aplicati quick finish Wink
1. unde trebuie sa tai cu forfecuta. exact acolo unde ar trebui sa fie sablonul sub unghie? sa tai astfel incat sa fie in continuarea marginei unghiei?
2. sa dau cu quick finish dedesubtul unghei?
multumesc

1. Smile Da, cu forfecuta tai acolo unde se potriveste sablonul sub unghie. Acest lucru il faci doar daca este necesar.
2. Da, daca dai cu quick finish sub unghie, dupa ce ai pilit-o e ca si cum ai da pe unghia matuita... are efectul de luciu. E mai frumos asa decat sa fie mata acea parte, deoarece la o constructie, daca vrei sa faci un efect de transparent si pilesti sub unghie, tot efectul se pierde.

flower
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 31 Mai - 14:31

beautyx a scris:
CORALIA, in acel stept -by step , de la prima pagina, inteleg ca tu ai dat doar UN SINGUR strat de baza de gel. Adica nu ai mai facut constructia si linia C cu inca un strat mai gros de gel cum se face.

1. Faci acest lucru numai la unghii scurte cred.. e bine ce cred?

2. Ai spus ca folosesti gel de sculptura.... adica nu e gel de constructie.. probabil ceva mai elastic... Il folosesti numai in cazul unghiilor mici? adica in special in cazul asta?... ca banuiesc ca merge folosit si la constructia liniei C.. nu stiu spune-ne tu!

Multumesc frumos!

Buna Beautyx fac cu mana

1. Pasii de la constructie pe care ii urmez sunt la fel ca si cei normali, insa in acest step by step am incercat sa arat diferentele intre unghiile cu tips si cele construite:

- pregatire
- bonding gel
-un strat subtire de aderenta
-apoi faceti prelungirea cu gel, pe sablon
-uniformizare si sigilare

E important ca tot timpul sa punem si un strat de gel de aderenta, deoarece ne ajuta sa facem priza mai buna intre unghie si gel.

2. Gelul de sculptura sau gelul de constructie e acelasi lucru,

Imi pare rau daca nu m-am exprimat suficient de bine in steb by step nu vreau sa vad ...sper totusi ca acum m-am facut mai bine inteleasa :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
klaudya_4u

klaudya_4u


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/03/2010
Varsta : 38
Localizare : navodari

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMar 1 Iun - 1:25

moniq a scris:
salut fetelor!

am probleme la constructia unghiilor cu sablon Sad(...sabloanele mele (de la ezflow ) nu ma inteleg nici cum cu ele...nu stau deloc lipite acolo la buricu degetului , se dezlipeasc ...mie mi se par ca sunt mici... sunt primele mele sabloane deci habar nu am cat de mari ar trebuie sa fie in genaral Sad

va pup si o seara buna!

salut moniq. am pus si o poza ca sa iti arat cum ,mi-am rezolvat eu aceasta problema. unghiile au deja o saptamana insa eu am pus sablonul ca sa iti arat. Am vazut aceasta metoda mai demult la un seminar si chiar imi este de folos. PupConstructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Picture243j

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
http://klaudyanails.blogspot.com
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMar 1 Iun - 11:02

Exact asta voiam si eu sa o sfatuiesc, am patit mai de mult cu alte sabloane si le-am folosit impreuna cu capse, e adevarat ca nu poti sa le refolosesti si la o constructie trebuie sa consumi 10 in loc de 6 dar macar le folosesti si nu le arunci.
Sus In jos
moniq




Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Melbourne

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 4:33

!!!!


multumec din suflet fetelor!

multumesc klaudya_4u k ai pus pozica....acuma am inteles mult mai bine...esti o draguta!

bine k nu le-am aruncat k asa m-au enervat sabloanele astea ale mele Smile...da le vin eu de hac acuma...le capsez Smile)))...va pup
Sus In jos
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 11:14

Coralia, multumesc pentru detalii..



INTREBARE: cat timp va ia pentru constructia unghiilor ( toate 10). eu sub 3-4 ore nu reusesc sa termin.. ( lucrez de o luna)... .. Ce ma sfatuiti?...
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 11:48

si eu sunt incepatoare. am 3 luni. cu tips imi lua 3- 3 ore jumate cu tot cu model, iar la sablon e mult mai rapind si nu innebunesc pilind la tipsuri. dureaza 2 ore jumate. si nu sunt foarte experimentata. le fac strambe initial si imi ia ceva timp la pilit, dar e mai frumoasa modalitatea asta. parerea mea Smile
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 22:26

woozy a scris:
si eu sunt incepatoare. am 3 luni. cu tips imi lua 3- 3 ore jumate cu tot cu model, iar la sablon e mult mai rapind si nu innebunesc pilind la tipsuri. dureaza 2 ore jumate. si nu sunt foarte experimentata. le fac strambe initial si imi ia ceva timp la pilit, dar e mai frumoasa modalitatea asta. parerea mea Smile

MUltumesc de sfat. si eu lucrez doar cu gel , fara tipsuri... cred ca si eu le fac strambe si stau mult la pilit. depinde si cate maini faci pe zi. eu lucrez acasa deci nu am asa multe fete....cred ca secretul e sa reusesti sa faci modelul unghiei dorite din gel direct.. sa pilesti mult mai putin dupa.. aaaaa si sa ai doua lampi!!! .. am vazut la cineva ca merge mult mai repede cu 2 lampi!
Sus In jos
klaudya_4u

klaudya_4u


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/03/2010
Varsta : 38
Localizare : navodari

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 22:46

moniq a scris:
!!!!


multumec din suflet fetelor!

multumesc klaudya_4u k ai pus pozica....acuma am inteles mult mai bine...esti o draguta!

bine k nu le-am aruncat k asa m-au enervat sabloanele astea ale mele Smile...da le vin eu de hac acuma...le capsez Smile)))...va pup


nu ai pentru ce, cu mare placere sarut
Sus In jos
http://klaudyanails.blogspot.com
klaudya_4u

klaudya_4u


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 30/03/2010
Varsta : 38
Localizare : navodari

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 2 Iun - 22:51

woozy a scris:
si eu sunt incepatoare. am 3 luni. cu tips imi lua 3- 3 ore jumate cu tot cu model, iar la sablon e mult mai rapind si nu innebunesc pilind la tipsuri. dureaza 2 ore jumate. si nu sunt foarte experimentata. le fac strambe initial si imi ia ceva timp la pilit, dar e mai frumoasa modalitatea asta. parerea mea Smile

Mie la inceput imi lua 4 ore, si eram foarte dezamagita pt ca vroiam sa termin iuntr-un timp mai bun ca alte fete. Usor, usor, cu timpul dupa 1 an jumate imi ia 2 ore jumate sau 3 ore depinde si ce model fac. Va pup
Sus In jos
http://klaudyanails.blogspot.com
Anushka

Anushka


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Zarnesti,Brasov

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyJoi 3 Iun - 5:02

Eu sunt de parere ca pt inceput nu ar trebui sa ne pese atat de mult de cat timp ne ia ci mai degraba de cat de bine le facem...pt k cu cat faci mai mult cu atat iti dai drumul mai repede la mana.
Eu fac cam de un an,dar sincer,inca imi ia vreo 3 ore /poate chiar si 4 (depinde si de model)dar stiu pt ce stau atata. Sunt o pers foarte perfectionista si ma "intind " la orice detaliu.
Sus In jos
beautyx




Numarul mesajelor : 20
Data de inscriere : 16/04/2010

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyJoi 3 Iun - 10:56

multumesc fetelor de raspunsuri..

Mie asa mult imi place ce fac incat as sta si 6 ore. Problema e ca ,,, clientele isi pierd rabdarea si la final cand dai forma finala si faci si un desen cu detalii , exact atunci ele zic : hai lasa asa , sau lasa nu mai fa aia .. si de aceea tocmai finalul nu e ceea ce vreau eu.. am stat si 10 ore cu 2-3 fete si nu am simtit cum trece timpul...... ce bine sa faci ceva cu placere..!
Sus In jos
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 13 Aug - 1:12

Buna fetelor:cheers: !Am si eu o problema si daca m-ar lamuri cineva tare bine ar fi scoate limba
Mi-am facut unghiute singura..a durat o vesnicie Very Happy dar au iesit dragute ca rezultat final..numai ca mi s-a imprimat culoare sablonului sub gel Sad .Folosesc sabloane aurii cu negru.Stie cineva din ce cauza?Multumesc anticipat imbratisare
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 13 Aug - 13:58

Lizurika, cred ca vina este a sabloanelor Sad

Mie nu imi plac deloc acelea negre cu modell auriu, pt ca nu au lipiciul bun Sad

Iti recomand sa folosesti alte sabloane si ai sa vezi ca nu va mai fi asa. Eu folosesc de la Tiger si sunt foarte bune.

Incearca sa dai cu un betisor de urechi, imbibat in acetona pe dedesupt sa vezi daca ti se duce imprimeul.

Smile

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
Lizurika

Lizurika


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptySam 14 Aug - 23:52

Am incercat cu acetona Coralia si nici un rezultat Sad .Voi schimba sabloanele...
Multumesc de raspuns, o duminica frumoasa!! flower
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyDum 15 Aug - 9:44

Lizurika a scris:
Am incercat cu acetona Coralia si nici un rezultat Sad .Voi schimba sabloanele...
Multumesc de raspuns, o duminica frumoasa!! flower


Nu plange Lizu, eu am patit-o si mai grav.
Am ramas fara sabloane si am luat de la un magazin din Bacau o rola , erau aurii cu negru dar nu se lipeau bine si le capsam. Am facut constructia la toate cele 10 unghiute (pentru ca nu avea rost sa pierd timp sa le dau jos ,oricum erau capsate) apoi am incercat sa le dau jos si surpriza nu puteam gelul era lipit de sablon , m-am chinuit sa le tai cu cuterul si apoi sa indepartez sablonul de pe unghiuta naturala a clientei unde era numai negru si auriu ceea ce nu am reusit.

Oricum am in pungulita sabloanele cu gelul intarit si mam dus inapoi cu ele si mi-au dat banii inapoi. Dar in fata clientei imi venea sa intru in pamant mai ales ca am dat pe ele vreo 60 ron (acum 2 ani) , deci ma gandeam ca sunt din acelea normale nu calitate deloc, si fata cine stie ce a zis ,ca m-am zgarcit. nervos
Acum cand vine la intretinere radem de aceasta intamplare lol!
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyLun 23 Aug - 23:48

multumim pentru :O Surprised coralia mai lasat cu gura cascata :)mereu ma gandesc ca niciodata nu voi reusi sa fac asa ceva.pot sa intreb si eu ceva?ce pensule folosesti la pictat cu vopsea acrilica?si as mai avea o nelamurire intre ,,care este diferenta intre o pensula cu par de veverita si alta de alt fel?eu am unele simple care costa destul de mult si ma dispera lasa linile prea groase sau firele de par se desfac ,se rasfira si iasa ca naiba .uneori ma enerveaza la culme:(sau nu stiu eu ce pensule sa folosesc?am luat totusi unele destul de scumpe dar am rog nu tot ce e si scump e bun
Sus In jos
Admin_Coralia

Admin_Coralia


Numarul mesajelor : 684
Data de inscriere : 31/12/1969
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMar 24 Aug - 13:27

MaRiA_ a scris:
multumim pentru :O Surprised coralia mai lasat cu gura cascata :)mereu ma gandesc ca niciodata nu voi reusi sa fac asa ceva.pot sa intreb si eu ceva?ce pensule folosesti la pictat cu vopsea acrilica?si as mai avea o nelamurire intre ,,care este diferenta intre o pensula cu par de veverita si alta de alt fel?eu am unele simple care costa destul de mult si ma dispera lasa linile prea groase sau firele de par se desfac ,se rasfira si iasa ca naiba .uneori ma enerveaza la culme:(sau nu stiu eu ce pensule sa folosesc?am luat totusi unele destul de scumpe dar am rog nu tot ce e si scump e bun

Maria, la inceput imi luam si eu tot felul de pensule pt pictura, insa in februarie, cand am fost la curs la Tiger, am cumparat pensula Kolinsky nr 0 si vreau sa iti zic ca NIMIC nu se compara cu ea. In general o folosec pe aceea la pictura, iar pt linii si mai subtiri folosesc Kolinsky nr 5/0 de la Tiger. Merita toti banii si te ajuta ENORM DE MULT in picturi.

Exista diferente la pensule, in fct de tipul de par. Conteaza foarte mult felul in care isi revine parul la forma initiala, dupa ce ai apasat pe unghie.


Asadar, iti recomand cu mareeee incredere pensula Kolinsky, nr 0 de la Tiger

Smile
Sus In jos
https://www.facebook.com/coralia.nails
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 25 Aug - 13:12

buna .multumesc Coralia dar cum pot face rost de ea ??eu stau in Alba-iulia si cam cat costa?Imi spunea distribuitoarea de la peggy sage ca ea are unele cu par de veveritza care costa la 80 de lei buc, Surprised si ca sutn foarte bune,Am dat si pe altele 35 si sunt ca naiba dupa ce dau pe unghie se fac ca naiba Crying or Very sad maine imi vine alta distirbuitoare sa vadce are ea ca a primit unele noi si poate imi iau ca am nevoie urgentaaaa dar nu cred ca o sa pot face ce faceti voi NEVERRRR Crying or Very sad
Sus In jos
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 25 Aug - 13:24

MaRiA_ a scris:
buna .multumesc Coralia dar cum pot face rost de ea ??eu stau in Alba-iulia si cam cat costa?Imi spunea distribuitoarea de la peggy sage ca ea are unele cu par de veveritza care costa la 80 de lei buc, Surprised si ca sutn foarte bune,Am dat si pe altele 35 si sunt ca naiba dupa ce dau pe unghie se fac ca naiba Crying or Very sad maine imi vine alta distirbuitoare sa vadce are ea ca a primit unele noi si poate imi iau ca am nevoie urgentaaaa dar nu cred ca o sa pot face ce faceti voi NEVERRRR Crying or Very sad


Pai intra pe site-ul tiger nails si fa o comanda, si primesti prin curierat rapid , crede-ma ca pensula de care vorbeste Coralia este muult mai ieftina de 80 ron (cred ca poti sa iti cumperi 2 pensule si mai raman si ceva banuti de banii astia)
Iti zic ca si eu mi-am cumparat acea pensula tot la cursul din februarie.
Sus In jos
MaRiA_

MaRiA_


Numarul mesajelor : 247
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 54
Localizare : ALBA-IULIA

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyMier 25 Aug - 13:25

multumesc iulia sa vad ce fac maine si dk nu imi convine asa o sa fac crede-ma
Sus In jos
lavy_p

lavy_p


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 17/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 8 Oct - 1:16

claudia a scris:
buna fetelor,
eu folosesc sabloane de la horizon nail, dar nu sunt bune de nimic. se desprind de pe degete. imi puteti recomanda voi ce sabloane sa folosesc fara sa se mai dezlipeasca?
Very Happy


Eu folosesc sabloanele de la Magnetic Nails....sunt foarte ok...nu se dezlipesc si au o stabilitate foarte buna.
Sus In jos
Laru

Laru


Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : Caransebes

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 8 Oct - 6:44

mie nu imi plac de la magnetic. Si mai am aproape toata rola Sad
Sus In jos
lili2deea




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta : 36
Localizare : Bacau

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 8 Oct - 6:51

Buna fetelor,
am si eu o intrebare,stie cineva sitte-ul de la CND? ca eu l-am cautat si nu-l gasesc,
as vrea sa ma uit de curiozitate pe el sa vad ce produse si preturi au.

lili2deea
Sus In jos
Sara




Numarul mesajelor : 64
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 42

Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 EmptyVin 8 Oct - 8:54

************************
Text cenzurat pentru nerespectarea termenilor si conditiilor forumului!

Nu-mi dau seama daca am voie sa postez acest link.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constructia unghiilor cu sablon   Constructia unghiilor cu sablon - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Constructia unghiilor cu sablon
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» bolile unghiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: