***unghii tehnice***
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
***unghii tehnice***

*Un forum pentru frumusetea si sanatatea unghiilor dumneavoastra*
 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Pedichiura cu gel sau acryl Logo_t12
Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Oja semipermanenta
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 7 Oct - 10:57 Scris de Di

» intrebari si raspunsuri
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 17 Apr - 16:41 Scris de LenaPyaar

» se pot amesteca marcile de geluri???
Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 10 Ian - 3:11 Scris de AdrianSimanski

» Incepatoare...sfaturi, pareri...va rog.
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 16 Mai - 5:25 Scris de any_anca

» sfaturi pentru incepatori
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 31 Ian - 4:39 Scris de vmarya

» dual system forms
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMar 28 Ian - 8:48 Scris de sweet_yonutza

» Produse IBD
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 13 Dec - 0:06 Scris de lar2412

» Poze cu unghiutze
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyLun 18 Noi - 23:23 Scris de nicolnail

» Sa facem cunostinta!
Pedichiura cu gel sau acryl EmptyLun 18 Noi - 6:25 Scris de nicolnail

Facebook
Parteneri
forum gratuit
* * * * Pedichiura cu gel sau acryl Logo_t12
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Pedichiura cu gel sau acryl

In jos 
+14
valma
Lilishor
ally.vs
woozy
Moderator_TigerNails
ema_clau
Maria D.
Mavy
elkana30
Gabry
Moderator_iulia_vero
Beky
gege_jeje
unghiifalseploiesti
18 participanți
AutorMesaj
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 0:27

Buna fetelor,
S-a tot discutat despre unghii false si am invatat multe lucruri de la voi. Va propun sa discutam si despre pedichiura cu gel. Pentru mine este ceva nou, nu am incercat pana acum, banuiesc ca pasii sunt aceeasi insa este mai greu pe unghiile de la picioare decat la maini pentru ca sunt mai mici. Mi-as dori sa imi dati ceva sfaturi sau daca cineva are timp si este draguta, sa posteze un step by step.
As dori sa va intreb daca ati utilizat vreodata tipsuri pentru pedichiura. Am vazut ca exista pe site-ul celor de la Janet. Cum sunt? Le recomandati?
Am inteles ca se poate face pedichiura si cu acryl... care ar fi pasii?Ce este mai indicat pt pedichiura, gel sau acryl? Si la cat timp se face intretinerea?
Va multumesc si astept cu interes raspunsurile voastre ! flower
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
gege_jeje

gege_jeje


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 31/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 3:54

eu nu inteleg de ce si-ar pune cineva unghii cu gel sau acryl la picioare...in afara de unghia mare unde nu poti face model ca si la maini fara baza de gel chiar nu pricep...poate ma lamureste si pe mine cineva...
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 4:28

Pentru ca unele persoane chiar nu au unghii la picioare... sau le au urate... si isi doresc un french frumos, un model dragut etc . Am sa fac si eu un step by step cu modul meu de lucru in curand.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Moderator_iulia_vero

Moderator_iulia_vero


Numarul mesajelor : 354
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 37

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 4:55

Eu ma aflu printre persoanele care nu au niste unghii frumoase la picioare, si asa ca vara trecuta mi-am facut si pedichiura cu gel ,la unele unghii chiar am facut constructie, doar cat sa o aduc la o forma mai perfecta adica fara multa lungime si mi-am facut un french permanent.
Mie mi-a placut, dar altcuiva nu fac ,nici surorii mele sau mamei pentru ca nu ma pasioneaza si daca nu o fac din pasiune cred ca nici nu mi-ar iesi prea bine.
Sus In jos
Gabry

Gabry


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 22/02/2010

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 14:24

Buna fetelor...chiar este foarte interesant acest subiect, eu am avut mai multe cereri pentru pedichiura cu gel si am cerut sfatul unei prietene care face si ea unghii cu gel, mi-a spus ca ea face si pedichiura dar fara extensie, doar pe unghia naturala cu gel dizolvabil...mie mi se pare destul de ok......voi ce ziceti???
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 29 Apr - 21:25

Eu nu stiu ce este gelul dizolvabil si cum se comporta el ...
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
unghiifalseploiesti

unghiifalseploiesti


Numarul mesajelor : 127
Data de inscriere : 15/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 30 Apr - 2:47

beky,
gelul dizolvabil se aplica numai pe unghii naturale, in 3 straturi, se introduce la lampa dupa fiecare strat, nu se face bombeu la stratul de constructie . se indeparteaza cu acetona, dar nu se sterge pur si simplu ca o oja ci se tin unghiile 10 minute in acetona dupa care se sterge. este o solutie ideala pentru persoanele care doresc o protectie pe unghiile naturale, nu doar oja . nu se aplica in strat gros . am vazut cum se comporta la cursul de unghii si mi-a placut insa nu il folosesc deocamdata.
poate revin fetele si cu alte completari .
multumesc
Sus In jos
http://www.unghii-false-ploiesti.ro
gege_jeje

gege_jeje


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 31/03/2010
Varsta : 36
Localizare : Constanta

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 30 Apr - 13:13

mie mi-ar trebui un astfel de gel pentru unghiile mele care se rup din carne...
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 30 Apr - 22:09

Pare super din ce povestesti, dar daca chiar e asa... Dar atunci de ce lumea prefera gelul normal? Din cate am inteles gelul dizolvabil este pt persoanele care sa zicem nu vor unghiile lungi , dar voi sa aibe un model permanent care sa nu se duca asa usor?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 1 Mai - 7:37

Buna fetele! imbratisare
In legatura cu Pedichiura cu gel...
Anul trecut am avut dinmai pina in Septembrie inceputul lui Octombrie gel apikat pe unghiile de la picioare.
Am avut pedichiura perfecta ,pot spune,tot timpul arata impecabil,la nisip s-a comportat exceptional(cind amfost la mare),stiti ca oja sare de la nisip...eeehhhh cu gelul nu am avut problema asta.
Singurul inconvenient era cind incaltam ceva inchis... :-s ...unghia fiind groasa de la gel ma cam jena in incaltaminte inchisa Sad
In schimb acuma mi-am luat gelurile de la Juliana Nails, pentru unghii naturale, si vreau sa le incerc la pedichiura.
Se aplica tot in 2-3 straturi subtiri, peste cel de aderenta, deci unghia nu va fi groasa.
Va voi arata poze... poate chiar un step by step increzut
Va tin la curent indragostit
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 1 Mai - 7:45

Va trimit o poza de anul trecut din vara,cu pedichiura mea cu gel scoate limba Pedichiura cu gel sau acryl DisplayMyPhoto
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 1 Mai - 7:49

Scuze nu am reusit sa trimit poza... Sad
Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 1 Mai - 7:51

Sus In jos
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptySam 1 Mai - 7:55

Doamne... Mad
Nu le am deloc cu calculatoarele No
m-am uita sa vad ce poza am trimis...e din iarna cu miinile...
asta e...
voi face pedichiura si va trimit atunci... Embarassed
Sus In jos
Mavy




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 03/06/2010

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 3 Iun - 10:57

Stiti cumva unde as putea sa imi fac si eu pedichiura cu gel in Bucuresti si care sunt preturile?

Nu radeti de mine, dar eu habar n-am daca la pedichiura cu gel se pot folosi tipsuri.. Vreau sa imi fac si eu o pedichiura frumoasa... Unghia mea mare de la picioare e .... mica Razz

Va pup!
Sus In jos
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 3 Iun - 11:42

Saluti...eu la viata mea nu prea am facut pedichiuri...nu prea ma omor...fac doar clientelor...speciale.

Prima mea pedichiura - protectie gel :

Pedichiura cu gel sau acryl Img22431

Uploaded with ImageShack.us


Si pedi gel -constructie (se asorta cu mani) :

Pedichiura cu gel sau acryl Picture0072

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
ema_clau

ema_clau


Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 34
Localizare : arad

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 4 Iun - 0:12

cine imi trimite si mie un pm in care s imi spuna unde pot s gasesc gelul dizolvabil:D ms!
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyLun 7 Iun - 8:09

Mavy a scris:
Stiti cumva unde as putea sa imi fac si eu pedichiura cu gel in Bucuresti si care sunt preturile?

Nu radeti de mine, dar eu habar n-am daca la pedichiura cu gel se pot folosi tipsuri.. Vreau sa imi fac si eu o pedichiura frumoasa... Unghia mea mare de la picioare e .... mica Razz

Va pup!

Buna Mavi! flower

Cred ca multe dintre fetele de aici de pe forum (care sa fie si din Bucuresti, bineinteles lol! ) ar fi bucuroase sa te ajute cu problema ta! Preturile probabil ca difera insa, sunt sigura ca, daca le vei trimite un mesaj privat, vei primi toate raspunsurile necesare.
Bineinteles ca nu radem de tine, chiar foarte bine ca ai intrebat! Da, in cazul in care este nevoie, la pedichiura se pot aplica si tipsuri.

Pupici,
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 9 Iul - 0:28

Pedichiura cu gel sau acryl Mihyl3
sa va povestesc cum fac eu pedichiura. m-am chinuit si eu sa fac la unghia mare cu sablon, dar iesea stramba, cu damburi pe margine. la fiecare unghiuta las gelul sa gurga la coluri ca sa transform unghia din rotund in patrat, cum vor toate fetele. eu dau trei straturi subtirele sau 2 mai groase. la sfarsit le dau forma si raman foarte frumoase. am si eu puse. nu mi-a crapat gelul care era pe margine, colturrile mai bine zis. s-au tinut bine. Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
elkana30

elkana30


Numarul mesajelor : 173
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 44
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 9 Iul - 11:16

Frumoasa pedichiura ai Woozy! indragostit
Sus In jos
woozy

woozy


Numarul mesajelor : 220
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 33
Localizare : galati

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 9 Iul - 11:37

ms, dar nu sunt ale mele, sunt ale unei cliente. ale mele nu le arat ca nu ies perfect cand mi le fac singura. in realitate sunt frumoase, dar poza nu e reusita Very Happy
Sus In jos
http://simple-nails.hi5.com
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 21 Iul - 11:16

Pedichiura cu gel sau acryl P29

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
ally.vs

ally.vs


Numarul mesajelor : 88
Data de inscriere : 04/05/2010
Localizare : Vaslui

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 21 Iul - 11:18

E lumina cam proasta din pacate:(
Sus In jos
Lilishor

Lilishor


Numarul mesajelor : 280
Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 35
Localizare : Galati

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 21 Iul - 22:10

frmoase ally :D
Sus In jos
valma

valma


Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyVin 23 Iul - 2:30


Gelurile dizolvabile se numesc soak off. Poti da un search pe google si gagsesti mai multe branduri si implicit site-uri care le comercializeaza. M-au tentat si pe mine intr-o perioada, dar sunt destul de scumpute - si nu neaparat gelurile colorate in sine - au nevoie de un gel de aderenta special, eventual si un primer special. Si impreuna cu 2-3 culori de gel, te duc la cateva milioane.
Sus In jos
http://glamchicnails.blogspot.com/
Maria D.

Maria D.


Numarul mesajelor : 202
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyLun 11 Apr - 13:54

Doua pedichiuri cu gel pe unghia naturala. Inainte si dupa. Nu va speriati Laughing

Pedichiura cu gel sau acryl Unled1copyv

Pedichiura cu gel sau acryl Unled12u

Sus In jos
http://shiny-nails.blogspot.com
Lidia.




Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 36
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyLun 11 Apr - 22:57

Foarte foarte frumoasă transformarea... Vine varaaaa sunny
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMar 12 Apr - 11:17

Buna.

De curand am inceput sa imi fac si eu pedi cu gel dizolvabil, gel pt unghii naturale de la CN, Easy off si folosesc intre straturi gel color asa imi iese un fel de ojat permanent foarte frumos.
Eu care in afara de picioarele mele nu am atins altele pana acum, am spus ca nu o sa fac asta si pentru cliente, dar acum o saptamana uneia din fetele cu care stau i-a cazut unghia de la degetul mare de la picior si am fost nevoita sa ii fac contructie pe acea unghie si respectiv protectie pe celelalte Smile si a iesit foarte bine, pacat ca nu m-am gandit sa fac poze sa va arat...dar pe FB ul meu am spus ca nu pun sa nu am parte de doritoare Laughing
Fata de oja Gel sau Gel Lac cum vreti sa ii mai spuneti gelul Easy Off, dizolvabil da rezistenta unghiei naturale.

Spor! sarut
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 13 Apr - 0:16

Si diferenta dintre gel lac color si easy off color care e?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 13 Apr - 11:54

Fata de oja Gel sau Gel Lac cum vreti sa ii mai spuneti gelul Easy Off, dizolvabil da rezistenta unghiei naturale.
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyDum 22 Mai - 3:15

hello flower

Cum vine vara si vremea sandalutelor, majoritatea fetelor care vin la mani imi spun sa le fac cu gel si la picioare... problema e ca nu am pus niciodata gel pe unghiile de la picioare si nu stiu care sunt pasii.... Imi explicati si mie, va rog, cum faceti pedi cu gel? trebuie pus gelul la fel de gros ca la mani? Sau trebuie straturi mai putine? Heeelp, pls ...
Sus In jos
gabriela89

gabriela89


Numarul mesajelor : 229
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 34
Localizare : Arad

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMar 24 Mai - 0:36

hello flower

Cum vine vara si vremea sandalutelor, majoritatea fetelor care vin la mani imi spun sa le fac cu gel si la picioare... problema e ca nu am pus niciodata gel pe unghiile de la picioare si nu stiu care sunt pasii.... Imi explicati si mie, va rog, cum faceti pedi cu gel? trebuie pus gelul la fel de gros ca la mani? Sau trebuie straturi mai putine? Heeelp, pls ..
Sus In jos
oanatanase

oanatanase


Numarul mesajelor : 141
Data de inscriere : 21/01/2011
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMar 24 Mai - 0:40

Buna

Da Gabriela, procedezi la fel ca si la maini...eu nu imi fac decat mie si inca unei prietene careia i-a cazut unghia mare...si daca tot i-am facut proteza i-am facut si protectie Smile si fac acelasi lucru ca la protectie pe unghii :D

Spor!
Sus In jos
https://www.facebook.com/album.php?aid=48079&id=1750589858434
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMar 24 Mai - 23:58

gabriela89 a scris:
hello flower

Cum vine vara si vremea sandalutelor, majoritatea fetelor care vin la mani imi spun sa le fac cu gel si la picioare... problema e ca nu am pus niciodata gel pe unghiile de la picioare si nu stiu care sunt pasii.... Imi explicati si mie, va rog, cum faceti pedi cu gel? trebuie pus gelul la fel de gros ca la mani? Sau trebuie straturi mai putine? Heeelp, pls ..


Jolifin are gel special pt pedichiura cu gel....
Sus In jos
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 25 Mai - 0:26

Jolifingels a scris:
gabriela89 a scris:
hello flower

Cum vine vara si vremea sandalutelor, majoritatea fetelor care vin la mani imi spun sa le fac cu gel si la picioare... problema e ca nu am pus niciodata gel pe unghiile de la picioare si nu stiu care sunt pasii.... Imi explicati si mie, va rog, cum faceti pedi cu gel? trebuie pus gelul la fel de gros ca la mani? Sau trebuie straturi mai putine? Heeelp, pls ..


Jolifin are gel special pt pedichiura cu gel....

Si care ar fi diferenta intre gelul care trebuie pus la mani si cel care trebuie pus la pedi?
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 25 Mai - 1:13

Jolifin 4plus Pedicure Gel se caracterizeaza prin stabilitate si flexibilitate, este un gel vascos care ajuta foarte mult atunci cand "te chinui sa-l intinzi" de o unghie foarte mica. Se aplica inainte un gel de baza pt a-i asigura aderenta maxima

Timpul de intarire la lampa este 4 minute.
Sus In jos
Moderator_TigerNails

Moderator_TigerNails


Numarul mesajelor : 637
Data de inscriere : 21/06/2009
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 25 Mai - 5:05

Beky a scris:
Jolifingels a scris:
gabriela89 a scris:
hello flower

Cum vine vara si vremea sandalutelor, majoritatea fetelor care vin la mani imi spun sa le fac cu gel si la picioare... problema e ca nu am pus niciodata gel pe unghiile de la picioare si nu stiu care sunt pasii.... Imi explicati si mie, va rog, cum faceti pedi cu gel? trebuie pus gelul la fel de gros ca la mani? Sau trebuie straturi mai putine? Heeelp, pls ..


Jolifin are gel special pt pedichiura cu gel....

Si care ar fi diferenta intre gelul care trebuie pus la mani si cel care trebuie pus la pedi?

La gelurile Juliana Nails nu este nici o diferenta!
Poti face pedi cu oricare dintre gelurile 3 in 1 cu care faci si mani, salvand astfel timp si bani, ceea ce oricine isi doreste.

La acele geluri "speciale" pt pedi, de obicei, diferenta poate fi ca au un agent anti fungal in compozitie pt cazul in care exista riscul aparitiei acestei probleme la unghiile clientei.

Insa, ideea este ca daca un gel are in compozitie agent anti fungal, acesta oricum nu va ajuta la tratarea unei probleme, ci va fi nevoie separat, fie de solutie concentrata speciala pt acest scop (Solutie Anti Fungal), fie, dupa caz, de o vizita la medic.
Si oricum, o solutie anti fungal buna poate fi oricand folosita si preventiv.


Ultima editare efectuata de catre Moderator_TigerNails in Mier 25 Mai - 9:53, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.tigernails.ro
Beky

Beky


Numarul mesajelor : 513
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 34
Localizare : Brasov

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyMier 25 Mai - 9:09

Merci Tina, acum inteleg si eu care e diferenta.
Sus In jos
http://andrenails.blogspot.com/
Oana_

Oana_


Numarul mesajelor : 114
Data de inscriere : 23/05/2011
Varsta : 38

Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl EmptyJoi 26 Mai - 3:18

buna,
eu nu am enumerat ce agenti contra micozelor sau ciupercilor au/contin aceste gelurile speciale pentru pedi, pt ca oricum nu asta il face usor de folosit pentru o unghie mica, cum sunt unghii de la picioare. Intr=adevat aceste geluri contin agenti anti ciuperci, micoze, ingalbenire....

o zi frumoasa tuturor !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pedichiura cu gel sau acryl Empty
MesajSubiect: Re: Pedichiura cu gel sau acryl   Pedichiura cu gel sau acryl Empty

Sus In jos
 
Pedichiura cu gel sau acryl
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Tipsuri pentru pedichiura
» Despre floricele 3d cu acryl

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
***unghii tehnice*** :: intrebari frecvente-
Mergi direct la: